For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for WTA-toernooi van Oostenrijk.

WTA-toernooi van Oostenrijk

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WTA-toernooi van Oostenrijk
Bad Gastein
Officiële naam Gastein Ladies
Stad, land Bad Gastein, Oostenrijk
Locatie Hotel Europäischer Hof
Auspiciën
WTA logo 2010.svg
WTA
Categorie International
Prijzengeld US$ 235.000
Deelnemers 32 enkel, 16 kwal. / 16 dubbel
Ondergrond gravel, buiten
Periode juni/juli
Jaargangen 1968 - 2015
Recordwinnaar
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici (4)
Titelhouder
Vlag van Australië
Samantha Stosur
Portaal 
Portaalicoon
 
Tennis

Het WTA-toernooi van Oostenrijk was een jaarlijks terugkerend tennistoernooi voor vrouwen dat laatste­lijk (2007–2015) werd georganiseerd in de Oostenrijkse plaats Bad Gastein. De officiële naam van het toernooi was toen Gastein Ladies.

De WTA organiseerde het toernooi dat in de categorie "International" viel en werd gespeeld op gravel. De eerste editie werd in 1968 gehouden in Kitzbühel. In de daarna volgende decennia werd het, ook wel als Austrian Open aangeduide, toernooi in ongeregelde perioden gespeeld in diverse plaatsen. In 2016 moest het toernooi haar licentie afgeven, omdat het geen nieuwe sponsor kon vinden. De vervanger van dit toer­nooi is het Ladies Championship Gstaad.

Officiële toernooinamen

Het toernooi heeft meerdere namen gekend, afhankelijk van de hoofdsponsor:

  • 1968–1973, 1975, juli 1979, 1981, 1990: Austrian Open
  • 1974: Head Cup Austrian Championships
  • 1976, 1978: Head Cup
  • 1977: Colgate Trophy
  • mei 1979: Bancroft Trophy
  • 1980, 1982: Sparkassen Austrian Cup
  • 1983: Head Cup Austrian Open
  • 1985–1986: Elektra Cup
  • 1991–1993: Citroën (Cup)(Austrian Open)
  • 1994–1998: (Meta) (Piberstein) Styrian Open
  • 1999: Egger Tennis Festival
  • 2000–2001: Uniqa Grand Prix
  • 2002–2004: Wien Energie Grand Prix
  • 2007–2015: (Nürnberger) Gastein Ladies

