Wereldkampioenschappen atletiek 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen atletiek 2009.

Wereldkampioenschappen atletiek 2009

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Olympisch Stadion in Berlijn
Olympisch Stadion in Berlijn

De 12de wereldkampioenschappen atletiek werden van 15 tot en met 23 augustus 2009 in het Olympiastadion van het Duitse Berlijn gehouden.

Drie atletiekonderdelen vonden buiten het stadion plaats met de finish onder de Brandenburger Tor, te weten: 20 km snelwandelen, 50 km snelwandelen en de marathon. In totaal streden 2101 atleten uit 202 landen om 47 wereldtitels. Het onderdeel 50 kilometer snelwandelen werd alleen door de mannen gelopen.

De organisatie had een budget van 45 miljoen euro, dat door ticketverkoop (17 miljoen euro) en marketingbudget (7 miljoen euro) bijeengebracht werd.

Deelnemers

Belgische delegatie

Nederlandse delegatie

Programma

Mannen
augustus 15 16 17 18 19 20 21 22 23
100 m S F
200 m S 1/2 F
400 m S 1/2 F
800 m S 1/2 F
1 500 m S 1/2 F
5 000 m S F
10 000 m F
Marathon F
110 m horden S F
400 m horden S 1/2 F
3 000 m steeplechase S F
4x100 m 1/2 F
4x400 m 1/2 F
20 km snelwandelen F
50 km snelwandelen F
Verspringen Q F
Hink-stap-springen Q F
Hoogspringen Q F
Polsstokhoogspringen Q F
Kogelstoten F
Discuswerpen Q F
Kogelslingeren Q F
Speerwerpen Q F
Tienkamp F
Vrouwen
augustus 15 16 17 18 19 20 21 22 23
100 m S F
200 m S 1/2 F
400 m S 1/2 F
800 m S 1/2 F
1 500 m S 1/2 F
5 000 m S F
10 000 m F
Marathon F
100 m horden S F
400 m horden S 1/2 F
3 000 m steeple S F
4x100 m F
4x400 m 1/2 F
20 km snelwandelen F
Verspringen Q F
Hink-stap-springen Q F
Hoogspringen Q F
Polsstokhoogspringen Q F
Kogelstoten F
Discuswerpen Q F
Kogelslingeren Q F
Speerwerpen Q F
Zevenkamp F
   S    Series    Q    Kwalificatie    1/2    Halve-finales    F    Finales

Uitslagen

100 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 JAM
Usain Bolt 9,58 (WR)
2
 USA
Tyson Gay 9,71 (NR)
3
 JAM
Asafa Powell 9,84 (SB)
4
 ANT
Daniel Bailey 9,93
5
 TRI
Richard Thompson 9,93 (SB)
6
 GBR
Dwain Chambers 10,00 (SB)
7
 TRI
Marc Burns 10,00 (SB)
8
 USA
Darvis Patton 10,34
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 JAM
Shelly-Ann Fraser 10,73 (WL)
2
 JAM
Kerron Stewart 10,75 (PB)
3
 USA
Carmelita Jeter 10,90
4
 JAM
Veronica Campbell-Brown 10,95 (SB)
5
 USA
Lauryn Williams 11,01 (SB)
6
 BAH
Debbie Ferguson-McKenzie 11,05
7
 BAH
Chandra Sturrup 11,05
8
 JAM
Aleen Bailey 11,16

200 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 JAM
Usain Bolt 19,19 (WR)
2
 PAN
Alonso Edward 19,81 (AR)
3
 USA
Wallace Spearmon 19,85 (SB)
4
 USA
Shawn Crawford 19,89 (SB)
5
 JAM
Steve Mullings 19,98 (PB)
6
 USA
Charles Clark 20,39
7
 AZE
Ramil Goelijev 20,61
8
 FRA
David Alerte 20,68
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 USA
Allyson Felix 22,02
2
 JAM
Veronica Campbell-Brown 22,35
3
 BAH
Debbie Ferguson-McKenzie 22,41
4
 USA
Muna Lee 22,48
5
 JAM
Anneisha McLaughlin 22,62
6
 JAM
Simone Facey 22,80
7
 GBR
Emily Freeman 22,98
8
 CYP
Eleni Artymata 23,05

