Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Łotwa
Kod MKOl LAT
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Maris Štrombergs[1]
Liczba zawodników 34 w 12 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – trzydiestoczteroosobowa reprezentacja Łotwy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro. Występ w 2016 roku to 7. start reprezentacji Łotwy na letnich igrzyskach olimpijskich. Podczas ceremonii otwarcia chorążym reprezentacji był kolarz BMXMaris Štrombergs[1].

Skład reprezentacji

Judo

Zawodnik Konkurencja 1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Jevgeņijs Borodavko Do 100 kg mężczyzn Japonia Haga
P 000-100
NQ 17-32.
Artūrs Ņikiforenko Powyżej 100 kg mężczyzn Azerbejdżan Kokauri
P 000-111
NQ 17-32.

Kajakarstwo klasyczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinały Finał A/B Pozycja
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas Pozycja
Aleksejs Rumjancevs K-1 200 m 35,17 11. Q 34,72 7. Q (FA) 35,89 5. 5.
Dagnis Iļjins C-1 200 m 44,12 20. Q 45,08 21. NQ 21.
C-1 1000 m 4:11,77 11. Q 4:20,18 11. (FB) 4:10,08 5. 13.

Kolarstwo

Kolarstwo BMX

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Māris Štrombergs indywidualnie mężczyźni 34,953 7. 14 18. NQ 18.
Edžus Treimanis DNF 32. 15 19. NQ 19.

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Toms Skujiņš wyścig ze startu wspólnego mężczyzn 6:30:05 59.
Aleksejs Saramotins 6:30:05 46.

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Konkurencje biegowe
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Arnis Rumbenieks chód na 50 km 4:08:28 37. 37.
Valērijs Žolnerovičs maraton DNS DNS
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Zigismunds Sirmais rzut oszczepem 80,65 14. NQ 14.
Rolands Štrobinders 77,73 28. NQ 28.
Mareks Ārents skok o tyczce 5,45 16. NQ 16.
Pauls Pujāts 5,60 10. 12.

Kobiety

Konkurencje biegowe
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jeļena Prokopčuka maraton 2:29:32 12. 12.
Ilona Marhele 2:41:02 61. 61.
Ariana Hilborn 2:50:51 106. 106.
Gunta Latiševa-Čudare bieg na 400 m 53,08 45. NQ 45.
Agnese Pastare chód na 20 km 1:40:15 53. 53.
Konkurencje techniczne
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał Pozycja
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Madara Palameika rzut oszczepem 63,03 8 Q 60,14 10. 10.
Sinta Ozoliņa 60,92 14. NQ 14.
Līna Mūze DNS DNS
Wielobój
Zawodnik Konkurencja 100 m pp Skok wzwyż Pchnięcie kulą 200 m Skok w dal Rzut oszczepem 800 m Wynik Pozycja
Laura Ikauniece-Admidiņa siedmiobój Rezultat 13,33 1,77 13,52 23,76 6,12 55,93 2:09,43 6617 4.
Punkty 1075 941 762 1004 887 975 973

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Ruslans Nakoņečnijs mężczyźni 13/35 30. 180 2:03,83 16. 329 28 26. 272 11:35,70 21. 605 1386 28.

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Uvis Kalniņš 200 m st. zmiennym 2:02,34 24. NQ 24.
Aļona Ribakova 200 m st. klasycznym 2:30,82 27. NQ 27.

Podnoszenie ciężarów

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Artūrs Plēsnieks do 105 kg mężczyzn 181 7. 218 8. 399 8.
Rebeka Koha do 53 kg kobiet 90 3. 107 4. 197 4.

Piłka siatkowa

Siatkówka plażowa

Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Play-off 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Aleksandrs Samoilovs
Jānis Šmēdiņš
mężczyźni Kanada Binstock /
Saxton
W 2-1 (21:17 18:21 15:13)
Kuba Gonzalez Bayard /
Díaz Gomez
P 1-2 (21:23 21:19 9:15)
Brazylia Solberg Salgado /
Junior
P 1-2 (16:21 22:20 7:15)
4. NQ 19.

Strzelectwo

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Dainis Upelnieks Skeet mężczyzn 119 14. NQ 14.

Tenis ziemny

 Osobny artykuł: Tenis na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Jeļena Ostapenko singel Australia Zheng Saisai
P 1-2 (6:1 3:6 2:6)
NQ 33.-64.

Zapasy

Zawodnik Konkurencja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Repasaż Pojedynek o 3. miejsce Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Anastasija Grigorjeva styl wolny do 63 kg kobiet Tunezja Hela Riabi
W 10:0
Japonia Risako Kawai
P 2:8
NQ Polska Monika Michalik
P 2:5
NQ 7.

Żeglarstwo

Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 M*
Ketija Birzule RS:X kobiet 24 24 DNF 21 24 26 DNF 25 23 11 13 18 NQ 256 24.

Bibliografia

Przypisy

  1. a b Mateusz Górecki: Rio 2016 – Lista chorążych. ig24.pl, 10 lutego 2016. [dostęp 2016-08-15].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Łotwa na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Listen to this article