For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008.

Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Volleybal op de
Olympische Zomerspelen 2008
Beachmannenvrouwen
Zaalmannenvrouwen
het hoofdstadion voor het beachvolleybal in Chaoyangpark
het hoofdstadion voor het beachvolleybal in Chaoyangpark
het Beijing Institute of Technology Gymnasium voor het zaalvolleybal
het Beijing Institute of Technology Gymnasium voor het zaalvolleybal

Volleybal is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. De wedstrijden werden gespeeld van 9 tot en met 24 augustus op het Beijing Institute of Technology Gymnasium en in het Capital Indoorstadion. Laatstgenoemde is speciaal voor de Spelen gerenoveerd. De beachvolleybalwedstrijden werden gespeeld in een tijdelijk stadion in Chaoyangpark dat 12.000 plaatsen telde.

Onderdelen

In totaal werden er in vier disciplines medailles uitgereikt:

  • Volleybal mannen (12 deelnemende teams)
  • Volleybal vrouwen (12 deelnemende teams)
  • Beachvolleybal mannen (24 deelnemende teams)
  • Beachvolleybal vrouwen (24 deelnemende teams)

Kwalificatie

Elk Nationaal Olympisch Comité mocht één mannen- en één vrouwenteam afvaardigen naar de kwalificaties voor het volleybal, en 2 mannen- en vrouwenteams naar de kwalificatietoernooien voor het beachvolleybal.

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Zaalvolleybal

Volleyball (indoor) pictogram.svg

Mannen

Voorronde

Groep A
Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
10 augustus 12:10
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Japan
 Japan
3 - 1 (25-19, 25-18, 23-25, 25-17)
12:35
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Venezuela
 Venezuela
3 - 2 (25-18, 25-18, 22-25, 21-25, 15-10)
20:00
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Vlag van China
 China
3 - 1 (25-20, 25-21, 26-28, 25-19)
12 augustus 12:30
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Italië
 Italië
3 - 1 (24-26, 25-22, 25-15, 25-21)
20:00
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Vlag van China
 China
2 - 3 (21-25, 25-21, 25-16, 21-25, 14-16)
22:45
Vlag van Japan
 Japan
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
1 - 3 (27-29, 25-23, 21-25, 19-25)
14 augustus 10:00
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Venezuela
 Venezuela
3 - 0 (25-21, 25-20, 25-21)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Japan
 Japan
3 - 2 (25-20, 25-23, 17-25, 16-25, 15-10)
22:30
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1 - 3 (29-27, 21-25, 14-25, 24-26)
16 augustus 10:00
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van China
 China
3 - 0 (25-22, 25-12, 25-18)
14:50
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
3 - 0 (25-20, 25-21, 25-16)
22:00
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Vlag van Japan
 Japan