400 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
LaShawn Merritt 44,06 (WL)
2
 USA
Jeremy Wariner 44,60 (SB)
3
 TRI
Renny Quow 45,02
4
 ISV
Tabarie Henry 45,42
5
 BAH
Chris Brown 45,47
6
 IRL
David Gillick 45,53
7
 GBR
Michael Bingham 45,56
8
 FRA
Leslie Djhone 45,90
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 USA
Sanya Richards 49,00 (WL)
2
 JAM
Shericka Williams 49,32 (PB)
3
 RUS
Antonina Krivosjapka 49,71
4
 JAM
Novlene Williams 49,77 (SB)
5
 GBR
Christine Ohuruogu 50,21 (SB)
6
 USA
Debbie Dunn 50,35
7
 RUS
Anastasia Kapatsjinskaja 50,53
8
 BOT
Amantle Montsho 50,65

800 m

Mannen
Rang Land Atlete Tijd
1
 RSA
Mbulaeni Mulaudzi 1.45,29
2
 KEN
Alfred Yego 1.45,35
3
 BRN
Yusuf Saad Kamel 1.45,35
4
 RUS
Joeri Borzakovski 1.45,57
5
 MAR
Amine Laalou 1.45,66
6
 USA
Nick Symmonds 1.45,71
7
 NED
Bram Som 1.45,86
8
 POL
Marcin Lewandowski 1.46,17
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 RSA
Caster Semenya 1.55,45 (WL)
2
 KEN
Janeth Jepkosgei 1.57,90 (SB)
3
 GBR
Jenny Meadows 1.57,93 (PB)
4
 UKR
Yuliya Krevsun 1.58,00 (SB)
5
 RUS
Maria Savinova 1.58,68
6
 ITA
Elisa Cusma Piccione 1.58,81 (SB)
7
 ESP
Mayte Martínez 1.58,81 (SB)
8
 GBR
Marilyn Okoro 2.00,32

1500 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 BRN
Yusuf Saad Kamel 3.35,93
2
 ETH
Deresse Mekonnen 3.36,01
3
 USA
Bernard Lagat 3.36,20
4
 KEN
Asbel Kiprop 3.36,47
5
 KEN
Augustine Choge 3.36,53
6
 MAR
Mohamed Moustaoui 3.36,57
7
 FRA
Mehdi Baala 3.36,99
8
 USA
Lopez Lomong 3.37,62
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 BRN
Maryam Jamal 4.03,74
2
 GBR
Lisa Dobriskey 4.03,75
3
 USA
Shannon Rowbury 4.04,18
4
 ESP
Nuria Fernández 4.04,91
6
 USA
Christin Wurth-Thomas 4.05,21
6
 USA
Anna Willard 4.06,19
7
 POL
Lidia Chojecka 4.07,17
8
 RUS
Natalja Jevdokimova 4.07,71

5000 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 ETH
Kenenisa Bekele 13.17,09
2
 USA
Bernard Lagat 13.17,33
3
 QAT
James Kwalia C'Kurui 13.17,78
4
 UGA
Moses Kipsiro 13.18,11 (SB)
5
 KEN
Eliud Kipchoge 13.18,95
6
 ETH
Ali Abdosh 13.19,11
7
 GBR
Mo Farah 13.19,69
8
 USA
Matt Tegenkamp 13.20,23
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 KEN
Vivian Cheruiyot 14.57,97
2
 KEN
Sylvia Kibet 14.58,33
3
 ETH
Meseret Defar 14.58,41
4
 ETH
Sentayehu Ejigu 15.03,38
5
 ETH
Meselech Melkamu 15.03,72
6
 KEN
Iness Chepkesis Chenonge 15.06,06
7
 ITA
Silvia Weissteiner 15.09,74 (SB)
8
 ETH
Genzebe Dibaba 15.11,12

10.000 m

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 ETH
Kenenisa Bekele 26.46,31 (CR)
2
 ERI
Zersenay Tadese 26.50,12 (SB)
3
 KEN
Moses Masai 26.57,39 (SB)
4
 ETH
Imane Merga 27.15,94 (PB)
5
 KEN
Bernard Kipyego 27.18,47 (SB)
6
 USA
Dathan Ritzenhein 27.22,28 (PB)
7
 KEN
Micah Kogo 27.26,33 (SB)
8
 USA
Galen Rupp 27.37,99 (SB)
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 KEN
Linet Masai 30.51,24 (SB)
2
 ETH
Meselech Melkamu 30.51,34
3
 ETH
Wude Ayalew 30.51,95
4
 KEN
Grace Momanyi 30.52,25 (PB)
5
 ETH
Meseret Defar 30.52,37
6
 USA
Amy Yoder Begley 31.13,78 (PB)
7
 JPN
Yurika Nakamura 31.14,39 (PB)
8
 NZL
Kim Smith 31.21,42 (SB)

