Adam Cieślar - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Adam Cieślar.

Adam Cieślar

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Adam Cieślar
Data i miejsce urodzenia 18 grudnia 1992
Cieszyn, Polska
Klub KS Wisła Ustronianka (do 31 IX 2011)
AZS-AWF Katowice (od 1 X 2011)
Debiut w PŚ 14 marca 2009 w Vikersund
(46. miejsce – Gundersen)
Pierwsze punkty w PŚ 30 listopada 2013
Ruka (22. miejsce)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Uniwersjada
złoto Trydent 2013 Drużynowo
złoto Trydent 2013 Gundersen
złoto Szczyrbskie Jezioro 2015 Gundersen
złoto Szczyrbskie Jezioro 2015 St.wspólny
złoto Ałmaty 2017 St.wspólny
złoto Ałmaty 2017 Drużynowo
srebro Trydent 2013 St.wspólny
srebro Ałmaty 2017 Gundersen
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
srebro Szczyrk 2009 Drużynowo
brąz Szczyrk 2009 Gundersen

Adam Cieślar (ur. 18 grudnia 1992 w Cieszynie) – polski kombinator norweski i skoczek narciarski, zawodnik klubu AZS-AWF Katowice (do 31 X 2011 r. w KS Wisła Ustronianka). Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym w 2011, 2015, 2017 oraz 2019 i na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2014 oraz Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018.

Adam interesował się sportami zimowymi od najmłodszych lat. Na Kubalonce, gdzie mieszka, nie brakuje śniegu od listopada do kwietnia. Na początku jeździł na nartach – uprawiał slalom i biegi narciarskie. W 1999 roku wygrał zimową olimpiadę młodzieży ewangelickiej w slalomie w swojej kategorii wiekowej. Następnie przyszła kolej na skoki. W 3 klasie szkoły podstawowej Adam zapisał się do klubu KS Wisła Ustronianka. Jego pierwszym trenerem był Jan Szturc. W 2011 r. Cieślar ukończył Liceum Ogólnokształcące Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych Polskiego Związku Narciarskiego w Szczyrku i został studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, przy okazji zmieniając klub na AZS-AWF Katowice.

Podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2009. w Szczyrku Cieślar wywalczył brązowy medal w konkursie indywidualnym (Gundersen HS-106/15 km)[1] oraz srebrny w zawodach drużynowych[2]. Największym sukcesem Cieślara były mistrzostwa świata juniorów w Hinterzarten. Był wówczas 7. i 13. indywidualnie, a w obu konkursach startował z rywalami rok lub dwa lata starszymi.

Adam Cieślar ma w swoim dorobku dziewięć medali zimowych mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej (dwa złote, pięć srebrnych i dwa brązowe) w konkursach indywidualnych i jeden srebrny w konkursie drużynowym oraz jedenaście medali letnich mistrzostw Polski w tej dyscyplinie (sześć złotych, cztery srebrne i jeden brązowy). W barwach klubu KS Wisła Ustronianka zdobył także dwa medale drużynowych mistrzostw Polski w skokach narciarskich (złoty w 2009 r. i srebrny w 2011 r.). 14 marca 2009 roku zadebiutował w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej, gdzie zajął 46. miejsce. W 2011 r. reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Oslo, zajmując 42. i 46. pozycję w zawodach indywidualnych. Cieślar był także zgłoszony do „Skoków do celu”, które miały się odbyć 26 marca 2011 roku na pożegnalnym benefisie Adama Małysza[3].

Podczas inauguracyjnych zawodów sezonu 2013/2014 w Ruce 30 listopada 2013 zdobył swoje pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze zajmując 22 miejsce. Na odbywających się we Włoszech w Trydencie uniwersjadzie zdobył indywidualnie złoty i srebrny medal w Gundersenie oraz złoto w drużynie. Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi Polak zajął 39. miejsce w Gundersenie na normalnej skoczni i 37. miejsce w Gundersenie na skoczni dużej.

W kolejnym sezonie Cieślar zdobył dwa złote medale zimowej uniwersjady rozegranej w Szczyrbskim Jeziorze w konkurencji Gundersena oraz startu wspólnego. Uczestniczył także w mistrzostwach świata w Falun, gdzie jednak wskutek choroby nie ukończył zawodów metodą Gundersena na normalnej skoczni.

