For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen biatlon 2017.

Wereldkampioenschappen biatlon 2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Wereldkampioenschappen biatlon 2017
Gehouden in
Vlag van Oostenrijk
Hochfilzen
Jaar 2017
Data 8 t/m 19 februari
Sport Biatlon
Organisator IBU
Evenementen 11
Openingsceremonie 8 februari
Navigatie
2016     2019
Portaal 
Portaalicoon
 
Sport

De wereldkampioenschappen biatlon 2017 werden van 8 tot en met 19 februari 2017 gehouden in het Oostenrijkse Hochfilzen. Na de kampioenschappen van 1978, 1998 en 2005 was het de vierde keer dat de wereldkampioenschappen biatlon in Hochfilzen plaatsvonden.

De resultaten van de wereldkampioenschappen telden ook mee voor de wereldbeker.

Wedstrijdschema

Datum Lokale tijd Mannen Vrouwen
9 februari 14:45 Gemengde estafette
10 februari 14:45 7,5 km sprint
11 februari 14:45 10 km sprint
12 februari 14:45 / 10:30 12,5 km achtervolging 10 km achtervolging
15 februari 14:30 15 km individueel
16 februari 14:30 20 km individueel
17 februari 14:45 4 x 6 km estafette
18 februari 14:45 4 x 7,5 km estafette
19 februari 14:45 / 11:30 15 km massastart 12,5 km massastart

Medailles

Mannen

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
20 km individueel
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Lowell Bailey
Vlag van Tsjechië
 CZE
Ondřej Moravec
Vlag van Frankrijk
 FRA
Martin Fourcade
10 km sprint
Vlag van Duitsland
 GER
Benedikt Doll
Vlag van Noorwegen
 NOR
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Frankrijk
 FRA
Martin Fourcade
12,5 km achtervolging
Vlag van Frankrijk
 FRA
Martin Fourcade
Vlag van Noorwegen
 NOR
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
Ole Einar Bjørndalen
15 km massastart
Vlag van Duitsland
 GER
Simon Schempp
Vlag van Noorwegen
 NOR
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Oostenrijk
 AUT
Simon Eder
4×7,5 km estafette
Vlag van Rusland
 RUS
Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipoelin
Vlag van Frankrijk
 FRA
Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Oostenrijk
 AUT
Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger

Vrouwen

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
15 km individueel
Vlag van Duitsland
 GER
Laura Dahlmeier
Vlag van Tsjechië
 CZE
Gabriela Koukalová
Vlag van Italië
 ITA
Alexia Runggaldier
7,5 km sprint
Vlag van Tsjechië
 CZE
Gabriela Koukalová
Vlag van Duitsland
 GER
Laura Dahlmeier
Vlag van Frankrijk
 FRA
Anaïs Chevalier
10 km achtervolging
Vlag van Duitsland
 GER
Laura Dahlmeier
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
Darja Domratsjeva
Vlag van Tsjechië
 CZE
Gabriela Koukalová
12,5 km massastart
Vlag van Duitsland
 GER
Laura Dahlmeier
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
Susan Dunklee
Vlag van Finland
 FIN
Kaisa Mäkäräinen
4×6 km estafette
Vlag van Duitsland
 GER
Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Vlag van Oekraïne
 UKR
Iryna Varvynets
Joelia Dzjyma
Anastasja Merkoesjyna
Olena Pidhroesjna
Vlag van Frankrijk
 FRA
Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert

Gemengd

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Gemengde estafette
Vlag van Duitsland
 GER
Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Frankrijk
 FRA
Anaïs Chevalier
Marie Dorin Habert
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Vlag van Rusland
 RUS
Olga Podtsjoefarova
Tatjana Akimova
Aleksandr Loginov
Anton Sjipoelin

Medailleklassement

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
7 1 0 8
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
1 2 4 7
3
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
1 2 1 4
4
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1 1 0 1
5
Vlag van Rusland
 Rusland
1 0 1 2
6
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
0 3 1 4
7
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
0 1 0 1
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
0 1 0 1
9
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
0 0 2 2
10
Vlag van Finland
 Finland
0 0 1 1
Vlag van Italië
 Italië
0 0 1 1
Totaal 11 11 11 33

