For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker bobsleeën 2013/2014.

Wereldbeker bobsleeën 2013/2014

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Bobsleigh pictogram.svg
Wereldbeker bobsleeën 2013/2014
FIBT.svg
Organisator Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (IBSF)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Tweemansbob
Vlag van de Verenigde Staten
Steven Holcomb
Vlag van Canada
Kaillie Humphries
Viermansbob
Vlag van Duitsland
Maximilian Arndt
Combinatie
Vlag van de Verenigde Staten
Steven Holcomb
Wedstrijden
Locaties 7 7
<<< 2012/2013 2014/2015 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De wereldbeker bobsleeën in het seizoen 2013/2014 (officieel: Viessmann FIBT Bob & Skeleton World Cup 2013/2014) liep van 30 november 2013 tot en met 26 januari 2014. De competitie werd georganiseerd door de FIBT, gelijktijdig met de wereldbeker skeleton.

De competitie omvatte dit seizoen acht wedstrijden in de drie traditionele onderdelen van het bobsleeën, bij de mannen de twee- en viermansbob en bij de vrouwen de tweemansbob. De wedstrijden werden gehouden op zeven verschillende banen, waarbij per wedstrijd voor elk onderdeel twee runs werd georganiseerd. Respectievelijk in Park City (voor de vrouwen), Lake Placid (voor de mannen tweemansbob) en Winterberg (voor de mannen viermansbob) werden twee wedstrijden georganiseerd.

Bij de mannen tweemansbob werd de Canadees Lyndon Rush opgevolgd door de Amerikaan en voormalig winnaar (2007) Steven Holcomb. Op het eindpodium werd hij op plaats twee geflankeerd door de Zwitser en voormalig winnaar (2009, 2012) Beat Hefti en op plaats drie door de Duitser Francesco Friedrich die voor het eerst op dit podium plaatsnam.

In de viermansbob werd de Rus Aleksandr Zoebkov opgevolgd door de Duitser Maximilian Arndt die voor de tweede keer op het podium stond, in 2012 werd hij tweede. De eindwinnaar in de tweemansbob, Steven Holcomb, werd in dit klassement tweede. Het was voor hem de vierde keer dat hij hier stond, in 2007 werd hij ook tweede, in 2010 winnaar en in 2011 derde. De derde plaats werd gedeeld door de Duitser Thomas Florschütz en de Canadees Chris Spring, beide stonden voor het eerst op dit podium.

De Canadese Kaillie Humphries werd voor het tweede opeenvolgende seizoen winnares van de wereldbeker in de tweemansbob bij de vrouwen, voor haar was het de vierde keer dat ze op het erepodium plaatsnam, in 2010 werd ze tweede, in 2011 derde. Ze werd geflankeerd door twee Amerikaanse vrouwen en allebei debutant op het erepodium, Elana Meyers op plaats twee en Jamie Greubel op plaats drie.

De achtste wereldbekerwedstrijd in Königssee gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap.

Wereldbeker punten

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend. De top 20 na de eerste run gaan verder naar de tweede run, de overige deelnemers krijgen hun punten toegekend op basis van hun klassering na de eerste run. De onderstaande tabel geeft de punten per plaats weer.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

Tweemansbob (m)

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
30/11
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Steven Langton
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Alex Baumann
Vlag van Canada
 Canada

Chris Spring
Jesse Lumsden
07/12
Vlag van de Verenigde Staten
Park City
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Christopher Fogt
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Nick Cunningham
Dallas Robinson
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Jannis Baecker
13/12
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid (1)
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Steven Langton
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Alex Baumann
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Nick Cunningham
Dallas Robinson
14/12
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid (2)
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Christopher Fogt
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Nick Cunningham
Johnny Quinn
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Cory Butner
Charles Berkeley
03/01
Vlag van Duitsland
Winterberg
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Alex Baumann
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Zoebkov
Aleksej Voevoda
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Cory Butner
Charles Berkeley
11/01
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Alex Baumann
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Zoebkov
Aleksej Voevoda
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Jannis Baecker
19/01
Vlag van Oostenrijk
Igls
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Steven Langton
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Thomas Amrhein
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Zoebkov
Dmitri Troenenkov
25/01
Vlag van Duitsland
Königssee *
Vlag van Canada
 Canada

