For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker skeleton 2015/2016.

Wereldbeker skeleton 2015/2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Skeleton pictogram.svg
Wereldbeker skeleton 2015/2016
Organisator Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (IBSF)
Discipline Mannen Vrouwen
Winnaars
Algemeen
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Wedstrijden
Locaties 8 8
Individueel 8 8
<<< 2014/2015 2016/2017 >>>
Portaal 
Portaalicoon
 
Wintersport

De wereldbeker skeleton 2015/2016 (officieel: BMW IBSF World Cup Bob & Skeleton 2015/2016) liep van 27 november 2015 tot en met 27 februari 2016. De competitie werd georganiseerd door de Internationale Bobslee- en Skeletonfederatie (ISBF), gelijktijdig met de wereldbeker bobsleeën.

De competitie omvatte dit seizoen acht wedstrijden in de twee traditionele onderdelen in het skeleton, mannen en vrouwen individueel. De zevende wereldbekerwedstrijd in Sankt Moritz gold voor de Europese deelnemers tevens als het Europees kampioenschap.

Bij de mannen veroverde de Let Martins Dukurs voor het zevende opeenvolgde seizoen de eindzege. De tweede plaats was voor de Yun Sung-bin, die daarmee de eerste podiumplaats voor Zuid-Korea in de wereldbeker skeleton behaalde. Op de derde plaats eindigde Tomass Dukurs, die voor het vijfde achtereenvolgende seizoen op het eindpodium plaatsnam.

Bij de vrouwen was de eindwinst voor Tina Hermann, vorig seizoen eindigde ze als derde. Op het podium werd ze geflankeerd door haar landgenote Jacqueline Lölling en de Canadese Jane Channell, beide voor het eerst op het eindpodium.

Wereldbeker punten

De eerste 30 in het dagklassement krijgen punten voor het wereldbekerklassement toegekend. De top 20 na de eerste run gaan verder naar de tweede run, de overige deelnemers krijgen hun punten toegekend op basis van hun klassering na de eerste run. De onderstaande tabel geeft de punten per plaats weer.

Klassering = punten
1e = 225
2e = 210
3e = 200
4e = 192
5e = 184
6e = 176
7e = 168
8e = 160
9e = 152
10e = 144
11e = 136
12e = 128
13e = 120
14e = 112
15e = 104
16e = 96
17e = 88
18e = 80
19e = 74
20e = 68
21e = 62
22e = 56
23e = 50
24e = 45
25e = 40
26e = 36
27e = 32
28e = 28
29e = 24
30e = 20

Mannen

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
28-11
Vlag van Duitsland
Altenberg
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Rusland
Aleksandr Tretjakov
Vlag van Rusland
Nikita Tregoebov
04-12
Vlag van Duitsland
Winterberg
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Rusland
Aleksandr Tretjakov
Vlag van Duitsland
Axel Jungk
12-12
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Rusland
Aleksandr Tretjakov
Vlag van Zuid-Korea
Yun Sung-bin
09-01
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Zuid-Korea
Yun Sung-bin
Vlag van Letland
Tomass Dukurs
16-01
Vlag van de Verenigde Staten
Park City
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Zuid-Korea
Yun Sung-bin
Vlag van Duitsland
Axel Jungk
23-01
Vlag van Canada
Whistler
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Letland
Tomass Dukurs
Vlag van Zuid-Korea
Yun Sung-bin
05-02
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Zuid-Korea
Yun Sung-bin
Vlag van Letland
Tomass Dukurs
Vlag van Letland
Martins Dukurs
27-02
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Letland
Martins Dukurs
Vlag van Zuid-Korea
Yun Sung-bin
Vlag van Letland
Tomass Dukurs

