Wereldkampioenschappen biatlon 2016
sportseizoen van een biatloncompetitie / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
De wereldkampioenschappen biatlon 2016 werden van 2 tot en met 13 maart 2016 gehouden in Oslo.
Snelle feiten Gehouden in, Jaar ...
Wereldkampioenschappen biatlon 2016 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holmenkollenstadion (rechts) en de Holmenkollenschans | |||||||
Gehouden in | Oslo | ||||||
Jaar | 2016 | ||||||
Data | 2 t/m 13 maart | ||||||
Sport | Biatlon | ||||||
Organisator | IBU | ||||||
Evenementen | 11 | ||||||
Openingsceremonie | 2 maart | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Sluiten
De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.
Meer informatie Datum, Lokale tijd ...
Datum | Lokale tijd | Mannen | Vrouwen |
---|---|---|---|
03 maart | 15:30 | Gemengde estafette | |
05 maart | 11:30 / 14:30 | 10 km sprint | 7,5 km sprint |
06 maart | 13:30 / 15:45 | 12,5 km achtervolging | 10 km achtervolging |
09 maart | 15:30 | 15 km individueel | |
10 maart | 15:30 | 20 km individueel | |
11 maart | 15:30 | 4×6 km estafette | |
12 maart | 15:30 | 4×7,5 km estafette | |
13 maart | 16:00 / 13:00 | 15 km massastart | 12,5 km massastart |
Sluiten
Mannen
Meer informatie Onderdeel, 1 Goud ...
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
20 km individueel | FRA | Martin Fourcade | AUT | Dominik Landertinger | AUT | Simon Eder |
10 km sprint | FRA | Martin Fourcade | NOR | Ole Einar Bjørndalen | UKR | Serhij Semenov |
12,5 km achtervolging | FRA | Martin Fourcade | NOR | Ole Einar Bjørndalen | NOR | Emil Hegle Svendsen |
15 km massastart | NOR | Johannes Thingnes Bø | FRA | Martin Fourcade | NOR | Ole Einar Bjørndalen |
4×7,5 km estafette | NOR | Ole Einar Bjørndalen Johannes Thingnes Bø Tarjei Bø Emil Hegle Svendsen | GER | Erik Lesser Benedikt Doll Arnd Peiffer Simon Schempp | CAN | Christian Gow Nathan Smith Scott Gow Brendan Green |
Sluiten
Vrouwen
Meer informatie Onderdeel, 1 Goud ...
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
15 km individueel | FRA | Marie Dorin Habert | FRA | Anaïs Bescond | GER | Laura Dahlmeier |
7,5 km sprint | NOR | Tiril Eckhoff | FRA | Marie Dorin Habert | GER | Laura Dahlmeier |
10 km achtervolging | GER | Laura Dahlmeier | ITA | Dorothea Wierer | FRA | Marie Dorin Habert |
12,5 km massastart | FRA | Marie Dorin Habert | GER | Laura Dahlmeier | FIN | Kaisa Mäkäräinen |
4×6 km estafette | NOR | Synnøve Solemdal Fanny Horn Birkeland Tiril Eckhoff Marte Olsbu | FRA | Justine Braisaz Anaïs Bescond Anaïs Chevalier Marie Dorin Habert | GER | Franziska Preuß Franziska Hildebrand Maren Hammerschmidt Laura Dahlmeier |
Sluiten
Gemengd
Meer informatie Onderdeel, 1 Goud ...
Onderdeel | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Gemengde estafette | FRA | Anaïs Bescond Marie Dorin Habert Quentin Fillon Maillet Martin Fourcade | GER | Franziska Preuß Franziska Hildebrand Arnd Peiffer Simon Schempp | NOR | Marte Olsbu Tiril Eckhoff Johannes Thingnes Bø Tarjei Bø |
Sluiten