18 marca 2017 roku odniósł swój największy sukces w historii swoich startów w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej. W zawodach rozgrywanych metodą Gundersena na normalnej skoczni w Schonach zajął 7. miejsce, zaś na półmetku rywalizacji znajdował się na trzecim miejscu[4].

Po sezonie 2019/20 postanowił zakończyć karierę[5].

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
39. 12 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Gundersen HS106/10 km 23:50,2 min +3:18,5 min Niemcy Eric Frenzel
37. 18 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Gundersen HS140/10 km 22:45,5 min +2:48,3 min Norwegia Jørgen Gråbak
42. 14 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Gundersen HS109/10 km 24:51,4 min +4:47,3 min Niemcy Eric Frenzel
33. 20 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Gundersen HS140/10 km 23:52,5 min +3:30,9 min Niemcy Johannes Rydzek
9. 22 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sztafeta HS140/4x5 km[6] 46:09,8 min +5:15,0 min  Niemcy

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok Nota Bieg Strata Zwycięzca
42. 26 lutego 2011 Norwegia Oslo Midtstubakken K-95 HS-106 indywid. 97,5 m 111 pkt 28:00,2 + 4:04,0 Niemcy Eric Frenzel
46. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Holmenkollbakken K-120 HS-134 indywid. 113,5 m 96,2 pkt 28:41,2 + 5:13,6 Francja Jason Lamy Chappuis
DNF 20 lutego 2015 Szwecja Falun Lugnet K-90 HS-100 indywid. 83,0 m 87,9 pkt - - Niemcy Johannes Rydzek
29. 24 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 indywid. 93,0 m 112,9 pkt 27:27,5 + 2:08,9 Niemcy Johannes Rydzek
26. 1 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 indywid. 109,5 m 96,4 pkt 27:25,9 + 3:28,3 Niemcy Johannes Rydzek
10. 3 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 sprint druż.[7] 112,5 m, 107,5 m 200,9 pkt (105,4 pkt) 28:43,5 (14:24,5) + 1:48,7 Niemcy Niemcy
34. 22 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Bergisel K-120 HS-130 indywid. 109,5 m 95,1 pkt 24:42,4 +3:53,4 Niemcy Eric Frenzel
22. 28 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol Casino Arena K-99 HS-109 indywid. 98,5 m 113,2 pkt 25:38,2 +2:06,9 Norwegia Jarl Magnus Riiber
8. 2 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol Casino Arena K-99 HS-109 drużyn[8]. 98,5 m 411,9 pkt (113,9 pkt) 51:20,5 (14:21,0) +2:54,0 Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok Nota Bieg Strata Zwycięzca
32. 27 lutego 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 73,5 m/77 m 182 pkt 35:04,1 + 6:34,2 Włochy Alessandro Pittin
11. 28 lutego 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 druż.[9] 71,5 m/72 m 164 pkt (719 pkt) 1:05:48,8 + 6:12,9 Niemcy Niemcy
44. 29 lutego 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 78 m 95,5 pkt 16:30,8 + 3:17,0 Austria Tomaz Druml
35. 5 lutego 2009 Słowacja Strbske Pleso MS 1970 B K-90 HS-100 indywid. 88 m 108 pkt 14:37,3 + 1:45,3 Włochy Alessandro Pittin
7. 7 lutego 2009 Słowacja Strbske Pleso MS 1970 B K-90 HS-100 druż.[10] 92,5 m 119 pkt (437,5 pkt) 55:29,3 + 2:31,8 Norwegia Norwegia
7. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 HS-108 indywid. 98,5 m 119 pkt 12:16,2 + 0:36,8 Japonia Junshirō Kobayashi
13. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 HS-108 indywid. 93 m 108,5 pkt 29:43,5 + 1:26,3 Norwegia Ole Christian Wendel
5. 31 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Adlerschanze K-95 HS-108 druż.[11] 101 m 124 pkt (455,5 pkt) 55:06,7 + 2:51,6 Niemcy Niemcy
26. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää Tehvandi K-90 HS-100 indywid. 85,5 m 102 pkt 28:04,4 + 3:10,7 Niemcy Johannes Rydzek
14. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 indywid. 97 m 116,5 pkt 27:11,2 + 0:50,4 Włochy Mattia Runggaldier
7. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 druż.[12] 102,5 m 127,5 pkt (464,5 pkt) 53:02,6 + 2:28,7 Austria Austria
7. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 indywid. 100,5 m 125 pkt 12:50,6 + 0:25,7 Norwegia Øystein Granbu Lien

