Wereldkampioenschappen langlaufen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen langlaufen.

Wereldkampioenschappen langlaufen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen langlaufen zijn een onderdeel van de wereldkampioenschappen noords skiën die sinds 1924 door de FIS worden georganiseerd. Tussen 1924 en 1939 werden de WK elk jaar georganiseerd, waarbij ze in Olympische jaren, samenvielen met de Spelen. Vanaf 1948 werd er om de twee jaar om de wereldtitels gestreden en sinds 1985 worden de wereldkampioenschappen noords skiën los van de Olympische Winterspelen georganiseerd.

Mannen

18 km en 15 km

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
18 km
1925 Johannisbad Klassiek
Otakar Německý
František Donth
Josef Erleback
1926 Lahti Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
1927 Cortina d'Ampezzo Klassiek
John Lindgren
František Donth
Viktor Schneider
17 km
1929 Zakopane Klassiek
Veli Saarinen
Anselm Knuuttila
Hjalmar Bergström
1930 Oslo Klassiek
Arne Rustadstuen
Trygve Brodahl
Tauno Lappalainen
18 km
1931 Oberhof Klassiek
Johan Grøttumsbråten
Kristian Hovde
Nils Svärd
1933 Innsbruck Klassiek
Nils-Joel Englund
Hjalmar Bergström
Väinö Liikkanen
1934 Sollefteå Klassiek
Sulo Nurmela
Veli Saarinen
Martti Lappalainen
1935 Vysoké Tatry Klassiek
Klaes Karppinen
Oddbjørn Hagen
Olaf Hoffsbakken
1937 Chamonix Klassiek
Lars Bergendahl
Kalle Jalkanen
Pekka Niemi
1938 Lahti Klassiek
Pauli Pitkänen
Alfred Dahlqvist
Kalle Jalkanen
1939 Zakopane Klassiek
Jussi Kurikkala
Klaes Karppinen
Carl Pahlin
1950 Lake Placid Klassiek
Karl-Erik Åström
Enar Josefsson
Arnljot Nyaas
15 km
1954 Falun Klassiek
Veikko Hakulinen
Arvo Viitanen
August Kiuru
1958 Lahti Klassiek
Veikko Hakulinen
Pavel Koltsjin
Anatoli Sjeljoechin
1962 Zakopane Klassiek
Assar Rönnlund
Harald Grønningen
Einar Østby
1966 Oslo Klassiek
Gjermund Eggen
Ole Ellefsæter
Odd Martinsen
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Lars-Göran Åslund
Odd Martinsen
Fjodor Simasjov
1974 Falun Klassiek
Magne Myrmo
Gerhard Grimmer
Vasili Rotsjev
1978 Lahti Klassiek
Józef Łuszczek
Jevgeni Beljajev
Juha Mieto
1982 Oslo Vrije stijl
Oddvar Brå
Aleksandr Zavjalov
Harri Kirvesniemi
1985 Seefeld Klassiek
Kari Härkönen
Thomas Wassberg
Maurilio De Zolt
1987 Oberstdorf Klassiek
Marco Albarello
Thomas Wassberg
Michail Devjatjarov
1989 Lahti vrij Vrije stijl
Gunde Svan
Torgny Mogren
Lars Håland
1989 Lahti klassiek Vrije stijl
Harri Kirvesniemi
Pål Gunnar Mikkelsplass
Vegard Ulvang
1991 Val di Fiemme Vrije stijl
Bjørn Dæhlie
Gunde Svan
Vladimir Smirnov
1993-1999 Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
2001 Lahti Klassiek
Per Elofsson
Mathias Fredriksson
Odd-Bjørn Hjelmeset
2003 Val di Fiemme Klassiek
Axel Teichmann
Jaak Mae
Frode Estil
2005 Oberstdorf Vrije stijl
Pietro Piller Cottrer
Fulvio Valbusa
Tore Ruud Hofstad
2007 Sapporo Vrije stijl
Lars Berger
Leanid Karneyenka
Tobias Angerer
2009 Liberec Klassiek
Andrus Veerpalu
Lukáš Bauer
Matti Heikkinen
2011 Oslo Klassiek
Matti Heikkinen
Eldar Rønning
Martin Johnsrud Sundby
2013 Val di Fiemme Vrije stijl
Petter Northug
Johan Olsson
Tord Asle Gjerdalen
2015 Falun Vrije stijl
Johan Olsson
Maurice Manificat
Anders Gløersen
2017 Lathi Klassiek
Iivo Niskanen
Martin Johnsrud Sundby
Niklas Dyrhaug
2019 Seefeld Klassiek
Martin Johnsrud Sundby
Aleksandr Bessmertnych
Iivo Niskanen
2021 Oberstdorf Vrije stijl

