For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker schaatsen junioren 2016/2017.

Wereldbeker schaatsen junioren 2016/2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldbeker schaatsen junioren 2016/2017 (ISU Junior World Cup Speed Skating 2016/17) was de negende editie van de wereldbeker schaatsen junioren. Het seizoen bestond uit drie wedstrijden, allen centraal gehouden. De massastart ging dit jaar opnieuw over tien rondes voor zowel jongens als meisjes. Ook de teamsprint was een officieel onderdeel. De uitslagen van de teamsprint werden in de eindstand opgeteld bij die van de ploegenachtervolging.

Naast de wedstrijden voor junioren (schaatsers die op de eerste dag van het seizoen onder de 19 zijn), waren er voor het eerst ook wedstrijden worden voor neo-senioren (schaatsers die op de eerste dag van het seizoen onder de 23 zijn), ook wel "beloften" of "U23" genoemd. Voor neo-senioren geldt de beperking dat de schaatsers nog niet mogen hebben meegedaan aan wedstrijden van het huidige wereldbekerseizoen 2016/2017.

Puntenverdeling

Plaats 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Wereldbekerfinale 150 120 105 90 75 67 60 54 48 42 36 31 27 24 21 18 15 12 9 6 4 3 2 1
Normale wereldbekerwedstrijd 100 80 70 60 50 44 40 36 32 28 24 20 18 16 14 12 10 8 6 5 4 3 2 1

Limiettijden

Om te mogen starten in de wereldbeker schaatsen junioren 2016/2017 moest een schaatser aan de volgende limiettijden hebben voldaan. Deze limiettijden waren identiek aan het vorige jaar. Wel had de ISU de ruimte om een zogenaamde wildcard te geven aan een land om zowel één jongen als één meisje alsnog te laten deelnemen die niet had voldaan aan de limiettijd(en). Ook mochten organiserende landen C-Junioren inschrijven als de ISU er toestemming voor had gegeven. Voor de neo-senioren is de limiet strenger dan voor de junioren.

Geslacht 500m 1000m 1500m 3000m
Mannen (U23) 37,00 1.14,00 1.55,00 4.05,00
Vrouwen (U23) 42,00 1.24,00 2.10,00 4.40,00
Jongens (U19) 41,00 1.22,00 2.07,00 4.25,00
Meisjes (U19) 45,00 1.30,00 2.20,00 5.00,00

Kalender

# Plaats Datum 500m 1000m 1500m 3000m massastart teamsprint achtervolging Extra
1
Vlag van Wit-Rusland
Minsk
2627 november 2016 1x 1x 1x 1x 1x 1x
2
Vlag van Italië
Klobenstein
2122 januari 2017 1x 1x 1x 1x 1x 1x
3
Vlag van Duitsland
Erfurt
1112 februari 2017 1x 1x 1x 1x 1x 1x Wereldbekerfinale, bonuspunten
Vlag van Finland
Helsinki
1719 februari 2017 Wereldkampioenschappen schaatsen junioren 2017, telt niet mee voor de wereldbeker

Uitslagen

Mannen (U23)

