For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker biatlon 2016/2017.

Wereldbeker biatlon 2016/2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Biathlon pictogram.svg
Wereldbeker biatlon 2016/2017
Organisator Internationale Biatlonunie (IBU)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Individueel
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Massastart
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Estafette
Vlag van Rusland
Rusland
Vlag van Duitsland
Duitsland
Landenklassement
Vlag van Duitsland
Duitsland
Vlag van Duitsland
Duitsland
Gemengde estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Wedstrijden
Locaties 10 10
Individueel 26 26
Estafettes 5 5
Gemengde estafettes 5
Prijzengeld 4.448.000 (inclusief WK)
<<< 2015/2016 2017/2018 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De IBU wereldbeker biatlon 2016/2017 (officieel: BMW IBU World Cup Biathlon 2016/2017) ging van start op 25 november 2016 in het Zweedse Östersund en eindigde op 19 maart 2017 in het Noorse Oslo. Het hoogtepunt van het seizoen waren de Wereldkampioenschappen biatlon 2017 in Hochfilzen, Oostenrijk. Deze wedstrijden telden ook mee voor het wereldbekerklassement, dit in tegenstelling tot de sporten die onder de FIS-organisatie vallen.

De biatleet die aan het einde van het seizoen de meeste punten heeft verzameld is de eindwinnaar van de algemene wereldbeker. Ook per onderdeel wordt een apart wereldbekerklassement opgemaakt. De algemene wereldbeker werd dit seizoen gewonnen door de Fransman Martin Fourcade en de Duitse Laura Dahlmeier.

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
01/12/2016
Vlag van Zweden
Östersund
20 km individueel
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Wit-Rusland
Vladimir Tsjepelin
03/12/2016 10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Zweden
Fredrik Lindström
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
04/12/2016 12,5 km achtervolging
Vlag van Rusland
Anton Babikov
Vlag van Rusland
Maksim Tsvetkov
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
09/12/2016
Vlag van Slovenië
Pokljuka
10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
10/12/2016 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
11/12/2016 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
 Rusland

Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Matvej Jelisejev
Anton Sjipoelin
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Matthias Dorfer
Benedikt Doll
Simon Schempp
16/12/2016
Vlag van Tsjechië
Nové Město
10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
17/12/2016 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
18/12/2016 15 km massastart
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Simon Schempp
Vlag van Rusland
Anton Babikov
05/01/2017
Vlag van Duitsland
Oberhof
10 km sprint
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
Vlag van Tsjechië
Michal Šlesingr
Vlag van Italië
Dominik Windisch
07/01/2017 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Italië
Dominik Windisch
08/01/2017 15 km massastart
Vlag van Duitsland
Simon Schempp
Vlag van Duitsland
Erik Lesser
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
11/01/2017
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ole Einar Bjørndalen
Vetle Sjåstad Christiansen
Henrik L’Abée-Lund
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Rusland
 Rusland

Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Matvej Jelisejev
Anton Sjipoelin
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
13/01/2017 10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
15/01/2017 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Tsjechië
Michal Krčmář
20/01/2017
Vlag van Italië
Antholz
20 km individueel
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Oekraïne
Serhij Semenov
21/01/2017 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Henrik L’Abée-Lund
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Rusland
 Rusland

Maksim Tsvetkov
Jevgeni Garanitsjev
Dmitri Malysjko
Anton Babikov
22/01/2017 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
Wereldkampioenschappen biatlon 2017
11/02/2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
10 km sprint
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
12/02/2017 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Ole Einar Bjørndalen
16/02/2017 20 km individueel
Vlag van de Verenigde Staten
Lowell Bailey
Vlag van Tsjechië
Ondřej Moravec
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
18/02/2017 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipoelin
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
19/02/2017 15 km massastart
Vlag van Duitsland
Simon Schempp
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oostenrijk
Simon Eder
03/03/2017
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
10 km sprint
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
Vlag van de Verenigde Staten
Lowell Bailey
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
04/03/2017 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
05/03/2017 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Jean-Guillaume Béatrix
Simon Fourcade
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Lorenz Wäger
Simon Eder
Julian Eberhard
Dominik Landertinger
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Vetle Sjåstad Christiansen
Ole Einar Bjørndalen
Vegard Gjermundshaug
Henrik L’Abée-Lund
10/03/2017
Vlag van Finland
Kontiolahti
10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Tsjechië
Ondřej Moravec
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
11/03/2017 12,5 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Oostenrijk
Simon Eder
Vlag van Noorwegen
Emil Hegle Svendsen
17/03/2017
Vlag van Noorwegen
Oslo
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
18/03/2017 12,5 km achtervolging
Vlag van Rusland
Anton Sjipoelin
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
19/03/2017 15 km massastart
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Letland
Andrejs Rastorgujevs
Vlag van Oostenrijk
Simon Eder

