For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen langlaufen.

Wereldkampioenschappen langlaufen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen langlaufen zijn een onderdeel van de wereldkampioenschappen noords skiën die sinds 1924 door de FIS worden georganiseerd. Tussen 1924 en 1939 werden de WK elk jaar georganiseerd, waarbij ze in Olympische jaren, samenvielen met de Spelen. Vanaf 1948 werd er om de twee jaar om de wereldtitels gestreden en sinds 1985 worden de wereldkampioenschappen noords skiën los van de Olympische Winterspelen georganiseerd.

Mannen

18 km en 15 km

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
18 km
1925 Johannisbad Klassiek
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Otakar Německý
Vlag van Tsjecho-Slowakije
František Donth
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Josef Erleback
1926 Lahti Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
1927 Cortina d'Ampezzo Klassiek
Vlag van Zweden
John Lindgren
Vlag van Tsjecho-Slowakije
František Donth
Vlag van Duitsland
Viktor Schneider
17 km
1929 Zakopane Klassiek
Vlag van Finland
Veli Saarinen
Vlag van Finland
Anselm Knuuttila
Vlag van Zweden
Hjalmar Bergström
1930 Oslo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Arne Rustadstuen
Vlag van Noorwegen
Trygve Brodahl
Vlag van Finland
Tauno Lappalainen
18 km
1931 Oberhof Klassiek
Vlag van Noorwegen
Johan Grøttumsbråten
Vlag van Noorwegen
Kristian Hovde
Vlag van Zweden
Nils Svärd
1933 Innsbruck Klassiek
Vlag van Zweden
Nils-Joel Englund
Vlag van Zweden
Hjalmar Bergström
Vlag van Finland
Väinö Liikkanen
1934 Sollefteå Klassiek
Vlag van Finland
Sulo Nurmela
Vlag van Finland
Veli Saarinen
Vlag van Finland
Martti Lappalainen
1935 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van Finland
Klaes Karppinen
Vlag van Noorwegen
Oddbjørn Hagen
Vlag van Noorwegen
Olaf Hoffsbakken
1937 Chamonix Klassiek
Vlag van Noorwegen
Lars Bergendahl
Vlag van Finland
Kalle Jalkanen
Vlag van Finland
Pekka Niemi
1938 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Pauli Pitkänen
Vlag van Zweden
Alfred Dahlqvist
Vlag van Finland
Kalle Jalkanen
1939 Zakopane Klassiek
Vlag van Finland
Jussi Kurikkala
Vlag van Finland
Klaes Karppinen
Vlag van Zweden
Carl Pahlin
1950 Lake Placid Klassiek
Vlag van Zweden
Karl-Erik Åström
Vlag van Zweden
Enar Josefsson
Vlag van Noorwegen
Arnljot Nyaas
15 km
1954 Falun Klassiek
Vlag van Finland
Veikko Hakulinen
Vlag van Finland
Arvo Viitanen
Vlag van Finland
August Kiuru
1958 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Veikko Hakulinen
Vlag van de Sovjet-Unie
Pavel Koltsjin
Vlag van de Sovjet-Unie
Anatoli Sjeljoechin
1962 Zakopane Klassiek
Vlag van Zweden
Assar Rönnlund
Vlag van Noorwegen
Harald Grønningen
Vlag van Noorwegen
Einar Østby
1966 Oslo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Gjermund Eggen
Vlag van Noorwegen
Ole Ellefsæter
Vlag van Noorwegen
Odd Martinsen
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van Zweden
Lars-Göran Åslund
Vlag van Noorwegen
Odd Martinsen
Vlag van de Sovjet-Unie
Fjodor Simasjov
1974 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Magne Myrmo
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Gerhard Grimmer
Vlag van de Sovjet-Unie
Vasili Rotsjev
1978 Lahti Klassiek
Vlag van Polen
Józef Łuszczek
Vlag van de Sovjet-Unie
Jevgeni Beljajev
Vlag van Finland
Juha Mieto
1982 Oslo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Oddvar Brå
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksandr Zavjalov
Vlag van Finland
Harri Kirvesniemi
1985 Seefeld Klassiek
Vlag van Finland
Kari Härkönen
Vlag van Zweden
Thomas Wassberg
Vlag van Italië
Maurilio De Zolt
1987 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Italië
Marco Albarello
Vlag van Zweden
Thomas Wassberg
Vlag van de Sovjet-Unie
Michail Devjatjarov
1989 Lahti vrij Vrije stijl
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van Zweden
Torgny Mogren
Vlag van Zweden
Lars Håland
1989 Lahti klassiek Vrije stijl
Vlag van Finland
Harri Kirvesniemi
Vlag van Noorwegen
Pål Gunnar Mikkelsplass
Vlag van Noorwegen
Vegard Ulvang
1991 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Smirnov
1993-1999 Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
2001 Lahti Klassiek
Vlag van Zweden
Per Elofsson
Vlag van Zweden
Mathias Fredriksson
Vlag van Noorwegen
Odd-Bjørn Hjelmeset
2003 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Duitsland
Axel Teichmann
Vlag van Estland
Jaak Mae
Vlag van Noorwegen
Frode Estil
2005 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Italië
Pietro Piller Cottrer
Vlag van Italië
Fulvio Valbusa
Vlag van Noorwegen
Tore Ruud Hofstad
2007 Sapporo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Lars Berger
Vlag van Wit-Rusland
Leanid Karneyenka
Vlag van Duitsland
Tobias Angerer
2009 Liberec Klassiek
Vlag van Estland
Andrus Veerpalu
Vlag van Tsjechië
Lukáš Bauer
Vlag van Finland
Matti Heikkinen
2011 Oslo Klassiek
Vlag van Finland
Matti Heikkinen
Vlag van Noorwegen
Eldar Rønning
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
2013 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Zweden
Johan Olsson
Vlag van Noorwegen
Tord Asle Gjerdalen
2015 Falun Vrije stijl
Vlag van Zweden
Johan Olsson
Vlag van Frankrijk
Maurice Manificat
Vlag van Noorwegen
Anders Gløersen
2017 Lathi Klassiek
Vlag van Finland
Iivo Niskanen
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
Niklas Dyrhaug
2019 Seefeld Klassiek
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Rusland
Aleksandr Bessmertnych
Vlag van Finland
Iivo Niskanen
2021 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Hans Christer Holund
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
Vlag van Noorwegen
Harald Østberg Amundsen
2023 Planica Vrije stijl

