For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker biatlon 2020/2021.

Wereldbeker biatlon 2020/2021

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Biathlon pictogram.svg
Wereldbeker biatlon 2020/2021
Organisator Internationale Biatlonunie (IBU)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Individueel
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Oostenrijk
Lisa Hauser
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Achtervolging
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Massastart
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Zweden
 Zweden
Landenklassement
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Wedstrijden
Locaties 7 7
Individueel 26 26
Estafettes 6 6
Gemengde estafettes 6
Prijzengeld 5.576.200
<<< 2019/2020 2021/2022 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De IBU wereldbeker biatlon 2020/2021 (officieel: BMW IBU World Cup Biathlon 2020/2021) ging van start op 28 november 2020 in het Finse Kontiolahti en eindigde op 21 maart 2021 in het Zweedse Östersund. Het hoogtepunt van het seizoen waren de Wereldkampioenschappen biatlon 2021 in Pokljuka, Slovenië. Deze wedstrijden telden ook mee voor het wereldbekerklassement. Vanwege de coronapandemie zijn de wedstrijden na de jaarwisseling onder voorbehoud.[1]

De biatleet die aan het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld was de eindwinnaar van de algemene wereldbeker. Ook per onderdeel werd een apart wereldbekerklassement opgemaakt.

Wereldbekerkalender

# Datum Land Plaats Locatie IN SP AH MS ES MX SR
1 27/11-29/11/20
Vlag van Finland
 Finland
Kontiolahti Kontiorannan Urheilijat
2 30/11-06/12/20
Vlag van Finland
 Finland
Kontiolahti[2] Kontiorannan Urheilijat
3 07/12-13/12/20
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Hochfilzen Langlauf- und Biathlonzentrum Hochfilzen
4 14/12-20/12/20
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Hochfilzen[3] Langlauf- und Biathlonzentrum Hochfilzen
5 04/01-10/01/21
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Oberhof DKB-Ski-Arena
6 11/01-17/01/21
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Oberhof[4] DKB-Ski-Arena
7 18/01-24/01/21
Vlag van Italië
 Italië
Antholz Südtirol Arena
WK 09/02-21/02/21
Vlag van Slovenië
 Slovenië
Pokljuka Biathlonstadion Pokljuka
9 01/03-07/03/21
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Nové Město na Moravě[5] Vysočina Arena
10 08/03-14/03/21
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Nové Město na Moravě Vysočina Arena
11 16/03-21/03/21
Vlag van Zweden
 Zweden
Östersund Östersunds skistadion
Aantal 3 10 8 5 6 3 3

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
28/11/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti
20 km individueel
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
Erik Lesser
29/11/2020 10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Zweden
Sebastian Samuelsson
Vlag van Zweden
Martin Ponsiluoma
03/12/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti[2]
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
05/12/2020 12,5 km achtervolging
Vlag van Zweden
Sebastian Samuelsson
Vlag van Frankrijk
Fabien Claude
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
06/12/2020 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sturla Holm Lægreid
Vetle Sjåstad Christiansen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Zweden
 Zweden

Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Roman Rees
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
11/12/2020
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Dale
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
Fabien Claude
12/12/2020 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
Johannes Dale
13/12/2020 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Zweden
 Zweden

Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Roman Rees
Benedikt Doll
Philipp Horn
17/12/2020
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen[3]
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
19/12/2020 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
20/12/2020 15 km massastart
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Zweden
Martin Ponsiluoma
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
08/01/2021
Vlag van Duitsland
Oberhof
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
09/01/2021 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
13/01/2021
Vlag van Duitsland
Oberhof[4]
10 km sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
15/01/2021 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
Fabien Claude
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Vetle Sjåstad Christiansen
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
 Italië

Thomas Bormolini
Lukas Hofer
Tommaso Giacomel
Dominik Windisch
17/01/2021 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Oostenrijk
Felix Leitner
Vlag van Zwitserland
Benjamin Weger
22/01/2021
Vlag van Italië
Antholz
20 km individueel
Vlag van Rusland
Aleksandr Loginov
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
23/01/2021 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Antonin Guigonnat
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Émilien Jacquelin
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Rusland
 Rusland

