For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker langlaufen 2018/2019.

Wereldbeker langlaufen 2018/2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Cross country skiing pictogram.svg
Wereldbeker langlaufen 2018/2019
38e editie
Organisator Fédération Internationale de Ski (FIS)
Periode 24 november 2018 - 24 maart 2019
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Eindklassementen
   Algemeen
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
   Afstand
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
   Sprint
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
U23
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Bonus
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Landenklass.
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Landenklass. totaal
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Etappewedstrijden
Nordic Opening
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Tour de Ski
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Wereldbekerfinale
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Wedstrijden
Locaties 17 17
Individueel 29 29
Estafettes 4 4
<<< 2017/2018 2019/2020 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De wereldbeker langlaufen 2018/2019 (officieel: Coop FIS Cross Country World Cup 2018/2019) ging van start op 24 november 2018 in het Finse Kuusamo en eindigde op 24 maart 2019 in het Canadese Quebec. De wereldbeker werd georganiseerd door de Fédération Internationale de Ski. Het was de 38e editie van de wereldbeker voor zowel mannen als vrouwen.

De hoogtepunten van het seizoen waren de Tour de Ski en de wereldkampioenschappen langlaufen 2019, de resultaten van dit laatste evenement telden echter niet mee voor de wereldbeker.

De langlaufer die aan het einde van het seizoen de meeste punten had verzameld, won de algemene wereldbeker. De Noor Johannes Høsflot Klæbo en de Noorse Ingvild Flugstad Østberg wonnen die algemene wereldbeker.

Mannen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
24/11/2018
Vlag van Finland
Kuusamo
Sprint (klassieke stijl)
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Eirik Brandsdal
25/11/2018 15 km klassieke stijl
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Emil Iversen
Vlag van Zweden
Calle Halfvarsson
Lillehammer Triple
30/11/2018
Vlag van Noorwegen
Lillehammer
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Noorwegen
Emil Iversen
Vlag van Canada
Alex Harvey
01/12/2018 15 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
Vlag van Rusland
Denis Spitsov
02/12/2018 15 km klassieke stijl (handicapstart)
Vlag van Duitsland
Janosch Brugger
Vlag van Frankrijk
Jean-Marc Gaillard
Vlag van de Verenigde Staten
Erik Bjornsen
Eindklassement Lillehammer Triple:
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
Emil Iversen
08/12/2018
Vlag van Noorwegen
Beitostølen
30 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Rusland
Andrej Melnitsjenko
09/12/2018 4×7,5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Emil Iversen
Martin Johnsrud Sundby
Sjur Røthe
Finn Hågen Krogh
Vlag van Rusland
 Rusland I

Jevgeni Belov
Aleksandr Bolsjoenov
Denis Spitsov
Andrej Melnitsjenko
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen II

Didrik Tønseth
Hans Christer Holund
Magne Haga
Simen Hegstad Krüger
15/12/2018
Vlag van Zwitserland
Davos
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Frankrijk
Baptiste Gros
16/12/2018 15 km vrije stijl
Vlag van Rusland
Jevgeni Belov
Vlag van Frankrijk
Maurice Manificat
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Tour de Ski 2018/2019
29/12/2018
Vlag van Italië
Toblach
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Frankrijk
Richard Jouve
Vlag van Frankrijk
Lucas Chanavat
30/12/2018 15 km vrije stijl
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
01/01/2019
Vlag van Zwitserland
Val Müstair
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
02/01/2019
Vlag van Duitsland
Oberstdorf
15 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Noorwegen
Emil Iversen
Vlag van Italië
Francesco De Fabiani
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
03/01/2019 15 km vrije stijl (handicapstart)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
05/01/2019
Vlag van Italië
Val di Fiemme
15 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Italië
Francesco De Fabiani
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
06/01/2019 9 km achtervolging (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
Vlag van Rusland
Andrej Melnitsjenko
Eindklassement Tour de Ski:
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
12/01/2019
Vlag van Duitsland
Dresden
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Sindre Bjørnestad Skar
Vlag van Rusland
Gleb Retivych
Vlag van Noorwegen
Erik Valnes
13/01/2019 Teamsprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Erik Valnes
Sindre Bjørnestad Skar
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen II