Plaats van handeling

Finales

Enkelspel

Datum[1] Naam Cat. ($) Ondergrond Winnares Verliezend finaliste Uitslag
1968-08-20 Austrian Open (Kb)
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Annette du Plooy
Vlag van Hongarije
Erzsébet Polgár
6-1, 6-0
1969-08-12 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van Australië
Judy Tegart
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Patricia Walkden
8-6, 6-2
1970-08-?? Austrian Open (Kb)
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Helga Niessen
Vlag van Australië
Evonne Goolagong
7-5, 6-3
1971-07-19 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van de Verenigde Staten
Billie Jean King
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Laura Rossouw
6-2, 4-6, 7-5
1972-07-17 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Katja Ebbinghaus
Vlag van Nederland
Marijke Schaar
7-5, 6-3
1973-07-16 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van Australië
Evonne Goolagong
Vlag van Sovjet-Unie
Olga Morozova
Afgelast wegens neerslag
1974-07-15 Head Cup Austrian Champ’s (Kb) gravel, buiten
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Mirka Koželuhová
Vlag van Joegoslavië
Mima Jaušovec
6-3, 6-0
1975-07-14 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Sue Barker
Vlag van de Verenigde Staten
Pam Teeguarden
6-4, 6-4
1976-07-12 Head Cup (Kb) gravel, buiten
Vlag van Australië
Wendy Turnbull
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
6-4, 5-7, 6-2
1977-07-11 Colgate Trophy (Kb) gravel, buiten
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Renáta Tomanová
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Katja Ebbinghaus
6-3, 7-5
1978-07-30 Head Cup (Kb)
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Sylvia Hanika
6-4, 6-3
1979-05-14 Bancroft Trophy (W) 75.000 gravel, buiten
Vlag van de Verenigde Staten
Chris Evert
Vlag van de Verenigde Staten
Caroline Stoll
6-1, 6-1
1979-07-18 Austrian Open (Kb) 35.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Hana Mandlíková
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Sylvia Hanika
2-6, 7-5, 6-3
1980-07-21 Sparkassen Austrian Cup (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Hana Mandlíková
3-6, 6-1, opg. details
1981-07-13 Austrian Open (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
C Kohde-Kilsch
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Sylvia Hanika
7-5, 7-6 details
1982-07-19 Sparkassen Austrian Cup (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Lea Plchová
6-2, 6-2 details
1983-07-18 Head Cup Austrian Open (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Frankrijk
Pascale Paradis
Vlag van Oostenrijk
Petra Huber
3-6, 6-3, 6-2 details
1984 geen toernooi
1985-07-15 Elektra Cup (Br) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van Joegoslavië
Mima Jaušovec
6-2, 6-3 details
1986-07-14 Elektra Cup (Br) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Italië
Sandra Cecchini
Vlag van Argentinië
M Pérez Roldán
6-4, 6-0 details
1987–1989 geen toernooi
1990-09-10 Austrian Open (Kb) Tier IV 100.000 gravel, buiten
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
C Kohde-Kilsch
Vlag van Australië
Rachel McQuillan
7-6, 6-4 details
1991-07-15 Citroën Austrian Open (Kb) Tier IV 150.000 gravel, buiten
Vlag van Spanje
Conchita Martínez
Vlag van Oostenrijk
Judith Wiesner
6-1, 2-6, 6-3 details
