For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zweden op de Olympische Zomerspelen 1980.

Zweden op de Olympische Zomerspelen 1980

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zweden op de Olympische Spelen
Zweden op de Olympische Zomerspelen 1980
Land Zweden
IOC-landcode SWE
NOC Sveriges Olympiska Kommitté
(sv) externe link
Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou
Aantal deelnemers 145
Aantal disciplines 18
Medailles goud
3
zilver
3
brons
6
totaal
12
Zweden op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zweden op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Zweden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1980 in Moskou.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Schermen Johan Harmenberg degen individueel (m)
Goud
Zwemmen Pär Arvidsson 100 m vlinderslag (m)
Goud
Bengt Baron 100 m rugslag (m)
Goud
Schietsport Lars-Göran Carlsson skeet
Zilver
Zwemmen Per Holmertz 100 m vrije slag (m)
Zilver
Carina Ljungdahl
Tina Gustafsson
Agneta Mortensson
Agneta Eriksson
Birgitta Jönsson
Helena Peterson
4x100 m vrije slag (v)
Zilver
Moderne vijfkamp Svante Rasmuson
Lennart Pettersson
George Horvath
team
Brons
Schietsport Sven Johansson kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen
Brons
Worstelen Benni Ljungbeck grieks-romeins, -57 kg
Brons
Lars-Erik Skiöld grieks-romeins, -68 kg
Brons
Zeilen Göran Marström
Jörgen Ragnarsson
tornado klasse
Brons
Zwemmen Per Johansson 100 m vrije slag (m)
Brons

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Goran Högberg marathon (m) dnf niet gefinisht
Tommy Persson 30e 2:21.11
Kjell-Erik Ståhl 19e 2:17.44
Christer Gullstrand 400 m horden (m) halve finale serie 2: 50,95 (6e)
halve finale: niet gestart
Anders Carlsson 3000 m steeple chase (m) series serie 1: 9.01,8 (10e)
Alf Brandt 20 km snelwandelen (m) 13e 1:34.44,0
Bo Gustafsson dq gediskwalificeerd
50 km snelwandelen (m) dnf niet gefinisht
Bengt Simonsen 4e 3:57.08
Kazimir Zalar polsstokhoogspringen (m) 10e kwalificatiegroep B: 5,15m: o, 5,25m: o, 5,35m: o, 5,40m: xo (2e)
finale: 5,25m: o, 5,35m: o, 5,45m: xx-, 5,50m: x
Kenth Gardenkrans discuswerpen (m) 12e kwalificatie: 53,90m, 62,58m, - (6e)
finale: 60,24m, 58,40m, 60,12m
Linda Haglund 100 m (v) 4e serie 5: 11,37 (2e)
kwartfinale 3: 11,31 (3e)
halve finale 2: 11,36 (3e)
finale: 11,16
200 m (v) halve finale serie 3: 23,85 (3e)
kwartfinale 3: 22,90
halve finale 1: 23,11 (6e)
Ann-Louise Skoglund 400 m (v) series serie 1: 52,78 (6e)
Helena Pihl 100 m horden (v) halve finale serie 2: 13,46 (4e)
halve finale 1: 13,68 (8e)
Linda Haglund
Lena Möller
Ann-Louise Skoglund
Helena Pihl
4x100 m estafette (v) dnf niet gefinisht
Ann-Ewa Karlsson hoogspringen (v) kwalificatie kwalificatiegroep B: 1,70m: o, 1,75m: xo, 1,80m: o, 1,85m: xxx
Susanne Lorentzon kwalificatie kwalificatiegroep B: 1,70m: o, 1,75m: o, 1,80m: o, 1,85m: xo, 1,88m: xxx

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie

Peter Andersson
Jan Enjebo
Sten Feldreich
Peter Gunterberg
Joon-Olof Karlsson
Bernt Malion
Thomas Nordgren
Roland Rahm
Åke Skyttevall
Torbjörn Taxen
Gören Ungern
Leif Yttergren

mannen 10e Groepsfase:

