For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Zweden op de Olympische Zomerspelen 2016.

Zweden op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zweden op de Olympische Spelen
Zweden op de Olympische Zomerspelen 2016
Land Zweden
IOC-landcode SWE
NOC Sveriges Olympiska Kommitté
(sv) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Therese Alshammar (opening)
Emma Johansson (sluiting)
Aantal deelnemers 152
Aantal disciplines 22
Medailles
Rang: 29
goud
2
zilver
6
brons
3
totaal
11
Zweden op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Zweden op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Zweden nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 152 sporters die in 22 olympische sportdisciplines uitkwamen. Vlaggendrager bij de opening was Therese Alshammar; wielrenster Emma Johansson droeg de Zweedse vlag bij de sluitingsceremonie.

De Zweedse ploeg, de grootste sinds Atlanta 1996, won voor de 27ste keer op rij ten minste één medaille op de Olympische Zomerspelen. In totaal wonnen de Zweden elf medailles, waarvan twee goud, zes zilver en drie brons. Acht van de elf medailles werden gewonnen door vrouwen, die ook een meerderheid vormden in de olympische ploeg. Zwemster Sarah Sjöström won goud op de 100 meter vlinderslag, met een nieuw wereldrecord. Ze was de eerste Zweedse zwemster die olympisch goud won.[1] Ook mountainbikester Jenny Rissveds won een gouden medaille. Zij won de vrouwenwedstrijd in het mountainbiken.[2] Een van de overige negen medailles werd gewonnen door het Zweeds voetbalelftal. Zij verloren op 19 augustus de finale van het toernooi van Duitsland (1–2).

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Wielersport Jenny Rissveds mountainbike (v) Goud
Zwemmen Sarah Sjöström 100 m vlinderslag (v) Goud
Golf Henrik Stenson mannen Zilver
Paardensport Peder Fredricson
op All In
springconcours Zilver
Schietsport Marcus Svensson skeet (m) Zilver
Voetbal olympisch team vrouwen Zilver
Wielersport Emma Johansson wegwedstrijd (v) Zilver
Zwemmen Sarah Sjöström 200 m vrije slag (v) Zilver
Worstelen Sofia Mattsson bantamgewicht (–53 kg) (v) Brons
Anna Jenny Fransson lichtzwaargewicht (–69 kg) (v) Brons
Zwemmen Sarah Sjöström 100 m vrije slag (v) Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Perseus Karlström 20 km snelwandelen (m) DNF
Michel Tornéus verspringen (m) 26e kwalificaties: 7,65 m (26e)
Melker Svärd Jacobsson polsstokhoogspringen (m) DNS
Daniel Ståhl discuswerpen (m) 14e kwalificaties: 62,26 m (14e)
Axel Härstedt 10e kwalificaties: 63,58 m (7e)
finale: 62,12 m (10e)
Kim Amb speerwerpen (m) 17e kwalificaties: 80,49 m (17e)
Lovisa Lindh 800 m (v) halve finale series: 2:00.04 (2e)
halve finale: 1:59.41 (4e)
Meraf Bahta 5000 m (v) 6e series: 4:06.82 (5e)
halve finale: 4:06.41 (5e)
finale: 4:12.59 (6e)
Sarah Lahti 10.000 m (v) 12e 31:28.43 (12e, NR)
Susanna Kallur 100m horden (v) series series: 13.04 (5e)
Charlotta Fougberg 3000 m steeplechase (v) series series: 9:31.16 (8e)
Khaddi Sagnia verspringen (v) 27e kwalificaties: 6,25 m (27e)
Erika Kinsey hoogspringen (v) 29e kwalificaties: 1,85 m (29e)
Sofie Skoog 7e kwalificaties: 1,94 m (7e)
finale: 1,93 m (7e)
Angelica Bengtsson polsstokhoogspringen (v) 14e kwalificaties: 4,55 m (14e)
Michaela Meijer 17e kwalificaties: 4,45 m (17e)

