For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker biatlon 2018/2019.

Wereldbeker biatlon 2018/2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Biathlon pictogram.svg
Wereldbeker biatlon 2018/2019
Organisator Internationale Biatlonunie (IBU)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Individueel
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Landenklassement
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Wedstrijden
Locaties 10 10
Individueel 26 26
Estafettes 5 5
Gemengde estafettes 6
Prijzengeld 5.076.200
<<< 2017/2018 2019/2020 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De IBU wereldbeker biatlon 2018/2019 (officieel: BMW IBU World Cup Biathlon 2018/2019) ging van start op 2 december 2018 in het Sloveense Pokljuka en eindigde op 24 maart 2019 in het Noorse Oslo. Het hoogtepunt van het seizoen waren de Wereldkampioenschappen biatlon 2019 in Östersund, Zweden. Deze wedstrijden tellen mee voor het wereldbekerklassement.

De biatleet die aan het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld is de eindwinnaar van de algemene wereldbeker. Ook per onderdeel werd een apart wereldbekerklassement opgemaakt.

Wereldbekerkalender

# Datum Land Plaats Locatie IN SP AH MS ES ES SR
1 30/11-09/12/18
Vlag van Slovenië
 Slovenië
Pokljuka Biathlonstadion Pokljuka
2 10/12-16/12/18
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Hochfilzen Langlauf- und Biathlonzentrum Hochfilzen
3 17/12-23/12/18
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Nové Město na Moravě Vysočina Arena
4 07/01-13/01/19
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Oberhof DKB-Ski-Arena
5 14/01-20/01/19
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ruhpolding Chiemgau-Arena
6 21/01-27/01/19
Vlag van Italië
 Italië
Antholz Südtirol Arena
7 04/02-10/02/19
Vlag van Canada
 Canada
Canmore Canmore Nordic Centre
8 11/02-17/02/19
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Midway Soldier Hollow
WK 07/03-17/03/19
Vlag van Zweden
 Zweden
Östersund Östersunds skidstadion
10 18/03-24/03/19
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Oslo Holmenkollen
Aantal 3 9 8 6 5 3 3

Startquota

De beste 25 landen van het wereldbekerseizoen 2017/2018 krijgen vaste startquota toegewezen. Het beste land uit de IBU-cup, dat nog geen startquota heeft voor de wereldbeker, krijgt één startplaats. Bovendien vergeeft de IBU wildcards, waarvan iedere wereldbeker vier landen gebruik kunnen maken.

Startquota mannen:

Startquota vrouwen:

* De pijlen geven aan of er een toename (↑) respectievelijk afname (↓) van startquota heeft plaatsgevonden ten opzichte van voorgaand seizoen.

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
06/12/2018
Vlag van Slovenië
Pokljuka
20 km individueel
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Johannes Kühn
Vlag van Oostenrijk
Simon Eder
07/12/2018 10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Antonin Guigonnat
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
09/12/2018 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
14/12/2018
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
15/12/2018 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Martin Fourcade
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
16/12/2018 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Zweden
 Zweden

Peppe Femling
Martin Ponsiluoma
Torstein Stenersen
Sebastian Samuelsson
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Henrik L'Abée-Lund
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Simon Schempp
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
20/12/2018
Vlag van Tsjechië
Nové Město
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Zweden
Martin Ponsiluoma
22/12/2018 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
23/12/2018 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Rusland
Jevgeni Garanitsjev
11/01/2019
Vlag van Duitsland
Oberhof
10 km sprint
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Zweden
Sebastian Samuelsson
12/01/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Italië
Lukas Hofer
13/01/2019 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Maksim Tsvetkov
Jevgeni Garanitsjev
Dmitri Malysjko
Aleksandr Loginov
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Antonin Guigonnat
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Tobias Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
Julian Eberhard
16/01/2019
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll
18/01/2019 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Roman Rees
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Emilien Jacquelin
Martin Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
20/01/2019 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
25/01/2019
Vlag van Italië
Antholz
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Erlend Bjøntegaard
Vlag van Frankrijk
Antonin Guigonnat
26/01/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Antonin Guigonnat
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
27/01/2019 15 km massastart
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
07/02/2019
Vlag van Canada
Canmore
15 km individueel
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
08/02/2019 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Erlend Bjøntegaard
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Antonin Guigonnat
Emilien Jacquelin
Simon Fourcade
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Rusland
 Rusland