1992-07-06 Citroën Cup Austrian Open (Kb) Tier IV 150.000 gravel, buiten
Vlag van Spanje
Conchita Martínez
Vlag van Zwitserland
Manuela Maleeva
6-0, 3-6, 6-2 details
1993-07-12 Citroën Cup (Kb) Tier III 150.000 gravel, buiten
Vlag van Duitsland
Anke Huber
Vlag van Oostenrijk
Judith Wiesner
6-4, 6-1 details
1994-07-25 Styrian Open (M) Tier IV 100.000 gravel, buiten
Vlag van Duitsland
Anke Huber
Vlag van Oostenrijk
Judith Wiesner
6-3, 6-3 details
1995-07-24 Styrian Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Judith Wiesner
Vlag van Roemenië
Ruxandra Dragomir
7-6, 6-3 details
1996-08-05 Meta Styrian Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Barbara Paulus
Vlag van Italië
Sandra Cecchini
0-0, opg. details
1997-07-28 Styria Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Barbara Schett
Vlag van Slowakije
Henrieta Nagyová
3-6, 6-2, 6-3 details
1998-07-06 Piberstein Styria Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Zwitserland
Patty Schnyder
Vlag van Spanje
Gala León
6-2, 4-6, 6-3 details
1999-07-05 Egger Tennis Festival (P) Tier IVb 112.500 gravel, buiten
Vlag van Slowakije
Karina Habšudová
Vlag van Kroatië
Silvija Talaja
2-6, 6-4, 6-4 details
2000-07-10 Uniqa Grand Prix (Kf) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Barbara Schett
Vlag van Zwitserland
Patty Schnyder
5-7, 6-4, 6-4 details
2001-07-09 Uniqa Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Oezbekistan
Iroda Tulyaganova
Vlag van Zwitserland
Patty Schnyder
6-3, 6-2 details
2002-06-10 Wien Energie Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Israël
Anna Smashnova
Vlag van Oezbekistan
Iroda Tulyaganova
6-4, 6-1 details
2003-06-09 Wien Energie Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Argentinië
Paola Suárez
Vlag van Kroatië
Karolina Šprem
7-6, 2-6, 6-4 details
2004-05-17 Wien Energie Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Israël
Anna Pistolesi
Vlag van Australië
Alicia Molik
6-2, 3-6, 6-2 details
2005–2006 geen toernooi
2007-07-23 Gastein Ladies (BG) Tier III 175.000 gravel, buiten
Vlag van Italië
Francesca Schiavone
Vlag van Oostenrijk
Yvonne Meusburger
6-1, 6-4 details
2008-07-14 Gastein Ladies (BG) Tier III 175.000 gravel, buiten
Vlag van Frankrijk
Pauline Parmentier
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
6-4, 6-4 details
2009-07-20 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Duitsland
Andrea Petković
Vlag van Roemenië
Ioana Raluca Olaru
6-2, 6-3 details
2010-07-19 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Duitsland
Julia Görges
Vlag van Zwitserland
Timea Bacsinszky
6-1, 6-4 details
2011-07-11 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Spanje
MJ Martínez Sánchez
Vlag van Oostenrijk
Patricia Mayr
6-0, 7-5 details
2012-06-11 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Frankrijk
Alizé Cornet
Vlag van België
Yanina Wickmayer
7-5, 7-6 details
2013-07-15 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 235.000 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Yvonne Meusburger
Vlag van Tsjechië
Andrea Hlaváčková
7-5, 6-2 details
2014-07-07 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 250.000 gravel, buiten
Vlag van Duitsland
Andrea Petković
Vlag van de Verenigde Staten
Shelby Rogers
6-3, 6-3 details
2015-07-20 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 250.000 gravel, buiten
Vlag van Australië
Samantha Stosur
Vlag van Italië
Karin Knapp
3-6, 7-6, 6-2 details

