Wereldbeker snowboarden - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldbeker snowboarden.

Wereldbeker snowboarden

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldbeker snowboarden is een competitie voor snowboarders die sinds het seizoen 1994/1995 door de FIS (Fédération Internationale de Ski) wordt georganiseerd.

Van 1995/1996 tot en met 2003/2004 was er zowel voor mannen als voor vrouwen een algemeen wereldbekerklassement, maar omdat de disciplines binnen het snowboarden erg uiteenlopend zijn besliste de FIS in 2004/2005 enkel nog een wereldbekerklassement per discipline op te maken. De parallelle slalom en de parallelle reuzenslalom telden wel nog mee voor een gezamenlijk wereldbekerklassement. Het seizoen erop werd de algemene wereldbeker weer ingevoerd.

De snowboardevenementen van de FIS hebben vaak te lijden onder de afwezigheid van grote namen in het snowboardcircuit. Dat is vooral te wijten aan de concurrentie met andere organisaties, zo was er tot 2002 de International Snowboarding Federation, die na 2002 werd vervangen door de Ticket to Ride World Snowboard Tour.

Deelname aan de FIS wereldbekers is wel nodig voor snowboarders die zich willen kwalificeren voor de Olympische Winterspelen.

Onderdelen

Big air Halfpipe Parallelle reuzenslalom Parallelle slalom Snowboard cross Slopestyle Reuzenslalom Slalom
Mannen 2001/02- 1994/95- 1994/95 + 1999/00- 1994/95 + 1999/01- 1996/97- 2009/10- 1994/95-2001/02 1994/95-1998/99
Vrouwen 1994/95- 1994/95 + 1999/00- 1994/95 + 1999/01- 1996/97- 2009/10- 1994/95-2001/02 1994/95-1998/99

Puntentelling

Puntenverdeling
Plaats 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Punten 1000 800 600 500 450 400 360 320 290 260 240 220 200 180 160 150 140 130 120 110 100 90 80 70 60 50 45 40 36 32 28 26 24 22 20
klasseringen vanaf 36 per positie steeds 0.30 punten minder

Mannen

Algemene wereldbeker

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Er werd in dit seizoen nog geen algemene wereldbeker gehouden
1995/1996 Mike Jacoby
 USA
Stefan Wurzacher
 AUT
Thedo Remmelink
 NED
1996/1997 Harald Walder
 AUT
Peter Pechhacker
 AUT
Anton Pogue
 USA
1997/1998 Alexander Koller
 AUT
Richard Rikardsson
 SWE
Dieter Moherndl
 GER
1998/1999 Mathieu Bozzetto
 FRA
Stefan Kaltschütz
 AUT
Ross Powers
 USA
1999/2000 Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
Felix Stadler
 AUT
2000/2001 Jasey-Jay Anderson
 CAN
Walter Feichter
 ITA
Nicolas Huet
 FRA
2001/2002 Jasey-Jay Anderson
 CAN
Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
2002/2003 Jasey-Jay Anderson
 CAN
Markus Ebner
 GER
Lukas Grüner
 AUT
2003/2004 Jasey-Jay Anderson
 CAN
Dieter Krassnig
 AUT
Drew Neilson
 CAN
2004/2005 Er werd in dit seizoen geen algemene wereldbeker gehouden
2005/2006 Simon Schoch
 SUI
Siegfried Grabner
 AUT
Rok Flander
 SLO
2006/2007 Simon Schoch
 SUI
Siegfried Grabner
 AUT
Peetu Piiroinen
 FIN
2007/2008 Benjamin Karl
 AUT
Mathieu Bozzetto
 FRA
Pierre Vaultier
 FRA
2008/2009 Siegfried Grabner
 AUT
Markus Schairer
 AUT
Benjamin Karl
 AUT
2009/2010 Benjamin Karl
 AUT
Pierre Vaultier
 FRA
Andreas Promegger
 AUT

Snelheidsdisciplines

Seizoen Eerste Tweede Derde
2010/2011 Benjamin Karl
 AUT
Andreas Prommegger
 AUT
Roland Fischnaller
 ITA

