Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012.

Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Zawody w łyżwiarstwie szybkim na I Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012 odbywały się w dniach 14 - 20 stycznia 2012 roku.

Zawodnicy i zawodniczki walczyli w czterech konkurencjach: w biegu na 1000 m, 1500 m, 3000 m i drużynowo. Łącznie rozdanych zostało osiem kompletów medali. Zawody odbywały się na torze Eisschnellaufbahn.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
14 stycznia 2012 Innsbruck 500 m chłopców Liu An Białoruś Roman Dubowik Japonia Toshihiro Kakui
14 stycznia 2012 Innsbruck 500 m dziewcząt Korea Południowa Jang Mi Shi Xiaoxuan Norwegia Martine Lilløy Bruun
16 stycznia 2012 Innsbruck 1500 m chłopców Yang Fan Liu An Japonia Seitaro Ichinohe
16 stycznia 2012 Innsbruck 1500 m dziewcząt Korea Południowa Jang Mi Holandia Sanneke de Neeling Japonia Sumire Kikuchi
18 stycznia 2012 Innsbruck 3000 m chłopców Yang Fan Japonia Seitaro Ichinohe Korea Południowa Noh Hyeok-jun
18 stycznia 2012 Innsbruck 3000 m dziewcząt Holandia Sanneke de Neeling Japonia Rio Harada Korea Południowa Su Ji-jang
20 stycznia 2012 Innsbruck Bieg masowy chłopców Yang Fan Japonia Seitaro Ichinohe Rosja Wasili Puduszkin
20 stycznia 2012 Innsbruck Bieg masowy dziewcząt Holandia Sanneke de Neeling Korea Południowa Su Ji-jang Japonia Sumire Kikuchi

Wyniki

Dziewczęta

500m

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Mi Jang  Korea Południowa 81.68 -
Xiaoxuan Shi  Chiny 84.32 + 2.64
Martine Lilloy Bruun  Norwegia 87.51 + 5.83
4. Suzanne Schulting  Holandia 87.72 + 6.04
5. Leia Behlau  Niemcy 88.13 + 6.45
6. Swietłana Maltsewa  Kazachstan 88.18 + 6.50
7. Gloria Malfatti  Włochy 88.72 + 7.04
8. Nikol Zdrahalova  Czechy 89.83 + 8.15
9. Michelle Uhrig  Niemcy 90.12 + 8.44
10. Anne Michiels  Belgia 90.95 + 9.27



1,500m

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Mi Jang  Korea Południowa 2:08.17 -
Sanneke De Neeling  Holandia 2:09.54 + 1.37
Sumire Kikuchi  Japonia 2:11.33 + 3.16
4. Fu Yuan  Chiny 2:11.94 + 3.77
5. Elizaweta Kazelina  Rosja 2:12.90 + 4.73
6. Marina Salnikowa  Rosja 2:14.53 + 6.36
7. Rio Harada  Japonia 2:15.15 + 6.98
8. Leia Behlau  Niemcy 2:15.75 + 7.58
9. Shi Xiaoxuan  Chiny 2:15.98 + 7.81
10. Aleksandra Karpuziak  Polska 2:17.29 + 9.12



3,000m

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Sanneke De Neeling  Holandia 4:37.33 -
Rio Harada  Japonia 4:41.85 + 4.52
Su Ji-jang  Korea Południowa 4:42.72 + 5.39
4. Elizaweta Kazelina  Rosja 4:44.45 + 7.12
5. Yuan Fu  Chiny 4:47.52 10.19
6. Aleksandra Karpuziak  Polska 4:51.48 + 14.15
7. Michelle Uhrig  Niemcy 4:53.47 + 16.14
8. Clare Jeong  Stany Zjednoczone 4:54.04 + 16.71
9. Inga Anne Vasaasen  Norwegia 4:55.71 + 18.38
10. Gloria Malfatti  Włochy 4:59.97 + 22.64



Bieg masowy

Pozycja Zawodniczka Narodowość Czas Strata
Sanneke De Neeling  Holandia 6:01.06 -
Su Ji-jang  Korea Południowa 6:01.13 + 0.07
Sumire Kikuchi  Japonia 6:01.24 + 0.18
4. Elizaweta Kazelina  Rosja 6:01.47 + 0.41
5. Michelle Uhrig  Niemcy 6:03.09 + 2.03
6. Rio Harada  Japonia 6:03.56 + 2.50
7. Gloria Malfatti  Włochy 6:03.91 + 2.85
8. Leia Behlau  Niemcy 6:06.66 + 5.60
9. Mi Jang  Korea Południowa 6:07.44 + 6.38
10. Marina Salnikowa  Rosja 6:07.63 + 6.57



Chłopcy

500m

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Liu An  Chiny 75.50 -
Roman Dubowik  Białoruś 77.824 + 2.32
Toshihiro Kakui  Japonia 77.827 + 2.32
4. Wasilij Puduszkin  Rosja 78.08 + 2.58
5. Stanisław Palkin  Kazachstan 78.44 + 2.94
6. Park Dai-han  Korea Południowa 78.87 + 3.37
7. Matteo Cotza  Włochy 79.59 + 4.09
8. Marcel Drwięga  Polska 80.30 + 4.80
9. Henrik Fagerli Rukke  Norwegia 80.64 + 5.14
10. Cristian Adrian Mocanu  Rumunia 80.72 + 5.22



1,500m

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Yang Fan  Chiny 1:54.20 -
Liu An  Chiny 2:00.28 + 6.08
Seitarō Ichinohe  Japonia 2:00.30 + 6.10
4. Noh Hyeok-jun  Korea Południowa 2:02.19 + 7.99
5. Bastijn Boele  Holandia 2:02.28 + 8.08
6. Roman Dubowik  Białoruś 2:02.47 + 8.27
7. Nils van der Poel  Szwecja 2:02.84 + 8.64
8. Wasilij Puduszkin  Rosja 2:03.08 + 8.88
9. Magnus Myhren Kristensen  Norwegia 2:03.27 + 9.07
10. Michaił Kazelin  Rosja 2:03.42 + 9.22



3,000m

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Yang Fan  Chiny 4:03.22 -
Seitarō Ichinohe  Japonia 4:10.00 + 6.78
Noh Hyeok-jun  Korea Południowa 4:14.41 + 11.19
4. Peter Lenderink  Holandia 4:14.93 + 11.71
5. Nils van der Poel  Szwecja 4:15.53 + 12.31
6. Michaił Kazelin  Rosja 4:19.25 + 16.03
7. Magnus Myhren Kristensen  Norwegia 4:19.71 + 16.49
8. Bastijn Boele  Holandia 4:21.02 + 17.80
9. Dmitrij Morozow  Kazachstan 4:22.42 + 19.20
10. Manuel Vogl  Austria 4:27.27 + 24.05


Bieg masowy

Pozycja Zawodnik Narodowość Czas Strata
Yang Fan  Chiny 7:10.23 -
Seitarō Ichinohe  Japonia 7:11.45 + 1.22
Wasilij Puduszkin  Rosja 7:12.83 + 2.60
4. Toshihiro Kakui  Japonia 7:13.10 + 2.87
5. Stanisław Palkin  Kazachstan 7:13.35 + 3.12
6. Magnus Myhren Kristensen  Norwegia 7:14.15 + 3.92
7. Michaił Kazelin  Rosja 7:14.42 + 4.19
8. Manuel Vogl  Austria 7:14.51 + 4.28
9. Nils van der Poel  Szwecja 7:14.66 + 4.43
10. Bastijn Boele  Holandia 7:14.69 + 4.46
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2012
Listen to this article