For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen atletiek 2005.

Wereldkampioenschappen atletiek 2005

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Helsinki Olympisch Stadion tijdens WK atletiek 2005.
Helsinki Olympisch Stadion tijdens WK atletiek 2005.

De wereldkampioenschappen atletiek werden in 2005 in het olympisch stadion van het Finse Helsinki gehouden van 6 t/m 14 augustus. Slechte weersomstandigheden met veel regen tekenden deze tiende editie van de wereldkampioenschappen. Voor Nederland was het de succesvolste WK ooit met goud voor Rens Blom (polsstokhoogspringen) en zilver voor Rutger Smith (kogelstoten). Nagenoeg even interessant waren de andere twee finalisten Simon Vroemen (vijfde, 3000 m steeple) en Karin Ruckstuhl (achtste, zevenkamp). Dat terwijl finale-kandidaten als Kamiel Maase, Gert-Jan Liefers en Chiel Warners wegens blessures ontbraken. In het medailleklassement werd Nederland dertiende, tussen atletiekgrootheden Duitsland en Engeland.

Internationaal was het wereldrecord polsstokhoogspringen van Jelena Isinbajeva (5,01 m) het absolute hoogtepunt. Ook het snelwandelen kreeg zowaar wat aandacht na een nieuwe toptijd van Olimpiada Ivanova. En op de slotdag tekenden Osleidys Menéndez uit Cuba en de Duitse Christina Obergföll nog voor een wereld-, respectievelijk Europees record speerwerpen.

Een van de thema's bij dit kampioenschap waren de Paralympische sporten. Zo werden er wedstrijden gehouden in de onderdelen: 100 m rolstoel, 200 m rolstoel en speerwerpen voor rolstoelers. De Nederlander Kenny van Weeghel werd tweede op de eerste twee genoemde onderdelen.

Deelnemers

Nederlandse deelnemers

Belgische deelnemers

Nederlandse Antillen

  • Jairo Duzant
    • 4 x 100 m estafette - 6e in de finale met 38,45 s
  • Geronimo Goeloe
    • 4 x 100 m estafette - 6e in de finale met 38,45 s
  • Churandy Martina
    • 100 m - 6e in de kwartfinale met 10,48 s
    • 4 x 100 m estafette - 6e in de finale met 38,45 s
  • Charlton Rafaela
    • 4 x 100 m estafette - 6e in de finale met 38,45 s

Uitslagen

100 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Justin Gatlin 9,88 (SB)
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Michael Frater 10,05
3
Vlag van Saint Kitts en Nevis
 SKN
Kim Collins 10,05
4
Vlag van Portugal
 POR
Francis Obikwelu 10,07
5
Vlag van Jamaica
 JAM
Dwight Thomas 10,09
6
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Leonard Scott 10,13
7
Vlag van Trinidad en Tobago
 TRI
Marc Burns 10,14
8
Vlag van Ghana
 GHA
Aziz Zakari 10,20
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Lauryn Williams 10,93
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Veronica Campbell 10,95 (SB)
3
Vlag van Frankrijk
 FRA
Christine Arron 10,98
4
Vlag van Bahama
 BAH
Chandra Sturrup 11,09
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Me'Lisa Barber 11,09
6
Vlag van Jamaica
 JAM
Sherone Simpson 11,09
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Muna Lee 11,09 (SB)
8
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Joelija Nestsjarenka 11,13

200 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Justin Gatlin 20,04
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Wallace Spearmon 20,20
3
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
John Capel 20,31 (SB)
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Tyson Gay 20,34
5
Vlag van Mauritius
 MRI
Stéphane Buckland 20,41
6
Vlag van Australië
 AUS
Patrick Johnson 20,58
7
Vlag van Duitsland
 GER
Tobias Unger 20,81
8
Vlag van Jamaica
 JAM
Usain Bolt 26,27
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Allyson Felix 22,16
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Rachelle Boone-Smith 22,31
3
Vlag van Frankrijk
 FRA
Christine Arron 22,31 (SB)
4
Vlag van Jamaica
 JAM
Veronica Campbell 22,38
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
LaTasha Colander 22,66
6
Vlag van Rusland
 RUS
Joelia Goesjtsjina 22,75
7
Vlag van België
 BEL
Kim Gevaert 22,86
8
Vlag van de Kaaimaneilanden
 CAY
Cydonie Mothersille 23,00