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
1322
2 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
918
3 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
812
4 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
746
5 Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
741
6 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
732
7 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
667
8 Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
641
9 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
631
10 Erik Lesser
Vlag van Duitsland
 GER
621
11 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
608
12 Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië
 CZE
597
13 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
552
14 Dominik Windisch
Vlag van Italië
 ITA
525
15 Jean-Guillaume Béatrix
Vlag van Frankrijk
 FRA
521
16 Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
 AUT
512
17 Michal Krčmář
Vlag van Tsjechië
 CZE
498
18 Jevgeni Garanitsjev
Vlag van Rusland
 RUS
495
19 Maksim Tsvetkov
Vlag van Rusland
 RUS
469
20 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
466
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7448
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7416
3
Vlag van Rusland
 Rusland
7192
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
7181
5
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
6926
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
6270
7
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
6223
8
Vlag van Italië
 Italië
5556
9
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
5395
10
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5290
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Rusland
 Rusland
259
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
242
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
237
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
228
5
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
216
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
207
7
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
173
8
Vlag van Italië
 Italië
167
9
Vlag van Canada
 Canada
150
10
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
146
Wereldbeker 20 km individueel
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
162
2 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
126
3 Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
117
4 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
115
5 Lars Helge Birkeland
Vlag van Noorwegen
 NOR
103
6 Krasimir Anev
Vlag van Bulgarije
 BUL
99
7 Serhij Semenov
Vlag van Oekraïne
 UKR
88
8 Benjamin Weger
Vlag van Zwitserland
 SUI
84
9 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
83
10 Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië
 CZE
51
Wereldbeker 10 km sprint
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
484
2 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
345
3 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
276
4 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
275
5 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
269
6 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
248
7 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
222
8 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
218
9 Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
217
10 Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
 AUT
210
Wereldbeker 12,5 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
502
2 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
392
3 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
298
4 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
278
5 Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
249
6 Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
233
7 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
232
8 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
215
9 Dominik Windisch
Vlag van Italië
 ITA
200
10 Erik Lesser
Vlag van Duitsland
 GER
199
Wereldbeker 15 km massastart
# Naam Land Punten
1 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
248
2 Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
231
3 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
177
4 Erik Lesser
Vlag van Duitsland
 GER
168
5 Jean-Guillaume Béatrix
Vlag van Frankrijk
 FRA
165
6 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
150
7 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
147
8 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
141
9 Anton Babikov
Vlag van Rusland
 RUS
140
10 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
134

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
30/11/2016
Vlag van Zweden
Östersund
15 km individueel
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
Vlag van Wit-Rusland
Darja Joerkevitsj
03/12/2016 7,5 km sprint
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
04/12/2016 10 km achtervolging
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
09/12/2016
Vlag van Slovenië
Pokljuka
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu
10/12/2016 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Tsjechië
Eva Puskarčíková
11/12/2016 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Maren Hammerschmidt
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Celia Aymonier
Marie Dorin Habert
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
Iryna Varvynets
Joelia Dzjyma
Olena Pidhroesjna
Anastasia Merkoesjyna
16/12/2016
Vlag van Tsjechië
Nové Město
7,5 km sprint
Vlag van Rusland
Tatjana Akimova
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
Vlag van de Verenigde Staten
Susan Dunklee
17/12/2016 10 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Rusland
Tatjana Akimova
18/12/2016 12,5 km massastart
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
06/01/2017
Vlag van Duitsland
Oberhof
7,5 km sprint
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
07/01/2017 10 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
08/01/2017 12,5 km massastart
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Tsjechië
Eva Puskarčíková
12/01/2017
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Preuß
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Celia Aymonier
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Kaia Wøien Nicolaisen
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu
14/01/2017 7,5 km sprint
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
15/01/2017 10 km achtervolging
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
19/01/2017
Vlag van Italië
Antholz
15 km individueel
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
Vlag van Italië
Alexia Runggaldier
21/01/2017 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Nadine Horchler
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
22/01/2017 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Marie Dorin Habert
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Federica Sanfilippo
Alexia Runggaldier
Dorothea Wierer
Wereldkampioenschappen biatlon 2017
11/02/2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
7,5 km sprint
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
12/02/2017 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Wit-Rusland
Darja Domratsjeva
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
16/02/2017 15 km individueel
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Italië
Alexia Runggaldier
18/02/2017 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Iryna Varvynets
Joelia Dzjyma
Anastasja Merkoesjyna
Olena Pidhroesjna
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
19/02/2017 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van de Verenigde Staten
Susan Dunklee
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
02/03/2017
Vlag van Zuid-Korea
Pyeongchang
7,5 km sprint
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
04/03/2017 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
05/03/2017 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Nadine Horchler
Maren Hammerschmidt
Denise Herrmann
Franziska Hildebrand
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Kaia Wøien Nicolaisen
Hilde Fenne
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië