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
1.
13 grudnia 2013 Włochy Trydent Gundersen HS106/10 km 26:48,0 min
2.
16 grudnia 2013 Włochy Trydent Start wspólny 10 km/HS106 268,5 pkt 1,4 pkt Japonia Aguri Shimizu
1.
18 grudnia 2013 Włochy Trydent Sztafeta HS106/3x5 km[13] 38:41,6 min
1.
26 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Gundersen HS100/10 km 26:18,3 min
1.
29 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Start wspólny 10 km/HS100 216,9 pkt
4. 30 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro Sztafeta HS100/3x5 km[14] 42:33,2 min +1:14.3 min Niemcy Niemcy
2.
31 stycznia 2017 Kazachstan Ałmaty Gundersen HS106/10 km 24:26,5 min +1,0 s Rosja Wiaczesław Barkow
1.
3 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Start wspólny 10 km/HS106 242,2 pkt
1.
5 lutego 2017 Kazachstan Ałmaty Sztafeta HS106/3x5 km[15] 34:27,9 min

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Strata Zwycięzca
21. 16 lutego 2009 Polska Szczyrk Sprint HS106/7,5 km 10:39,3 +2:25,0 Niemcy Manuel Faißt
3.
18 lutego 2009 Polska Szczyrk Gundersen HS106/15 km 24:25,5 +35,6 Polska Paweł Słowiok
2.
20 lutego 2009 Polska Szczyrk Sztafeta HS106/3x5 km[16] 41:30,5 +1:00,3 Niemcy Niemcy

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 2008/2009
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 46 - 0
Sezon 2009/2010
punkty
- - - - 55 - - - - - - - - - - - - - 43 0
Sezon 2010/2011
punkty
46 dnf - - - - 46 - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
Ałmaty Ałmaty
Liberec Liberec
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 49 - 0
Sezon 2012/2013
Lillehammer – Gundersen 10km Lillehammer – Penalty Race 10km Ruka – Gundersen 10km Ramsau – Gundersen 10km Ramsau – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 10km Klingenthal – Gundersen 10km Klingenthal – Penalty Race 10km Soczi – Gundersen 10km Ałmaty – Gundersen 10km Ałmaty – Gundersen 10km Lahti – Gundersen 10km Oslo – Gundersen 10km Oslo – Gundersen 10km punkty
- - - - - - - - - - - - - - - q - 0
Sezon 2013/2014
Ruka – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Ramsau – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Czajkowski – Gundersen 10km Czajkowski – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 5km Seefeld – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 15km Oberstdorf – Gundersen 10km Lahti – Gundersen 10km Trondheim – Gundersen 10km Oslo – Gundersen 10km Falun – Gundersen 10km punkty
22 61 - - dnf dns 21 34 44 48 46 - - - - - 26 24
Sezon 2014/2015
Ruka – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Lillehammer – Gundersen 10km Ramsau – Gundersen 10km Schonach – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Chaux-Neuve – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 5km Seefeld – Gundersen 10km Seefeld – Gundersen 15km Sapporo – Gundersen 10km Sapporo – Gundersen 10km Val di Fiemme – Gundersen 10km Val di Fiemme – Gundersen 10km Lahti – Gundersen 10km Trondheim – Gundersen 10km Oslo – Gundersen 10km punkty
37 41 42 30 - - 44 47 48 - - - - - - - - 1
Sezon 2015/2016
punkty
27 23 25 39 - - 37 42 - 37 37 24 29 dns - 19 18 32 - 52
Sezon 2016/2017
punkty
19 30 dns 50 - - 42 45 - - dnf 34 - - - - - - - 46 32 7 27 53
Sezon 2017/2018
punkty
43 q 47 q q 50 38 33 36 - - - - - 32 24 36 dns - - 49 - 7
Sezon 2018/2019
punkty
39 25 26 17 dnf q dns 41 32 dns 47 41 - - - - - 36 34 24 13 52
Sezon 2019/2020
punkty
48 - 38 41 q q 38 q q - 41 37 36 - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium chronologicznie