Anton Babikov
Matvej Jelisejev
Aleksandr Loginov
Edoeard Latypov
24/01/2021 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Slovenië
Jakov Fak
Wereldkampioenschappen biatlon 2021
12/02/2021
Vlag van Slovenië
Pokljuka
10 km sprint
Vlag van Zweden
Martin Ponsiluoma
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
14/02/2021 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
Vlag van Zweden
Sebastian Samuelsson
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
17/02/2021 20 km individueel
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
Vlag van Noorwegen
Johannes Dale
20/02/2021 4 x 7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sturla Holm Lægreid
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Zweden
 Zweden

Peppe Femling
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma
Sebastian Samuelsson
Russische Biatlon Unie
Russische Biatlonunie

Said Chalili
Matvej Jelisejev
Aleksandr Loginov
Edoeard Latypov
21/02/2021 15 km massastart
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
Johannes Dale
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
05/03/2021
Vlag van Tsjechië
Nové Město[5]
4 x 7,5 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Philipp Nawrath
Vlag van Rusland
 Rusland

Said Chalili
Matvej Jelisejev
Aleksandr Loginov
Edoeard Latypov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sturla Holm Lægreid
Johannes Dale
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
06/03/2021 10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Vlag van Zweden
Sebastian Samuelsson
Vlag van Duitsland
Arnd Peiffer
07/03/2021 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
11/03/2021
Vlag van Tsjechië
Nové Město
10 km sprint
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
Vlag van Italië
Lukas Hofer
13/03/2021 12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
Quentin Fillon Maillet
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
Émilien Jacquelin
18/03/2021
Vlag van Zweden
Östersund
10 km sprint
Vlag van Italië
Lukas Hofer
Vlag van Zweden
Sebastian Samuelsson
Vlag van Noorwegen
Tarjei Bø
20/03/2021 12,5 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
Lukas Hofer
21/03/2021 15 km massastart
Vlag van Frankrijk
Simon Desthieux
Vlag van Rusland
Edoeard Latypov
Vlag van Noorwegen
Johannes Thingnes Bø

Eindstanden

Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
1052
2 Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
 NOR
1039
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
930
4 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
893
5 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
843
6 Sebastian Samuelsson
Vlag van Zweden
 SWE
817
7 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
812
8 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
753
9 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
724
10 Martin Ponsiluoma
Vlag van Zweden
 SWE
713
11 Jakov Fak
Vlag van Slovenië
 SLO
693
12 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
642
13 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
621
14 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
607
15 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
606
16 Erik Lesser
Vlag van Duitsland
 GER
543
17 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
541
18 Edoeard Latypov
Vlag van Rusland
 RUS
491
19 Fabien Claude
Vlag van Frankrijk
 FRA
477
20 Antonin Guigonnat
Vlag van Frankrijk
 FRA
473
Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
8061
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7298
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
6978
4
Vlag van Rusland
 Rusland
6833
5
Vlag van Zweden
 Zweden
6775
6
Vlag van Italië
 Italië
6003
7
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
5978
8
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
5454
9
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
5420
10
Vlag van Slovenië
 Slovenië
5391
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
228
2
Vlag van Zweden
 Zweden
204
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
203
4
Vlag van Duitsland
 Duitsland
199
5
Vlag van Rusland
 Rusland
193
6
Vlag van Italië
 Italië
166
7
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
150
8
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
144
9
Vlag van Slovenië
 Slovenië
138
10
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
135
Wereldbeker 20 km individueel
# Naam Land Punten
1 Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
 NOR
120
2 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
94
3 Aleksandr Loginov
Vlag van Rusland
 RUS
91
4 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
91
5 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
84
6 Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië
 CZE
70
7 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
70
8 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
66
9 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
65
10 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
62
Wereldbeker 10 km sprint
# Naam Land Punten
1 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
359
2 Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
 NOR
319
3 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
318
4 Sebastian Samuelsson
Vlag van Zweden
 SWE
312
5 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
307
6 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
302
7 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
274
8 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
269
9 Martin Ponsiluoma
Vlag van Zweden
 SWE
269
10 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
258
Wereldbeker 12,5 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
 NOR
306
2 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
306
3 Émilien Jacquelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
286
4 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
266
5 Sebastian Samuelsson
Vlag van Zweden
 SWE
253
6 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
249
7 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
234
8 Fabien Claude
Vlag van Frankrijk
 FRA
218
9 Simon Desthieux
Vlag van Frankrijk
 FRA
211
10 Lukas Hofer
Vlag van Italië
 ITA
209
Wereldbeker 15 km massastart
# Naam Land Punten
1 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
184
2 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
180
3 Quentin Fillon Maillet
Vlag van Frankrijk
 FRA
165
4 Sturla Holm Lægreid
Vlag van Noorwegen
 NOR
161
5 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
159
6 Jakov Fak
Vlag van Slovenië
 SLO
149
7 Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
147
8 Johannes Dale
Vlag van Noorwegen
 NOR
144
9 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
143
10 Vetle Sjåstad Christiansen
Vlag van Noorwegen
 NOR
140