400 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Jeremy Wariner 43,93 (WL)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Andrew Rock 44,35 (PB)
3
Vlag van Canada
 CAN
Tyler Christopher 44,44 (NR)
4
Vlag van Bahama
 BAH
Chris Brown 44,48 (PB)
5
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Timothy Benjamin 44,93
6
Vlag van Jamaica
 JAM
Brandon Simpson 45,01
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Darold Williamson 45,12
8
Vlag van Australië
 AUS
John Steffensen 45,46
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Bahama
 BAH
Tonique Williams-Darling 49,55 (SB)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Sanya Richards 49,74
3
Vlag van Mexico
 MEX
Ana Guevara 49,81 (SB)
4
Vlag van Rusland
 RUS
Svetlana Pospelova 50,11
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
DeeDee Trotter 51,14
6
Vlag van Rusland
 RUS
Olesja Zykina 51,24
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Monique Henderson 51,77
8
Vlag van Senegal
 SEN
Amy Mbacke Thiam 52,22

800 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Bahrein
 BRN
Rashid Ramzi 1.44,24 (PB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Joeri Borzakovski 1.44,51
3
Vlag van Kenia
 KEN
William Yiampoy 1.44,55
4
Vlag van Kenia
 KEN
Wilfred Bungei 1.44,98
5
Vlag van Algerije
 ALG
Djabir Saïd-Guerni 1.45,31
6
Vlag van Frankrijk
 FRA
Mehdi Baala 1.45,32
7
Vlag van Bahrein
 BRN
Belal Mansoor Ali 1.45,55
8
Vlag van Canada
 CAN
Gary Reed 1.46,20
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Cuba
 CUB
Zulia Calatayud 1.58,82
2
Vlag van Marokko
 MAR
Hasna Benhassi 1.59,42
3
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Andrianova 1.59,60
4
Vlag van Mozambique
 MOZ
Maria Mutola 1.59,71
5
Vlag van Spanje
 ESP
Mayte Martínez 1.59,99
6
Vlag van Rusland
 RUS
Larisa Tsjzjao 2.00,25
7
Vlag van Rusland
 RUS
Svetlana Tsjerkasova 2.00,71
8
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Hazel Clark 2.01,52

1500 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Bahrein
 BRN
Rashid Ramzi 3.37,88
2
Vlag van Marokko
 MAR
Adil Kaouch 3.38,00 (SB)
3
Vlag van Portugal
 POR
Rui Silva 3.38,02
4
Vlag van Oekraïne
 UKR
Ivan Hesjko 3.38,71
5
Vlag van Spanje
 ESP
Arturo Casado 3.39,45
6
Vlag van Spanje
 ESP
Juan Carlos Higuero 3.40,34
7
Vlag van Kenia
 KEN
Alex Kipchirchir 3.40,43
8
Vlag van Algerije
 ALG
Tarek Boukensa 3.41,01
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Tomasjova 4.00,35 (SB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Olga Jegorova 4.01,46
3
Vlag van Frankrijk
 FRA
Bouchra Ghezielle 4.02,45
4
Vlag van Rusland
 RUS
Jelena Soboleva 4.02,48
5
Vlag van Bahrein
 BRN
Maryam Jamal 4.02,49
6
Vlag van Spanje
 ESP
Natalia Rodríguez 4.03,06 (SB)
7
Vlag van Polen
 POL
Anna Jakubczak 4.03,38 (SB)
8
Vlag van Ethiopië
 ETH
Gelete Burka 4.04,77 (PB)

5000 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Kenia
 KEN
Benjamin Limo 13.32,55
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Sileshi Sihine 13.32,81
3
Vlag van Australië
 AUS
Craig Mottram 13.32,96
4
Vlag van Kenia
 KEN
Eliud Kipchoge 13.33,04
5
Vlag van Algerije
 ALG
Ali Saïdi-Sief 13.33,25
6
Vlag van Kenia
 KEN
John Kibowen 13.33,77
7
Vlag van Ethiopië
 ETH
Tariku Bekele 13.34,76
8
Vlag van Ethiopië
 ETH
Dejene Birhanu 13.34,98
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Ethiopië
 ETH
Tirunesh Dibaba 14.38,59 (KR)
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Meseret Defar 14.39,54
3
Vlag van Ethiopië
 ETH
Ejegayehu Dibaba 14.42,47
4
Vlag van Ethiopië
 ETH
Meselech Melkamu 14.43,47
5
Vlag van China
 CHN
Xing Huina 14.43,64 (PB)
6
Vlag van Tanzania
 TAN
Zakia Mrisho Mohamed 14.43,87 (NR)
7
Vlag van Kenia
 KEN
Priscah Jepleting Cherono 14.44,00 (PB)
8
Vlag van Kenia
 KEN
Isabella Ochichi 14.45,14 (PB)