Nr Data Miejscowość Konkurencja Wynik zwycięzcy Pozycja Strata Zwycięzca
1. 11 lutego 2017 Austria Eisenerz Gundersen HS109/10 km 24:33,4 min 3. +22,8 s Estonia Kristjan Ilves

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

Sezon 2008/2009
punkty
- - - - 53 41 - - - - 18 12 - - - - dns 35 - - - 35
Sezon 2009/2010
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - 7 24 - - 43
Sezon 2010/2011
punkty
- - - - - - - - - - - - 15 27 - - - - - 20
Sezon 2011/2012
punkty
- - - - 29 6 - - - - - - - - 13 27 - 66
Sezon 2012/2013
punkty
- - - - - - - - - - 27 18 16 10 15 9 - - 103
Sezon 2013/2014
punkty
- - - - - - - - - - 11 - - - 24
Sezon 2014/2015
punkty
- - - - - - - 4 9 - - - - - - 79
Sezon 2015/2016
punkty
- - - 18 dns 13 11 - - - - - - - - - - 57
Sezon 2016/2017
punkty
- - - - - - - - - 3 7 - - - - - 96
Sezon 2017/2018
punkty
- - - 41 12 dns - - - - - - - - - - - - 22
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

2010
punkty
34 37 - - 0
2015
punkty
30 33 - 24 8
2016
punkty
20 20 dns dns 22
2017
punkty
28 - - - - - 3
2019
punkty
- - 44 30 - - - 1
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja
– zawodnik nie wystartował
q – zawodnik nie zakwalifikował się
DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Alpen Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

  • sezon 2008/2009: 29.
  • sezon 2009/2010: 11.
  • sezon 2010/2011: 4.
  • sezon 2011/2012: 19.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Alpejskiego

Sezon 2008/2009
punkty
13 21 10 29 25 dns 18 7 - - - - 113
Sezon 2009/2010
punkty
8 8 14 18 - - 8 9 2 13 - - 256
Sezon 2010/2011
punkty
14 26 10 18 4 2 5 4 - - 7 10 349
Sezon 2011/2012
punkty
7 dnf 8 18 8 12 5 16 - - - - 195
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się DNF – zawodnik nie ukończył biegu
DNS – zawodnik nie wystartował do biegu

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Alpen Cup chronologicznie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok Nota Bieg Strata Zwycięzca
2. 27 lutego 2010 Niemcy Lauscha Marktiegelschanze K-100 HS-109 indywid. 99 m 127,5 pkt 28:04,2 + 0:06.2 Francja Samuel Guy
2. 18 grudnia 2010 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 indywid. 108 m 132 pkt 13:48,5 + 0:43.4 Słowenia Marjan Jelenko

Mistrzostwa Polski

Miejsca w poszczególnych konkursach zimowych mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Nota Bieg Strata Zwycięzca
9. 18 marca 2008 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 105,9 pkt 23:36,6 +2:29,8 Artur Broda[19]
5. 19 marca 2008 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 222,0 pkt 46:55,7 +3:31,2 Marcin Mąka[20]
2.
25 marca 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 132,5 pkt 31:09,5 + 0:10,5 Marcin Mąka[21]
3.
26 marca 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 130,0 pkt 22:23,9 + 0:28,0 Marcin Mąka[22]
2.
22 grudnia 2010 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 82,5 pkt 28:17,5 + 0:06,8 Andrzej Zarycki[23]
1.
28 grudnia 2010 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 123,5 pkt 30:12,8 - Adam Cieślar[24]
2.
19 lutego 2011 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 129,0 pkt 28:21,9 + 0:19,0 Tomasz Pochwała[25]
3.
25 marca 2012 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 97,5 pkt 21:53,2 + 0:24,9 Paweł Słowiok[26]
2.
25 marca 2013 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 108,3 pkt 25:50,0 + 0:02,1 Tomasz Pochwała[27]
1.
14-15 marca 2015 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 121,5 pkt 39:37,0 - Adam Cieślar[28]
2.
14 lutego 2020 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-104 indywid. 95,5 pkt 28:37,0 +1:41,0 Szczepan Kupczak[29]