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
28/11/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti
15 km individueel
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Zweden
Johanna Skottheim
29/11/2020 7,5 km sprint
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
Karoline Offigstad Knotten
03/12/2020
Vlag van Finland
Kontiolahti[2]
7,5 km sprint
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier-Bouchet
Vlag van Zweden
Elvira Öberg
05/12/2020 4 x 6 km estafette
Vlag van Zweden
 Zweden

Johanna Skottheim
Mona Brorsson
Elvira Öberg
Hanna Öberg
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier-Bouchet
Chloé Chevalier
Justine Braisaz-Bouchet
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Franziska Preuß
Maren Hammerschmidt
Denise Herrmann
06/12/2020 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
11/12/2020
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
7,5 km sprint
Vlag van Wit-Rusland
Dzinara Alimbekava
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
12/12/2020 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Bescond
Julia Simon
Justine Braisaz-Bouchet
Anaïs Chevalier-Bouchet
Vlag van Zweden
 Zweden

Johanna Skottheim
Mona Brorsson
Hanna Öberg
Elvira Öberg
13/12/2020 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Wit-Rusland
Dzinara Alimbekava
Vlag van Frankrijk
Julia Simon
18/12/2020
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen[3]
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
19/12/2020 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Zweden
Elvira Öberg
20/12/2020 12,5 km massastart
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
08/01/2021
Vlag van Duitsland
Oberhof
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
09/01/2021 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
14/01/2021
Vlag van Duitsland
Oberhof[4]
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
16/01/2021 4 x 6 km estafette
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuß
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland

Iryna Krjoeko
Dzinara Alimbekava
Hanna Sola
Jelena Kroetsjinkina
Vlag van Zweden
 Zweden

Mona Brorsson
Linn Persson
Elvira Öberg
Hanna Öberg
17/01/2021 12,5 km massastart
Vlag van Frankrijk
Julia Simon
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
21/01/2021
Vlag van Italië
Antholz
15 km individueel
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
Vlag van Oekraïne
Joelia Dzjyma
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier-Bouchet
23/01/2021 12,5 km massastart
Vlag van Frankrijk
Julia Simon
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
24/01/2021 4 x 6 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Jevgenia Pavlova
Tatjana Akimova
Svetlana Mironova
Oeljana Kajsjeva
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuß
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Bescond
Anaïs Chevalier-Bouchet
Justine Braisaz-Bouchet
Julia Simon
Wereldkampioenschappen biatlon 2021
13/02/2021
Vlag van Slovenië
Pokljuka
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier-Bouchet
Vlag van Wit-Rusland
Hanna Sola
14/02/2021 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
Vlag van Frankrijk
Anaïs Chevalier-Bouchet
16/02/2021 15 km individueel
Vlag van Tsjechië
Markéta Davidová
Vlag van Zweden
Hanna Öberg
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
20/02/2021 4 x 6 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Ida Lien
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Vanessa Hinz
Janina Hettich
Denise Herrmann
Franziska Preuß
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne

Anastasiya Merkoesjyna
Joelia Dzjyma
Darja Blasjko
Olena Pidhroesjna
21/02/2021 12,5 km massastart
Vlag van Oostenrijk
Lisa Theresa Hauser
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
04/03/2021
Vlag van Tsjechië
Nové Město[5]
4 x 6 km estafette
Vlag van Zweden
 Zweden

Mona Brorsson
Hanna Öberg
Linn Persson
Elvira Öberg
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland

Iryna Krjoeko
Dzinara Alimbekava
Hanna Sola
Jelena Kroetsjinkina
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Bescond
Justine Braisaz-Bouchet
Chloé Chevalier
Julia Simon
06/03/2021 7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Oekraïne
Joelia Dzjyma
Vlag van Italië
Lisa Vittozzi
07/03/2021 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
12/03/2021
Vlag van Tsjechië
Nové Město
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Duitsland
Denise Herrmann
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
13/03/2021 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Wit-Rusland
Dzinara Alimbekava
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß
18/03/2021
Vlag van Zweden
Östersund
7,5 km sprint
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Italië
Dorothea Wierer
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
20/03/2021 10 km achtervolging
Vlag van Noorwegen
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
Tiril Eckhoff
Vlag van Wit-Rusland
Hanna Sola
21/03/2021 12,5 km massastart
Vlag van Noorwegen
Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Wit-Rusland
Dzinara Alimbekava
Vlag van Duitsland
Franziska Preuß

Eindstanden

Landenklassement
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
7305
2
Vlag van Zweden
 Zweden
7146
3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7056
4
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
7001
5
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
6433
6
Vlag van Rusland
 Rusland
6407
7
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
6216
8
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
6057
9
Vlag van Italië
 Italië
5975
10
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
5664
Estafettes
# Land Punten
1
Vlag van Zweden
 Zweden
216
2
Vlag van Duitsland
 Duitsland
216
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
204
4
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
198
5
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
191
6
Vlag van Rusland
 Rusland
180
7
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
167
8
Vlag van Italië
 Italië
157
9
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
142
10
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
130
Wereldbeker 15 km individueel
# Naam Land Punten
1 Lisa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
103
1 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
103
3 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
90
4 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
85
5 Markéta Davidová
Vlag van Tsjechië
 CZE
80
6 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
80
7 Anaïs Chevalier-Bouchet
Vlag van Frankrijk
 FRA
80
8 Svetlana Mironova
Vlag van Rusland
 RUS
76
9 Dzinara Alimbekava
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
68
10 Linn Persson
Vlag van Zweden
 SWE
66
Wereldbeker 7,5 km sprint
# Naam Land Punten
1 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
420
2 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
304
3 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
296
4 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
282
5 Anaïs Chevalier-Bouchet
Vlag van Frankrijk
 FRA
280
6 Dzinara Alimbekava
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
274
7 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
267
8 Lisa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
256
9 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
238
10 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
236
Wereldbeker 10 km achtervolging
# Naam Land Punten
1 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
360
2 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
319
3 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
240
4 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
235
5 Dzinara Alimbekava
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
226
6 Lisa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
224
7 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
220
8 Elvira Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
198
9 Denise Herrmann
Vlag van Duitsland
 GER
197
10 Julia Simon
Vlag van Frankrijk
 FRA
192
Wereldbeker 12,5 km massastart
# Naam Land Punten
1 Ingrid Landmark Tandrevold
Vlag van Noorwegen
 NOR
186
2 Franziska Preuß
Vlag van Duitsland
 GER
183
3 Julia Simon
Vlag van Frankrijk
 FRA
181
4 Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Noorwegen
 NOR
175
5 Tiril Eckhoff
Vlag van Noorwegen
 NOR
172
6 Lisa Hauser
Vlag van Oostenrijk
 AUT
171
7 Hanna Öberg
Vlag van Zweden
 SWE
165
8 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
144
9 Markéta Davidová
Vlag van Tsjechië
 CZE
142
10 Svetlana Mironova
Vlag van Rusland
 RUS
124

Gemengd

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
10/01/2021
Vlag van Duitsland
Oberhof
Single-Mixed-Relay
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Julia Simon
Émilien Jacquelin
Vlag van Zweden
 Zweden

Hanna Öberg
Sebastian Samuelsson
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
4 x 6 km
gemengde estafette
Vlag van Rusland
 Rusland

Oeljana Kajsjeva
Svetlana Mironova
Aleksandr Loginov
Edoeard Latypov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ingrid Landmark Tandrevold
Marte Olsbu Røiseland
Johannes Dale
Sturla Holm Lægreid
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Anaïs Chevalier-Bouchet
Justine Braisaz-Bouchet
Fabien Claude
Quentin Fillon Maillet
Wereldkampioenschappen biatlon 2021
10/02/2021
Vlag van Slovenië
Pokljuka
4 x 7,5 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Sturla Holm Lægreid
Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