3 - 0 (25-23, 25-21, 25-23)
18 augustus 10:00
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Vlag van Venezuela
 Venezuela
3 - 1 (23-25, 25-19, 25-16, 25-22)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Italië
 Italië
2 - 3 (17-25, 23-25, 25-21, 25-20, 14-16)
22:35
Vlag van Japan
 Japan
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
0 - 3 (18-25, 12-25, 21-25)
Geplaatst voor de kwartfinales
Uitgeschakeld
Groep A
# Land Wedstrijden Sets Punten Punten
G W V V T V T
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 5 0 15 4 460 371 10
2
Vlag van Italië
 Italië
5 4 1 13 6 439 401 9
3
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
5 3 2 10 9 446 440 8
4
Vlag van China
 China
5 2 3 9 13 445 492 7
5
Vlag van Venezuela
 Venezuela
5 1 4 8 12 421 451 6
6
Vlag van Japan
 Japan
5 0 5 4 15 392 448 5
Groep B
Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
10 augustus 10:00
Vlag van Servië
 Servië
Vlag van Rusland
 Rusland
1 - 3 (25-20, 21-25, 22-25, 14-25)
15:20
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Egypte
 Egypte
3 - 0 (25-19, 25-15, 25-18)
22:20
Vlag van Polen
 Polen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 - 0 (25-17, 33-31, 25-20)
12 augustus 10:00
Vlag van Rusland
 Rusland
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 - 2 (25-27, 25-21, 21-25, 25-23, 16-14)
13:00
Vlag van Egypte
 Egypte
Vlag van Polen
 Polen
0 - 3 (21-25, 18-25, 10-25)
15:00
Vlag van Servië
 Servië
Vlag van Brazilië
 Brazilië
1 - 3 (27-25, 20-25, 17-25, 21-25)
14 augustus 12:00
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Vlag van Egypte
 Egypte
3 - 0 (29-27, 25-21, 25-21)
12:30
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Rusland
 Rusland
1 - 3 (25-22, 24-26, 29-31, 19-25)
15:05
Vlag van Polen
 Polen
Vlag van Servië
 Servië
3 - 1 (31-29, 22-25, 25-22, 25-21)
16 augustus 12:00
Vlag van Rusland
 Rusland
Vlag van Egypte
 Egypte
3 - 0 (25-19, 25-14, 25-18)
12:30
Vlag van Servië
 Servië
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3 - 1 (25-21, 27-25, 24-26, 25-23)
20:00
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Polen
 Polen
3 - 0 (30-28, 25-19, 25-19)
18 augustus 12:20
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 - 3 (22-25, 21-25, 23-25)
12:30
Vlag van Polen
 Polen
Vlag van Rusland
 Rusland
3 - 2 (17-25, 26-24, 24-26, 25-23, 15-12)
15:15
Vlag van Egypte
 Egypte
Vlag van Servië
 Servië
0 - 3 (16-25, 13-25, 17-25)
Groep B
# Land Wedstrijden Sets Punten Punten
G W V V T V T
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
5 4 1 13 4 427 373 9
2
Vlag van Rusland
 Rusland
5 4 1 14 7 496 447 9
3
Vlag van Polen
 Polen
5 4 1 12 6 434 404 9
5
Vlag van Servië
 Servië
5 2 3 9 10 440 439 7
5
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5 1 4 6 12 418 440 6
6
Vlag van Egypte
 Egypte
5 0 5 0 15 267 379 5