Freestyle disciplines

Seizoen Eerste Tweede Derde
2010/2011 Nathan Johnstone
 AUS
Clemens Schattschneider
 AUT
Ryo Aono
 JPN
2011/2012 Janne Korpi
 FIN
Dimi de Jong
 NED
Petja Piiroinen
 FIN

Big air

Seizoen Eerste Tweede Derde
2001/2002 Björn Lindgren
Andreas Jakobsson
 SWE
 SWE
Sami Tuoriniemi
 FIN
2002/2003 Jukka Eratuli
 FIN
Sami Tuoriniemi
 FIN
Florian Mausser
 AUT
2003/2004 Simon Ax
 SWE
Neil Connolly
 CAN
Florian Mausser
 AUT
2004/2005 Jukka Eratuli
 FIN
Matevz Petek
 SLO
Jaakko Ruha
 FIN
2005/2006 Stefan Gimpl
 AUT
Ville Uotila
 FIN
Matevz Petek
 SLO
2006/2007 Peetu Piiroinen
 FIN
Matevz Petek
 SLO
Jaakko Ruha
 FIN
2007/2008 Stefan Gimpl
 AUT
Janne Korpi
 FIN
Matevz Petek
 SLO
2008/2009 Stefan Gimpl
 AUT
Marko Grilc
 SLO
Peetu Piiroinen
 FIN
2009/2010 Stefan Gimpl
 AUT
Gian-Luca Cavigelli
 SUI
Matevz Pristavec
 SLO
2010/2011 Clemens Schattschneider
 AUT
Sebastien Toutant
 CAN
Rocco van Straten
 NED
2011/2012 Janne Korpi
 FIN
Petja Piiroinen
 FIN
Niklas Mattsson
 SWE

Halfpipe

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Lael Gregory
 USA
Ross Powers
 USA
Ivan Zeller
 SUI
1995/1996 Ross Powers
 USA
Rob Kingwill
 USA
Dan Smith
 USA
1996/1997 Jonas Gunnarsson
 SWE
Dan Smith
 USA
Trevor Andrew
 CAN
1997/1998 Fredrik Sterner
 SWE
Klas Vangen
 NOR
Kim Christiansen
 NOR
1998/1999 Ross Powers
 USA
Tommy Czeschin
 USA
Fredrik Sterner
 SWE
1999/2000 Thomas Johansson
 SWE
Magnus Sterner
 SWE
Fredrik Sterner
 SWE
2000/2001 Magnus Sterner
 SWE
Stefan Karlsson
 SWE
Jan Michaelis
 GER
2001/2002 Jan Michaelis
 GER
Risto Mattila
 FIN
Antti Autti
 FIN
2002/2003 Xaver Hoffmann
 GER
Magnus Sterner
 SWE
Domu Narita
 JPN
2003/2004 Risto Mattila
 FIN
Antti Autti
 FIN
Xaver Hoffmann
 GER
2004/2005 Mathieu Crepel
 FRA
Jan Michaelis
 GER
Kazuhiro Kokubo
 JPN
2005/2006 Jan Michaelis
 GER
Xaver Hoffmann
 GER
Kazuhiro Kokubo
 JPN
2006/2007 Ryoh Aono
 JPN
Kohnei Kudoh
 JPN
Dolf van der Wal
 NED
2007/2008 Iouri Podladtchikov
 SUI
Gregory Bretz
 USA
Jeff Batchelor
 CAN
2008/2009 Ryoh Aono
 JPN
Nathan Johnstone
 AUS
Gary Zebrowski
 FRA
2009/2010 Justin Lamoureux
 CAN
Janne Korpi
 FIN
Christophe Schmidt
 GER
2010/2011 Nathan Johnstone
 AUS
Ryo Aono
 JPN
Arthur Longo
 FRA
2011/2012 Janne Korpi
 FIN
Nathan Johnstone
 AUS
Dimi de Jong
 NED