50 km

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ Interval start ↓
1925 Johannisbad Klassiek
František Donth
František Häckel
Antonín Ettrich
1926 Lahti Klassiek
Matti Raivio
Tauno Lappalainen
Olav Kjelbotn
1927 Cortina d'Ampezzo Klassiek
John Lindgren
John Wikström
František Donth
1929 Zakopane Klassiek
Anselm Knuuttila
Veli Saarinen
Olle Hansson
1930 Oslo Klassiek
Sven Utterström
Arne Rustadstuen
Adiel Paananen
1931 Oberhof Klassiek
Ole Stenen
Martin Peder Vangli
Karl Lindberg
1933 Innsbruck Klassiek
Veli Saarinen
Sven Utterström
Hjalmar Bergström
1934 Sollefteå Klassiek
Elis Wiklund
Nils-Joel Englund
Olli Remes
1935 Vysoké Tatry Klassiek
Nils-Joel Englund
Klaes Karppinen
Trygve Brodahl
1937 Chamonix Klassiek
Pekka Niemi
Klaes Karppinen
Vincenzo Demetz
1938 Lahti Klassiek
Kalle Jalkanen
Alvar Rantalahti
Lars Bergendahl
1939 Zakopane Klassiek
Lars Bergendahl
Klaes Karppinen
Oscar Gjøslien
1950 Lake Placid Klassiek
Gunnar Eriksson
Enar Josefsson
Nils Karlsson
1954 Falun Klassiek
Vladimir Koezin
Veikko Hakulinen
Arvo Viitanen
1958 Lahti Klassiek
Sixten Jernberg
Veikko Hakulinen
Arvo Viitanen
1962 Zakopane Klassiek
Sixten Jernberg
Assar Rönnlund
Kalevi Hämäläinen
1966 Oslo Klassiek
Gjermund Eggen
Arto Tiainen
Eero Mäntyranta
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Kalevi Oikarainen
Vjatsjeslav Vedenin
Gerhard Grimmer
1974 Falun Klassiek
Gerhard Grimmer
Stanislav Henych
Thomas Magnusson
1978 Lahti Klassiek
Sven-Åke Lundbäck
Jevgeni Beljajev
Jean-Paul Pierrat
1982 Oslo Klassiek
Thomas Wassberg
Joeri Boerlakov
Lars-Erik Eriksen
1985 Seefeld Klassiek
Gunde Svan
Maurilio De Zolt
Ove Aunli
1987 Oberstdorf Vrije stijl
Maurilio De Zolt
Thomas Wassberg
Torgny Mogren
1989 Lahti Vrije stijl
Gunde Svan
Torgny Mogren
Aleksej Prokoerorov
1991 Val di Fiemme Vrije stijl
Torgny Mogren
Gunde Svan
Maurilio De Zolt
1993 Falun Vrije stijl
Torgny Mogren
Hervé Balland
Bjørn Dæhlie
1995 Thunder Bay Vrije stijl
Silvio Fauner
Bjørn Dæhlie
Vladimir Smirnov
1997 Trondheim Klassiek
Mika Myllylä
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
1999 Ramsau Klassiek
Mika Myllylä
Andrus Veerpalu
Mikhail Botvinov
2001 Lahti Vrije stijl
Johann Mühlegg
René Sommerfeldt
Sergej Krijanin
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Martin Koukal
Anders Södergren
Jörgen Brink
↓ Massastart ↓
2005 Oberstdorf Klassiek
Frode Estil
Anders Aukland
Odd-Bjørn Hjelmeset
2007 Sapporo Klassiek
Odd-Bjørn Hjelmeset
Frode Estil
Jens Filbrich
2009 Liberec Vrije stijl
Petter Northug
Maksim Vylegsjanin
Tobias Angerer
2011 Oslo Vrije stijl
Petter Northug
Maksim Vylegsjanin
Tord Asle Gjerdalen
2013 Val di Fiemme Klassiek
Johan Olsson
Dario Cologna
Aleksej Poltoranin
2015 Falun Klassiek
Petter Northug
Lukáš Bauer
Johan Olsson
2017 Lahti Vrije stijl
Alex Harvey
Sergej Oestjoegov
Matti Heikkinen
2019 Seefeld Vrije stijl
Hans Christer Holund
Aleksandr Bolsjoenov
Sjur Røthe
2021 Oberstdorf Klassiek

50 km is een van de drie onderdelen die vanaf het begin van de wereldkampioenschappen noords skiën op het programma staan.

30 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ Interval start ↓
1926 Lahti Klassiek
Matti Raivio
Tauno Lappalainen
Veli Saarinen
1927-1950 Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
1954 Falun Klassiek
Vladimir Koezin
Veikko Hakulinen
Martti Lautala
1958 Lahti Klassiek
Kalevi Hämäläinen
Pavel Koltsjin
Sixten Jernberg
1962 Zakopane Klassiek
Eero Mäntyranta
Janne Stefansson
Giulio de Florian
1966 Oslo Klassiek
Eero Mäntyranta
Kalevi Laurila
Walter Demel
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Vjatsjeslav Vedenin
Gerhard Grimmer
Odd Martinsen
1974 Falun Klassiek
Thomas Magnusson
Juha Mieto
Jan Staszel
1978 Lahti Klassiek
Sergej Saveljev
Nikolaj Zimjatov
Józef Łuszczek
1982 Oslo Vrije stijl
Thomas Eriksson
Lars-Erik Eriksen
Bill Koch
1985 Seefeld Klassiek
Gunde Svan
Ove Aunli
Harri Kirvesniemi
1987 Oberstdorf Klassiek
Thomas Wassberg
Aki Karvonen
Christer Majbäck
1989 Lahti Klassiek
Vladimir Smirnov
Vegard Ulvang
Christer Majbäck
1991 Val di Fiemme Klassiek
Gunde Svan
Vladimir Smirnov
Vegard Ulvang
1993 Falun Klassiek
Bjørn Dæhlie
Vegard Ulvang
Vladimir Smirnov
1995 Thunder Bay Klassiek
Vladimir Smirnov
Bjørn Dæhlie
Aleksej Prokoerorov
1997 Trondheim Vrije stijl
Aleksej Prokoerorov
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
1999 Ramsau Vrije stijl
Mika Myllylä
Thomas Alsgaard
Bjørn Dæhlie
2001 Lahti Klassiek
Andrus Veerpalu
Frode Estil
Michail Ivanov
↓ Massastart ↓
2003 Val di Fiemme Klassiek
Thomas Alsgaard
Anders Aukland
Frode Estil