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Henri Hurskainen enkelspel (m) groepsfase groepsfase
won van
Vlag van Mexico
Lino Muñoz (21–12, 21–11)
verloor van
Vlag van India
Srikanth Kidambi (6–21, 18–21)

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anna Laurell Nash –75 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Savannah Marshall (0–3)

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christine Bjerandaal individueel (v) tweede ronde plaatsingsronde: 611 punten (47e)
eerste ronde
won van
Vlag van Colombia
Ana Rendón (6–2)
tweede ronde
verloor van
Vlag van Noord-Korea
Kang Un-ju (2–6)

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Angelica Roos –58 kg (v) 12e trekken: 84 kg (13e)
stoten: 110 kg (11e)
totaal: 194 kg (12e)

Golf pictogram.svg
Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Lingmerth mannen 11e totaal: 278 punten (par −6, 11e)
Henrik Stenson Zilver totaal: 270 punten (par −14, 2e)
Pernilla Lindberg Vrouwen 31e totaal: 286 punten (par +2, 31e)
Anna Nordqvist 11e totaal: 278 punten (par –6, 11e)

Gymnastics (artistic) pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Emma Larsson meerkamp individueel (v) 35e kwalificaties
sprong: 14,066
brug ongelijk: 12,766
balk: 14,000
vloer: 13,500
totaal: 54,332 punten (35e)

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mattias Andersson
Mikael Appelgren
Fredrik Petersen
Jerry Tollbring
Mattias Zachrisson
Andreas Nilsson
Jesper Nielsen
Jonathan Stenbäcken
Philip Stenmalm
Lukas Nilsson
Jim Gottfridsson
Kim Andersson
Johan Jakobsson
Tobias Karlsson
mannen groepsfase zesde
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W V G V T Saldo
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
5 4 1 0 153 141 +12 8
2
Vlag van Slovenië
 Slovenië
5 4 1 0 137 126 +11 8
3
Vlag van Brazilië
 Brazilië
5 2 2 1 141 150 –9 5
4
Vlag van Polen
 Polen
5 2 3 0 139 140 –1 4
5
Vlag van Egypte
 Egypte
5 1 1 3 129 143 –14 3
6
Vlag van Zweden
 Zweden
5 1 4 0 132 131 +1 2
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
Zweden
29–32
Vlag van Duitsland
 Duitsland
9 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro
Vlag van Egypte
 Egypte
26–25
Vlag van Zweden
Zweden
11 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro
Vlag van Slovenië
 Slovenië
29–24
Vlag van Zweden
Zweden
13 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
Zweden
24–25
Vlag van Polen
 Polen
15 augustus 16:40 21:40 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
 Zweden
30–19
Vlag van Brazilië
 Brazilië

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Filippa Idéhn
Johanna Bundsen
Louise Sand
Nathalie Hagman
Michaela Ek
Linn Blohm
Frida Tegstedt
Jenny Alm
Jamina Roberts
Linnea Torstenson
Isabelle Gulldén
Hanna Blomstrand
Carin Strömberg
Sabina Jacobsen
Angelica Wallén
vrouwen kwartfinale zie hieronder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Rusland
 Rusland
5 5 0 0 165 147 +18 10
2
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
5 4 0 1 118 93 +25 8
3
Vlag van Zweden
 Zweden
5 2 1 2 150 141 +9 5
4
Vlag van Nederland
 Nederland
5 1 2 2 135 135 0 4
5
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 1 1 3 130 136 −6 3
6
Vlag van Argentinië
 Argentinië
5 0 0 5 101 147 −46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 21:50 01:50 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
 Zweden
31−21
Vlag van Argentinië
 Argentinië
8 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
28−31
Vlag van Zweden
 Zweden
10 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
Vlag van Rusland
 Rusland
36−34
Vlag van Zweden
Zweden
12 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
Zweden
2929
Vlag van Nederland
 Nederland
14 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
Zweden
25−27
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Kwartfinale 16 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
Zweden
20−33
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Robin Pacek –81 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Travis Stevens: yuko
Marcus Nyman –90 kg (m) bronzen finale tweede ronde
won van
Vlag van Oezbekistan
Sherali Juraev: ippon
derde ronde
won van
Vlag van Benin
Celtus Dossou Yovo: ippon
kwartfinale
verloor van
Vlag van China
Cheng Xunzhao: ippon
herkansing
won van
Vlag van Frankrijk
Alexandre Iddir: ippon
bronzen finale
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Gwak Dong-han: ippon
Martin Pacek –100 kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Cho Gu-ham: shido
Mia Hermansson –63 kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Italië
Edwige Gwend: ippon