Uitslagen

Individueel

20 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
0 (0+0+0+0) 48.07,4
Zilver Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië
 CZE
0 (0+0+0+0) + 3,3
Brons Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
2 (1+0+1+0) + 21,2
4 Erik Lesser
Vlag van Duitsland
 GER
1 (0+1+0+0) + 32,0
5 Serhij Semenov
Vlag van Oekraïne
 UKR
1 (0+0+1+0) + 38,6
6 Michal Krčmář
Vlag van Tsjechië
 CZE
0 (0+0+0+0) + 43,6
7 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
2 (2+0+0+0) + 43,9
8 Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
2 (0+0+1+1) + 1.11,9
9 Lars Helge Birkeland
Vlag van Noorwegen
 NOR
1 (0+0+1+0) + 1.14,3
10 Benjamin Weger
Vlag van Zwitserland
 SUI
1 (0+0+0+1) + 1.22,8
15 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
1 (1+0+0+0) 41.30,1
Zilver Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
1 (1+0+0+0) + 24,7
Brons Alexia Runggaldier
Vlag van Italië
 ITA
0 (0+0+0+0) + 1.45,6
4 Mari Laukkanen
Vlag van Finland
 FIN
1 (0+0+1+0) + 1.56,8
5 Ekaterina Avvakumova
Vlag van Zuid-Korea
 KOR
0 (0+0+0+0) + 2.03,6
6 Susan Dunklee
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
2 (1+0+0+1) + 2.06,8
7 Maren Hammerschmidt
Vlag van Duitsland
 GER
2 (0+0+2+0) + 2.27,5
8 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
2 (0+1+0+1) + 2.45,5
9 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
2 (0+0+1+1) + 2.46,1
10 Olena Pidhroesjna
Vlag van Oekraïne
 UKR
2 (1+0+0+1) + 2.54,6

Sprint

10 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
0 (0+0) 23.27,4
Zilver Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
0 (0+0) + 0,7
Brons Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
1 (1+1) + 23,5
4 Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
0 (0+0) + 29,5
5 Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië
 CZE
1 (0+1) + 30,7
6 Krasimir Anev
Vlag van Bulgarije
 BUL
0 (0+0) + 33,5
7 Julian Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
2 (1+1) + 35,3
8 Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
1 (0+1) + 38,4
9 Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
1 (1+0) + 40,0
10 Jevgeni Garanitsjev
Vlag van Rusland
 RUS
1 (1+0) + 45,1
7,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
0 (0+0) 19.12,6
Zilver Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
0 (0+0) + 4,0
Brons Anaïs Chevalier
Vlag van Frankrijk
 FRA
0 (0+0) + 25,1
4 Lisa Vittozzi
Vlag van Italië
 ITA
0 (0+0) + 25,3
5 Federica Sanfilippo
Vlag van Italië
 ITA
0 (0+0) + 31,9
6 Vanessa Hinz
Vlag van Duitsland
 GER
0 (0+0) + 37,9
7 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
1 (1+0) + 42,8
8 Anastasiya Kuzmina
Vlag van Slowakije
 SVK
1 (0+1) + 44,0
9 Célia Aymonier
Vlag van Frankrijk
 FRA
1 (0+1) + 53,9
10 Anastasya Merkoesjina
Vlag van Oekraïne
 UKR
0 (0+0) + 55,0

Achtervolging

12,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
1 (0+0+0+1) 30.16,9
Zilver Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
3 (1+1+1+0) + 22,8
Brons Ole Einar Bjørndalen
Vlag van Noorwegen
 NOR
1 (0+0+0+1) + 25,6
4 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
1 (0+1+0+0) + 33,4
5 Ondřej Moravec
Vlag van Tsjechië
 CZE
2 (0+0+1+1) + 34,0
6 Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
1 (0+0+1+0) + 34,7
7 Krasimir Anev
Vlag van Bulgarije
 BUL
1 (0+0+0+1) + 38,3
8 Julia Eberhard
Vlag van Oostenrijk
 AUT
3 (1+1+0+1) + 48,1
9 Tarjei Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
2 (1+0+0+1) + 52,3
10 Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
3 (0+0+2+1) + 52,4
10 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
1 (1+0+0+0) 28.02,3
Zilver Darja Domratsjeva
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
0 (0+0+0+0) + 11,6
Brons Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
3 (2+0+0+1) + 16,6
4 Irina Starych
Vlag van Rusland
 RUS
0 (0+0+0+0) + 35,9
5 Justine Braisaz
Vlag van Frankrijk
 FRA
1 (0+1+0+0) + 36,1
6 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
3 (1+0+2+0) + 36,3
7 Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
1 (0+0+0+1) + 37,2
8 Anastasya Merkoesjina
Vlag van Oekraïne
 UKR
0 (0+0+0+0) + 48,5
9 Célia Aymonier
Vlag van Frankrijk
 FRA
2 (0+1+0+1) + 57,2
10 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
3 (1+0+2+0) + 1.02,9

