Wereldkampioenschappen skeleton 2013 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen skeleton 2013.

Wereldkampioenschappen skeleton 2013

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK skeleton 2013
Gehouden in
Sankt Moritz
Jaar 2013
Data 27 januari t/m 2 februari
Sport Skeleton
Organisator FIBT
Evenementen 3
Navigatie
2012     2015
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen skeleton 2013 (officieel: Bauhaus FIBT Bob & Skeleton World Championships 2013) werden gehouden van 27 januari tot en met 2 februari op de Olympia Bobrun St. Moritz-Celerina in Sankt Moritz. Er stonden drie onderdelen op het programma. Tegelijkertijd werden de wereldkampioenschappen bobsleeën afgewerkt.

Wedstrijdschema

Onderdeel 27 januari 31 januari 1 februari 2 februari
Mannen run 1 en 2 run 3 en 4
Vrouwen run 1 en 2 run 3 en 4
Landenwedstrijd * Alle runs
* In de landenwedstrijd worden per team twee (2-mans)bobslee- en twee skeleton-runs gedaald.

Medailles

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Mannen
 RUS
Aleksandr Tretjakov
 LAT
Martins Dukurs
 RUS
Sergej Tsjoedinov
Vrouwen
 GBR
Shelley Rudman
 USA
Noelle Pikus-Pace
 CAN
Sarah Reid
Landenwedstrijd
 USA
John Daly
Elena Meyers & Lolo Jones
Noelle Pikus-Pace
Steven Holcomb & Curtis Tomasevicz
 GER
Frank Rommel
Sandra Kiriasis & Sarah Noll
Marion Thees
Francesco Friedrich & Gino Gerhardi
 CAN
Eric Neilson
Kaillie Humphries & Chelsea Valois
Sarah Reid
Lyndon Rush & Cody Sorensen

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Verenigde Staten
1 1 0 2
2
 Rusland
1 0 1 2
3
 Verenigd Koninkrijk
1 0 0 1
4
 Duitsland
0 1 0 1
 Letland
0 1 0 1
6
 Canada
0 0 2 2
Totaal 3 3 3 9

Uitslagen

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Land Tijd
4 runs
Goud Aleksandr Tretjakov
 RUS
4.32,35 min
Zilver Martins Dukurs
 LAT
+ 0,03 s
Brons Sergej Tsjoedinov
 RUS
+ 2,27 s
4 Eric Neilson
 CAN
+ 2,66 s
5 Frank Rommel
 GER
+ 2,84 s
John Daly
 USA
+ 2,84 s
7 Jon Montgomery
 CAN
+ 3,12 s
8 Tomass Dukurs
 LAT
+ 3,30 s
9 Dominic Parsons
 GBR
+ 3,42 s
10 Kristan Bromley
 GBR
+ 3,61 s
11 Ben Sandford
 NZL
+ 3,80 s
12 Matthew Antoine
 USA
+ 4,18 s
13 Raphael Maier
 AUT
+ 4,26 s
14 Alexander Kröckel
 GER
+ 4,46 s
15 Ed Smith
 GBR
+ 4,72 s
16 Christopher Grotheer
 GER
+ 4,76 s
17 Lukas Kummer
 SUI
+ 4,90 s
18 Alexander Gassner
 GER
+ 5,61 s
19 Anton Batoejev
 RUS
+ 6,33 s
20 Yuki Sasahara
 JPN
+ 6,44 s
Niet geplaatst van de 4e run
21 John Fairbairn
 CAN
22 Ander Mirambell
 ESP
23 Matthias Guggenberger
 AUT
24 Anze Setina
 SLO
25 Hiroatsu Takashi
 JPN
26 Alexandros Kefalas
 GRE
27 John Farrow
 AUS
28 Michael Höfer
 SUI
29 Giovanni Mulassano
 ITA
30 Dorin Dumitru Velicu
 ROU
31 Sean Greenwood
 IRL
32 Marco Zoccolan
 ITA
33 Lee Webster
 RSA