Canoeing (flatwater) pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Isak Öhrström K-1 (m) 15e series: 91.43 (13e)
halve finale: 156.77 (15e)
Petter Menning K-1 200 m (m) 10e series: 35.264 (5e)
halve finale: 34.995 (6e)
B-finale: 37.104 (2e)
Linnea Stensils K-1 200 m (v) 7e series: 40.828 (2e)
halve finale: 41.245 (2e)
finale: 41.293 (7e)
Karin Johansson
Sofia Paldanius
K-2 500 m 9e series: 1:46.456 (7e)
halve finale: 1:44.090 (4e)
B-finale: 1:47.207 (1e)

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Dressuur

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Patrik Kittel individueel 16e Grand Prix: 74,586 punten (22e)
Grand Prix Special: 73,866 punten (18e)
Grand Prix Freestyle: 76,018 punten (16e)
Mads Hendeliotwitz Grand Prix Special Grand Prix: 71,771 punten (29e)
Grand Prix Special: 71,681 punten (29e)
Juliette Ramel Grand Prix Special Grand Prix: 74,943 punten (19e)
Grand Prix Special: 72,045 punten (28e)
Tinne Vilhelmson-Silfvén 8e Grand Prix: 76,414 punten (11e)
Grand Prix Special: 77,199 punten (7e)
Grand Prix Freestyle: 81,535 punten (8e)
Mads Hendeliowitz
Patrik Kittel
Juliette Ramel
Tinne Vilhelmson-Silfvén
team 5e Grand Prix: 75,319 punten (5e)
Grand Prix Special: 74,370 punten (5e)
totaal: 74,845 punten (5e)

Eventing

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Linda Algotsson individueel 45e dressuur: 50,90 strafpunten (47e)
crosscountry: 109,60 strafpunten (48e)
springconcours 1: 4 strafpunten (45e)
totaal: 164,50 strafpunten (45e)
Sara Algotsson Ostholt 36e dressuur: 45,30 strafpunten (19e)
crosscountry: 61,20 strafpunten (37e)
springconcours 1: 6 strafpunten (36e)
totaal: 112,60 strafpunten (36e)
Frida Andersén DNF dressuur: 47,90 strafpunten (36e)
crosscountry: 9,20 strafpunten (12e)
springconcours 1: DNF
Ludwig Svennerstål 27e dressuur: 51 strafpunten (48e)
crosscountry: 28,40 strafpunten (26e)
springconcours 1: 8 strafpunten (27e)
totaal: 87,40 strafpunten (27e)
Linda Algotsson
Sara Algotsson Ostholt
Frida Andersén
Ludwig Svennerstål
team 11e dressuur: 144,20 strafpunten (10e)
crosscountry: 98,90 strafpunten (7e)
springconcours 1: 121,40 strafpunten (11e)
totaal: 364,50 strafpunten (11e)

