Alin Florin Cioancă - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Alin Florin Cioancă.

Alin Florin Cioancă

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Alin Florin Cioancă
Data i miejsce urodzenia 1 kwietnia 1995
Bystrzyca, Rumunia
Klub CSM Bistrita
Wzrost 178 cm
Debiut w PŚ
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Rumunia

Alin Florin Cioancă (ur. 1 kwietnia 1995 w Bystrzycy) – rumuński biegacz narciarski, zawodnik klubu CSM Bistrita.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się 10 grudnia 2011 roku, podczas zawodów juniorskich w słoweńskiej miejscowości Pokljuka, gdzie zajął 45 miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata jeszcze nie zadebiutował.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
47. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
43. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +2:48,0 min Szwajcaria Dario Cologna
18. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 15:56,26 min Norwegia Norwegia

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
57. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
22. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint drużynowy stylem klasycznym[b] 17:40,69 min półfinał  Rosja
74. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +8:24,2 min Finlandia Iivo Niskanen
15. 3 marca 2017 Finlandia Lahti bieg sztafetowy 4x10 km[c] 1:37:20,1 h sztafeta zdublowana  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (U-23)

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
20. 22 lutego 2016 Rumunia Râșnov Sprint stylem dowolnym Francja Lucas Chanavat
48. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem klasycznym 40:02,0 min +5:43,2 min Szwecja Jens Burman
26. 25 lutego 2016 Rumunia Râșnov 15 km stylem dowolnym 31:13,3 min +1:51,3 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
25. 31 stycznia 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint stylem klasycznym Norwegia Fredrik Riseth
47. 2 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 15 km stylem dowolnym 32:55,7 min +5:23,1 min Rosja Aleksandr Bolszunow
31. 4 lutego 2017 Stany Zjednoczone Soldier Hollow 30 km bieg łączony 1:15:31,5 h +8:36,2 min Rosja Aleksandr Bolszunow
6. 29 stycznia 2018 Szwajcaria Goms Sprint stylem dowolnym 2:56,3 min +13,24 s Norwegia Erik Valnes

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwycięzca
67. 21 lutego 2013 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Niemcy Lennart Metz
49. 23 lutego 2013 Czechy Liberec 10 km stylem dowolnym 23:32,5 min +2:07,6 min Rosja Dmitrij Rostowcew
74. 25 lutego 2013 Czechy Liberec 20 km bieg łączony 47:40,2 min +6:40,9 min Rosja Dmitrij Rostowcew
18. 27 lutego 2013 Czechy Liberec bieg sztafetowy 4 ×3,3 km[d] 45:35,5 min +4:46,6 min  Rosja
52. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Francja Jean Tiberghien
DNF 31 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 20 km bieg łączony 56:09,6 min nie ukończył Norwegia Eirik Sverdrup Augdal
92. 2 lutego 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 26:36,9 min +5:50,7 min Rosja Roman Kajgarodow
31. 3 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Sprint stylem klasycznym Norwegia Fredrik Riseth
72. 4 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 10 km stylem dowolnym 23:36,4 min +4:12,0 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
59. 6 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty 20 km bieg łączony 48:53,3 min +7:15,3 min Rosja Aleksiej Czerwotkin

Olimpijski festiwal młodzieży Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
80. 18 lutego 2013 Rumunia Braszów 10 km stylem dowolnym 24:25,0 min +8:06,3 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
30. 19 lutego 2013 Rumunia Braszów 7,5 km stylem klasycznym 18:49,4 min +1:57,7 min Rosja Aleksiej Czerwotkin
23. 21 lutego 2013 Rumunia Braszów sprint stylem dowolnym Norwegia Aksel Rosenvinge
9. 22 lutego 2013 Rumunia Braszów sztafeta mieszana z biathlonem[e] 24:25,0 min +6:05,9 min  Rosja

Uwagi

  1. Skład drużyny: Paul Constantin Pepene, Alin Florin Cioancă
  2. Skład drużyny: Petrică Hogiu, Alin Florin Cioancă.
  3. Skład drużyny: Paul Constantin Pepene, Raul Mihai Popa, Petrică Hogiu, Alin Florin Cioancă.
  4. Skład drużyny: Alin Florin Cioancă, Peter Sara, Florin Daniel Pripici, Liviu Timis Schiopu.
  5. Skład drużyny: Reka Bajko, Alin Florin Cioancă, Florin Daniel Pripici, Emilia Erzebet Sara.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Alin Florin Cioancă
Listen to this article