* (BG) = Bad Gastein, (Br) = Bregenz, (Kb) = Kitzbühel, (Kf) = Klagenfurt, (M) = Maria Lankowitz, (P) = Pörtschach, (W) = Wenen

Dubbelspel

Datum[1] Naam Cat. ($) Ondergrond Winnaressen Verliezend finalistes Uitslag
1969-08-12 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van Australië
Judy Tegart
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Patricia Walkden
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Marianna Brummer
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Anita Van Deventer
6-0, 6-3
1970-08-?? Austrian Open (Kb)
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Brenda Kirk
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Annette du Plooy
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Helga Niessen
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Winnie Shaw
6-4, 5-7, 6-3
1971-07-19 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van de Verenigde Staten
Rosie Casals
Vlag van de Verenigde Staten
Billie Jean King
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Helga Masthoff
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Heide Orth
6-2, 6-4
1972-07-17 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Katja Ebbinghaus
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Heide Orth
Vlag van Australië
Mandy Morgan
Vlag van Uruguay
Lucia Sarno
6-0, 6-1
1973-07-16 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van Sovjet-Unie
Aleksandra Ivanova
Vlag van Sovjet-Unie
Olga Morozova
Vlag van Australië
Evonne Goolagong
Vlag van Australië
Janet Young
2-6, 6-4, 6-2
1974-07-15 Head Cup Austrian Champ’s (Kb) gravel, buiten
Vlag van Hongarije
Beatrix Klein
Vlag van Hongarije
Éva Szabó
Vlag van Chili
AM Pinto Bravo
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Iris Riedel
6-1, 6-4
1975-07-14 Austrian Open (Kb) gravel, buiten
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Sue Barker
Vlag van de Verenigde Staten
Pam Teeguarden
Vlag van Uruguay
Fiorella Bonicelli
Vlag van Argentinië
Raquel Giscafré
6-4, 6-3
1976-07-12 Head Cup (Kb) gravel, buiten
Vlag van Zweden
Helena Anliot
Vlag van Zweden
Mimmi Wikstedt
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Katja Ebbinghaus
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Heidi Eisterlehner
6-4, 2-6, 7-5
1977-07-11 Colgate Trophy (Kb) gravel, buiten
Vlag van Australië
Helen Gourlay
Vlag van de Verenigde Staten
Rayni Fox
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Lesley Charles
Vlag van Verenigd Koninkrijk
J Fayter-Hough
6-1, 6-4
1978-07-30 Head Cup (Kb)
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Renáta Tomanová
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Regina Maršíková
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Florentsa Mihai
7-5, 6-2
1979-05-14 Bancroft Trophy (W) 75.000 gravel, buiten
Vlag van Australië
Dianne Fromholtz
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Marise Kruger
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Ilana Kloss
Vlag van de Verenigde Staten
Betty-Ann Stuart
3-6, 6-4, 6-1
1979-07-18 Austrian Open (Kb) 35.000 gravel, buiten
Vlag van Zweden
Helena Anliot
Vlag van Australië
Dianne Evers
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van Nederland
Elly Vessies
6-0, 6-4
1980-07-21 Sparkassen Austrian Cup (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
C Kohde-Kilsch
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Eva Pfaff
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Hana Mandlíková
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Renáta Tomanová
walk-over details
1981-07-13 Austrian Open (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
C Kohde-Kilsch
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Eva Pfaff
Vlag van Australië
Elizabeth Little
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Yvonne Vermaak
6-4, 6-3 details
1982-07-19 Sparkassen Austrian Cup (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Yvona Brzáková
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Kateřina Skronská
Vlag van de Verenigde Staten
Jill Patterson
Vlag van de Verenigde Staten
Courtney Lord
6-1, 7-5 details
1983-07-18 Head Cup Austrian Open (Kb) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Nieuw-Zeeland
Chris Newton
Vlag van Australië
Pam Whytcross
Vlag van Frankrijk
Nathalie Herreman
Vlag van Frankrijk
Pascale Paradis
2-6, 6-4, 7-6 details
1984 geen toernooi
1985-07-15 Elektra Cup (Br) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Joegoslavië
Mima Jaušovec
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Andrea Holíková
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Kateřina Skronská
6-2, 6-3 details
1986-07-14 Elektra Cup (Br) 50.000 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Petra Huber
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Petra Keppeler
Vlag van Joegoslavië
Sabrina Goleš
Vlag van Denemarken
T Scheuer-Larsen
