Wereldkampioenschappen schansspringen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen schansspringen.

Wereldkampioenschappen schansspringen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen schansspringen zijn een onderdeel van de wereldkampioenschappen noords skiën die sinds 1924 door de FIS worden georganiseerd. Tussen 1924 en 1939 werden de WK elk jaar georganiseerd, waarbij ze in Olympische jaren, samenvielen met de Spelen. Vanaf 1948 werd er om de twee jaar om de wereldtitels gestreden en sinds 1985 worden de WK los van de Olympische Winterspelen georganiseerd.

Van 1924 tot en met 1958 werd er op één schans gesprongen. Vanaf 1962 zijn er twee disciplines; een kleine schans en een grote schans. Vanaf 1980 staat ook een landenwedstrijd op het programma. In 2001 en 2005 bestond de landenwedstrijd uit twee disciplines; een kleine schans en grote schans.

Tussen 1962 en 1989 was de kleine schans een K-70m schans en de grote een K-90m schans. Vanaf 1991 is de kleine schans een K-90m schans en de grote een K-120m schans. De K-waarde zegt iets over de grootte van de schans; de waarde is de afstand die onder normale omstandigheden door goede schansspringers veilig kan worden gesprongen.

Een overzicht van de edities en medaillewinnaars staat hieronder.