Pål Golberg
Eirik Brandsdal
Vlag van Rusland
 Rusland I

Artem Maltsev
Gleb Retivych
19/01/2019
Vlag van Estland
Otepää
Sprint (klassieke stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Pål Golberg
20/01/2019 15 km klassieke stijl
Vlag van Finland
Iivo Niskanen
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
26/01/2019
Vlag van Zweden
Ulricehamn
15 km vrije stijl
Vlag van Frankrijk
Maurice Manificat
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
27/01/2019 4×7,5 km estafette
Vlag van Rusland
 Rusland II

Jevgeni Belov
Aleksandr Bessmertnych
Denis Spitsov
Artem Maltsev
Vlag van Rusland
 Rusland I

Andrej Larkov
Aleksandr Bolsjoenov
Andrej Melnitsjenko
Sergej Oestjoegov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Hans Christer Holund
Didrik Tønseth
Sjur Røthe
Simen Hegstad Krüger
09/02/2019
Vlag van Finland
Lahti
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Noorwegen
Finn Hågen Krogh
10/02/2019 Teamsprint (klassieke stijl)
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Emil Iversen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen II

Sindre Bjørnestad Skar
Eirik Brandsdal
Vlag van Finland
 Finland I

Iivo Niskanen
Ristomatti Hakola
16/02/2019
Vlag van Italië
Cogne
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Italië
Francesco De Fabiani
Vlag van Frankrijk
Lucas Chanavat
17/02/2019 15 km klassieke stijl
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Finland
Iivo Niskanen
Vlag van Rusland
Aleksandr Bessmertnych
19 februari tot en met 3 maart 2019: wereldkampioenschappen langlaufen 2019 in
Vlag van Oostenrijk
Seefeld (telt niet mee voor wereldbeker)
09/03/2019
Vlag van Noorwegen
Oslo
50 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Rusland
Maksim Vylegsjanin
Vlag van Rusland
Andrej Larkov
12/03/2019
Vlag van Noorwegen
Drammen
Sprint (klassieke stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Eirik Brandsdal
Vlag van Frankrijk
Richard Jouve
16/03/2019
Vlag van Zweden
Falun
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Emil Iversen
Vlag van Noorwegen
Sindre Bjørnestad Skar
17/03/2019 15 km vrije stijl
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
Wereldbekerfinale
22/03/2019
Vlag van Canada
Quebec
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Noorwegen
Sindre Bjørnestad Skar
23/03/2019 15 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Canada
Alex Harvey
Vlag van Noorwegen
Didrik Tønseth
24/03/2019 15 km vrije stijl (handicapstart)
Vlag van Canada
Alex Harvey
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van de Verenigde Staten
Simeon Hamilton
Eindklassement wereldbekerfinale:
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Canada
Alex Harvey
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov

Eindstanden

Gele trui
Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 NOR
1.715
2 Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Rusland
 RUS
1.617
3 Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
 NOR
974
4 Simen Hegstad Krüger
Vlag van Noorwegen
 NOR
907
5 Didrik Tønseth
Vlag van Noorwegen
 NOR
865
6 Emil Iversen
Vlag van Noorwegen
 NOR
825
7 Francesco De Fabiani
Vlag van Italië
 ITA
817
8 Federico Pellegrino
Vlag van Italië
 ITA
706
9 Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
 NOR
689
10 Sergej Oestjoegov
Vlag van Rusland
 RUS
633
Rode trui
Afstandswereldbeker
# Naam Land Punten
1 Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Rusland
 RUS
864
2 Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
 NOR
558
3 Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
 NOR
513
4 Simen Hegstad Krüger
Vlag van Noorwegen
 NOR
495
5 Didrik Tønseth
Vlag van Noorwegen
 NOR
484
6 Francesco De Fabiani
Vlag van Italië
 ITA
371
7 Andrej Larkov
Vlag van Rusland
 RUS
365
8 Andrej Melnitsjenko
Vlag van Rusland
 RUS
331
9 Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 NOR
327
10 Emil Iversen
Vlag van Noorwegen
 NOR
316
Rode trui
Sprintwereldbeker
# Naam Land Punten
1 Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 NOR
754
2 Federico Pellegrino
Vlag van Italië
 ITA
555
3 Eirik Brandsdal
Vlag van Noorwegen
 NOR
471
4 Sindre Bjørnestad Skar
Vlag van Noorwegen
 NOR
444
5 Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Rusland
 RUS
363
6 Lucas Chanavat
Vlag van Frankrijk
 FRA
352
7 Gleb Retivych
Vlag van Rusland
 RUS
329
8 Emil Iversen
Vlag van Noorwegen
 NOR
299
9 Richard Jouve
Vlag van Frankrijk
 FRA
284
10 Sondre Turvoll Fossli
Vlag van Noorwegen
 NOR
204
Lichtblauwe trui
Helvetia U23
# Naam Land Punten
1 Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 NOR
1.715
2 Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Rusland
 RUS
1.617
3 Denis Spitsov
Vlag van Rusland
 RUS
428
4 Viktor Thorn
Vlag van Zweden
 SWE
428
5 Jules Lapierre
Vlag van Frankrijk
 FRA
198
6 Erik Valnes
Vlag van Noorwegen
 NOR
177
7 Andrej Sobakarev
Vlag van Rusland
 RUS
122
8 Irineu Esteve Altimiras
Vlag van Andorra
 AND
108
9 Ivan Jakimoesjkin
Vlag van Rusland
 RUS
103
10 Janosch Brugger
Vlag van Duitsland
 GER
93
Prijzengeld
# Naam Land CHF
1 Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
 NOR
207.500
2 Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Rusland
 RUS
139.625
3 Sjur Røthe
Vlag van Noorwegen
 NOR
85.875
4 Simen Hegstad Krüger
Vlag van Noorwegen
 NOR
61.050
5 Emil Iversen
Vlag van Noorwegen
 NOR
59.675
6 Didrik Tønseth
Vlag van Noorwegen
 NOR
58.775
7 Sergej Oestjoegov
Vlag van Rusland
 RUS
55.800
8 Federico Pellegrino
Vlag van Italië
 ITA
46.600
9 Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
 NOR
42.000
10 Alex Harvey
Vlag van Canada
 CAN
35.550

Vrouwen

Kalender

Datum Plaats Onderdeel Eerste Tweede Derde
24/11/2018
Vlag van Finland
Kuusamo
Sprint (klassieke stijl)
Vlag van Rusland
Joelia Beloroekova
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
Ida Ingemarsdotter
25/11/2018 10 km klassieke stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Lillehammer Triple
30/11/2018
Vlag van Noorwegen
Lillehammer
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Jonna Sundling
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van de Verenigde Staten
Sadie Bjornsen
01/12/2018 10 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
02/12/2018 10 km klassieke stijl (handicapstart)
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Eindklassement Lillehammer Triple:
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
08/12/2018
Vlag van Noorwegen
Beitostølen
15 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
09/12/2018 4×5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Heidi Weng
Therese Johaug
Ragnhild Haga
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
 Rusland II

Lidia Doerkina
Anna Zjerebjateva
Maria Istomina
Jelena Soboleva
Vlag van Finland
 Finland I