6-2, 6-4 details
1987–1989 geen toernooi
1990-09-10 Austrian Open (Kb) Tier IV 100.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Petra Langrová
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Radomira Zrubáková
Vlag van Italië
Sandra Cecchini
Vlag van Argentinië
Patricia Tarabini
6-0, 6-4 details
1991-07-15 Citroën Austrian Open (Kb) Tier IV 150.000 gravel, buiten
Vlag van Argentinië
Bettina Fulco
Vlag van Nederland
Nicole Jagerman
Vlag van Italië
Sandra Cecchini
Vlag van Argentinië
Patricia Tarabini
7-5, 6-4 details
1992-07-06 Citroën Cup Austrian Open (Kb) Tier IV 150.000 gravel, buiten
Vlag van Argentinië
Florencia Labat
Vlag van Frankrijk
Alexia Dechaume
Vlag van Zuid-Afrika (1928-1994)
Amanda Coetzer
Vlag van Duitsland
Wiltrud Probst
6-3, 6-3 details
1993-07-12 Citroën Cup (Kb) Tier III 150.000 gravel, buiten
Vlag van China
Li Fang
Vlag van België
Dominique Monami
Vlag van Kroatië
Maja Murić
Vlag van Tsjechië
Pavlína Rajzlová
6-2, 6-1 details
1994-07-25 Styrian Open (M) Tier IV 100.000 gravel, buiten
Vlag van Italië
Sandra Cecchini
Vlag van Argentinië
Patricia Tarabini
Vlag van Frankrijk
Alexandra Fusai
Vlag van Slowakije
Karina Habšudová
7-5, 7-5 details
1995-07-24 Styrian Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Italië
Silvia Farina
Vlag van Hongarije
Andrea Temesvári
Vlag van Frankrijk
Alexandra Fusai
Vlag van Duitsland
Wiltrud Probst
6-2, 6-2 details
1996-08-05 Meta Styrian Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Slowakije
Janette Husárová
Vlag van Oekraïne
Natalia Medvedeva
Vlag van Tsjechië
Lenka Cenková
Vlag van Tsjechië
Kateřina Kroupová
6-4, 7-5 details
1997-07-28 Styria Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Eva Melicharová
Vlag van Tsjechië
Helena Vildová
Vlag van Tsjechië
Radka Bobková
Vlag van Duitsland
Wiltrud Probst
6-2, 6-2 details
1998-07-06 Piberstein Styria Open (M) Tier IV 107.500 gravel, buiten
Vlag van Argentinië
Laura Montalvo
Vlag van Argentinië
Paola Suárez
Vlag van Slovenië
Tina Križan
Vlag van Slovenië
Katarina Srebotnik
6-1, 6-2 details
1999-07-05 Egger Tennis Festival (P) Tier IVb 112.500 gravel, buiten
Vlag van Italië
Silvia Farina
Vlag van Slowakije
Karina Habšudová
Vlag van Oekraïne
Olga Lugina
Vlag van Argentinië
Laura Montalvo
6-4, 6-4 details
2000-07-10 Uniqa Grand Prix (Kf) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Argentinië
Laura Montalvo
Vlag van Argentinië
Paola Suárez
Vlag van Oostenrijk
Barbara Schett
Vlag van Zwitserland
Patty Schnyder
7-6, 6-1 details
2001-07-09 Uniqa Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Argentinië
Paola Suárez
Vlag van Argentinië
Patricia Tarabini
Vlag van Duitsland
Vanessa Henke
Vlag van Tsjechië
Lenka Němečková
6-4, 6-2 details
2002-06-10 Wien Energie Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van Hongarije
Petra Mandula
Vlag van Oostenrijk
Patricia Wartusch
Vlag van Oostenrijk
Barbara Schwartz
Vlag van Duitsland
Jasmin Wöhr
6-2, 6-4 details
2003-06-09 Wien Energie Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van China
Li Ting
Vlag van China
Sun Tiantian
Vlag van China
Yan Zi
Vlag van China
Zheng Jie
6-3, 6-4 details
2004-05-17 Wien Energie Grand Prix (W) Tier III 170.000 gravel, buiten
Vlag van de Verenigde Staten
Martina Navrátilová
Vlag van de Verenigde Staten
Lisa Raymond
Vlag van Zimbabwe
Cara Black
Vlag van Australië
Rennae Stubbs
6-2, 7-5 details
2005–2006 geen toernooi
2007-07-23 Gastein Ladies (BG) Tier III 175.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
Vlag van Tsjechië
Renata Voráčová
Vlag van Hongarije
Ágnes Szávay
Vlag van Tsjechië
Vladimíra Uhlířová
6-3, 7-5 details
2008-07-14 Gastein Ladies (B) Tier III 175.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Andrea Hlaváčková
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
Vlag van Bulgarije
S Karatantcheva
Vlag van Servië
Nataša Zorić
6-3, 6-3 details
2009-07-20 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Andrea Hlaváčková
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
Vlag van Duitsland
Tatjana Malek
Vlag van Duitsland
Andrea Petković
6-2, 6-4 details
2010-07-19 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
Vlag van Spanje
A Medina Garrigues
Vlag van Zwitserland
Timea Bacsinszky
Vlag van Italië
Tathiana Garbin
6-7, 6-1, [10-5] details
2011-07-11 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Eva Birnerová
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
Vlag van Australië
Jarmila Gajdošová
Vlag van Duitsland
Julia Görges
4-6, 6-2, [12-10] details
2012-06-11 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 220.000 gravel, buiten
Vlag van de Verenigde Staten
Jill Craybas
Vlag van Duitsland
Julia Görges
Vlag van Duitsland
A-L Grönefeld
Vlag van Kroatië
Petra Martić
6-7, 6-4, [11-9] details
2013-07-15 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 235.000 gravel, buiten
Vlag van Oostenrijk
Sandra Klemenschits