Wedstrijden
500m 1000m 1500m 3000m massastart teamsprint achtervolging
Vlag van Wit-Rusland
Minsk
Vlag van Wit-Rusland
Ihnat Halavatsjoek (35,44)
Vlag van Wit-Rusland
Ihnat Halavatsjoek (1.11,08)
Vlag van Noorwegen
Magnus Myrhen Kristensen (1.50,05)
Vlag van Duitsland
Felix Maly (3.50,91)
Vlag van Duitsland
Felix Maly
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen (1.23,54)
niet op het programma
Vlag van Italië
Klobenstein
Vlag van Rusland
Artem Zolotarev (35,64)
Vlag van Rusland
Viktor Moesjtakov (1.11,15)
Vlag van Duitsland
Manuel Gras (1.50,71)
Vlag van Duitsland
Manuel Gras (3.59,20)
Vlag van Duitsland
Pedro Beckert
Vlag van Italië
 Italië (1.23,53)[1]
niet op het programma
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Italië
Luca Zanghellini (35,94)
Vlag van Rusland
Daniil Bobyr (1.11,59)
Vlag van Italië
Alessio Trentini (1.50,73)
Vlag van Italië
Daniel Nero (3.56,01)
Vlag van Wit-Rusland
Anton Kapoestin
niet op het programma
Vlag van Italië
 Italië (4.05,20)
Eindklassement
500m 1000m 1500m 3000m massastart ploegenonderdelen
Goud Goud
Vlag van Italië
Luca Zanghellini
Vlag van Rusland
Daniil Bobyr
Vlag van Duitsland
Manuel Gras
Vlag van Italië
Daniel Nero
Vlag van Wit-Rusland
Anton Kapoestin
Vlag van Rusland
 Rusland
Zilver Zilver
Vlag van Rusland
Artem Zolotarev
Vlag van Rusland
Viktor Moesjtakov
Vlag van Italië
Alessio Trentini
Vlag van Duitsland
Manuel Gras
Vlag van Duitsland
Pedro Beckert
Vlag van Italië
 Italië
Brons Brons
Vlag van Rusland
Viktor Moesjtakov
Vlag van Italië
Luca Zanghellini
Vlag van Rusland
Daniil Bobyr
Vlag van China
Zhou Bin
Vlag van Polen
Aleksander Puszkarski
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Vrouwen (U23)

Wedstrijden
500m 1000m 1500m 3000m massastart teamsprint achtervolging
Vlag van Wit-Rusland
Minsk
Vlag van Noorwegen
Martine Ripsrud (39,49)
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (1.17,83)
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (2.01,58)
Vlag van Noorwegen
Sofie Karoline Haugen (4.20,14)
Vlag van China
Li Sishan
Vlag van China
 China (1.31,47)
niet op het programma
Vlag van Italië
Klobenstein
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (39,49)
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (1.19,56)
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (2.02,06)
Vlag van Rusland
Anastasia Zoejeva (4.27,88)
Vlag van China
Li Sishan
Vlag van Rusland
 Rusland (1.31,88)
niet op het programma
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (39,88)
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (1.18,07)
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina (2.01,14)
Vlag van Rusland
Anastasia Zoejeva (4.19,14)
Vlag van China
Li Sishan
niet op het programma niet verreden
Eindklassement
500m 1000m 1500m 3000m massastart ploegenonderdelen
Goud Goud
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina
Vlag van Rusland
Aleksandra Katsjoerkina
Vlag van Rusland
Anastasia Zoejeva
Vlag van China
Li Sishan
Vlag van Rusland
 Rusland
Zilver Zilver
Vlag van Noorwegen
Anne Gulbrandsen
Vlag van Polen
Andżelika Wójcik
Vlag van Duitsland
Michelle Uhrig
Vlag van Duitsland
Michelle Uhrig
Vlag van Duitsland
Michelle Uhrig
Vlag van China
 China
Brons Brons
Vlag van Italië
Linda Bortolotti
Vlag van Duitsland
Michelle Uhrig
Vlag van Polen
Andżelika Wójcik
Vlag van Noorwegen
Inga Anne Vasaasen
Vlag van Italië
Gloria Malfatti
Vlag van Italië
 Italië

Jongens (U19)

