For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker biatlon 2007/2008.

Wereldbeker biatlon 2007/2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Biathlon pictogram.svg
Wereldbeker biatlon 2007/2008
Organisator Internationale Biatlonunie (IBU)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Individueel
Vlag van Frankrijk
Vincent Defrasne
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Sprint
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Achtervolging
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Massastart
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Landenklassement
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Wedstrijden
Locaties 10 10
Individueel 26 26
Estafettes 5 5
Gemengde estafettes 2
<<< 2006/07 2008/09 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De IBU wereldbeker biatlon voor het seizoen 2007/08 ging op donderdag 29 november 2007 van start in het Finse Kontiolahti. De atleet die aan het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld is eindwinnaar van de algemene wereldbeker. Ook de wereldkampioenschappen die in het Zweedse Östersund plaatsvonden, werden in de puntentelling voor de wereldbeker opgenomen.

De IBU organiseerde zowel voor vrouwen als voor mannen een wereldbeker.

Bij de mannen won Ole Einar Bjørndalen overtuigend de algemene wereldbeker, de Noorse biatlonkoning werd slechts af en toe bedreigd, onder andere door zijn landgenoot Emil Hegle Svendsen.

Bij de vrouwen was het net als vorig jaar strijden tot de laatste wedstrijd. Uiteindelijk trok Magdalena Neuner aan het langste eind, ze haalde het in de eindstand om de algemene wereldbeker net voor Sandrine Bailly.

Mannen

Kalender

Datum Plaats Discipline Eerste Tweede Derde
29/11/2007
Vlag van Finland
Kontiolahti
20 km individueel
Vlag van Frankrijk
Vincent Defrasne
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
01/12/2007 10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Dmitri Jarosjenko
Vlag van Duitsland
Carsten Pump
02/12/2007 12,5 km achtervolging
Vlag van Rusland
Ivan Tsjerezov
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Dmitri Jarosjenko
07/12/2007
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
10 km sprint
Vlag van Rusland
Dmitri Jarosjenko
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Andrej Makovejev
08/12/2007 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Dmitri Jarosjenko
Vlag van Duitsland
Daniel Graf
09/12/2007 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
 Rusland

Ivan Tsjerezov
Maxim Tsjoedov
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Michael Rösch
Daniel Graf
Carsten Pump
Michael Greis
13/12/2007
Vlag van Slovenië
Pokljuka
20 km individueel
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Duitsland
Alexander Wolf
Vlag van Oekraïne
Serguei Sednev
15/12/2007 10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Dmitri Jarosjenko
Vlag van Zweden
Mattias Nilsson
16/12/2007 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Andrej Makovejev
Maxim Tsjoedov
Dmitri Jarosjenko
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Daniel Mesotitsch
Friedrich Pinter
Dominik Landertinger
Simon Eder
04/01/2008
Vlag van Duitsland
Oberhof
4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
 Rusland

Ivan Tsjerezov
Maxim Tsjoedov
Dmitri Jarosjenko
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
05/01/2008 10 km sprint
Vlag van Polen
Tomasz Sikora
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
06/01/2008 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
10/01/2008
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
 Rusland

Ivan Tsjerezov
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
Maxim Tsjoedov
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Michael Rösch
Alexander Wolf
Carsten Pump
Michael Greis
12/01/2008 10 km sprint
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
Vlag van Duitsland
Alexander Wolf
13/01/2008 12,5 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
18/01/2008
Vlag van Italië
Antholz
10 km sprint
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Rusland
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
19/01/2008 12,5 km achtervolging
Vlag van Zweden
Björn Ferry
Vlag van Rusland
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Duitsland
Michael Greis
20/01/2008 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Zweden
Björn Ferry
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Wereldkampioenschappen biatlon 2008
09/02/2008
Vlag van Zweden
Östersund
10 km sprint
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
10/02/2008 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
Vlag van Duitsland
Alexander Wolf
12/02/2008 Gemengde estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Sabrina Buchholz
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland

Ljoedmila Kalintsjik
Darja Domratsjeva
Roestam Valjoellin
Sergej Novikov
Vlag van Rusland
 Rusland

Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
14/02/2008 20 km individueel
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maxim Maksimov
16/02/2008 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Ivan Tsjerezov
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
Maxim Tsjoedov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Emil Hegle Svendsen
Rune Brattsveen
Halvard Hanevold
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Michael Rösch
Alexander Wolf
Andreas Birnbacher
Michael Greis
17/02/2008 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Rusland
Maxim Tsjoedov
27/02/2008
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Oostenrijk
Friedrich Pinter
29/02/2008 12,5 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Michael Greis
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
Alexander Os
02/03/2008 Gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ann Kristin Flatland
Solveig Rogstad
Hans Martin Gjedrem
Alexander Os
Vlag van Italië
 Italië

Michela Ponza
Katja Haller
René Laurent Vuillermoz
Christian de Lorenzi
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julie Carraz-Collin
Pauline Macabies
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
06/03/2008
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Rusland
Andrej Makovejev
08/03/2008 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Polen
Tomasz Sikora
Vlag van Rusland
Andrej Makovejev
09/03/2008 15 km massastart
Vlag van Polen
Tomasz Sikora
Vlag van Duitsland
Daniel Graf
Vlag van Tsjechië
Michal Šlesingr
13/03/2008
Vlag van Noorwegen
Oslo
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Duitsland
Michael Rösch
Vlag van Oostenrijk
Friedrich Pinter
15/03/2008 12,5 km achtervolging
Vlag van Rusland
Ivan Tsjerezov
Vlag van Oostenrijk
Friedrich Pinter
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
16/03/2008 15 km massastart
Vlag van Tsjechië
Michal Šlesingr
Vlag van Rusland
Nikolaj Kroeglov
Vlag van Noorwegen
Halvard Hanevold

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
869
2 Dmitri Jarosjenko
Vlag van Rusland
 RUS
696
3 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
687
4 Michael Greis
Vlag van Duitsland
 GER
596
5 Ivan Tsjerezov
Vlag van Rusland
 RUS
573
6 Björn Ferry
Vlag van Zweden
 SWE
568
7 Maxim Tsjoedov
Vlag van Rusland
 RUS
541
8 Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
512
9 Nikolaj Kroeglov
Vlag van Rusland
 RUS
493
10 Andreas Birnbacher
Vlag van Duitsland
 GER
481
11 Michael Rösch
Vlag van Duitsland
 GER
475
12 Tomasz Sikora
Vlag van Polen
 POL
461
13 Daniel Graf
Vlag van Duitsland
 GER
444
14 Alexander Wolf
Vlag van Duitsland
 GER
423
15 Vincent Defrasne
Vlag van Frankrijk
 FRA
399
16 Friedrich Pinter
Vlag van Oostenrijk
 AUT
365
17 Simon Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
350
18 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
348
19 Michael Slesingr
Vlag van Tsjechië
 CZE
325
20 Andrej Makovejev
Vlag van Rusland
 RUS
307
Eindstand na 26 wedstrijden
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
5830
2
Vlag van Rusland
 Rusland
5744
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5450
4
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
4857
5
Vlag van Zweden
 Zweden
4750
6
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4702
7
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
4345
8
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
4176
9
Vlag van Italië
 Italië
4031
10
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
3831
Eindstand na 31 wedstrijden
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
196
2
Vlag van Rusland
 Rusland
192
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
175
4
Vlag van Zweden
 Zweden
148
5
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
147
6
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
146
7
Vlag van Italië
 Italië
130
8
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
122
9
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
118
10
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
116
Eindstand na 5 wedstrijden
Wereldbeker 10 km sprint
# Naam Land Punten
1 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
383
2 Dmitri Jarosjenko
Vlag van Rusland
 RUS
291
3 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
253
4 Michael Greis
Vlag van Duitsland
 GER
233
5 Björn Ferry
Vlag van Zweden
 SWE
222
6 Andreas Birnbacher
Vlag van Duitsland
 GER
194
7 Ivan Tsjerezov
Vlag van Rusland
 RUS
193
8 Daniel Graf
Vlag van Duitsland
 GER
184
9 Nikolaj Kroeglov
Vlag van Rusland
 RUS
183
10 Maksim Tsjoedov
Vlag van Rusland
 RUS
182
Eindstand na 10 wedstrijden
Wereldbeker 12,5 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
247
2 Dmitri Jarosjenko
Vlag van Rusland
 RUS
233
3 Björn Ferry
Vlag van Zweden
 SWE
221
4 Ivan Tsjerezov
Vlag van Rusland
 RUS
220
5 Michael Greis
Vlag van Duitsland
 GER
220
6 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
210
7 Michael Rösch
Vlag van Duitsland
 GER
184
8 Andreas Birnbacher
Vlag van Duitsland
 GER
166
9 Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
160
10 Maksim Tsjoedov
Vlag van Rusland
 RUS
159
Eindstand na 8 wedstrijden
Wereldbeker 15 km massastart
# Naam Land Punten
1 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
180
2 Nikolaj Kroeglov
Vlag van Rusland
 RUS
143
3 Dmitri Jarosjenko
Vlag van Rusland
 RUS
128
4 Michael Greis
Vlag van Duitsland
 GER
125
5 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
124
6 Maksim Tsjoedov
Vlag van Rusland
 RUS
120
7 Björn Ferry
Vlag van Zweden
 SWE
111
8 Alexander Wolf
Vlag van Duitsland
 GER
110
9 Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
109
10 Tomasz Sikora
Vlag van Polen
 POL
108
Eindstand na 5 wedstrijden
Wereldbeker 20 km individueel
# Naam Land Punten
1 Vincent Defrasne
Vlag van Frankrijk
 FRA
104
2 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
100
3 Halvard Hanevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
82
4 Maksim Tsjoedov
Vlag van Rusland
 RUS
80
5 Friedrich Pinter
Vlag van Oostenrijk
 AUT
69
6 Simon Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
60
7 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
59
8 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
59
9 Alexander Wolf
Vlag van Duitsland
 GER
58
10 Zdeněk Vítek
Vlag van Tsjechië
 CZE
50
Eindstand na 3 wedstrijden

