Wereldkampioenschappen skeleton 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen skeleton 2011.

Wereldkampioenschappen skeleton 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK skeleton 2011
Gehouden in Königssee
Jaar 2011
Data 20 t/m 26 februari
Sport Skeleton
Organisator FIBT
Navigatie
2009     2012
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen skeleton 2011 werden gehouden van 20 tot en met 26 februari 2011 in het Duitse Königssee. Net als twee jaar geleden stonden er drie onderdelen op het programma. Tegelijkertijd werden ook de wereldkampioenschappen bobsleeën afgewerkt.

Wedstrijdschema

Alle aangegeven tijdstippen zijn Midden-Europese Tijd en geeft het tijdstip aan waarop de eerste run op die dag van het desbetreffende onderdeel start.

Discipline 20 februari 24 februari 25 februari 26 februari
Mannen run 1 en 2 (10.30) run 3 en 4 (09.00)
Vrouwen run 1 en 2 (12.30) run 3 en 4 (15.30)
Landenwedstrijd * Alle runs (14:30)
* In de landenwedstrijd werden per team twee (2-mans)bobslee- en twee skeleton-runs gedaald. Op dit kampioenschap achtereenvolgens mannen skeleton, vrouwen bob, vrouwen skeleton en mannen bob.

Medailles

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Mannen Martins Dukurs
 LAT
Aleksandr Tretjakov
 RUS
Frank Rommel
 GER
Vrouwen Marion Thees
 GER
Anja Huber
 GER
Mellisa Hollingsworth
 CAN
Landenwedstrijd Michi Halilović
Sandra Kiriasis
Stephanie Schneider
Marion Thees
Francesco Friedrich
Florian Becke
 GER
Frank Rommel
Cathleen Martini
Kristin Steinert
Anja Huber
Karl Angerer
Alex Mann
 GER
Jon Montgomery
Kaillie Humphries
Heather Moyse
Mellisa Hollingsworth
Lyndon Rush
Cody Sorensen
 CAN

Medailleklassement

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Duitsland
2 2 1 5
2
 Letland
1 0 0 1
3
 Rusland
0 1 0 1
4
 Canada
0 0 2 2
Totaal 3 3 3 9

Uitslagen

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

# Land Naam Tijd
4 runs
Goud
 LAT
Martins Dukurs 3.23,70
Zilver
 RUS
Aleksandr Tretjakov + 1,74
Brons
 GER
Frank Rommel + 1,98
4
 GER
Sandro Stielicke + 2,28
5
 GER
Mirsad Halilovic + 2,29
5
 GBR
Kristan Bromley + 2,58
7
 GER
Matthew Antoine + 3,07
8
 GER
Alexander Kroeckel + 3,45
9
 LAT
Tomass Dukurs + 3,52
10
 RUS
Sergej Tsjoedinov + 3,83
11
 CAN
Jon Montgomery + 3,96
12
 NZL
Ben Sandford + 4,28
13
 CAN
Michael Douglas + 4,37
14
 GBR
Chris Type + 4,46
15
 CAN
John Fairbairn + 4,72
16
 GBR
Andy Wood + 5,23
17
 USA
John Daly + 5,70
18
 SLO
Anže Šetina + 5,90
19
 JPN
Hiroatsu Takahashi + 6,24
20
 SUI
Pascal Oswald + 6,25
3 runs
21
 SUI
Lukas Kummer
22
 AUT
Matthias Guggenberger
23
 AUS
John Farrow
24
 ITA
Maurizio Oioli
25
 USA
Kyle Tress
26
 ESP
Ander Mirambell
27
 JPN
Yūki Sasahara
28
 ITA
Giovanni Mulassano
29
 CZE
Jakub Holoubek
30
 BRA
Emilio Souza Strapasson
31
 ROU
Dorin Dumitru Velicu
32
 SVK
Matus Skolnik
33
 ISR
Bradley Chalupski
34
 RSA
Lee Webster

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

# Land Naam Tijd
4 runs
Goud
 GER
Marion Thees 3.28,51
Zilver
 GER
Anja Huber + 0,88
Brons
 CAN
Mellisa Hollingsworth + 1,23
4
 GBR
Shelley Rudman + 1,54
5
 RUS
Olga Potylitsina + 2,19
6
 GER
Katharina Heinz + 2,36
7
 CAN
Amy Gough + 2,48
8
 CAN
Darla Deschamps + 2,70
9
 USA
Katie Uhlaender + 3,00
10
 RUS
Jelena Judina + 3,14
11
 CAN
Robynne Thompson + 4,63
12
 AUS
Emma Lincoln-Smith + 4,72
13
 GBR
Donna Creighton + 4,78
14
 NZL
Katharine Eustace + 4,89
15
 AUS
Lucy Chaffer + 5,49
16
 USA
Kimber Gabryszak + 5,66
17
 NED
Joska Le Conté + 5,88
18
 JPN
Nozomi Komuro + 5,89
19
 AUS
Janine Flock + 6,52
20
 SUI
Jessica Kilian + 7,23
3 runs
21
 CZE
Michaela Gläßer
22
 RUS
Maria Orlova
23
 USA
Anne O'Shea
24
 AUT
Barbara Hosch
25
 ROU
Delia Andreea Ivas
26
 ROU
Maria Marinela Mazilu

Landenwedstrijd

# Land Naam Tijd
4 runs
Goud
 GER II
Mirsad Halilovic
Sandra Kiriasis & Stephanie Schneider
Marion Thees
Francesco Friedrich & Florian Becke
3.26,09
Zilver
 GER I
Frank Rommel
Cathleen Martini & Kristin Steinert
Anja Huber
Karl Angerer & Alexander Mann
+ 0,06
Brons
 CAN I
Jon Montgomery
Kaillie Humphries & Heather Moyse
Mellisa Hollingsworth
Lyndon Rush & Cody Sorensen
+ 0,87
4
 GBR
Kristan Bromley
Paula Walker & Rebekah Wilson
Shelley Rudman
John James Jackson & Bruce Tasker
+ 1,65
5
 RUS I
Sergej Tsjoedinov
Olga Fjodorova & Julia Timofejewa
Olga Potylitsina
Alexander Subkow & Alexei Wojevoda
+ 1,97
6
 RUS II
Aleksandr Tretjakov
Anastasia Skulkina & Margarita Ismailova
Jelena Judina
Aleksandr Kasjanov & Maxim Belugin
+ 2,15
7
 CAN II
Michael Douglas
Helen Upperton & Shelly-Ann Brown
Amy Gough
Chris Spring & Derek Plug
+ 2,87
8
 USA II
John Daly
Elana Meyers & Kristi Koplin
Anne O’Shea
John Napier & Jesse Beckom
+ 3,26
9
 USA I
Matthew Antoine
Bree Schaaf Boyer & Emily Azevedo
Katie Uhlaender
Steven Holcomb & Curtis Tomasevicz
+ 3,44
10
 SUI
Pascal Oswald
Sabina Hafner & Michelle Huwiler
Jessica Kilian
Gregor Baumann & Jürg Egger
+ 3,80
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen skeleton 2011
Listen to this article