Mannen

Grote schans, individueel

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1924 -
Chamonix-Mont-Blanc
Jacob Tullin Thams
Narve Bonna
Anders Haugen
1925 -
Janské Lázně
Willhelm Dick
Henry Ljungmann
Frantisek Wende
1926 -
Lahti
Jacob Tullin Thams
Otto Aasen
Georg Østerholt
1927 -
Cortina d'Ampezzo
Tore Edman
Willhelm Dick
Bertil Carlsson
1928 -
St. Moritz
Alf Andersen
Sigmund Ruud
Rudolf Burkert
1929 -
Zakopane
Sigmund Ruud
Kristian Johansson
Hans Kleppen
1930 -
Oslo
Gunnar Andersen
Reidar Andersen
Sigmund Ruud
1931 -
Oberhof
Birger Ruud
Fritz Kaufmann
Sven Eriksson
1932 -
Lake Placid
Birger Ruud
Hans Beck
Kåre Wahlberg
1933 -
Innsbruck
Marcel Reymond
Rudolf Burkert
Sven Eriksson
1934 -
Solleftea
Kristian Johansson
Arne Hovde
Sven Eriksson
1935 -
Wysokie Tatry
Birger Ruud
Reidar Andersen
Alf Andersen
1936 -
Garmisch-Partenkirchen
Birger Ruud
Sven Eriksson
Reidar Andersen
1937 -
Chamonix-Mont-Blanc
Birger Ruud
Reidar Andersen
Sigurd Solid
1938 -
Lahti
Asbjørn Ruud
Stanisław Marusarz
Hilmar Myhra
1939 -
Zakopane
Josef Bradl
Birger Ruud
Arnholdt Kongsgaard
1948 -
St. Moritz
Petter Hugsted
Birger Ruud
Thorleif Schjelderup
1950 -
Lake Placid
Hans Bjørnstad
Thure Lindgren
Arnfinn Bergmann
1952 -
Oslo
Arnfinn Bergmann
Torbjørn Falkanger
Karl Holmström
1954 -
Falun
Matti Pietikäinen
Veikko Heinonen
Bror Östman
1956 -
Cortina d'Ampezzo
Antti Hyvärinen
Aulis Kallakorpi
Harry Glaß
1958 -
Lahti
Juhani Kärkinen
Ensio Hyytiä
Helmut Recknagel
1960 -
Squaw Valley
Helmut Recknagel
Niilo Halonen
Otto Leodolter
1962 -
Zakopane
Helmut Recknagel
Nikołaj Kamienski
Niilo Halonen
1964 -
Innsbruck
Toralf Engan
Veikko Kankkonen
Torgeir Brandtzæg
1966 -
Oslo
Bjørn Wirkola
Takashi Futisawa
Kjell Sjöberg
1968 -
Grenoble
Vladimir Belo-oesov
Jiří Raška
Lars Grini
1970 -
Wysokie Tatry
Gari Napalkow
Jiří Raška
Stanisław Gąsienica Daniel
1972 -
Sapporo
Wojciech Fortuna
Walter Steiner
Rainer Schmidt
1974 -
Falun
Hans-Georg Aschenbach
Heinz Wosipiwo
Rudolf Höhnl
1976 -
Innsbruck
Karl Schnabl
Anton Innauer
Henry Glaß
1978 -
Lahti
Tapio Räisänen
Alois Lipburger
Falko Weißpflog
1980 -
Lake Placid
Jouko Törmänen
Hubert Neuper
Jari Puikkonen
1982 -
Oslo
Matti Nykänen
Olav Hansson
Armin Kogler
1985 -
Seefeld
Per Bergerud
Jari Puikkonen
Matti Nykänen
1987 -
Oberstdorf
Andreas Felder
Vegard Opaas
Ernst Vettori
1989 -
Lahti
Jari Puikkonen
Jens Weißflog
Matti Nykänen
1991 -
Val di Fiemme
Franci Petek
Rune Olijnyk
Jens Weißflog
1993 -
Falun
Espen Bredesen
Jaroslav Sakala
Andreas Goldberger
1995 -
Thunder Bay
Tommy Ingebrigtsen
Andreas Goldberger
Jens Weißflog
1997 -
Trondheim
Masahiko Harada
Dieter Thoma
Sylvain Freiholz
1999 -
Ramsau
Martin Schmitt
Sven Hannawald
Hideharu Miyahira
2001 -
Lahti
Martin Schmitt
Adam Małysz
Janne Ahonen
2003 -
Val di Fiemme/Predazzo
Adam Małysz
Matti Hautamäki
Noriaki Kasai
2005 -
Oberstdorf
Janne Ahonen
Roar Ljøkelsøy
Jakub Janda
2007 -
Sapporo
Simon Ammann
Harri Olli
Roar Ljøkelsøy
2009 -
Liberec
Andreas Küttel
Martin Schmitt
Anders Jacobsen
2011 -
Oslo
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Simon Ammann
2013 -
Val di Fiemme
Kamil Stoch
Peter Prevc
Anders Jacobsen
2015 -
Falun
Severin Freund
Gregor Schlierenzauer
Rune Velta
2017 -
Lahti
Stefan Kraft
Andreas Wellinger
Piotr Żyła
2019 -
Seefeld
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Killian Peier

De individuele grote schans is een van de drie onderdelen die sinds het begin van het wereldkampioenschappen noords skiën elke editie is gehouden.