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Discipline Eerste Tweede Derde
29/11/2007
Vlag van Finland
Kontiolahti
15 km individueel
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Rusland
Tatjana Moisejeva
Vlag van Duitsland
Simone Denkinger
01/12/2007 7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
02/12/2007 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
07/12/2007
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
7,5 km sprint
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
08/12/2007 10 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
09/12/2007 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Martina Glagow
Andrea Henkel
Simone Denkinger
Kati Wilhelm
Vlag van Rusland
 Rusland

Svetlana Sleptsova
Olga Anisimova
Tatjana Moisejeva
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Zweden
 Zweden

Elisaberh Högberg
Anna Carin Olofsson
Anna Maria Nilsson
Helena Jonsson
13/12/2007
Vlag van Slovenië
Pokljuka
15 km individueel
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Italië
Michela Ponza
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
15/12/2007 7,5 km sprint
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
16/12/2007 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Martina Glagow
Sabrina Buchholz
Magdalena Neuner
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
 Rusland

Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva
Natalja Goeseva
Ekaterina Iourieva
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Delphyne Peretto
Marie Laure Brunet
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
04/01/2008
Vlag van Duitsland
Oberhof
4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Simone Denkinger
Andrea Henkel
Kathrin Hitzer
Kati Wilhelm
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Delphyne Peretto
Sylvie Becaert
Pauline Macabies
Sandrine Bailly
Vlag van Rusland
 Rusland

Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva
Tatjana Moisejeva
Natalja Goeseva
05/01/2008 7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
06/01/2008 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Rusland
Olga Anisimova
Vlag van Rusland
Tatjana Moisejeva
10/01/2008
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Kathrin Hitzer
Magdalena Neuner
Sabrina Buchholz
Kati Wilhelm
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Tora Berger
Anne Ingstadbjoerg
Solveig Rogstad
Ann Kristin Flatland
Vlag van Rusland
 Rusland