50 km

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ Interval start ↓
1925 Johannisbad Klassiek
Vlag van Tsjecho-Slowakije
František Donth
Vlag van Tsjecho-Slowakije
František Häckel
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Antonín Ettrich
1926 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Matti Raivio
Vlag van Finland
Tauno Lappalainen
Vlag van Noorwegen
Olav Kjelbotn
1927 Cortina d'Ampezzo Klassiek
Vlag van Zweden
John Lindgren
Vlag van Zweden
John Wikström
Vlag van Tsjecho-Slowakije
František Donth
1929 Zakopane Klassiek
Vlag van Finland
Anselm Knuuttila
Vlag van Finland
Veli Saarinen
Vlag van Zweden
Olle Hansson
1930 Oslo Klassiek
Vlag van Zweden
Sven Utterström
Vlag van Noorwegen
Arne Rustadstuen
Vlag van Finland
Adiel Paananen
1931 Oberhof Klassiek
Vlag van Noorwegen
Ole Stenen
Vlag van Noorwegen
Martin Peder Vangli
Vlag van Zweden
Karl Lindberg
1933 Innsbruck Klassiek
Vlag van Finland
Veli Saarinen
Vlag van Zweden
Sven Utterström
Vlag van Zweden
Hjalmar Bergström
1934 Sollefteå Klassiek
Vlag van Zweden
Elis Wiklund
Vlag van Zweden
Nils-Joel Englund
Vlag van Finland
Olli Remes
1935 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van Zweden
Nils-Joel Englund
Vlag van Finland
Klaes Karppinen
Vlag van Noorwegen
Trygve Brodahl
1937 Chamonix Klassiek
Vlag van Finland
Pekka Niemi
Vlag van Finland
Klaes Karppinen
Vlag van Italië (1861-1946)
Vincenzo Demetz
1938 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Kalle Jalkanen
Vlag van Finland
Alvar Rantalahti
Vlag van Noorwegen
Lars Bergendahl
1939 Zakopane Klassiek
Vlag van Noorwegen
Lars Bergendahl
Vlag van Finland
Klaes Karppinen
Vlag van Noorwegen
Oscar Gjøslien
1950 Lake Placid Klassiek
Vlag van Zweden
Gunnar Eriksson
Vlag van Zweden
Enar Josefsson
Vlag van Zweden
Nils Karlsson
1954 Falun Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie van 1936-1955
Vladimir Koezin
Vlag van Finland
Veikko Hakulinen
Vlag van Finland
Arvo Viitanen
1958 Lahti Klassiek
Vlag van Zweden
Sixten Jernberg
Vlag van Finland
Veikko Hakulinen
Vlag van Finland
Arvo Viitanen
1962 Zakopane Klassiek
Vlag van Zweden
Sixten Jernberg
Vlag van Zweden
Assar Rönnlund
Vlag van Finland
Kalevi Hämäläinen
1966 Oslo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Gjermund Eggen
Vlag van Finland
Arto Tiainen
Vlag van Finland
Eero Mäntyranta
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van Finland
Kalevi Oikarainen
Vlag van de Sovjet-Unie
Vjatsjeslav Vedenin
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Gerhard Grimmer
1974 Falun Klassiek
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Gerhard Grimmer
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Stanislav Henych
Vlag van Zweden
Thomas Magnusson
1978 Lahti Klassiek
Vlag van Zweden
Sven-Åke Lundbäck
Vlag van de Sovjet-Unie
Jevgeni Beljajev
Vlag van Frankrijk
Jean-Paul Pierrat
1982 Oslo Klassiek
Vlag van Zweden
Thomas Wassberg
Vlag van de Sovjet-Unie
Joeri Boerlakov
Vlag van Noorwegen
Lars-Erik Eriksen
1985 Seefeld Klassiek
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van Italië
Maurilio De Zolt
Vlag van Noorwegen
Ove Aunli
1987 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Italië
Maurilio De Zolt
Vlag van Zweden
Thomas Wassberg
Vlag van Zweden
Torgny Mogren
1989 Lahti Vrije stijl
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van Zweden
Torgny Mogren
Vlag van de Sovjet-Unie
Aleksej Prokoerorov
1991 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Zweden
Torgny Mogren
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van Italië
Maurilio De Zolt
1993 Falun Vrije stijl
Vlag van Zweden
Torgny Mogren
Vlag van Frankrijk
Hervé Balland
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
1995 Thunder Bay Vrije stijl
Vlag van Italië
Silvio Fauner
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
1997 Trondheim Klassiek
Vlag van Finland
Mika Myllylä
Vlag van Noorwegen
Erling Jevne
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
1999 Ramsau Klassiek
Vlag van Finland
Mika Myllylä
Vlag van Estland
Andrus Veerpalu
Vlag van Oostenrijk
Mikhail Botvinov
2001 Lahti Vrije stijl
Vlag van Spanje
Johann Mühlegg
Vlag van Duitsland
René Sommerfeldt
Vlag van Rusland
Sergej Krijanin
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Tsjechië
Martin Koukal
Vlag van Zweden
Anders Södergren
Vlag van Zweden
Jörgen Brink
↓ Massastart ↓
2005 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Noorwegen
Frode Estil
Vlag van Noorwegen
Anders Aukland
Vlag van Noorwegen
Odd-Bjørn Hjelmeset
2007 Sapporo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Odd-Bjørn Hjelmeset
Vlag van Noorwegen
Frode Estil
Vlag van Duitsland
Jens Filbrich
2009 Liberec Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Rusland
Maksim Vylegsjanin
Vlag van Duitsland
Tobias Angerer
2011 Oslo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Rusland
Maksim Vylegsjanin
Vlag van Noorwegen
Tord Asle Gjerdalen
2013 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Zweden
Johan Olsson
Vlag van Zwitserland
Dario Cologna
Vlag van Kazachstan
Aleksej Poltoranin
2015 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Tsjechië
Lukáš Bauer
Vlag van Zweden
Johan Olsson
2017 Lahti Vrije stijl
Vlag van Canada
Alex Harvey
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
Vlag van Finland
Matti Heikkinen
2019 Seefeld Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Hans Christer Holund
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
2021 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Noorwegen
Emil Iversen
Witte vlag
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
2023 Planica Klassiek

50 km is een van de drie onderdelen die vanaf het begin van de wereldkampioenschappen noords skiën op het programma staan.

30 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ Interval start ↓
1926 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Matti Raivio
Vlag van Finland
Tauno Lappalainen
Vlag van Finland
Veli Saarinen
1927-1950 Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
1954 Falun Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie van 1936-1955
Vladimir Koezin
Vlag van Finland
Veikko Hakulinen
Vlag van Finland
Martti Lautala
1958 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Kalevi Hämäläinen
Vlag van de Sovjet-Unie
Pavel Koltsjin
Vlag van Zweden
Sixten Jernberg
1962 Zakopane Klassiek
Vlag van Finland
Eero Mäntyranta
Vlag van Zweden
Janne Stefansson
Vlag van Italië
Giulio de Florian
1966 Oslo Klassiek
Vlag van Finland
Eero Mäntyranta
Vlag van Finland
Kalevi Laurila
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
Walter Demel
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Vjatsjeslav Vedenin
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Gerhard Grimmer
Vlag van Noorwegen
Odd Martinsen
1974 Falun Klassiek
Vlag van Zweden
Thomas Magnusson
Vlag van Finland
Juha Mieto
Vlag van Polen
Jan Staszel
1978 Lahti Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Sergej Saveljev
Vlag van de Sovjet-Unie
Nikolaj Zimjatov
Vlag van Polen
Józef Łuszczek
1982 Oslo Vrije stijl
Vlag van Zweden
Thomas Eriksson
Vlag van Noorwegen
Lars-Erik Eriksen
Vlag van de Verenigde Staten
Bill Koch
1985 Seefeld Klassiek
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van Noorwegen
Ove Aunli
Vlag van Finland
Harri Kirvesniemi
1987 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Zweden
Thomas Wassberg
Vlag van Finland
Aki Karvonen
Vlag van Zweden
Christer Majbäck
1989 Lahti Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Smirnov
Vlag van Noorwegen
Vegard Ulvang
Vlag van Zweden
Christer Majbäck
1991 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Zweden
Gunde Svan
Vlag van de Sovjet-Unie
Vladimir Smirnov
Vlag van Noorwegen
Vegard Ulvang
1993 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Noorwegen
Vegard Ulvang
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
1995 Thunder Bay Klassiek
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Rusland
Aleksej Prokoerorov
1997 Trondheim Vrije stijl
Vlag van Rusland
Aleksej Prokoerorov
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Noorwegen
Thomas Alsgaard
1999 Ramsau Vrije stijl
Vlag van Finland
Mika Myllylä
Vlag van Noorwegen
Thomas Alsgaard
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
2001 Lahti Klassiek
Vlag van Estland
Andrus Veerpalu
Vlag van Noorwegen
Frode Estil
Vlag van Rusland
Michail Ivanov
↓ Massastart ↓
2003 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Thomas Alsgaard
Vlag van Noorwegen
Anders Aukland
Vlag van Noorwegen
Frode Estil