Kwartfinales

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
20 augustus 10:00
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Vlag van Rusland
 Rusland
1 - 3 (25-20, 16-25, 22-25, 21-25)
12:15
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Polen
 Polen
3 - 2 (25-19, 25-22, 18-25, 26-28, 17-15)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 - 3 (17-25, 15-25, 16-25)
22:00
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Servië
 Servië
3 - 2 (20-25, 25-23, 21-25, 25-18, 15-12)

Halve finales

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
22 augustus 12:30
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Rusland
 Rusland
3 - 2 (25-22, 25-21, 25-27, 22-25, 15-13)
20:00
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Brazilië
 Brazilië
1 - 3 (25-19, 18-25, 21-25, 22-25)

Bronzen finale

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
24 augustus 10:00
Vlag van Rusland
 Rusland
Vlag van Italië
 Italië
3 - 0 (25-22, 25-19, 25-23)

Finale

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
24 augustus 12:00
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 - 1 (20-25, 25-22, 25-21, 25-23)

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
4
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Lloy Ball
Gabe Gardner
Kevin Hansen
Tom Hoff
Rich Lambourne
David Lee
Ryan Millar
Reid Priddy
Sean Rooney
Riley Salmon
Clay Stanley
Scott Touzinsky
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Dante
Marcelinho
Gustavo
Murilo
Samuel Fuchs
Giba
André Heller
André
Bruno
Anderson
Rodrigão
Sérgio
Vlag van Rusland
 Rusland
Joeri Berezjko
Sergej Grankin
Vadim Chamoettsjkich
Aleksandr Kornejev
Aleksander Kosarev
Aleksej Koelesjov
Maksim Michajlov
Aleksej Ostapenko
Semjon Poltavski
Sergej Tetjoechin
Aleksej Verbov
Aleksandr Volkov
Vlag van Italië
 Italië
Luigi Mastrangelo
Mauro Gavotto
Valerio Vermiglio
Marco Meoni
Alessandro Paparoni
Alberto Cisolla
Matteo Martino
Hristo Zlatanov
Mirko Corsano
Alessandro Fei
Emanuele Birarelli
Vigor Bovolenta
5
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Evgeni Ivanov
Hristo Tsvetanov
Andrey Zhekov
Boyan Yordanov
Krasimir Gaydarski
Matey Kaziyski
Vladimir Nikolov
Teodor Salparov
Kostadin Stoykov
Todor Aleksiev
Plamen Konstantinov
Ivan Tassev
Vlag van China
 China
Bian Hongmin
Yuan Zhi
Guo Peng
Shi Hairong
Cui Jianjun
Jiao Shuai
Yu Dawei
Shen Qiong
Jiang Fudong
Ren Qi
Sui Shengsheng
Fang Yingchao
Vlag van Polen
 Polen
Michał Winiarski
Piotr Gruszka
Daniel Pliński
Paweł Zagumny
Marcin Wika
Mariusz Wlazły
Łukasz Kadziewicz
Paweł Woicki
Sebastian Świderski
Krzysztof Gierczyński
Krzysztof Ignaczak
Marcin Możdżonek
Vlag van Servië
 Servië
Nikola Kovačević
Dejan Bojović
Novica Bjelica
Bojan Janić
Vlado Petković
Marko Samardžić
Nikola Grbić
Miloš Nikić
Andrija Gerić
Ivan Miljković
Saša Starović
Marko Podraščanin
9 11
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Marcus Popp
Simon Tischer
Björn Andrae
Mark Siebeck
Marcus Böhme
Stefan Hübner
Jochen Schöps
Frank Dehne
Christian Pampel
Ralph Bergmann
Robert Kromm
Thomas Kröger
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Freddy Cedeno
Carlos Tejeda
Carlos Luna
Ivan Marquez
Thomas Ereu
Luis Díaz
Ernardo Gomez
Andy Rojas
Ronald Mendez
Joel Silva
Rodman Valera
Juan Carlos Blanco
Vlag van Egypte
 Egypte
Hamdy Awad
Abdalla Ahmed
Mohamed Gabal
Ahmed Abdel Naeim
Abdel Latif Ahmed
Wael Al Aydy
Ashraf Abouelhassan
Saleh Youssef
Mohamed Badawy
Hossameldin Gomaa
Mohamed Seif Elnasr
Mahmoud Abd El kader
Vlag van Japan
 Japan
Yusuke Ishijima
Takahiro Yamamoto
Yoshihiko Matsumoto
Kunihiro Shimizu
Tatsuya Fukuzawa
Daisuke Usami
Yu Koshikawa
Kosuke Tomonaga
Nobuharu Saito
Masaji Ogina
Katsutoshi Tsumagari
Kota Yamamura

