Wereldkampioenschappen noords skiën 2003 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen noords skiën 2003.

Wereldkampioenschappen noords skiën 2003

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK noords skiën 2003
Gehouden in
Val di Fiemme
Jaar 2003
Data 18 februari t/m 1 maart
Sport Noordse skisporten
Organisator FIS
Evenementen 18
Navigatie
2001     2005
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen noords skiën 2003 werden van 18 februari tot en met 1 maart 2003 gehouden in Val di Fiemme.

Wedstrijdschema

Februari/maart 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 T
Langlaufen 1 1 1 1 1 1 1 1 2 1 1 12
Noordse combinatie 1 1 1 3
Schansspringen 1 1 1 3
Finales 1 1 1 2 2 2 2 1 2 0 3 1 18

Medailles

Langlaufen

Zie Wereldkampioenschappen langlaufen 2003 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Sprint (vrije stijl)
 SWE
Thobias Fredriksson
 NOR
Håvard Bjerkeli
 NOR
Tor Arne Hetland
15 km klassiek
 GER
Axel Teichmann
 EST
Jaak Mae
 NOR
Frode Estil
10 km + 10 km dubbele achtervolging
 SWE
Per Elofsson
 NOR
Tore Ruud Hofstad
 SWE
Jörgen Brink
30 km klassiek massastart
 NOR
Thomas Alsgaard
 NOR
Anders Aukland
 NOR
Frode Estil
50 km vrije stijl
 CZE
Martin Koukal
 SWE
Anders Södergren
 SWE
Jörgen Brink
4 × 10 km estafette
 NOR
Anders Aukland
Frode Estil
Tore Ruud Hofstad
Thomas Alsgaard
 GER
Jens Filbrich
Andreas Schlütter
René Sommerfeldt
Axel Teichmann
 SWE
Anders Södergren
Per Elofsson
Mathias Fredriksson
Jörgen Brink

Vrouwen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Sprint (vrije stijl)
 NOR
Marit Bjørgen
 GER
Claudia Künzel
 NOR
Hilde Gjermundshaug Pedersen
10 km klassiek
 NOR
Bente Skari
 EST
Kristina Šmigun
 NOR
Hilde Gjermundshaug Pedersen
5 km + 5 km dubbele achtervolging
 EST
Kristina Šmigun
 GER
Evi Sachenbacher
 RUS
Olga Savjalova
15 km klassiek massastart
 NOR
Bente Skari
 EST
Kristina Šmigun
 RUS
Olga Zavyalova
30 km vrije stijl
 RUS
Olga Savjalova
 RUS
Jelena Boeroekina
 EST
Kristina Šmigun
4 × 5 km estafette
 GER
Manuela Henkel
Viola Bauer
Claudia Künzel
Evi Sachenbacher
 NOR
Anita Moen
Marit Bjørgen
Hilde Gjermundshaug Pedersen
Vibeke Skofterud
 RUS
Natalja Korosteleva
Olga Savjalova
Jelena Boeroekina
Nina Gavriljoek

Noordse combinatie

Zie Wereldkampioenschappen noordse combinatie 2003 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
7,5 km sprint
 USA
Johnny Spillane
 GER
Ronny Ackermann
 AUT
Felix Gottwald
15 km Gundersen
 GER
Ronny Ackermann
 AUT
Felix Gottwald
 FIN
Samppa Lajunen
4 x 5 km team
 AUT
Michael Gruber
Wilhelm Denifl
Christoph Bieler
Felix Gottwald
 GER
Thorsten Schmitt
Georg Hettich
Björn Kircheisen
Ronny Ackermann
 FIN
Hannu Manninen
Jouni Kaitainen
Jaakko Tallus
Samppa Lajunen

Schansspringen

Zie Wereldkampioenschappen schansspringen 2003 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Normale schans
 POL
Adam Małysz
 NOR
Tommy Ingebrigtsen
 JPN
Noriaki Kasai
Grote schans
 POL
Adam Małysz
 FIN
Matti Hautamäki
 JPN
Noriaki Kasai
Team grote schans
 FIN
Janne Ahonen
Tami Kiuru
Arttu Lappi
Matti Hautamäki
 JPN
Kazuyoshi Funaki
Akira Higashi
Hideharu Miyahira
Noriaki Kasai
 NOR
Tommy Ingebrigtsen
Lars Bystøl
Sigurd Pettersen
Bjørn Einar Romøren

Medailleklassement

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Noorwegen
5 5 6 16
2
 Duitsland
3 5 0 8
3
 Zweden
2 1 3 6
4
 Polen
2 0 0 2
5
 Estland
1 3 1 5
6
 Rusland
1 1 3 5
7
 Finland
1 1 2 4
8
 Oostenrijk
1 1 1 3
9
 Tsjechië
1 0 0 1
 Verenigde Staten
1 0 0 1
11
 Japan
0 1 2 3
Totaal 18 18 18 54
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen noords skiën 2003
Listen to this article