For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2004.

Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Zuid-Afrika
IOC-landcode RSA
NOC South African Sports Confederation and Olympic Committee
externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Mbulaeni Mulaudzi
Aantal deelnemers 106
Aantal disciplines 19
Medailles
Rang: 43
goud
1
zilver
3
brons
2
totaal
6
Zuid-Afrika op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zuid-Afrika op de Winterspelen
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Zuid-Afrika nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. In tegenstelling tot de vorige editie werd dit keer weer goud gewonnen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Zwemmen Lyndon Ferns
Ryk Neethling
Roland Mark Schoeman
Darian Townsend
4x100 m vrij Goud
Atletiek Mbulaeni Mulaudzi 800 m (m) Zilver
Hestrie Cloete hoogspringen (v) Zilver
Zwemmen Roland Mark Schoeman 100 m vrij Zilver
Roeien Donovan Cech
Ramon Di Clemente
twee-zonder-stuurman Brons
Zwemmen Roland Mark Schoeman 50 m vrij Brons

Deelnemers en resultaten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen 100 meter:

  • Geraldine Pillay - Eerste ronde, 11.44 s (ging niet verder)

Mannen 110 meter horden:

  • Shaun Bownes - Eerste ronde: 13.52 s, Ronde 2: 13.62 s

Mannen 200 meter:

  • Leigh Julius - Eerste ronde: 20.80 s

Vrouwen 200 meter:

  • Heide Seyerling - Eerste ronde: 23.66 s

Mannen, 400 meter:

  • Marcus la Grange - Eerste ronde: 45.95 s

Vrouwen 400 meter:

  • Estie Wittstock - Eerste ronde: 51.89 s, halve finale: 51.77 s

Mannen 400 meter horden:

  • Alwyn Myburgh - Eerste ronde: 48.44 s, halve finale: 48.21 s, Finale: 49.07 s (7e plaats)
  • Llewellyn Herbert - Eerste ronde: 48.70 s, halve finale: 48.57 s
  • Ockert Cilliers - Eerste ronde: 49.12 s, halve finale: 49.01 s

Vrouwen 400 meter horden:

  • Surita Febbraio - Eerste ronde: 56.49 s

Mannen 800 meter:

  • Mbulaeni Mulaudzi - zilver (1:44.61 in finale)
  • Hezekiel Sepeng - 6e plaats (1:45.53 in finale)

Mannen 1500 meter:

  • Johan Cronje - Halve finale, 3:44.41 (ging niet verder)

Mannen 3000 meter steeplechase:

  • Ruben Ramolefi - Eerste ronde, 8:46.17 (ging niet verder)

Mannen 4x400 meter estafette:

  • Marcus la Grange, Hendrick Mokganyetsi, Ockert Cilliers en Arnaud Malherbe - Eerste ronde, niet gefinisht (ging niet verder)

Vrouwen zevenkamp:

  • Janice Josephs - 6074 punten (19e plaats)

Mannen marathon:

Vrouwen 20 km snelwandelen:

  • Nicolene Cronje - 1:42:37 (47e plaats)

Mannen hink-stap-springen:

Mannen hoogspringen:

  • Jacques Freitag - Eerste ronde, 2.20 meter (ging niet verder)

Vrouwen hoogspringen:

  • Hestrie Cloete - Eerste ronde: 1.95 meter, Finale: 2.02 meter (zilver)

Mannen polsstokhoogspringen:

  • Okkert Brits - Eerste ronde, 5.60 meter (ging niet verder)

Mannen kogelstoten:

  • Janus Robberts - Eerste ronde, 19.41 meter (ging niet verder)
  • Burger Lambrechts - Eerste ronde, 18.67 meter (ging niet verder)

Mannen discus:

  • Frantz Kruger - Finale, 64.34 meter (5e plaats)
  • Hannes Hopley - Finale, 62.58 meter (8e plaats)

Vrouwen discus:

  • Elizna Naude - Eerste ronde: 58.74 meter

Mannen speerwerpen:

  • Gerhardus Pienaar - Eerste ronde, 79.95 meter (ging niet verder)

Vrouwen speerwerpen:

Badminton

  • Mannen enkel:
Chris Dednam - verslagen in de 1/16e finale
  • Vrouwen enkel:
Michelle Edwards - verslagen in de 1/16e finale
  • Mannen dubbelspel:
Dorian James en Stewart Carson - verslagen in de 1/16e finale
  • Vrouwen dubbelspel:
Michelle Edwards en Chantal Botts - verslagen in de 1/16e finale
  • Gemengd dubbelspel:
Chris Dednam en Antoinette Uys - verslagen in de 1/16e finale

Boksen

Vedergewicht (57kg)

  • Lodumo Galada
    1. Laatste 32 - Verloor van Shahin Imranov uit Azerbeidzjan, puntenovermacht

Weltergewicht (69kg)

  • Bongani Mahlangu
    1. Laatste 32 - Verloor van Rovshan Huseynov uit Azerbeidzjan, 22-14

Middengewicht (75kg)

  • Khotso Motau
    1. Laatste 32 - Verloor van Oleg Maskin uit Oekraïne, 25-22

Boogschieten

Vrouwen individueel:

  • Kirstin Lewis - 16e plaats

Gymnastiek

Turnen, vrouwen

  • Zandre Labuschagne - plaatste zich voor geen enkel onderdeel

Vrouwen, ritmische gymnastiek:

  • individueel
    • Stephanie Sandler - 22e plaats

Hockey

Mannen: 10e plaats

  • voorronde: 1-0-4
  • Klassificatie (9-12): versloeg Egypte, 5-1
  • Klassificatie (9/10): verslagen door Groot-Brittannië, 1-1 (verlenging, 4-3)

Spelers: Gregg Clark, Wayne Denne, Denzil Dolley, Iain Evans, Steve Evans, Craig Fulton, Chris Hibbert, Craig Jackson, Bruce Jacobs, Greg Nicol, Ryan Ravenscroft, Eric Rose-Innes, Emile Smith, Gave Staniforth, Ian Symons Vrouwen: 9e plaats

  • voorronde: 1-0-3
  • Klassificatie (9/10): versloeg Spanje, 4-3

Spelers: Kerry Bee, Caroline Birt, Fiona Butler, Lindsey Carlisle, Pietie Coetzee, Liesel Dorothy, Grazjyna Engelbrecht, Natalie Fulton, Kate Hector, Johke Koornhof, Anli Kotze, Marsha Marescia, Bronwyn Ross (had tot withdraw due tot injury), Tsoanelo Pholo, Susan Webber, Sharne Wehmeyer, Jenny Wilson

Judo

Henriette Moller (63 kg)

Kanovaren

Alan van Coller (k1 500 m/K1 1 000 m)

Roeien

Donovan Cech (twee-zonder-stuurman)
Ramon Di Clemente (twee-zonder-stuurman)

Schermen

Vrouwen degen individueel:

  • Rachel Barlow - verloor in de 1/32e finale
  • Natalia Tychler - verloor in de 1/32e finale
  • Kelly Wilson - verloor in de 1/32e finale

Vrouwen degen team:

  • Natalia Tychler, Rachel Barlow en Kelly Wilson - 9e plaats

Schieten

Martin Senore (50 m kleinkalibergeweer)

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen 3 meter plank:

  • Jenna Dreyer - Kwalificatie: 267.84, halve finale: 196.59 (17e plaats)

Vrouwen 10 meter platform:

  • Jenna Dreyer - kwalificatie, 34e plaats

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
  • Duncan Mahlangu (68 kg)

Triathlon pictogram.svg
Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrouwen:

Mannen:

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen beachvolleybal:

  • Gershon Rorich en Colin Pocock
    • Voorronde: 2-1
    • Laatste 16: Met 2-0 verslagen door Julien Prosser en Mark Williams, Australië

Vrouwen beach:

  • Julia Willand en Leigh Ann Naidoo
    • Voorronde: 0-3
    • Laatste 16: Niet gekwalificeerd

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
  • Shaun Williams (60 kg vrije stijl)

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
  • Gareth Blanckenberg (Laser)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Eugene Botes (100 m vlinderslag)
Lyndon Ferns (4x100 m estafette)
Ryk Neethling (50/100/200 m vrije stijl/4x100 m vrije stijl estafette)
Terence Parkin (200 m schoolslag/400 individueel wisselslag)
Roland Mark Schoeman (50/100 vrije stijl/4x100 vrije stijl estafette)
Karl Thaning (4x100 estafette)
Darian Townsend (4x100 estafette)
Gerhard Zandberg (100 m rugslag)

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zuid-Afrika op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.