Vrouwen

Voorronde

Groep A
Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
9 augustus 14:30
Vlag van Polen
 Polen
Vlag van Cuba
 Cuba
1 – 3 (25-21, 17-25, 20-25, 17-25)
20:00
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Vlag van China
 China
0 – 3 (13-25, 13-25, 18-25)
22:00
Vlag van Japan
 Japan
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1 – 3 (20-25, 25-20, 19-25, 21-25)
11 augustus 12:30
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Cuba
 Cuba
0 - 3 (15-25, 24-26, 17-25)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Polen
 Polen
3 - 1 (22-25, 25-15, 25-20, 25-22)
22:00
Vlag van Japan
 Japan
Vlag van Venezuela
 Venezuela
3 - 0 (25-12, 25-17, 25-12)
13 augustus 12:00
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1 - 3 (17-25, 25-20, 14-25, 18-25)
20:00
Vlag van Cuba
 Cuba
Vlag van China
 China
3 - 2 (18-25, 14-25, 25-23, 32-30, 15-13)
22:30
Vlag van Polen
 Polen
Vlag van Japan
 Japan
2 - 3 (21-25, 20-25, 25-18, 25-23, 11-15)
15 augustus 12:30
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Vlag van Polen
 Polen
0 - 3 (12-25, 12-25, 20-25)
20:00
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van China
 China
3 - 2 (23-25, 25-22, 23-25, 25-20, 15-11)
22:45
Vlag van Japan
 Japan
Vlag van Cuba
 Cuba
0 - 3 (17-25, 22-25, 22-25)
17 augustus 12:00
Vlag van Cuba
 Cuba
Vlag van Venezuela
 Venezuela
3 - 0 (25-20, 25-20, 25-19)
12:30
Vlag van Polen
 Polen
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
2 - 3 (25-18, 21-25, 25-19, 19-25, 13-15)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Japan
 Japan
3 - 0 (26-24, 25-16, 25-14)
Geplaatst voor de kwartfinales
Uitgeschakeld
Groep A
# Land Wedstrijden Sets Punten Punten
G W V V T V T
1
Vlag van Cuba
 Cuba
5 5 0 15 3 426 371 10
2
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 4 1 12 9 459 441 9
3
Vlag van China
 China
5 3 2 13 7 467 395 8
4
Vlag van Japan
 Japan
5 2 3 7 12 381 389 7
5
Vlag van Polen
 Polen
5 1 4 9 12 441 445 6
6
Vlag van Venezuela
 Venezuela
5 0 5 1 15 262 395 5
Groep B
Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
9 augustus 10:00
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Rusland
 Rusland
3 – 1 (25-20, 17-25, 25-16, 25-23)
12:15
Vlag van Servië
 Servië
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3 – 1 (25-21, 25-17, 23-25, 25-21)
12:30
Vlag van Algerije
 Algerije
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 – 3 (11-25, 11-25, 10-25)
11 augustus 10:00
Vlag van Algerije
 Algerije
Vlag van Servië
 Servië
0 - 3 (14-25, 13-25, 13-25)
12:00
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
Vlag van Italië
 Italië
0 - 3 (19-25, 15-25, 21-25)
14:30
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Rusland
 Rusland
3 - 0 (25-14, 25-14, 25-16)
13 augustus 10:00
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Algerije
 Algerije
3 - 0 (25-7, 25-20, 25-12)
12:30
Vlag van Rusland
 Rusland
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3 - 0 (25-19, 25-18, 25-11)
14:30
Vlag van Servië
 Servië
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 - 3 (15-25, 13-25, 23-25)
15 augustus 10:00
Vlag van Algerije
 Algerije
Vlag van Rusland
 Rusland
0 - 3 (11-25, 19-25, 10-25)
12:00
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3 - 0 (25-13, 25-6, 27-25)
14:30
Vlag van Servië
 Servië
Vlag van Italië
 Italië
0 - 3 (23-25, 20-25, 19-25)
17 augustus 10:00
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
Vlag van Algerije
 Algerije
3 - 1 (25-18, 25-20, 17-25, 25-16)
14:30
Vlag van Italië
 Italië
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 - 3 (16-25, 22-25, 17-25)
22:00
Vlag van Rusland
 Rusland
Vlag van Servië
 Servië
3 - 0 (25-21, 25-16, 25-20)
Groep B
# Land Wedstrijden Sets Punten Punten
G W V V T V T
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
5 5 0 15 0 377 226 10
2
Vlag van Italië
 Italië
5 4 1 12 4 372 315 9
3
Vlag van Rusland
 Rusland
5 3 2 10 6 353 312 8
4
Vlag van Servië
 Servië
5 2 3 6 10 343 349 7
5
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
5 1 4 4 13 323 404 6
6
Vlag van Algerije
 Algerije
5 0 5 1 15 230 392 5

Kwartfinales

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
19 augustus 10:00
Vlag van Cuba
 Cuba
Vlag van Servië
 Servië
3 - 0 (26-24, 25-19, 26-24)
12:00
Vlag van Japan
 Japan
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 - 3 (12-25, 20-25, 16-25)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Rusland
 Rusland
3 - 0 (25-22, 27-25, 25-19)
22:00
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Italië
 Italië
3 - 2 (20-25, 25-21, 19-25, 25-18, 15-6)

Halve finales

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
21 augustus 12:35
Vlag van Cuba
 Cuba
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
0 - 3 (20-25, 16-25, 17-25)
20:00
Vlag van China
 China
Vlag van Brazilië
 Brazilië
0 - 3 (25-27, 22-25, 14-25)

Bronzen finale

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
23 augustus 12:30
Vlag van Cuba
 Cuba
Vlag van China
 China
1 - 3 (16-25, 25-21, 13-25, 20-25)

Finale

Datum Uur Land Land Uitslag Setstanden
23 augustus 20:00
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Brazilië
 Brazilië
1 - 3 (15-25, 25-18, 13-25, 21-25)