Parallelle slalom/reuzenslalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Mike Jacoby
 USA
Christoph Behounek
 GER
Rainer Krug
 GER
In de seizoenen 1995/1996 tot en met 1998/1999 werd er geen gezamenlijke wereldbeker opgemaakt
1999/2000 Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
Felix Stadler
 AUT
2000/2001 In dit seizoen werd geen gezamenlijke wereldbeker opgemaakt
2001/2002 Mathieu Bozzetto
 FRA
Dejan Kosir
 SLO
Felix Stadler
 AUT
2002/2003 Mathieu Bozzetto
 FRA
Dejan Kosic
 SLO
Markus Ebner
 GER
2003/2004 Siegfried Grabner
 AUT
Mathieu Bozzetto
 FRA
Urs Eiselin
 SUI
2004/2005 Philipp Schoch
 SUI
Urs Eiselin
 SUI
Siegfried Grabner
 AUT
2005/2006 Simon Schoch
 SUI
Siegfried Grabner
 AUT
Rok Flander
 SLO
2006/2007 Simon Schoch
 SUI
Siegfried Grabner
 AUT
Rok Flander
 SLO
2007/2008 Benjamin Karl
 AUT
Mathieu Bozzetto
 FRA
Andreas Prommegger
 AUT
2008/2009 Siegfried Grabner
 AUT
Benjamin Karl
 AUT
Jasey-Jay Anderson
 CAN
2009/2010 Benjamin Karl
 AUT
Andreas Prommegger
 AUT
Jasey-Jay Anderson
 CAN
2010/2011 Benjamin Karl
 AUT
Andreas Prommegger
 AUT
Roland Fischnaller
 ITA
2011/2012 Andreas Prommegger
 AUT
Roland Fischnaller
 ITA
Benjamin Karl
 AUT

Snowboard cross

Seizoen Eerste Tweede Derde
1996/1997 Elmar Messner
 ITA
Alex Voyat
 ITA
Richard Rikardsson
 SWE
1997/1998 Alexander Koller
 AUT
Daniel Biveson
 SWE
Drew Neilson
 CAN
1998/1999 Sylvain Duclos
 FRA
Magnus Sterner
 SWE
Ben Wainwright
 CAN
1999/2000 Pontus Stahlkloo
 SWE
Guillaume Nantermod
 SUI
Zeke Steggall
 AUS
2000/2001 Pontus Stahlkloo
 SWE
Jasey-Jay Anderson
 CAN
Alexander Maier
 AUT
2001/2002 Jasey-Jay Anderson
 CAN
Drew Neilson
 CAN
Aymerick Mermoz
 FRA
2002/2003 Xavier Delerue
 FRA
Jasey-Jay Anderson
 CAN
Mickael David
 FRA
2003/2004 Xavier Delerue
 FRA
Simone Malusa'
 ITA
Drew Neilson
 CAN
2004/2005 Xavier Delerue
 FRA
Jasey-Jay Anderson
 CAN
Nate Holland
 USA
2005/2006 Jasey-Jay Anderson
 CAN
Drew Neilson
 CAN
Xavier Delerue
 FRA
2006/2007 Drew Neilson
 CAN
Nate Holland
 USA
Pierre Vaultier
 FRA
2007/2008 Pierre Vaultier
 FRA
Stian Sivertzen
 NOR
Mario Fuchs
 AUT
2008/2009 Markus Schairer
 AUT
Seth Wescott
 USA
Nick Baumgartner
 USA
2009/2010 Pierre Vaultier
 FRA
Alex Pullin
 AUS
Graham Watanabe
 USA
2010/2011 Alex Pullin
 AUS
Pierre Vaultier
 FRA
Jonathan Cheever
 USA
2011/2012 Pierre Vaultier
 FRA
Andrej Boldikov
 RUS
Nate Holland
 USA

Parallelle reuzenslalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1999/2000 Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
Felix Stadler
 AUT
2000/2001 Er werd dit seizoen geen wereldbeker parallelle reuzenslalom gehouden
2001/2002 Dejan Kosic
 SLO
Mathieu Bozzetto
 FRA
Siegfried Grabner
 AUT

Parallelle slalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
2000/2001 Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
Richard Rikardsson
 SWE
2001/2002 Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
Dejan Kosic
 SLO

Reuzenslalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Mike Jacoby
 USA
Peter Pechhacker
 AUT
Thedo Remmelink
 NED
1995/1996 Mike Jacoby
 USA
Peter Pechhacker
 AUT
Harald Walder
 AUT
1996/1997 Peter Pechhacker
 AUT
Harald Walder
 AUT
Ross Rebagliati
 CAN
1997/1998 Nicolas Conte
 FRA
Peter Pechhacker
 AUT
Harald Walder
 AUT
1998/1999 Stefan Kaltschütz
 AUT
Jeff Archibald
 USA
Mathieu Bozzetto
 FRA
1999/2000 Stefan Kaltschütz
 AUT
Mathieu Bozzetto
 FRA
Nicolas Huet
 FRA
2000/2001 Walter Feichter
 ITA
Stefan Kaltschütz
 AUT
Jasey-Jay Anderson
 CAN
2001/2002 Dejan Kosir
 SLO
Markus Ebner
 GER
Stephen Copp
 SWE

Slalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Peter Pichler
 ITA
Thedo Remmelink
 NED
Rainer Krug
 GER
1995/1996 Peter Pichler
 ITA
Stefan Wurzacher
 AUT
Maxence Idesheim
 FRA
1996/1997 Karl Frenademez
 ITA
Harald Walder
 AUT
Anton Pogue
 USA
1997/1998 Richard Rikardsson
 SWE
Dejan Kosir
 SLO
Dieter Moherndl
 GER
1998/1999 Mathieu Bozzetto
 FRA
Mathieu Chiquet
 FRA
Nicolas Huet
 FRA

Vrouwen

Algemene wereldbeker

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Er werd in dit seizoen nog geen algemene wereldbeker gehouden
1995/1996 Karine Ruby
 FRA
Manuela Riegler
 AUT
Birgit Herbert
 AUT
1996/1997 Karine Ruby
 FRA
Sondra Van Ert
 USA
Manuela Riegler
 AUT
1997/1998 Karine Ruby
 FRA
Manuela Riegler
 AUT
Ursula Fingerlos
 AUT
1998/1999 Manuela Riegler
 AUT
Karine Ruby
 FRA
Ursula Fingerlos
 AUT
1999/2000 Manuela Riegler
 AUT
Isabelle Blanc
 FRA
Margherita Parini
 ITA
2000/2001 Karine Ruby
 FRA
Carmen Ranigler
 ITA
Rosey Fletcher
 USA
2001/2002 Karine Ruby
 FRA
Doresia Krings
 AUT
Doris Günther
 AUT
2002/2003 Karine Ruby
 FRA
Doresia Krings
 AUT
Ursula Fingerlos
 AUT
2003/2004 Julie Pomagalski
 FRA
Lindsey Jacobellis
 USA
Doresia Krings
 AUT
2004/2005 Er werd in dit seizoen geen algemene wereldbeker gehouden
2005/2006 Daniela Meuli
 SUI
Julie Pomagalski
 FRA
Manuela Laura Pesko
 SUI
2006/2007 Doresia Krings
 AUT
Heidi Neururer
 AUT
Fränzi Mägert-Kohli
 SUI
2007/2008 Nicolien Sauerbreij
 NED
Lindsey Jacobellis
 USA
Heidi Neururer
 AUT
2008/2009 Doris Günther
 AUT
Lindsey Jacobellis
 USA
Amelie Kober
 GER
2009/2010 Maëlle Ricker
 CAN
Nicolien Sauerbreij
 NED
Doris Günther
 AUT

Snelheidsdisciplines

Seizoen Eerste Tweede Derde
2010/2011 Jekaterina Toedegesjeva
 RUS
Dominique Maltais
 CAN
Fränzi Mägert-Kohli
 SUI

Freestyle disciplines

Seizoen Eerste Tweede Derde
2010/2011 Cai Xuetong
 CHN
Holly Crawford
 AUS
Sun Zhifeng
 CHN
2011/2012 Cai Xuetong
 CHN
Queralt Castellet
 ESP
Emma Bernard
 FRA