3000 m steeple

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 KEN
Ezekiel Kemboi 8.00,43 (CR)
2
 KEN
Richard Mateelong 8.00,89 (PB)
3
 FRA
Bouabdellah Tahri 8.01,18 (AR)
4
 KEN
Paul Kipsiele Koech 8.01,26 (SB)
5
 ETH
Yacob Jarso 8.12,13 (PB)
6
 ETH
Roba Gary 8.12,40
7
 KEN
Brimin Kipruto 8.12,61
8
 FIN
Jukka Keskisalo 8.14,47
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 RUS
Joelia Zaripova 9.08,39 (PB)
2
 KEN
Milcah Chemos Cheywa 9.08,57 (PB)
3
 RUS
Goelnara Samitova-Galkina 9.11,09 (SB)
4
 USA
Jennifer Barringer 9.12,50 (AR)
5
 TUN
Habiba Ghribi 9.12,52 (NR)
6
 KEN
Ruth Bosibori 9.13,16 (PB)
7
 KEN
Gladys Jerotich Kipkemoi 9.14,62 (PB)
DSQ
 ESP
Marta Domínguez 9.07,32 (WL)

110 m horden / 100 m horden

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 BAR
Ryan Brathwaite 13,14 (NR)
2
 USA
Terrence Trammell 13,15
3
 USA
David Payne 13,15
4
 GBR
William Sharman 13,30 (PB)
5
 JAM
Maurice Wignall 13,31 (SB)
6
 CZE
Petr Svoboda 13,38
7
 JAM
Dwight Thomas 13,56
8
 CHN
Wei Ji 13,57
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 JAM
Brigitte Foster-Hylton 12,51 (SB)
2
 CAN
Priscilla Lopes-Schliep 12,54
3
 JAM
Delloreen Ennis-London 12,55 (SB)
4
 IRL
Derval O'Rourke 12,67 (NR)
5
 AUS
Sally McLellan 12,70
6
 USA
Virginia Powell 12,78
7
 USA
Dawn Harper 12,81
8
 CAN
Perdita Felicien 15,53

400 m horden

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
Kerron Clement 47,91 (WL)
2
 PUR
Javier Culson 48,09 (NR)
3
 USA
Bershawn Jackson 48,23
4
 TRI
Jehue Gordon 48,26 (NR)
5
 GRE
Periklís Iakovákis 48,42 (SB)
6
 JAM
Danny McFarlane 48,65
7
 GBR
David Greene 48,68
8
 DOM
Félix Sánchez 50,11
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 JAM
Melaine Walker 52,42 (CR)
2
 USA
Lashinda Demus 52,96
3
 TRI
Josanne Lucas 53,20 (NR)
4
 JAM
Kaliese Spencer 53,56 (PB)
5
 USA
Tiffany Williams 53,83 (SB)
6
 RUS
Natalja Antjoech 54,11 (PB)
7
 UKR
Anastasiya Rabchenyuk 54,78
8
 ROU
Angela Morosanu 55,04