Jevgeni Garanitsjev
Edoeard Latypov
Aleksandr Loginov
Aleksandr Povarnitsyn
09/02/2019 10 km sprint Afgelast
15/02/2019
Vlag van de Verenigde Staten
Midway
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Vlag van Duitsland
Roman Rees
16/02/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Wereldkampioenschappen biatlon 2019
09/03/2019
Vlag van Zweden
Östersund
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
10/03/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Oekraïne
Dmytro Pydroetsjnyi
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
13/03/2019 20 km individueel
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Bulgarije
Vladimir Iliev
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
16/03/2019 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Lars Helge Birkeland
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Vlag van Rusland
 Rusland

Matvej Jelisejev
Nikita Porsjnev
Dmitri Malysjko
Aleksandr Loginov
17/03/2019 15 km massastart
Vlag van Italië
Dominik Windisch
Vlag van Frankrijk
Antonin Guigonnat
Vlag van Oostenrijk
Julian Eberhard
22/03/2019
Vlag van Noorwegen
Oslo
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Lukas Hofer
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
23/03/2019 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
24/03/2019 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
Benedikt Doll

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
1.262
2 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
854
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
843
4 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
831
5 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
802
6 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
724
7 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
705
8 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
701
9 Julia Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
695
10 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
694
11 Antonin Guigonnat
Vlag van Frankrijk
 FRA
686
12 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
648
13 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
646
14 Benjamin Weger
Vlag van Zwitserland
 SUI
567
15 Jevgeni Garanitsjev
Vlag van Rusland
 RUS
510
16 Erlend Bjøntegaard
Vlag van Noorwegen
 NOR
499
17 Dominik Windisch
Vlag van Italië
 ITA
432
18 Dmytro Pydroetsjnyi
Vlag van Oekraïne
 UKR
425
19 Henrik L'Abée-Lund
Vlag van Noorwegen
 NOR
407
20 Andrejs Rastorgujevs
Vlag van Letland
 LAT
395
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
8.147
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7.598
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7.447
4
Vlag van Rusland
 Rusland
7.110
5
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
6.779
6
Vlag van Italië
 Italië
6.281
7
Vlag van Zweden
 Zweden
6.185
8
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
6.019
9
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
5.413
10
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
5.391
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
270
2
Vlag van Rusland
 Rusland
236
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
233
4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
226
5
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
208
6
Vlag van Zweden
 Zweden
202
7
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
194
8
Vlag van Italië
 Italië
168
9
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
151
10
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
145
Wereldbeker 20 km individueel
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
128
2 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
118
3 Lars Helge Birkeland
Vlag van Noorwegen
 NOR
97
4 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
88
5 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
87
6 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
87
7 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
86
8 Erik Lesser
Vlag van Duitsland
 GER
82
9 Sebastian Samuelsson
Vlag van Zweden
 SWE
75
10 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
74
Wereldbeker 10 km sprint
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
514
2 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
350
3 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
338
4 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
305
5 Antonin Guigonnat
Vlag van Frankrijk
 FRA
271
6 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
271
7 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
267
8 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
259
9 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
246
10 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
232
Wereldbeker 12,5 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
386
2 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
315
3 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
305
4 Simone Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
271
5 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
266
6 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
263
7 Antonin Guigonnat
Vlag van Frankrijk
 FRA
253
8 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
245
9 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
241
10 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
223
Wereldbeker 15 km massastart
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
262
2 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
219
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
218
4 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
196
5 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
167
6 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
163
7 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
158
8 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
153
9 Jevgeni Garanitsjev
Vlag van Rusland
 RUS
144
10 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
137

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
06/12/2018
Vlag van Slovenië
Pokljuka
15 km individueel
Vlag van Oekraïne
Joelia Dzjyma
Vlag van Polen
Monika Hojnisz
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
08/12/2018 7,5 km sprint
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
09/12/2018 10 km achtervolging
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
13/12/2018
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
7,5 km sprint
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerlova-Percht
15/12/2018 10 km achtervolging
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
16/12/2018 4 x 6 km estafette
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Alexia Runggaldier
Dorothea Wierer
Federica Sanfilippo
Vlag van Zweden
 Zweden

Linn Persson
Mona Brorsson
Emma Nilsson
Hanna Öberg
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Julia Simon
Célia Aymonier
Anaïs Bescond
21/12/2018
Vlag van Tsjechië
Nové Město
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
22/12/2018 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
23/12/2018 12,5 km massastart
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
10/01/2019
Vlag van Duitsland
Oberhof
7,5 km sprint
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
12/01/2019 10 km achtervolging
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier
13/01/2019 4 x 6 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Jevgenia Pavlova
Margarita Vasiljeva
Larissa Koeklina
Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Karolin Horchler
Franziska Hildebrand
Franziska Preuẞ
Denise Herrmann
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië

Lucie Charvátová
Veronika Vítková
Markéta Davidová
Eva Puskarčíková
17/01/2019
Vlag van Duitsland
Ruhpolding
7,5 km sprint
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
19/01/2019 4 x 6 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julia Simon
Anaïs Bescond
Justine Braisaz
Anaïs Chevalier
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Franziska Preuẞ
Denise Herrmann
20/01/2019 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
24/01/2019
Vlag van Italië
Antholz
7,5 km sprint
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
26/01/2019 10 km achtervolging
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
27/01/2019 12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
Vlag van Duitsland
Vanessa Hinz
07/02/2019
Vlag van Canada
Canmore
12,5 km individueel
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
08/02/2019 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Franziska Hildebrand
Denise Herrmann
Laura Dahlmeier
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Emilie Kalkenberg
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier
Justine Braisaz
Anaïs Bescond
Julia Simon
10/02/2019 7,5 km sprint Afgelast
14/02/2019
Vlag van de Verenigde Staten
Midway
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Duitsland
Franziska Hildebrand
16/02/2019 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
Franziska Hildebrand
Vlag van Finland
Kaisa Mäkäräinen
Wereldkampioenschappen biatlon 2019
08/03/2019
Vlag van Zweden
Östersund
7,5 km sprint
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
10/03/2019 10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Duitsland
Laura Dahlmeier
12/03/2019 15 km individueel
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
Vlag van Frankrijk
Justine Braisaz
16/03/2019 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Zweden
 Zweden

Linn Persson
Mona Brorsson
Anna Magnusson
Hanna Öberg
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Anastasia Merkoesjyna
Vita Semerenko
Joelia Dzjyma
Valj Semerenko
17/03/2019 12,5 km massastart
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Rusland
Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
21/03/2019
Vlag van Noorwegen
Oslo
7,5 km sprint
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Duitsland
Franziska Preuẞ
Vlag van Slowakije
Paulina Fialková
23/03/2019 10 km achtervolging
Vlag van Slowakije
Anastasiya Kuzmina
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
24/03/2019 12,5 km massastart
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van de Verenigde Staten
Clare Egan

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
904
2 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
882
3 Anastasiya Kuzmina
Vlag van Slowakije
 SVK
870
4 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
855
5 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
741
6 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
687
7 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
673
8 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
611
9 Franziska Preuẞ
Vlag van Duitsland
 GER
570
10 Monika Hojnisz
Vlag van Polen
 POL
567
11 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
557
12 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
554
13 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
516
14 Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Rusland
 RUS
494
15 Iryna Krjoeko
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
492
16 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
491
17 Lisa Theresa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
487
18 Clare Egan
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
470
19 Mona Brorsson
Vlag van Zweden
 SWE
461
20 Anaïs Chevalier
Vlag van Frankrijk
 FRA
430
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
7.430
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7.371
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7.219
4
Vlag van Rusland
 Rusland
6.831
5
Vlag van Italië
 Italië
6.800
6
Vlag van Zweden
 Zweden
6.627
7
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
5.980
8
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
5.864
9
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
5.453
10
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
5.405
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
249
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
241
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
230
4
Vlag van Zweden
 Zweden
215
5
Vlag van Rusland
 Rusland
214
6
Vlag van Italië
 Italië
190
7
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
174
8
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
169
9
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
161
10
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
159
Wereldbeker 15 km individueel
# Naam Land Punten
1 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
140
2 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
111
3 Markéta Davidová
Vlag van Tsjechië
 CZE
102
4 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
94
5 Lisa Theresa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
94
6 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
89
7 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
89
8 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
76
9 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
75
10 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
72
Wereldbeker 7,5 km sprint
# Naam Land Punten
1 Anastasiya Kuzmina
Vlag van Slowakije
 SVK
371
2 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
330
3 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
326
4 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
309
5 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
280
6 Monika Hojnisz
Vlag van Polen
 POL
238
7 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
228
8 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
214
9 Anaïs Chevalier
Vlag van Frankrijk
 FRA
206
10 Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
191
Wereldbeker 10 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
327
2 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
312
3 Anastasiya Kuzmina
Vlag van Slowakije
 SVK
309
4 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
301
5 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
286
6 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
254
7 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
213
8 Franziska Hildebrand
Vlag van Duitsland
 GER
185
9 Franziska Preuẞ
Vlag van Duitsland
 GER
181
10 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
176
Wereldbeker 12,5 km massastart
# Naam Land Punten
1 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
220
2 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
194
3 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
194
4 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
161
5 Jekaterina Joerlova-Percht
Vlag van Rusland
 RUS
155
6 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
154
7 Franziska Preuẞ
Vlag van Duitsland
 GER
152
8 Mona Brorsson
Vlag van Zweden
 SWE
150
9 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
148
10 Anastasiya Kuzmina
Vlag van Slowakije
 SVK
145

