Wereldkampioenschappen skeleton 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wereldkampioenschappen skeleton 2016.

Wereldkampioenschappen skeleton 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

WK skeleton 2016
Gehouden in
Igls
Locatie Kunsteisbahn Bob-Rodel Igls
Jaar 2016
Data 14 t/m 21 februari
Sport Skeleton
Organisator IBSF
Evenementen 3
Navigatie
2015     2017
Portaal 
 
Sport

De wereldkampioenschappen skeleton 2016 werden gehouden van 14 tot en met 21 februari 2016 in Igls, Oostenrijk. Er stonden drie onderdelen op het programma. Tegelijkertijd werden de wereldkampioenschappen bobsleeën afgewerkt.

Wedstrijdschema

Onderdeel 14 februari 18 februari 19 februari 20 februari
Mannen run 1 en 2 run 3 en 4
Vrouwen run 1 en 2 run 3 en 4
Landenwedstrijd * Alle runs
* In de landenwedstrijd worden per team twee (2-mans)bobslee- en twee skeleton-runs gedaald.

Medailles

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Mannen
 LAT
Martins Dukurs
 RUS
 KOR
Aleksandr Tretjakov
Yun Sung-bin
Vrouwen
 GER
Tina Hermann
 AUT
Janine Flock
 RUS
Jelena Nikitina
Team
 GER
Axel Jungk
Anja Schneiderheinze
Annika Drazek
Tina Hermann
Johannes Lochner
Tino Paasche
 RUS
Aleksandr Tretjakov
Aleksandra Rodionova
Julia Schokschujeva
Jelena Nikitina
Aleksandr Kasjanov
Maxim Mokroussov
 AUT
Matthias Guggenberger
Christina Hengster
Sanne Dekker
Janine Flock
Benjamin Maier
Dănuț Moldovan

Medaillespiegel

 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
 Duitsland
2 0 0 2
2
 Letland
1 0 0 1
3
 Rusland
0 2 1 3
4
 Oostenrijk
0 1 1 2
5
 Zuid-Korea
0 1 0 1
Totaal 3 3 3 9

Uitslagen

Mannen[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Land Tijd
4 runs
Goud Martins Dukurs
 LAT
3.28,84 min
Zilver Aleksandr Tretjakov
 RUS
+ 1,13 s
Zilver Yun Sung-bin
 KOR
+ 1,13 s
4 Axel Jungk
 GER
+ 1,87 s
5 Nikita Tregoebov
 GER
+ 2,12 s
6 Tomass Dukurs
 LAT
+ 2,38 s
7 Kilian von Schleinitz
 GER
+ 3,09 s
8 Nathan Crumpton
 USA
+ 3,28 s
9 Matthew Antoine
 USA
+ 3,39 s
10 Dominic Parsons
 GBR
+ 3,45 s
11 Michael Zachrau
 GER
+ 3,53 s
12 Pavel Koelikov
 RUS
+ 3,76 s
13 Kyle Brown
 USA
+ 3,86 s
14 Dave Greszczyszyn
 CAN
+ 3,95 s
15 Mattia Gaspari
 ITA
+ 4,21 s
16 David Swift
 GBR
+ 4,36 s
17 Florian Auer
 AUT
+ 4,56 s
18 Alexander Auer
 AUT
+ 4,74 s
19 Barrett Martineau
 CAN
+ 4,91 s
20 Hiroatsu Takahashi
 JPN
+ 5,10 s
Niet geplaatst voor de 4e run
21 Lee Hansin
 KOR
22 Marco Rohrer
 SUI
23 Ronald Auderset
 SUI
24 Rhys Thornbury
 NZL
25 Alexander Mutovin
 RUS
25 Evan Neufeldt
 CAN
27 Ander Mirambell
 ESP
28 Joseph Cecchini
 ITA
29 Philipp Mölter
 CZE
30 Dean Timmings
 AUS
31 Mihai Pacioianu
 ROU
32 Michał Jakóbczyk
 POL
33 Adam Edelman
 ISR
34 Denis Lorenčič
 SLO

Vrouwen[bewerken | brontekst bewerken]