4 x 10 km estafette

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ 4 x 10 km klassieke stijl ↓
1933 Innsbruck
Vlag van Zweden
 Zweden
Per-Erik Hedlund
Sven Utterström
Nils-Joel Englund
Hjalmar Bergström
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
František Šimůnek
Vladimír Novák
Antonín Bartoň
Cyril Musil
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Hugo Gstrein
Hermann Gadner
Balthasar Niederkofler
Harald Paumgarten
1934 Sollefteå
Vlag van Finland
 Finland
Sulo Nurmela
Klaes Karppinen
Martti Lappalainen
Veli Saarinen
Vlag van nazi-Duitsland
 nazi-Duitsland
Walter Motz
Josef Schreiner
Willy Bogner
Herbert Leupold
Vlag van Zweden
 Zweden
Allan Karlsson
Lars Theodor Jonsson
Nils-Joel Englund
Arthur Häggblad
1935 Vysoké Tatry
Vlag van Finland
 Finland
Mikko Husu
Klaes Karppinen
Väinö Liikkanen
Sulo Nurmela
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Sverre Brodahl
Bjarne Iversen
Olaf Hoffsbakken
Oddbjørn Hagen
Vlag van Zweden
 Zweden
Halvar Moritz
Erik Larsson
Martin Matsbo
Nils-Joel Englund
1937 Chamonix
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Annar Ryen
Oskar Fredriksen
Sigurd Røen
Lars Bergendahl
Vlag van Finland
 Finland
Pekka Niemi
Klaes Karppinen
Jussi Kurikkala
Kalle Jalkanen
Vlag van Italië (1861-1946)
 Italië
Giulio Gerardi
Aristide Compagnoni
Silvio Confortola
Vincenzo Demetz
1938 Lahti
Vlag van Finland
 Finland
Jussi Kurikkala
Martti Lauronen
Pauli Pitkänen
Klaes Karppinen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ragnar Ringstad
Olav Økern
Arne Larsen
Lars Bergendahl
Vlag van Zweden
 Zweden
Sven Hansson
Donald Johansson
Sigurd Nilsson
Martin Matsbo
1939 Zakopane
Vlag van Finland
 Finland
Pauli Pitkänen
Olavi Alakulppi
Eino Olkinuora
Klaes Karppinen
Vlag van Zweden
 Zweden
Alvar Hägglund
Selm Stenvall
John Westbergh
Carl Pahlin
Vlag van Italië (1861-1946)
 Italië
Aristide Compagnoni
Severino Compagnoni
Goffredo Baur
Alberto Jammaron
1950 Lake Placid
Vlag van Zweden
 Zweden
Nils Täpp
Karl-Erik Åström
Martin Lundström
Enar Josefsson
Vlag van Finland
 Finland
Heikki Hasu
Viljo Vellonen
Paavo Lonkila
August Kiuru
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Martin Stokken
Eilert Dahl
Kristian Bjørn
Henry Hermansen
1954 Falun
Vlag van Finland
 Finland
August Kiuru
Tapio Mäkelä
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
Vlag van de Sovjet-Unie van 1936-1955
 Sovjet-Unie
Nikolaj Koslov
Fjodor Terentjev
Aleksej Koeznetsov
Vladimir Koezin
Vlag van Zweden
 Zweden
Sune Larsson
Sixten Jernberg
Arthur Olsson
Per-Erik Larsson
1958 Lahti
Vlag van Zweden
 Zweden
Sixten Jernberg
Lennart Larsson
Sture Grahn
Per-Erik Larsson
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Fjodor Terentjev
Nikolaj Anikin
Anatoli Sjeljoechin
Pavel Koltsjin
Vlag van Finland
 Finland
Kalevi Hämäläinen
Arto Tiainen
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
1962 Zakopane
Vlag van Zweden
 Zweden
Lars Olsson
Sture Grahn
Sixten Jernberg
Assar Rönnlund
Vlag van Finland
 Finland
Väinö Huhtala
Kalevi Laurila
Pentti Pesonen
Eero Mäntyranta
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Ivan Oetrobin
Pavel Koltsjin
Aleksej Koeznetsov
Gennadi Vaganov
1966 Oslo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Odd Martinsen
Harald Grønningen
Ole Ellefsæter
Gjermund Eggen
Vlag van Finland
 Finland
Kalevi Oikarainen
Hannu Taipale
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
Vlag van Italië
 Italië
Giulio de Florian
Franco Nones
Gianfranco Stella
Franco Manfroi
1970 Vysoké Tatry
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Voronkov
Valeri Tarakanov
Fjodor Simasjov
Vjatsjeslav Vedenin
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Gerd Hessler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
Vlag van Zweden
 Zweden
Ove Lestander
Jan Halvarsson
Ingvar Sandström
Lars-Göran Åslund
1974 Falun
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Gerd Hessler
Dieter Meinel
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Ivan Garanin
Fjodor Simasjov
Vasili Rotsjev
Joeri Skobov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Magne Myrmo
Odd Martinsen
Ivar Formo
Oddvar Brå
1978 Lahti
Vlag van Zweden
 Zweden
Sven-Åke Lundbäck
Christer Johansson
Tommy Limby
Thomas Magnusson
Vlag van Finland
 Finland
Esko Lähtevänoja
Juha Mieto
Pertti Teurajärvi
Matti Pitkänen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Lars-Erik Eriksen
Ove Aunli
Ivar Formo
Oddvar Brå
1982 Oslo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Lars-Erik Eriksen
Ove Aunli
Pål Gunnar Mikkelsplass
Oddvar Brå
samen met
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Vladimir Nikitin
Aleksandr Batjoek
Joeri Boerlakov
Aleksandr Zavjalov
Vlag van Finland
 Finland
Kari Härkönen
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Juha Mieto
samen met
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Uwe Bellmann
Uwe Wünsch
Stefan Schicker
Frank Schröder
1985 Seefeld
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Arild Monsen
Pål Gunnar Mikkelsplass
Tor Håkon Holte
Ove Aunli
Vlag van Italië
 Italië
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
Giuseppe Ploner
Vlag van Zweden
 Zweden
Erik Östlund
Thomas Wassberg
Thomas Eriksson
Gunde Svan
1987 Oberstdorf
Vlag van Zweden
 Zweden
Erik Östlund
Gunde Svan
Thomas Wassberg
Torgny Mogren
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Aleksandr Batjoek
Vladimir Smirnov
Michail Devjatjarov
Vladimir Sachnov
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ove Aunli
Vegard Ulvang
Pål Gunnar Mikkelsplass
Terje Langli
1989 Lahti
Vlag van Zweden
 Zweden
Christer Majbäck
Gunde Svan
Lars Håland
Torgny Mogren
Vlag van Finland
 Finland
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Kari Ristanen
Jari Räsänen
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
Ladislav Švanda
Martin Petrášek
Radim Nyč
Václav Korunka
1991 Val di Fiemme
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Øyvind Skaanes
Terje Langli
Vegard Ulvang
Bjørn Dæhlie
Vlag van Zweden
 Zweden
Thomas Eriksson
Christer Majbäck
Gunde Svan
Torgny Mogren
Vlag van Finland
 Finland
Mika Kuusisto
Harri Kirvesniemi
Jari Isometsä
Jari Räsänen
1993 Falun
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Terje Langli
Bjørn Dæhlie
Vlag van Italië
 Italië
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
Vlag van Rusland
 Rusland
Andrej Kirilov
Igor Badamtsjin
Aleksej Prokoerorov
Michail Botvinov
1995 Thunder Bay
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
Vlag van Finland
 Finland
Karri Hietamäki
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
Vlag van Italië
 Italië
Fulvio Valbusa
Marco Albarello
Fabio Maj
Silvio Fauner
1997 Trondheim
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
Vlag van Finland
 Finland
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Jari Räsänen
Jari Isometsä
Vlag van Italië
 Italië
Giorgio Di Centa
Silvio Fauner
Pietro Piller Cottrer
Fulvio Valbusa
↓ 2 x 10 km klassieke stijl + 2 x 10 km vrije stijl ↓
1999 Ramsau
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Markus Gandler
Alois Stadlober
Mikhail Botvinov
Christian Hoffmann
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Espen Bjervig
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
Vlag van Italië
 Italië
Giorgio Di Centa
Fabio Maj
Fulvio Valbusa
Silvio Fauner
2001 Lahti
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Frode Estil
Odd-Bjørn Hjelmeset
Thomas Alsgaard
Tor Arne Hetland
Vlag van Zweden
 Zweden
Urban Lindgren
Mathias Fredriksson
Magnus Ingesson
Per Elofsson
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Ron Spanuth
René Sommerfeldt
2003 Val di Fiemme
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Anders Aukland
Frode Estil
Tore Ruud Hofstad
Thomas Alsgaard
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
René Sommerfeldt
Axel Teichmann
Vlag van Zweden
 Zweden
Anders Södergren
Per Elofsson
Mathias Fredriksson
Jörgen Brink
2005 Oberstdorf
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Odd-Bjørn Hjelmeset
Frode Estil
Lars Berger
Tore Ruud Hofstad
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Tobias Angerer
Axel Teichmann
Vlag van Rusland
 Rusland
Nikolaj Pankratov
Vasili Rotsjev
Jevgeni Dementjev
Nikolaj Bolsjakov
2007 Sapporo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Eldar Rønning
Odd-Bjørn Hjelmeset
Lars Berger
Petter Northug
Vlag van Rusland
 Rusland
Nikolai Pankratov
Vasili Rotsjev
Alekandr Legkov
Jevgeni Dementjev
Vlag van Zweden
 Zweden
Martin Larsson
Mathias Fredriksson
Marcus Hellner
Anders Södergren
2009 Liberec
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Eldar Rønning
Odd-Bjørn Hjelmeset
Tore Ruud Hofstad
Petter Northug
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jens Filbrich
Tobias Angerer
Franz Göring
Axel Teichmann
Vlag van Finland
 Finland
Matti Heikkinen
Sami Jauhojärvi
Teemu Kattilakoski
Ville Nousiainen
2011 Oslo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Eldar Rønning
Tord Asle Gjerdalen
Petter Northug
Vlag van Zweden
 Zweden
Daniel Rickardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jens Filbrich
Axel Teichmann
Franz Göring
Tobias Angerer
2013 Val di Fiemme
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Tord Asle Gjerdalen
Eldar Rønning
Sjur Røthe
Petter Northug
Vlag van Zweden
 Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
Vlag van Rusland
 Rusland
Evgeniy Belov
Maxim Vylegzhanin
Alexander Legkov
Sergey Ustiugov
2015 Falun
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Niklas Dyrhaug
Didrik Tønseth
Anders Gløersen
Petter Northug
Vlag van Zweden
 Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Jean-Marc Gaillard
Maurice Manificat
Robin Duvillard
Adrien Backscheider
2017 Lathi
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Didrik Tønseth
Niklas Dyrhaug
Martin Johnsrud Sundby
Finn Hågen Krogh
Vlag van Rusland
 Rusland
Andrej Larkov
Aleksandr Bessmertnych
Aleksej Tsjervotkin
Sergej Oestjoegov
Vlag van Zweden
 Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
2019 Seefeld
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Emil Iversen
Martin Johnsrud Sundby
Sjur Røthe
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Rusland
 Rusland
Andrej Larkov
Aleksandr Bessmertnych
Aleksandr Bolsjoenov
Sergej Oestjoegov
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Adrien Backscheider
Maurice Manificat
Clément Parisse
Richard Jouve
2021 Oberstdorf
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Pål Golberg
Emil Iversen
Hans Christer Holund
Johannes Høsflot Klæbo
Witte vlag
Russische skifederatie
Aleksej Tsjervotkin
Ivan Jakimoesjkin
Artjom Maltsev
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Hugo Lapalus
Maurice Manificat
Clément Parisse
Jules Lapierre
2023 Planica