Justin Kripps
Bryan Barnett
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Alex Baumann
Vlag van Canada
 Canada

Lyndon Rush
Lascelles Brown
Nederlandse deelnemers
Land WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8 *
Vlag van Nederland
 Nederland
18e
E. van Calker
Van der Zijde
22e
E. van Calker
Jansma
17e
E. van Calker
Jansma
14e
E. van Calker
Jansma
21e
E. van Calker
Jansma
20e
E. van Calker
A. van Calker
16e
E. van Calker
Piek
13e
E. van Calker
Van der Zijde
Vlag van Nederland
 Nederland
17e
De Bruin
Greiner
18e
De Bruin
Klaasen
18e
De Bruin
Van der Zijde
12e
De Bruin
Van der Zijde
18e
De Bruin
Greiner
23e
De Bruin
Wintersberger
24e
De Bruin
Wintersberger
18e
De Bruin
Wintersberger
* WB#8 25/01: Tegelijkertijd het Europees kampioenschap. Nadat de niet-Europese bobs uit de uitslag werden gehaald eindigde Van Calker als zevende en Ivo de Bruin als twaalfde.

Eindstand

# Piloot Land Punten
1 Steven Holcomb
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1645
2 Beat Hefti
Vlag van Zwitserland
 SUI
1610
3 Francesco Friedrich (J)
Vlag van Duitsland
 GER
1400
4 Corey Butner
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1384
5 Aleksandr Zoebkov
Vlag van Rusland
 RUS
1332
6 Nick Cunningham
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1308
7 Lyndon Rush
Vlag van Canada
 CAN
1304
8 Thomas Florschütz
Vlag van Duitsland
 GER
1258
9 Chris Spring
Vlag van Canada
 CAN
1272
10 Justin Kripps
Vlag van Canada
 CAN
1241
11 Maximilian Arndt
Vlag van Duitsland
 GER
1104
12 Oskars Melbardis (J)
Vlag van Letland
 LAT
1080
# Piloot Land Punten
13 Simone Bertazzo
Vlag van Italië
 ITA
856
14 Aleksandr Kasjanov
Vlag van Rusland
 RUS
842
15 Oskars Ķibermanis (J)
Vlag van Letland
 LAT
816
16 Edwin van Calker
Vlag van Nederland
 NED
682
17 Ivo de Bruin
Vlag van Nederland
 NED
631
18 Rico Peter
Vlag van Zwitserland
 SUI
544
19 Loic Costerg
Vlag van Zwitserland
 SUI
540
20 Nicolae Istrate
Vlag van Roemenië
 ROU
482
21 John James Jackson
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
467
22 Jan Vrba
Vlag van Tsjechië
 CZE
426
23 Dawid Kupczyk
Vlag van Polen
 POL
362
24 Gregor Baumann
Vlag van Zwitserland
 SUI
278
# Piloot Land Punten
25 Won Yun-jong
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
266
26 Heath Spence
Vlag van Australië
 AUS
190
27 Nikita Zacharov
Vlag van Rusland
 RUS
187
28 Benjamin Maier (J)
Vlag van Oostenrijk
 AUT
182
29 Hiroshi Suzuki
Vlag van Japan
 JPN
124
30 Lukas Gschnitzer (J)
Vlag van Italië
 ITA
112
31 Lamin Deen
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
112
32 Kim Dong-hyun (J)
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
80
33 Alexej Stoelnjev (J)
Vlag van Rusland
 RUS
74
33 Jevgeni Pasjkov (J)
Vlag van Rusland
 RUS
74
35 Alexej Gorlatsjev
Vlag van Rusland
 RUS
68
36 Patrick Baumgartner (J)
Vlag van Italië
 ITA
45
(J) = junior

Viermansbob (m)

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
30/11
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Zoebkov
Aleksej Negodajlo
Dmitri Troenenkov
Maksim Moskrooeov
07/12
Vlag van de Verenigde Staten
Park City
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Kasjanov
Philipp Jegorov
Maksim Beloegin
Aleksej Poesjkarev
15/12
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk

John James Jackson
Stuart Benson
Bruce Tasker
Joel Fearon
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Thomas Florschuetz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Christian Poser
04/01
Vlag van Duitsland
Winterberg (1)
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Zoebkov
Aleksej Negodajlo
Dmitri Troenenkov
Aleksej Poesjkarev
05/01
Vlag van Duitsland
Winterberg (2)
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
Gregor Bermbach
Thorsten Margis
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Thomas Florschuetz
Joshua Bluhm
Kevin Kuske
Christian Poser
12/01
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
Vlag van Rusland
 Rusland

Aleksandr Zoebkov
Aleksej Negodajlo
Dmitri Troenenkov
Aleksej Vojevoda
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Maximilian Arndt
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Martin Putze
19/01
Vlag van Oostenrijk
Igls
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Melbārdis
Arvis Vilkaste
Daumants Dreiškens
Jānis Strenga
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Thomas Florschuetz
Joshua Bluhm
Kevin Kuske
Christian Poser
26/01
Vlag van Duitsland
Königssee *
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Steven Holcomb
Curtis Tomasevicz
Steven Langton
Christopher Fogt
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Beat Hefti
Alex Baumann
Jürg Egger
Thomas Amrhein
Vlag van Canada
 Canada

Lyndon Rush
Lascelles Brown
David Bissett
Neville Wright
Nederlandse deelnemers
Land WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8 *
Vlag van Nederland
 Nederland
10e
E. van Calker
van der Zijde
Jansma
Klaasen
10e
E. van Calker
A. van Calker
Jansma
Klaassen
8e
E. van Calker
Piek
Jansma
Klaassen
17e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
20e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
16e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
15e
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
7e *
E. van Calker
van der Zijde
Greiner
Klaassen
* WB#8 26/01: Tegelijkertijd het Europees kampioenschap. Nadat de niet-Europese bobs uit de uitslag werden gehaald eindigde Van Calker als vijfde.

Eindstand

# Piloot Land Punten
1 Maximilian Arndt
Vlag van Duitsland
 GER
1574
2 Steven Holcomb
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1514
3 Thomas Florschütz
Vlag van Duitsland
 GER
1400
3 Chris Spring
Vlag van Canada
 CAN
1400
5 Aleksandr Zoebkov
Vlag van Rusland
 RUS
1292
6 Oskars Melbārdis (J)
Vlag van Letland
 LAT
1228
6 Francesco Friedrich (J)
Vlag van Duitsland
 GER
1228
8 Aleksandr Kasjanov
Vlag van Rusland
 RUS
1160
9 Lyndon Rush
Vlag van Canada
 CAN
1158
10 Justin Kripps
Vlag van Canada
 CAN
1144
11 Beat Hefti
Vlag van Zwitserland
 SUI
1106
12 John James Jackson
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
1078
# Piloot Land Punten
13 Edwin van Calker
Vlag van Nederland
 NED
972
14 Oskars Ķibermanis (J)
Vlag van Letland
 LAT
920
15 Nick Cunningham
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
880
16 Simone Bertazzo
Vlag van Italië
 ITA
858
17 Nikita Zacharov
Vlag van Rusland
 RUS
816
18 Jan Vrba
Vlag van Tsjechië
 CZE
740
19 Gregor Baumann
Vlag van Zwitserland
 SUI
724
20 Corey Butner
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
568
21 Nicolae Istrate
Vlag van Roemenië
 ROU
473
22 Loic Costerg
Vlag van Zwitserland
 SUI
434
23 Dawid Kupczyk
Vlag van Polen
 POL
306
24 Lamin Deen
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
284
# Piloot Land Punten
25 Heath Spence
Vlag van Australië
 AUS
152
26 Alexej Gorlatsjev
Vlag van Rusland
 RUS
112
27 Won Yun-jong
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
101
28 Patrick Baumgartner (J)
Vlag van Italië
 ITA
95
29 Lukas Gschnitzer (J)
Vlag van Italië
 ITA
80
30 Hiroshi Suzuki
Vlag van Japan
 JPN
74
31 Benjamin Maier (J)
Vlag van Oostenrijk
 AUT
56
32 Kim Dong-hyun (J)
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
40
(J) = junior

Tweemansbob (v)

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
30/11
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Canada
 Canada