4 x 10 km estafette

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ 4 x 10 km klassieke stijl ↓
1933 Innsbruck
 Zweden
Per-Erik Hedlund
Sven Utterström
Nils-Joel Englund
Hjalmar Bergström
 Tsjecho-Slowakije
František Šimůnek
Vladimír Novák
Antonín Bartoň
Cyril Musil
 Oostenrijk
Hugo Gstrein
Hermann Gadner
Balthasar Niederkofler
Harald Paumgarten
1934 Sollefteå
 Finland
Sulo Nurmela
Klaes Karppinen
Martti Lappalainen
Veli Saarinen
 nazi-Duitsland
Walter Motz
Josef Schreiner
Willy Bogner
Herbert Leupold
 Zweden
Allan Karlsson
Lars Theodor Jonsson
Nils-Joel Englund
Arthur Häggblad
1935 Vysoké Tatry
 Finland
Mikko Husu
Klaes Karppinen
Väinö Liikkanen
Sulo Nurmela
 Noorwegen
Sverre Brodahl
Bjarne Iversen
Olaf Hoffsbakken
Oddbjørn Hagen
 Zweden
Halvar Moritz
Erik Larsson
Martin Matsbo
Nils-Joel Englund
1937 Chamonix
 Noorwegen
Annar Ryen
Oskar Fredriksen
Sigurd Røen
Lars Bergendahl
 Finland
Pekka Niemi
Klaes Karppinen
Jussi Kurikkala
Kalle Jalkanen
 Italië
Giulio Gerardi
Aristide Compagnoni
Silvio Confortola
Vincenzo Demetz
1938 Lahti
 Finland
Jussi Kurikkala
Martti Lauronen
Pauli Pitkänen
Klaes Karppinen
 Noorwegen
Ragnar Ringstad
Olav Økern
Arne Larsen
Lars Bergendahl
 Zweden
Sven Hansson
Donald Johansson
Sigurd Nilsson
Martin Matsbo
1939 Zakopane
 Finland
Pauli Pitkänen
Olavi Alakulppi
Eino Olkinuora
Klaes Karppinen
 Zweden
Alvar Hägglund
Selm Stenvall
John Westbergh
Carl Pahlin
 Italië
Aristide Compagnoni
Severino Compagnoni
Goffredo Baur
Alberto Jammaron
1950 Lake Placid
 Zweden
Nils Täpp
Karl-Erik Åström
Martin Lundström
Enar Josefsson
 Finland
Heikki Hasu
Viljo Vellonen
Paavo Lonkila
August Kiuru
 Noorwegen
Martin Stokken
Eilert Dahl
Kristian Bjørn
Henry Hermansen
1954 Falun
 Finland
August Kiuru
Tapio Mäkelä
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
 Sovjet-Unie
Nikolaj Koslov
Fjodor Terentjev
Aleksej Koeznetsov
Vladimir Koezin
 Zweden
Sune Larsson
Sixten Jernberg
Arthur Olsson
Per-Erik Larsson
1958 Lahti
 Zweden
Sixten Jernberg
Lennart Larsson
Sture Grahn
Per-Erik Larsson
 Sovjet-Unie
Fjodor Terentjev
Nikolaj Anikin
Anatoli Sjeljoechin
Pavel Koltsjin
 Finland
Kalevi Hämäläinen
Arto Tiainen
Arvo Viitanen
Veikko Hakulinen
1962 Zakopane
 Zweden
Lars Olsson
Sture Grahn
Sixten Jernberg
Assar Rönnlund
 Finland
Väinö Huhtala
Kalevi Laurila
Pentti Pesonen
Eero Mäntyranta
 Sovjet-Unie
Ivan Oetrobin
Pavel Koltsjin
Aleksej Koeznetsov
Gennadi Vaganov
1966 Oslo
 Noorwegen
Odd Martinsen
Harald Grønningen
Ole Ellefsæter
Gjermund Eggen
 Finland
Kalevi Oikarainen
Hannu Taipale
Kalevi Laurila
Eero Mäntyranta
 Italië
Giulio de Florian
Franco Nones
Gianfranco Stella
Franco Manfroi
1970 Vysoké Tatry
 Sovjet-Unie
Vladimir Voronkov
Valeri Tarakanov
Fjodor Simasjov
Vjatsjeslav Vedenin
 DDR
Gerd Hessler
Axel Lesser
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
 Zweden
Ove Lestander
Jan Halvarsson
Ingvar Sandström
Lars-Göran Åslund
1974 Falun
 DDR
Gerd Hessler
Dieter Meinel
Gerhard Grimmer
Gert-Dietmar Klause
 Sovjet-Unie
Ivan Garanin
Fjodor Simasjov
Vasili Rotsjev
Joeri Skobov
 Noorwegen
Magne Myrmo
Odd Martinsen
Ivar Formo
Oddvar Brå
1978 Lahti
 Zweden
Sven-Åke Lundbäck
Christer Johansson
Tommy Limby
Thomas Magnusson
 Finland
Esko Lähtevänoja
Juha Mieto
Pertti Teurajärvi
Matti Pitkänen
 Noorwegen
Lars-Erik Eriksen
Ove Aunli
Ivar Formo
Oddvar Brå
1982 Oslo
 Noorwegen
Lars-Erik Eriksen
Ove Aunli
Pål Gunnar Mikkelsplass
Oddvar Brå
samen met
 Sovjet-Unie
Vladimir Nikitin
Aleksandr Batjoek
Joeri Boerlakov
Aleksandr Zavjalov
 Finland
Kari Härkönen
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Juha Mieto
samen met
 DDR
Uwe Bellmann
Uwe Wünsch
Stefan Schicker
Frank Schröder
1985 Seefeld
 Noorwegen
Arild Monsen
Pål Gunnar Mikkelsplass
Tor Håkon Holte
Ove Aunli
 Italië
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Maurilio De Zolt
Giuseppe Ploner
 Zweden
Erik Östlund
Thomas Wassberg
Thomas Eriksson
Gunde Svan
1987 Oberstdorf
 Zweden
Erik Östlund
Gunde Svan
Thomas Wassberg
Torgny Mogren
 Sovjet-Unie
Aleksandr Batjoek
Vladimir Smirnov
Michail Devjatjarov
Vladimir Sachnov
 Noorwegen
Ove Aunli
Vegard Ulvang
Pål Gunnar Mikkelsplass
Terje Langli
1989 Lahti
 Zweden
Christer Majbäck
Gunde Svan
Lars Håland
Torgny Mogren
 Finland
Aki Karvonen
Harri Kirvesniemi
Kari Ristanen
Jari Räsänen
 Tsjecho-Slowakije
Ladislav Švanda
Martin Petrášek
Radim Nyč
Václav Korunka
1991 Val di Fiemme
 Noorwegen
Øyvind Skaanes
Terje Langli
Vegard Ulvang
Bjørn Dæhlie
 Zweden
Thomas Eriksson
Christer Majbäck
Gunde Svan
Torgny Mogren
 Finland
Mika Kuusisto
Harri Kirvesniemi
Jari Isometsä
Jari Räsänen
1993 Falun
 Noorwegen
Sture Sivertsen
Vegard Ulvang
Terje Langli
Bjørn Dæhlie
 Italië
Maurilio De Zolt
Marco Albarello
Giorgio Vanzetta
Silvio Fauner
 Rusland
Andrej Kirilov
Igor Badamtsjin
Aleksej Prokoerorov
Michail Botvinov
1995 Thunder Bay
 Noorwegen
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
 Finland
Karri Hietamäki
Harri Kirvesniemi
Jari Räsänen
Jari Isometsä
 Italië
Fulvio Valbusa
Marco Albarello
Fabio Maj
Silvio Fauner
1997 Trondheim
 Noorwegen
Sture Sivertsen
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
 Finland
Harri Kirvesniemi
Mika Myllylä
Jari Räsänen
Jari Isometsä
 Italië
Giorgio Di Centa
Silvio Fauner
Pietro Piller Cottrer
Fulvio Valbusa
↓ 2 x 10 km klassieke stijl + 2 x 10 km vrije stijl ↓
1999 Ramsau
 Oostenrijk
Markus Gandler
Alois Stadlober
Mikhail Botvinov
Christian Hoffmann
 Noorwegen
Espen Bjervig
Erling Jevne
Bjørn Dæhlie
Thomas Alsgaard
 Italië
Giorgio Di Centa
Fabio Maj
Fulvio Valbusa
Silvio Fauner
2001 Lahti
 Noorwegen
Frode Estil
Odd-Bjørn Hjelmeset
Thomas Alsgaard
Tor Arne Hetland
 Zweden
Urban Lindgren
Mathias Fredriksson
Magnus Ingesson
Per Elofsson
 Duitsland
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Ron Spanuth
René Sommerfeldt
2003 Val di Fiemme
 Noorwegen
Anders Aukland
Frode Estil
Tore Ruud Hofstad
Thomas Alsgaard
 Duitsland
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
René Sommerfeldt
Axel Teichmann
 Zweden
Anders Södergren
Per Elofsson
Mathias Fredriksson
Jörgen Brink
2005 Oberstdorf
 Noorwegen
Odd-Bjørn Hjelmeset
Frode Estil
Lars Berger
Tore Ruud Hofstad
 Duitsland
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
Tobias Angerer
Axel Teichmann
 Rusland
Nikolaj Pankratov
Vasili Rotsjev
Jevgeni Dementjev
Nikolaj Bolsjakov
2007 Sapporo
 Noorwegen
Eldar Rønning
Odd-Bjørn Hjelmeset
Lars Berger
Petter Northug
 Rusland
Nikolai Pankratov
Vasili Rotsjev
Alekandr Legkov
Jevgeni Dementjev
 Zweden
Martin Larsson
Mathias Fredriksson
Marcus Hellner
Anders Södergren
2009 Liberec
 Noorwegen
Eldar Rønning
Odd-Bjørn Hjelmeset
Tore Ruud Hofstad
Petter Northug
 Duitsland
Jens Filbrich
Tobias Angerer
Franz Göring
Axel Teichmann
 Finland
Matti Heikkinen
Sami Jauhojärvi
Teemu Kattilakoski
Ville Nousiainen
2011 Oslo
 Noorwegen
Martin Johnsrud Sundby
Eldar Rønning
Tord Asle Gjerdalen
Petter Northug
 Zweden
Daniel Rickardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
 Duitsland
Jens Filbrich
Axel Teichmann
Franz Göring
Tobias Angerer
2013 Val di Fiemme
 Noorwegen
Tord Asle Gjerdalen
Eldar Rønning
Sjur Røthe
Petter Northug
 Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
 Rusland
Evgeniy Belov
Maxim Vylegzhanin
Alexander Legkov
Sergey Ustiugov
2015 Falun
 Noorwegen
Niklas Dyrhaug
Didrik Tønseth
Anders Gløersen
Petter Northug
 Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
 Frankrijk
Jean-Marc Gaillard
Maurice Manificat
Robin Duvillard
Adrien Backscheider
2017 Lathi
 Noorwegen
Didrik Tønseth
Niklas Dyrhaug
Martin Johnsrud Sundby
Finn Hågen Krogh
 Rusland
Andrej Larkov
Aleksandr Bessmertnych
Aleksej Tsjervotkin
Sergej Oestjoegov
 Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
2019 Seefeld
 Noorwegen
Emil Iversen
Martin Johnsrud Sundby
Sjur Røthe
Johannes Høsflot Klæbo
 Rusland
Andrej Larkov
Aleksandr Bessmertnych
Aleksandr Bolsjoenov
Sergej Oestjoegov
 Frankrijk
Adrien Backscheider
Maurice Manificat
Clément Parisse
Richard Jouve
2021 Oberstdorf

