For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker schaatsen 2016/2017 - Wereldbeker 3.

Wereldbeker schaatsen 2016/2017 - Wereldbeker 3

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldbeker schaatsen
2016/2017
500 mmannenvrouwen
1000 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
3 & 5 kmvrouwen
5 & 10 kmmannen
Massastartmannenvrouwen
Teamsprintmannenvrouwen
Achtervolgingmannenvrouwen
Grand World Cupmannenvrouwen
WB-wedstrijden
Harbin · Nagano · Astana · Heerenveen ·
Berlijn · Stavanger

De wereldbeker schaatsen 2016/2017 wereldbeker 3 was de derde wedstrijd van het wereldbekerseizoen die van 2 tot en met 4 december 2016 plaatsvond in het Sportpaleis Alau in Astana, Kazachstan.

Veel Nederlandse en internationale toppers lieten deze wedstrijden schieten. Onder andere Sven Kramer, Jorrit Bergsma, Kjeld Nuis, Ireen Wüst, Bart Swings, Heather Bergsma, Nao Kodaira waren er dit weekend in Kazachstan niet bij. Op de 5000 meter mannen waren de eerste twee van de B-groep (Jan Blokhuijsen in 6.19,31 en Evert Hoolwerf in 6.19,40) sneller dan de winnaar van de A-groep (Peter Michael in 6.21,58). Het bleek uiteindelijk een weekend te worden met veel verrassende uitslagen, Dai Dai Ntab, Vincent De Haître, Peter Michael en Miho Takagi wonnen hun eerste (individuele) wereldbekerwedstrijd. Michael was bovendien de eerste langebaanschaatser van het zuidelijk halfrond die een dergelijke grote wedstrijd won.[1]

Tijdschema

Datum Tijd (Kazachstan) Tijd (MET) Onderdeel
Vrijdag
2 december
19:00 14:00 3000 m vrouwen
1e 500 m vrouwen
5000 m mannen
Zaterdag
3 december
17:15 12:15 1e 500 m mannen
1000 m vrouwen
1000 m mannen
ploegenachtervolging vrouwen
ploegenachtervolging mannen
Zondag
4 december
18:30 13:30 2e 500 m vrouwen
2e 500 m mannen
1500 m vrouwen
1500 m mannen
massastart vrouwen
massastart mannen

Podia

Mannen

Wedstrijd
Goud
Tijd
Zilver
Tijd
Brons
Tijd
1e 500 m Dai Dai Ntab
Vlag van Nederland
 Nederland
34,52 BR Roeslan Moerasjov
Vlag van Rusland
 Rusland
34,57 Pavel Koelizjnikov
Vlag van Rusland
 Rusland
34,61
2e 500 m Roeslan Moerasjov
Vlag van Rusland
 Rusland
34,52 BR Pavel Koelizjnikov
Vlag van Rusland
 Rusland
34,59 Artur Waś
Vlag van Polen
 Polen
34,68
1000 m Vincent De Haître
Vlag van Canada
 Canada
1.08,90 Pavel Koelizjnikov
Vlag van Rusland
 Rusland
1.08,98 Takuro Oda
Vlag van Japan
 Japan
1.09,06
1500 m Denis Joeskov
Vlag van Rusland
 Rusland
1.45,50 Shota Nakamura
Vlag van Japan
 Japan
1.46,24 Joey Mantia
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1.46,54
5000 m Peter Michael
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
6.21,58 Patrick Beckert
Vlag van Duitsland
 Duitsland
6.22,09 Ted-Jan Bloemen
Vlag van Canada
 Canada
6.22,82
Massastart Andrea Giovannini
Vlag van Italië
 Italië
7.31,57 Evert Hoolwerf
Vlag van Nederland
 Nederland
7.34,28 Lee Seung-hoon
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
7.34,79
Ploegenachtervolging
Vlag van Japan
 Japan

Shota Nakamura
Ryosuke Tsuchiya
Shane Williamson
3.44,10
Vlag van Canada
 Canada
Jordan Belchos
Ted-Jan Bloemen
Denny Morrison
3.44,95
Vlag van Polen
 Polen
Zbigniew Bródka
Konrad Niedźwiedzki
Jan Szymański
3.45,04

Vrouwen

Wedstrijd
Goud
Tijd
Zilver
Tijd
Brons
Tijd
1e 500 m Yu Jing
Vlag van China
 China
37,85 Zhang Hong
Vlag van China
 China
37,87 Lee Sang-hwa
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
37,97
2e 500 m Yu Jing
Vlag van China
 China
37,64 Maki Tsuji
Vlag van Japan
 Japan
37,82 Erina Kamiya
Vlag van Japan
 Japan
37,88
1000 m Miho Takagi
Vlag van Japan
 Japan
1.15,25 Jorien ter Mors
Vlag van Nederland
 Nederland
1.15,36 Marrit Leenstra
Vlag van Nederland
 Nederland
1.15,82
1500 m Miho Takagi
Vlag van Japan
 Japan
1.56,36 Marrit Leenstra
Vlag van Nederland
 Nederland
1.56,89 Jorien ter Mors
Vlag van Nederland
 Nederland
1.57,28
3000 m Martina Sáblíková
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
4.02,90 BR Anna Joerakova
Vlag van Rusland
 Rusland
4.03,84 Miho Takagi
Vlag van Japan
 Japan
4.05,68
Massastart Ivanie Blondin
Vlag van Canada
 Canada
8.29,28 Nana Takagi
Vlag van Japan
 Japan
8.29,46 Kim Bo-reum
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
8.29,51
Ploegenachtervolging
Vlag van Japan
 Japan

Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takagi
2.57,75 BR
Vlag van Nederland
 Nederland
Antoinette de Jong
Marrit Leenstra
Linda de Vries
3.02,52
Vlag van Rusland
 Rusland
Olga Graf
Jelizaveta Kazelina
Natalja Voronina
3.02,78
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker schaatsen 2016/2017 - Wereldbeker 3
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.