Normale schans, individueel

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1962 -
Zakopane
Toralf Engan
Antoni Łaciak
Helmut Recknagel
1964 -
Innsbruck
Veikko Kankkonen
Toralf Engan
Torgeir Brandtzæg
1966 -
Oslo
Bjørn Wirkola
Dieter Neuendorf
Paavo Lukkariniemi
1968 -
Grenoble
Jiří Raška
Reinhold Bachler
Baldur Preiml
1970 -
Wysokie Tatry
Gari Napalkow
Yukio Kasaya
Lars Grini
1972 -
Sapporo
Yukio Kasaya
Akitsugu Konno
Seiji Aochi
1974 -
Falun
Hans-Georg Aschenbach
Dietrich Kampf
Aleksej Borowitin
1976 -
Innsbruck
Hans-Georg Aschenbach
Jochen Danneberg
Karl Schnabl
1978 -
Lahti
Matthias Buse
Henry Glass
Aleksej Borowitin
1980 -
Lake Placid
Anton Innauer
Manfred Deckert
Hirokazu Yagi
1982 -
Oslo
Armin Kogler
Jari Puikkonen
Ole Bremseth
1985 -
Seefeld
Jens Weißflog
Andreas Felder
Per Bergerud
1987 -
Oberstdorf
Jiri Parma
Matti Nykänen
Vegard Opaas
1989 -
Lahti
Jens Weißflog
Ari-Pekka Nikkola
Heinz Kuttin
1991 -
Val di Fiemme
Heinz Kuttin
Kent Johansen
Ari-Pekka Nikkola
1993 -
Falun
Masahiko Harada
Andreas Goldberger
Jaroslav Sakala
1995 -
Thunder Bay
Takanobu Okabe
Hiroya Saito
Mika Laitinen
1997 -
Trondheim
Janne Ahonen
Masahiko Harada
Andreas Goldberger
1999 -
Ramsau
Kazuyoshi Funaki
Hideharu Miyahira
Masahiko Harada
2001 -
Lahti
Adam Małysz
Martin Schmitt
Martin Höllwarth
2003 -
Val di Fiemme/Predazzo
Adam Małysz
Tommy Ingebrigtsen
Noriaki Kasai
2005 -
Oberstdorf
Rok Benkovič
Jakub Janda
Janne Ahonen
2007 -
Sapporo
Adam Małysz
Simon Ammann
Thomas Morgenstern
2009 -
Liberec
Wolfgang Loitzl
Gregor Schlierenzauer
Simon Ammann
2011 -
Oslo
Thomas Morgenstern
Andreas Kofler
Adam Małysz
2013 -
Val di Fiemme
Anders Bardal
Gregor Schlierenzauer
Peter Prevc
2015 -
Falun
Rune Velta
Severin Freund
Stefan Kraft
2017 -
Lahti
Stefan Kraft
Andreas Wellinger
Piotr Żyła
2019 -
Seefeld
Dawid Kubacki
Kamil Stoch
Stefan Kraft