Kaillie Humphries
Heather Moyse
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
Aja Evans
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Jamie Greubel
Katie Eberling
06/12
Vlag van de Verenigde Staten
Park City (1)
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
Aja Evans
Vlag van Canada
 Canada

Kaillie Humphries
Heather Moyse
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Jamie Greubel
Katie Eberling
07/12
Vlag van de Verenigde Staten
Park City (2)
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
Aja Evans
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Jamie Greubel
Katie Eberling
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Jazmine Fenlator
Lauryn Williams
14/12
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Canada
 Canada

Kaillie Humphries
Heather Moyse
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
Lauryn Williams
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Jamie Greubel
Katie Eberling
05/01
Vlag van Duitsland
Winterberg
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Sandra Kiriasis
Franziska Fritz
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
LoLo Jones
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Anja Schneiderheinze
Stephanie Schneider
11/01
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Canada
 Canada

Kaillie Humphries
Heather Moyse
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Cathleen Martini
Christin Senkel
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Fabienne Meyer
Tanja Mayer
19/01
Vlag van Oostenrijk
Igls
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Jamie Greubel
Lauryn Williams
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
Aja Evans
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Anja Schneiderheinze
Stephanie Schneider
26/01
Vlag van Duitsland
Königssee *
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Fabienne Meyer
Tanja Mayer
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers
Aja Evans
Vlag van Canada
 Canada

Kaillie Humphries
Heather Moyse
Belgische en Nederlandse deelnemers
Land WB #1 WB #2 WB #3 WB #4 WB #5 WB #6 WB #7 WB #8 *
Vlag van België
 België
10e
Willemsen
Mariën
12e
Willemsen
Mariën
10e
Willemsen
Mariën
7e
Willemsen
Mariën
6e
Willemsen
Mariën
7e
Willemsen
Mariën
12e
Willemsen
Mariën
6e
Willemsen
Mariën
Vlag van België
 België
18e
Vannieuwenhuyse
?
dns
Vannieuwenhuyse
Holthof
Vlag van Nederland
 Nederland
15e
Kamphuis
Dekker
7e
Kamphuis
Vis
9e
Kamphuis
Dekker
8e
Kamphuis
Vis
7e
Kamphuis
Vis
11e
Kamphuis
Boekelman
8e
Kamphuis
Vis
5e
Kamphuis
Vis
* WB#8 26/01: Tegelijkertijd het Europees kampioenschap. Nadat de niet-Europese bobs uit de uitslag werden gehaald eindigde Kamphuis als derde en Willemsen als vierde.

Eindstand

# Pilote Land Punten
1 Kaillie Humphries
Vlag van Canada
 CAN
1629
2 Elana Meyers
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1628
3 Jamie Greubel
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1563
4 Sandra Kiriasis
Vlag van Duitsland
 GER
1441
5 Cathleen Martini
Vlag van Duitsland
 GER
1394
6 Anja Schneiderheinze
Vlag van Duitsland
 GER
1288
7 Jazmine Fenlator
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1266
8 Fabienne Meyer
Vlag van Zwitserland
 SUI
1265
9 Esmé Kamphuis
Vlag van Nederland
 NED
1232
9 Elfje Willemsen
Vlag van België
 BEL
1232
# Pilote Land Punten
11 Caroline Spahni
Vlag van Zwitserland
 SUI
1200
12 Paula Walker
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
1112
13 Olga Stalneva
Vlag van Rusland
 RUS
1072
14 Jennifer Ciochetti
Vlag van Canada
 CAN
976
15 Christina Hengster
Vlag van Oostenrijk
 AUT
824
16 Astrid Radjenovic
Vlag van Australië
 AUS
820
17 Anastasia Tambovtseva
Vlag van Rusland
 RUS
584
18 Victoria Olaoye
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
316
19 Mica McNeill (J)
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
290
20 Maria Adela Constantin (J)
Vlag van Roemenië
 ROU
234
# Pilote Land Punten
21 An Vannieuwenhuyse
Vlag van België
 BEL
154
22 Kim Su-nok
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
136
23 Nadezha Sergeeva
Vlag van Rusland
 RUS
88
24 Serena Cappanelli (J)
Vlag van Italië
 ITA
62
(J) = junior

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker bobsleeën 2013/2014
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.