Wereldkampioenschappen noords skiën 2019 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen noords skiën 2019.

Wereldkampioenschappen noords skiën 2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK noords skiën 2019
Gehouden in
Seefeld
Jaar 2019
Data 20 februari t/m 3 maart
Sport Noordse skisporten
Organisator FIS
Evenementen 21
Navigatie
2017     2021
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen noords skiën 2019 werden van 20 februari tot en met 3 maart gehouden in Seefeld, Oostenrijk.

Wedstrijdschema

Februari/Maart 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3 T
Langlaufen Q 2 2 2 1 1 1 1 1 1 12
Noordse combinatie 1 1 1 1 4
Schansspringen Q 1 1 1 1 Q 1 1 6
Finales 0 2 1 3 4 0 2 2 2 2 3 1 22

Medailles

Langlaufen

Zie Wereldkampioenschappen langlaufen 2019 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Sprint Johannes Høsflot Klæbo
 Noorwegen
Federico Pellegrino
 Italië
Gleb Retivych
 Rusland
15 km klassieke stijl Martin Johnsrud Sundby
 Noorwegen
38.22,6 Aleksandr Bessmertnych
 Rusland
38.24,6 Iivo Niskanen
 Finland
38.43,0
30 km skiatlon Sjur Røthe
 Noorwegen
1:10.21,8 Aleksandr Bolsjoenov
 Rusland
1:10.21,9 Martin Johnsrud Sundby
 Noorwegen
1:10.22,5
50 km vrije stijl Hans Christer Holund
 Noorwegen
1:49.59,3 Aleksandr Bolsjoenov
 Rusland
1:50.27,1 Sjur Røthe
 Noorwegen
1:50.57,1
Teamsprint
 Noorwegen

Emil Iversen
Johannes Høsflot Klæbo
 Rusland

Gleb Retivych
Aleksandr Bolsjoenov
 Italië

Francesco De Fabiani
Federico Pellegrino
4×10 km estafette
 Noorwegen

Emil Iversen
Martin Johnsrud Sundby
Sjur Røthe
Johannes Høsflot Klæbo
1:42.32,1
 Rusland

Andrej Larkov
Aleksandr Bessmertnych
Aleksandr Bolsjoenov
Sergej Oestjoegov
1:43.10,9
 Frankrijk

Adrien Backscheider
Maurice Manificat
Clément Parisse
Richard Jouve
1:43.33,1

Vrouwen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Sprint Maiken Caspersen Falla
 Noorwegen
Stina Nilsson
 Zweden
Mari Eide
 Noorwegen
10 km klassieke stijl Therese Johaug
 Noorwegen
27.02,1 Frida Karlsson
 Zweden
27.14,3 Ingvild Flugstad Østberg
 Noorwegen
27.37,7
15 km skiatlon Therese Johaug
 Noorwegen
36.54,5 Ingvild Flugstad Østberg
 Noorwegen
37.52,1 Natalja Neprjajeva
 Rusland
37.53,2
30 km vrije stijl Therese Johaug
 Noorwegen
1:14.26,2 Ingvild Flugstad Østberg
 Noorwegen
1:15.03,0 Frida Karlsson
 Zweden
1:15.10,2
Teamsprint
 Zweden

Stina Nilsson
Maja Dahlqvist
 Slovenië

Katja Višnar
Anamarija Lampič
 Noorwegen

Ingvild Flugstad Østberg
Maiken Caspersen Falla
4×5 km estafette
 Zweden

Ebba Andersson
Frida Karlsson
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
55.21,0
 Noorwegen

Heidi Weng
Ingvild Flugstad Østberg
Astrid Jacobsen
Therese Johaug
55.24,1
 Rusland

Joelia Beloroekova
Anastasia Sedova
Anna Netsjajevskaja
Natalja Neprjajeva
57.24,8

Noordse combinatie

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Gundersen normale schans Jarl Magnus Riiber
 Noorwegen
25.01,3 Bernhard Gruber
 Oostenrijk
25.02,7 Akito Watabe
 Japan
25.05,9
Gundersen grote schans Eric Frenzel
 Duitsland
23.43,0 Jan Schmid
 Noorwegen
23.47,3 Franz-Josef Rehrl
 Oostenrijk
23.51,7
Team
 Noorwegen

Espen Bjørnstad
Jan Schmid
Jørgen Gråbak
Jarl Magnus Riiber
50.15,5
 Duitsland

Johannes Rydzek
Eric Frenzel
Fabian Rießle
Vinzenz Geiger
50.16,5
 Oostenrijk

Bernhard Gruber
Mario Seidl
Franz-Josef Rehrl
Lukas Klapfer
50.20,5
Teamsprint
 Duitsland

Eric Frenzel
Fabian Rießle
28.29,5
 Noorwegen

Jan Schmid
Jarl Magnus Riiber
28.37,7
 Oostenrijk

Franz-Josef Rehrl
Bernhard Gruber
28.38,7

Schansspringen

Zie Wereldkampioenschappen schansspringen 2019 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Normale schans Dawid Kubacki
 Polen
218,3 Kamil Stoch
 Polen
215,5 Stefan Kraft
 Oostenrijk
214,8
Grote schans Markus Eisenbichler
 Duitsland
279,4 Karl Geiger
 Duitsland
267,3 Killian Peier
 Zwitserland
266,1
Team grote schans
 Duitsland

Karl Geiger
Richard Freitag
Stephan Leyhe
Markus Eisenbichler
987,5
 Oostenrijk

Philipp Aschenwald
Michael Hayböck
Daniel Huber
Stefan Kraft
930,9
 Japan

Yukiya Sato
Daiki Ito
Junshiro Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
920,1

Vrouwen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Normale schans Maren Lundby
 Noorwegen
259,6 Katharina Althaus
 Duitsland
259,1 Daniela Iraschko-Stolz
 Oostenrijk
247,6
Team normale schans
 Duitsland

Juliane Seyfarth
Ramona Straub
Carina Vogt
Katharina Althaus
898,9
 Oostenrijk

Eva Pinkelnig
Jacqueline Seifriedsberger
Chiara Hölzl
Daniela Iraschko-Stolz
880,3
 Noorwegen

Anna Odine Strøm
Ingebjørg Saglien Bråten
Silje Opseth
Maren Lundby
876,9

Gemengd

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Team normale schans
 Duitsland

Katharina Althaus
Markus Eisenbichler
Juliane Seyfarth
Karl Geiger
1012,2
 Oostenrijk

Eva Pinkelnig
Philipp Aschenwald
Daniela Iraschko-Stolz
Stefan Kraft
989,9
 Noorwegen

Anna Odine Strøm
Robert Johansson
Maren Lundby
Andreas Stjernen
938,4

Medailleklassement

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Noorwegen
13 5 7 25
2
 Duitsland
6 3 0 9
3
 Zweden
2 2 1 5
4
 Polen
1 1 0 2
5
 Rusland
0 5 3 8
6
 Oostenrijk
0 4 5 9
7
 Italië
0 1 1 2
8
 Slovenië
0 1 0 1
9
 Japan
0 0 2 2
10
 Finland
0 0 1 1
 Frankrijk
0 0 1 1
 Zwitserland
0 0 1 1
Totaal 22 22 22 66

Uitzendrechten

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen noords skiën 2019
Listen to this article