Wereldbeker rodelen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker rodelen.

Wereldbeker rodelen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldbeker rodelen is een regelmatigheidsklassement voor rodelen dat sinds het seizoen 1977/1978 voor mannen en vrouwen wordt georganiseerd door de FIL.

Bij de mannen zijn er wereldbekers voor de individuele rodel en dubbele rodel, bij de vrouwen alleen de wereldbeker voor de individuele rodel. Daarnaast zijn er sinds het seizoen 2003/2004 enkele landenwedstrijden waar ook een apart klassement voor wordt opgemaakt.

Wereldbekerpunten

In elke wereldbekerwedstrijd is, afhankelijk van de behaalde plaats, een vast aantal punten te verdienen. De rodelaar met de meeste punten aan het eind van het seizoen wint de wereldbeker. De volgende tabel geeft de punten per plaats.

Plaats 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40+
Punten 100 85 70 60 55 50 46 42 39 36 34 32 30 28 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Erelijsten

Mannen individueel

Medaillewinnaars
Editie Eerste Tweede Derde
1977/1978
Anton Winkler
Paul Hildgartner
Gerd Böhmer
Manfred Schmid
1978/1979
Paul Hildgartner
Hansjörg Raffl
Karl Brunner
1979/1980
Ernst Haspinger
Karl Brunner
Georg Fluckinger
1980/1981
Ernst Haspinger
Paul Hildgartner
Karl Brunner
1981/1982
Ernst Haspinger
Sergej Danilin
Michael Walter
1982/1983
Paul Hildgartner
Sergej Danilin
Ernst Haspinger
1983/1984
Michael Walter
Norbert Huber
Joeri Chartsjenko
1984/1985
Norbert Huber
Markus Prock
Gerhard Sandbichler
Wolfgang Schädler
1985/1986
Norbert Huber
Johannes Schettel
Paul Hildgartner
1986/1987
Norbert Huber
Rene Friedl
Paul Hildgartner
Markus Prock
1987/1988
Markus Prock
Joeri Chartsjenko
Jens Müller
1988/1989
Georg Hackl
Jens Müller
Johannes Schettel
1989/1990
Georg Hackl
Markus Prock
Norbert Huber
1990/1991
Markus Prock
Georg Hackl
Jens Müller
1991/1992
Markus Prock
Duncan Kennedy
Georg Hackl
1992/1993
Markus Prock
Georg Hackl
Duncan Kennedy
1993/1994
Markus Prock
Duncan Kennedy
Georg Hackl
1994/1995
Markus Prock
Armin Zöggeler
Jens Müller
1995/1996
Markus Prock
Armin Zöggeler
Georg Hackl
1996/1997
Markus Prock
Jens Müller
Wilfried Huber
1997/1998
Armin Zöggeler
Norbert Huber
Gerhard Gleirscher
1998/1999
Markus Prock
Georg Hackl
Jens Müller
1999/2000
Armin Zöggeler
Jens Müller
Georg Hackl
2000/2001
Armin Zöggeler
Georg Hackl
Markus Prock
2001/2002
Markus Prock
Armin Zöggeler
Georg Hackl
2002/2003
Markus Kleinheinz
Georg Hackl
Armin Zöggeler
2003/2004
Armin Zöggeler
Georg Hackl
David Möller
2004/2005
Albert Demtsjenko
Georg Hackl
Markus Kleinheinz
David Möller
2005/2006
Armin Zöggeler
David Möller
Tony Benshoof
2006/2007
Armin Zöggeler
David Möller
Reinhold Rainer
2007/2008
Armin Zöggeler
David Möller
Albert Demtsjenko
2008/2009
Armin Zöggeler
David Möller
Jan Eichhorn
2009/2010
Armin Zöggeler
Albert Demtsjenko
Felix Loch
2010/2011
Armin Zöggeler
Felix Loch
Albert Demtsjenko
2011/2012
Felix Loch
Andi Langenhan
David Möller
2012/2013
Felix Loch
Andi Langenhan
David Möller
2013/2014
Felix Loch
Armin Zöggeler
Dominik Fischnaller
2014/2015
Felix Loch
Andi Langenhan
Wolfgang Kindl
2015/2016
Felix Loch
Wolfgang Kindl
Chris Mazdzer
2016/2017
Roman Repilov
Felix Loch
Wolfgang Kindl
2017/2018
Felix Loch
Wolfgang Kindl
Roman Repilov
2018/2019
Semjon Pavlitsjenko
Roman Repilov
Felix Loch
2019/2020
Roman Repilov
Dominik Fischnaller
Semjon Pavlitsjenko
2020/2021
Felix Loch
Johannes Lochner
Semjon Pavlitsjenko
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons Totaal
 ITA
19 10 10 39
 AUT
11 4 9 24
 GER
7 19 15 41
 RUS
4 2 5 11
 FRG
3 1 2 6
 GDR
1 2 2 5
 URS
0 3 1 4
 USA
0 2 3 5
 LIE
0 0 1 1
Totaal 45 43 48 136