Svetlana Sleptsova
Olga Anisimova
Jekaterina Joerijeva
Natalja Goeseva
12/01/2008 7,5 km sprint
Vlag van Finland
Kaisa Varis
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
Vlag van Zweden
Helena Jonsson
13/01/2008 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Solveig Rogstad
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
18/01/2008
Vlag van Italië
Antholz
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
19/01/2008 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
20/01/2008 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Zweden
Anna Carin Olofsson
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Wereldkampioenschappen biatlon 2008
09/02/2008
Vlag van Zweden
Östersund
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
Albina Akhatova
Vlag van Oekraïne
Oksana Khvostenko
10/02/2008 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Rusland
Albina Akhatova
12/02/2008 Gemengde estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Sabrina Buchholz
Magdalena Neuner
Andreas Birnbacher
Michael Greis
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland

Ljoedmila Kalintsjik
Darja Domratsjeva
Roestam Valjoellin
Sergej Novikov
Vlag van Rusland
 Rusland

Svetlana Sleptsova
Oksana Neupokojeva
Nikolaj Kroeglov
Dmitri Jarosjenko
14/02/2008 15 km individueel
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
Vlag van Duitsland
Martina Glagow
Vlag van Oekraïne
Oksana Khvostenko
16/02/2008 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Martina Glagow
Andrea Henkel
Magdalena Neuner
Kati Wilhelm
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Oksana Yakovleva
Vita Semerenko
Valj Semerenko
Oksano Khvostenko
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Delphyne Peretto
Marie Laure Brunet
Sylvie Becaert
Sandrine Bailly
17/02/2008 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerijeva
27/02/2008
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Italië
Michela Ponza
29/02/2008 10 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Italië
Michela Ponza
Vlag van Rusland
Albina Achatova
02/03/2008 Gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ann Kristin Flatland
Solveig Rogstad
Hans Martin Gjedrem
Alexander Os
Vlag van Italië
 Italië

Michela Ponza
Katja Haller
René Laurent Vuillermoz
Christian de Lorenzi
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julie Carraz-Collin
Pauline Macabies
Simon Fourcade
Alexis Bœuf
06/03/2008
Vlag van Rusland
Chanty-Mansiejsk
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Rusland
Albina Achatova
08/03/2008 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Kathrin Hitzer
Vlag van Frankrijk
Sandrine Bailly
Vlag van Duitsland
Andrea Henkel
09/03/2008 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Kathrin Hitzer
Vlag van Duitsland
Magdalena Neuner
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
13/03/2008
Vlag van Noorwegen
Oslo
7,5 km sprint
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
Vlag van Noorwegen
Tora Berger
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
15/03/2008 10 km achtervolging
Vlag van Rusland
Svetlana Sleptsova
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van China
Xianying Liu
16/03/2008 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Kati Wilhelm
Vlag van Noorwegen
Solveig Rogstad
Vlag van Italië
Michela Ponza

