For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker bobsleeën 2018/2019.

Wereldbeker bobsleeën 2018/2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Bobsleigh pictogram.svg
Wereldbeker bobsleeën 2018/2019
FIBT.svg
Organisator Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (IBSF)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Tweemansbob
Viermansbob
Combinatie
Wedstrijden
Locaties 8 8
<<< 2017/2018 2019/2020 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De wereldbeker bobsleeën in het seizoen 2018/2019 (officieel: BMW IBSF World Cup Bob & Skeleton 2018/2019) liep van 3 december 2018 tot en met 24 februari 2019. De competitie werd georganiseerd door de FIBT, gelijktijdig met de wereldbeker skeleton.

De competitie omvatte dit seizoen acht wedstrijden in de drie traditionele onderdelen van het bobsleeën. Bij de mannen de twee- en viermansbob en bij de vrouwen de tweemansbob. De vierde wereldbekerwedstrijd in Königssee gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap.

Kalender

Plaats Datum Mannen Vrouwen
Tweemans Viermans Tweemans
Vlag van Letland
Sigulda
7-9 december 2018 ●●
Vlag van Duitsland
Winterberg
15-16 december 2018 ●●
Vlag van Duitsland
Altenberg
5-6 januari 2019
Vlag van Duitsland
Schönau am Königssee
12-13 januari 2019
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
19-20 januari 2019
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
26-27 januari 2019
Vlag van Duitsland
Schönau am Königssee
28 januari-3 februari 2019 Wereldkampioenschappen junioren
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
15-16 februari 2019
Vlag van Canada
Calgary
23-24 februari 2019
Vlag van Canada
Whistler
25 februari-10 maart 2019 Wereldkampioenschappen
Totaal 8 8 8

Wereldbeker punten

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend. De top 20 na de eerste run gaan verder naar de tweede run, de overige deelnemers krijgen hun punten toegekend op basis van hun klassering na de eerste run. De onderstaande tabel geeft de punten per plaats weer.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

Tweemansbob (m)

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
08/12/2018
Vlag van Letland
Sigulda
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Alexander Schüller
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Benjamin Maier
Markus Sammer
09/12/2018
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Christoph Hafer
Tobias Schneider
05/01/2019
Vlag van Duitsland
Altenberg
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Vlag van Canada
 Canada

Justin Kripps
Cameron Stones
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
12/01/2019
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
Vlag van Canada
 Canada

Justin Kripps
Cameron Stones
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Christian Rasp
19/01/2019
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Christian Rasp
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
26/01/2019
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Alexander Schüller
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Christian Rasp
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
15/02/2019
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Romain Heinriech
Dorian Hauterville
Vlag van Canada
 Canada

Justin Kripps
Cameron Stones
23/02/2019
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Vlag van Canada
 Canada

Justin Kripps
Ryan Sommer
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Christopher Weber

Eindstand

# Atleet Land Punten
1 Francesco Friedrich
Vlag van Duitsland
 GER
1800
2 Oskars Ķibermanis
Vlag van Letland
 LAT
1564
3 Nico Walther
Vlag van Duitsland
 GER
1232
4 Dominik Dvořák
Vlag van Tsjechië
 CZE
1152
5 Won Yun-jong
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
1140
6 Romain Heinrich
Vlag van Frankrijk
 FRA
1058
7 Maksim Andrianov
Vlag van Rusland
 RUS
1036
8 Justin Kripps
Vlag van Canada
 CAN
1022
9 Mateusz Luty
Vlag van Polen
 POL
1000
10 Johannes Lochner
Vlag van Duitsland
 GER
988

Viermansbob (m)