10 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1991 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Terje Langli
Vlag van Zweden
Christer Majbäck
Vlag van Zweden
Torgny Mogren
1993 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Sture Sivertsen
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
Vlag van Noorwegen
Vegard Ulvang
1995 Thunder Bay Klassiek
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Finland
Mika Myllylä
1997 Trondheim Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Rusland
Aleksej Prokoerorov
Vlag van Finland
Mika Myllylä
1999 Ramsau Klassiek
Vlag van Finland
Mika Myllylä
Vlag van Oostenrijk
Alois Stadlober
Vlag van Noorwegen
Odd-Bjørn Hjelmeset

Dubbele achtervolging/Skiatlon

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
10 km klassiek interval start + 15 km vrije stijl achtervolging. Verschillende dagen.
1993 Falun
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
Vlag van Italië
Silvio Fauner
1995 Thunder Bay
Vlag van Kazachstan
Vladimir Smirnov
Vlag van Italië
Silvio Fauner
Vlag van Finland
Jari Isometsä
1997 Trondheim
Vlag van Noorwegen
Bjørn Dæhlie
Vlag van Finland
Mika Myllylä
Vlag van Rusland
Aleksej Prokoerorov
1999 Ramsau
Vlag van Noorwegen
Thomas Alsgaard
Vlag van Finland
Mika Myllylä
Vlag van Italië
Fulvio Valbusa
10 km klassiek interval start + 10 km vrije stijl achtervolging. Dezelfde dag.
2001 Lahti
Vlag van Zweden
Per Elofsson
Vlag van Spanje
Johann Mühlegg
Vlag van Rusland
Vitali Denisov
10 km klassiek massastart; daarna 10 km vrije stijl achtervolging
2003 Val di Fiemme
Vlag van Zweden
Per Elofsson
Vlag van Noorwegen
Tore Ruud Hofstad
Vlag van Zweden
Jörgen Brink
15 km klassiek massastart; daarna 15 km vrije stijl achtervolging
2005 Oberstdorf
Vlag van Frankrijk
Vincent Vittoz
Vlag van Italië
Giorgio Di Centa
Vlag van Noorwegen
Frode Estil
2007 Sapporo
Vlag van Duitsland
Axel Teichmann
Vlag van Duitsland
Tobias Angerer
Vlag van Italië
Pietro Piller Cottrer
2009 Liberec
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Zweden
Anders Södergren
Vlag van Italië
Giorgio Di Centa
2011 Oslo
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Rusland
Maxim Vylegzhanin
Vlag van Rusland
Ilja Tsjernoesov
2013 Val di Flemme
Vlag van Zwitserland
Dario Cologna
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
2015 Falun
Vlag van Rusland
Maksim Vylegsjanin
Vlag van Zwitserland
Dario Cologna
Vlag van Canada
Alex Harvey
2017 Lathi
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Vlag van Noorwegen
Finn Hågen Krogh
2019 Seefeld
Vlag van Noorwegen
Sjur Røthe
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
2021 Oberstdorf
Vlag van Rusland
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Noorwegen
Simen Hegstad Krüger
Vlag van Noorwegen
Hans Christer Holund
2023 Planica