10 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1991 Val di Fiemme Klassiek
Terje Langli
Christer Majbäck
Torgny Mogren
1993 Falun Klassiek
Sture Sivertsen
Vladimir Smirnov
Vegard Ulvang
1995 Thunder Bay Klassiek
Vladimir Smirnov
Bjørn Dæhlie
Mika Myllylä
1997 Trondheim Klassiek
Bjørn Dæhlie
Aleksej Prokoerorov
Mika Myllylä
1999 Ramsau Klassiek
Mika Myllylä
Alois Stadlober
Odd-Bjørn Hjelmeset

Dubbele achtervolging/Skiatlon

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
10 km klassiek interval start + 15 km vrije stijl achtervolging. Verschillende dagen.
1993 Falun
Bjørn Dæhlie
Vladimir Smirnov
Silvio Fauner
1995 Thunder Bay
Vladimir Smirnov
Silvio Fauner
Jari Isometsä
1997 Trondheim
Bjørn Dæhlie
Mika Myllylä
Aleksej Prokoerorov
1999 Ramsau
Thomas Alsgaard
Mika Myllylä
Fulvio Valbusa
10 km klassiek interval start + 10 km vrije stijl achtervolging. Dezelfde dag.
2001 Lahti
Per Elofsson
Johann Mühlegg
Vitali Denisov
10 km klassiek massastart; daarna 10 km vrije stijl achtervolging
2003 Val di Fiemme
Per Elofsson
Tore Ruud Hofstad
Jörgen Brink
15 km klassiek massastart; daarna 15 km vrije stijl achtervolging
2005 Oberstdorf
Vincent Vittoz
Giorgio Di Centa
Frode Estil
2007 Sapporo
Axel Teichmann
Tobias Angerer
Pietro Piller Cottrer
2009 Liberec
Petter Northug
Anders Södergren
Giorgio Di Centa
2011 Oslo
Petter Northug
Maxim Vylegzhanin
Ilja Tsjernoesov
2013 Val di Flemme
Dario Cologna
Martin Johnsrud Sundby
Sjur Røthe
2015 Falun
Maksim Vylegsjanin
Dario Cologna
Alex Harvey
2017 Lathi
Sergej Oestjoegov
Martin Johnsrud Sundby
Finn Hågen Krogh
2019 Seefeld
Sjur Røthe
Aleksandr Bolsjoenov
Martin Johnsrud Sundby
2021 Oberstdorf

