Algieria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Algieria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000.

Algieria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Algieria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Algieria
Kod MKOl ALG
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2000
Sydney
Chorąży Djabir Saïd-Guerni
Liczba zawodników 47 w 42 konkurencjach w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 40.
Złoto
1
Srebro
1
Brąz
3
Razem
5

Algierię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000 reprezentowało 47 zawodników, 37 mężczyzn i 10 kobiet.

Był to dziewiąty występ reprezentacji Algierii na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Nouria Mérah-Benida
Lekkoatletyka
1500 m 4:05,10[1]
Srebro
Ali Saïdi-Sief
Lekkoatletyka
5000 m 13:36,20[2]
Brąz
Djabir Saïd-Guerni
Lekkoatletyka
800 m 1:45,16[3]
Brąz
Abderahmane Hammad
Lekkoatletyka
skok wzwyż 2,32[4]
Brąz
Mohamed Allalou
Boks
63,5 kg W półfinale przegrał z reprezentantem Uzbekistanu Muhammadqodirem Abdullayevem 2:17[5]

Reprezentanci

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Mebarek Soltani 48 kg Meksyk Liborio Romero
15-16
NQ 17.
Nacer Keddam 51 kg Kanada Andrew Kooner
11-18
NQ 17.
Hichem Blida 54 kg Portoryko Orlando Cruz
8-10
Uzbekistan Alisher Rahimov
11-17
NQ 9.
Noureddine Madjhoud 57 kg Południowa Afryka Jeffrey Mathebula
5-10
NQ 17.
Mohamed Allalou 63,5 kg Czechy Lukáš Konečný
17-9
Ghana Ben Neequaye
15-6
Włochy Sven Paris
22-8
Uzbekistan Muhammadqodir Abdullayev
2-17
NQ
Abdel Hani Kenzi 75 kg Rumunia Adrian Diaconu
9-19
NQ 17.
Mohamed Azzaoui 91 kg Francja Jackson Chanet
RSC
NQ 9.

Gimnastyka

Skoki na trampolinie
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Układ obowiązkowy Układ dowolny Kara Razem Pozycja Trudność Wykonanie Lot Kara Łącznie Pozycja
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty
Ali Bourai mężczyźni 26,4 36,2 62,6 10. NQ

Judo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Finał Repasaż - Pierwsza runda Repasaż - Ćwierćfinał Repasaż - Półfinał Mecz o brązowy medal Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Omar Rebahi do 60 kg Dominikana Juan Jacinto
W
Uzbekistan Alisher Mukhtarov
P
NQ Seszele Francis Labrosse
W
Azerbejdżan Elchin Ismayilov
P
NQ 9.
Amar Meridja do 66 kg Stany Zjednoczone Alex Ottiano
P
NQ AC
Noureddine Yagoubi do 73 kg Togo Kouami Sacha Denanyoh
W
Brazylia Tiago Camilo
P
NQ Izrael Gil Ofer
W
Portugalia Michel de Almeida
P
NQ 9.
Khaled Meddah do 90 kg Tunezja Skander Hachicha
P
NQ AC
Sami Belgroun do 100 kg Korea Południowa Jang Seong-Ho
W
Francja Stéphane Traineau
P
NQ Rosja Jurij Stiepkine
P
NQ 13.
Mohamed Bouaichaoui powyżej 100 kg Brazylia Daniel Hernandes
P
NQ AC
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Finał Repasaż - Pierwsza runda Repasaż - Ćwierćfinał Repasaż - Półfinał Mecz o brązowy medal Pozycja
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Salima Souakri do 52 kg Belgia Inge Clement
W
Szwajcaria Isabelle Schmutz
W
Japonia Noriko Narazaki
P
Nie awansowała Kanada Luce Baillargeon
W
Rumunia Ioana Dinea-Aluaş
P
Nie awansowała 7.

