Wimbledon 2016 (gemengddubbel) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wimbledon 2016 (gemengddubbel).

Wimbledon 2016 (gemengddubbel)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Op het toernooi van Wimbledon in 2016 hebben de mannen en vrouwen de wedstrijden in het gemengd dubbelspel van zaterdag 2 tot en met zondag 10 juli 2016 gespeeld. Het toernooi werd gewonnen door de Britse Heather Watson en Fin Henri Kontinen.

Zie Wimbledon 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Algemeen

Toernooisamenvatting

Titelverdedigers Martina Hingis en Leander Paes waren nummer zestien op de plaatsingslijst – zij bereikten de derde ronde, waarin zij werden uitgeschakeld door Heather Watson en Henri Kontinen.

Het Nederlandse koppel Kiki Bertens en Jean-Julien Rojer was het achtste reekshoofd – zij kregen een bye voor de eerste ronde, en verloren hun openingspartij in de tweede ronde.

Geplaatste teams

Nr. Team Rank Resultaat Uitgeschakeld door Nr. Team Rank Resultaat Uitgeschakeld door
1.
Sania Mirza
Ivan Dodig
16 tweede ronde
Anna Smith
Neal Skupski
9.
Lucie Šafářová
Radek Štěpánek
45 derde ronde
Jeļena Ostapenko
Olivier Marach
2.
Jelena Vesnina
Bruno Soares
16 afgemeld 10.
Andreja Klepač
Alexander Peya
51 kwartfinale
Anna-Lena Grönefeld
Robert Farah Maksoud
3.
Coco Vandeweghe
Horia Tecău
26 tweede ronde
Mariana Duque Mariño
Juan Sebastián Cabal
11.
Katarina Srebotnik
Marcin Matkowski
51 kwartfinale
Jaroslava Sjvedova
Aisam-ul-Haq Qureshi
4.
Chan Hao-ching
Maks Mirni
30 tweede ronde
Gabriela Dabrowski
Nicholas Monroe
12.
Chuang Chia-jung
Daniel Nestor
53 tweede ronde
Alla Koedrjavtseva
Scott Lipsky
5.
Chan Yung-jan
Nenad Zimonjić
31 derde ronde
Alla Koedrjavtseva
 
Scott Lipsky
13.
Anastasia Rodionova
Rohan Bopanna
54 derde ronde
Mariana Duque Mariño
Juan Sebastián Cabal
6.
Andrea Hlaváčková
Łukasz Kubot
32 derde ronde
Andreja Klepač
Alexander Peya
14.
Jaroslava Sjvedova
Aisam-ul-Haq Qureshi
54 halve finale
Anna-Lena Grönefeld
Robert Farah Maksoud
7.
Raquel Atawo
Raven Klaasen
38 tweede ronde
Arantxa Parra Santonja
Santiago González
15.
Anna-Lena Grönefeld
Robert Farah Maksoud
55 finale
Heather Watson
Henri Kontinen
8.
Kiki Bertens
Jean-Julien Rojer
43 tweede ronde
Jeļena Ostapenko
Olivier Marach
16.
Martina Hingis
Leander Paes
56 derde ronde
Heather Watson
Henri Kontinen

Prijzengeld

Resultaat Prijzengeld
(per team)
winnaars £ 100.000
finale £ 50.000
halve finale £ 25.000
kwartfinale £ 12.000
derde ronde £ 6.000
tweede ronde £ 3.000
eerste ronde £ 1.500