77-92 verlies van

Vlag van Italië
 Italië
59-71 verlies van
Vlag van Cuba
 Cuba
55-64 verlies van
Vlag van Australië
 Australië

Plaatsingsronde 7-12:
70-64 winst van
Vlag van Senegal
 Senegal
61-83 verlies van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
119-63 winst van
Vlag van India
 India
70-67 winst van
Vlag van Polen
 Polen

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Odd Bengtsson vedergewicht (tot 57 kg) 1/16F 1/16F: verloor van
Vlag van Cuba
 CUB Adolfo Horta (0-5)
Kalervo Alanenpää lichtgewicht (tot 60 kg) 1/16F 1/16F: verloor van
Vlag van Tanzania
 TAN Omari Golaya (0-5)
Shadrach Odhiambo halfweltergewicht (tot 63.5 kg) 1/8F 1/16F: won van
Vlag van Polen
 POL Bogdan Gajda (4-1)
1/8F: verloor van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Anthony Willis (0-5)
Leo Vainonen halfmiddengewicht (tot 71 kg) 1/8F 1/16F: won van
Vlag van Roemenië
 ROU Marcel Sîrba (3-2)
1/8F: verloor van
Vlag van Brazilië
 BRA Francisco Carlos Jesus (0-5)
Christer Corpi middengewicht (tot 75 kg) 1/8F 1/16F: won van
Vlag van Benin
 BEN Gbodolle Etienne Loco (diskwalificatie)
1/8F: verloor van
Vlag van de DDR
 GDR Manfred Trauten (wedstrijd gestopt door scheidsrechter)
Anders Eklund zwaargewicht (boven 81 kg) KF KF: verloor van
Vlag van Hongarije
 HUN István Lévai (1-4)

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Göran Bjerendal Heren individueel 12e 2408 punten
Rolf Svensson 20e 2357 punten
Anna-Lisa Berglund Dames individueel 16e 2283 punten

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Johnny Helsing bantamgewicht (tot 56 kg) 14e trekken: 100.0 kg (17e)
stoten: 132.5 kg (13e)
totaal: 232.5 kg
Pertti Torikka 15e trekken: 100.0 kg (16e)
stoten: 130.0 kg (15e)
totaal: 230.0 kg
Bertil Sollevi middengewicht (tot 75 kg) 7e trekken: 137.5 kg (8e)
stoten: 172.5 kg (7e)
totaal: 310.0 kg
Stefan Jonsson lichtzwaargewicht (tot 82.5 kg) 10e trekken: 142.5 kg (14e)
stoten: 185.0 kg (9e)
totaal: 327.5 kg
Michael Persson zwaargewicht I (tot 100 kg) 9e trekken: 160.0 kg (10e)
stoten: 200.0 kg (8e)
totaal: 360.0 kg
Leif Nilsson zwaargewicht II (tot 110 kg) 4e trekken: 167.5 kg (5e)
stoten: 212.5 kg (4e)
totaal: 380.0 kg

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wolfgang Biedron halflichtgewicht (tot 65 kg) 7e 1/16F: won van
Vlag van Syrië
 SYR Redwan Elzaouiki (ippon)
1/8F: won van
Vlag van Brazilië
 BRA Luiz Yoshio Onmura (ippon)
KF: verloor van
Vlag van Mongolië
 MGL Tsendying Damdin (koka)
herkansing: verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Yves Delvingt (yuko)
Ronny Nilsson lichtgewicht (tot 71 kg) 1/8F 1/16F: won van
Vlag van Cyprus
 CYP Neophitos Aresti (ippon)
1/8F: verloor van
Vlag van Cuba
 CUB Ricardo Tuero (ippon)
Michel Grant halfmiddengewicht (tot 78 kg) 1/16F 1/16F: verloor van
Vlag van Brazilië
 BRA Carlos Alberto Cunha (waza-ari)
Bertil Ström middengewicht (tot 86 kg) 5e 1/16F: verloor van
Vlag van Zwitserland
 SUI Jürg Röthlisberger (yuko)
herkansing: won van
Vlag van Kameroen
 CMR Henri-Richard Lobe (waza-ari)
voor brons: verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Yatskevich (ippon)

