Wimbledon 2021 (gemengddubbel) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wimbledon 2021 (gemengddubbel).

Wimbledon 2021 (gemengddubbel)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Op het toernooi van Wimbledon in 2021 speelden de mannen en vrouwen de wedstrijden in het gemengd dubbelspel van vrijdag 2 tot en met zondag 11 juli 2021.

Zie Wimbledon 2021 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Algemeen

Toernooisamenvatting

Titelverdedigers Latisha Chan en Ivan Dodig waren het zesde reekshoofd – zij kwamen niet verder dan de derde ronde.

De als eerste geplaatste Fransen Kristina Mladenovic en Nicolas Mahut hadden zich kort voor aanvang van het toernooi afgemeld.

Het als zevende geplaatste duo Desirae Krawczyk en Neal Skupski won het toer­nooi. In de finale ver­sloe­gen zij het ongeplaatste Britse koppel Harriet Dart en Joe Salisbury in twee sets, met een tiebreak in de tweede set. Het was hun eerste gezamen­lijke titel. De Amerikaanse Krawczyk had daar­naast één eerdere dubbel­spel­titel met een andere part­ner (gevoelig: dat was Salisbury, nu haar tegenpartij); de Brit Skupski geen.

Zeven Nederlanders speelden mee:

Er was één Belgische deelnemer: Sander Gillé met de Amerikaanse Hayley Carter aan zijn zijde – zij vormden het dertiende reekshoofd en bereikten de derde ronde.

Geplaatste teams

De plaatsingslijst is gebaseerd op de WTA- en ATP-dubbelspelranglijsten per 28 juni 2021.

Nr. Team Rang Resultaat Uitgeschakeld door Nr. Team Rang Resultaat Uitgeschakeld door
1.
Kristina Mladenovic
Nicolas Mahut
5 afgemeld 9.
Květa Peschke
Kevin Krawietz
39 halve finale
Harriet Dart
Joe Salisbury
2.
Gabriela Dabrowski
Mate Pavić
12 kwartfinale
Květa Peschke
Kevin Krawietz
10.
Darija Jurak
Raven Klaasen
41 derde ronde
Naomi Broady
Jérémy Chardy
3.
Demi Schuurs
Wesley Koolhof
24 tweede ronde
Harriet Dart
Joe Salisbury
11.
Hsieh Su-wei
Hugo Nys
53 afgemeld
4.
Nicole Melichar
Édouard Roger-Vasselin
24 kwartfinale
Zhang Shuai
John Peers
12.
Alexa Guarachi
Fabrice Martin
53 tweede ronde
Tara Moore
Arthur Fery
5.
Bethanie Mattek-Sands
Rajeev Ram
27 derde ronde forfait 13.
Hayley Carter
Sander Gillé
54 derde ronde
Gabriela Dabrowski
Mate Pavić
6.
Latisha Chan
Ivan Dodig
29 derde ronde
Zhang Shuai
John Peers
14.
Andreja Klepač
Jean-Julien Rojer
57 kwartfinale
Desirae Krawczyk
Neal Skupski
7.
Desirae Krawczyk
Neal Skupski
35 winnaars 15.
Ena Shibahara
Ben McLachlan
60 afgemeld
8.
Chan Hao-ching
Michael Venus
37 afgemeld 16.
Sharon Fichman
Marcus Daniell
69 afgemeld
17.
Zhang Shuai
John Peers
72 halve finale
Desirae Krawczyk
Neal Skupski

Prijzengeld

Resultaat Prijzengeld
(per team)
winnaars £ 100.000
finale £ 50.000
halve finale £ 25.000
kwartfinale £ 12.000
derde ronde £ 6.000
tweede ronde £ 3.000
eerste ronde £ 1.500

Toernooischema

Eindfase

  halve finale finale
                         
  7  
Desirae Krawczyk
 
Neal Skupski
3 7 7  
17  
Zhang Shuai
 
John Peers
6 64 5  
  7  
Desirae Krawczyk
 
Neal Skupski
6 7  
     
Harriet Dart
 
Joe Salisbury
2 61  
   
Harriet Dart
 
Joe Salisbury
6 4 6
  9  
Květa Peschke
 
Kevin Krawietz
2 6 4  

Deel 1

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    Alt  
Emily Webley-Smith
 