Individuele sprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2001 Lahti Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Tor Arne Hetland
Vlag van Italië
Cristian Zorzi
Vlag van Noorwegen
Håvard Solbakken
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Zweden
Thobias Fredriksson
Vlag van Noorwegen
Håvard Bjerkeli
Vlag van Noorwegen
Tor Arne Hetland
2005 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Rusland
Vasili Rotsjev
Vlag van Noorwegen
Tor Arne Hetland
Vlag van Zweden
Thobias Fredriksson
2007 Sapporo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Jens Arne Svartedal
Vlag van Zweden
Mats Larsson
Vlag van Noorwegen
Eldar Rønning
2009 Liberec Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Ola Vigen Hattestad
Vlag van Noorwegen
Johan Kjølstad
Vlag van Rusland
Nikolay Morilov
2011 Oslo Vrije stijl
Vlag van Zweden
Marcus Hellner
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Zweden
Emil Jönsson
2013 Val di Flemme Klassiek
Vlag van Rusland
Nikita Krjoekov
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Canada
Alex Harvey
2015 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Petter Northug
Vlag van Canada
Alex Harvey
Vlag van Noorwegen
Ola Vigen Hattestad
2017 Lahti Vrije stijl
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Rusland
Sergej Oestjoegov
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
2019 Seefeld Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Italië
Federico Pellegrino
Vlag van Rusland
Gleb Retivych
2021 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Noorwegen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Noorwegen
Erik Valnes
Vlag van Noorwegen
Håvard Solås Taugbøl
2023 Planica Klassiek

Teamsprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2005 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Tore Ruud Hofstad
Tor Arne Hetland
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jens Filbrich
Axel Teichmann
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Dušan Kožíšek
Martin Koukal
2007 Sapporo Vrije stijl
Vlag van Italië
 Italië
Renato Pasini
Cristian Zorzi
Vlag van Rusland
 Rusland
Nikolaj Morilov
Vasili Rotsjev
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
Milan Šperl
Dušan Kožíšek
2009 Liberec Klassiek
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ola Vigen Hattestad
Johan Kjølstad
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Tobias Angerer
Axel Teichmann
Vlag van Finland
 Finland
Sami Jauhojärvi
Ville Nousiainen
2011 Oslo Klassiek
Vlag van Canada
 Canada
Devon Kershaw
Alex Harvey
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Petter Northug
Ola Vigen Hattestad
Vlag van Rusland
 Rusland
Aleksandr Panzjinski
Nikita Krjoekov
2013 Val di Flemme Vrije stijl
Vlag van Rusland
 Rusland
Aleksej Petoechov
Nikita Kriukov
Vlag van Zweden
 Zweden
Marcus Hellner
Emil Jönsson
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
Nikolaj Tsjebotko
Aleksej Poltoranin
2015 Falun Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Finn Hågen Krogh
Petter Northug
Vlag van Rusland
 Rusland
Aleksej Petoechov
Nikita Krjoekov
Vlag van Italië
 Italië
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
2017 Lathi Klassiek
Vlag van Rusland
 Rusland
Nikita Krjoekov
Sergej Oestjoegov
Vlag van Italië
 Italië
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
Vlag van Finland
 Finland
Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
2019 Seefeld Klassiek
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Emil Iversen
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Rusland
 Rusland
Gleb Retivych
Aleksandr Bolsjoenov
Vlag van Italië
 Italië
Francesco De Fabiani
Federico Pellegrino
2021 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
Vlag van Finland
 Finland
Ristomatti Hakola
Joni Mäki
Witte vlag
Russische skifederatie
Aleksandr Bolsjoenov
Gleb Retivych
2023 Planica Vrije stijl

Vrouwen

10 km

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1954 Falun Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Ljoebov Kosireva
Vlag van Finland
Siiri Rantanen
Vlag van Finland
Mirja Hietamies
1958 Lahti Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Alevtina Koltsjina
Vlag van de Sovjet-Unie
Ljoebov Kosireva
Vlag van Finland
Siiri Rantanen
1962 Zakopane Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Alevtina Koltsjina
Vlag van de Sovjet-Unie
Maria Goesakova
Vlag van de Sovjet-Unie
Radia Jerosjina
1966 Oslo Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Klavdija Bojarskich
Vlag van de Sovjet-Unie
Alevtina Koltsjina
Vlag van Zweden
Toini Gustafsson
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Alevtina Oljoenina
Vlag van Finland
Marjatta Kajosmaa
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Koelakova
1974 Falun Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Koelakova
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Barbara Petzold
Vlag van Finland
Helena Takalo
1978 Lahti Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Zinaida Amosova
Vlag van de Sovjet-Unie
Raisa Smetanina
Vlag van Finland
Hilkka Riihivuori
1982 Oslo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Berit Aunli
Vlag van Finland
Hilkka Riihivuori
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Květa Jeriová
1985 Seefeld Klassiek
Vlag van Noorwegen
Anette Bøe
Vlag van Finland
Marja-Liisa Kirvesniemi
Vlag van Noorwegen
Grete Ingeborg Nykkelmo
1987 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Noorwegen
Anne Jahren
Vlag van Finland
Marjo Matikainen
Vlag van Noorwegen
Britt Pettersen
1989 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Marja-Liisa Kirvesniemi
Vlag van Finland
Pirkko Määttä
Vlag van Finland
Marjo Matikainen
1989 Lahti Vrije stijl
Vlag van de Sovjet-Unie
Jelena Välbe
Vlag van Finland
Marjo Matikainen
Vlag van de Sovjet-Unie
Tamara Tichonova
1991 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van de Sovjet-Unie
Jelena Välbe
Vlag van Zweden
Marie-Helene Westin
Vlag van de Sovjet-Unie
Tamara Tichonova
1993-1999 Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
2001 Lahti Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bente Skari
Vlag van Rusland
Olga Danilova
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
2003 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bente Skari
Vlag van Estland
Kristina Šmigun
Vlag van Noorwegen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
2005 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Tsjechië
Kateřina Neumannová
Vlag van Rusland
Joelia Tsjepalova
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
2007 Sapporo Vrije stijl
Vlag van Tsjechië
Kateřina Neumannová
Vlag van Rusland
Olga Zavjalova
Vlag van Italië
Arianna Follis
2009 Liberec Klassiek
Vlag van Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Italië
Marianna Longa
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
2011 Oslo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
Vlag van Finland
Aino-Kaisa Saarinen
2013 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Rusland
Joelia Tsjekaleva
2015 Falun Vrije stijl
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
Vlag van de Verenigde Staten
Caitlin Gregg
2017 Lathi Klassiek
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
Vlag van Noorwegen
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2019 Seefeld Klassiek
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Frida Karlsson
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
2021 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Frida Karlsson
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
2023 Planica Vrije stijl