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anders Andersson K1 500 m (m) 6e serie 2: 1.46,46 (2e)
HF 1: 1.46,93 (3e)
finale: 1.46,32
K1 1000 m (m) 9e serie 3: 3.48,16 (2e)
HF 2: 3.52,80 (1e)
finale: 3.54,54
Jens Nordqvist
Thomas Ohlsson
K2 500 m (m) 9e serie 1: 1.38,13 (5e)
herkansing 2: 1.39,89 (3e)
halve finale 1: 1.37,42 (3e)
finale: 1.39,92
K2 1000 m (m) halve finale serie 1: 3.40,37 (7e)
herkansing 2: 3.32,43 (2e)
halve finale 3: 3.40,59 (5e)
Lars-Erik Moberg
Per Lundh
Torbjorn Thoresson
Berndt Andersson
K4 1000 m (m) 9e serie 1: 3.05,20 (3e)
finale: 3.20,74
Thomas Falk C1 500 m (m) halve finale serie 1: 1.59,07 (5e)
halve finale: 1.59,94 (4e)
C1 1000 m (m) 7e serie 2: 4.04,97 (3e)
finale: 4.20,66
Bernt Lindelöf
Erik Zeidlitz
C2 500 m (m) 8e serie 2: 1.46,97 (3e)
finale: 1.48,69
C2 1000 m (m) 9e serie 1: 3.44,91 (2e)
finale: 3.58,62
Agneta Andersson K1 500 m (v) 6e serie 2: 2.01,00 (4e)
halve finale: 2.04,39 (3e)
finale: 2.01,33
Agneta Andersson
Karin Olsson
K2 500 m (v) 5e serie 1: 1.49,96 (4e)
halve finale: 1.52,77 (2e)
finale: 1.49,27

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
George Horvath individueel 9e 5229 punten
1036 met paardrijden (springconcours; 64 strafpunten; 20e)
870 met schermen (degen; 24-18; 11e)
1132 met schieten (snelvuurpistool, 200 schoten; 50+50+50+50; 1e)
1152 met zwemmen (300 m vrij; 3.35,320; 21e)
1039 met hardlopen (4000 m crosscountry; 14.02,10; 29e)
Lennart Pettersson 7e 5243 punten
1050 met paardrijden (springconcours; 50 strafpunten; 18e)
922 met schermen (degen; 26-16; 9e)
1088 met schieten (snelvuurpistool, 200 schoten; 50+49+49+50; 6e)
1156 met zwemmen (300 m vrij; 3.34,998; 19e)
1027 met hardlopen (4000 m crosscountry; 14.06,10; 32e)
Svante Rasmuson 4e 5373 punten
936 met paardrijden (springconcours; 164 strafpunten; 40e)
922 met schermen (degen; 26-16; 10e)
1000 met schieten (snelvuurpistool, 200 schoten; 49+49+47+49; 17e)
1332 met zwemmen (300 m vrij; 3.12,813; 2e)
1183 met hardlopen (4000 m crosscountry; 13.14,80; 6e)
Svante Rasmuson
Lennart Pettersson
George Horvath
team
Brons
15845 punten
3022 met paardrijden (springconcours; 8e)
2714 met schermen (degen; 3e)
3220 met schieten (snelvuurpistool, 200 schoten; 1e)
3640 met zwemmen (300 m vrij; 1e)
3249 met hardlopen (4000 m crosscountry; 7e)