Springconcours

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Malin Baryard-Johnsson individueel tweede ronde kwalificaties
kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (53e)
kwalificatieronde 2: 4 strafpunten (46e)
Rolf-Göran Bengtsson eerste ronde kwalificaties
kwalificatieronde 1: 16 strafpunten (64e)
Peder Fredricson Zilver kwalificaties
kwalificatieronde 1: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 2: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 3: 1 strafpunt (2e)
finale
finaleronde A: 0 strafpunten (1e)
finaleronde B: 0 strafpunten (2e)
Henrik von Eckermann 24e kwalificaties
kwalificatieronde 1: 0 strafpunten (1e)
kwalificatieronde 2: 4 strafpunten (15e)
kwalificatieronde 3: 8 strafpunten (31e)
finale
finaleronde A: 4 strafpunten (16e)
finaleronde B: 12 strafpunten (24e)
totaal: 16 strafpunten (24e)
Malin Baryard-Johnsson
Rolf-Göran Bengtsson
Peder Fredricson
Henrik von Eckermann
team 7e kwalificaties
kwalificatieronde 1: 8 strafpunten (8e)
kwalificatieronde 2: 8 strafpunten (7e)
kwalificatieronde 3: 10 strafpunten (7e)
totaal: 18 strafpunten (7e)

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anna Malvina Svennung skiff (v) 15e series: 8:48.46 (5e)
herkansing: 7:46.35 (1e)
kwartfinale: 7:38.07 (4e)
halve finale C/D: 8:00.41 (2e)
C-finale: 7:32.54 (3e)

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Håkan Dahlby dubbeltrap 18e kwalificaties: 121 punten (18e)
Stefan Nilsson skeet (m) 5e kwalificaties: 121 punten (3e)
halve finale: 14 punten (5e)
Marcus Svensson Zilver kwalificaties: 123 punten (1e, OR)
halve finale: 16 punten (1e)
finale: 15 punten (2e)

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikita Glasnović –57 kg (v) bronzen finale eerste ronde
won van
Vlag van Australië
Caroline Marton (4−0)
kwartfinale
won van
Vlag van Finland
Suvi Mikkonen (7−4)
halve finale
verloor van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
Jade Jones (4−9)
bronzen finale
verloor van
Vlag van Iran
Kimia Alizadeh (1−5)
Elin Johansson –67 kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Oezbekistan
Nigora Tursunkulova (2−2SD)

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pär Gerell enkelspel (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Vlag van Brazilië
Hugo Calderano (1−4)
Kristian Karlsson derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van Congo-Brazzaville
Wang Jianan (4−1)
derde ronde
verloor van
Vlag van Wit-Rusland
Vladimir Samsonov (2−4)
Pär Gerell
Kristian Karlsson
Mattias Karlsson
team (m) kwartfinale eerste ronde
wonnen van de
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten (3−0)
kwartfinale
verloren van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea (1−3)
Matilda Ekholm enkelspel (v) derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van de Verenigde Staten
Jennifer Wu (4−2)
derde ronde
verloor van
Vlag van Zuid-Korea
Jeon Ji-hee (1−4)
Li Fen derde ronde tweede ronde
won van
Vlag van Slowakije
Barbora Balážová (4–3)
derde ronde
verloor van
Vlag van China
Li Xiaoxia (0–4)

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Johanna Larsson enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Vlag van Frankrijk
Alizé Cornet (1–6, 6–2, 3–6)

Triathlon pictogram.svg
Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lisa Nordén vrouwen 16e zwemmen: 19:17
wielrennen: 1:01:18
hardlopen: 37:55
totaal: 2:00:03 (16e)