Team grote schans

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
1978 -
Lahti (inofficieel)
 DDR
Harald Duschek
Jochen Danneberg
Henry Glaß
Matthias Buse
 Finland
Jari Puikkonen
Jouko Törmänen
Pentti Kokkonen
Tapio Räisänen
 Noorwegen
Rune Hauge
Roger Ruud
Tom Levorstad
Per Bergerud
1982 -
Oslo
 Noorwegen
Johan Sætre
Per Bergerud
Ole Bremseth
Olav Hansson
 Oostenrijk
Hans Wallner
Hubert Neuper
Armin Kogler
Andreas Felder
 Finland
Keijo Korhonen
Jari Puikkonen
Pentti Kokkonen
Matti Nykänen
1984 -
Engelberg
 Finland
Markku Pusenius
Pentti Kokkonen
Jari Puikkonen
Matti Nykänen
 DDR
Ulf Findeisen
Matthias Buse
Klaus Ostwald
Jens Weißflog
Tsjecho-Slowakije
Ladislav Dluhoš
Vladimír Podzimek
Jiří Parma
Pavel Ploc
1985 -
Seefeld
 Finland
Tuomo Ylipulli
Pentti Kokkonen
Matti Nykänen
Jari Puikkonen
 Oostenrijk
Andreas Felder
Armin Kogler
Günther Stranner
Ernst Vettori
 DDR
Frank Sauerbrey
Manfred Deckert
Klaus Ostwald
Jens Weißflog
1987 -
Oberstdorf
 Finland
Matti Nykänen
Ari-Pekka Nikkola
Tuomo Ylipulli
Pekka Suorsa
 Noorwegen
Ole Christian Eidhammer
Hroar Stjernen
Ole Gunnar Fidjestøl
Vegard Opaas
 Oostenrijk
Ernst Vettori
Richard Schallert
Franz Neuländtner
Andreas Felder
1989 -
Lahti
 Finland
Ari-Pekka Nikkola
Jari Puikkonen
Matti Nykänen
Risto Laakkonen
 Noorwegen
Magne Johansen
Clas-Brede Bråthen
Ole Gunnar Fidjestøl
Jon-Inge Kjørum
Tsjecho-Slowakije
Jiří Parma
Martin Švagerko
Ladislav Dluhoš
Pavel Ploc
1991 -
Val di Fiemme
 Oostenrijk
Heinz Kuttin
Ernst Vettori
Stefan Horngacher
Andreas Felder
 Finland
Ari-Pekka Nikkola
Raimo Ylipulli
Vesa Hakala
Risto Laakkonen
 Duitsland
Heiko Hunger
André Kiesewetter
Dieter Thoma
Jens Weißflog
1993 -
Falun
 Noorwegen
Bjørn Myrbakken
Helge Brendryen
Oyvind Berg
Espen Bredesen
 Tsjechië
Martin Švagerko
František Jež
Jiří Parma
Jaroslav Sakala
 Oostenrijk
Ernst Vettori
Heinz Kuttin
Stefan Horngacher
Andreas Goldberger
1995 -
Thunder Bay
 Finland
Jani Soininen
Janne Ahonen
Mika Laitinen
Ari-Pekka Nikkola
 Duitsland
Jens Weißflog
Gerd Siegmund
Hansjörg Jäkle
Dieter Thoma
 Japan
Takanobu Okabe
Jinya Nishikata
Hiroya Saito
Yaoko Yasuzaki
1997 -
Trondheim
 Finland
Ari-Pekka Nikkola
Jani Soininen
Mika Laitinen
Janne Ahonen
 Japan
Kazuyoshi Funaki
Takanobu Okabe
Masahiko Harada
Hiroya Saito
 Duitsland
Christof Duffner
Martin Schmitt
Hansjörg Jäkle
Dieter Thoma
1999 -
Ramsau
 Duitsland
Sven Hannawald
Christof Duffner
Dieter Thoma
Martin Schmitt
 Japan
Noriaki Kasai
Hideharu Miyahira
Masahiko Harada
Kazuyoshi Funaki
 Oostenrijk
Andreas Widhölzl
Martin Höllwarth
Reinhard Schwarzenberger
Stefan Horngacher
2001 -
Lahti K-120
 Duitsland
Sven Hannawald
Michael Uhrmann
Alexander Herr
Martin Schmitt
 Finland
Risto Jussilainen
Jani Soininen
Ville Kantee
Janne Ahonen
 Oostenrijk
Andreas Goldberger
Wolfgang Loitzl
Stefan Horngacher
Martin Höllwarth
2003 -
Val di Fiemme/Predazzo
 Finland
Janne Ahonen
Tami Kiuru
Arttu Lappi
Matti Hautamäki
 Japan
Kazuyoshi Funaki
Akira Higashi
Hideharu Miyahira
Noriaki Kasai
 Noorwegen
Tommy Ingebrigtsen
Lars Bystøl
Sigurd Pettersen
Bjørn Einar Romøren
2005 -
Oberstdorf K-120
 Oostenrijk
Wolfgang Loitzl
Andreas Widhölzl
Thomas Morgenstern
Martin Höllwarth
 Finland
Risto Jussilainen
Tami Kiuru
Matti Hautamäki
Janne Ahonen
 Noorwegen
Bjørn Einar Romøren
Sigurd Pettersen
Lars Bystøl
Roar Ljøkelsøy
2007 -
Sapporo K-120
 Oostenrijk
Wolfgang Loitzl
Gregor Schlierenzauer
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
 Noorwegen
Tom Hilde
Anders Bardal
Anders Jacobsen
Roar Ljøkelsøy
 Japan
Shohei Tochimoto
Takanobu Okabe
Daiki Ito
Noriaki Kasai
2009 -
Liberec HS134
 Oostenrijk
Wolfgang Loitzl
Martin Koch
Thomas Morgenstern
Gregor Schlierenzauer
 Noorwegen
Anders Bardal
Tom Hilde
Johan Remen Evensen
Anders Jacobsen
 Japan
Shohei Tochimoto
Takanobu Okabe
Daiki Ito
Noriaki Kasai
2011 -
Oslo HS134
 Oostenrijk
Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
 Noorwegen
Anders Jacobsen
Johan Remen Evensen
Anders Bardal
Tom Hilde
 Slovenië
Peter Prevc
Jurij Tepeš
Jernej Damjan
Robert Kranjec
2013 -
Val di Fiemme HS134
 Oostenrijk
Gregor Schlierenzauer
Thomas Morgenstern
Manuel Fettner
Wolfgang Loitzl
 Duitsland
Richard Freitag
Michael Neumayer
Severin Freund
Andreas Wank
 Polen
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Maciej Kot
2015 -
Falun HS134
 Noorwegen
Rune Velta
Anders Fannemel
Anders Jacobsen
Anders Bardal
 Oostenrijk
Gregor Schlierenzauer
Manuel Poppinger
Michael Hayböck
Stefan Kraft
 Polen
Kamil Stoch
Jan Ziobro
Klemens Murańka
Piotr Żyła
2017 -
Lahti
 Polen
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Kamil Stoch
 Noorwegen
Anders Fannemel
Johann André Forfang
Daniel-André Tande
Andreas Stjernen
 Oostenrijk
Michael Hayböck
Manuel Fettner
Gregor Schlierenzauer
Stefan Kraft
2019 -
Seefeld
 Duitsland
Karl Geiger
Richard Freitag
Stephan Leyhe
Markus Eisenbichler
 Oostenrijk
Philipp Aschenwald
Michael Hayböck
Daniel Huber
Stefan Kraft
 Japan
Yukiya Sato
Daiki Ito
Junshirō Kobayashi
Ryoyu Kobayashi