4 × 100 m estafette

Mannen
Rang Land Atlete Tijd
1
 JAM
Steve Mullings
Michael Frater
Usain Bolt
Asafa Powell
37,31 (CR)
2
 TRI
Darrel Brown
Marc Burns
Emmanuel Callender
Richard Thompson
37,62 (NR)
3
 GBR
Simeon Williamson
Tyrone Edgar
Marlon Devonish
Harry Aikines-Aryeetey
38,02 (SB)
4
 JPN
Masashi Eriguchi
Naoki Tsukahara
Shinji Takahira
Kenji Fujimitsu
38,30 (SB)
5
 CAN
Sam Effah
Oluseyi Smith
Jared Connaughton
Bryan Barnett
38,39 (SB)
6
 ITA
Roberto Donati
Simone Collio
Emanuele Di Gregorio
Fabio Cerutti
38,54
7
 BRA
Vicente de Lima
Sandro Viana
Basílio de Moraes
José Carlos Moreira
38,56 (SB)
8
 FRA
Ronald Pognon
Martial Mbandjock
Eddy De Lepine
Christophe Lemaitre
39,21
Vrouwen
Rang Land Atleet Tijd
1
 JAM
Simone Facey
Shelly-Ann Fraser
Aleen Bailey
Kerron Stewart
42,06
2
 BAH
Sheniqua Ferguson
Chandra Sturrup
Christine Amertil
Debbie Ferguson-McKenzie
42,29 (SB)
3
 GER
Marion Wagner
Anne Möllinger
Cathleen Tschirch
Verena Sailer
42,87 (SB)
4
 RUS
Jevgenia Poljakova
Aleksandra Fedoriva
Joelia Goesjtsjina
Joelia Tsjermosjanskaja
43,00
5
 BRA
Rosemar Maria Neto
Lucimar Aparecida de Moura
Thaissa Presti
Vanda Gomes
43,13
6
 GBR
Laura Turner
Montell Douglas
Emily Freeman
Emma Ania
43,16 (SB)
7
 TRI
Reyare Thomas
Kelly-Ann Baptiste
Ayanna Hutchinson
Semoy Hackett
43,43
8
 COL
Yomara Hinestroza
Felipa Palacios
Darlenis Obregón
Norma González
43,71

4 × 400 m estafette

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 USA
Angelo Taylor
Jeremy Wariner
Kerron Clement
LaShawn Merritt
2.57,86 (WL)
2
 GBR
Conrad Williams
Michael Bingham
Robert Tobin
Martyn Rooney
3.00,53 (SB)
3
 AUS
John Steffensen
Ben Offereins
Tristan Thomas
Sean Wroe
3.00,90 (SB)
4
 BEL
Antoine Gillet
Kevin Borlée
Nils Duerinck
Cédric Van Branteghem
3.01,88 (SB)
5
 POL
Marcin Marciniszyn
Piotr Klimczak
Kacper Kozłowski
Jan Ciepiela
3.02,23 (SB)
6
 DOM
Arismendy Peguero
Yon Soriano
Yoel Tapia
Félix Sánchez
3.02,47
7
 FRA
Leslie Djhone
Teddy Venel
Yannick Fonsat
Yoann Décimus
3.02,65
8
 NGR
Saul Welgopwa
Noah Akwu
Amaechi Morton
Bola Gee Lawal
3.02,73
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 USA
Debbie Dunn
Allyson Felix
Lashinda Demus
Sanya Richards
3.17,83 (WL)
2
 JAM
Rosemarie Whyte
Novlene Williams
Shereefa Lloyd
Shericka Williams
3.21,15 (SB)
3
 RUS
Anastasia Kapatsjinskaja
Tatjana Firova
Ljoedmila Litvinova
Antonina Krivosjapka
3.21,64 (SB)
4
 GBR
Lee McConnell
Christine Ohuruogu
Vicki Barr
Nicola Sanders
3.25,16 (SB)
5
 GER
Fabienne Kohlmann
Sorina Nwachukwu
Esther Cremer
Claudia Hoffmann
3.27,61
6
 NGR
Endurance Abinuwa
Muizat Ajoke Odumosu
Josephine Ehigie
Folasade Abugan
3.28,55 (SB)
7
 FRA
Virginie Michanol
Aurélie Kamga
Symphora Béhi
Solen Désert-Mariller
3.30,16
8
 CUB
Diosmely Peña
Daisurami Bonne
Zulia Calatayud
Indira Terrero
3.36,99

Hoogspringen

Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
 RUS
Jaroslav Rybakov 2,32
2
 CYP
Kyriakos Ioannou 2,32 (SB)
3
 GER
Raul Spank 2,32 (PB)
3
 POL
Sylwester Bednarek 2,32 (PB)
5
 CZE
Jaroslav Bába 2,23
5
 FRA
Mickael Hanany 2,23
5
 NED
Martijn Nuijens 2,23
5
 SWE
Linus Thörnblad 2,23
Vrouwen
Rang Land Atlete Hoogte
1
 CRO
Blanka Vlašić 2,04
2
 RUS
Anna Tsjitsjerova 2,02 (SB)
3
 GER
Ariane Friedrich 2,02
4
 ITA
Antonietta di Martino 1,99
5
 ESP
Ruth Beitia 1,99
6
 RUS
Svetlana Sjkolina 1,96
7
 SWE
Emma Green 1,96 (SB)
7
 USA
Chaunté Howard Lowe 1,96