10.000 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Ethiopië
 ETH
Kenenisa Bekele 27.08,33
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Sileshi Sihine 27.08,87
3
Vlag van Kenia
 KEN
Moses Mosop 27.08,96 (PB)
4
Vlag van Oeganda
 UGA
Boniface Kiprop 27.10,98 (SB)
5
Vlag van Kenia
 KEN
Martin Mathathi 27.12,51
6
Vlag van Eritrea
 ERI
Zersenay Tadese 27.12,82 (NR)
7
Vlag van Ethiopië
 ETH
Abebe Dinkesa 27.13,09
8
Vlag van Marokko
 MAR
Abderrahim Goumri 27.14,64
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Ethiopië
 ETH
Tirunesh Dibaba 30.24,02
2
Vlag van Ethiopië
 ETH
Berhane Adere 30.25,41 (SB)
3
Vlag van Ethiopië
 ETH
Ejegayehu Dibaba 30.26,00
4
Vlag van China
 CHN
Xing Huina 30.27,18 (SB)
5
Vlag van Kenia
 KEN
Edith Masai 30.30,26 (NR)
6
Vlag van Ethiopië
 ETH
Werknesh Kidane 30.32,47
7
Vlag van China
 CHN
Sun Yingjie 30.33,53 (SB)
8
Vlag van Rusland
 RUS
Galina Bogomolova 30.33,75 (SB)

Marathon

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Marokko
 MAR
Jaouad Gharib 2:10.10
2
Vlag van Tanzania
 TAN
Christopher Isegwe 2:10.21 (PB)
3
Vlag van Japan
 JPN
Tsuyoshi Ogata 2:11.16 (SB)
4
Vlag van Japan
 JPN
Toshinari Takaoka 2:11.53
5
Vlag van Tanzania
 TAN
Samson Ramadhani 2:12.08 (SB)
6
Vlag van Oeganda
 UGA
Alex Malinga 2:12.12 (NR)
7
Vlag van Kenia
 KEN
Paul Biwott 2:12.39
8
Vlag van Spanje
 ESP
Julio Rey 2:12.51
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Paula Radcliffe 2:20.57 (KR)
2
Vlag van Kenia
 KEN
Catherine Ndereba 2:22.01 (SB)
3
Vlag van Roemenië
 ROU
Constantina Tomescu 2:23.19
4
Vlag van Ethiopië
 ETH
Derartu Tulu 2:23.30 (PB)
5
Vlag van China
 CHN
Zhou Chunxiu 2:24.12
6
Vlag van Japan
 JPN
Yumiko Hara 2:24.20
7
Vlag van Kenia
 KEN
Rita Jeptoo 2:24.22 (PB)
8
Vlag van Japan
 JPN
Harumi Hiroyama 2:25.46 (SB)

20 km snelwandelen

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Ecuador
 ECU
Jefferson Pérez 1:18.35 (SB)
2
Vlag van Spanje
 ESP
Francisco Javier Fernández 1:19.36
3
Vlag van Spanje
 ESP
Juan Manuel Molina 1:19.44 (PB)
4
Vlag van Duitsland
 GER
André Höhne 1:20.00 (PB)
5
Vlag van Tunesië
 TUN
Hatem Ghoula 1:20.19 (SB)
6
Vlag van Rusland
 RUS
Vladimir Stankin 1:20.25
7
Vlag van Polen
 POL
Benjamin Kucinski 1:20.34 (PB)
8
Vlag van Mexico
 MEX
Eder Sánchez 1:20.45
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Olimpiada Ivanova 1:25.41 (WR)
2
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Ryta Toerava 1:27.05 (NR)
3
Vlag van Portugal
 POR
Susana Feitor 1:28.44 (SB)
4
Vlag van Spanje
 ESP
María Vasco 1:28.51 (SB)
5
Vlag van Tsjechië
 CZE
Barbora Dibelková 1:29.05 (NR)
6
Vlag van Griekenland
 GRE
Athiná Papayiánni 1:29.21 (SB)
7
Vlag van Italië
 ITA
Elisa Rigaudo 1:29.52
8
Vlag van Roemenië
 ROU
Claudia Stef 1:30.07

50 km snelwandelen

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Sergej Kirdjapkin 3:38.08 (PB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Aleksej Vojevodin 3:41.25
3
Vlag van Italië
 ITA
Alex Schwazer 3:41.54 (NR)
4
Vlag van Noorwegen
 NOR
Trond Nymark 3:44.04 (NR)
5
Vlag van China
 CHN
Zhao Chengliang 3:44.45
6
Vlag van Mexico
 MEX
Omar Zepeda 3:49.01 (PB)
7
Vlag van Polen
 POL
Roman Magdziarczyk 3:49.55 (SB)
8
Vlag van Japan
 JPN
Yuki Yamazaki 3:51.15

