For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Anže Lanišek.

Anže Lanišek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Anže Lanišek
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

20 kwietnia 1996
Lublana, Słowenia

Klub

SSK Mengeš

Debiut w PŚ

21 marca 2014 w Planicy (34. miejsce)

Pierwsze punkty w PŚ

23 listopada 2014 w Klingenthal (21. miejsce)

Pierwsze podium w PŚ

24 listopada 2019 w Wiśle (2. miejsce)

Pierwsze zwycięstwo w PŚ

28 listopada 2021 w Ruce

Rekord życiowy

244,5 m na Letalnicy w Planicy (27 marca 2022)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Słowenia
Mistrzostwa świata
brąz Oberstdorf 2021 normalna
Mistrzostwa świata w lotach
złoto Vikersund 2022 drużynowo
Igrzyska olimpijskie młodzieży
złoto Innsbruck 2012 indywidualnie
srebro Innsbruck 2012 drużynowo
Olimpijski festiwal młodzieży Europy
złoto Râșnov 2013 drużynowo
srebro Râșnov 2013 indywidualnie
srebro Râșnov 2013 druż. miesz.
Letnie Grand Prix
Silver medal with cup.svg
2. miejsce
2017
Letni Puchar Kontynentalny
Bronze medal with cup.svg
3. miejsce
2020
Alpen Cup
Gold medal with cup.svg
1. miejsce
2011/2012

Anže Lanišek (ur. 20 kwietnia 1996 w Lublanie[1]) – słoweński skoczek narciarski, reprezentant klubu SSK Mengeš. Indywidualny brązowy medalista Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021 ze skoczni normalnej. Drużynowy złoty medalista Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2022. Drugi zawodnik Letniego Grand Prix 2017. Złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2012, medalista Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2013.

Przebieg kariery

Lata 2010–2014

W FIS Cup zadebiutował jako czternastolatek. W zawodach w Szczyrbskim Jeziorze, rozgrywanych w lipcu 2010, zajął 16. i 13. miejsce[2]. 3 lipca 2011 w Kranju zdobył pierwszy punkt Letniego Pucharu Kontynentalnego, zajmując 30. pozycję[3]. 14 stycznia 2012 został zwycięzcą indywidualnego konkursu w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2012, ustanawiając w pierwszej serii zawodów rekord skoczni w Seefeld, wynoszący 81 metrów[4]. Tydzień później w rywalizacji zespołowej w ramach igrzysk zdobył srebrny medal. 29 stycznia 2012 wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen[3], dzięki czemu został najmłodszym zwycięzcą zawodów tej rangi[5]. W konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów 2012 uplasował się na 9. miejscu, a w drużynie zajął 4. miejsce[3]. Zwyciężył w Alpen Cup w sezonie 2011/2012[6].

Wziął udział w Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2013. Indywidualnie zdobył srebrny medal, a drużynowo był pierwszy w konkursie męskim i drugi w konkursie mieszanym[7]. W sezonie 2013/2014 raz zajął miejsce na podium w Letnim Pucharze Kontynentalnym, a dwa razy – w zimowej części cyklu; w lutym 2014 w konkursie w Iron Mountain odniósł zwycięstwo. Na Mistrzostwach Świata Juniorów 2014 zajął 12. miejsce indywidualnie i 6. w drużynie. 21 marca 2014 w zawodach w Planicy zadebiutował w Pucharze Świata, zajmując 34. miejsce[8].

Lata 2014–2016

W Letnim Pucharze Kontynentalnym 2014 trzy razy zajął miejsce na podium, w tym dwukrotnie zwyciężył. W otwierającym sezon 2014/2015 Pucharu Świata konkursie w Klingenthal zajął 21. miejsce, tym samym zdobywając pierwsze punkty zawodów tej rangi. W kolejnych tygodniach jeszcze czterokrotnie zdobywał punkty cyklu. W Pucharze Kontynentalnym 2014/2015 trzykrotnie stawał na podium, w tym dwa razy – w styczniu 2015 w Planicy i w lutym w Lahti – na najwyższym stopniu. Na Mistrzostwach Świata Juniorów 2015 zajął 11. miejsce indywidualnie i 5. w drużynie[9].