Team normale schans

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2001 -
Lahti K-90
 Oostenrijk
Wolfgang Loitzl
Andreas Goldberger
Martin Höllwarth
Stefan Horngacher
 Finland
Matti Hautamäki
Risto Jussilainen
Ville Kantee
Janne Ahonen
 Duitsland
Sven Hannawald
Michael Uhrmann
Alexander Herr
Martin Schmitt
2005 -
Oberstdorf K-90
 Oostenrijk
Wolfgang Loitzl
Andreas Widhölzl
Thomas Morgenstern
Martin Höllwarth
 Duitsland
Michael Neumayer
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Georg Späth
 Slovenië
Primož Peterka
Jure Bogataj
Rok Benkovič
Jernej Damjan
2011 -
Oslo HS106
 Oostenrijk
Gregor Schlierenzauer
Martin Koch
Andreas Kofler
Thomas Morgenstern
 Noorwegen
Anders Jacobsen
Bjørn Einar Romøren
Anders Bardal
Tom Hilde
 Duitsland
Martin Schmitt
Michael Neumayer
Michael Uhrmann
Severin Freund

Vrouwen

Normale schans, individueel

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2009 -
Liberec
Lindsey Van
Ulrike Gräßler
Anette Sagen
2011 -
Oslo
Daniela Iraschko
Elena Runggaldier
Coline Mattel
2013 -
Val di Fiemme
Sarah Hendrickson
Sara Takanashi
Jacqueline Seifriedsberger
2015 -
Falun
Carina Vogt
Yuki Ito
Daniela Iraschko-Stolz
2017 -
Lahti
Carina Vogt
Yuki Ito
Sara Takanashi
2019 -
Seefeld
Maren Lundby
Katharina Althaus
Daniela Iraschko-Stolz

Normale schans, team

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2019 -
Seefeld
 Duitsland
Juliane Seyfarth
Ramona Straub
Carina Vogt
Katharina Althaus
 Oostenrijk
Eva Pinkelnig
Jacqueline Seifriedsberger
Chiara Hölzl
Daniela Iraschko-Stolz
 Noorwegen
Anna Odine Strøm
Ingebjørg Saglien Bråten
Silje Opseth
Maren Lundby