Massastart

15 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
0 (0+0+0+0) 35.38,3
Zilver Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
1 (0+0+0+1) + 9,0
Brons Simon Eder
Vlag van Oostenrijk
 AUT
0 (0+0+0+0) + 10,1
4 Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
2 (0+1+0+1) + 25,3
5 Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
3 (1+0+0+2) + 31,3
6 Lowell Bailey
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
0 (0+0+0+0) + 33,5
7 Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
 AUT
2 (0+0+0+2) + 38,0
8 Fredrik Lindström
Vlag van Zweden
 SWE
1 (0+0+1+0) + 39,7
9 Benedikt Doll
Vlag van Duitsland
 GER
2 (0+0+2+0) + 42,9
10 Arnd Peiffer
Vlag van Duitsland
 GER
2 (0+0+0+2) + 46,1
12,5 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
0 (0+0+0+0) 33.13,8
Zilver Susan Dunklee
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
0 (0+0+0+0) + 4,6
Brons Kaisa Mäkäräinen
Vlag van Finland
 FIN
1 (1+0+0+0) + 20,1
4 Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
1 (0+0+0+1) + 24,0
5 Teja Gregorin
Vlag van Slovenië
 SLO
1 (0+1+0+0) + 24,2
6 Joelia Dzjyma
Vlag van Oekraïne
 UKR
1 (0+1+0+0) + 24,4
7 Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
1 (0+0+0+1) + 40,3
8 Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
2 (0+0+1+1) + 1.05,6
9 Alexia Runggaldier
Vlag van Italië
 ITA
0 (0+0+0+0) + 1.06,9
10 Paulina Fialková
Vlag van Slowakije
 SVK
2 (0+1+1+0) + 1.14,1

Estafette

4 x 7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Aleksej Volkov
Maksim Tsvetkov
Anton Babikov
Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
1:14.15,0
Zilver Jean-Guillaume Béatrix
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
0+0 0+0
0+1 0+0
0+3 0+0
0+0 0+0
+ 5,8
Brons Daniel Mesotitsch
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
 AUT
0+0 0+1
0+2 0+2
0+1 0+2
0+1 0+1
+ 20,1
4 Erik Lesser
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
0+0 0+0
0+1 0+3
0+2 0+1
0+1 0+0
+ 29,6
5 Lukas Hofer
Dominik Windisch
Giuseppe Montello
Thomas Bormolini
Vlag van Italië
 ITA
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+1
0+2 0+0
+ 1.30,8
6 Artem Pryma
Serhij Semenov
Vladimir Semakov
Dmytro Pidroetsjnyi
Vlag van Oekraïne
 UKR
0+1 0+0
0+0 0+1
0+2 0+1
0+3 0+3
+ 1.41,3
7 Lowell Bailey
Leif Nordgren
Tim Burke
Sean Doherty
Vlag van de Verenigde Staten
 USA
0+1 0+0
0+0 0+1
0+1 0+3
0+2 0+0
+ 1.50,5
8 Ole Einar Bjørndalen
Emil Hegle Svendsen
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Vlag van Noorwegen
 NOR
0+0 0+2
0+1 0+0
0+0 1+3
0+2 0+0
+ 2.22,3
9 Krasimir Anev
Anton Sinapov
Michail Kletcherov
Vladimir Iliev
Vlag van Bulgarije
 BUL
0+1 0+0
0+0 1+3
0+0 0+1
0+2 0+0
+ 2.50,3
10 Tomáš Krupčík
Ondřej Moravec
Michal Šlesingr
Michal Krčmář
Vlag van Tsjechië
 CZE
0+1 1+3
0+1 0+1
0+3 0+2
0+2 0+2
+ 3.10,0
4 x 6 km vrouwen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Vanessa Hinz
Maren Hammerschmidt
Franziska Hildebrand
Laura Dahlmeier
Vlag van Duitsland
 GER
0+0 0+2
0+1 0+3
0+0 0+0
0+1 0+2
1:11.16,6
Zilver Iryna Varvynets
Joelia Dzjyma
Anastasja Merkoesjyna
Olena Pidhroesjna
Vlag van Oekraïne
 UKR
0+0 0+1
0+1 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
+ 6,4
Brons Anaïs Chevalier
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Marie Dorin Habert
Vlag van Frankrijk
 FRA
0+0 0+1
0+3 0+0
0+3 0+0
0+0 0+0
+ 8,1
4 Jessica Jislová
Eva Puskarčíková
Veronika Vítková
Gabriela Koukalová
Vlag van Tsjechië
 CZE
0+0 0+0
0+1 0+1
0+2 0+2
0+0 0+0
+ 14,0
5 Lisa Vittozzi
Federica Sanfilippo
Alexia Runggaldier
Dorothea Wierer
Vlag van Italië
 ITA
0+0 0+1
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+1
+ 36,5
6 Mona Brorsson
Hanna Öberg
Emma Nilsson
Anna Magnusson
Vlag van Zweden
 SWE
0+0 0+2
0+1 0+0
0+1 0+1
0+0 0+2
+ 1.20,4
7 Magdalena Gwizdoń
Monika Hojnisz
Kinga Mitoraj
Krystyna Guzik
Vlag van Polen
 POL
0+0 0+1
0+2 0+1
0+0 0+2
0+0 0+0
+ 1.23,1
8 Paulína Fialková
Anastasiya Kuzmina
Ivona Fialková
Jana Gereková
Vlag van Slowakije
 SVK
0+1 0+2
0+1 0+1
0+2 0+0
0+0 0+0
+ 1.36,9
9 Nadezjda Skardino
Irina Krjoeko
Nadzeja Pisareva
Darja Domratsjeva
Vlag van Wit-Rusland
 BLR
0+0 0+1
0+0 0+0
0+2 0+1
0+0 0+1
+ 1.50,7
10 Olga Podtsjoefarova
Svetlana Sleptsova
Irina Starych
Tatjana Akimova
Vlag van Rusland
 RUS
0+1 0+1
0+0 0+2
0+0 0+0
1+3 0+1
+ 2.15,5