Dwukrotnie zajął miejsce w najlepszej trójce zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego 2015. W Letnim Grand Prix najwyżej klasyfikowany był na 8. miejscu, w zawodach w Ałmaty[10].

W zimowej części sezonu 2015/2016 regularnie startował w Pucharze Świata. Najwyżej sklasyfikowany został na 4. lokacie, 13 grudnia 2015 w Niżnym Tagile. Łącznie trzykrotnie kończył indywidualne zawody cyklu w pierwszej dziesiątce[10]. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2015/2016 zakończył sezon na 25. miejscu z 232 punktami[11]. Wystąpił na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2016, gdzie zajął 12. pozycję indywidualnie i 4. w drużynie, a także na Mistrzostwach Świata Juniorów 2016, gdzie był 16. indywidualnie i 5. w drużynie[10].

Lata 2016–2018

W sezonie 2016/2017 początkowo startował w Pucharze Świata, zajmując miejsca poza najlepszą trzydziestką. Po przesunięciu do zawodów Pucharu Kontynentalnego w styczniu 2017 czterokrotnie zajął miejsca na podium tego cyklu, raz, w zawodach w Garmisch-Partenkirchen, odnosząc zwycięstwo. Po powrocie do startów w Pucharze Świata kilkukrotnie zdobył punkty. W najlepszym występie, 15 lutego 2017 w Pjongczangu, zajął 4. pozycję. Wystąpił na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2017. Indywidualnie zajął 36. miejsce na skoczni dużej, zaś konkursy drużynowe ukończył na 4. (zespół mieszany) i 5. (zespół męski) lokacie[12].

W ramach Letniego Grand Prix 2017 dwukrotnie zwyciężył w zawodach w Czajkowskim, a także zajął 3. miejsce w Hakubie[13]. Cały cykl zakończył na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej z 353 punktami[14]. W zimowej części sezonu notował gorsze wyniki. Nie zdobył żadnych punktów Pucharu Świata. Startował w Pucharze Kontynentalnym 2017/2018. W ramach tego cyklu trzykrotnie zajął pierwsze, raz drugie i dwa razy trzecie miejsce[13].

Lata 2018–2020

W sezonie 2018/2019 powrócił do regularnych startów w Pucharze Świata. Najlepszy wynik w cyklu osiągnął w listopadzie 2018, zajmując 10. miejsce w zawodach w Ruce. Wystąpił na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2019, gdzie zajął 35. pozycję indywidualnie na skoczni dużej oraz 6. w drużynie męskiej[15]. Sezon 2018/2019 Pucharu Świata zakończył na 30. miejscu w klasyfikacji generalnej ze 177 punktami[11].

W ramach Letniego Grand Prix 2019 zwyciężył w zawodach w Klingenthal. 24 listopada 2019 w otwierających sezon 2019/2020 Pucharu Świata zawodach w Wiśle zajął 2. miejsce, tym samym po raz pierwszy w karierze stając na podium zawodów indywidualnych cyklu. W następnych zawodach, 30 listopada w Ruce zajął 3. pozycję. W dalszej części sezonu regularnie zdobywał punkty cyklu, zajmując miejsca poza podium, najczęściej w drugiej dziesiątce[16]. Puchar Świata 2019/2020 ukończył na 15. lokacie w klasyfikacji generalnej z 543 punktami[11].

Sezon 2020/2021

Zajął 3. miejsce w pierwszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego 2020 w Wiśle[17], a także w całym cyklu[18].

Wystąpił na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2020, na których zajął 12. pozycję indywidualnie oraz 4. w drużynie. W sezonie 2020/2021 Pucharu Świata najczęściej zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce. Czterokrotnie stanął na podium w konkursach indywidualnych: w grudniu 2020 był 3. w zawodach w Engelbergu, w styczniu 2021 zajął 2. lokatę w Innsbrucku oraz Zakopanem, a w lutym ponownie był 2. w Zakopanem. Wystartował na Mistrzostwach Świata w Narciarstwie Klasycznym 2021. Indywidualnie w zawodach na skoczni normalnej zdobył brązowy medal, a na skoczni dużej był 5. Z kolei w zawodach drużynowych zajął 4. pozycję w zespole mieszanym oraz 5. w męskim[17]. Sezon Pucharu Świata zakończył na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej z 775 punktami[11].