4 x 5 km estafette

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
3 x 5 km estafette klassieke stijl
1954 Falun
Vlag van de Sovjet-Unie van 1936-1955
 Sovjet-Unie
Ljoebov Kosireva
Margarita Maslennikova
Valentina Tsarjova
Vlag van Finland
 Finland
Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
Vlag van Zweden
 Zweden
Anna-Lisa Eriksson
Märta Nordberg
Sonja Edström
1958 Lahti
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Radia Jerosjina
Alevtina Koltsjina
Ljoebov Kosireva
Vlag van Finland
 Finland
Toini Mikkola-Pöysti
Pirkko Korkee
Siiri Rantanen
Vlag van Zweden
 Zweden
Märta Nordberg
Irma Johansson
Sonja Edström
1962 Zakopane
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Ljoebov Baranova
Maria Goesakova
Alevtina Koltsjina
Vlag van Zweden
 Zweden
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
Vlag van Finland
 Finland
Siiri Rantanen
Eeva Ruoppa
Mirja Lehtonen
1966 Oslo
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Klavdija Bojarskich
Rita Atsjkina
Alevtina Koltsjina
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ingrid Wigernæs
Inger Aufles
Berit Mørdre
Vlag van Zweden
 Zweden
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
1970 Vysoké Tatry
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Nina Fjodorova
Galina Koelakova
Alevtina Oljoenina
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Gabriele Haupt
Renata Fischer
Anna Unger
Vlag van Finland
 Finland
Senja Pusula
Helena Takalo
Marjatta Kajosmaa
4 x 5 km estafette klassieke stijl
1974 Falun
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Nina Fjodorova
Nina Seljoenina
Raisa Smetanina
Galina Koelakova
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Sigrun Krause
Petra Hinze
Barbara Petzold
Veronika Schmidt
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
Alena Bartošová
Gabriela Sekajová
Miroslava Jaškovská
Blanka Paulů
1978 Lahti
Vlag van Finland
 Finland
Taina Impiö
Marja-Liisa Hämäläinen
Hilkka Riihivuori
Helena Takalo
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Marlies Rostock
Birgit Schreiber
Barbara Petzold
Christel Meinel
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Nina Rotsjeva
Zinaida Amosova
Raisa Smetanina
Galina Koelakova
1982 Oslo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Anette Bøe
Inger Helene Nybråten
Berit Aunli
Britt Pettersen
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Ljoebov Ljadova
Ljoebov Sabolotskaja
Raisa Smetanina
Galina Koelakova
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Petra Sölter
Carola Anding
Barbara Petzold
Veronika Hesse
1985 Seefeld
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Tamara Tichonova
Raisa Smetanina
Lilia Vasiltsjenko
Anfisa Romanova
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Anette Bøe
Anne Jahren
Grete Ingeborg Nykkelmo
Berit Aunli
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR
Manuela Drescher
Gaby Nestler
Antje Misersky
Ute Noack
1987 Oberstdorf
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Antonina Ordina
Nina Gavriljoek
Larisa Ptitsyna
Anfisa Reztsova
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Marianne Dahlmo
Nina Skeime
Anne Jahren
Anette Bøe
Vlag van Zweden
 Zweden
Magdalena Wallin
Karin Lamberg-Skog
Annika Dahlmann
Marie-Helene Westin
1989 Lahti
Vlag van Finland
 Finland
Pirkko Määttä
Marja-Liisa Kirvesniemi
Jaana Savolainen
Marjo Matikainen
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Joelia Sjamsjoerina
Raisa Smetanina
Tamara Tichonova
Jelena Välbe
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Inger Helene Nybråten
Anne Jahren
Nina Skeime
Marianne Dahlmo
1991 Val di Fiemme
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Ljoebov Jegorova
Raisa Smetanina
Tamara Tichonova
Jelena Välbe
Vlag van Italië
 Italië
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Solveig Pedersen
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Trude Dybendahl
1993 Falun
Vlag van Rusland
 Rusland
Jelena Välbe
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Ljoebov Jegorova
Vlag van Italië
 Italië
Gabriella Paruzzi
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Stefania Belmondo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Trude Dybendahl
Inger Helene Nybråten
Anita Moen
Elin Nilsen
1995 Thunder Bay
Vlag van Rusland
 Rusland
Olga Danilova
Jelena Välbe
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Marit Mikkelsplass
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen-Guidon
Vlag van Zweden
 Zweden
Anna Frithioff
Marie-Helene Westin
Antonina Ordina
Anette Fanqvist
1997 Trondheim
Vlag van Rusland
 Rusland
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Jelena Välbe
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Bente Martinsen
Marit Mikkelsplass
Elin Nilsen
Trude Dybendahl Hartz
Vlag van Finland
 Finland
Riikka Sirviö
Tuulikki Pyykkönen
Kati Pulkkinen
Satu Salonen
↓ 2 x 5 km klassieke stijl + 2 x 5 km vrije stijl ↓
1999 Ramsau
Vlag van Rusland
 Rusland
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
Anfisa Reztsova
Nina Gavriljoek
Vlag van Italië
 Italië
Sabina Valbusa
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Stefania Belmondo
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Viola Bauer
Ramona Roth
Evi Sachenbacher
Sigrid Wille
2001 Lahti
Vlag van Rusland
 Rusland
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
Joelia Tsjepalova
Nina Gavriljoek
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Anita Moen
Bente Skari
Elin Nilsen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Vlag van Italië
 Italië
Gabriella Paruzzi
Sabina Valbusa
Stefania Belmondo
Cristina Paluselli
2003 Val di Fiemme
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Manuela Henkel
Viola Bauer
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Anita Moen
Marit Bjørgen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Vibeke Skofterud
Vlag van Rusland
 Rusland
Natalja Korosteleva
Olga Zavjalova
Jelena Boeroekina
Nina Gavriljoek
2005 Oberstdorf
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vibeke Skofterud
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Vlag van Rusland
 Rusland
Larisa Koerkina
Natalja Baranova-Masolkina
Jevgenia Medvedeva-Arboezova
Joelia Tsjepalova
Vlag van Italië
 Italië
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Sabina Valbusa
Arianna Follis
2007 Sapporo
Vlag van Finland
 Finland
Virpi Kuitunen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Pirjo Manninen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Stefanie Böhler
Viola Bauer
Claudia Künzel-Nystad
Evi Sachenbacher-Stehle
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vibeke Skofterud
Marit Bjørgen
Kristin Størmer Steira
Astrid Jacobsen
2009 Liberec
Vlag van Finland
 Finland
Pirjo Muranen
Virpi Kuitunen
Riitta-Liisa Roponen
Aino-Kaisa Saarinen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Künzel-Nystad
Vlag van Zweden
 Zweden
Lina Andersson
Britta Norgren
Anna Haag
Charlotte Kalla
2011 Oslo
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Anna Haag
Britta Johansson Norgren
Charlotte Kalla
Vlag van Finland
 Finland
Pirjo Muranen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Lähteenmäki
2013 Val di Fiemme
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Heidi Weng
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Emma Wikén
Anna Haag
Charlotte Kalla
Vlag van Rusland
 Rusland
Joelia Ivanova
Alja Iksanova
Maria Goesjtsjina
Joelia Tsjekaleva
2015 Falun
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Heidi Weng
Therese Johaug
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
 Zweden
Sofia Bleckur
Charlotte Kalla
Maria Rydqvist
Stina Nilsson
Vlag van Finland
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Pärmäkoski
2017 Lathi
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Heidi Weng
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
 Zweden
Anna Haag
Charlotte Kalla
Ebba Andersson
Stina Nilsson
Vlag van Finland
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Laura Mononen
Krista Pärmäkoski
2019 Seefeld
Vlag van Zweden
 Zweden
Ebba Andersson
Frida Karlsson
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Heidi Weng
Ingvild Flugstad Østberg
Astrid Jacobsen
Therese Johaug
Vlag van Rusland
 Rusland
Joelia Beloroekova
Anastasia Sedova
Anna Netsjajevskaja
Natalja Neprjajeva
2021 Oberstdorf
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Tiril Udnes Weng
Heidi Weng
Therese Johaug
Helene Marie Fossesholm
Witte vlag
Russische skifederatie
Jana Kirpitsjenko
Joelia Stoepak
Tatjana Sorina
Natalja Neprjajeva
Vlag van Finland
 Finland
Jasmi Joensuu
Johanna Matintalo
Riitta-Liisa Roponen
Krista Pärmäkoski
2023 Planica