110 m horden / 100 m horden

110 m horden mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Frankrijk
 FRA
Ladji Doucouré 13,07
2
Vlag van China
 CHN
Liu Xiang 13,08
3
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Allen Johnson 13,10
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Dominique Arnold 13,13
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Terrence Trammell 13,20
6
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Joel Brown 13,47
7
Vlag van Jamaica
 JAM
Maurice Wignall 13,47
8
Vlag van Brazilië
 BRA
Mateus Facho Inocêncio 13,48
100 m horden vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Michelle Perry 12,66
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Delloreen Ennis-London 12,76
3
Vlag van Jamaica
 JAM
Brigitte Foster-Hylton 12,76
4
Vlag van Duitsland
 GER
Kirsten Bolm 12,82
5
Vlag van Rusland
 RUS
Maria Korotejeva 12,93
6
Vlag van Zweden
 SWE
Jenny Kallur 12,95
7
Vlag van Rusland
 RUS
Irina Sjevtsjenko 12,97
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Joanna Hayes DSQ

400 m horden

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Bershawn Jackson 47,30 (PB)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
James Carter 47,43 (PB)
3
Vlag van Japan
 JPN
Dai Tamesue 48,10 (SB)
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kerron Clement 48,18
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Naman Keïta 48,28
6
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Louis Jacob van Zyl 48,54
7
Vlag van Panama
 PAN
Bayano Kamani 50,18
Vlag van de Dominicaanse Republiek
 DOM
Félix Sánchez DNF
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Joelia Petsjonkina 52,90 (WL)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Lashinda Demus 53,27 (PB)
3
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Sandra Glover 53,32 (PB)
4
Vlag van Polen
 POL
Anna Jesień 54,17
5
Vlag van China
 CHN
Huang Xiaoxiao 54,57
6
Vlag van Barbados
 BAR
Andrea Blackett 55,06
7
Vlag van Oekraïne
 UKR
Tetjana Teresjtsjoek-Antipova 55,09 (SB)
8
Vlag van Polen
 POL
Malgorzata Pskit 55,58

3000 m steeplechase

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Qatar
 QAT
Saif Saaeed Shaheen 8.13,31
2
Vlag van Kenia
 KEN
Ezekiel Kemboi 8.14,95
3
Vlag van Kenia
 KEN
Brimin Kipruto 8.15,30
4
Vlag van Marokko
 MAR
Brahim Boulami 8.15,32
5
Vlag van Nederland
 NED
Simon Vroemen 8.16,76
6
Vlag van Spanje
 ESP
Antonio David Jiménez 8.17,69
7
Vlag van Kenia
 KEN
Paul Kipsiele Koech 8.19,14
8
Vlag van Frankrijk
 FRA
Bouabdellah Tahri 8.19,96
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
Vlag van Oeganda
 UGA
Docus Inzikuru 9.18,24 (KR)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Jekaterina Volkova 9.20,49 (PB)
3
Vlag van Kenia
 KEN
Jeruto Kiptum 9.26,95 (NR)
4
Vlag van Jamaica
 JAM
Korene Hinds 9.33,30 (NR)
5
Vlag van Kenia
 KEN
Salome Chepchumba 9.37,39
6
Vlag van Rusland
 RUS
Jelena Zadorozjnaja 9.37,91
7
Vlag van Roemenië
 ROU
Cristina Casandra 9.39,52
8
Vlag van Jamaica
 JAM
Mardrea Hyman 9.39,66