Halfpipe

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Sabrina Sadeghi
 USA
Annemarie Uliasz
 USA
Cammy Potter
 USA
1995/1996 Carolien van Kilsdonk
 NED
Annemarie Uliasz
 USA
Lori Glazier
 CAN
1996/1997 Tara Teigen
 CAN
Sabrina Sadeghi
 USA
Maëlle Ricker
 CAN
1997/1998 Doriane Vidal
 FRA
Sabine Wehr-Hasler
 GER
Stine Brun Kjeldaas
 NOR
1998/1999 Tricia Byrnes
 USA
Doriane Vidal
 FRA
Kim Stacey
 USA
1999/2000 Sabine Wehr-Hasler
 GER
Tricia Byrnes
 USA
Anna Hellman
 SWE
2000/2001 Sabine Wehr-Hasler
 GER
Stine Brun Kjeldaas
 NOR
Lesley McKenna
 GBR
2001/2002 Nicola Pederzolli
 AUT
Sabine Wehr-Hasler
 GER
Valerie Bourdier
 FRA
2002/2003 Manuela Laura Pesko
 SUI
Soko Yamaoka
 JPN
Paulina Ligocka
 POL
2003/2004 Soko Yamaoka
 JPN
Torah Bright
 AUS
Lesley McKenna
 GBR
2004/2005 Melo Imai
 JPN
Manuela Laura Pesko
 SUI
Soko Yamaoka
 JPN
2005/2006 Manuela Laura Pesko
 SUI
Paulina Ligocka
 POL
Sophie Rodriguez
 FRA
2006/2007 Manuela Laura Pesko
 SUI
Holly Crawford
 AUS
Paulina Ligocka
 POL
2007/2008 Manuela Laura Pesko
 SUI
Liu Jiayu
 CHN
Queralt Castellet
 ESP
2008/2009 Liu Jiayu
 CHN
Shiho Nakashima
 JPN
Sophie Rodriguez
Soko Yamaoka
 FRA
 JPN
2009/2010 Cai Xuetong
 CHN
Sun Zhifeng
 CHN
Holly Crawford
 AUS
2010/2011 Cai Xuetong
 CHN
Holly Crawford
 AUS
Sun Zhifeng
 CHN
2011/2012 Cai Xuetong
 CHN
Queralt Castellet
 ESP
Emma Bernard
 FRA

Parallelle slalom/reuzenslalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Marion Posch
 ITA
Heidi Renoth
 GER
Marcella Boerma
 NED
In de seizoenen 1995/1996 tot en met 1998/1999 werd er geen gezamenlijke wereldbeker opgemaakt
1999/2000 Isabelle Blanc
 FRA
Manuela Reigler
 AUT
Karine Ruby
 FRA
2000/2001 In dit seizoen werd geen gezamenlijke wereldbeker opgemaakt
2001/2002 Ursula Bruhin
 SUI
Nicolien Sauerbreij
 NED
Isabelle Blanc
 FRA
2002/2003 Ursula Bruhin
 SUI
Nicolien Sauerbreij
 NED
Heidi Renoth
 GER
2003/2004 Daniela Meuli
 SUI
Ursula Bruhin
 SUI
Julie Pomagalski
 FRA
2004/2005 Daniela Meuli
 SUI
Ursula Bruhin
 SUI
Doris Günther
 AUT
2005/2006 Doresia Krings
 AUT
Heidi Neururer
 AUT
Marion Kreiner
 AUT
2006/2007 Amelie Kober
 GER
Heidi Neururer
 AUT
Nicolien Sauerbreij
 NED
2007/2008 Nicolien Sauerbreij
 NED
Heidi Neururer
 AUT
Claudia Riegler
 AUT
2008/2009 Amelie Kober
 GER
Doris Günther
 AUT
Tomoka Takeuchi
 JPN
2009/2010 Nicolien Sauerbreij
 NED
Doris Günther
 AUT
Fränzi Mägert-Kohli
 SUI
2010/2011 Jekaterina Toedegesjeva
 RUS
Fränzi Mägert-Kohli
 SUI
Marion Kreiner
 AUT
2011/2012 Patrizia Kummer
 SUI
Amelie Kober
 GER
Julia Dujmovits
 AUT