Football pictogram.svg
Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tim Erlandsson
Andreas Linde
Pa Konate
Jacob Une Larsson
Adam Lundqvist
Alexander Milošević
Joakim Nilsson
Jonathan Stenbäcken
Philip Stenmalm
Lukas Nilsson
Noah Sonko Sundberg
Sebastian Starke Hedlund
Astrit Ajdarević A
Alexander Fransson
Abdul Khalili
Robin Quaison
Ken Sema
Muamer Tanković
Simon Tibbling
Mikael Ishak
Jordan Larsson
Valmir Berisha
mannen groepsfase vierde
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Nigeria
 Nigeria
3 2 0 1 6 6 0 6
2
Vlag van Colombia
 Colombia
3 1 2 0 6 4 +2 5
3
Vlag van Japan
 Japan
3 1 1 1 7 7 0 4
4
Vlag van Zweden
 Zweden
3 0 1 2 2 4 –2 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 19:00 00:00 Manaus
Vlag van Zweden
Zweden
22
Vlag van Colombia
 Colombia
7 augustus 19:00 00:00 Manaus
Vlag van Zweden
Zweden
0–1
Vlag van Nigeria
 Nigeria
10 augustus 19:00 00:00 Salvador
Vlag van Japan
 Japan
1–0
Vlag van Zweden
Zweden

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hilda Carlén
Hedvig Lindahl
Jonna Andersson
Emma Berglund
Magdalena Ericsson
Nilla Fischer
Jessica Samuelsson
Linda Sembrant
Lisa Dahlkvist
Elin Rubensson
Olivia Schough
Caroline Seger
Kosovare Asllani
Stina Blackstenius
Sofia Jakobsson
Fridolina Rolfö
Lotta Schelin
Emilia Appelqvist
Pauline Hammarlund
vrouwen
Groep E
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 2 1 0 8 1 +7 7
2
Vlag van China
 China
3 1 1 1 2 3 –1 4
3
Vlag van Zweden
 Zweden
3 1 1 1 2 5 –3 4
4
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
3 0 1 2 0 3 –3 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
3 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
 Zweden
1–0
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
6 augustus 22:00 03:00 Rio de Janeiro
Vlag van Brazilië
 Brazilië
5–1
Vlag van Zweden
Zweden
9 augustus 22:00 03:00 Brasilia
Vlag van China
 China
00
Vlag van Zweden
Zweden
Kwartfinale 12 augustus 13:00 18:00 Brasilia
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
11
(3–4 n.s.)
Vlag van Zweden
 Zweden
Halve finale 16 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
Vlag van Brazilië
 Brazilië
00
(3–4 n.s.)
Vlag van Zweden
 Zweden
Finale 19 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
Vlag van Zweden
Zweden
1–2
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Cycling (road) pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mountainbike

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jenny Rissveds vrouwen Goud 1:30:16 (1e)

Weg

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Emilia Fahlin wegwedstrijd (v) 27e 3:58:03 (27e)
Emma Johansson VS Zilver 3:51:27 (2e)
Sara Mustonen DNF

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijl

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sofia Mattsson –53 kg (v) Brons eerste ronde
won van
Vlag van Nigeria
Odunayo Adekuoroye (5−0)
kwartfinale
won van
Vlag van Polen
Katarzyna Krawczyk (3−1)
halve finale
verloor van
Vlag van de Verenigde Staten
Helen Maroulis (0−5)
bronzen finale
won van
Vlag van China
Zhong Xuechun (5−0)
Johanna Mattsson –58 kg (v) voorronde voorronde
verloor van
Vlag van India
Sakshi Malik (1−3)
Henna Johansson –63 kg (v) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van Tsjechië
Adéla Hanzlíčková (4−0)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Wit-Rusland
Marjia Mamasjoek (1−3)
herkansing
verloor van
Vlag van Kazachstan
Jekaterina Larionova (0−5)
Jenny Fransson –69 kg (v) Brons eerste ronde
won van
Vlag van Noorwegen
Signe Marie Store (3−0)
kwartfinale
won van
Vlag van Duitsland
Aline Focken (3−1)
halve finale
verloor van
Vlag van Japan
Sara Dosho (1−3)
bronzen finale
won van
Vlag van Canada
Dorothy Yeats (3−1)