Mannen dubbel

Medaillewinnaars
Editie Eerste Tweede Derde
1977/1978
 Italië
Peter Gschnitzer
Karl Brunner
West-Duitsland
Hans Brandner
Balthasar Schwarm
West-Duitsland
Stefan Hölzlwimmer
Rudolf Größwang
1978/1979
 Italië
Peter Gschnitzer
Karl Brunner
 Oostenrijk
Georg Fluckinger
Karl Schrott
West-Duitsland
Hans Brandner
Balthasar Schwarm
1979/1980
 Oostenrijk
Günter Lemmerer
Reinhold Sulzbacher
 Oostenrijk
Georg Fluckinger
Karl Schrott
 Italië
Peter Gschnitzer
Karl Brunner
1980/1981
 Oostenrijk
Günter Lemmerer
Reinhold Sulzbacher
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
West-Duitsland
Hans Stanggassinger
Franz Wembacher
1981/1982
 Oostenrijk
Günter Lemmerer
Reinhold Sulzbacher
 Oostenrijk
Georg Fluckinger
Franz Wilhelmer
 Sovjet-Unie
Juris Eisaks
Einārs Veikša
1982/1983
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
West-Duitsland
Hans Stanggassinger
Franz Wembacher
West-Duitsland
Thomas Schwab
Wolfgang Staudinger
 Sovjet-Unie
Juris Eisaks
Einārs Veikša
1983/1984
DDR
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
 Oostenrijk
Georg Fluckinger
Franz Wilhelmer
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
1984/1985
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
 Oostenrijk
Georg Fluckinger
Franz Wilhelmer
DDR
Rene Keller
Lutz Kühnlenz
1985/1986
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
West-Duitsland
Thomas Schwab
Wolfgang Staudinger
West-Duitsland
Stefan Ilsanker
Georg Hackl
1986/1987
West-Duitsland
Thomas Schwab
Wolfgang Staudinger
West-Duitsland
Stefan Ilsanker
Georg Hackl
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
1987/1988
 Sovjet-Unie
Jevgeni Beloessov
Aleksandr Beljakov
West-Duitsland
Stefan Ilsanker
Georg Hackl
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
 Sovjet-Unie
Vitali Melnik
Dmitri Aleksejev
1988/1989
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
DDR
Stefan Krauße
Jan Behrendt
DDR
Jörg Hoffmann
Jochen Pietzsch
1989/1990
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
 Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
West-Duitsland
Stefan Ilsanker
Georg Hackl
1990/1991
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
 Duitsland
Stefan Krauße
Jan Behrendt
 Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
1991/1992
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
 Duitsland
Yves Mankel
Thomas Rudolf
 Duitsland
Stefan Krauße
Jan Behrendt
1992/1993
 Italië
Hansjörg Raffl
Norbert Huber
 Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
 Duitsland
Stefan Krauße
Jan Behrendt
1993/1994
 Duitsland
Stefan Krauße
Jan Behrendt
 Oostenrijk
Markus Schiegl
Tobias Schiegl
 Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
1994/1995
 Duitsland
Stefan Krauße
Jan Behrendt
 Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
 Verenigde Staten
Chris Thorpe
Gordy Sheer
1995/1996
 Duitsland
Stefan Krauße
Jan Behrendt
 Duitsland
Yves Mankel
Thomas Rudolf
 Verenigde Staten
Chris Thorpe
Gordy Sheer
1996/1997
 Verenigde Staten
Chris Thorpe
Gordy Sheer
 Italië
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
 Oostenrijk
Markus Schiegl
Tobias Schiegl
1997/1998
 Verenigde Staten
Mark Grimmette
Brian Martin
 Italië
Kurt Brugger
Wilfried Huber
 Italië
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
1998/1999
 Verenigde Staten
Mark Grimmette
Brian Martin
 Oostenrijk
Markus Schiegl
Tobias Schiegl
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
1999/2000
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
 Verenigde Staten
Mark Grimmette
Brian Martin
2000/2001
 Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
 Duitsland
André Florschütz
Torsten Wustlich
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
2001/2002
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Duitsland
Steffen Skel
Steffen Wöller
 Oostenrijk
Markus Schiegl
Tobias Schiegl
2002/2003
 Verenigde Staten
Mark Grimmette
Brian Martin
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Oostenrijk
Markus Schiegl
Tobias Schiegl
2003/2004
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Duitsland
André Florschütz
Torsten Wustlich
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
2004/2005
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Duitsland
André Florschütz
Torsten Wustlich
 Oostenrijk
Andreas Linger
Wolfgang Linger
2005/2006
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Duitsland
André Florschütz
Torsten Wustlich
2006/2007
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Italië
Gerhard Plankensteiner
Oswald Haselrieder
2007/2008
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Oostenrijk
Andreas Linger
Wolfgang Linger
2008/2009
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Oostenrijk
Andreas Linger
Wolfgang Linger
2009/2010
 Duitsland
André Florschütz
Torsten Wustlich
 Duitsland
Patric Leitner
Alexander Resch
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
2010/2011
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Oostenrijk
Andreas Linger
Wolfgang Linger
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
2011/2012
 Oostenrijk
Andreas Linger
Wolfgang Linger
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
2012/2013
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Oostenrijk
Peter Penz
Georg Fischler
2013/2014
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Italië
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
2014/2015
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Letland
Andris Šics
Juris Šics
2015/2016
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Oostenrijk
Peter Penz
Georg Fischler
2016/2017
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Verenigde Staten
Matt Mortensen
Jayson Terdiman
2017/2018
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Oostenrijk
Peter Penz
Georg Fischler
2018/2019
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Oostenrijk
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
2019/2020
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Duitsland
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Letland
Andris Šics
Juris Šics
2020/2021
 Oostenrijk
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Letland
Andris Šics
Juris Šics
 Duitsland
Toni Eggert
Sascha Benecken
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons Totaal
 GER
20 19 9 48
 ITA
12 10 10 32
 AUT
6 8 9 23
 USA
4 0 4 8
 FRG
1 5 6 12
 GDR
1 1 2 4
 URS
1 0 3 4
 LAT
0 1 2 3
Totaal 45 44 45 134