Toernooischema

Eindfase

  Halve finale Finale
                         
  14  
Jaroslava Sjvedova
 
Aisam-ul-Haq Qureshi
4 6 5  
15  
Anna-Lena Grönefeld
 
Robert Farah Maksoud
6 2 7  
  15  
Anna-Lena Grönefeld
 
Robert Farah Maksoud
65 4  
     
Heather Watson
 
Henri Kontinen
7 6  
   
Jeļena Ostapenko
 
Olivier Marach
61 3  
     
Heather Watson
 
Henri Kontinen
7 6    

Deel 1

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    1  
Sania Mirza
 
Ivan Dodig
6 3 5  
WC  
Jocelyn Rae
 
Colin Fleming
1 6 3     WC  
Anna Smith
 
Neal Skupski
4 6 7  
WC  
Anna Smith
 
Neal Skupski
6 1 6       WC  
Anna Smith
 
Neal Skupski
3 4    
   
Zhang Shuai
 
Julian Knowle
7 6         14  
Jaroslava Sjvedova
 
Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6    
   
Raluca Olaru
 
Máximo González
63 4          
Zhang Shuai
 
Julian Knowle
3 64  
    14  
Jaroslava Sjvedova
 
Aisam-ul-Haq Qureshi
6 7    
      14  
Jaroslava Sjvedova
 
Aisam-ul-Haq Qureshi
6 3 7
      11  
Katarina Srebotnik
 
Marcin Matkowski
3 6 5
    11  
Katarina Srebotnik
 
Marcin Matkowski
w / o  
WC  
Tara Moore
 
Ken Skupski
3 7 3        
A Medina Garrigues
 
Robert Lindstedt
       
   
A Medina Garrigues
 
Robert Lindstedt
6 67 6       11  
Katarina Srebotnik
 
Marcin Matkowski
6 6  
   
Arantxa Parra Santonja

 
Santiago González
6 6            
Arantxa Parra Santonja
 
Santiago González
3 4    
   
María Irigoyen
 
Michael Venus
4 4          
Arantxa Parra Santonja
 
Santiago González
6 6  
    7  
Raquel Atawo
 
Raven Klaasen
4 4    
 

Deel 2

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    4  
Chan Hao-ching
 
Maks Mirni
5 2    
   
Gabriela Dabrowski

 
Nicholas Monroe
6 6          
Gabriela Dabrowski
 
Nicholas Monroe
7 6    
WC  
Naomi Broady
 
Liam Broady
4 2            
Gabriela Dabrowski
 
Nicholas Monroe
5 6 4  
   
Olha Savtsjoek
 
Fabrice Martin
2 4         15  
Anna-Lena Grönefeld
 
Robert Farah Maksoud
7 3 6  
   
Elina Svitolina
 
Chris Guccione
6 6          
Elina Svitolina
 
Chris Guccione
5 3  
    15  
Anna-Lena Grönefeld
 
Robert Farah Maksoud
7 6    
      15  
Anna-Lena Grönefeld
 
Robert Farah Maksoud
62 6 6
      10  
Andreja Klepač
 
Alexander Peya
7 3 3
    10  
Andreja Klepač
 
Alexander Peya
6 7    
   
Wang Yafan
 
Andreas Siljeström
4 4       WC  
Laura Robson
 
Dominic Inglot
3 66    
WC  
Laura Robson
 
Dominic Inglot
6 6         10  
Andreja Klepač
 
Alexander Peya
6 6  
   
Barbora Krejčíková
 
André Sá
6 4 6       6  
Andrea Hlaváčková
 
Łukasz Kubot
1 2    
   
Samantha Stosur
 
John Peers
4 6 4        
Barbora Krejčíková
 
André Sá
3 6 1
    6  
Andrea Hlaváčková
 
Łukasz Kubot
6 3 6  
 

Deel 3

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    8  
Kiki Bertens
 
Jean-Julien Rojer
6 65 4  
   
Madison Brengle
 
Dustin Brown
3 2          
Jeļena Ostapenko
 
Olivier Marach
4 7 6  
   
Jeļena Ostapenko
 
Olivier Marach
6 6            
Jeļena Ostapenko
 
Olivier Marach
6 7    
   
Andrea Petković
 
Dmitri Toersoenov
6 3 2       9  
Lucie Šafářová
 
Radek Štěpánek
4 65    
   
Kateřina Siniaková
 
Jiří Veselý
2 6 6        
Kateřina Siniaková
 
Jiří Veselý
5 65  
    9  
Lucie Šafářová
 
Radek Štěpánek
7 7    
         
Jeļena Ostapenko
 
Olivier Marach
7 4 6
         
Mariana Duque Mariño

 
Juan Sebastián Cabal
5 6 0
    13  
Anastasia Rodionova
 
Rohan Bopanna
6 7    
   
Alicja Rosolska
 
Treat Huey
6 7          
Alicja Rosolska
 
Treat Huey
3 5    
Alt  
Nicole Melichar
 
Marcelo Demoliner
0 61         13  
Anastasia Rodionova
 
Rohan Bopanna
65 3  
   
Mariana Duque Mariño

 
Juan Sebastián Cabal
6 6            
Mariana Duque Mariño

 
Juan Sebastián Cabal
7 6    
   
Darija Jurak
 
Mate Pavić
3 2          
Mariana Duque Mariño

 
Juan Sebastián Cabal
7 3 6
    3  
Coco Vandeweghe
 
Horia Tecău
5 6 3  
 

Deel 4

Eerste ronde   Tweede ronde   Derde ronde   Kwartfinale
 
    5  
Chan Yung-jan
 
Nenad Zimonjić
7 6    
   
María José Martínez Sánchez

 
David Marrero
5 7 3        
Oksana Kalasjnikova
 
Matwé Middelkoop
5 1    
   
Oksana Kalasjnikova
 
Matwé Middelkoop
7 5 6       5  
Chan Yung-jan
 
Nenad Zimonjić
3 65    
   
Alla Koedrjavtseva
 
Scott Lipsky
7 3 6          
Alla Koedrjavtseva
 
Scott Lipsky
6 7    
   
Liang Chen
 
Guillermo Durán
5 6 2        
Alla Koedrjavtseva
 
Scott Lipsky
2 6 6
    12  
Chuang Chia-jung
 
Daniel Nestor
6 3 3  
         
Alla Koedrjavtseva
 
Scott Lipsky
3 2  
         
Heather Watson
 
Henri Kontinen
6 6  
    16  
Martina Hingis
 
Leander Paes
6 6    
   
Tamira Paszek
 
Florin Mergea
3 2          
Laura Siegemund
 
Artem Sitak
4 4    
   
Laura Siegemund
 
Artem Sitak
6 6         16  
Martina Hingis
 
Leander Paes
6 3 2
   
Heather Watson
 
Henri Kontinen
w / o          
Heather Watson
 
Henri Kontinen
3 6 6  
   
Louisa Chirico
 
Denis Kudla
             
Heather Watson
 
Henri Kontinen
w / o
    2  
Jelena Vesnina
 
Bruno Soares
       
 
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wimbledon 2016 (gemengddubbel)
Listen to this article