For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zweden op de Olympische Winterspelen 2010.

Zweden op de Olympische Winterspelen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zweden op de Olympische Winterspelen 2010
Land Zweden
IOC-landcode SWE
NOC Sveriges Olympiska Kommitté
(sv) externe link
Olympische Winterspelen 2010 in Vancouver
Vlaggendrager Peter Forsberg
Aantal deelnemers 106
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 7
goud
5
zilver
2
brons
4
totaal
11
Zweden op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zweden op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen
Het Zweedse team bij de opening
Het Zweedse team bij de opening

Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010, die in Vancouver (Canada) werden gehouden, nam Zweden voor de eenentwintigste keer deel aan de Winterspelen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Biatlon Björn Ferry 12,5 km achtervolging (m)
Goud
Curling Anette Norberg
Eva Lund
Cathrine Lindahl
Anna Le Moine
Kajsa Bergström
vrouwen
Goud
Langlaufen Marcus Hellner 30 km achtervolging (m)
Goud
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
4 × 10 km (m)
Goud
Charlotte Kalla 10 km vrije stijl (v)
Goud
Langlaufen Anna Haag 15 km achtervolging (v)
Zilver
Charlotte Kalla
Anna Haag
teamsprint (v)
Zilver
Alpineskiën André Myhrer slalom (m)
Brons
Anja Pärson combinatie (v)
Brons
Langlaufen Johan Olsson 30 km achtervolging (m)
Brons
50 km klassiek (m)
Brons

Deelnemers en resultaten

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hans Olsson supercombinatie (m) DNF 1.53,83+DNF
afdaling (m) 12e 1.55,19 (+0,88)
reuzenslalom (m) DNS DNS-1
super G (m) DNF DNF
Markus Larsson afdaling (m) 43e 1.58,82 (+4,51)
reuzenslalom (m) 27e 2.41,43 (+3,60) — 1.19,46+1.21,97
supercombinatie (m) 16e 2.48,30 (+3,38) — 1.56,51+51,79
Patrik Järbyn afdaling (m) 29e 1.56,58 (+2,27)
super G (m) DNF DNF
André Myhrer reuzenslalom (m) DNF 1.24,37+DNF
slalom (m) Brons 1.39,76 (+0,44) — 49,03+50,73
Mattias Hargin slalom (m) 14e 1.41,25 (+1,93) — 49,27+51,98
Jens Byggmark slalom (m) 22e 1.42,53 (+3,21) — 50,50+52,03
Axel Bäck slalom (m) DSQ 50,25+DSQ
Anja Pärson afdaling (v) DNF DNF-1
reuzenslalom (v) 22e 2.28,90 (+1,79) — 1.16,01+1.12,89
slalom (v) DNF 52,93+DNF
supercombinatie (v) Brons 2.10,19 (+1,05) — 1.25,57+44,62
super G (v) 11e 1.21,98 (+1,84)
Maria Pietilä-Holmner slalom (v) 4e 1.44,22 (+1,33) — 51,64+52,58
reuzenslalom (v) 24e 2.29,63 (+2,52) — 1.16,28+1.13,35
Jessica Lindell-Vikarby afdaling (v) 30e 1.53,76 (+9,57)
reuzenslalom (v) 31e 2.32,71 (+5,60) — 1.18,34+1.14,37
supercombinatie (v) 22e 2.14,16 (+5,02) — 1.26,47+47,69
super G (v) 26e 1.24,83 (+4,69)
Therese Borssén slalom (v) 21e 1.46,71 (+3,82) — 52,97+53,74
Frida Hansdotter slalom (v) 15e 1.45,67 (+2,78) — 52,50+53,17
Kajsa Kling reuzenslalom (v) 26e 2.29,93 (+2,82) — 1.17,49+1.12,44

Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Carl Johan Bergman 10 km sprint (m) 42e 26.41,7 (+2.33,9) pen.: 2 (1 + 1)
12,5 km achtervolging (m) 19e 35.14,6 (+1.36,2) pen.: 1 (0 + 1 + 0 + 0)
20 km individueel (m) 61e 54.44,1 (+6.21,6) pen.: 5 (2 + 1 + 0 + 2)
Björn Ferry 10 km sprint (m) 8e 25.20,0 (+1.12,4) pen.: 0 (0 + 0)
12,5 km achtervolging (m) Goud 33.38,4 pen.: 1 (0 + 0 + 0 + 1)
20 km individueel (m) 42e 53.16,7 (+4.54,2) pen.: 5 (1 + 0 + 3 + 1)
15 km massastart (m) 12e 36.13,3 (+0.37,6) pen.: 2 (0 + 0 + 0 + 2)
Magnús Jónsson 10 km sprint (m) 79e 28.29,2 (+4.21,4) pen.: 3 (0 + 3)
Fredrik Lindström 10 km sprint (m) 38e 26.33,3 (+2.25,5) pen.: 1 (1 + 0)
12,5 km achtervolging (m) 33e 36.25,5 (+2.47,1) pen.: 4 (0 + 1 + 1 + 2)
20 km individueel (m) 77e 57.29,8 (+9.07,3) pen.: 4 (1 + 2 + 0 + 1)
Mattias Nilsson 20 km individueel (m) 34e 52.50,1 (+4.27,6) pen.: 3 (1 + 1 + 0 + 1)
Fredrik Lindström
Carl Johan Bergman
Mattias Nilsson
Björn Ferry
4×7,5 km estafette (m) 4e 1:23.02,0 (+1.23,9) pen.: 1 (0+3 1+7)
20.11,3 (0+1 0+0)
20.37,9 (0+1 0+3)
21.32,0 (0+0 1+3)
20.40,8 (0+1 0+1)
Sofia Domeij 7,5 km sprint (v) 41e 21.55,0 (+1.59,4) pen.: 1 (0 + 1)
10 km achtervolging (v) 41e 34.23,8 (+4.07,8) pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1)
Elisabeth Högberg 15 km individueel (v) 77e 49.46,5 (+8.53,7) pen.: 4 (1 + 1 + 0 + 2)
Helena Jonsson 7,5 km sprint (v) 12e 20.42,5 (+0.46,9) pen.: 0 (0 + 0)
10 km achtervolging (v) 14e 31.53,8 (+1.37,8) pen.: 2 (0 + 0 + 2 + 0)
15 km individueel (v) 49e 45.52,9 (+5.00,1) pen.: 4 (1 + 2 + 0 + 1)
12,5 km massastart (v) 10e 36.15,9 (+0.56,3) pen.: 2 (1 + 1 + 0 + 0)
Anna Maria Nilsson 7,5 km sprint (v) 16e 20.45,5 (+0.49,9) pen.: 0 (0 + 0)
10 km achtervolging (v) 47e 35.16,9 (+5.00,9) pen.: 6 (1 + 2 + 2 + 1)
15 km individueel (v) 24e 43.44,0 (+2.51,2) pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0)
12,5 km massastart (v) 28e 39.05,8 (+3.46,2) pen.: 4 (1 + 1 + 1 + 1)
Anna Carin Olofsson-Zidek 7,5 km sprint (v) 20e 20.53,5 (+0.57,9) pen.: 1 (1 + 0)
10 km achtervolging (v) 4e 30.55,4 (+0.39,4) pen.: 1 (1 + 0 + 0 + 0)
15 km individueel (v) 17e 43.12,1 (+2.19,3) pen.: 2 (1 + 0 + 0 + 1)
12,5 km massastart (v) 13e 36.22,9 (+1.03,3) pen.: 4 (1 + 1 + 1 + 1)
Elisabeth Högberg
Anna Carin Olofsson-Zidek
Anna Maria Nilsson
Helena Jonsson
4×6 km estafette (v) 5e 1:10.47,2 (+1.10,9) pen.: 0 (0+2 0+1)
17.46,7 (0+0 0+1)
17.25,9 (0+0 0+0)
18.16,8 (0+2 0+0)
17.17,8 (0+0 0+0)

Curling

Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Niklas Edin
Oskar Eriksson
Viktor Kjäll
Sebastian Kraupp
Fredrik Lindberg
mannen 4e Groepsfase:

6-4

Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
6-3
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3-7
Vlag van Canada
 Canada
6-5
Vlag van China
 China
7-8
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
4-5
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
8-7
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3-7
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
7-6
Vlag van Denemarken
 Denemarken
Tie break:
7-6
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
Halve finale:
3-6
Vlag van Canada
 Canada
Om brons:
4-5
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Anette Norberg
Eva Lund
Cathrine Lindahl
Anna Le Moine
Kajsa Bergström
vrouwen Goud Groepsfase:

  6-  5

Vlag van Denemarken
 Denemarken
  8-  7
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
  6-  4
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
  6-  4
Vlag van China
 China
  1-10
Vlag van Rusland
 Rusland
  9-  3
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
  2-  6
Vlag van Canada
 Canada
10-  6
Vlag van Japan
 Japan
  8-  7
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Halve finale:
  9-  4
Vlag van China
 China
Finale:
  7-  6
Vlag van Canada
 Canada

Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jesper Björnlund moguls (m) 8e 25.12 ptn
kwalificatie: 19e - 23.08 ptn
Per Spett moguls (m) 23e kwalificatie: 23e - uitgeschakeld: 22.10 ptn
Tommy Eliasson ski cross (m) 13e kwalificatie: 23e (1.14,73)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 3e - uitgeschakeld
Michael Forslund ski cross (m) 27e kwalificatie: 21e (1.14,66)
achtste finale: 4e - uitgeschakeld
Eric Iljans ski cross (m) 16e kwalificatie: 32e (1.16,34)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 4e - uitgeschakeld
Lars Lewen ski cross (m) 24e kwalificatie: 19e (1.14,44)
achtste finale: 4e - uitgeschakeld
Anna Holmlund ski cross (v) 6e kwalificatie: 1e (1.17,15)
achtste finale: 1e
kwartfinale: 2e
halve finale: 4e
kleine finale: 2e
Magdalena Iljans ski cross (v) 10e kwalificatie: 11e (1.19,05)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 3e - uitgeschakeld

IJshockey

Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie

Daniel Alfredsson
Nicklas Bäckström
Tobias Enström
Loui Eriksson
Peter Forsberg
Johan Franzén
Jonas Gustavsson
Patric Hörnqvist
Magnus Johansson
Niklas Kronwall
Nicklas Lidström
Stefan Liv
Henrik Lundqvist
Fredrik Modin
Douglas Murray
Johnny Oduya
Mattias Öhlund
Samuel Påhlsson
Daniel Sedin
Henrik Sedin
Henrik Tallinder
Mattias Weinhandl
Henrik Zetterberg

mannen kwartfinale Groep C:
  2-  0
Vlag van Duitsland
 Duitsland
  4-  2
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
  3-  0
Vlag van Finland
 Finland
Kwartfinale:
  3-  4
Vlag van Slowakije
 Slowakije

Emilia Andersson
Gunilla Andersson
Jenni Asserholt
Emma Eliasson
Tina Enström
Sara Grahn
Elin Holmlöv
Erika Holst
Isabelle Jordansson
Valentina Lizana
Kim Martin
Klara Myrén
Frida Nevalainen
Emma Nordin
Cecilia Östberg
Maria Rooth
Danijela Rundqvist
Frida Svedin Thunström
ina Timglas
Erica Udén Johansson
Pernilla Winberg

vrouwen 4e Groep A:
  3-  0
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
  6-  2
Vlag van Slowakije
 Slowakije
  1-13
Vlag van Canada
 Canada
Halve finale:
  1-  9
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Om brons:
  2-  3 (nv)
Vlag van Finland
 Finland

Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Adrian Schultheiss mannen 15e 200.44 (korte kür: 63.13, vrije kür: 137.31)