Polsstokhoogspringen

Mannen
Rang Land Atleet Hoogte
1
 AUS
Steven Hooker 5,90
2
 FRA
Romain Mesnil 5,85 (SB)
3
 FRA
Renaud Lavillenie 5,80
4
 UKR
Maksym Mazuryk 5,75
5
 RUS
Aleksandr Gripitsj 5,75 (PB)
6
 FRA
Damiel Dossévi 5,75 (PB)
7
 GBR
Steven Lewis 5,65
7
 GER
Alexander Straub 5,65
7
 ITA
Giuseppe Gibilisco 5,65
Vrouwen
Rang Land Atlete Hoogte
1
 POL
Anna Rogowska 4,75
2
 USA
Chelsea Johnson 4,65 (SB)
2
 POL
Monika Pyrek 4,65
4
 GER
Silke Spiegelburg 4,65
5
 BRA
Fabiana Murer 4,55
6
 GBR
Kate Dennison 4,55
7
 GER
Anna Battke 4,40
7
 RUS
Tatjana Polnova 4,40

Verspringen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 USA
Dwight Phillips 8,54
2
 RSA
Godfrey Khotso Mokoena 8,47
3
 AUS
Mitchell Watt 8,37
4
 AUS
Fabrice Lapierre 8,21
5
 GBR
Greg Rutherford 8,17
6
 FRA
Salim Sdiri 8,07
7
 BOT
Gable Garenamotse 8,06
8
 GBR
Chris Tomlinson 8,06
Vrouwen
Rang Land Atlete Afstand
1
 USA
Brittney Reese 7,10 (WL)
2
 RUS
Tatjana Lebedeva 6,97 (SB)
3
 TUR
Karin Mey Melis 6,80
4
 POR
Naide Gomes 6,77
5
 RUS
Olga Koetsjerenko 6,77
6
 AIA
Shara Proctor 6,71 (NR)
7
 BRA
Maurren Maggi 6,68
8
 EST
Ksenija Balta 6,62

Hink-stap-springen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 GBR
Phillips Idowu 17,73 (WL)
2
 POR
Nelson Évora 17,55
3
 CUB
Alexis Copello 17,36
4
 BAH
Leevan Sands 17,32 (SB)
5
 CUB
Arnie David Girat 17,26
6
 CHN
Li Yanxi 17,23
7
 RUS
Igor Spasovchodski 16,91
8
 BRA
Jadel Gregório 16,89
Vrouwen
Rang Land Atleet Afstand
1
 CUB
Yargelis Savigne 14,95
2
 CUB
Mabel Gay 14,61 (SB)
3
 RUS
Anna Pjatych 14,58
4
 SRB
Biljana Topic 14,52 (NR)
5
 JAM
Trecia Smith 14,48 (SB)
6
 RUS
Tatjana Lebedeva 14,37
7
 ROU
Cristina Bujin 14,26
8
 SVK
Dana Veldáková 14,25

Kogelstoten

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 USA
Christian Cantwell 22,03 (WL)
2
 POL
Tomasz Majewski 21,91
3
 GER
Ralf Bartels 21,37 (PB)
4
 USA
Reese Hoffa 21,28
5
 USA
Adam Nelson 21,11 (SB)
6
 BLR
Pawel Lyschyn 20,98 (PB)
7
 SLO
Miroslav Vodovnik 20,50 (SB)
DQ
 BLR
Andrej Michnevitsj 20,74
Vrouwen
Rang Land Atlete Afstand
1
 NZL
Valerie Vili 20,44
2
 GER
Nadine Kleinert 20,20 (PB)
3
 CHN
Gong Lijiao 19,89 (PB)
4
 BLR
Natallja Michnevitsj 19,66
5
 RUS
Anna Avdejeva 19,66
6
 USA
Michelle Carter 18,96
7
 CHN
Li Meiju 18,76
8
 CUB
Misleydis González 18,74