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hans Svensson skiff (m) 5e serie 3: 7.57,33 (2e)
halve finale 2: 7.19,66 (3e)
finale: 7.19,38
Anders Larson
Anders Wilgotson
twee-zonder-stuurman (m) 6e serie 3: 7.44,16 (4e)
herkansing: 7.09,51 (2e)
halve finale 1: 6.54,12 (3e)
finale: 7.02,52
Kent Larsson
Pär Hurtig
Jan Nicklasson
Göran Johansson
vier-zonder-stuurman (m) 10e serie 2: 6.49,78 (5e)
herkansing 1: 6.29,33 (4e)
B-finale: 6.23,61 (4e)

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rolf Edling degen individueel (m) 4e 1e ronde:
won van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Abushakhmetov (5-3)
verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Philippe Boisse (3-5)
won van
Vlag van België
 BEL Thierry Soumagne (5-3)
won van
Vlag van Finland
 FIN Mikko Salminen (5-4)

2e ronde:
won van
Vlag van Roemenië
 ROU Ioan Popa (5-2)
won van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Boris Lukomski (5-2)
won van
Vlag van Polen
 POL Piotr Jablkowski (5-4)
won van
Vlag van Frankrijk
 FRA Philippe Boisse (5-3)
won van
Vlag van Cuba
 CUB Efigenio Favier (5-3)

3e ronde:
won van
Vlag van Frankrijk
 FRA Philippe Boisse
won van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Abushakhmetov

finaleronde:
verloor van
Vlag van Zweden
 SWE Johan Harmenberg (2-5)
won van
Vlag van Roemenië
 ROU Ioan Popa (5-3)
won van
Vlag van Frankrijk
 FRA Philippe Riboud (5-0)
verloor van
Vlag van Hongarije
 HUN Ernó Kolczonay (1-5)
won van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Mozhaev (5-3)
Johan Harmenberg
Goud
1e ronde:
won van
Vlag van Hongarije
 HUN István Osztrics (5-3)
won van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Jirí Douba (5-2)
verloor van
Vlag van Roemenië
 ROU Ioan Popa (2-5)
won van
Vlag van Cuba
 CUB Heriberto Gonzalez (5-1)

2e ronde:
won van
Vlag van Australië
 AUS Gregory Benko (5-0)
won van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Oldrich Kubišta (5-4)
verloor van
Vlag van Frankrijk
 FRA Philippe Riboud (4-5)
verloor van
Vlag van Polen
 POL Andrzej Lis (4-5)
won van
Vlag van Hongarije
 HUN László Petho (5-4)

3e ronde:
won van
Vlag van Italië
 ITA Stefano Bellone
won van
Vlag van Hongarije
 HUN István Osztrics

finaleronde:
won van
Vlag van Roemenië
 ROU Ioan Popa (5-4)
won van
Vlag van Frankrijk
 FRA Philippe Riboud (5-5)
won van
Vlag van Zweden
 SWE Rolf Edling (5-2)
won van
Vlag van Hongarije
 HUN Ernó Kolczonay (5-5)
verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Mozhaev (2-5)
Hans Jacobson 9e 1e ronde:
won van
Vlag van Koeweit
 KUW Kazem Hasan (5-1)
won van
Vlag van Libanon
 LIB Hassan Hamze (5-1)
won van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Boris Lukomski (5-2)
won van
Vlag van Italië
 ITA Marco Falcone (5-2)
won van
Vlag van Australië
 AUS Gregory Benko (5-5)

2e ronde:
verloor van
Vlag van Hongarije
 HUN Ernó Kolczonay (4-5)
won van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR John Patrick Llewellyn (5-2)
won van
Vlag van Italië
 ITA Stefano Bellone (5-2)
won van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Mozhaev (5-3)
won van
Vlag van Roemenië
 ROU Anton Alexandru Pongracz (5-3)