4 x 100 m estafette

Mannen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van Frankrijk
 FRA
Ladji Doucouré
Ronald Pognon
Eddy De Lépine
Lueyi Dovy
38,08 (WL)
2
Vlag van Trinidad en Tobago
 TRI
Kevon Pierre
Marc Burns
Jacey Harper
Darrel Brown
38,10 (NR)
3
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Jason Gardener
Marlon Devonish
Christian Malcolm
Mark Lewis-Francis
38,27 (SB)
4
Vlag van Jamaica
 JAM
Lerone Clarke
Dwight Thomas
Ainsley Waugh
Michael Frater
38,28 (SB)
5
Vlag van Australië
 AUS
Daniel Batman
Joshua Ross
Kristopher Neofytou
Patrick Johnson
38,32 (SB)
6
Vlag van de Nederlandse Antillen (1986-2010)
 AHO
Geronimo Goeloe
Charlton Rafaela
Jairo Duzant
Churandy Martina
38,45 (NR)
7
Vlag van Duitsland
 GER
Alexander Kosenkow
Marc Blume
Tobias Unger
Marius Broening
38,48 (SB)
8
Vlag van Japan
 JPN
Shingo Suetsugu
Shinji Takahira
Tatsuro Yoshino
Nobuharu Asahara
38,77
Vrouwen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Angela Daigle
Muna Lee
Me'Lisa Barber
Lauryn Williams
41,78 (WL)
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Daniele Browning
Sherone Simpson
Aleen Bailey
Veronica Campbell
41,99 (SB)
3
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Joelija Nestsjarenka
Natallja Salahoeb
Alena Newmjarzjytskaja
Aksana Drahoen
42,56 (NR)
4
Vlag van Frankrijk
 FRA
Patricia Buval
Lina Jacques-Sébastien
Fabé Dia
Christine Arron
42,85 (SB)
5
Vlag van Brazilië
 BRA
Raquel Martins da Costa
Lucimar Aparecida de Moura
Thatiana Regina Ignâcio
Luciana dos Santos
42,99 (SB)
6
Vlag van Colombia
 COL
Melisa Murillo
Felipa Palacios
Darlenis Obregón
Norma González
43,07
7
Vlag van Nigeria
 NGR
Gloria Kemasuode
Endurance Ojokolo
Damola Osayomi
Mercy Nku
43,25 (SB)
8
Vlag van Polen
 POL
Iwona Dorobisz
Daria Onysko
Dorota Dydo
Iwona Brzezinska
43,49

4 x 400 m estafette

Mannen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Andrew Rock
Derrick Brew
Darold Williamson
Jeremy Wariner
2.56,91 (WL)
2
Vlag van Bahama
 BAH
Nathaniel McKinney
Avard Moncur
Andrae Williams
Christopher Brown
2.57,32 (NR)
3
Vlag van Jamaica
 JAM
Sanjay Ayre
Brandon Simpson
Lansford Spence
Davian Clarke
2.58,07 (SB)
4
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Timothy Benjamin
Martyn Rooney
Robert Tobin
Malachi Davis
2.58,82 (SB)
5
Vlag van Polen
 POL
Marcin Marciniszyn
Robert Maćkowiak
Piotr Rysiukiewicz
Piotr Klimczak
3.00,58
6
Vlag van Frankrijk
 FRA
Leslie Djhone
Naman Keïta
Abderrahim El Haouzy
Marc Raquil
3.03,10
7
Vlag van Rusland
 RUS
Dmitri Forsjev
Andrej Roednitski
Oleg Misjoekov
Jevgeni Lebedev
3.03,20
Vlag van Trinidad en Tobago
 TRI
Ato Modibo
Julieon Raeburn
Renny Quow
Damion Barry
DSQ
Vrouwen
Rang Land Atleten Tijd
1
Vlag van Rusland
 RUS
Joelia Petsjonkina
Olesja Forsjeva
Natalja Antjoech
Svetlana Pospelova
3.20,95
2
Vlag van Jamaica
 JAM
Shericka Williams
Novlene Williams
Ronetta Smith
Lorraine Fenton
3.23,29 (SB)
3
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Lee McConnell
Donna Fraser
Nicola Sanders
Christine Ohuruogu
3.24,44 (SB)
4
Vlag van Polen
 POL
Anna Guzowska
Monika Bejnar
Grazyna Prokopek
Anna Jesień
3.24,49 (NR)
5
Vlag van Oekraïne
 UKR
Antonina Jefremova
Oksana Iljoesjkina
Lilija Lobanova
Natalja Pyhyda
3.28,00
6
Vlag van Duitsland
 GER
Claudia Marx
Claudia Hoffmann
Corinna Fink
Ulrike Urbansky
3.28,39
Vlag van Brazilië
 BRA
Maria Laura Almirão
Geisa Aparecida Coutinho
Josiane Tito
Lucimar Teodoro
DSQ
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Alena Newmjarzjytskaja
Natallja Salahoeb
Anna Kozak
Ilona Oesovitsj
DSQ

Hoogspringen

Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Oekraïne
 UKR
Joeri Krymarenko 2,32 m
2
Vlag van Cuba
 CUB
Víctor Moya 2,29 m (PB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,29 m
4
Vlag van Canada
 CAN
Mark Boswell 2,29 m (SB)
5
Vlag van Italië
 ITA
Nicola Ciotti 2,29 m
5
Vlag van Tsjechië
 CZE
Jaroslav Bába 2,29 m
7
Vlag van Zweden
 SWE
Stefan Holm 2,29 m
8
Vlag van Rusland
 RUS
Vjatsjelav Voronin 2,29 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Zweden
 SWE
Kajsa Bergqvist 2,02 m (WL)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Chaunté Howard 2,00 m (PB)
3
Vlag van Zweden
 SWE
Emma Green 1,96 m (PB)
4
Vlag van Rusland
 RUS
Anna Tsjitsjerova 1,96 m
5
Vlag van Oekraïne
 UKR
Vita Palamar 1,93 m
6
Vlag van België
 BEL
Tia Hellebaut 1,93 m (SB)
7
Vlag van Oekraïne
 UKR
Vita Stopina 1,93 m (SB)
8
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Amy Acuff 1,89 m