Vlag van Slovenië
Andreja Klepač
Vlag van Duitsland
Kristina Barrois
Vlag van Griekenland
Eléni Daniilídou
6-1, 6-4 details
2014-07-07 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 250.000 gravel, buiten
Vlag van Tsjechië
Karolína Plíšková
Vlag van Tsjechië
Kristýna Plíšková
Vlag van Slovenië
Andreja Klepač
Vlag van Spanje
María Teresa Torró Flor
4-6, 6-3, [10-6] details
2015-07-20 Nürnberger Gastein Ladies (BG) International 250.000 gravel, buiten
Vlag van Montenegro
Danka Kovinić
Vlag van Liechtenstein
Stephanie Vogt
Vlag van Spanje
Lara Arruabarrena
Vlag van Tsjechië
Lucie Hradecká
4-6, 6-4, [10-3] details

* (BG) = Bad Gastein, (Br) = Bregenz, (Kb) = Kitzbühel, (Kf) = Klagenfurt, (M) = Maria Lankowitz, (P) = Pörtschach, (W) = Wenen

Meervoudig winnaressen enkelspel

speelster aantal
titels
in de jaren
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
4 1978, 1980, 1982, 1985
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Claudia Kohde-Kilsch
2 1981, 1990
Vlag van Spanje
Conchita Martínez
2 1991, 1992
Vlag van Duitsland
Anke Huber
2 1993, 1994
Vlag van Oostenrijk
Barbara Schett
2 1997, 2000
Vlag van Israël
Anna Smashnova-Pistolesi
2 2002, 2004
Vlag van Duitsland
Andrea Petković
2 2009, 2014

Enkel- en dubbelspeltitel in één jaar

speelster in het jaar
Vlag van Australië
Judy Tegart
1969
Vlag van de Verenigde Staten
Billie Jean King
1971
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Katja Ebbinghaus
1972
Vlag van Verenigd Koninkrijk
Sue Barker
1975
Vlag van Roemenië (1965-1989)
Virginia Ruzici
1978, 1985
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Claudia Kohde-Kilsch
1981
Vlag van Slowakije
Karina Habšudová
1999

Tennistoernooien

ITF-toernooien (mannen en vrouwen)

Grand slam:Australian Open · Roland Garros · Wimbledon · US Open
Landenteams:Davis Cup · Billie Jean King Cup

ATP-toernooien (mannen)ATP-seizoen 2022

Officieus WK:ATP Finals
International finale:Next Generation ATP Finals
Teams:ATP Cup · Laver Cup
ATP 1000:Indian Wells · Miami · Monte Carlo · Madrid · Rome · Toronto · Cincinnati · Shanghai · Parijs
ATP 500:Rotterdam · Rio de Janeiro · Acapulco · Dubai · Barcelona · Halle · Londen · Hamburg · Washington · Peking · Tokio · Sint-Petersburg · Wenen · Bazel
ATP 250:Doha · Adelaide · Melbourne 1 · Melbourne 2 · Auckland · Poona · Montpellier · Córdoba · Uniondale · Buenos Aires · Delray Beach · Marseille · Santiago · Marrakesh · Houston · Marbella · Boedapest · München · Estoril · Nice · Genève · Parma · Rosmalen · Stuttgart · Eastbourne · Mallorca · Newport · Båstad · Umag · Gstaad · Kitzbühel · Atlanta · Cabo San Lucas · Winston-Salem · Metz · Keulen 1 · Cagliari · Belgrado 2 · Keulen 2 · Sofia · San Diego · Zhuhai · Chengdu · Stockholm · Moskou · Antwerpen · Nur-Sultan

WTA-toernooien (vrouwen)WTA-seizoen 2022

Officieus WK:WTA Finals
B-kampioenschap:
WTA 1000:Dubai · Miami · Madrid · Rome · Montreal · Cincinnati · Indian Wells
WTA 500:Abu Dhabi · Melbourne 1 · Melbourne 2 · Melbourne 3 · Adelaide · Doha · Sint-Petersburg · Charleston · Stuttgart · Berlijn · Eastbourne · San Jose · Ostrava · Chicago · Moskou
WTA 250:Melbourne 4 · Lyon · Guadalajara · Monterrey · Bogota · Charleston 250 · Istanboel · Belgrado · Parma · Straatsburg · Nottingham · Birmingham · Bad Homburg · Hamburg · Praag · Lausanne · Boedapest · Palermo · Gdynia · Cluj-Napoca · Cleveland · Chicago 250 · Luxemburg · Portorož · Nur-Sultan · Tenerife · Courmayeur · Cluj-Napoca 2 · Linz

Voormalige ITF-toernooien (mannen en vrouwen)