Miejsca w poszczególnych konkursach letnich mistrzostw Polski w kombinacji norweskiej

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Nota Bieg Strata Zwycięzca
17. 14 października 2007 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 208,5 pkt 32:48,0 + 6:08,3 Marcin Mąka[30]
1.
26 września 2008 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 111,4 pkt 20:45,0 - Adam Cieślar}[31]
3.
11 października 2009 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. 113,0 pkt 26:16,8 + 0:33,8 Tomasz Pochwała[32]
5. 24 lipca 2010 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 115,5 pkt 12:15,6 + 0:44,5 Paweł Słowiok[33]
2.
17 września 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. 106,5 pkt 18:56,6 + 1,2 pkt. Paweł Słowiok[34]
4. 1 września 2012 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 102,3 pkt 20:28,5 + 0:33,0 Tomasz Pochwała[35]
1.
11 października 2014 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 135,5 pkt 16:32,1 - Adam Cieślar[36]
1.
19 lipca 2015 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 108,0 pkt 19:58,7 - Adam Cieślar[37]
1.
9 października 2015 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 125,0 pkt 26:59,7 - Adam Cieślar[38]
1.
7 października 2016 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 134,5 pkt 22:15,8 - Adam Cieślar[39]
2.
8 października 2016 Polska Wisła Malinka K-120 HS-134 indywid. 123,0 pkt 22:14,9 + 1,3 pkt. Paweł Słowiok[40]
2.
8 października 2017 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. 112,5 pkt 22:04,8 + 0:00,3 Paweł Słowiok[41]
2.
20 października 2018 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-125 HS-140 indywid. 124,4 pkt 25:46,1 + 1:01,3 Szczepan Kupczak[42]
1.
13 października 2019 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-104 indywid. 107,5 pkt 24:24,0 - Adam Cieślar[43]

Miejsca na podium mistrzostw Polski w skokach narciarskich

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
1.
26 marca 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 druż.[44] 92,5 m 94,0 m 973,5 pkt (217,0 pkt) - KS Wisła Ustronianka
2.
18 lutego 2011 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 druż.[45] 96,5 m 100,0 m 960,0 pkt (241,5 pkt) 19,3 pkt TS Wisła Zakopane

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych

Miejsca w poszczególnych konkursach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych w dyscyplinie kombinacja norweska

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Kategoria Nota Bieg Strata Zwycięzca
1.
20 lutego 2008 Polska Wisła Łabajów K-65 HS-72 indywid. junior B 220,4 pkt 24:15,7 - Adam Cieślar
2.
22 lutego 2008 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. junior B 98,5 pkt 12:04,3 + 0:33,8 Paweł Słowiok
1.
23 lutego 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. junior B 251,5 pkt 22:37,5 - Adam Cieślar
1.
25 lutego 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. junior B 130 pkt 10:31,1 - Adam Cieślar
2.
17 lutego 2010 Polska Karpacz Orlinek K-85 HS-94 indywid. junior A 108 pkt 13:18,5 + 0:49,4 Paweł Słowiok
1.
19 lutego 2010 Polska Karpacz Orlinek K-85 HS-94 indywid. junior A 114 pkt 27:42,3 - Adam Cieślar
1.
7 lutego 2011 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 druż.[46] junior A 218,0 pkt (114 pkt) 25:07,4 - KS Wisła Ustronianka
1.
8 lutego 2011 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. junior A 114 pkt 13:44,7 - Adam Cieślar
1.
10 lutego 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. junior A 129,6 pkt 28:06,2 - Adam Cieślar