# Naam Land Tijd
4 runs
Goud Tina Hermann
 GER
3:36,50 min
Zilver Janine Flock
 AUT
+ 0,46 s
Brons Jelena Nikitina
 RUS
+ 0,59 s
4 Marina Gilardoni
 SUI
+ 0,84 s
5 Anne O'Shea
 USA
+ 0,87 s
6 Elisabeth Vathje
 CAN
+ 0,98 s
7 Sophia Griebel
 GER
+ 1,05 s
8 Kimberley Bos
 NED
+ 1,28 s
9 Jacqueline Lölling
 GER
+ 1,47 s
10 Katie Uhlaender
 USA
+ 1,86 s
11 Laura Deas
 GBR
+ 1,91 s
12 Lelde Priedulēna
 LAT
+ 1,94 s
13 Jane Channell
 CAN
+ 2,00 s
14 Kim Meylemans
 BEL
+ 2,04 s
15 Joska Le Conté
 NED
+ 3,20 s
15 Kendall Wesenberg
 USA
+ 3,20 s
17 Jaclyn Narracott
 AUS
+ 3,50 s
18 Donna Creighton
 GBR
+ 3,51 s
19 Lanette Prediger
 CAN
+ 3,93 s
20 Joelia Kanakina
 RUS
+ 4,16 s
Niet geplaatst voor de 4e run
21 Anastasia Shlapak
 RUS
22 Carina Mair
 AUT
23 Takako Oguchi
 JPN
24 María Montejano
 ESP
25 Katie Tannenbaum
 ISV
26 Marta Orłowska
 POL

Landenwedstrijd

Eerst ging de skeletonner van start, dan de tweevrouwsbob, vervolgens de skeletonster en tot slot de tweemansbob

# Land Naam Tijd
4 runs
Goud
 GER I
Axel Jungk
Anja Schneiderheinze & Annika Drazek
Tina Hermann
Johannes Lochner & Tino Paasche
3.31,47 min
Zilver
 RUS I
Aleksandr Tretjakov
Aleksandra Rodionova & Julia Schokschujeva
Jelena Nikitina
Aleksandr Kasjanov & Maxim Mokroussov
 + 0,65 s
Brons
 AUT I
Matthias Guggenberger
Christina Hengster & Sanne Dekker
Janine Flock
Benjamin Maier & Dănuț Moldovan
+ 1,46 s
4
 GER II
Michael Zachrau
Stephanie Schneider & Anne Lobenstein
Jacqueline Lölling
Nico Walther & Jannis Bäcker
+ 1,58 s
5
 CAN I
Dave Greszczyszyn
Kaillie Humphries & Kasha Lee
Jane Channell
Justin Kripps & Ben Coakwell
+ 1,88 s
6
 USA II
Kyle Brown
Jamie Greubel Poser & Terra Evans
Kendall Wesenberg
Nick Cunningham & James Reed
+ 2,08 s
7
 USA I
Matthew Antoine
Elana Meyers Taylor & Lauren Gibbs
Anne O'Shea
Steven Holcomb & Samuel McGuffie
+ 2,16 s
8
 CAN II
Barrett Martineau
Alysia Rissling & Julia Corrente
Elisabeth Vathje
Chris Spring & Samuel Giguere
+ 2,26 s
9
 GBR I
Dominic Parsons
Mica McNeill & Aleasha Kiddle
Laura Deas
Bruce Tasker & John Baines
+ 2,32 s
10 INT II Evan Neufeldt
Christine de Bruin & Janine McCue
Katie Uhlaender
Justin Olsen & Evan Weinstock
+ 2,48 s
11 INT III Nathan Crumpton
Katie Eberling & Kristen Hurley
Lanette Prediger
Nick Polonato & Cameron Stones
+ 2,76 s
12 INT I Evan Neufeldt
Christine de Bruin & Janine McCue
Katie Uhlaender
Justin Olsen & Evan Weinstock
+ 2,82 s
13
 AUT II
Alexander Auer
Katrin Beierl & Victoria Hahn
Carina Mair
Markus Treichl & Franz Esterhammer
+ 3,15 s
14
 RUS II
Nikita Tregoebov
Nadeschda Sergejeva & Julia Jegoschenko
Julia Kanakina
Nikita Sacharov & Wassily Kondratenko
+ 3,61 s
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wereldkampioenschappen skeleton 2016
Listen to this article