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Magdalena Neuner
Vlag van Duitsland
 GER
818
2 Sandrine Bailly
Vlag van Frankrijk
 FRA
805
3 Andrea Henkel
Vlag van Duitsland
 GER
766
4 Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
 GER
749
5 Martina Glagow
Vlag van Duitsland
 GER
679
6 Jekaterina Joerijeva
Vlag van Rusland
 RUS
671
7 Tora Berger
Vlag van Noorwegen
 NOR
664
8 Svetlana Sleptsova
Vlag van Rusland
 RUS
579
9 Helena Jonsson
Vlag van Zweden
 SWE
544
10 Michela Ponza
Vlag van Italië
 ITA
515
11 Kathrin Hitzer
Vlag van Duitsland
 GER
509
12 Anna Carin Olofsson
Vlag van Zweden
 SWE
394
13 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
388
14 Solveig Rogstad
Vlag van Noorwegen
 NOR
384
15 Teja Gregorin
Vlag van Slovenië
 SLO
362
16 Oksana Khvostenko
Vlag van Oekraïne
 UKR
340
17 Magdalena Gwizdon
Vlag van Polen
 POL
334
18 Sabrina Buchholz
Vlag van Duitsland
 GER
331
19 Xianying Liu
Vlag van China
 CHN
311
20 Tatjana Moisejeva
Vlag van Rusland
 RUS
302
Eindstand na 26 wedstrijden
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5896
2
Vlag van Rusland
 Rusland
5578
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
5071
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
5044
5
Vlag van Zweden
 Zweden
4865
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
4582
7
Vlag van China
 China
4306
8
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
4143
9
Vlag van Polen
 Polen
4132
10
Vlag van Slovenië
 Slovenië
4085
Eindstand na 31 wedstrijden
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
2501
2
Vlag van Rusland
 Rusland
1782
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
1723
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
1544
5
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1525
6
Vlag van Zweden
 Zweden
1446
7
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
1327
8
Vlag van China
 China
1998
9
Vlag van Polen
 Polen
1189
10
Vlag van Italië
 Italië
1120
Eindstand na 5 wedstrijden
Wereldbeker 7,5 km sprint
# Naam Land Punten
1 Magdalena Neuner
Vlag van Duitsland
 GER
326
2 Sandrine Bailly
Vlag van Frankrijk
 FRA
318
3 Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
 GER
306
4 Andrea Henkel
Vlag van Duitsland
 GER
299
5 Svetlana Sleptsova
Vlag van Rusland
 RUS
297
6 Tora Berger
Vlag van Noorwegen
 NOR
271
7 Jekaterina Jurjeva
Vlag van Rusland
 RUS
230
8 Martina Glagow
Vlag van Duitsland
 GER
205
9 Kathrin Hitzer
Vlag van Duitsland
 GER
186
10 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
180
Eindstand na 10 wedstrijden
Wereldbeker 10 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Sandrine Bailly
Vlag van Frankrijk
 FRA
300
2 Andrea Henkel
Vlag van Duitsland
 GER
289
3 Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
 GER
253
4 Tora Berger
Vlag van Noorwegen
 NOR
238
5 Magdalena Neuner
Vlag van Duitsland
 GER
232
6 Martina Glagow
Vlag van Duitsland
 GER
226
7 Jekaterina Jurjeva
Vlag van Rusland
 RUS
207
8 Svetlana Sleptsova
Vlag van Rusland
 RUS
184
9 Kathrin Hitzer
Vlag van Duitsland
 GER
184
10 Michela Ponza
Vlag van Italië
 ITA
163
Eindstand na 8 wedstrijden
Wereldbeker 12,5 km massastart
# Naam Land Punten
1 Magdalena Neuner
Vlag van Duitsland
 GER
186
2 Kati Wilhelm
Vlag van Duitsland
 GER
138
3 Michela Ponza
Vlag van Italië
 ITA
135
Helena Jonsson
Vlag van Zweden
 SWE
135
5 Jekaterina Jurjeva
Vlag van Rusland
 RUS
127
6 Andrea Henkel
Vlag van Duitsland
 GER
125
7 Kathrin Hitzer
Vlag van Duitsland
 GER
124
8 Oksana Chvostenko
Vlag van Oekraïne
 UKR
110
9 Sandrine Bailly
Vlag van Frankrijk
 FRA
109
10 Martina Glagow
Vlag van Duitsland
 GER
106
Eindstand na 5 wedstrijden
Wereldbeker 15 km individueel
# Naam Land Punten
1 Martina Glagow
Vlag van Duitsland
 GER
139
2 Tatjana Moisejeva
Vlag van Rusland
 RUS
111
3 Jekaterina Joerijeva
Vlag van Rusland
 RUS
107
4 Helena Jonsson
Vlag van Zweden
 SWE
98
5 Teja Gregorin
Vlag van Slovenië
 SLO
81
6 Anna Carin Olofsson
Vlag van Zweden
 SWE
80
7 Simone Denkinger
Vlag van Duitsland
 GER
72
8 Natalia Levchenkova
Vlag van Moldavië
 MDA
60
9 Oksana Chvostenko
Vlag van Oekraïne
 UKR
54
10 Ann Kristin Flatland
Vlag van Noorwegen
 NOR
52
Eindstand na 3 wedstrijden
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker biatlon 2007/2008
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.