David Komatz
Simon Eder
Dunja Zdouc
Lisa Hauser
Vlag van Zweden
 Zweden

Sebastian Samuelsson
Martin Ponsiluoma
Linn Persson
Hanna Öberg
18/02/2021 Single-Mixed-Relay
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Antonin Guigonnat
Julia Simon
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Johannes Thingnes Bø
Tiril Eckhoff
Vlag van Zweden
 Zweden

Sebastian Samuelsson
Hanna Öberg
14/03/2021
Vlag van Tsjechië
Nové Město
Single-Mixed-Relay
Vlag van Zweden
 Zweden

Linn Persson
Sebastian Samuelsson
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Ingrid Landmark Tandrevold
Sturla Holm Lægreid
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Susan Dunklee
Sean Doherty
4 x 6 km
gemengde estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Italië
 Italië

Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Dominik Windisch
Lukas Hofer
Vlag van Zweden
 Zweden

Elvira Öberg
Anna Magnusson
Jesper Nelin
Martin Ponsiluoma

Eindstanden

Gemengde estafette¹
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
228
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
211
3
Vlag van Zweden
 Zweden
210
4
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
169
5
Vlag van Rusland
 Rusland
168
6
Vlag van Italië
 Italië
168
7
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
157
8
Vlag van Duitsland
 Duitsland
155
9
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
148
10
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
148

1 In het klassement voor wereldbeker gemengde estafette tellen zowel de gemengde estafette als de single-mixed-relay mee.

Prijzengeld

In onderstaande tabel vindt u de verdeling van het prijzengeld (exclusief de wereldkampioenschappen):[6][7]

Positie Per wereldbekerwedstrijd Klassement
Individueel Estafettes Single gemengde estafettes Algemeen Landen Onder 25 jr
1. € 15.000
(4 x € 6.000)
€ 24.000
(2 x € 6.000)
€ 12.000
€ 28.000 € 50.000 € 5.000
2. € 12.000
(4 x € 4.500)
€ 18.000
(2 x € 4.500)
€ 9.000
€ 23.000 € 45.000
3. € 9.000
(4 x € 3.500)
€ 14.000
(2 x € 3.500)
€ 7.000
€ 18.000 € 39.000
4. € 7.000
(4 x € 2.500)
€ 10.000
(2 x € 2.500)
€ 5.000
€ 15.000 € 34.000
5. € 6.000
(4 x € 2.000)
€ 8.000
(2 x € 2.000)
€ 4.000
€ 13.000 € 29.000
6. € 5.000
(4 x € 1.500)
€ 6.000
(2 x € 1.500)
€ 3.000
€ 10.000 € 24.000
7. € 4.000 € 9.000 € 19.000
8. € 3.500 € 8.000 € 17.000
9. € 3.000 € 7.000 € 14.000
10. € 2.500 € 6.000 € 11.000
11. € 2.000
12. € 1.750
13. € 1.500
14. € 1.250
15. € 1.000
16. € 900
17. € 800
18. € 700
19. € 600
20. € 500
Totaal per wedstrijd € 78.000 € 80.000 € 40.000
Totaal per seizoen € 3.432.000 € 960.000 € 80.000 2 x € 137.000 2 x € 282.000 2 x € 5.000
Wereldbeker leiderstruien
Trui Aantal Per wedstrijd Totaal
Jersey yellow.svg
Wereldbekerleider
52 € 1.000 € 52.000
Jersey red.svg
Disciplineleider
52 € 850 € 44.200
Totaal per seizoen € 96.200
Klassementen disciplines
Discipline Winnaar
Individueel € 10.000
Sprint € 10.000
Achtervolging € 10.000
Massastart € 10.000
Estafette € 20.000
Gemengde estafette € 20.000
Totaal per seizoen 2 x € 80.000

Sponsoren en partners

Sponsor/partner
Titelsponsor BMW
Premium sponsoren Viessmann
Deutsche Kreditbank (DKB)
Hörmann
Hoofdsponsoren Erdinger
Bauhaus
Tijdpartner Polar Electro
Media & marketingpartner Infront Sports & Media
Mediapartner Eurovision

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker biatlon 2020/2021
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.