Gemengd schansspringen

Team normale schans

Jaar, plaats Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
2013 -
Val di Fiemme
 Japan
Yuki Ito
Daiki Ito
Sara Takanashi
Taku Takeuchi
 Oostenrijk
Chiara Hölzl
Thomas Morgenstern
Jacqueline Seifriedsberger
Gregor Schlierenzauer
 Duitsland
Ulrike Gräßler
Richard Freitag
Carina Vogt
Severin Freund
2015 -
Falun
 Duitsland
Carina Vogt
Richard Freitag
Katharina Althaus
Severin Freund
 Noorwegen
Line Jahr
Anders Bardal
Maren Lundby
Rune Velta
 Japan
Sara Takanashi
Noriaki Kasai
Yuki Ito
Taku Takeuchi
2017 -
Lahti
 Duitsland
Carina Vogt
Markus Eisenbichler
Svenja Würth
Andreas Wellinger
 Oostenrijk
Daniela Iraschko-Stolz
Michael Hayböck
Jacqueline Seifriedsberger
Stefan Kraft
 Japan
Sara Takanashi
Taku Takeuchi
Yuki Ito
Daiki Ito
2019 -
Seefeld
 Duitsland
Katharina Althaus
Markus Eisenbichler
Juliane Seyfarth
Karl Geiger
 Oostenrijk
Eva Pinkelnig
Philipp Aschenwald
Daniela Iraschko-Stolz
Stefan Kraft
 Noorwegen
Anna Odine Strøm
Robert Johansson
Maren Lundby
Andreas Stjernen