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Land Tijd
4 runs
Goud Shelley Rudman
 GBR
4:38,60 min
Zilver Noelle Pikus-Pace
 USA
+ 0,57 s
Brons Sarah Reid
 CAN
+ 1,41 s
4 Elizabeth Yarnold
 GBR
+ 1,54 s
5 Mellisa Hollingsworth
 GBR
+ 1,76 s
6 Michelle Steele
 AUS
+ 1,89 s
7 Katie Uhlaender
 USA
+ 1,96 s
8 Marion Thees
 GER
+ 3,39 s
9 Olga Potylitsina
 RUS
+ 3,54 s
10 Katharine Eustace
 NZL
+ 3,57 s
11 Svetlana Vasiljeva
 RUS
+ 3,83 s
12 Cassie Hawrysh
 CAN
+ 3,99 s
13 Lucy Chaffer
 AUS
+ 4,80 s
14 Marina Gilardoni
 SUI
+ 2,76 s
15 Jelena Nikitina
 RUS
+ 4,90 s
16 Anja Huber
 GER
+ 5,19 s
17 Janine Flock
 AUT
+ 5,50 s
18 Katharina Heinz
 GER
+ 5,72 s
19 Maria Marinela Mazilu
 ROU
+ 6,02 s
Niet geplaatst voor de 4e run
20 Donna Creighton
 GBR
21 Joska Le Conté
 NED
22 Nozomi Komuro
 JPN
23 Lelde Priedulēna
 LAT
24 Giulia Carpin
 ITA
25 Michaela Glaesser
 CZE
26 Barbara Hosch
 SUI
27 Maria Montejano
 ESP
28 Sara Lavrencic
 SLO
DSQ Maria Orlova
 RUS
+ 4,51 s
De Russin Maria Orlova eindigde oorspronkelijk als 13e. In maart 2013 is ze uit de uitslag geschrapt.[1][2]

Landenwedstrijd

Eerst ging de skeletonner van start, dan de tweevrouwsbob, vervolgens de skeletonster en tot slot de tweemansbob.

# Land Naam Tijd
4 runs
Goud
 USA I
John Daly
Elena Meyers & Lolo Jones
Noelle Pikus-Pace
Steven Holcomb & Curtis Tomasevicz
4.31,29 min
Zilver
 GER I
Frank Rommel
Sandra Kiriasis & Sarah Noll
Marion Thees
Francesco Friedrich & Gino Gerhardi
 + 0,24 s
Brons
 CAN I
Eric Neilson
Kaillie Humphries & Chelsea Valois
Sarah Reid
Lyndon Rush & Cody Sorensen
+ 1,01 s
4
 GER II
Alexander Kröckel
Cathleen Martini & Janine Tischer
Anja Huber
Maximilian Arndt & Thorsten Margis
+ 1,11 s
5
 SUI I
Lukas Kummer
Fabienne Meyer & Elisabeth Graf
Marina Gilardoni
Beat Hefti & Abraham Morlu
+ 1,83 s
6
 CAN II
Jon Montgomery
Jennifer Ciochetti & Emily Baadsvik
Mellisa Hollingsworth
Justin Kripps & Luke Demetre
+ 2,20 s
7
 GBR I
Kristan Bromley
Paula Walker & Gillian Cooke
Elizabeth Yarnold
John James Jackson & Craig Pickering
+ 2,46 s
8
 USA II
Matthew Antoine
Jazmine Fenlator & Aja Evans
Katie Uhlaender
Cory Butner & Dallas Robinson
+ 2,61 s
9
 RUS I
Anton Batoejev
Olga Stoelnjeva & Nadjesjda Sergejeva
Svetlana Wassiljeva
Aleksej Stolnjew & Kiril Antjoech
+ 3,22 s
10
 SUI II
Michael Höfer
Caroline Spahni & Ariane Walser
Barbara Hosch
Rico Peter & Patrick Blöchliger
+ 4,33 s
11
 AUT I
Raphael Maier
Christina Hengster / Inga Versen
Janine Flock
Benjamin Maier / Sebastian Heufler
+ 4.44 s
12
 ROU I
Dorin Dumitru Velicu
Maria Constantinn / Andreea Grecu
Maria Marinela Mazilu
Dorin-Alexandru Grigore / Danut Stancu
+ 8.38 s
13
 GBR II
Dominic Parsons
Victoria Olaoye / Kelly Denyer
Donna Creighton
Lamin Deen / Jim Galvin
DNF
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen skeleton 2013
Listen to this article