3e ronde:
won van
Vlag van Hongarije
 HUN László Petho
verloor van
Vlag van Roemenië
 ROU Ioan Popa
verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Aleksandr Mozhaev
Johan Harmenberg
Rolf Edling
Leif Högström
Göran Malkar
Hans Jacobson
degen team (m) 5e 1e ronde: won van
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië (8-3)
2e ronde: verloor van
Vlag van Polen
 Polen (6-8)
3e ronde: won van
Vlag van Hongarije
 Hongarije (9-4)
om 5e plaats: won van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije (9-2)
Kerstin Palm floret individueel (v) 29e 1e ronde:
verloor van
Vlag van Roemenië
 ROU Marcela Moldovan (2-5)
verloor van
Vlag van Cuba
 CUB Margarita Rodriguez (1-5)
won van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Ann Brannon (5-3)
verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Valentina Sidorova (1-5)

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sven Johansson kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen
Brons
1165 punten
kleinkalibergeweer 50 m liggend 19e 594 punten
Stefan Thynell kleinkalibergeweer 50 m drie houdingen 15e 1150 punten
kleinkalibergeweer 50 m liggend 24e 593 punten
Staffan Oscarsson vrij pistool 50 m 23e 547 punten
Ragnar Skanåker 7e 563 punten
snelvuurpistool 25 m 32e 579 punten
Ove Gunnarsson 16e 590 punten
Lars Ivarsson lopend schijf 50 m 13e 567 punten
Lars-Göran Carlsson skeet
Zilver
196 punten
Manne Johnson 38e 184 punten

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Annie Liljeberg 3 m plank (v) 21e kwalificatie: 365.25 punten
Susanne Vetteskog 3 m plank (v) 11e kwalificatie: 399.06 punten
10 m torenspringen (v) 11e kwalificatie: 315.30 punten

Turnen

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lena Adomat individuele meerkamp (v) 30e 70.050 punten totaal

35.200 punten in voorronde
36.45 punten in verplichte oefeningen
9.30 op sprong
9.25 op brug ongelijk
9.20 op balk
8.70 op vloer
33.95 punten in vrije oefeningen
8.80 op sprong
8.70 op brug ongelijk
8.15 op balk
8.30 op vloer

34.85 punten in finale
8.90 op sprong
9.10 op brug ongelijk
8.20 op balk
8.65 op vloer

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie

Per Arne Andersson
Sören Carlsson
Peter Carlström
Arne Claesson
Tommy Danielson
Anders Flodqvist
Gunnar Johansson
Kenth Karlson
Hans Lundén
Lars Skåål
Christer Stenberg

mannen 11e Groepsfase:

3-7 verlies van

Vlag van Spanje
 Spanje
4-4 gelijkspel tegen
Vlag van Italië
 Italië
1-12 verlies van
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Plaatsingsronde 7-12:
5-9 verlies van
Vlag van Griekenland
 Griekenland
3-8 verlies van
Vlag van Italië
 Italië
3-8 verlies van
Vlag van Roemenië
 Roemenië
4-9 verlies van
Vlag van Australië
 Australië
8-6 winst van
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Anders Adamson wegwedstrijd 44e 5:05.57,9
Mats Gustafsson dnf niet gefinisht
Peter Jonson 16e 4:57.33,9
Bernt Scheler 39e 5:05.47,9
Anders Adamson
Bengt Asplund
Mats Gustafsson
Hakan Karlsson
ploegentijdrit 12e 2:08.33,7