Aidan McHugh
3 1    
PR  
Sania Mirza
 
Rohan Bopanna
6 7       PR  
Sania Mirza
 
Rohan Bopanna
6 6    
Alt  
Ankita Raina
 
Ramkumar Ramanathan
2 65         PR  
Sania Mirza
 
Rohan Bopanna
3 6 9  
   
Lucie Hradecká
 
Jonathan Erlich
7 65 4       14  
Andreja Klepač
 
Jean-Julien Rojer
6 3 11  
PR  
Vera Zvonarjova
 
Gonzalo Escobar
65 7 6     PR  
Vera Zvonarjova
 
Gonzalo Escobar
65 4  
    14  
Andreja Klepač
 
Jean-Julien Rojer
7 6    
      14  
Andreja Klepač
 
Jean-Julien Rojer
66 2  
      7  
Desirae Krawczyk
 
Neal Skupski
7 6  
    12  
Alexa Guarachi
 
Fabrice Martin
3 3    
   
Jessica Pegula
 
Ken Skupski
1 7 5     Alt  
Tara Moore
 
Arthur Fery
6 6    
Alt  
Tara Moore
 
Arthur Fery
6 5 7       Alt  
Tara Moore
 
Arthur Fery
65 3  
WC  
Jodie Burrage
 
Lloyd Glasspool
            7  
Desirae Krawczyk
 
Neal Skupski
7 6    
   
Asia Muhammad
 
Luke Bambridge
w / o        
Asia Muhammad
 
Luke Bambridge
3 67  
    7  
Desirae Krawczyk
 
Neal Skupski
6 7    
 

Deel 2

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    4  
Nicole Melichar
 
Édouard Roger-Vasselin
w / o  
   
Sabrina Santamaria
 
Austin Krajicek
3 6 5     WC  
Venus Williams
 
Nick Kyrgios
       
WC  
Venus Williams
 
Nick Kyrgios
6 3 7       4  
Nicole Melichar
 
Édouard Roger-Vasselin
6 4 6  
   
Caty McNally
 
John-Patrick Smith
2 3            
Arina Rodionova
 
Andrei Vasilevski
2 6 4  
   
Arina Rodionova
 
Andrei Vasilevski
6 6          
Arina Rodionova
 
Andrei Vasilevski
w / o
       bye        
      4  
Nicole Melichar
 
Édouard Roger-Vasselin
2 4  
      17  
Zhang Shuai
 
John Peers
6 6  
    17  
Zhang Shuai
 
John Peers
6 6    
   
Markéta Vondroušová
 
Roman Jebavý
6 3 6        
Markéta Vondroušová
 
Roman Jebavý
2 3    
Alt  
Vivian Heisen
 
Andre Begemann
4 6 3       17  
Zhang Shuai
 
John Peers
6 7  
   
Nadija Kitsjenok
 
Aisam-ul-Haq Qureshi
w / o       6  
Latisha Chan
 
Ivan Dodig
4 64    
   
Anastasija Pavljoetsjenkova

 
Aleksandr Boeblik
             
Nadija Kitsjenok
 
Aisam-ul-Haq Qureshi
65 4  
    6  
Latisha Chan
 
Ivan Dodig
7 6    
 

Deel 3

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
       bye        
WC  
Eden Silva
 
Ryan Peniston
4 2       WC  
Naomi Broady
 
Jérémy Chardy
w / o  
WC  
Naomi Broady
 
Jérémy Chardy
6 6         WC  
Naomi Broady
 
Jérémy Chardy
6 7    
Alt  
Samantha Murray-Sharan

 
Divij Sharan
6 5 6       10  
Darija Jurak
 
Raven Klaasen
3 5    
PR  
Galina Voskobojeva
 
Ariel Behar
3 7 4     Alt  
Samantha Murray-Sharan

 
Divij Sharan
6 61 3
    10  
Darija Jurak
 
Raven Klaasen
3 7 6  
      WC  
Naomi Broady
 
Jérémy Chardy
6 4 5
         
Harriet Dart
 
Joe Salisbury
4 6 7
       bye        
   
Ljoedmyla Kitsjenok
 
Oliver Marach
7 7          
Ljoedmyla Kitsjenok
 
Oliver Marach
w / o  
   
Giuliana Olmos
 
Santiago González
5 5            
Ljoedmyla Kitsjenok

 
Oliver Marach
3 7 3
   
Harriet Dart
 
Joe Salisbury
6 7            
Harriet Dart
 
Joe Salisbury
6 64 6  
   
Heather Watson
 
Henri Kontinen
1 63          
Harriet Dart
 
Joe Salisbury
6 1 6
    3  
Demi Schuurs
 
Wesley Koolhof
2 6 4  
 

Deel 4

eerste ronde   tweede ronde   derde ronde   kwartfinale
 
    5  
Bethanie Mattek-Sands

 
Rajeev Ram
6 3 6  
   
Renata Voráčová
 
Nicholas Monroe
6 6          
Renata Voráčová
 
Nicholas Monroe
3 6 4  
WC  
Sarah Beth Grey
 
Jonny O'Mara
4 3         5  
Bethanie Mattek-Sands

 
Rajeev Ram
       
PR  
Marie Bouzková
 
Marc López
3 4         9  
Květa Peschke
 
Kevin Krawietz
w / o  
   
Marta Kostjoek
 
Max Purcell
6 6          
Marta Kostjoek
 
Max Purcell
     
    9  
Květa Peschke
 
Kevin Krawietz
w / o  
      9  
Květa Peschke
 
Kevin Krawietz
6 63 9
      2  
Gabriela Dabrowski

 
Mate Pavić
3 7 7
    13  
Hayley Carter
 
Sander Gillé
6 3 6  
   
Luisa Stefani
 
Marcelo Demoliner
6 6          
Luisa Stefani
 
Marcelo Demoliner
2 6 3  
Alt  
Rosalie van der Hoek
 
David Pel
3 2         13  
Hayley Carter
 
Sander Gillé
4 4  
   
Kiki Bertens
 
Matwé Middelkoop
63 7 3       2  
Gabriela Dabrowski
 
Mate Pavić
6 6    
   
Samantha Stosur
 
Matthew Ebden
7 5 6        
Samantha Stosur
 
Matthew Ebden
5 68  
    2  
Gabriela Dabrowski
 
Mate Pavić
7 7    
 
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wimbledon 2021 (gemengddubbel)
Listen to this article