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
15/12/2018
Vlag van Duitsland
Winterberg
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Nico Walther
Paul Krenz
Christian Poser
Eric Franke
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Jannis Bäcker
Alexander Schüller
Thorsten Margis
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Florian Bauer
Christopher Weber
Christian Rasp
16/12/2018
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Marc Rademacher
Christopher Weber
Christian Rasp
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Nico Walther
Marko Hübenbecker
Alexander Rödiger
Eric Franke
06/01/2019
Vlag van Duitsland
Altenberg
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Janis Strenga
Arvis Vilkaste
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Nico Walther
Paul Krenz
Alexander Rödiger
Eric Franke
13/01/2019
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Florian Bauer
Marc Rademacher
Christian Rasp
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Arvis Vilkaste
Janis Strenga
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
20/01/2019
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Alexander Schüller
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Arvis Vilkaste
Janis Strenga
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Christopher Weber
Florian Bauer
Christian Rasp
27/01/2019
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Alexander Schüller
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Gregor Bermbach
Florian Bauer
Christian Rasp
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Helvijs Lusis
Janis Strenga
16/02/2019
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Canada
 Canada

Justin Kripps
Benjamin Coakwell
Ryan Sommer
Cameron Stones
Vlag van Letland
 Letland

Oskars Ķibermanis
Janis Strenga
Arvis Vilkaste
Matīss Miknis
Vlag van Rusland
 Rusland

Maksim Andrianov
Vasili Kondratenko
Aleksej Zajtsev
Roeslan Samitov
24/02/2019
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Francesco Friedrich
Candy Bauer
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Nico Walther
Paul Krenz
Alexander Rödiger
Eric Franke
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Johannes Lochner
Florian Bauer
Christopher Weber
Christian Rasp

Eindstand

# Atleet Land Punten
1 Francesco Friedrich
Vlag van Duitsland
 GER
1727
2 Oskars Ķibermanis
Vlag van Letland
 LAT
1616
3 Johannes Lochner
Vlag van Duitsland
 GER
1605
4 Nico Walther
Vlag van Duitsland
 GER
1531
5 Maksim Andrianov
Vlag van Rusland
 RUS
1496
6 Won Yun-jong
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
1240
7 Dominik Dvořák
Vlag van Tsjechië
 CZE
1088
8 Aleksandr Bredichin
Vlag van Rusland
 RUS
1016
9 Markus Treichl
Vlag van Oostenrijk
 AUT
1000
10 Ivo de Bruin
Vlag van Nederland
 NED
976

Tweemansbob (v)

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
07/12/2018
Vlag van Letland
Sigulda
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Lisa Buckwitz
Vlag van Rusland
 Rusland

Nadezjda Sergejeva
Joelia Belomestnych
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Anna Köhler
Lisa-Sophie Gericke
15/12/2018
Vlag van Duitsland
Winterberg
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Annika Drazek
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lake Kwaza
05/01/2019
Vlag van Duitsland
Altenberg
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Annika Drazek
Vlag van Canada
 Canada

Christine de Bruin
Kirsten Bujnowski
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lake Kwaza
12/01/2019
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Annika Drazek
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lake Kwaza
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
19/01/2019
Vlag van Oostenrijk
Innsbruck
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Kira Lipperheide
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lake Kwaza
26/01/2019
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lauren Gibbs
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Stephanie Schneider
Lisa Sophie Gericke
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Franziska Bertels
15/02/2019
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lake Kwaza
Vlag van Canada
 Canada

Christine de Bruin
Kirsten Bujnowski
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Stephanie Schneider
Deborah Levi
23/02/2019
Vlag van Canada
Calgary
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Mariama Jamanka
Annika Drazek
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Elana Meyers Taylor
Lauren Gibbs
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Stephanie Schneider
Ann-Christin Strack

Eindstand

# Atleet Land Punten
1 Mariama Jamanka
Vlag van Duitsland
 GER
1712
2 Stephanie Schneider
Vlag van Duitsland
 GER
1596
3 Elana Meyers Taylor
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1470
4 Nadezjda Sergejeva
Vlag van Rusland
 RUS
1386
5 Anna Köhler
Vlag van Duitsland
 GER
1304
6 Brittany Reinbolt
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1240
7 An Vannieuwenhuyse
Vlag van België
 BEL
1208
8 Katrin Beierl
Vlag van Oostenrijk
 AUT
1056
9 Mica McNeill
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
1008
10 Martine Fontanive
Vlag van Zwitserland
 SUI
984

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker bobsleeën 2018/2019
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.