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kent Andersson Grieks-Romeins, licht vlieggewicht (tot 48 kg) 2e ronde 1e ronde: verloor van
Vlag van Bulgarije
 BUL Pavel Khristov (0-29)
2e ronde: verloor van
Vlag van Finland
 FIN Reijo Haaparanta (3-13)
Benni Ljungbeck Grieks-Romeins, bantamgewicht (tot 57 kg) Brons 1e ronde: won van
Vlag van Cuba
 CUB Leonel Perez (11-0)
2e ronde: won van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Herbert Nigsch (12-0)
3e ronde: won van
Vlag van Bulgarije
 BUL Georgi Donev (10-4)
4e ronde: bye
5e ronde: verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Sjamil Serikov (2-3)
Finale: onbeslist tegen
Vlag van Polen
 POL Józef Lipień (3-3)
Lars Malmkvist Grieks-Romeins, vedergewicht (tot 62 kg) 3e ronde 1e ronde: won van
Vlag van Roemenië
 ROU Ion Paun (4-2)
2e ronde: verloor van
Vlag van Polen
 POL Kazimierz Lipień (0-11)
3e ronde: onbeslist tegen
Vlag van Griekenland
 GRE Stilianos Migiakis (3-3)
Lars-Erik Skiöld Grieks-Romeins, lichtgewicht (tot 68 kg) Brons 1e ronde: won van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Reinhard Hartmann (13-0)
2e ronde: won van
Vlag van Irak
 IRQ Mohammed Mustafa Mahmoud (18-0)
3e ronde: bye
4e ronde: onbeslist tegen
Vlag van Bulgarije
 BUL Ivan Atanasov (10-10)
5e ronde: won van
Vlag van Mongolië
 MGL Buyandelger Bold (9-0)
Finale:
verloor van
Vlag van Polen
 POL Andrzej Supron (3-5)
verloor van
Vlag van Roemenië
 ROU Stefan Rusu (1-5)
Lennart Lundell Grieks-Romeins, weltergewicht (tot 74 kg) 5e 1e ronde: won van
Vlag van Syrië
 SYR Jamal Moughrabi (9-0)
2e ronde: onbeslist tegen
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Vitezslav Mácha (3-3)
3e ronde: won van
Vlag van België
 BEL Jacques van Lancker (9-2)
4e ronde: verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Anatoli Bykov (4-10)
Leif Andersson Grieks-Romeins, middengewicht (tot 82 kg) 4e 1e ronde: won van
Vlag van Finland
 FIN Jarmo Övermark (8-5)
2e ronde: onbeslist tegen
Vlag van Roemenië
 ROU Ion Draica (3-3)
4e ronde: verloor van
Vlag van Bulgarije
 BUL Pavel Pavlov (3-4)
Frank Andersson Grieks-Romeins, halfzwaargewicht (tot 90 kg) 4e 1e ronde: won van
Vlag van Griekenland
 GRE Georges Pozidis (16-13)
2e ronde: won van
Vlag van Polen
 POL Czeslaw Kwiecinski (19-0)
3e ronde: won van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Franz Pitschmann (10-0)
4e ronde: verloor van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Igor Kanygin (5-7)
5e ronde: verloor van
Vlag van Roemenië
 ROU Petre Dicu (2-3)
Vrije stijl, zwaargewicht (tot 100 kg) 1e ronde 1e ronde: verloor van
Vlag van Roemenië
 ROU Vasile Puscasu (2-11)
Sören Claesson Vrije stijl, middengewicht (tot 82 kg) 2e ronde 1e ronde: verloor van
Vlag van Bulgarije
 BUL Ismail Abilov (0-10)
2e ronde: verloor van
Vlag van Polen
 POL Henryk Mazur (5-11)