Individuele sprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2001 Lahti Vrije stijl
Tor Arne Hetland
Cristian Zorzi
Håvard Solbakken
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Thobias Fredriksson
Håvard Bjerkeli
Tor Arne Hetland
2005 Oberstdorf Klassiek
Vasili Rotsjev
Tor Arne Hetland
Thobias Fredriksson
2007 Sapporo Klassiek
Jens Arne Svartedal
Mats Larsson
Eldar Rønning
2009 Liberec Vrije stijl
Ola Vigen Hattestad
Johan Kjølstad
Nikolay Morilov
2011 Oslo Vrije stijl
Marcus Hellner
Petter Northug
Emil Jönsson
2013 Val di Flemme Klassiek
Nikita Krjoekov
Petter Northug
Alex Harvey
2015 Falun Klassiek
Petter Northug
Alex Harvey
Ola Vigen Hattestad
2017 Lahti Vrije stijl
Federico Pellegrino
Sergej Oestjoegov
Johannes Høsflot Klæbo
2019 Seefeld Vrije stijl
Johannes Høsflot Klæbo
Federico Pellegrino
Gleb Retivych
2021 Oberstdorf Klassiek

Teamsprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2005 Oberstdorf Vrije stijl
 Noorwegen
Tore Ruud Hofstad
Tor Arne Hetland
 Duitsland
Jens Filbrich
Axel Teichmann
 Tsjechië
Dušan Kožíšek
Martin Koukal
2007 Sapporo Vrije stijl
 Italië
Renato Pasini
Cristian Zorzi
 Rusland
Nikolaj Morilov
Vasili Rotsjev
 Tsjechië
Milan Šperl
Dušan Kožíšek
2009 Liberec Klassiek
 Noorwegen
Ola Vigen Hattestad
Johan Kjølstad
 Duitsland
Tobias Angerer
Axel Teichmann
 Finland
Sami Jauhojärvi
Ville Nousiainen
2011 Oslo Klassiek
 Canada
Devon Kershaw
Alex Harvey
 Noorwegen
Petter Northug
Ola Vigen Hattestad
 Rusland
Aleksandr Panzjinski
Nikita Krjoekov
2013 Val di Flemme Vrije stijl
 Rusland
Aleksej Petoechov
Nikita Kriukov
 Zweden
Marcus Hellner
Emil Jönsson
 Kazachstan
Nikolaj Tsjebotko
Aleksej Poltoranin
2015 Falun Vrije stijl
 Noorwegen
Finn Hågen Krogh
Petter Northug
 Rusland
Aleksej Petoechov
Nikita Krjoekov
 Italië
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
2017 Lathi Klassiek
 Rusland
Nikita Krjoekov
Sergej Oestjoegov
 Italië
Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
 Finland
Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
2019 Seefeld Klassiek
 Noorwegen
Emil Iversen
Johannes Høsflot Klæbo
 Rusland
Gleb Retivych
Aleksandr Bolsjoenov
 Italië
Francesco De Fabiani
Federico Pellegrino
2021 Oberstdorf Vrije stijl

Vrouwen

10 km

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1954 Falun Klassiek
Ljoebov Kosireva
Siiri Rantanen
Mirja Hietamies
1958 Lahti Klassiek
Alevtina Koltsjina
Ljoebov Kosireva
Siiri Rantanen
1962 Zakopane Klassiek
Alevtina Koltsjina
Maria Goesakova
Radia Jerosjina
1966 Oslo Klassiek
Klavdija Bojarskich
Alevtina Koltsjina
Toini Gustafsson
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Alevtina Oljoenina
Marjatta Kajosmaa
Galina Koelakova
1974 Falun Klassiek
Galina Koelakova
Barbara Petzold
Helena Takalo
1978 Lahti Klassiek
Zinaida Amosova
Raisa Smetanina
Hilkka Riihivuori
1982 Oslo Vrije stijl
Berit Aunli
Hilkka Riihivuori
Květa Jeriová
1985 Seefeld Klassiek
Anette Bøe
Marja-Liisa Kirvesniemi
Grete Ingeborg Nykkelmo
1987 Oberstdorf Klassiek
Anne Jahren
Marjo Matikainen
Britt Pettersen
1989 Lahti Klassiek
Marja-Liisa Kirvesniemi
Pirkko Määttä
Marjo Matikainen
1989 Lahti Vrije stijl
Jelena Välbe
Marjo Matikainen
Tamara Tichonova
1991 Val di Fiemme Vrije stijl
Jelena Välbe
Marie-Helene Westin
Tamara Tichonova
1993-1999 Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
2001 Lahti Klassiek
Bente Skari
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
2003 Val di Fiemme Klassiek
Bente Skari
Kristina Šmigun
Hilde Gjermundshaug Pedersen
2005 Oberstdorf Vrije stijl
Kateřina Neumannová
Joelia Tsjepalova
Marit Bjørgen
2007 Sapporo Vrije stijl
Kateřina Neumannová
Olga Zavjalova
Arianna Follis
2009 Liberec Klassiek
Aino-Kaisa Saarinen
Marianna Longa
Justyna Kowalczyk
2011 Oslo Klassiek
Marit Bjørgen
Justyna Kowalczyk
Aino-Kaisa Saarinen
2013 Val di Fiemme Vrije stijl
Therese Johaug
Marit Bjørgen
Joelia Tsjekaleva
2015 Falun Vrije stijl
Charlotte Kalla
Jessica Diggins
Caitlin Gregg
2017 Lathi Klassiek
Marit Bjørgen
Charlotte Kalla
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2019 Seefeld Klassiek
Therese Johaug
Frida Karlsson
Ingvild Flugstad Østberg
2021 Oberstdorf Vrije stijl