5 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1962 Zakopane Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Alevtina Koltsjina
Vlag van de Sovjet-Unie
Ljoebov Baranova
Vlag van de Sovjet-Unie
Maria Goesakova
1966 Oslo Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Alevtina Koltsjina
Vlag van de Sovjet-Unie
Klavdija Bojarskich
Vlag van de Sovjet-Unie
Rita Atsjkina
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Koelakova
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Piljoesjenko
Vlag van de Sovjet-Unie
Nina Fjodorova
1974 Falun Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Koelakova
Vlag van Tsjecho-Slowakije
Blanka Paulů
Vlag van de Sovjet-Unie
Raisa Smetanina
1978 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Helena Takalo
Vlag van Finland
Hilkka Riihivuori
Vlag van de Sovjet-Unie
Raisa Smetanina
1982 Oslo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Berit Aunli
Vlag van Finland
Hilkka Riihivuori
Vlag van Noorwegen
Britt Pettersen
1985 Seefeld Klassiek
Vlag van Noorwegen
Anette Bøe
Vlag van Finland
Marja-Liisa Hämäläinen
Vlag van Noorwegen
Grete Ingeborg Nykkelmo
1987 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Finland
Marjo Matikainen
Vlag van de Sovjet-Unie
Anfisa Reztsova
Vlag van Zwitserland
Evi Kratzer
1989 Lathi Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
1991 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Trude Dybendahl
Vlag van Finland
Marja-Liisa Kirvesniemi
Vlag van Italië
Manuela Di Centa
1993 Falun Klassiek
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Ljoebov Jegorova
Vlag van Noorwegen
Trude Dybendahl
1995 Thunder Bay Klassiek
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Nina Gavriljoek
Vlag van Italië
Manuela Di Centa
1997 Trondheim Klassiek
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Rusland
Olga Danilova
1999 Ramsau Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bente Martinsen
Vlag van Rusland
Olga Danilova
Vlag van Tsjechië
Kateřina Neumannová

20 km en 30 km

Jaar Plaats Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ 20 km (interval start) ↓
1978 Lahti Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Zinaida Amosova
Vlag van Finland
Helena Takalo
1980 Falun Klassiek
Vlag van Duitse Democratische Republiek
Veronika Hesse
Vlag van de Sovjet-Unie
Galina Koelakova
Vlag van de Sovjet-Unie
Raisa Smetanina
1982 Oslo Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Raisa Smetanina
Vlag van Noorwegen
Berit Aunli
Vlag van Finland
Hilkka Riihivuori
1985 Seefeld Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Grete Ingeborg Nykkelmo
Vlag van Noorwegen
Britt Pettersen
Vlag van Noorwegen
Anette Bøe
1987 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Zweden
Marie-Helene Westin
Vlag van de Sovjet-Unie
Anfisa Reztsova
Vlag van de Sovjet-Unie
Larisa Ptitsyna
↓ 30 km (interval start)↓
1989 Lahti Vrije stijl
Vlag van de Sovjet-Unie
Jelena Välbe
Vlag van de Sovjet-Unie
Larisa Lazoetina
Vlag van Finland
Marjo Matikainen
1991 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Ljoebov Jegorova
Vlag van de Sovjet-Unie
Jelena Välbe
Vlag van Italië
Manuela Di Centa
1993 Falun Vrije stijl
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Italië
Manuela Di Centa
Vlag van Rusland
Ljoebov Jegorova
1995 Thunder Bay Vrije stijl
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Italië
Manuela Di Centa
Vlag van Zweden
Antonina Ordina
1997 Trondheim Klassiek
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Noorwegen
Marit Mikkelsplass
1999 Ramsau Klassiek
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Olga Danilova
Vlag van Estland
Kristina Šmigun
2001 Lahti Vrije stijl Afgelast vanwege te lage temperatuur (-23°C)
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Rusland
Olga Zavjalova
Vlag van Rusland
Jelena Boeroechina
Vlag van Estland
Kristina Šmigun
↓ 30 km (massastart) ↓
2005 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Finland
Virpi Kuitunen
Vlag van Rusland
Natalja Baranova-Masolkina
2007 Sapporo Klassiek
Vlag van Finland
Virpi Kuitunen
Vlag van Noorwegen
Kristin Størmer Steira
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
2009 Liberec Vrije stijl
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
Vlag van Rusland
Jevgenia Medvedeva-Arboezova
Vlag van Oekraïne
Valentina Sjevtsjenko
2011 Oslo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
2013 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
2015 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
2017 Lahti Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Noorwegen
Heidi Weng
Vlag van Noorwegen
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2019 Seefeld Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Zweden
Frida Karlsson
2021 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Heidi Weng
Vlag van Zweden
Frida Karlsson
2023 Planica Klassiek

15 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1989 Lahti Klassiek
Vlag van Finland
Marjo Matikainen
Vlag van Finland
Marja-Liisa Kirvesniemi
Vlag van Finland
Pirkko Määttä
1991 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van de Sovjet-Unie
Jelena Välbe
Vlag van Noorwegen
Trude Dybendahl
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
1993 Falun Klassiek
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Finland
Marja-Liisa Kirvesniemi
Vlag van Finland
Marjut Rolig
1995 Thunder Bay Klassiek
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Noorwegen
Inger Helene Nybråten
1997 Trondheim Vrije stijl
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Tsjechië
Kateřina Neumannová
1999 Ramsau Vrije stijl
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Estland
Kristina Šmigun
Vlag van Oostenrijk
Maria Theurl
2001 Lahti Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bente Skari
Vlag van Rusland
Olga Danilova
Vlag van Finland
Kaisa Varis
2003 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Bente Skari
Vlag van Estland
Kristina Šmigun
Vlag van Rusland
Olga Zavjalova