Lekkoatletyka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Amar Hecini 400 m 46,06 4. NQ
Djabir Saïd-Guerni 800 m 1:47,95 2. 1:44,19 1. 1:45,16
Adem Hecini 1:47,62 2. 1:45,08 4. NQ
Noureddine Morceli 1500 m 3:38,41 2. 4:00,78 12. NQ
Kamal Boulahfane 3:39,01 3. 3:43,98 11. NQ
Mohamed Khaldi 3:41,16 8. NQ
Réda Benzine 5000 m 13:23,10 4. 13:40,95 11.
Ali Saïdi-Sief 13:29,24 1. 13:36,20
Samir Moussaoui 10000 m 28:08,22 6. 28:17,25 16.
Laïd Bessou 3000 m z przeszkodami 8:21,14 1. 8:33,07 11.
Mourad Benslimani 8:59,07 11. NQ
Moussa Aouanouk 20 km 1:25:04 23.
Kamel Kohil maraton 2:17:46 23.
Malik Louahla
Kamel Talhaoui
Samir-Adel Louahla
Adem Hecini
sztafeta 4 x 400 m DQ AC Nie awansowali
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Abderrahmane Hammad skok wzwyż 2,27 7. 2,32
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Nouria Mérah-Benida 1500 m 4:10,24 2. 4:05,24 1. 4:05,10
Nasria Baghdad-Azaïdj 10000 m 35:31,53 20. Nie awansowała
Bahia Boussad 20 km 1:52:50 45.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Baya Rahouli trójskok 13,98 12. 14,17 5.
Zawodniczka Konkurencja 100 m ppł Skok wzwyż Pchnięcie kulą 200 m Skok w dal Rzut oszczepem 800 m Finał
Wyn. Pkt. Wyn. Pkt. Wyn. Pkt. Wyn. Pkt. Wyn. Pkt. Wyn. Pkt. Wyn. Pkt. Poz. Pkt.
Yasmina Azzizi siedmiobój 13,64 1030 1,60 736 14,17 805 24,59 925 5,88 813 46,28 788 2:21,82 799 17. 5896

Pływanie

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Salim Iles 50 m st. dowolnym 22,95 22. NQ
100 m st. dowolnym 49,70 5. 49,70 13. NQ
Mehdi Addadi 100 m st. grzbietowym 58,74 46 NQ
100 m st. motylkowym 56,04 44. NQ

Podnoszenie ciężarów

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Leila Françoise Lassouani do 58 kg 60 16. 82,5 14. 142,5 14.

Szermierka

Zawodniczka Konkurencja Runda I Runda II Runda III Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Wassila Rédouane-Saïd-Guerni floret Japonia Yuko Arai
P 15-3
Nie awansowała 39.
Zahra Gamir szpada Stany Zjednoczone Arlene Stevens
P 5-2
Nie awansowała 34.

Tenis stołowy

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda I Runda II Runda III 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
David Kaci
Farid Oulami
debel (m)  Brazylia
0-2
Nie awansowali 33.

Wioślarstwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Rafik Amrane jedynka 7:44,48 5. (R) 7:42,17 4. (F D) 7:38,51 4. (F D) 7:35,66 3. (D) 20.
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Czas M. Czas M. Czas M. Czas M. Czas M.
Samia Hireche jedynka 8:28,65 5. (R) 8:21,67 4. (F C) 8:18,16 2. (F C) 8:12,89 5. (C) 17.

Zapasy

Styl klasyczny

Zawodnik Konkurencja Runda I Runda II Runda III Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Yassine Djakrir -63 kg Kuba Juan Luis Marén
P 4-1
Kazachstan Mikhitar Manukyan
P 11-0
Indie Gurbinder Singh
P 3-0
NQ 18.
Kader Silia -76 kg Stany Zjednoczone Matt Lindland
P 6-0
Gruzja T'ariel Melelashvili
P 0-0
Uzbekistan Yevgeny Yerofaylov
P 6-0
NQ 20.

Przypisy

  1. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 511. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 502. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 501. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 506. ISBN 978-83-7510-279-6.
  5. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy Rebis, 2008, s. 520. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Algieria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2000
Listen to this article