Snowboard cross

Seizoen Eerste Tweede Derde
1996/1997 Karine Ruby
 FRA
Manuela Riegler
 AUT
Sondra Van Ert
 USA
1997/1998 Ursula Fingerlos
 AUT
Manuela Riegler
 AUT
Nicolien Sauerbreij
 NED
1998/1999 Ursula Fingerlos
 AUT
Manuela Riegler
 AUT
Sophia Bergdahl
 SWE
1999/2000 Sandra Farmand
 GER
Carmen Ranigler
 ITA
Manuela Riegler
 AUT
2000/2001 Karine Ruby
 FRA
Sandra Farmand
 GER
Marie Laissus
 FRA
2001/2002 Doresia Krings
 AUT
Marie Laissus
 FRA
Ursula Fingerlos
 AUT
2002/2003 Karine Ruby
 FRA
Olivia Nobs
 SUI
Déborah Anthonioz
 FRA
2003/2004 Karine Ruby
 FRA
Julie Pomagalski
 FRA
Lindsey Jacobellis
 USA
2004/2005 Doresia Krings
 AUT
Déborah Anthonioz
 FRA
Carmen Ranigler
 ITA
2005/2006 Dominique Maltais
 CAN
Maëlle Ricker
 CAN
Doresia Krings
 AUT
2006/2007 Lindsey Jacobellis
 USA
Tanja Frieden
 SUI
Maëlle Ricker
 CAN
2007/2008 Maëlle Ricker
 CAN
Lindsey Jacobellis
 USA
Mellie Francon
 SUI
2008/2009 Lindsey Jacobellis
 USA
Maëlle Ricker
 CAN
Sandra Frei
 SUI
2009/2010 Maëlle Ricker
 CAN
Helene Olafsen
 NOR
Dominique Maltais
 CAN
2010/2011 Dominique Maltais
 CAN
Aleksandra Jekova
 BUL
Lindsey Jacobellis
 USA
2011/2012 Dominique Maltais
 CAN
Maëlle Ricker
 CAN
Aleksandra Jekova
 BUL

Parallelle reuzenslalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1999/2000 Isabelle Blanc
 FRA
Manuela Riegler
 AUT
Karine Ruby
 FRA
2000/2001 Er werd dit seizoen geen wereldbeker parallelle reuzenslalom gehouden
2001/2002 Isabelle Blanc
 FRA
Doris Günther
 AUT
Karine Ruby
 FRA

Parallelle slalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
2000/2001 Carmen Ranigler
 ITA
Karine Ruby
 FRA
Rosey Fletcher
 USA
2001/2002 Karine Ruby
 FRA
Heidi Renoth
 GER
Isabelle Blanc
 FRA

Reuzenslalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Karine Ruby
 FRA}
Amalie Kulawik
 GER
Alexandra Krings
 AUT
1995/1996 Karine Ruby
 FRA
Sondra Van Ert
 USA
Ursula Fingerlos
 AUT
1996/1997 Karine Ruby
 FRA
Margherita Parini
 ITA
Sondra Van Ert
 USA
1997/1998 Karine Ruby
 FRA
Isabelle Blanc
 FRA
Lidia Trettel
 ITA
1998/1999 Margherita Parini
 ITA
Karine Ruby
 FRA
Sondra Van Ert
 USA
1999/2000 Margherita Parini
 ITA
Karine Ruby
 FRA
Manuela Riegler
 AUT
2000/2001 Karine Ruby
 FRA
Marion Posch
 ITA
Sondra Van Ert
 USA
2001/2002 Steffi Von Siebenthal
 SUI
Heidi Renoth
 GER
Lisa Kosglow
 USA

Slalom

Seizoen Eerste Tweede Derde
1994/1995 Marcella Boerma
 NED
Heidi Renoth
 GER
Karine Ruby
 FRA
1995/1996 Karine Ruby
 FRA
Marcella Boerma
 NED
Manuela Riegler
 AUT
1996/1997 Karine Ruby
 FRA
Heidi Renoth
 GER
Marion Posch
 ITA
1997/1998 Karine Ruby
 FRA
Marion Posch
 ITA
Manuela Riegler
 AUT
1998/1999 Marion Posch
 ITA
Karine Ruby
 FRA
Manuela Riegler
 AUT
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldbeker snowboarden
Listen to this article