Meest succesvolle atleten

Individueel mannen en vrouwen

Stand na de wereldkampioenschappen 2013 in Val di Fiemme

Plaats Naam Land Van Tot Goud Daarvan
individueel-
goud
Zilver Brons Totaal
1. Thomas Morgenstern
 Oostenrijk
2005 2013 8 1 2 1 11
2. Wolfgang Loitzl
 Oostenrijk
2001 2013 7 1 1 8
3. Gregor Schlierenzauer
 Oostenrijk
2007 2015 6 1 5 11
4. Matti Nykänen
 Finland
1982 1989 6 2 2 3 11
5. Janne Ahonen
 Finland
1995 2005 5 2 3 2 10
6. Birger Ruud
 Noorwegen
1931 1948 5 5 2 7
7. Martin Schmitt
 Duitsland
1997 2011 4 2 3 3 10
8. Jari Puikkonen
 Finland
1982 1989 4 1 2 3 9
9. Ari-Pekka Nikkola
 Finland
1987 1997 4 2 1 7
10. Adam Małysz
 Polen
2001 2011 4 4 1 1 6
11. Jens Weißflog
 Duitsland
1984 1995 3 3 4 4 11
12. Andreas Kofler
 Oostenrijk
2007 2011 3 1 4
13. Martin Höllwarth
 Oostenrijk
2001 2005 3 3 6
14. Hans-Georg Aschenbach
 DDR
1974 1976 3 3 3
14. Martin Koch
 Oostenrijk
2009 2011 3 3
16. Andreas Felder
 Oostenrijk
1982 1991 2 1 3 1 6
16. Masahiko Harada
 Japan
1993 1999 2 2 3 1 6
18. Sven Hannawald
 Duitsland
1999 2001 2 1 1 4
19. Toralf Engan
 Noorwegen
1962 1964 2 2 1 3
19. Jani Soininen
 Finland
1995 2001 2 1 3
21. Stefan Horngacher
 Oostenrijk
1991 2001 2 3 5
22. Heinz Kuttin
 Oostenrijk
1989 1993 2 1 2 4
22. Helmut Recknagel
 DDR
1958 1962 2 2 2 4
24. Per Bergerud
 Noorwegen
1982 1985 2 1 1 3
24. Mika Laitinen
 Finland
1995 1997 2 1 3
24. Pentti Kokkonen
 Finland
1982 1985 2 1 3
24. Andreas Widhölzl
 Oostenrijk
1999 2005 2 1 3
28. Espen Bredesen
 Noorwegen
1993 1933 2 1 2
28. Gari Napalkow
 Sovjet-Unie
1970 1970 2 2 2
28. Jacob Tullin Thams
 Noorwegen
1924 1926 2 2 2
28. Bjørn Wirkola
 Noorwegen
1966 1966 2 2 2
28. Tuomo Ylipulli
 Finland
1985 1987 2 2 2
33. Anders Bardal
 Noorwegen
2007 2013 2 1 4 6
34. Kazuyoshi Funaki
 Japan
1997 2003 1 1 3 4
34. Matti Hautamäki
 Finland
2001 2005 1 3 4
36. Andreas Goldberger
 Oostenrijk
1993 2001 1 2 4 7
37. Dieter Thoma
 Duitsland
1991 1999 1 2 2 5
38. Armin Kogler
 Oostenrijk
1982 1985 1 1 2 1 4
39. Jiří Raška
 Tsjecho-Slowakije
1968 1970 1 1 2 3
40. Takanobu Okabe
 Japan
1995 2009 1 1 1 3 5
40. Ernst Vettori
 Oostenrijk
1985 1993 1 1 3 5
42. Simon Ammann
 Zwitserland
2007 2011 1 1 1 2 4
42. Jiří Parma
 Tsjechië
1984 1993 1 1 1 2 4
42. Michael Uhrmann
 Duitsland
2001 2011 1 1 2 4
45. Sigmund Ruud
 Noorwegen
1928 1930 1 1 1 1 3
45. Tommy Ingebrigtsen
 Noorwegen
1995 2003 1 1 1 1 3
47. Matthias Buse
 DDR
1978 1984 1 1 1 2
47. Willen Dick
 Tsjecho-Slowakije
1925 1927 1 1 1 2
47. Olav Hansson
 Noorwegen
1982 1982 1 1 2
47. Anton Innauer
 Oostenrijk
1976 1980 1 1 1 2
47. Kristian Johansson
 Noorwegen
1929 1934 1 1 1 2
47. Risto Laakkonen
 Finland
1989 1991 1 1 2
47. Veikko Kankkonen
 Finland
1964 1964 1 1 1 2
47. Yukio Kasaya
 Japan
1970 1972 1 1 1 2
47. Tami Kiuru
 Finland
2003 2005 1 1 2
47. Sara Takanashi
 Japan
2013 2013 1 1 2
57. Daiki Itō
 Japan
2007 2013 1 - 2 3
58. Alf Andersen
 Noorwegen
1928 1935 1 1 1 2
58. Rok Benkovič
 Slovenië
2005 2005 1 1 1 2
58. Arnfinn Bergmann
 Noorwegen
1950 1952 1 1 1 2
58. Ole Bremseth
 Noorwegen
1982 1982 1 1 2
58. Alexander Herr
 Duitsland
2001 2001 1 1 2
58. Christof Duffner
 Duitsland
1997 1999 1 1 2
58. Karl Schnabl
 Oostenrijk
1976 1976 1 1 1 2
58. Kamil Stoch
 Polen
2013 2013 1 1 - 2 3
66. Gunnar Andersen
 Noorwegen
1930 1930 1 1 1
66. Wladimir Beloussow
 Sovjet-Unie
1968 1968 1 1 1
66. Øyvind Berg
 Noorwegen
1993 1993 1 1
66. Hans Bjørnstad
 Noorwegen
1950 1950 1 1 1
66. Josef Bradl
 nazi-Duitsland
1939 1939 1 1 1
66. Helge Brendryen
 Noorwegen
1993 1993 1 1
66. Tore Edman
 Zweden
1927 1927 1 1 1
66. Manuel Fettner
 Oostenrijk
2013 2013 1 1
66. Wojciech Fortuna
 Polen
1972 1972 1 1 1
66. Sarah Hendrickson
 Verenigde Staten
2013 2013 1 1 1
66. Petter Hugsted
 Noorwegen
1948 1948 1 1 1
66. Antti Hyvärinen
 Finland
1956 1956 1 1 1
66. Daniela Iraschko
 Oostenrijk
2011 2011 1 1 1
66. Yūki Itō
 Japan
2013 2013 1 1
66. Juhani Kärkinen
 Finland
1958 1958 1 1 1
66. Andreas Küttel
 Zwitserland
2009 2009 1 1 1
66. Arttu Lappi
 Finland
2003 2003 1 1
66. Bjørn Myrbakken
 Noorwegen
1993 1993 1 1
66. Franci Petek
 Joegoslavië
1991 1991 1 1 1
66. Matti Pietikäinen
 Finland
1954 1954 1 1 1
66. Markku Pusenius
 Finland
1984 1984 1 1
66. Tapio Räisänen
 Finland
1978 1978 1 1 1
66. Marcel Reymond
 Zwitserland
1933 1933 1 1 - 1
66. Asbjørn Ruud
 Noorwegen
1938 1938 1 1 1
66. Johan Saetre
 Noorwegen
1982 1982 1 1
66. Pekka Suorsa
 Finland
1987 1987 1 1
66. Taku Takeuchi
 Japan
2013 2013 1 1
66. Jouko Törmänen
 Finland
1980 1980 1 1 1
66. Lindsey Van
 Verenigde Staten
2009 2009 1 1 1