Verspringen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Dwight Phillips 8,60 m (SB)
2
Vlag van Ghana
 GHA
Ignisious Gaisah 8,34 m (NR)
3
Vlag van Finland
 FIN
Tommi Evilä 8,25 m
4
Vlag van Spanje
 ESP
Joan Lino Martínez 8,24 m
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Salim Sdiri 8,21 m
6
Vlag van Panama
 PAN
Irving Saladino 8,20 m
7
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Godfrey Khotso Mokoena 8,11 m
8
Vlag van Oekraïne
 UKR
Volodymyr Zjoeskov 8,06 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Tianna Madison 6,89 m (PB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Kotova 6,79 m
3
Vlag van Frankrijk
 FRA
Eunice Barber 6,76 m
4
Vlag van Cuba
 CUB
Yargelis Savigne 6,69 m
5
Vlag van India
 IND
Anju Bobby George 6,66 m (SB)
6
Vlag van Rusland
 RUS
Oksana Oedmoertova 6,53 m
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Grace Upshaw 6,51 m
8
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Kelly Sotherton 6,42 m

Polsstokhoogspringen

Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Nederland
 NED
Rens Blom 5,80 m (SB)
2
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Brad Walker 5,75 m
3
Vlag van Rusland
 RUS
Pavel Gerasimov 5,65 m (SB)
4
Vlag van Rusland
 RUS
Igor Pavlov 5,65 m
5
Vlag van Duitsland
 GER
Tim Lobinger 5,50 m
6
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Nick Hysong 5,50 m
7
Vlag van Italië
 ITA
Giuseppe Gibilisco 5,50 m
8
Vlag van Japan
 JPN
Daichi Sawano 5,50 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Hoogte
1
Vlag van Rusland
 RUS
Jelena Isinbajeva 5,01 m (WR)
2
Vlag van Polen
 POL
Monika Pyrek 4,60 m
3
Vlag van Tsjechië
 CZE
Pavla Hamáková 4,50 m
4
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Polnova 4,50 m (SB)
5
Vlag van China
 CHN
Gao Shuying 4,50 m (SB)
6
Vlag van Canada
 CAN
Dana Ellis 4,35 m
Vlag van Polen
 POL
Anna Rogowska 4,35 m
8
Vlag van Frankrijk
 FRA
Vanessa Boslak 4,35 m

Hink-stap-springen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Walter Davis 17,57 m (SB)
2
Vlag van Cuba
 CUB
Yoandri Betanzos 17,42 m (SB)
3
Vlag van Roemenië
 ROU
Marian Oprea 17,40 m
4
Vlag van Bahama
 BAH
Leevan Sands 17,39 m
5
Vlag van Frankrijk
 FRA
Karl Taillepierre 17,27 m
6
Vlag van Brazilië
 BRA
Jadel Gregório 17,20 m
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Kenta Bell 17,11 m (SB)
8
Vlag van Cuba
 CUB
David Giralt 17,09 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Jamaica
 JAM
Trecia Smith 15,11 m (WL)
2
Vlag van Cuba
 CUB
Yargelis Savigne 14,82 m (PB)
3
Vlag van Rusland
 RUS
Anna Pjatych 14,78 m
4
Vlag van Soedan
 SUD
Yamilé Aldama 14,72 m (SB)
5
Vlag van Griekenland
 GRE
Hrysopiyi Devetzi 14,64 m
6
Vlag van Senegal
 SEN
Kene Ndoye 14,47 m (SB)
7
Vlag van Algerije
 ALG
Baya Rahouli 14,40 m
8
Vlag van Italië
 ITA
Magdelin Martinez 14,31 m