Dubbele achtervolging/Skiatlon

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
5 km klassiek interval start + 10 km vrije stijl achtervolging (verschillende dagen)
1993 Falun
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Ljoebov Jegorova
1995 Thunder Bay
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Nina Gavriljoek
Vlag van Rusland
Olga Danilova
1997 Trondheim
Vlag van Rusland
Jelena Välbe
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Rusland
Nina Gavriljoek
1999 Ramsau
Vlag van Italië
Stefania Belmondo
Vlag van Rusland
Nina Gavriljoek
Vlag van Oekraïne
Irina Terelia Taranenko
5 km klassiek interval start + 5 km vrije stijl achtervolging (dezelfde dag)
2001 Lahti
Vlag van Finland
Virpi Kuitunen
Vlag van Rusland
Larisa Lazoetina
Vlag van Rusland
Olga Danilova
5 km klassiek massastart, daarna 5 km vrije stijl achtervolging
2003 Val di Fiemme
Vlag van Estland
Kristina Šmigun
Vlag van Duitsland
Evi Sachenbacher
Vlag van Rusland
Olga Zavjalova
7.5 km klassiek massastart, daarna 7.5 km vrije stijl achtervolging
2005 Oberstdorf
Vlag van Rusland
Joelia Tsjepalova
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Noorwegen
Kristin Størmer Steira
2007 Sapporo
Vlag van Rusland
Olga Zavjalova
Vlag van Tsjechië
Kateřina Neumannová
Vlag van Noorwegen
Kristin Størmer Steira
2009 Liberec
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
Vlag van Noorwegen
Kristin Størmer Steira
Vlag van Finland
Aino-Kaisa Saarinen
2011 Oslo
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Polen
Justyna Kowalczyk
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
2013 Val di Flemme
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Heidi Weng
2015 Falun
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
2017 Lathi
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Noorwegen
Krista Parmakoski
Vlag van Zweden
Charlotte Kalla
2019 Seefeld
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Vlag van Rusland
Natalja Neprjajeva
2021 Oberstdorf
Vlag van Noorwegen
Therese Johaug
Vlag van Zweden
Frida Karlsson
Vlag van Zweden
Ebba Andersson
2023 Planica

Individuele sprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2001 Lahti Vrije stijl
Vlag van Finland
Pirjo Manninen
Vlag van Finland
Kati Sundqvist
Vlag van Rusland
Joelia Tsjepalova
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Duitsland
Claudia Künzel
Vlag van Noorwegen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
2005 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Zweden
Emilie Öhrstig
Vlag van Zweden
Lina Andersson
Vlag van Canada
Sara Renner
2007 Sapporo Klassiek
Vlag van Noorwegen
Astrid Jacobsen
Vlag van Slovenië
Petra Majdič
Vlag van Finland
Virpi Kuitunen
2009 Liberec Vrije stijl
Vlag van Italië
Arianna Follis
Vlag van de Verenigde Staten
Kikkan Randall
Vlag van Finland
Pirjo Muranen
2011 Oslo Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Italië
Arianna Follis
Vlag van Slovenië
Petra Majdič
2013 Val di Fiemme Klassiek
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
Ida Ingemarsdotter
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
2015 Falun Klassiek
Vlag van Noorwegen
Marit Bjørgen
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
2017 Lathi Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van de Verenigde Staten
Jessica Diggins
Vlag van de Verenigde Staten
Kikkan Randall
2019 Seefeld Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Zweden
Stina Nilsson
Vlag van Noorwegen
Mari Eide
2021 Oberstdorf Klassiek
Vlag van Zweden
Jonna Sundling
Vlag van Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Slovenië
Anamarija Lampič
2023 Planica Klassiek

Teamsprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2005 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Marit Bjørgen
Vlag van Finland
 Finland
Riitta Liisa Lassila
Pirjo Manninen
Vlag van Rusland
 Rusland
Joelia Tsjepalova
Alena Sidko
2007 Sapporo Vrije stijl
Vlag van Finland
 Finland
Riitta-Liisa Roponen
Virpi Kuitunen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Künzel-Nystad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Astrid Jacobsen
Marit Bjørgen
2009 Liberec Klassiek
Vlag van Finland
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Virpi Kuitunen
Vlag van Zweden
 Zweden
Anna Olsson
Lina Andersson
Vlag van Italië
 Italië
Arianna Follis
Marianna Longa
2011 Oslo Klassiek
Vlag van Zweden
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Charlotte Kalla
Vlag van Finland
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Krista Lähteenmäki
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2013 Val di Flemme Vrije stijl
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Jessica Diggins
Kikkan Randall
Vlag van Zweden
 Zweden
Charlotte Kalla
Ida Ingemarsdotter
Vlag van Finland
 Finland
Riikka Sarasoja-Lilja
Krista Lahteenmäki
2015 Falun Vrije stijl
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Zweden
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
Vlag van Polen
 Polen
Justyna Kowalczyk
Sylwia Jaśkowiec
2017 Lathi Klassiek
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Heidi Weng
Maiken Caspersen Falla
Vlag van Rusland
 Rusland
Joelia Beloroekova
Natalja Matvejeva
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Sadie Bjornsen
Jessica Diggins
2019 Seefeld Klassiek
Vlag van Zweden
 Zweden
Stina Nilsson
Maja Dahlqvist
Vlag van Slovenië
 Slovenië
Katja Višnar
Anamarija Lampič
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Maiken Caspersen Falla
2021 Oberstdorf Vrije stijl
Vlag van Zweden
 Zweden
Maja Dahlqvist
Jonna Sundling
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
Laurien van der Graaff
Nadine Fähndrich
Vlag van Slovenië
 Slovenië
Eva Urevc
Anamarija Lampič
2023 Planica Vrije stijl

Medailleklassement

Mannen

Stand na wereldkampioenschappen langlaufen 2021.

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
62 40 47 149
2
Vlag van Zweden
 Zweden
38 29 28 95
3
Vlag van Finland
 Finland
30 30 29 89
4
Vlag van Rusland
 Rusland (1993–heden)
7 15 12 34
5
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie (1954–91)
7 13 7 27
6
Vlag van Italië
 Italië
6 9 16 31
7
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan (1993–heden)
3 2 4 9
8
Vlag van Duitsland
 Duitsland (1925-39, 1991-heden)
2 8 6 16
9
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije (1925–91)
2 5 4 11
10
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR (1954-89)
2 3 2 7
11
Vlag van Estland
 Estland (1938, 1993–heden)
2 2 0 4
12
Vlag van Canada
 Canada
2 1 2 5
13
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
1 2 4 7
14
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië (1993–heden)
1 2 2 5
15 Russische Ski Federatie (2021) 1 2 1 4
16
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
1 2 0 3
17
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
1 1 2 4
18
Vlag van Spanje
 Spanje
1 1 0 2
19
Vlag van Polen
 Polen
1 0 2 3
20
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland (1993–heden)
0 1 0 1
21
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
0 0 1 1
Vlag van de Bondsrepubliek Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland (1954-89)
0 0 1 1
Totaal (22 landen) 170 168 170 508

Vrouwen

Stand na wereldkampioenschappen langlaufen 2021.

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
47 24 3 101
2
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie (1954–91)
27 15 12 54
3
Vlag van Rusland
 Rusland (1993–heden)
19 17 17 53
4
Vlag van Finland
 Finland
14 20 23 57
5
Vlag van Zweden
 Zweden
8 17 15 40
6
Vlag van Italië
 Italië
5 11 8 24
7
Vlag van Polen
 Polen
2 3 3 8
8
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië (1993–heden)
2 1 2 5
9
Vlag van Duitsland
 Duitsland (1991-heden)
1 5 1 7
10
Vlag van Duitse Democratische Republiek
 DDR (1954-89)
1 4 2 7
11
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1 3 3 7
12
Vlag van Estland
 Estland (1993–heden)
1 3 2 6
13
Vlag van Slovenië
 Slovenië (1993–heden)
0 2 3 5
14
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije (1954–91)
0 1 2 3
15
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
0 1 1 2
16 Russische Ski Federatie (2021) 0 1 0 1
17
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne (1993–heden)
0 0 2 2
18
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
0 0 1 1
Vlag van Canada
 Canada
0 0 1 1
Totaal (19 landen) 128 128 128 384

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen langlaufen
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on