4 x 5 km estafette

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
3 x 5 km estafette klassieke stijl
1954 Falun
 Sovjet-Unie
Ljoebov Kosireva
Margarita Maslennikova
Valentina Tsarjova
 Finland
Sirkka Polkunen
Mirja Hietamies
Siiri Rantanen
 Zweden
Anna-Lisa Eriksson
Märta Nordberg
Sonja Edström
1958 Lahti
 Sovjet-Unie
Radia Jerosjina
Alevtina Koltsjina
Ljoebov Kosireva
 Finland
Toini Mikkola-Pöysti
Pirkko Korkee
Siiri Rantanen
 Zweden
Märta Nordberg
Irma Johansson
Sonja Edström
1962 Zakopane
 Sovjet-Unie
Ljoebov Baranova
Maria Goesakova
Alevtina Koltsjina
 Zweden
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
 Finland
Siiri Rantanen
Eeva Ruoppa
Mirja Lehtonen
1966 Oslo
 Sovjet-Unie
Klavdija Bojarskich
Rita Atsjkina
Alevtina Koltsjina
 Noorwegen
Ingrid Wigernæs
Inger Aufles
Berit Mørdre
 Zweden
Barbro Martinsson
Britt Strandberg
Toini Gustafsson
1970 Vysoké Tatry
 Sovjet-Unie
Nina Fjodorova
Galina Koelakova
Alevtina Oljoenina
 DDR
Gabriele Haupt
Renata Fischer
Anna Unger
 Finland
Senja Pusula
Helena Takalo
Marjatta Kajosmaa
4 x 5 km estafette klassieke stijl
1974 Falun
 Sovjet-Unie
Nina Fjodorova
Nina Seljoenina
Raisa Smetanina
Galina Koelakova
 DDR
Sigrun Krause
Petra Hinze
Barbara Petzold
Veronika Schmidt
 Tsjecho-Slowakije
Alena Bartošová
Gabriela Sekajová
Miroslava Jaškovská
Blanka Paulů
1978 Lahti
 Finland
Taina Impiö
Marja-Liisa Hämäläinen
Hilkka Riihivuori
Helena Takalo
 DDR
Marlies Rostock
Birgit Schreiber
Barbara Petzold
Christel Meinel
 Sovjet-Unie
Nina Rotsjeva
Zinaida Amosova
Raisa Smetanina
Galina Koelakova
1982 Oslo
 Noorwegen
Anette Bøe
Inger Helene Nybråten
Berit Aunli
Britt Pettersen
 Sovjet-Unie
Ljoebov Ljadova
Ljoebov Sabolotskaja
Raisa Smetanina
Galina Koelakova
 DDR
Petra Sölter
Carola Anding
Barbara Petzold
Veronika Hesse
1985 Seefeld
 Sovjet-Unie
Tamara Tichonova
Raisa Smetanina
Lilia Vasiltsjenko
Anfisa Romanova
 Noorwegen
Anette Bøe
Anne Jahren
Grete Ingeborg Nykkelmo
Berit Aunli
 DDR
Manuela Drescher
Gaby Nestler
Antje Misersky
Ute Noack
1987 Oberstdorf
 Sovjet-Unie
Antonina Ordina
Nina Gavriljoek
Larisa Ptitsyna
Anfisa Reztsova
 Noorwegen
Marianne Dahlmo
Nina Skeime
Anne Jahren
Anette Bøe
 Zweden
Magdalena Wallin
Karin Lamberg-Skog
Annika Dahlmann
Marie-Helene Westin
1989 Lahti
 Finland
Pirkko Määttä
Marja-Liisa Kirvesniemi
Jaana Savolainen
Marjo Matikainen
 Sovjet-Unie
Joelia Sjamsjoerina
Raisa Smetanina
Tamara Tichonova
Jelena Välbe
 Noorwegen
Inger Helene Nybråten
Anne Jahren
Nina Skeime
Marianne Dahlmo
1991 Val di Fiemme
 Sovjet-Unie
Ljoebov Jegorova
Raisa Smetanina
Tamara Tichonova
Jelena Välbe
 Italië
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Gabriella Paruzzi
Stefania Belmondo
 Noorwegen
Solveig Pedersen
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Trude Dybendahl
1993 Falun
 Rusland
Jelena Välbe
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Ljoebov Jegorova
 Italië
Gabriella Paruzzi
Bice Vanzetta
Manuela Di Centa
Stefania Belmondo
 Noorwegen
Trude Dybendahl
Inger Helene Nybråten
Anita Moen
Elin Nilsen
1995 Thunder Bay
 Rusland
Olga Danilova
Jelena Välbe
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
 Noorwegen
Marit Mikkelsplass
Inger Helene Nybråten
Elin Nilsen
Anita Moen-Guidon
 Zweden
Anna Frithioff
Marie-Helene Westin
Antonina Ordina
Anette Fanqvist
1997 Trondheim
 Rusland
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Jelena Välbe
 Noorwegen
Bente Martinsen
Marit Mikkelsplass
Elin Nilsen
Trude Dybendahl Hartz
 Finland
Riikka Sirviö
Tuulikki Pyykkönen
Kati Pulkkinen
Satu Salonen
↓ 2 x 5 km klassieke stijl + 2 x 5 km vrije stijl ↓
1999 Ramsau
 Rusland
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
Anfisa Reztsova
Nina Gavriljoek
 Italië
Sabina Valbusa
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Stefania Belmondo
 Duitsland
Viola Bauer
Ramona Roth
Evi Sachenbacher
Sigrid Wille
2001 Lahti
 Rusland
Olga Danilova
Larisa Lazoetina
Joelia Tsjepalova
Nina Gavriljoek
 Noorwegen
Anita Moen
Bente Skari
Elin Nilsen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
 Italië
Gabriella Paruzzi
Sabina Valbusa
Stefania Belmondo
Cristina Paluselli
2003 Val di Fiemme
 Duitsland
Manuela Henkel
Viola Bauer
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher
 Noorwegen
Anita Moen
Marit Bjørgen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Vibeke Skofterud
 Rusland
Natalja Korosteleva
Olga Zavjalova
Jelena Boeroekina
Nina Gavriljoek
2005 Oberstdorf
 Noorwegen
Vibeke Skofterud
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
 Rusland
Larisa Koerkina
Natalja Baranova-Masolkina
Jevgenia Medvedeva-Arboezova
Joelia Tsjepalova
 Italië
Gabriella Paruzzi
Antonella Confortola
Sabina Valbusa
Arianna Follis
2007 Sapporo
 Finland
Virpi Kuitunen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Pirjo Manninen
 Duitsland
Stefanie Böhler
Viola Bauer
Claudia Künzel-Nystad
Evi Sachenbacher-Stehle
 Noorwegen
Vibeke Skofterud
Marit Bjørgen
Kristin Størmer Steira
Astrid Jacobsen
2009 Liberec
 Finland
Pirjo Muranen
Virpi Kuitunen
Riitta-Liisa Roponen
Aino-Kaisa Saarinen
 Duitsland
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Künzel-Nystad
 Zweden
Lina Andersson
Britta Norgren
Anna Haag
Charlotte Kalla
2011 Oslo
 Noorwegen
Vibeke Skofterud
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Anna Haag
Britta Johansson Norgren
Charlotte Kalla
 Finland
Pirjo Muranen
Aino-Kaisa Saarinen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Lähteenmäki
2013 Val di Fiemme
 Noorwegen
Heidi Weng
Therese Johaug
Kristin Størmer Steira
Marit Bjørgen
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Emma Wikén
Anna Haag
Charlotte Kalla
 Rusland
Joelia Ivanova
Alja Iksanova
Maria Goesjtsjina
Joelia Tsjekaleva
2015 Falun
 Noorwegen
Heidi Weng
Therese Johaug
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Marit Bjørgen
 Zweden
Sofia Bleckur
Charlotte Kalla
Maria Rydqvist
Stina Nilsson
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Riitta-Liisa Roponen
Krista Pärmäkoski
2017 Lathi
 Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Heidi Weng
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Marit Bjørgen
 Zweden
Anna Haag
Charlotte Kalla
Ebba Andersson
Stina Nilsson
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Kerttu Niskanen
Laura Mononen
Krista Pärmäkoski
2019 Seefeld
 Zweden
Ebba Andersson
Frida Karlsson
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
 Noorwegen
Heidi Weng
Ingvild Flugstad Østberg
Astrid Jacobsen
Therese Johaug
 Rusland
Joelia Beloroekova
Anastasia Sedova
Anna Netsjajevskaja
Natalja Neprjajeva
2021 Oberstdorf