Jessica Jislová
Eva Puskarčíková
Lucie Charvátová
Gabriela Koukalová
09/03/2017
Vlag van Finland
Kontiolahti
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Wit-Rusland
Darja Domratsjeva
11/03/2017 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
Marie Dorin Habert
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
17/03/2017
Vlag van Noorwegen
Oslo
7,5 km sprint
Vlag van Finland
Mari Laukkanen
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
Anaïs Bescond
18/03/2017 10 km achtervolging
Vlag van Finland
Mari Laukkanen
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
19/03/2017 12,5 km massastart
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Tsjechië
Gabriela Koukalová
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
1211
2 Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
1089
3 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
971
4 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
856
5 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
719
6 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
706
7 Anaïs Chevalier
Vlag van Frankrijk
 FRA
669
8 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
632
9 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
621
10 Susan Dunklee
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
596
11 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
566
12 Marte Olsbu
Vlag van Noorwegen
 NOR
551
13 Eva Puskarčíková
Vlag van Tsjechië
 CZE
504
14 Anaïs Bescond
Vlag van Frankrijk
 FRA
501
15 Lisa Theresa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
493
16 Tatjana Akimova
Vlag van Rusland
 RUS
479
17 Selina Gasparin
Vlag van Zwitserland
 SUI
449
18 Nadezjda Skardino
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
440
19 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
436
20 Galina Visjnevskaja
Vlag van Kazachstan
 KAZ
429
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7951
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7646
3
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
6605
4
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
6547
5
Vlag van Italië
 Italië
6481
6
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
6265
7
Vlag van Rusland
 Rusland
6139
8
Vlag van Zweden
 Zweden
6034
9
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
5683
10
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
5193
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
300
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
248
3
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
224
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
202
5
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
197
6
Vlag van Italië
 Italië
197
7
Vlag van Zweden
 Zweden
187
8
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
167
9
Vlag van Rusland
 Rusland
166
10
Vlag van Polen
 Polen
154
Wereldbeker 15 km individueel
# Naam Land Punten
1 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
180
2 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
103
3 Alexia Runggaldier
Vlag van Italië
 ITA
96
4 Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
95
5 Olena Pidhroesjna
Vlag van Oekraïne
 UKR
83
6 Maren Hammerschmidt
Vlag van Duitsland
 GER
76
7 Olga Podtsjoefarova
Vlag van Rusland
 RUS
76
8 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
74
9 Mari Laukkanen
Vlag van Finland
 FIN
73
10 Eva Puskarčíková
Vlag van Tsjechië
 CZE
72
Wereldbeker 7,5 km sprint
# Naam Land Punten
1 Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
377
2 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
372
3 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
337
4 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
297
5 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
281
6 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
277
7 Anaïs Chevalier
Vlag van Frankrijk
 FRA
260
8 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
246
9 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
241
10 Susan Dunklee
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
228
Wereldbeker 10 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
405
2 Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
384
3 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
368
4 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
346
5 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
286
6 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
250
7 Marte Olsbu
Vlag van Noorwegen
 NOR
236
8 Anaïs Chevalier
Vlag van Frankrijk
 FRA
226
9 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
215
10 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
210
Wereldbeker 12,5 km massastart
# Naam Land Punten
1 Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
265
2 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
254
3 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
207
4 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
162
5 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
156
6 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
147
7 Selina Gasparin
Vlag van Zwitserland
 SUI
139
8 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
132
9 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
126
10 Eva Puskarčíková
Vlag van Tsjechië
 CZE
124

Gemengd

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
27/11/2016
Vlag van Zweden
Östersund
Single-Mixed-Relay
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Marie Dorin Habert
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Franziska Preuß
Erik Lesser
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Marte Olsbu
Fanny Horn Birkeland
Ole Einar Bjørndalen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Wereldkampioenschappen biatlon 2017
09/02/2017
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Marie Dorin Habert
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
 Rusland

Olga Podtsjoefarova
Tatjana Akimova
Aleksandr Loginov
Anton Sjipoelin
12/03/2017
Vlag van Finland
Kontiolahti
Single-Mixed-Relay
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Susan Dunklee
Lowell Bailey
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Laura Dahlmeier
Roman Rees
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Marie Dorin Habert
Anaïs Bescond
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Nadine Horchler
Maren Hammerschmidt
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Iryna Varvynets
Olga Abramova
Serhij Semenov
Dmytro Pydroetsjni

Eindstanden

Gemengde estafette¹
# Land Punten
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
264
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
257
3
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
201
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
195
5
Vlag van Rusland
 Rusland
195
6
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
187
7
Vlag van Italië
 Italië
185
8
Vlag van Zweden
 Zweden
184
9
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
175
10
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
169

1 In het klassement voor wereldbeker gemengde estafette tellen zowel de gemengde estafette als de single-mixed-relay mee.

Sponsoren en partners

Sponsor/partner
Titelsponsor BMW
Premium sponsoren Viessmann
Deutsche Kreditbank (DKB)
Hörmann
Datapartner IFS
Tijdpartner Polar Electro
Media & marketingpartner Infront Sports & Media
Mediapartner Eurovision

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker biatlon 2016/2017
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.