Wereldkampioenschappen skeleton 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen skeleton 2008.

Wereldkampioenschappen skeleton 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De wereldkampioenschappen skeleton in 2008 werden gehouden in het Duitse Altenberg van 17 tot en met 23 februari. Het was het 19e kampioenschap en voor de 3e keer werd het gehouden in Altenberg. Net als vorig jaar stonden drie onderdelen op het programma. Tegelijkertijd werden er ook de wereldkampioenschappen bobsleeën afgewerkt.

Mannen

Plaats Sporter Land Run-tijd Positie Eindtijd
1 Kristan Bromley
 GBR
58.13
58.90
58.23
59.45
1
2
3
10
3:54.71
2 Jon Montgomery
 CAN
58.33
59.27
58.16
59.63
3
10
1
14
3:55.39
+0.68
3 Frank Rommel
 GER
58.46
59.16
58.25
59.58
5
6
4
12
3:55.45
+0.74
4 Florian Grassl
 GER
58.15
59.08
58.18
1:00.09
2
5
2
17
3:55.50
+0.79
5 Martins Dukurs
 LAT
59.18
58.73
58.93
59.36
10
1
6
8
3:56.20
+1.49
6 Zach Lund
 USA
58.43
59.37
59.22
59.26
4
15
8
7
3:56.28
+1.57
7 Sebastian Haupt
 GER
58.94
59.36
59.23
59.12
8
14
9
3
3:56.65
+1.94
8 Jeff Pain
 CAN
58.65
59.26
58.87
59.98
6
9
5
15
3:56.76
+2.05
9 Aleksandr Tretjakov
 RUS
59.12
58.98
59.58
59.22
9
3
10
5
3:56.90
+2.19
10 Adam Pengilly
 GBR
59.25
59.04
59.05
59.62
11
4
7
13
3:56.96
+2.25
11 Tomass Dukurs
 LAT
59.73
59.27
1:00.18
59.12
20
10
13
3
3:58.30
+3.59
12 Eric Bernotas
 USA
59.41
59.2
1:00.66
59.07
13
8
15
2
3:58.39
+3.68
13 Ben Sandford
 NZL
58.93
59.49
59.86
1:00.38
7
17
11
20
3:58.66
+3.95
14 Markus Penz
 AUT
59.66
59.28
1:00.21
59.56
18
12
14
11
3:58.71
+4.00
15 Michael Douglas
 CAN
59.67
59.24
59.97
59.99
19
7
12
16
3:58.87
+4.16
16 Kazuhiro Koshi
 JPN
59.35
59.60
1:00.67
59.42
12
18
16
9
3:59.04
+4.33
17 Anthony Sawyer
 GBR
59.60
59.37
1:01.58
59.24
16
15
20
6
3:59.79
+5.08
18 Daniel Mächler
 SUI
59.47
59.33
1:00.81
1:00.21
14
13
17
19
3:59.82
+5.11
19 Aleksandr Moetovin
 RUS
59.93
1:00.47
1:01.11
59.02
21
21
18
1
4:00.53
+5.82
20 Caleb Smith
 USA
59.62
59.97
1:01.42
1:00.12
17
19
19
18
4:01.13
+6.42
21 Ian Roberts
 NZL
1:00.17
1:00.74
1:01.77
23
22
23
3:02.68
22 Masaru Inada
 JPN
1:00.05
1:01.23
1:01.62
22
24
22
3:02.90
23 Stefan Mörker
 SUI
1:00.28
1:00.93
1:01.90
24
23
24
3:03.11
24 Peter van Wees
 NED
1:00.81
1:01.25
1:01.58
25
25
20
3:03.64
25 Patrick Shannon
 IRL
1:01.50
1:01.93
1:03.17
27
26
25
3:06.60
26 In-ho Cho
 KOR
1:01.46
1:02.80
1:03.89
26
28
28
3:08.15
27 Ander Mirambell
 ESP
1:01.87
1:02.04
1:04.81
28
27
29
3:08.72
28 Anže Šetina
 SLO
1:02.49
1:03.17
1:03.66
30
29
26
3:09.32
29 Ivan Pokos
 CRO
1:02.10
1:04.35
1:03.75
29
30
27
3:10.20
30 Pavel Kubík
 CZE
1:06.39
1:05.62
1:08.39
31
31
30
3:20.40
31 Matthias Guggenberger
 AUT
59.58
1:00.16
dns
15
20

Datum: 21 en 22 februari - 31 sporters gingen van start, evenveel als bij de vorige editie. Na de derde run maakten de 20 besten nog een vierde run.