Eindstand

# Piloot Land Punten
1 Martins Dukurs
Vlag van Letland
 LAT
1785
2 Yun Sung-bin (J)
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
1575
3 Tomass Dukurs
Vlag van Letland
 LAT
1548
4 Axel Jungk
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1474
5 Dominic Parsons
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
1264
6 Matthew Antoine
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1240
7 Michael Zachrau (J)
Vlag van Duitsland
 GER
1184
8 Dave Greszczyszyn
Vlag van Canada
 CAN
1056
9 Barrett Martineau
Vlag van Canada
 CAN
1016
10 Mattia Gaspari (J)
Vlag van Italië
 ITA
904
11 Matthias Guggenberger
Vlag van Oostenrijk
 AUT
860
12 Aleksandr Tretjakov
Vlag van Rusland
 RUS
814
13 Hiroatsu Takahashi
Vlag van Japan
 JPN
719
14 Nikita Tregoebov (J)
Vlag van Rusland
 RUS
704
# Piloot Land Punten
15 Lee Hansin
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
698
16 Nathan Crumpton
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
619
17 Marco Rohrer
Vlag van Zwitserland
 SUI
547
18 Christopher Grotheer
Vlag van Duitsland
 GER
536
19 Pavel Koelikov
Vlag van Rusland
 RUS
536
20 Ronald Auderset
Vlag van Zwitserland
 SUI
497
21 Ander Mirambell
Vlag van Spanje
 ESP
451
22 Sergej Tsjoedinov
Vlag van Rusland
 RUS
448
23 Aleksandr Moetovin
Vlag van Rusland
 RUS
442
24 Rhys Thornbury
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL
402
25 Anton Batoejv
Vlag van Rusland
 RUS
394
26 Joseph Luke Cecchini
Vlag van Italië
 ITA
365
27 Kilian von Schleinitz (J)
Vlag van Duitsland
 GER
352
28 Raphael Maier
Vlag van Oostenrijk
 AUT
344
# Piloot Land Punten
29 Kyle Brown
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
328
30 Alexander Auer
Vlag van Oostenrijk
 AUT
298
31 John Farrow
Vlag van Australië
 AUS
260
32 David Michael Swift
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
257
33 Ed Smith
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
236
34 Dean Timmings
Vlag van Australië
 AUS
144
35 Dorin Velicu
Vlag van Roemenië
 ROU
112
36 Jeremy Rice
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
104
37 Rasmus Ottosson
Vlag van Zweden
 SWE
98
38 Florian Auer (J)
Vlag van Oostenrijk
 AUT
95
39 Jack Thomas
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
68
40 Evan Neufeldt
Vlag van Canada
 CAN
56
41 Kenny Howard
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
50
42 Nicholas Timmings
Vlag van Australië
 AUS
32
(J) = junior

Vrouwen

Uitslagen

Datum Plaats Eerste Tweede Derde
27-11
Vlag van Duitsland
Altenberg
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Laura Deas
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van Duitsland
Jacqueline Lölling
04-12
Vlag van Duitsland
Winterberg
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van Duitsland
Jacqueline Lölling
Vlag van Canada
Jane Channell
11-12
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van Duitsland
Jacqueline Lölling
Vlag van Zwitserland
Marina Gilardoni
08-01
Vlag van de Verenigde Staten
Lake Placid
Vlag van de Verenigde Staten
Anne O'Shea
Vlag van Zwitserland
Marina Gilardoni
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Laura Deas
16-01
Vlag van de Verenigde Staten
Park City
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van Canada
Jane Channell
Vlag van Oostenrijk
Janine Flock
22-01
Vlag van Canada
Whistler
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van de Verenigde Staten
Anne O'Shea
Vlag van Duitsland
Jacqueline Lölling
05-02
Vlag van Zwitserland
Sankt Moritz
Vlag van Oostenrijk
Janine Flock
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van Zwitserland
Marina Gilardoni
26-02
Vlag van Duitsland
Königssee
Vlag van Duitsland
Tina Hermann
Vlag van Duitsland
Jacqueline Lölling
Vlag van Zwitserland
Marina Gilardoni

Eindstand

# Piloot Land Punten
1 Tina Hermann
Vlag van Duitsland
 GER
1737
2 Jacqueline Lölling (J)
Vlag van Duitsland
 GER
1550
3 Jane Channell
Vlag van Canada
 CAN
1410
4 Anne O'Shea
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1403
5 Marina Gilardoni
Vlag van Zwitserland
 SUI
1386
6 Janine Flock
Vlag van Oostenrijk
 AUT
1377
7 Laura Deas
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
1317
8 Sophia Griebel
Vlag van Duitsland
 GER
1312
9 Elisabeth Vathje (J)
Vlag van Canada
 CAN
1152
10 Kim Meylemans (J)
Vlag van België
 BEL
1082
# Piloot Land Punten
11 Kendall Wesenberg
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1064
12 Donna Creighton
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
914
13 Lelde Priedulēna (J)
Vlag van Letland
 LAT
888
14 Joska Le Conté
Vlag van Nederland
 NED
828
15 Jaclyn Narracott
Vlag van Australië
 AUS
692
16 Carina Mair (J)
Vlag van Oostenrijk
 AUT
592
17 Micaela Widmer
Vlag van Zwitserland
 SUI
566
18 Jelena Nikitina
Vlag van Rusland
 RUS
552
19 Olga Potylitsina
Vlag van Rusland
 RUS
496
20 Joelia Kanakina (J)
Vlag van Rusland
 RUS
440
# Piloot Land Punten
21 Maria Orlova
Vlag van Rusland
 RUS
408
22 Takako Oguchi
Vlag van Japan
 JPN
400
23 Anastasia Shlapak (J)
Vlag van Japan
 JPN
382
24 Katie Tannenbaum
Vlag van de Amerikaanse Maagdeneilanden
 ISV
378
25 Renata Choezina (J)
Vlag van Rusland
 RUS
340
26 Maria Marinela Mazilu
Vlag van Roemenië
 ROU
192
27 Ashleigh Fay Pittaway (J)
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
104
28 Cassie Hawrysh
Vlag van Canada
 CAN
74
(J) = junior

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker skeleton 2015/2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.