Speerwerpen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Estland
 EST
Andrus Värnik 87,17 m
2
Vlag van Noorwegen
 NOR
Andreas Thorkildsen 86,18 m
3
Vlag van Rusland
 RUS
Sergej Makarov 83,54 m
4
Vlag van Finland
 FIN
Tero Pitkämäki 81,27 m
5
Vlag van Rusland
 RUS
Aleksandr Ivanov 79,14 m
6
Vlag van Letland
 LAT
Ēriks Rags 78,77 m
7
Vlag van Letland
 LAT
Ainars Kovals 77,61 m
8
Vlag van Duitsland
 GER
Mark Frank 77,56 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Cuba
 CUB
Osleidys Menéndez 71.7 m (WR)
2
Vlag van Duitsland
 GER
Christina Obergföll 70,03 m (AR)
3
Vlag van Duitsland
 GER
Steffi Nerius 65,96 m
4
Vlag van Denemarken
 DEN
Christina Scherwin 63,43 m (NR)
5
Vlag van Italië
 ITA
Zahra Bani 62,75 m (PB)
6
Vlag van Finland
 FIN
Paula Tarvainen 62,64 m (SB)
7
Vlag van Cuba
 CUB
Sonia Bisset 61,75 m
8
Vlag van Griekenland
 GRE
Aggelikí Tsiolakoúdi 57,99 m

Discuswerpen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Litouwen
 LTU
Virgilijus Alekna 70,17 m (KR)
2
Vlag van Estland
 EST
Gerd Kanter 68,57 m
3
Vlag van Duitsland
 GER
Michael Möllenbeck 65,95 m
4
Vlag van Estland
 EST
Aleksander Tammert 64,84 m
5
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Ian Waltz 64,27 m
6
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA
Frantz Kruger 64,23 m
7
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Jarred Rome 64,22 m
8
Vlag van Canada
 CAN
Jason Tunks 63,77 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Duitsland
 GER
Franka Dietzsch 66,56 m (SB)
2
Vlag van Rusland
 RUS
Natalja Sadova 64,33 m
3
Vlag van Tsjechië
 CZE
Věra Pospíšilová-Cechlová 63,19 m
4
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL
Beatrice Faumuina 62,73 m
5
Vlag van Roemenië
 ROU
Nicoleta Grasu 62,05 m
6
Vlag van China
 CHN
Ma Shuli 61,33 m
7
Vlag van Servië en Montenegro
 SCG
Dragana Tomasevic 60,56 m
8
Vlag van Oekraïne
 UKR
Olena Antonova 59,37 m

Kogelstoten

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Adam Nelson 21,73 m (SB)
2
Vlag van Nederland
 NED
Rutger Smith 21,29 m
3
Vlag van Duitsland
 GER
Ralf Bartels 20,99 m
4
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Christian Cantwell 20,87 m
5
Vlag van Denemarken
 DEN
Joachim Olsen 20,73 m
6
Vlag van Finland
 FIN
Ville Tiisanoja 20,57 m
DQ
Vlag van Oekraïne
 UKR
Joeri Bilonoh 20,89 m
DQ
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Andrej Michnevitsj 20,74 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Nadzeja Astaptsjoek 20,51 m
2
Vlag van Rusland
 RUS
Olga Rjabinkina 19,64 m
3
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL
Valerie Vili 19,62 m
4
Vlag van Rusland
 RUS
Svetlana Kriveljova 19,16 m
5
Vlag van Duitsland
 GER
Nadine Kleinert 19,07 m
6
Vlag van Cuba
 CUB
Yumileidi Cumbá 18,64 m
7
Vlag van China
 CHN
Li Meiju 18,35 m
8
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Natallja Khoroneko 18,34 m

Kogelslingeren

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Ivan Tsichan 83,89 m (KR)
2
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Vadzim Dzevjatowski 82,60 m
3
Vlag van Polen
 POL
Szymon Ziółkowski 79,35 m (SB)
4
Vlag van Duitsland
 GER
Markus Esser 79,16 m
5
Vlag van Finland
 FIN
Olli-Pekka Karjalainen 78,77 m
6
Vlag van Rusland
 RUS
Ilja Konovalov 78,59 m
7
Vlag van Hongarije
 HUN
Krisztián Pars 78,03 m
8
Vlag van Rusland
 RUS
Vadim Chersontsev 77,59 m
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
Vlag van Rusland
 RUS
Olga Koezenkova 75,10 m (SB)
2
Vlag van Cuba
 CUB
Yipsi Moreno 73,08 m
3
Vlag van Rusland
 RUS
Tatjana Lysenko 72,46 m
4
Vlag van Frankrijk
 FRA
Manuela Montebrun 71,41 m
5
Vlag van China
 CHN
Zhang Wenxiu 69,82 m
6
Vlag van Oekraïne
 UKR
Iryna Sekatsjova 69,65 m
7
Vlag van Polen
 POL
Kamila Skolimowska 68,96 m
8
Vlag van Trinidad en Tobago
 TRI
Candice Scott 66,55 m