Discuswerpen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 GER
Robert Harting 69,43 (PB)
2
 POL
Piotr Małachowski 69,15 (NR)
3
 EST
Gerd Kanter 66,88
4
 LTU
Virgilijus Alekna 66,36
5
 USA
Casey Malone 66,06
6
 HUN
Zoltán Kövágó 65,17
7
 RUS
Bogdan Pisjtsjalnikov 65,02
8
 AUT
Gerhard Mayer 63,17
Vrouwen
Rang Land Atlete Afstand
1
 AUS
Dani Samuels 65,44 (PB)
2
 CUB
Yarelis Barrios 65,31 (SB)
3
 ROU
Nicoleta Grasu 65,20 (SB)
4
 POL
Zaneta Glanc 62,66
5
 CHN
Aimin Song 62,42
6
 GER
Nadine Müller 62,04
7
 RUS
Natalja Sadova 61,78
8
 FRA
Mélina Robert-Michon 60,92

Kogelslingeren

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 SLO
Primož Kozmus 80,84 (SB)
2
 POL
Szymon Ziółkowski 79,30 (SB)
3
 RUS
Aleksej Zagornyj 78,09
4
 HUN
Krisztián Pars 77,45
5
 GER
Sergej Litvinov jr. 76,58
6
 GER
Markus Esser 76,27
7
 CRO
András Haklits 76,26
8
 BLR
Pavel Kryvitski 76,00
Vrouwen
Rang Land Atlete Afstand
1
 POL
Anita Włodarczyk 77,96 (WR)
2
 GER
Betty Heidler 77,12 (NR)
3
 SVK
Martina Hrašnová 74,79
4
 GER
Kathrin Klaas 74,23 (PB)
5
 CHN
Wenxiu Zhang 72,57
6
 RUS
Tatjana Lysenko 72,22
7
 USA
Jessica Cosby 72,17
8
 ITA
Clarissa Claretti 71,56

Speerwerpen

Mannen
Rang Land Atleet Afstand
1
 NOR
Andreas Thorkildsen 89,59 (SB)
2
 CUB
Guillermo Martínez 86,41 (SB)
3
 JPN
Yukifumi Murakami 82,97
4
 LAT
Vadims Vasiļevskis 82,37
5
 FIN
Tero Pitkämäki 81,90
6
 FIN
Antti Ruuskanen 81,87
7
 LAT
Ainars Kovals 81,54
8
 GER
Mark Frank 81,32
Vrouwen
Rang Land Atlete Afstand
1
 GER
Steffi Nerius 67,30 (SB)
2
 CZE
Barbora Špotáková 66,42
3
 RUS
Maria Abakoemova 66,06
4
 ROU
Monica Stoian 64,51 (PB)
5
 GER
Christina Obergföll 64,34
6
 GER
Linda Stahl 63,23
7
 CUB
Olisdeilys Menéndez 63,11 (SB)
8
 GRE
Sávva Líka 60,29

Tienkamp / Zevenkamp

Mannen
Rang Land Atleet Punten
1
 USA
Trey Hardee 8790 (WL)
2
 CUB
Leonel Suárez 8640
3
 RUS
Aleksandr Pogorelov 8528 (PB)
4
 UKR
Oleksiy Kasyanov 8479 (PB)
5
 RUS
Aleksej Sysojev 8454 (SB)
6
 GER
Pascal Behrenbruch 8439 (PB)
7
 SWE
Nicklas Wiberg 8406 (NR)
8
 CUB
Yordani García 8387
Vrouwen
Rang Land Atlete Punten
1
 GBR
Jessica Ennis 6731 (WL)
2
 GER
Jennifer Oeser 6493 (PB)
3
 POL
Kamila Chudzik 6471 (SB)
4
 UKR
Natalja Dobrynska 6444
5
 UKR
Lyudmyla Yosypenko 6416 (PB)
6
 UKR
Hanna Melnytsjenko 6414
7
 FRA
Antoinette Nana Djimou 6323 (PB)
8
 RUS
Tatjana Tsjernova 6288

Marathon

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 KEN
Abel Kirui 2:06.54 (CR)
2
 KEN
Emmanuel Mutai 2:07.48
3
 ETH
Tsegay Kebede 2:08.35
4
 ETH
Yemane Tsegay 2:08.42
5
 KEN
Robert Kipkoech Cheruiyot 2:10.46 (SB)
6
 JPN
Atsushi Sato 2:12.05
7
 MAR
Adil Ennani 2:12.12
8
 ESP
José Manuel Martínez 2:14.04 (SB)
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 CHN
Bai Xue 2:25.15 (SB)
2
 JPN
Yoshimi Ozaki 2:25.25 (SB)
3
 ETH
Aselefech Mergia 2:25.32
4
 CHN
Zhou Chunxiu 2:25.39 (SB)
5
 CHN
Zhu Xiaolin 2:26.08 (SB)
6
 POR
Marisa Barros 2:26.50
7
 JPN
Yuri Kano 2:26.57 (SB)
8
 RUS
Alevtina Biktimirova 2:27.39 (SB)