Vrouwen

Plaats Sporter Land Run-tijd Positie Eindtijd
1 Anja Huber
 GER
1:00.29
1:02.18
59.60
1:00.71
1
6
1
4
4:02.78
2 Katie Uhlaender
 USA
1:00.47
1:02.29
59.89
1:00.43
2
7
2
2
4:03.08
+0.30
3 Kerstin Jürgens
 GER
1:01.15
1:02.31
1:00.46
59.98
4
8
7
1
4:03.90
+1.12
4 Michelle Kelly
 CAN
1:00.99
1:01.97
1:00.00
1:01.11
3
3
3
8
4:04.07
+1.29
5 Amy Williams
 GBR
1:01.94
1:01.57
1:00.08
1:00.53
7
1
4
3
4:04.12
+1.34
6 Mellisa Hollingsworth
 CAN
1:01.15
1:02.56
1:00.30
1:00.82
4
13
5
6
4:04.83
+2.05
7 Marion Trott
 GER
1:01.69
1:02.12
1:00.36
1:00.84
6
5
6
7
4:05.01
+2.23
8 Sarah Reid
 CAN
1:03.60
1:01.95
1:00.46
1:00.81
12
2
7
5
4:06.82
+4.04
9 Maggie Davies
 GBR
1:02.96
1:02.32
1:00.58
1:02.16
9
9
9
17
4:08.02
+5.24
10 Svetlana Troenova
 RUS
1:03.19
1:02.37
1:00.69
1:01.78
10
10
10
13
4:08.03
+5.25
11 Carla Pavan
 CAN
1:02.86
1:02.58
1:01.25
1:01.65
8
14
11
10
4:08.34
+5.56
12 Melissa Hoar
 AUS
1:04.72
1:02.08
1:01.40
1:01.78
19
4
14
14
4:09.98
+7.20
13 Keslie Tomlinson
 USA
1:04.42
1:02.42
1:01.44
1:01.79
16
11
15
15
4:10.07
+7.29
14 Emma Lincoln-Smith
 AUS
1:03.27
1:03.81
1:01.49
1:01.57
11
20
16
9
4:10.14
+7.36
15 Michelle Steele
 AUS
1:03.63
1:03.53
1:01.31
1:01.68
13
17
13
11
4:10.15
+7.37
16 Olga Korobkina
 RUS
1:04.56
1:02.52
1:01.29
1:02.23
17
12
12
18
4:10.60
+7.82
17 Tionette Stoddard
 NZL
1:03.64
1:03.39
1:02.51
1:01.68
14
16
20
11
4:11.22
+8.44
18 Jessica Kilian
 SUI
1:04.21
1:03.58
1:01.52
1:02.04
15
19
17
16
4:11.35
+8.57
19 Courtney Yamada
 USA
1:04.65
1:03.23
1:02.51
1:02.48
18
15
20
19
4:12.87
+10.09
20 Eiko Nakayama
 JPN
1:04.83
1:03.53
1:01.75
1:03.79
20
17
18
20
4:13.90
+11.12
21 Louise Corcoran
 NZL
1:05.15
1:05.38
1:02.35
22
22
19
3:12.88
22 Janine Flock
 AUT
1:05.18
1:05.32
1:02.57
23
21
22
3:13.07
23 Michaela Glässer
 CZE
1:04.96
1:05.86
1:02.59
21
23
23
3:13.41
24 Barbara Hosch
 SUI
1:06.62
1:06.33
1:03.52
25
24
25
3:16.47
25 Joska Le Conté
 NED
1:06.39
1:09.28
1:02.60
24
25
24
3:18.27
26 Te'a Karvinen
 FIN
1:08.81
1:09.73
1:04.91
26
26
26
3:23.45

Datum: 22 en 23 februari - 26 sporters gingen van start, drie meer als bij de vorige editie. Na drie runs mochten de beste 20 nog een vierde run maken.

Combinatie

Plaats Team Sporters Tijd Rang Eindtijd
1
 Duitsland
Sebastian Haupt
Bobteam Sandra Kiriasis
Anja Huber
Bobteam Matthias Höpfner
59.74
58.89
1:01.85
56.72
2
2
1
1
3:57.20
2
 Canada
Jon Montgomery
Bobteam Kaillie Humphries
Michelle Kelly
Bobteam Lyndon Rush
1:00.19
59.00
1:02.52
57.27
4
3
4
3
3:58.98
+1.78
3
 Verenigde Staten
Zach Lund
Bobteam Erin Pac
Katie Uhlaender
Bobteam Steven Holcomb
59.62
1:00.07
1:02.22
57.16
1
5
2
2
3:59.07
+1.87
4
 Verenigd Koninkrijk
Anthony Sawyer
Bobteam Nicole Minichiello
Amy Williams
Bobteam John Jackson
1:00.23
58.74
1:02.27
58.27
5
1
3
6
3:59.51
+2.31
5
 Rusland
Aleksandr Tretjakov
Bobteam Viktoria Tokowaia
Svetlana Troenova
Bobteam Dmitri Abramovitsj
1:00.17
1:00.85
1:03.66
57.28
3
6
5
4
4:01.96
+4.76
6
 Zwitserland
Daniel Mächler
Bobteam Sabina Hafner
Jessica Kilian
Bobteam Daniel Schmid
1:00.27
59.66
1:05.52
57.43
6
4
6
5
4:02.88
+5.68

Datum: 18 februari 2008 - Zes teams gingen van start.

Medailleklassement

Plaats Land Goud Zilver Brons Totaal
1.
 Duitsland
2 - 2 4
2.
 Verenigd Koninkrijk
1 - - 1
3.
 Canada
- 2 - 2
4.
 Verenigde Staten
- 1 1 2
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen skeleton 2008
Listen to this article