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marcus Hellner 15 km vrije stijl (m) 4e 34.13,5 (+37,2)
30 km achtervolging (m)
Goud
1:15.11,4
50 km klassiek (m) 22e 2:07.03,2 (+1.27,7)
Emil Jönsson sprint (m) HF kwalificatie: 3.36,01 (+1,44) 2e;
kwartfinale-4: 3.41,8 (1e);
halve finale-2: 3.37,4 (+0,9) 3e
Björn Lind sprint (m) KF kwalificatie: 3.38,62 (+4,05) 14e;
kwartfinale-2: 3.37,6 (+0,7) 4e
Jesper Modin sprint (m) KF kwalificatie: 3.38,53 (+3,96) 13e;
kwartfinale-5: 3.39,1 (+1,3)
Johan Olsson 15 km vrije stijl (m) 11e 34.39,3 (+1.03,0)
30 km achtervolging (m)
Brons
1:15.14,2 (+2,8)
50 km klassiek (m)
Brons
2:05.36,5 (+1,0)
Teodor Peterson sprint (m) HF kwalificatie: 3.39,08 (+4,51) 18e;
kwartfinale-5: 3.38,3 (+0,5) 2e;
halve finale-2: 3.43,8 (+7,3) 6e
Daniel Richardsson 15 km vrije stijl (m) 22e 34.58,7 (+1.22,4)
30 km achtervolging (m) 23e 1:17.34,0 (+2.22,6)
50 km klassiek (m) 7e 2:05.45,2 (+9,7)
Anders Södergren 15 km vrije stijl (m) 25e 35.01,2 (+1.24,9)
30 km achtervolging (m) 10e 1:15.47,0 (+35,6)
50 km klassiek (m) 9e 2:05.47,1 (+11,6)
Marcus Hellner
Teodor Peterson
teamsprint (m) HF halve finale-2: 19.06,5 (8e)
Team Zweden
Daniel Richardsson
Johan Olsson
Anders Södergren
Marcus Hellner
4x 10 km (m)
Goud
1:45.05,4
27.57,9
27.55,2
24.35,2
24.37,1
Hanna Falk sprint (v) KF kwalificatie: 3.49,94 (+11,89) 27e:
kwartfinale-2: 4.22,5 (+40,6) 6e
Anna Haag 10 km vrije stijl (v) 4e 25.19,3 (+20,9)
15 km achtervolging (v)
Zilver
40.07,0 (+8,9)
Ida Ingemarsdotter sprint (v) KF kwalificatie: 3.49,11 (+11,06) 25e:
kwartfinale-3: 3.40,0 (+1,2)
15 km achtervolging (v) 42e 44.16,5 (+4.18,4)
30 km klassiek (v) dnf niet gefinisht
Britta Johansson Norgren 10 km vrije stijl (v) 29e 26.48,1 (+1.49,7)
15 km achtervolging (v) 53e 45.25,7 (+5.27,6)
Charlotte Kalla 10 km vrije stijl (v)
Goud
24.58,4
15 km achtervolging (v) 8e 41.18,5 (+1.20,4)
30 km klassiek (v) 6e 1:31.57,6 (+1.23,9)
Anna Olsson sprint (v) 4e kwalificatie: 3.41,95 (+3,90) 3e:
kwartfinale-5: 3.36,5 (1e);
halve finale-2: 3.38,,7 (+0,7) 2e;
finale: 3.41,7 (+2,5)
10 km vrije stijl (v) 24e 26.23,1 (+1.24,7)
30 km klassiek (v) 9e 1:33.00,3 (+2.26,6)
Magdalena Pajala sprint (v) HF kwalificatie: 3.45,50 (+7,45) 13e:
kwartfinale-5: 3.37,7 (+1,2) 2e;
halve finale-2: 3.45,0 (+7,0) 5e
Charlotte Kalla
Anna Haag
teamsprint (v)
Zilver
halve finale-2: 18.35,9 (1e);
finale: 18.04,3 (+0,6)
Team Zweden
Anna Olsson
Magdalena Pajala
Charlotte Kalla
Ida Ingemarsdotter
4x 5 km (v) 5e 56.18,9 (+59,4)
14.47,1
15.35,6
12.25,0
13.31,2

Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joel Eriksson 1500 m (m) 24e 1.49,08
Daniel Friberg 1500 m (m) 25e 1.49,13
Johan Röjler 1500 m (m) 28e 1.49,50
5000 m (m) 21e 6.35,88
Joel Eriksson
Daniel Friberg
Johan Röjler
ploegenachtervolging (m) 7e KF: 3.46,40, verloor van
Vlag van Nederland
 Nederland
7e/8e plaats: 3.46,18, won van
Vlag van Japan
 Japan

Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Biveson parallelreuzenslalom (m) 14e kwalificatie: 8e (1.17,86)
achtste finale: verloren van Mathieu Bozzetto (
Vlag van Frankrijk
 FRA) - uitgeschakeld
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zweden op de Olympische Winterspelen 2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.