Grieks-Romeins

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zakarias Berg –85 kg (m) voorronde voorronde
verloor van
Vlag van Iran
Habibollah Akhlaghi (0−4)
Fredrik Schön –98 kg (m) bronzen finale voorronde
won van
Vlag van Wit-Rusland
Tsimafej Dzejnitsjenka (3−1)
eerste ronde
won van
Vlag van Hongarije
Balázs Kiss (3−1)
kwartfinale
won van
Vlag van Bulgarije
Elis Guri (4−0)
halve finale
verloor van
Vlag van Cuba
Yasmany Lugo (0−3)
bronzen finale
verloor van
Vlag van Iran
Ghasem Rezaei (1−3)
Johan Eurén –130 kg (m) kwartfinale eerste ronde
won van
Vlag van Australië
Ivan Popov (5−0)
kwartfinale
verloor van
Vlag van Cuba
Mijaín López (0−3)
herkansing
verloor van
Vlag van Estland
Heiki Nabi (0−3)

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jesper Stålheim Laser (m) 16e totaal: 137 punten (16e)
Max Salminen Finn (m) 6e totaal: 90 punten (6e)
Fredrik Bergström
Anton Dahlberg
470 (m) 6e totaal: 106 punten (6e)
Josefin Olsson Laser Radial (v) 6e totaal: 90 punten (6e)
Lisa Ericson
Hanna Klinga
49erFX (v) 11e totaal: 103 punten (11e)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Erik Persson 100 m schoolslag (m) 32e series: 1:01.20 (32e)
200 m schoolslag (m) 11e series: 2:10.15 (12e, NR)
halve finale: 2:10.12 (11e, NR)
Simon Sjödin 200 m vlinderslag (m) 12e series: 1:56.46 (13e, NR)
halve finale: 1:56.71 (12e)
200 m wisselslag (m) 16e series: 1:59.41 (10e)
halve finale: 2:00.81 (16e)
Therese Alshammar VO 50 m vrije slag (v) 15e series: 24.73 (12e)
halve finale: 24.72 (15e)
Sarah Sjöström 13e series: 24.66 (10e)
halve finale: 24.69 (13e)
Michelle Coleman 100 m vrije slag (v) DNS
Sarah Sjöström Brons series: 53.37 (3e)
halve finale: 53.16 (4e)
finale: 52.99 (3e)
Michelle Coleman 200 m vrije slag (v) 7e series: 1:56.54 (7e)
halve finale: 1:56.05 (5e)
finale: 1:56.27 (7e)
Sarah Sjöström Zilver series: 1:56.11 (3e)
halve finale: 1:54.65 (1e)
finale: 1:54.08 (2e, NR)
Sophie Hansson 100 m schoolslag (v) 26e series: 1:08.67 (26e)
Jennie Johansson 9e series: 1:06.84 (10e)
halve finale: 1:07.06 (9e)
Sophie Hansson 200 m schoolslag (v) 26e series: 2:30.59 (26e)
Sarah Sjöström 100 m vlinderslag (v) Goud series: 56.26 (1e)
halve finale: 55.84 (1e, OR)
finale: 55.48 (1e, WR)
Louise Hansson 31e series: 59.73 (31e)
Stina Gardell 200 m wisselslag (v) 29e series: 2:15.66 (29e)
Louise Hansson 29e series: 2:15.66 (29e)
Michelle Coleman
Louise Hansson
Ida Marko Varga
Sarah Sjöström
4×100 m vrije slag (v) 5e series: 3:36.42 (6e)
finale: 3:35.90 (5e)
Michelle Coleman
Louise Hansson
Ida Marko Varga
Sarah Sjöström
4×200 m vrije slag (v) 5e series: 7:53.43 (8e)
finale: 7:50.26 (5e)
Jennie Johansson
Ida Lindborg
Sarah Sjöström
4×100 m wisselslag (v) 9e series: 3:59.45 (9e)

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Zweden op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.

X

Wikiwand 2.0 is here 🎉! We've made some exciting updates - No worries, you can always revert later on