Gemengd

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
02/12/2018
Vlag van Slovenië
Pokljuka
Single-Mixed-Relay
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Thekla Brun-Lie
Lars Helge Birkenland
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Lisa Theresa Hauser
Simon Eder
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Anastasia Merkoesjyna
Artem Tyshchenko
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Bescond
Justine Braisaz
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Elisa Gasparin
Lena Haecki
Benjamin Weger
Jeremy Finello
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Dominik Windisch
Lukas Hofer
17/02/2019
Vlag van de Verenigde Staten
Midway
Single-Mixed-Relay
Vlag van Italië
 Italië

Lukas Hofer
Dorothea Wierer
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Simon Eder
Lisa Theresa Hauser
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Antonin Guigonnat
Julia Simon
2 x 7,5 km + 2 x 6 km
gemengde estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Célia Aymonier
Anaïs Chevalier
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Benedikt Doll
Franziska Hildebrand
Vanessa Hinz
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Wereldkampioenschappen biatlon 2019
07/03/2019
Vlag van Zweden
Östersund
2 x 6 km + 2 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Denise Herrmann
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
14/03/2019 Single-Mixed-Relay
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Marte Olsbu Røiseland
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
 Italië

Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Vlag van Zweden
 Zweden

Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson

Eindstanden

Gemengde estafette¹
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
306
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
281
3
Vlag van Italië
 Italië
266
4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
264
5
Vlag van Zweden
 Zweden
238
6
Vlag van Rusland
 Rusland
226
7
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
225
8
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
221
9
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
202
10
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
190

1 In het klassement voor wereldbeker gemengde estafette tellen zowel de gemengde estafette als de single gemengde estafette mee.

Prijzengeld

In onderstaande tabel vindt u de verdeling van het prijzengeld (exclusief de wereldkampioenschappen):[1][2]

Positie Per wereldbekerwedstrijd Klassement
Individueel Estafettes Single gemengde estafettes Algemeen Landen
1. € 15.000
(4 x € 6.000)
€ 24.000
(2 x € 6.000)
€ 12.000
€ 28.000 € 50.000
2. € 12.000
(4 x € 4.500)
€ 18.000
(2 x € 4.500)
€ 9.000
€ 23.000 € 45.000
3. € 9.000
(4 x € 3.500)
€ 14.000
(2 x € 3.500)
€ 7.000
€ 18.000 € 39.000
4. € 7.000
(4 x € 2.500)
€ 10.000
(2 x € 2.500)
€ 5.000
€ 15.000 € 34.000
5. € 6.000
(4 x € 2.000)
€ 8.000
(2 x € 2.000)
€ 4.000
€ 13.000 € 29.000
6. € 5.000
(4 x € 1.500)
€ 6.000
(2 x € 1.500)
€ 3.000
€ 10.000 € 24.000
7. € 4.000 € 9.000 € 19.000
8. € 3.000 € 8.000 € 17.000
9. € 2.500 € 7.000 € 14.000
10. € 2.000 € 6.000 € 11.000
11. € 1.500
12. € 1.250
13. € 1.000
14. € 750
15. € 500
Totaal per wedstrijd € 70.500 € 80.000 € 40.000
Totaal per seizoen € 3.102.000 € 800.000 € 80.000 2 x € 137.000 2 x € 282.000
Wereldbeker leiderstruien
Trui Aantal Per wedstrijd Totaal
Jersey yellow.svg
Wereldbekerleider
52 € 1.000 € 52.000
Jersey red.svg
Disciplineleider
52 € 850 € 44.200
Totaal per seizoen € 96.200
Klassementen disciplines
Discipline Winnaar
Individueel € 10.000
Sprint € 10.000
Achtervolging € 10.000
Massastart € 10.000
Estafette € 20.000
Gemengde estafette € 20.000
Totaal per seizoen 2 x € 80.000

Sponsoren en partners

Sponsor/partner
Titelsponsor BMW
Premium sponsoren Viessmann
Deutsche Kreditbank (DKB)
Hörmann
Datapartner IFS
Tijdpartner Polar Electro
Media & marketingpartner Infront Sports & Media
Mediapartner Eurovision

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker biatlon 2018/2019
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.