Miejsca w poszczególnych konkursach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych w dyscyplinie skoki narciarskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Kategoria Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
4. 19 lutego 2008 Polska Wisła Łabajów K-65 HS-72 indywid. junior B 62 m 66,5 m 220,4 pkt 7,2 pkt Paweł Słowiok
3.
20 lutego 2008 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. junior B 89,5 m 89 m 196 pkt 45 pkt Dawid Kubacki
1.
21 lutego 2008 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 druż.[47] junior B 88,5 m 89 m 595,5 pkt (199 pkt) - KS Wisła Ustronianka
3.
24 lutego 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. junior B 96,5 m 105,5 m 252,5 pkt 7 pkt Grzegorz Miętus
1.
25 lutego 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 druż.[48] junior B 97 m 99,5 m 740 pkt (242 pkt) - KS Wisła Ustronianka
4. 25 lutego 2009 Polska Szczyrk Skalite K-95 HS-106 indywid. junior B 100,5 m 95 m 238 pkt 32,5 pkt Klemens Murańka
4. 17 lutego 2010 Polska Karpacz Orlinek K-85 HS-94 indywid. junior A 88 m 86 m 239 pkt 10,5 pkt Jakub Kot
5. 18 lutego 2010 Polska Karpacz Orlinek K-85 HS-94 indywid. junior A 88 m 88 m 242,5 pkt 25 pkt Maciej Kot
7. 8 lutego 2011 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 indywid. junior A 77,5 m -[49] 94,5 pkt 14,5 pkt Szczepan Kupczak
1.
9 lutego 2011 Polska Zakopane Średnia Krokiew K-85 HS-94 druż.[50] junior A 82,5 m 81,5 m 641,5 pkt (209 pkt) - KS Wisła Ustronianka
1.
10 lutego 2011 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 indywid. junior A 123 m 129 m 246,6 pkt - Adam Cieślar

