Wereldbeker bobsleeën - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker bobsleeën.

Wereldbeker bobsleeën

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldbeker bobsleeën is een regelmatigheidsklassement in deze tak van sport dat sinds het seizoen 1983/84 voor mannen (twee- en viermansbob ) en sinds het seizoen 1993/94 voor vrouwen (alleen tweemansbob) wordt georganiseerd door de Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie.

N.B. In onderstaande tabellen worden alleen de namen van de piloten weergegeven.

Mannen

Tweemansbob

Editie Eerste Tweede Derde
1983/84
Wolfgang Hoppe
1984/85
Anton Fischer
1985/86
Maris Poikans
Vjatsjeslav Savlev
Ekkehard Fasser
1986/87
Anton Fischer
Matthew Roy
Wolfgang Hoppe
1987/88
Jānis Ķipurs
Volker Dietrich
Zintis Ekmanis
1988/89
Gustav Weder
Detlef Richter
Nico Baracchi
1989/90
Christian Schebitz
Greg Haydenluck
Maris Poikans
1990/91
Wolfgang Hoppe
Gustav Weder
Chris Lori
1991/92
Günther Huber
Gustav Weder
Chris Lori
1992/93
Günther Huber
Gustav Weder
Brian Shimer
1993/94
Pierre Lueders
Christoph Langen
Günther Huber
1994/95
Pierre Lueders
Reto Götschi
Günther Huber
1995/96
Christoph Langen
Pierre Lueders
Sepp Dostthaler
1996/97
Pierre Lueders
Günther Huber
Brian Shimer
1997/98
Pierre Lueders
Günther Huber
Sandis Prusis
1998/99
Christoph Langen
Reto Götschi
Pierre Lueders
1999/00
Christian Reich
Reto Götschi
Marcel Rohner
2000/01
Martin Annen
René Spies
André Lange
2001/02
Martin Annen
Pierre Lueders
Christian Reich
2002/03
Pierre Lueders
René Spies
André Lange
2003/04
Christoph Langen
Pierre Lueders
André Lange
2004/05
Martin Annen
Pierre Lueders
Aleksandr Zoebkov
2005/06
Pierre Lueders
Aleksandr Zoebkov
Todd Hays
2006/07
Steven Holcomb
Pierre Lueders
André Lange
2007/08
André Lange
Ivo Rüegg
Aleksandr Zoebkov
2008/09
Beat Hefti
André Lange
Thomas Florschütz
2009/10
Ivo Rüegg
Thomas Florschütz
Karl Angerer
2010/11
Aleksandr Zoebkov
Manuel Machata
Simone Bertazzo
2011/12
Beat Hefti
Maximilian Arndt
Aleksandr Zoebkov
2012/13
Lyndon Rush
Oskars Melbārdis
Manuel Machata
2013/14
Steven Holcomb
Beat Hefti
Francesco Friedrich
2014/15
Oskars Melbārdis
Beat Hefti
Rico Peter
2015/16
Won Yun-jong
Nico Walther
Uģis Žaļims
2016/17
Francesco Friedrich
Steven Holcomb
Won Yun-jong
2017/18
Justin Kripps
Francesco Friedrich
Chris Spring
2018/19
Francesco Friedrich
Justin Kripps
Nico Walther
2019/20
Francesco Friedrich
Oskars Ķibermanis
Justin Kripps
2020/21
Francesco Friedrich
Johannes Lochner
Dominik Dvořák
Top medailleklassement
individueel
Pierre Lueders
6 5 1
Francesco Friedrich
4 1 1
Christoph Langen
3 1 0
Martin Annen
3 0 0
Günther Huber
2 2 2
Beat Hefti
2 2 0
Wolfgang Hoppe
2 0 1
Anton Fischer
2 0 0
Steven Holcomb
2 0 0
Medailleklassement
landen
 GER
9 10 11
 SUI
8 9 5
 CAN
8 7 5
 FRG
3 0 0
 ITA
2 2 3
 USA
2 2 3
 URS
2 1 2
 LAT
1 2 2
 GDR
1 2 1
 RUS
1 1 2
 KOR
1 0 1
 CZE
0 0 1