Wedstrijden
500m 1000m 1500m 3000m massastart teamsprint achtervolging
Vlag van Wit-Rusland
Minsk
Vlag van China
Yang Tao (35,38)
Vlag van Japan
Koki Kubo (1.11,46)
Vlag van China
Kahanbai Alemasi (1.49,71)
Vlag van China
Kahanbai Alemasi (3.51,08)
Vlag van China
Kahanbai Alemasi
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea (1.23,80)
niet op het programma
Vlag van Italië
Klobenstein
Vlag van China
Yang Tao (35,82)
Vlag van China
Jin Yanan (1.12,18)
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min (1.50,40)
Vlag van Nederland
Marwin Talsma (3.55,68)
Vlag van Zuid-Korea
Lee Hae-young
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea (1.23,59)[2]
niet op het programma
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van China
Yang Tao (35,99)
Vlag van Japan
Koki Kubo (1.10,96)
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min (1.49,89)
Vlag van Nederland
Marwin Talsma (3.50,05)
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min
niet op het programma
Vlag van Nederland
 Nederland (3.54,47)
Eindklassement
500m 1000m 1500m 3000m massastart ploegenonderdelen
Goud Goud
Vlag van China
Yang Tao
Vlag van China
Jin Yanan
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min
Vlag van Nederland
Marwin Talsma
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Zilver Zilver
Vlag van China
Sun Xuefeng
Vlag van Japan
Koki Kubo
Vlag van China
Kahanbai Alemasi
Vlag van China
Kahanbai Alemasi
Vlag van Denemarken
Oliver Lindenskov
Vlag van Nederland
 Nederland
Brons Brons
Vlag van Rusland
Roeslan Zacharov
Vlag van Nederland
Thijs Govers
Vlag van Rusland
Jegor Joenin
Vlag van Zuid-Korea
Oh Hyun-min
Vlag van Duitsland
Jeremias Marx
Vlag van Japan
 Japan

Meisjes (U19)

Wedstrijden
500m 1000m 1500m 3000m massastart teamsprint achtervolging
Vlag van Wit-Rusland
Minsk
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova (38,39)
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova (1.17,63)
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova (2.00,35)
Vlag van Polen
Karolina Bosiek (4.16,02)
Vlag van Nederland
Elisa Dul
Vlag van Japan
 Japan (1.31,17)
niet op het programma
Vlag van Italië
Klobenstein
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova (38,37)
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova (1.18,63)
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam (2.01,77)
Vlag van Nederland
Sanne in 't Hof (4.19,53)
Vlag van Nederland
Elisa Dul
Vlag van Nederland
 Nederland (1.30,97)
niet op het programma
Vlag van Duitsland
Erfurt
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova (38,68)
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam (1.17,99)
Vlag van Nederland
Joy Beune (2.02,03)
Vlag van Nederland
Sanne in 't Hof (4.15,85)
Vlag van Zuid-Korea
Miryeong Jeon
niet op het programma
Vlag van Nederland
 Nederland (3.07,72)
Eindklassement
500m 1000m 1500m 3000m massastart ploegenonderdelen
Goud Goud
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova
Vlag van Rusland
Daria Katsjanova
Vlag van Nederland
Sanne in 't Hof
Vlag van Nederland
Sanne in 't Hof
Vlag van Zuid-Korea
Miryeong Jeon
Vlag van Nederland
 Nederland
Zilver Zilver
Vlag van China
Nan Sun
Vlag van China
Nan Sun
Vlag van Italië
Noemi Bonazza
Vlag van Polen
Karolina Bosiek
Vlag van Nederland
Elisa Dul
Vlag van Polen
 Polen
Brons Brons
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Jutta Leerdam
Vlag van Nederland
Joy Beune
Vlag van Oostenrijk
Viola Feichtner
Vlag van Nederland
Sanne in 't Hof
Vlag van Rusland
 Rusland

Medaillespiegel

Medaillespiegel over de eindklassementen van zowel de U19 als de U23.

Pos. Land Goud Zilver Brons Totaal
1
Vlag van Rusland
 Rusland
9 2 5 16
2
Vlag van Nederland
 Nederland
4 2 5 11
3
Vlag van China
 China
3 6 1 10
4
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
3 0 1 4
5
Vlag van Italië
 Italië
2 3 4 9
6
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1 5 2 8
7
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
1 1 2 4
8
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
1 0 0 1
9
Vlag van Polen
 Polen
0 3 2 5
10
Vlag van Japan
 Japan
0 1 1 2
11
Vlag van Denemarken
 Denemarken
0 1 0 1
12
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
0 0 1 1

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker schaatsen junioren 2016/2017
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.