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kent Carlson Finn klasse (m) 6e 63.7 punten (3.0, 18.0, 21.0, 8.0, 8.0, 5.7, 28.0)
Lars Bengtsson
Stefan Bengtsson
470 klasse (m) 8e 60.0 punten (13.0, 13.0, 8.0, 3.0, 17.0, 10.0, 13.0)
Peter Sundelin
Håkan Lindström
Star klasse (m) 4e 44.7 punten (11.7, 10.0, 10.0, 0.0, 10.0, 13.0, 3.0)
Göran Marström
Jörgen Ragnarsson
Tornado klasse (m)
Brons
33.7 punten (0.0, 8.0, 13.0, 3.0, 11.7, 3.0, 8.0)
Jan Andersson
Göran Andersson
Bertil Larsson
Soling klasse (m) 8e 75.7 punten (11.7, 15.0, 15.0, 13.0, 14.0, 14.0, 8.0)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1980 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Per Holmertz 100 m vrije slag (m)
Zilver
serie 4: 52,01 (1e)
halve finale 2: 51,19 (2e)
finale: 50,91
Per Johansson
Brons
serie 3: 52,11 (1e)
halve finale 1: 51,42 (1e)
finale: 51,29
Per Wikström halve finale serie 1: 52,29 (2e)
halve finale 1: 52,15 (4e)
200 m vrije slag (m) series serie 1: 1.53,59 (2e)
Per-Ola Quist series serie 2: 1.55,38 (3e)
Thomas Lejdström 7e serie 4: 1.53,04 (3e)
finale: 1.52,94
400 m vrije slag (m) series serie 4: 4.01,89 (3e)
400 m wisselslag (m) series serie 4: 4.33,05 (3e)
Bengt Baron 100 m rugslag (m)
Goud
serie 5: 58,46 (4e)
halve finale 2: 57,51 (1e)
finale: 56,53
200 m rugslag (m) series serie 4: 2.07,13 (4e)
Michaël Söderlund 100 m rugslag (m) halve finale serie 3: 57,75 (1e)
halve finale 2: 58,20 (4e)
200 m rugslag (m) 6e serie 3: 2.04,67 (2e)
finale: 2.04,10
Peter Berggren 100 m schoolslag (m) series serie 1: 1.05,43 (1e)
200 m schoolslag (m) 7e serie 3: 2.22,09 (3e)
finale: 2.21,39
Glen Christiansen series serie 1: 2.26,00
Pär Arvidsson 100 m vlinderslag (m)
Goud
serie 5: 55,18 (1e)
halve finale 2: 55,05 (2e)
finale: 54,92
200 m vlinderslag (m) 7e serie 3: 2.03,14 (2e)
finale: 2.02,61
Ove Nylén series serie 2: 2.04,64 (4e)
Gary Andersson 400 m wisselslag (m) series serie 2: 4.41,32 (6e)
Michael Söderlund
Pelle Wikström
Per-Alvar Magnusson
Thomas Lejdström
Anders Rutqvist
Per-Ola Quist
4x200 m vrije slag (m) 4e serie 2: 7.34,34 (4e)
finale: 7.30,10
Michaël Söderlund
Peter Berggren
Per-Alvar Magnusson
Per Holmertz
4x100 m wisselslag (m) dq serie 1: gediskwalificeerd
Agneta Eriksson 100 m vrije slag (v) 8e serie 3: 57,67 (3e)
finale: 57,90
Carina Ljungdahl series serie 3: 58,05
Tina Gustafsson 200 m vrije slag (v) series serie 4: 2.05,84 (5e)
Annika Uvehall 100 m rugslag (v) series serie 1: 1.06,33 (5e)
Eva-Marie Håkansson 100 m schoolslag (v) 5e serie 2: 1.12,26 (1e)
finale: 1.11,72
200 m schoolslag (v) series serie 3: 2.35,64 (3e)
Ann-Sofi Roos series serie 4: 2.35,99 (3e)
400 m wisselslag (v) series serie 3: 4.57,13 (4e)
Armi Airaksinen 100 m vlinderslag (v) series serie 3: 1.04,40 (5e)
200 m vlinderslag (v) series serie 3: 2.19,39 (5e)
Agneta Mårtensson 100 m vlinderslag (v) 6e serie 1: 1.02,79 (1e)
finale: 1.02,61
200 m vlinderslag (v) 7e serie 2: 2.16,41 (2e)
finale: 2.15,22
Carina Ljungdahl
Tina Gustafsson
Agneta Mårtensson
Agneta Eriksson
Birgitta Jönsson
Helena Peterson
4x100 m vrije slag (v) Zilver serie 1: 3.52,22 (2e)
finale: 3.48,93
Annika Uvehall
Eva-Marie Håkansson
Agneta Mårtensson
Tina Gustafsson
4x100 m wisselslag (v) 4e serie 2: 4.19,94 (3e)
finale: 4.16,91

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zweden op de Olympische Zomerspelen 1980
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.