Viermansbob

Editie Eerste Tweede Derde
1983/84
Wolfgang Hoppe
1984/85
Jeff Jost
1985/86
Ekkehard Fasser
Walter Delle Karth
Matthew Roy
1986/87
Matthew Roy
Wolfgang Hoppe
Peter Kienast
1987/88
Ingo Appelt
Peter Kienast
-
Volker Dietrich
1988/89
Ingo Appelt
Gustav Weder
Peter Kienast
1989/90
Chris Lori
Maris Poikans
Dietmar Falkenberg
1990/91
Gustav Weder
Ingo Appelt
Chris Lori
1991/92
Wolfgang Hoppe
Gustav Weder
Rudi Lochner
1992/93
Brian Shimer
Chris Lori
Wolfgang Hoppe
1993/94
Hubert Schösser
Dirk Wiese
Mark Tout
1994/95
Pierre Lueders
Mark Tout
Dirk Wiese
1995/96
Wolfgang Hoppe
Christoph Langen
Chris Lori
1996/97
Marcel Rohner
Wolfgang Hoppe
Günther Huber
1997/98
Harald Czudaj
Marcel Rohner
Hubert Schösser
1998/99
Christoph Langen
Marcel Rohner
André Lange
1999/00
Marcel Rohner
Sandis Prusis
Pierre Lueders
2000/01
André Lange
Sandis Prusis
Matthias Benesch
2001/02
Martin Annen
André Lange
Christian Reich
2002/03
André Lange
Sandis Prusis
Ralph Rüegg
2003/04
André Lange
Aleksandr Zoebkov
Todd Hays
2004/05
Aleksandr Zoebkov
Pierre Lueders
Martin Annen
2005/06
Aleksandr Zoebkov
Pierre Lueders
Martin Annen
2006/07
Jevgeni Popov
Steven Holcomb
Pierre Lueders
2007/08
André Lange
Aleksandr Zoebkov
Jānis Miņins
2008/09
Aleksandr Zoebkov
Jānis Miņins
André Lange
2009/10
Steven Holcomb
Jānis Miņins
André Lange
2010/11
Manuel Machata
Steven Holcomb
Aleksandr Zoebkov
2011/12
Aleksandr Zoebkov
Maximilian Arndt
Manuel Machata
2012/13
Aleksandr Zoebkov
Oskars Melbārdis
Manuel Machata
2013/14
Maximilian Arndt
Steven Holcomb
Thomas Florschütz
Chris Spring
2014/15
Oskars Melbārdis
Alexander Kasjanov
Maximilian Arndt
2015/16
Maximilian Arndt
Francesco Friedrich
Rico Peter
2016/17
Aleksandr Kasjanov
Rico Peter
Steven Holcomb
2017/18
Johannes Lochner
Francesco Friedrich
Nico Walther
2018/19
Francesco Friedrich
Oskars Ķibermanis
Johannes Lochner
2019/20
Francesco Friedrich
Johannes Lochner
Justin Kripps
2020/21
Francesco Friedrich
Benjamin Maier
Justin Kripps
Top medailleklassement
individueel
Aleksandr Zoebkov
5 2 1
André Lange
4 1 3
/
Wolfgang Hoppe
3 2 1
Francesco Friedrich
3 2 0
Marcel Rohner
2 2 0
Maximilian Arndt
2 1 1
Ingo Appelt
2 1 0
Medailleklassement
landen
 GER
15 8 13
 RUS
7 3 1
 SUI
5 5 5
 AUT
4 3 3
 USA
4 3 3
 CAN
2 3 7
 LAT
1 6 1
 GDR
1 2 2
 GBR
0 1 1
 URS
0 1 1
 ITA
0 0 1

Vrouwen

Tweemansbob

Editie Eerste Tweede Derde
1993/94
Barbara Muriset
1994/95
Claudia Bühlmann
1995/96
Françoise Burdet
1996/97
Françoise Burdet
1997/98
Françoise Burdet
1998/99
Françoise Burdet
Jean Racine
Michelle Coy
1999/00
Jean Racine
Jill Bakken
Françoise Burdet
2000/01
Jean Racine
Sandra Prokoff
Susi Erdmann
2001/02
Susi Erdmann
Sandra Prokoff
Jean Racine
2002/03
Sandra Prokoff
Susi Erdmann
Gerda Weissensteiner
2003/04
Sandra Prokoff
Jean Racine
Susi Erdmann
2004/05
Sandra Kiriasis
Cathleen Martini
Susi Erdmann
2005/06
Sandra Kiriasis
Helen Upperton
Shauna Rohbock
2006/07
Sandra Kiriasis
Shauna Rohbock
Cathleen Martini
2007/08
Sandra Kiriasis
Cathleen Martini
Helen Upperton
2008/09
Sandra Kiriasis
Cathleen Martini
Nicole Minichiello
2009/10
Sandra Kiriasis
Kaillie Humphries
Cathleen Martini
2010/11
Sandra Kiriasis
Cathleen Martini
Kaillie Humphries
2011/12
Cathleen Martini
Anja Schneiderheinze
Sandra Kiriasis
2012/13
Kaillie Humphries
Sandra Kiriasis
Cathleen Martini
2013/14
Kaillie Humphries
Elana Meyers
Jamie Greubel
2014/15
Elana Meyers
Kaillie Humphries
Jazmine Fenlator
2015/16
Kaillie Humphries
Jamie Greubel-Poser
Christina Hengster
2016/17
Jamie Greubel-Poser
Kaillie Humphries
Elana Meyers
2017/18
Kaillie Humphries
Elana Meyers-Taylor
Mariama Jamanka
2018/19
Mariama Jamanka
Stephanie Schneider
Elana Meyers-Taylor
2019/20
Stephanie Schneider
Mariama Jamanka
Christine de Bruin
2020/21
Katrin Beierl
Kim Kalicki
Mariama Jamanka
Top medailleklassement
individueel
Sandra (Kiriasis-)Prokoff
9 3 1
Kaillie Humphries
4 3 1
Françoise Burdet
4 0 1
Jean Racine
2 2 1
Cathleen Martini
1 4 3
Susi Erdmann
1 1 3
Elana Meyers
1 2 2
Mariama Jamanka
1 1 2
Jamie Greubel-Poser
1 1 1
Stephanie Schneider
1 1 0
Claudia Bühlmann
1 0 0
Barbara Muriset
1 0 0
Medailleklassement
landen
 GER
13 12 9
 SUI
6 0 1
 USA
4 6 6
 CAN
4 4 3
 AUT
1 0 1
 GBR
0 0 2
 ITA
0 0 1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker bobsleeën
Listen to this article