Tienkamp / zevenkamp

tienkamp mannen
Rang Land Atleet Punten
1
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Bryan Clay 8732 p (WL)
2
Vlag van Tsjechië
 CZE
Roman Šebrle 8521 p
3
Vlag van Hongarije
 HUN
Attila Zsivóczky 8385 p
4
Vlag van Duitsland
 GER
André Niklaus 8316 p (PB)
5
Vlag van Rusland
 RUS
Aleksandr Pogorelov 8246 p
6
Vlag van Estland
 EST
Kristjan Rahnu 8223 p
7
Vlag van Frankrijk
 FRA
Romain Barras 8087 p
8
Vlag van Tsjechië
 CZE
Tomáš Dvořák 8068 p
zevenkamp vrouwen
Rang Land Atleet Punten
1
Vlag van Zweden
 SWE
Carolina Klüft 6887 p (SB)
2
Vlag van Frankrijk
 FRA
Eunice Barber 6824 p
3
Vlag van Ghana
 GHA
Margaret Simpson 6375 p
4
Vlag van Litouwen
 LTU
Austra Skujytė 6360 p
5
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR
Kelly Sotherton 6325 p
6
Vlag van Frankrijk
 FRA
Marie Collonvillé 6248 p (SB)
7
Vlag van Portugal
 POR
Naide Gomes 6189 p
8
Vlag van Nederland
 NED
Karin Ruckstuhl 6174 p

Prijzengeld

De IAAF had een premie uitgeloofd van 100.000 voor het verbeteren een wereldrecord. Bij elke wedstrijd hadden de eerste acht deelnemers recht op een bedrag in prijzengeld.

Premie in Amerikaanse dollar
Plaats Individuele discipline Estafettelopen Marathon-Cup
1 60.000 80.000 20.000
2 30.000 40.000 15.000
3 20.000 20.000 12.000
4 15.000 16.000 10.000
5 10.000 12.000 8.000
6 6.000 8.000 6.000
7 5.000 6.000 -
8 4.000 4.000 -

Afkortingenlijst

  • WR: Wereldrecord
  • KR: Kampioenschapsrecord
  • AR: Werelddeelrecord
  • NR: Nationaal record
  • WJR: Wereld jeugdrecord
  • WL: Beste jaarprestatie
  • PB: Persoonlijk record
  • SB: Beste seizoensprestatie
  • DSQ: Gediskwalificeerd
  • DNF: Niet gefinisht

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
14 8 3 25
2
Vlag van Rusland
 Rusland
7 8 5 20
3
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
3 4 2 9
4
Vlag van Cuba
 Cuba
2 4 0 6
5
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
2 2 1 5
6
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2 1 4 7
7
Vlag van Zweden
 Zweden
2 0 1 3
8
Vlag van Bahrein
 Bahrein
2 0 0 2
9
Vlag van Jamaica
 Jamaica
1 5 2 8
10
Vlag van Kenia
 Kenia
1 2 4 7
11
Vlag van Marokko
 Marokko
1 2 0 3
12
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1 1 3 5
13
Vlag van Bahama
 Bahama's
1 1 0 2
13
Vlag van Estland
 Estland
1 1 0 2
13
Vlag van Nederland
 Nederland
1 1 0 2
16
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
1 0 2 3
17
Vlag van Ecuador
 Ecuador
1 0 0 1
17
Vlag van Litouwen
 Litouwen
1 0 0 1
17
Vlag van Qatar
 Qatar
1 0 0 1
17
Vlag van Oeganda
 Oeganda
1 0 0 1
17
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1 0 0 1
22
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 1 2 3
23
Vlag van Ghana
 Ghana
0 1 1 1
23
Vlag van Polen
 Polen
0 1 1 2
23
Vlag van Spanje
 Spanje
0 1 1 2
26
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
0 1 0 1
26
Vlag van China
 China
0 1 0 1
26
Vlag van Tanzania
 Tanzania
0 1 0 1
26
Vlag van Trinidad en Tobago
 Trinidad en Tobago
0 1 0 1
30
Vlag van Japan
 Japan
0 0 2 2
30
Vlag van Portugal
 Portugal
0 0 2 2
30
Vlag van Roemenië
 Roemenië
0 0 2 2
33
Vlag van Australië
 Australië
0 0 1 1
33
Vlag van Canada
 Canada
0 0 1 1
33
Vlag van Finland
 Finland
0 0 1 1
33
Vlag van Hongarije
 Hongarije
0 0 1 1
33
Vlag van Italië
 Italië
0 0 1 1
33
Vlag van Mexico
 Mexico
0 0 1 1
33
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
0 0 1 1
33
Vlag van Saint Kitts en Nevis
 Saint Kitts en Nevis
0 0 1 1
Totaal 47 48 46 141
Zie de categorie 2005 World Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen atletiek 2005
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on