Vrouwen individueel

Medaillewinnaars
Editie Eerste Tweede Derde
1977/1978
Regina König
Andrea Fendt
Angelika Schafferer
Margit Schumann
Roswita Stenzel
1978/1979
Angelika Schafferer
Marie-Luise Rainer
Christine Brunner
1979/1980
Angelika Schafferer
Bettina Schmidt
Christine Brunner
1980/1981
Angelika Schafferer
Monika Auer
Marie-Luise Rainer
1981/1982
Vera Sosoelja
Marie-Luise Rainer
Monika Auer
1982/1983
Ute Weiss
Ingrīda Amantova
Melitta Sollmann
1983/1984
Steffi Martin
Bettina Schmidt
Ute Oberhoffner
1984/1985
Cerstin Schmidt
Ute Oberhoffner
Marie-Luise Rainer
1985/1986
Marie-Luise Rainer
Cerstin Schmidt
Ute Oberhoffner
1986/1987
Cerstin Schmidt
Marie-Luise Rainer
Gabriele Kohlisch
Bonny Warner
1987/1988
Joelia Antipova
Marie-Luise Rainer
Gabriele Kohlisch
1988/1989
Ute Oberhoffner
Gerda Weissensteiner
Joelia Antipova
1989/1990
Joelia Antipova
Gerda Weissensteiner
Jana Bode
1990/1991
Susi Erdmann
Gerda Weissensteiner
Gabriele Kohlisch
1991/1992
Susi Erdmann
Cammy Myler
Gabriele Kohlisch
Doris Neuner
1992/1993
Gerda Weissensteiner
Doris Neuner
Andrea Tagwerker
1993/1994
Gabriele Kohlisch
Jana Bode
Susi Erdmann
Andrea Tagwerker
1994/1995
Sylke Otto
Gabriele Kohlisch
Jana Bode
1995/1996
Jana Bode
Gerda Weissensteiner
Gabriele Kohlisch
1996/1997
Andrea Tagwerker
Angelika Neuner
Jana Bode
1997/1998
Gerda Weissensteiner
Silke Kraushaar
Cammy Myler
1998/1999
Silke Kraushaar
Sylke Otto
Barbara Niedernhuber
1999/2000
Sylke Otto
Silke Kraushaar
Barbara Niedernhuber
2000/2001
Silke Kraushaar
Sylke Otto
Angelika Neuner
2001/2002
Silke Kraushaar
Sylke Otto
Barbara Niedernhuber
2002/2003
Sylke Otto
Silke Kraushaar
Barbara Niedernhuber
2003/2004
Sylke Otto
Silke Kraushaar
Barbara Niedernhuber
2004/2005
Barbara Niedernhuber
Silke Kraushaar
Sylke Otto
2005/2006
Silke Kraushaar
Sylke Otto
Tatjana Hüfner
2006/2007
Silke Kraushaar-Pielach
Tatjana Hüfner
Anke Wischnewski
2007/2008
Tatjana Hüfner
Silke Kraushaar-Pielach
Natalie Geisenberger
2008/2009
Tatjana Hüfner
Natalie Geisenberger
Anke Wischnewski
2009/2010