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
4
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Carolina Alburqueque
Jacqueline Carvalho
Sheilla Castro
Fabiana Claudino
Welissa Gonzaga
Thaisa Menezes
Valeska Menezes
Walewska Oliveira
Fabiana de Oliveira
Paula Pequeno
Hélia Souza
Marianne Steinbrecher
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Lindsay Berg
Heather Brown
Nicole Davis
Kimberly Glass
Tayyiba Haneef-Park
Jennifer Joines
Robyn Ah Mow-Santos
Ogonna Nnamani
Danielle Scott-Arrude
Stacy Sykora
Logan Tom
Kim Willoughby
Vlag van China
 China
Feng Kun
Li Jung
Liu Yanan
Ma Yunwen
Wang Yimei
Wei Quivue
Xu Yunli
Xue Ming
Yang Hao
Zhang Na
Zhao Ruirui
Zhou Suhong
Vlag van Cuba
 Cuba
Yumilka Ruiz
Yanelis Santos
Nancy Carrillo
Daimi Ramirez
Yaima Ortiz
Rachel Sanchez
Yusleynis Herrera
Liana Mesa
Rosir Calderon
Kenia Carcaces
Yusidey Silie
Zoila Barros
5
Vlag van Italië
 Italië
Paola Croce
Nadia Centoni
Martina Guiggi
Jenny Barazza
Manuela Secolo
Paola Cardullo
Serena Ortolani
Francesca Piccinini
Francesca Ferretti
Eleonora Lo Bianco
Taismary Agüero
Simona Gioli
Vlag van Japan
 Japan
Megumi Kurihara
Asako Tajimi
Yoshie Takeshita
Kanako Omura
Miyuki Takahashi
Yuko Sano
Sachiko Sugiyama
Yuka Sakurai
Miyuki Kano
Erika Araki
Saori Kimura
Yuki Kawai
Vlag van Rusland
 Rusland
Maria Borodakova
Natalja Alimova
Joelija Merkoelova
Marina Sjesjenina
Marina Akoelova
Olga Fatejeva
Ljoebov Sjasjkova
Jelena Godina
Jevgenija Estes
Jekaterina Gamova
Aleksandra Pasynkova
Jekaterina Kabesjova
Vlag van Servië
 Servië
Jelena Nikolić
Jovana Brakočević
Ivana Đerisilo
Nataša Krsmanović
Brižitka Molnar
Jovana Vesović
Maja Ognjenović
Vesna Čitaković
Maja Simanić
Sanja Malagurski
Stefana Veljković
Suzana Ćebić
9 11
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
Natalja Zjoekova
Olga Karpova
Olga Nasedkina
Korinna Isjimtsjeva
Ksenija Iljoetsjenko
Tatjana Pjoerova
Joelija Koetsjko
Olga Groesjko
Irina Zaitsjeva
Jelena Pavlova
Inna Matvejeva
Jelena Ezau
Vlag van Polen
 Polen
Katarzyna Skowrońska
Mariola Zenik
Katarzyna Gajgał
Anna Podolec
Małgorzata Glinka-Mogentale
Agnieszka Bednarek
Anna Baranska
Milena Sadurek-Mikolajczyk
Milena Rosner
Maria Liktoras
Joanna Kaczor
Katarzyna Skorupa
Vlag van Algerije
 Algerije
Melinda Hanaoui
Sérine Hanaoui
Saleha Benhamouda
Raouia Rouabhia
Narimène Madani
Fatma-Zohra Oukazi
Mouni Abderrahim
Safia Boukhima
Nawel Mansouri
Faïza Tsabet
Lydia Oulmou
Tassadit Aïssou
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Aleoscar Blanco
Amarylis Villar
Desiree Glod
Genesis Franchesco
Geraldine Quijada
Jayce Andrade
Wendy Romero
Maria Jose Perez
Maria Valero
Roslandy Acosta
Shirley Florian
Yessica Paz

Medailles

Beach

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Mannen
Vlag van Verenigde Staten
 USA
Todd Rogers
Phil Dalhausser
Vlag van Brazilië
 BRA
Márcio Araújo
Fábio Luiz Magalhães
Vlag van Brazilië
 BRA
Ricardo Santos
Emanuel Rego
Vrouwen
Vlag van Verenigde Staten
 USA
Kerri Walsh
Misty May
Vlag van China
 CHN
Tian Jia
Wang Jie
Vlag van China
 CHN
Xue Chen
Zhang Xi

Zaal

Onderdeel Goud Zilver Brons
Mannen
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Rusland
 Rusland
Vrouwen
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Vlag van China
 China

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
USA 3 1 0 4
2
Vlag van Brazilië
 Brazilië
BRA 1 2 1 4
3
Vlag van China
 China
CHN 0 1 2 3
4
Vlag van Rusland
 Rusland
RUS 0 0 1 1
Totaal 4 4 4 12
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.