Przypisy

  1. Wielki sukces Słowioka (pol.). pzn.pl, 2009-02-18. [dostęp 2011-09-23].
  2. Srebro drużyny (pol.). pzn.pl, 2009-02-20. [dostęp 2011-09-23].
  3. Adam Cieślar wystartuje w konkursie "Skoki do celu"! (pol.). kombinacjanorweska.dbv.pl, 2011-03-23. [dostęp 2011-09-23].
  4. PŚ w kombinacji: Adam Cieślar zajął siódme miejsce (pol.). interia.pl, 2017-03-18. [dostęp 2017-03-18].
  5. Adam Cieślar zakończył karierę (pol.). sportsinwinter.pl, 2020-04-29. [dostęp 2020-04-30].
  6. Skład drużyny: Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz, Szczepan Kupczak, Adam Cieślar
  7. Skład zespołu: Paweł Słowiok, Adam Cieślar
  8. Skład zespołu: Adam Cieślar, Paweł Twardosz, Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok
  9. Skład zespołu: Artur Broda, Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Jarosław Poloczek
  10. Skład zespołu: Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Andrzej Zarycki, Artur Broda
  11. Skład zespołu: Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela, Adam Cieślar, Paweł Słowiok
  12. Skład zespołu: Paweł Słowiok, Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica, Stanisław Biela
  13. Skład zespołu: Szczepan Kupczak, Paweł Słowiok, Adam Cieślar
  14. Skład zespołu: Mateusz Wantulok, Szczepan Kupczak, Adam Cieślar
  15. Skład zespołu: Wojciech Marusarz, Adam Cieślar, Paweł Słowiok
  16. Skład zespołu: Adam Cieślar, Andrzej Gąsienica, Paweł Słowiok
  17. Zgodnie z regulaminem LGP 2017 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
  18. Zgodnie z regulaminem LGP 2019 do końcowej klasyfikacji zaliczani byli tylko zawodnicy, którzy wystartowali we wszystkich zawodach. W nawiasie podano lokatę zawodnika nie uwzględniając tej reguły.
  19. MISTRZOSTWA POLSKI KOMBINACJA NORWESKA HS 134 SPRINT 7,5 km LISTA WYNIKÓW. pzn.pl, 2008-03-18. [dostęp 2019-09-07].
  20. MISTRZOSTWA POLSKI HS 94 GUNDERSEN 15 km KOMBINACJA NORWESKA LISTA WYNIKÓW. pzn.pl, 2008-03-19. [dostęp 2019-09-07].
  21. Mistrzostwa Polski Kombinacja Norweska Gundersen. pzn.pl, 2009-03-25. [dostęp 2019-09-07].
  22. Mistrzostwa Polski Kombinacja Norweska Sprint. pzn.pl, 2009-03-26. [dostęp 2019-09-07].
  23. MISTRZOSTWA POLSKI w skokach narciarskich I kombinacji norweskiej WYNIKI OFICJALNE. pzn.pl, 2010-12-22. [dostęp 2019-09-07].
  24. MISTRZOSTWA POLSKI w skokach narciarskich I kombinacji norweskiej WYNIKI OFICJALNE. pzn.pl, 2010-12-27. [dostęp 2019-09-07].
  25. Mistrzostwa Polski Kombinacja Norweska Gundersen. pzn.pl, 2011-02-19. [dostęp 2019-09-07].
  26. KOMBINACJA NORWESKA HS 134 – 10 km WYNIKI OFICJALNE. pzn.pl, 2012-03-25. [dostęp 2019-09-07].
  27. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej. pzn.pl, 2013-03-25. [dostęp 2019-09-07].
  28. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej. pzn.pl, 2015-03-15. [dostęp 2019-09-07].
  29. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej. pzn.pl, 2020-02-14. [dostęp 2020-02-16].
  30. MISTRZOSTWA POLSKI w skokach i kombinacji norweskiej na igelicie Zakopane 13-14 października 2007 LISTA OFICJALNYCH WYNIKÓW KOMBINACJA NORWESKA 14.10.2007r ZAKOPANE (POL). pzn.pl, 2007-10-14. [dostęp 2019-09-07].
  31. MISTRZOSTWA POLSKI w skokach i kombinacji norweskiej 26-28.09.2008 Wisła Malinka Kombinacja Norweska Official Results. pzn.pl, 2008-09-26. [dostęp 2019-09-07].
  32. MISTRZOSTWA POLSKI w skokach narciarskich I kombinacji norweskiej na igelicie WYNIKI OFICJALNE ZAKOPANE (POL) 10-10-2009 r.. pzn.pl, 2009-10-10. [dostęp 2019-09-07].
  33. Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Szczyrk, Skalite (POL) Kombinacja Norweska Official Results 24.07.2010. pzn.pl, 2010-07-24. [dostęp 2019-09-07].
  34. MISTRZOSTWA POLSKI w skokach narciarskich I kombinacji norweskiej na igelicie ZAKOPANE (POL) 16-17.09.2011 KOMBINACJA NORWESKA 6,5 km – HS 134 LISTA OFICJALNYCH WYNIKÓW 17.09.2011 r ZAKOPANE (POL). pzn.pl, 2011-09-17. [dostęp 2019-09-07].
  35. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Skokach i Kombinacji Norweskiej Wisła Malinka Kombinacja Norweska – HS-134 – 10km Official Results 01.09.2012. pzn.pl, 2012-09-01. [dostęp 2019-09-07].
  36. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej. pzn.pl, 2014-10-11. [dostęp 2019-09-07].
  37. Letnie Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej Wyniki Oficjalne Wisła 19.07.2015. pzn.pl, 2015-07-19. [dostęp 2019-09-07].
  38. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej Wyniki Oficjalne Szczyrk 9.10.2015. pzn.pl, 2016-10-09. [dostęp 2019-09-07].
  39. Letnie Mistrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej Official Results Szczyrk 7.10.2016. pzn.pl, 2016-10-07. [dostęp 2019-09-07].
  40. Letnie Mistrzostwa Polski w Kombinacji Norweskiej Official Results Wisła-Jonidło 8.10.2016. pzn.pl, 2016-10-08. [dostęp 2019-09-07].
  41. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W KOMBINACJI NORWESKIEJ. pzn.pl, 2017-10-08. [dostęp 2019-09-07].
  42. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW 2018-10-20 WYNIKI OFICJALNE KOMBINACJA NORWESKA HS 140 / 10 km. pzn.pl, 2018-10-20. [dostęp 2019-09-07].
  43. WYNIKI KN – MEŻCZYŹNI. pzn.pl, 2019-10-13. [dostęp 2019-10-18].
  44. Skład zespołu: Adam Cieślar, Rafał Śliż, Piotr Żyła, Adam Małysz
  45. Skład zespołu: Adam Cieślar, Aleksander Zniszczoł, Tomasz Byrt, Piotr Żyła
  46. Skład zespołu: Adam Cieślar, Paweł Słowiok
  47. Skład zespołu: Mariusz Kawulok, Adam Cieślar, Paweł Słowiok
  48. Skład zespołu: Paweł Słowiok, Mateusz Cieślar, Adam Cieślar
  49. Druga seria konkursu została anulowana.
  50. Skład zespołu: Adam Cieślar, Mateusz Cieślar, Artur Kukuła

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Adam Cieślar
Listen to this article