Gemengde estafette

2 x 6 km vrouwen + 2 x 7,5 km mannen
# Naam Land Straf Tijd
Goud Vanessa Hinz
Laura Dahlmeier
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Vlag van Duitsland
 GER
0+0 0+2
0+2 0+2
0+0 0+0
0+0 0+1
1:09.06,4
Zilver Anaïs Chevalier
Marie Dorin Habert
Quentin Fillon Maillet
Martin Fourcade
Vlag van Frankrijk
 FRA
0+0 0+2
0+0 0+2
0+1 1+3
0+0 0+0
+ 2,2
Brons Olga Podtsjoefarova
Tatjana Akimova
Aleksandr Loginov
Anton Sjipoelin
Vlag van Rusland
 RUS
0+1 0+3
0+0 0+0
0+0 0+3
0+0 0+0
+ 3,2
4 Lisa Vittozzi
Dorothea Wierer
Lukas Hofer
Dominik Windisch
Vlag van Italië
 ITA
0+0 - 0+0
0+1 - 0+2
0+1 - 0+0
0+0 - 0+2
+ 28,7
5 Olena Pidhroesjna
Joelia Dzjyma
Serhij Semenov
Dmytro Pidroetsjnyi
Vlag van Oekraïne
 UKR
0+2 - 0+2
0+0 - 0+1
0+1 - 0+2
0+0 - 0+0
+ 35,6
6 Hanna Öberg
Anna Magnusson
Jesper Nelin
Fredrik Lindström
Vlag van Zweden
 SWE
0+1 0+1
0+0 0+0
0+0 0+3
0+2 0+1
+ 41,6
7 Eva Puskarčíková
Gabriela Koukalová
Ondřej Moravec
Michal Krčmář
Vlag van Tsjechië
 CZE
0+0 2+3
0+0 0+1
0+1 0+1
0+1 0+2
+ 41,7
8 Marte Olsbu
Tiril Eckhoff
Johannes Thingnes Bø
Emil Hegle Svendsen
Vlag van Noorwegen
 NOR
0+1 0+0
1+3 0+2
0+0 1+3
0+0 0+1
+ 46,2
9 Lisa Theresa Hauser
Fabienne Hartweger
Simon Eder
Dominik Landertinger
Vlag van Oostenrijk
 AUT
0+2 0+0
1+3 0+1
0+0 0+2
0+0 0+0
+ 1.20,2
10 Mari Laukkanen
Kaisa Mäkäräinen
Tuomas Grönman
Olli Hiidensalo
Vlag van Finland
 FIN
0+1 0+1
0+2 0+2
0+0 0+1
0+1 0+1
+ 1.38,9

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen biatlon 2017
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.