Medailleklassementen

Standen: na wereldkampioenschappen noords skiën 2015

Totaal

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1.
 Noorwegen
27 27 25 79
2.
 Oostenrijk
18 16 17 51
3.
 Finland
18 16 11 45
4.
 DDR
9 9 7 25
5.
 Duitsland
8 9 7 24
6.
 Japan
6 12 9 27
7.
 Polen
6 3 4 13
8.
 Tsjechië
3 7 8 18
9.
 Zwitserland
3 3 3 9
10.
 Sovjet-Unie
3 1 2 6
11.
 Verenigde Staten
2 1 3
12.
 Zweden
1 2 7 10
13.
 Slovenië
1 1 3 5
14.
 Joegoslavië
1 1
15.
 Italië
1 1
16.
 Frankrijk
1 1

Mannen individueel

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1.
 Noorwegen
24 20 22 66
2.
 Finland
11 12 10 33
3.
 DDR
9 8 6 23
4.
 Oostenrijk
8 12 11 31
5.
 Polen
6 3 2 11
6.
 Japan
5 7 5 17
7.
 Duitsland
4 5 2 11
8.
 Tsjechië
3 6 6 15
9.
 Zwitserland
3 3 3 9
10.
 Sovjet-Unie
3 1 2 6
11.
 Zweden
1 2 7 10
12.
 Slovenië
1 1 1 3
13.
 Joegoslavië
1 1
14.
 Verenigde Staten
- 1 1

Mannen team

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1.
 Oostenrijk
9 3 4 16
2.
 Finland
7 4 1 12
3.
 Noorwegen
3 6 2 11
4.
 Duitsland
2 3 4 9
5.
 Japan
3 3 6
6.
 Tsjechië
1 2 3
7.
 DDR
1 1 2
8.
 Slovenië
2 2
9.
 Polen
2 2

Vrouwen individueel

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1.
 Verenigde Staten
2 2
2.
 Duitsland
1 1 2
3.
 Oostenrijk
1 2 3
4.
 Japan
2 - 2
5.
 Italië
1 1
6.
 Frankrijk
1 1
6.
 Noorwegen
1 1

Gemengd team

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1.
 Duitsland
1 1 2
1.
 Japan
1 1 2
3.
 Noorwegen
1 1
3.
 Oostenrijk
1 1

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen schansspringen
Listen to this article