5 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1962 Zakopane Klassiek
Alevtina Koltsjina
Ljoebov Baranova
Maria Goesakova
1966 Oslo Klassiek
Alevtina Koltsjina
Klavdija Bojarskich
Rita Atsjkina
1970 Vysoké Tatry Klassiek
Galina Koelakova
Galina Piljoesjenko
Nina Fjodorova
1974 Falun Klassiek
Galina Koelakova
Blanka Paulů
Raisa Smetanina
1978 Lahti Klassiek
Helena Takalo
Hilkka Riihivuori
Raisa Smetanina
1982 Oslo Vrije stijl
Berit Aunli
Hilkka Riihivuori
Britt Pettersen
1985 Seefeld Klassiek
Anette Bøe
Marja-Liisa Hämäläinen
Grete Ingeborg Nykkelmo
1987 Oberstdorf Klassiek
Marjo Matikainen
Anfisa Reztsova
Evi Kratzer
1989 Lathi Niet opgenomen in het programma van het wereldkampioenschap
1991 Val di Fiemme Klassiek
Trude Dybendahl
Marja-Liisa Kirvesniemi
Manuela Di Centa
1993 Falun Klassiek
Larisa Lazoetina
Ljoebov Jegorova
Trude Dybendahl
1995 Thunder Bay Klassiek
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Manuela Di Centa
1997 Trondheim Klassiek
Jelena Välbe
Stefania Belmondo
Olga Danilova
1999 Ramsau Klassiek
Bente Martinsen
Olga Danilova
Kateřina Neumannová

20 km en 30 km

Jaar Plaats Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
↓ 20 km (interval start) ↓
1978 Lahti Klassiek
Zinaida Amosova
Helena Takalo
1980 Falun Klassiek
Veronika Hesse
Galina Koelakova
Raisa Smetanina
1982 Oslo Klassiek
Raisa Smetanina
Berit Aunli
Hilkka Riihivuori
1985 Seefeld Vrije stijl
Grete Ingeborg Nykkelmo
Britt Pettersen
Anette Bøe
1987 Oberstdorf Vrije stijl
Marie-Helene Westin
Anfisa Reztsova
Larisa Ptitsyna
↓ 30 km (interval start)↓
1989 Lahti Vrije stijl
Jelena Välbe
Larisa Lazoetina
Marjo Matikainen
1991 Val di Fiemme Klassiek
Ljoebov Jegorova
Jelena Välbe
Manuela Di Centa
1993 Falun Vrije stijl
Stefania Belmondo
Manuela Di Centa
Ljoebov Jegorova
1995 Thunder Bay Vrije stijl
Jelena Välbe
Manuela Di Centa
Antonina Ordina
1997 Trondheim Klassiek
Jelena Välbe
Stefania Belmondo
Marit Mikkelsplass
1999 Ramsau Klassiek
Larisa Lazoetina
Olga Danilova
Kristina Šmigun
2001 Lahti Vrije stijl Afgelast vanwege te lage temperatuur (-23°C)
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Olga Zavjalova
Jelena Boeroechina
Kristina Šmigun
↓ 30 km (massastart) ↓
2005 Oberstdorf Klassiek
Marit Bjørgen
Virpi Kuitunen
Natalja Baranova-Masolkina
2007 Sapporo Klassiek
Virpi Kuitunen
Kristin Størmer Steira
Therese Johaug
2009 Liberec Vrije stijl
Justyna Kowalczyk
Jevgenia Medvedeva-Arboezova
Valentina Sjevtsjenko
2011 Oslo Vrije stijl
Therese Johaug
Marit Bjørgen
Justyna Kowalczyk
2013 Val di Fiemme Klassiek
Marit Bjørgen
Justyna Kowalczyk
Therese Johaug
2015 Falun Klassiek
Therese Johaug
Marit Bjørgen
Charlotte Kalla
2017 Lathi Vrije stijl
Marit Bjørgen
Heidi Weng
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2019 Seefeld Vrije stijl
Therese Johaug
Ingvild Flugstad Østberg
Frida Karlsson
2021 Oberstdorf Klassiek

15 km (afgeschaft)

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1989 Lahti Klassiek
Marjo Matikainen
Marja-Liisa Kirvesniemi
Pirkko Määttä
1991 Val di Fiemme Klassiek
Jelena Välbe
Trude Dybendahl
Stefania Belmondo
1993 Falun Klassiek
Jelena Välbe
Marja-Liisa Kirvesniemi
Marjut Rolig
1995 Thunder Bay Klassiek
Larisa Lazoetina
Jelena Välbe
Inger Helene Nybråten
1997 Trondheim Vrije stijl
Jelena Välbe
Stefania Belmondo
Kateřina Neumannová
1999 Ramsau Vrije stijl
Stefania Belmondo
Kristina Šmigun
Maria Theurl
2001 Lahti Klassiek
Bente Skari
Olga Danilova
Kaisa Varis
2003 Val di Fiemme Klassiek
Bente Skari
Kristina Šmigun
Olga Zavjalova