Tatjana Hüfner
Natalie Geisenberger
Anke Wischnewski
2010/2011
Tatjana Hüfner
Natalie Geisenberger
Anke Wischnewski
2011/2012
Tatjana Hüfner
Natalie Geisenberger
Anke Wischnewski
2012/2013
Natalie Geisenberger
Anke Wischnewski
Tatjana Hüfner
2013/2014
Natalie Geisenberger
Alex Gough
Tatjana Hüfner
2014/2015
Natalie Geisenberger
Dajana Eitberger
Tatjana Hüfner
2015/2016
Natalie Geisenberger
Tatjana Ivanova
Tatjana Hüfner
2016/2017
Natalie Geisenberger
Tatjana Hüfner
Tatjana Ivanova
2017/2018
Natalie Geisenberger
Julia Taubitz
Summer Britcher
2018/2019
Natalie Geisenberger
Julia Taubitz
Summer Britcher
2019/2020
Julia Taubitz
Tatjana Ivanova
Viktoria Demtsjenko
2020/2021
Natalie Geisenberger
Julia Taubitz
Dajana Eitberger
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons Totaal
 GER
28 23 24 75
 GDR
6 3 7 16
 AUT
4 2 7 13
 ITA
3 9 3 15
 URS
3 1 1 5
 FRG
1 1 1 3
 USA
0 1 4 5
 RUS
0 1 2 3
 CAN
0 1 0 1
Totaal 45 43 49 137

Landenwedstrijd

Medaillewinnaars
Editie Eerste Tweede Derde
2003/2004
 Duitsland
 Italië
 Oostenrijk
2004/2005
 Duitsland
 Italië
 Verenigde Staten
2005/2006
 Italië
 Duitsland
 Oostenrijk
 Verenigde Staten
2006/2007
 Duitsland
 Canada
 Verenigde Staten
2007/2008
 Duitsland
 Verenigde Staten
 Oostenrijk
2008/2009
 Duitsland
 Oostenrijk
 Verenigde Staten
2009/2010
 Duitsland
 Oostenrijk
 Canada
2010/2011
 Duitsland
 Italië
 Rusland
2011/2012
 Duitsland
 Canada
 Rusland
2012/2013
 Duitsland
 Italië
 Verenigde Staten
2013/2014
 Duitsland
 Canada
 Verenigde Staten
2014/2015
 Duitsland
 Rusland
 Verenigde Staten
2015/2016
 Duitsland
 Rusland
 Verenigde Staten
2016/2017
 Duitsland
 Letland
 Rusland
2017/2018
 Duitsland
 Oostenrijk
 Canada
2018/2019
 Duitsland
 Rusland
 Letland
2019/2020
 Italië
 Rusland
 Duitsland
2020/2021
 Duitsland
 Rusland
 Letland
Medaillespiegel
Land Goud Zilver Brons Totaal
 GER
16 1 1 18
 ITA
2 4 0 6
 RUS
0 5 3 8
 AUT
0 4 2 6
 CAN
0 3 2 6
 USA
0 2 7 9
 LAT
0 1 2 3
Totaal 18 20 17 55
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker rodelen
Listen to this article