Landenteams:Hopman Cup

Voormalige toernooien mannen

ATP:Amersfoort · Amsterdam · Ancona · Antalya · Athene · Bangkok · Berlijn · Bermuda · Birmingham Indoor · Boekarest · Bogota · Bologna · Bolzano · Bombay · Boston · Bordeaux · Bournemouth · Brasilia · Brighton · Brisbane · Brisbane Indoor · Brussel Indoor · Brussel Outdoor · Búzios · Chicago · Dallas · Düsseldorf · Florence · Guarujá · Hilversum · Ho Chi Minhstad · Hongkong · Istanboel · Itaparica · Jakarta · Johannesburg · Keulen · Kopenhagen · Kuala Lumpur Indoor · Kuala Lumpur · Las Vegas · Linz · Londen Indoor · Long Island · Los Angeles · Maceió · Madrid (voormalig) · Mallorca · Manchester · Memphis · Meran · Metz · Milaan · Montevideo · New Haven · Nottingham · Oahu · Osaka · Ostrava · Palermo · Philadelphia · Pinehurst · Porto · Pörtschach · Praag · Quito · San José · San Marino · São Paulo · Schenectady · Scottsdale · Seoel · Shenzhen · Singapore · Sopot · Stuttgart Indoor · Sydney · Sydney Indoor · Taipei · Tasjkent · Tampa · Tampa Outdoor · Tel Aviv · Tokio Indoor · Toronto Indoor · Toulouse · Valencia · Warschau · Wellington · Zagreb · Zaragoza
Landenteams: World Team Cup

Voormalige toernooien vrouwen

WTA:Acapulco · Adelaide · Aix-en-Provence · Albuquerque · Amelia Island · Anning · Antwerpen · Arcachon · Athene · Auckland · Bad Gastein · Bahia · Bakoe · Bali · Bangalore · Bangkok · Barcelona · Båstad · Bayonne · Bazel · Biel/Bienne · Boekarest · Bol · Bombay · Boston · Bournemouth · Bratislava · Bregenz · Brighton · Brisbane · Brussel · Buenos Aires · Caïro · Calcutta · Cali · Californië · Canberra · Cardiff · Carlsbad · Casablanca · Cesena · Chicago · Chichester · Dalian · Dallas · Denver · dubbelspel · Elite Trophy · Essen · Estoril · Fez · Florianópolis · Florida · Forest Hills · Genève · Gold Coast · Gstaad · Guangzhou · Haiderabad · Hamburg · Hannover · Hasselt · Hawaï · Hilversum · Hobart · Hongkong · Houston · Hua Hin · Indianapolis (US clay courts) · Indianapolis (Virginia Slims) · Jakarta · Japan Open · Jūrmala · Kansas · Katowice · Kitzbühel · Klagenfurt · Knokke-Heist · Kopenhagen · Kuala Lumpur · Leipzig · Limoges · Lissabon · Little Rock · Los Angeles · Lugano · Luik · Luzern · Mahwah · Makarska · Mallorca · Marbella · Marco Island · Maria Lankowitz · Marrakesh · Melbourne · Memphis · Milaan · Modena · Montpellier · Moskou Open · Nagoya · Nanchang · Nanjing · Nashville · Neurenberg · New Haven · New Jersey · New Orleans · New York · Newport (VK) · Newport (VS) · Newport Beach · Nice · Nichirei · Ningbo · Oeiras · Osaka (indoor) · Oslo · Palm Springs · Parijs · Parijs Clarins · Pattaya · Peking · Pennsylvania · Philadelphia · Phoenix · Ponte Vedra Beach · Poona · Porto · Portorož · Pörtschach · Quebec · Rabat · Rio de Janeiro · Rosmalen · Salt Lake City · San Antonio · San Diego · San Juan · San Marino · São Paulo · Sapporo · Sarasota · Schenectady · Scottsdale · Shenzhen · Singapore · Sofia · Sopot · South Carolina · South Orange · Stockholm · Surabaya · Suzhou · Sydney · Taipei · Taiwan · Tampa · Tarente · Tasjkent · The Bronx · Tianjin · Tokio (Borden Classic) · Tokio (Gunze Classic) · Tokio (Lion's Cup) · Tokio (Pan Pacific) · Tournament of Champions · Toyota · Tulsa · US Hardcourt · US Indoor · Vancouver · Viña del Mar · Waregem · Warschau · Washington · Wellington · Wenen · Worcester · Wuhan · Zhengzhou · Zürich
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
WTA-toernooi van Oostenrijk
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.