Dubbele achtervolging/Skiatlon

Jaar Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
5 km klassiek interval start + 10 km vrije stijl achtervolging (verschillende dagen)
1993 Falun
Stefania Belmondo
Larisa Lazoetina
Ljoebov Jegorova
1995 Thunder Bay
Larisa Lazoetina
Nina Gavriljoek
Olga Danilova
1997 Trondheim
Jelena Välbe
Stefania Belmondo
Nina Gavriljoek
1999 Ramsau
Stefania Belmondo
Nina Gavriljoek
Irina Terelia Taranenko
5 km klassiek interval start + 5 km vrije stijl achtervolging (dezelfde dag)
2001 Lahti
Virpi Kuitunen
Larisa Lazoetina
Olga Danilova
5 km klassiek massastart, daarna 5 km vrije stijl achtervolging
2003 Val di Fiemme
Kristina Šmigun
Evi Sachenbacher
Olga Zavjalova
7.5 km klassiek massastart, daarna 7.5 km vrije stijl achtervolging
2005 Oberstdorf
Joelia Tsjepalova
Marit Bjørgen
Kristin Størmer Steira
2007 Sapporo
Olga Zavjalova
Kateřina Neumannová
Kristin Størmer Steira
2009 Liberec
Justyna Kowalczyk
Kristin Størmer Steira
Aino-Kaisa Saarinen
2011 Oslo
Marit Bjørgen
Justyna Kowalczyk
Therese Johaug
2013 Val di Flemme
Marit Bjørgen
Therese Johaug
Heidi Weng
2015 Falun
Therese Johaug
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Charlotte Kalla
2017 Lathi
Marit Bjørgen
Krista Parmakoski
Charlotte Kalla
2019 Seefeld
Therese Johaug
Ingvild Flugstad Østberg
Natalja Neprjajeva
2021 Oberstdorf

Individuele sprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2001 Lahti Vrije stijl
Pirjo Manninen
Kati Sundqvist
Joelia Tsjepalova
2003 Val di Fiemme Vrije stijl
Marit Bjørgen
Claudia Künzel
Hilde Gjermundshaug Pedersen
2005 Oberstdorf Klassiek
Emilie Öhrstig
Lina Andersson
Sara Renner
2007 Sapporo Klassiek
Astrid Jacobsen
Petra Majdič
Virpi Kuitunen
2009 Liberec Vrije stijl
Arianna Follis
Kikkan Randall
Pirjo Muranen
2011 Oslo Vrije stijl
Marit Bjørgen
Arianna Follis
Petra Majdič
2013 Val di Fiemme Klassiek
Marit Bjørgen
Ida Ingemarsdotter
Maiken Caspersen Falla
2015 Falun Klassiek
Marit Bjørgen
Stina Nilsson
Maiken Caspersen Falla
2017 Lathi Vrije stijl
Maiken Caspersen Falla
Jessica Diggins
Kikkan Randall
2019 Seefeld Vrije stijl
Maiken Caspersen Falla
Stina Nilsson
Mari Eide
2021 Oberstdorf Klassiek

Teamsprint

Jaar Stijl Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2005 Oberstdorf Vrije stijl
 Noorwegen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Marit Bjørgen
 Finland
Riitta Liisa Lassila
Pirjo Manninen
 Rusland
Joelia Tsjepalova
Alena Sidko
2007 Sapporo Vrije stijl
 Finland
Riitta-Liisa Roponen
Virpi Kuitunen
 Duitsland
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Künzel-Nystad
 Noorwegen
Astrid Jacobsen
Marit Bjørgen
2009 Liberec Klassiek
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Virpi Kuitunen
 Zweden
Anna Olsson
Lina Andersson
 Italië
Arianna Follis
Marianna Longa
2011 Oslo Klassiek
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Charlotte Kalla
 Finland
Aino-Kaisa Saarinen
Krista Lähteenmäki
 Noorwegen
Maiken Caspersen Falla
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
2013 Val di Flemme Vrije stijl
 Verenigde Staten
Jessica Diggins
Kikkan Randall
 Zweden
Charlotte Kalla
Ida Ingemarsdotter
 Finland
Riikka Sarasoja-Lilja
Krista Lahteenmäki
2015 Falun Vrije stijl
 Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Maiken Caspersen Falla
 Zweden
Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
 Polen
Justyna Kowalczyk
Sylwia Jaśkowiec
2017 Lathi Klassiek
 Noorwegen
Heidi Weng
Maiken Caspersen Falla
 Rusland
Joelia Beloroekova
Natalja Matvejeva
 Verenigde Staten
Sadie Bjornsen
Jessica Diggins
2019 Seefeld Klassiek
 Zweden
Stina Nilsson
Maja Dahlqvist
 Slovenië
Katja Višnar
Anamarija Lampič
 Noorwegen
Ingvild Flugstad Østberg
Maiken Caspersen Falla
2021 Oberstdorf Vrije stijl

Medailleklassement

Mannen

Stand na wereldkampioenschappen langlaufen 2015.

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Noorwegen
50 35 38 123
2
 Zweden
38 29 27 94
3
 Finland
29 29 26 84
4
 Sovjet-Unie (1954–91)
7 13 7 27
5
 Italië
5 7 15 27
6
 Rusland (1993–heden)
5 7 11 23
7
 Kazachstan (1993–heden)
3 2 4 9
8
 Duitsland (1925-39, 1991-heden)
2 8 6 16
9
 Tsjecho-Slowakije (1925–91)
2 5 4 11
10
 DDR (1954-89)
2 3 2 7
11
 Estland (1938, 1993–heden)
2 2 0 4
12
 Tsjechië (1993–heden)
1 2 2 5
 Frankrijk
1 2 2 5
14
 Zwitserland
1 2 0 3
15
 Oostenrijk
1 1 2 4
 Canada
1 1 2 4
17
 Spanje
1 1 0 2
18
 Polen
1 0 2 3
19
 Wit-Rusland (1993–heden)
0 1 0 1
20
 Verenigde Staten
0 0 1 1
 Bondsrepubliek Duitsland (1954-89)
0 0 1 1
Totaal 152 150 152 454

Vrouwen

Stand na wereldkampioenschappen langlaufen 2015.

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Noorwegen
33 18 25 76
2
 Sovjet-Unie (1954–91)
27 15 12 54
3
 Rusland (1993–heden)
19 16 15 50
4
 Finland
14 19 21 54
5
 Italië
5 11 8 24
6
 Zweden
4 11 10 25
7
 Polen
2 3 3 8
8
 Tsjechië (1993–heden)
2 1 2 5
9
 Duitsland (1991-heden)
1 5 1 7
10
 Duitsland (1954-89)
1 4 2 7
11
 Estland (1993–heden)
1 3 2 6
12
 Verenigde Staten
1 2 1 4
13
 Tsjecho-Slowakije (1954–91)
0 1 2 3
14
 Slovenië (1993–heden)
0 1 1 2
15
 Oekraïne (1993–heden)
0 0 2 2
16
 Oostenrijk
0 0 1 1
 Canada
0 0 1 1
 Zwitserland
0 0 1 1
Totaal 152 150 152 454

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen langlaufen
Listen to this article