Johanna Matintalo
Krista Pärmäkoski
Riitta-Liisa Roponen
Eveliina Piippo
15/12/2018
Vlag van Zwitserland
Davos
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van de Verenigde Staten
Sophie Caldwell
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
16/12/2018 10 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Finland
Krista Pärmäkoski
Tour de Ski 2018/2019
29/12/2018
Vlag van Italië
Toblach
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Zweden
Ida Ingemarsdotter
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
30/12/2018 10 km vrije stijl
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
Anastasia Sedova
01/01/2019
Vlag van Zwitserland
Val Müstair
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van de Verenigde Staten
Sophie Caldwell
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
02/01/2019
Vlag van Duitsland
Oberstdorf
10 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
Anastasia Sedova
03/01/2019 10 km vrije stijl (handicapstart)
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
05/01/2019
Vlag van Italië
Val di Fiemme
10 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
Anastasia Sedova
06/01/2019 9 km achtervolging (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Finland
Krista Pärmäkoski
Vlag van Rusland
Anastasia Sedova
Eindklassement Tour de Ski:
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
Anastasia Sedova
12/01/2019
Vlag van Duitsland
Dresden
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
Jonna Sundling
13/01/2019 Teamsprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
 Zweden I

Stina Nilsson
Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
 Zweden II

Ida Ingemarsdotter
Jonna Sundling
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Mari Eide
Maiken Caspersen Falla
19/01/2019
Vlag van Estland
Otepää
Sprint (klassieke stijl)
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
20/01/2019 10 km klassieke stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
26/01/2019
Vlag van Zweden
Ulricehamn
10 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Astrid Jacobsen
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
27/01/2019 4×5 km estafette
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Heidi Weng
Therese Johaug
Astrid Jacobsen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Zweden
 Zweden I

Evelina Settlin
Ebba Andersson
Charlotte Kalla
Jonna Sundling
Vlag van Finland
 Finland I

Laura Mononen
Krista Pärmäkoski
Riitta-Liisa Roponen
Eveliina Piippo
09/02/2019
Vlag van Finland
Lahti
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van de Verenigde Staten
Sophie Caldwell
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
10/02/2019 Teamsprint (klassieke stijl)
Vlag van Zweden
 Zweden I

Ida Ingemarsdotter
Maja Dahlqvist
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen I

Tiril Udnes Weng
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Zweden
 Zweden II

Evelina Settlin
Hanna Falk
16/02/2019
Vlag van Italië
Cogne
Sprint (vrije stijl)
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
Vlag van Duitsland
Sandra Ringwald
Vlag van Zweden
Johanna Hagström
17/02/2019 10 km klassieke stijl
Vlag van Finland
Kerttu Niskanen
Vlag van Zwitserland
Nadine Fähndrich
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
19 februari tot en met 3 maart 2019: wereldkampioenschappen langlaufen 2019 in
Vlag van Oostenrijk
Seefeld (telt niet mee voor wereldbeker)
10/03/2019
Vlag van Noorwegen
Oslo
30 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
12/03/2019
Vlag van Noorwegen
Drammen
Sprint (klassieke stijl)
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Noorwegen
Astrid Jacobsen
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
16/03/2019
Vlag van Zweden
Falun
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
17/03/2019 10 km vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
Wereldbekerfinale
22/03/2019
Vlag van Canada
Quebec
Sprint (vrije stijl)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Zweden
Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
Jonna Sundling
23/03/2019 10 km klassieke stijl (massastart)
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
24/03/2019 10 km vrije stijl (handicapstart)
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Finland
Krista Pärmäkoski
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
Eindklassement wereldbekerfinale:
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg

Eindstanden

Gele trui
Algemene wereldbeker
# Naam Land Punten
1 Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Noorwegen
 NOR
1.654
2 Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
 RUS
1.431
3 Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
 NOR
1.322
4 Krista Pärmäkoski
Vlag van Finland
 FIN
1.316
5 Stina Nilsson
Vlag van Zweden
 SWE
1.072
6 Jessica Diggins
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1.005
7 Ebba Andersson
Vlag van Zweden
 SWE
918
8 Joelia Beloroekova
Vlag van Rusland
 RUS
853
9 Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
 SWE
672
10 Maiken Caspersen Falla
Vlag van Noorwegen
 NOR
657
Rode trui
Afstandswereldbeker
# Naam Land Punten
1 Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
 NOR
956
2 Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Noorwegen
 NOR
817
3 Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
 RUS
692
4 Krista Pärmäkoski
Vlag van Finland
 FIN
687
5 Ebba Andersson
Vlag van Zweden
 SWE
646
6 Jessica Diggins
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
468
7 Charlotte Kalla
Vlag van Zweden
 SWE
454
8 Joelia Beloroekova
Vlag van Rusland
 RUS
385
9 Anastasia Sedova
Vlag van Rusland
 RUS
377
10 Astrid Jacobsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
352
Rode trui
Sprintwereldbeker
# Naam Land Punten
1 Stina Nilsson
Vlag van Zweden
 SWE
626
2 Maiken Caspersen Falla
Vlag van Noorwegen
 NOR
583
3 Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
 SWE
482
4 Sophie Caldwell
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
371
5 Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
 RUS
311
6 Ida Ingemarsdotter
Vlag van Zweden
 SWE
306
7 Jessica Diggins
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
301
8 Sadie Bjornsen
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
263
9 Jonna Sundling
Vlag van Zweden
 SWE
260
10 Nadine Fähndrich
Vlag van Zwitserland
 SUI
245
Lichtblauwe trui
Helvetia U23
# Naam Land Punten
1 Ebba Andersson
Vlag van Zweden
 SWE
918
2 Tiril Udnes Weng
Vlag van Noorwegen
 NOR
406
3 Maria Istomina
Vlag van Rusland
 RUS
268
4 Katharina Hennig
Vlag van Duitsland
 GER
250
5 Lotta Udnes Weng
Vlag van Noorwegen
 NOR
181
6 Lidia Doerkina
Vlag van Rusland
 RUS
175
7 Frida Karlsson
Vlag van Zweden
 SWE
169
8 Johanna Hagström
Vlag van Zweden
 SWE
107
9 Moa Lundgren
Vlag van Zweden
 SWE
103
10 Anna Zjerebjateva
Vlag van Rusland
 RUS
56
Prijzengeld
# Naam Land CHF
1 Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Noorwegen
 NOR
175.900
2 Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
 NOR
146.375
3 Natalja Neprjajeva
Vlag van Rusland
 RUS
119.325
4 Stina Nilsson
Vlag van Zweden
 SWE
97.575
5 Krista Pärmäkoski
Vlag van Finland
 FIN
83.900
6 Ebba Andersson
Vlag van Zweden
 SWE
71.500
7 Maja Dahlqvist
Vlag van Zweden
 SWE
55.300
8 Jessica Diggins
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
54.525
9 Maiken Caspersen Falla
Vlag van Noorwegen
 NOR
50.050
10 Joelia Beloroekova
Vlag van Rusland
 RUS
40.950

Landenklassementen

Algemeen
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
12.657
2
Vlag van Rusland
 Rusland
8.636
3
Vlag van Zweden
 Zweden
7.015
4
Vlag van Finland
 Finland
3.510
5
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3.065
6
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2.483
7
Vlag van Italië
 Italië
2.463
8
Vlag van Duitsland
 Duitsland
2.220
9
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
1.839
10
Vlag van Slovenië
 Slovenië
1.165
Mannen
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
6.740
2
Vlag van Rusland
 Rusland
4.929
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2.292
4
Vlag van Zweden
 Zweden
2.100
5
Vlag van Italië
 Italië
1.864
6
Vlag van Finland
 Finland
1.216
7
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
982
8
Vlag van Duitsland
 Duitsland
845
9
Vlag van Canada
 Canada
642
10
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
584
Vrouwen
# Land Punten
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
5.917
2
Vlag van Zweden
 Zweden
4.915
3
Vlag van Rusland
 Rusland
3.707
4
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
2.501
5
Vlag van Finland
 Finland
2.294
6
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1.375
7
Vlag van Slovenië
 Slovenië
1.007
8
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
857
9
Vlag van Italië
 Italië
599
10
Vlag van Japan
 Japan
361

Uitzendrechten

Mannen
Vrouwen

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker langlaufen 2018/2019
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.