20 km snelwandelen

Mannen
Rang Land Atleet Tijd
1
 RUS
Valeri Bortsjin 1:18.41
2
 CHN
Wang Hao 1:19.06 (PB)
3
 MEX
Eder Sánchez 1:19.22 (SB)
4
 ITA
Giorgio Rubino 1:19.50
5
 COL
Luis López 1:20.03 (NR)
6
 AUS
Jared Tallent 1:20.27
7
 NOR
Erik Tysse 1:20.38
8
 MEX
Jesús Sánchez 1:20.52 (PB)
Vrouwen
Rang Land Atlete Tijd
1
 IRL
Olive Loughnane 1:28.58 (SB)
2
 CHN
Liu Hong 1:29.10 (SB)
3
 RUS
Anisia Kirdjapkina 1:30.09
4
 POR
Vera Santos 1:30.35
5
 ESP
Beatriz Pascual 1:30.40
6
 JPN
Masumi Fusiche 1:31.15
7
 LTU
Kristina Saltanovic 1:31.23 (SB)
8
 ITA
Elisa Rigaudo 1:31.52
DQ
 RUS
Olga Kaniskina 1:28.09[1]

50 km snelwandelen

Mannen
Rang Land Atlete Tijd
1
 RUS
Sergej Kirdjapkin 3:38.35 (WL)
2
 NOR
Trond Nymark 3:41.16 (NR)
3
 ESP
Jesús Ángel García 3:41.37 (SB)
4
 POL
Grzegorz Sudol 3:42.34 (PB)
5
 GER
André Höhne 3:43.19 (PB)
6
 AUS
Luke Adams 3:43.39 (PB)
7
 AUS
Jared Tallent 3:44.50 (SB)
8
 ITA
Marco De Luca 3:46.31 (PB)

Legenda

  • AR = Werelddeelrecord (Area Record)
  • CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
  • SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
  • PB = Persoonlijk record (Personal Best)
  • NR = Nationaal record (National Record)
  • ER = Europees record (European Record)
  • WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
  • WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
  • WR = Wereldrecord (World Record)

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
10 6 6 22
2
 Jamaica
7 4 2 13
3
 Kenia
4 5 2 11
4
 Rusland
3 3 7 13
5
 Polen
2 4 2 8
6
 Duitsland
2 3 4 9
7
 Ethiopië
2 2 4 8
8
 Verenigd Koninkrijk
2 2 2 6
9
 Zuid-Afrika
2 1 0 3
10
 Australië
2 0 2 4
11
 Bahrein
2 0 1 3
12
 Cuba
1 4 1 6
13
 China
1 2 1 4
14
 Noorwegen
1 1 0 2
15
 Spanje
1 0 1 2
16
 Barbados
1 0 0 1
16
 Kroatië
1 0 0 1
16
 Nieuw-Zeeland
1 0 0 1
16
 Slovenië
1 0 0 1
16
 Ierland
1 0 0 1
21
 Frankrijk
0 1 2 3
21
 Trinidad en Tobago
0 1 2 3
23
 Bahama's
0 1 1 2
23
 Japan
0 1 1 2
25
 Canada
0 1 0 1
25
 Cyprus
0 1 0 1
25
 Eritrea
0 1 0 1
25
 Panama
0 1 0 1
25
 Portugal
0 1 0 1
25
 Puerto Rico
0 1 0 1
25
 Tsjechië
0 1 0 1
32
 Estland
0 0 1 1
32
 Mexico
0 0 1 1
32
 Qatar
0 0 1 1
32
 Roemenië
0 0 1 1
32
 Slowakije
0 0 1 1
32
 Turkije
0 0 1 1
Totaal 47 48 47 142

Trivia

Tijdens de halve finale 800 meter voor mannen, viel Bram Som gelijk met de Soedanees Abubaker Kaki Khamis. Het leek erop dat Som was uitgeschakeld, maar na protestindiening mocht Som door naar de finale.

Zie de categorie 2009 World Championships in Athletics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen atletiek 2009
Listen to this article