Sezon 2021/2022

W lipcu 2021 zajął 3. miejsce w konkursie Letniego Grand Prix 2021 w Wiśle. W sezonie 2021/2022 Pucharu Świata najczęściej zajmował lokaty w pierwszej dziesiątce. 27 listopada 2021 zajął 2. miejsce w konkursie w Ruce, a dzień później na tej samej skoczni odniósł pierwsze w karierze indywidualne zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata. W grudniu 2021 najwyżej w cyklu klasyfikowany był na 7. miejscu, a w styczniu 2022 trzykrotnie stawał na podium – w Zakopanem był 3., a w Titisee-Neustadt dwukrotnie 2. Został powołany na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022, na których wystartował jedynie w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej, zajmując 13. pozycję[19].

W ramach Raw Air 2022 zajął 2. miejsce w drugim konkursie w Oslo. Wystartował na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2022. Indywidualnie zajął na nich 5. pozycję, a w drużynie, wraz z Domenem Prevcem, Peterem Prevcem i Timim Zajcem, zdobył złoty medal. W dalszej części sezonu jeszcze raz stanął na podium zawodów indywidualnych Pucharu Świata, zajmując 3. miejsce w pierwszym konkursie w Planicy[19]. Cykl zakończył na 7. pozycji w klasyfikacji generalnej z 936 punktami[11].

Sezon 2022/2023

2 września 2022 zwyciężył w zawodach FIS Cupu w Kranju[20].

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2022 Pekin/Zhangjiakou 13. miejsce (K-95)

Starty A. Laniška na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
13. 6 lutego 2022 Zhangjiakou Snow Ruyi K-95 HS-106 indywid. 99,0 m 98,0 m 253,6 pkt 21,4 pkt Ryōyū Kobayashi

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2017 Finlandia Lahti 36. miejsce (K-116)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck 35. miejsce (K-120)
2021 Niemcy Oberstdorf brązowy medal (K-95), 5. miejsce (K-120)

Drużynowo

2017 Finlandia Lahti 4. miejsce (drużyna mieszana/K-90)[a], 5. miejsce (K-116)[b]
2019 Austria Seefeld/Innsbruck 6. miejsce (K-120)[c]
2021 Niemcy Oberstdorf 4. miejsce (drużyna mieszana/K-95)[d], 5. miejsce (K-120)[e]

Starty A. Laniška na mistrzostwach świata – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
4. 26 lutego 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-100 druż. mix.[a] 93,5 m 96,5 m 961,4 pkt (252,6 pkt) 74,1 pkt Niemcy
36. 2 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 indywid. 110,0 m 99,7 pkt 179,6 pkt Stefan Kraft
5. 4 marca 2017 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 druż.[b] 121,0 m 112,0 m 941,6 pkt (236,7 pkt) 162,6 pkt Polska
35. 23 lutego 2019 Austria Innsbruck Bergisel K-120 HS-130 indywid. 114,5 m 100,8 pkt 178,6 pkt Markus Eisenbichler
6. 24 lutego 2019 Austria Innsbruck Bergisel K-120 HS-130 druż.[c] 117,0 m 118,0 m 858,7 pkt (213,1 pkt) 128,8 pkt Niemcy
3.
FIS bronze medal.png
27 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-95 HS-106 indywid. 102,5 m 101,0 m 261,5 pkt 7,3 pkt Piotr Żyła
4. 28 lutego 2021 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-95 HS-106 druż. mix.[d] 98,5 m 104,5 m 954,8 pkt (266,2 pkt) 46,0 pkt Niemcy
5. 5 marca 2021 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-120 HS-137 indywid. 126,5 m 136,5 m 258,5 pkt 18,0 pkt Stefan Kraft
5. 6 marca 2021 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze K-120 HS-137 druż.[e] 134,0 m 133,5 m 1010,0 pkt (269,4 pkt) 36,6 pkt Niemcy

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2016 Austria Tauplitz 12. miejsce
2020 Słowenia Planica 12. miejsce
2022 Norwegia Vikersund 5. miejsce

Drużynowo

2016 Austria Tauplitz 4. miejsce[f]
2020 Słowenia Planica 4. miejsce[g]
2022 Norwegia Vikersund złoty medal[h]

Starty A. Laniška na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Skok 3 Skok 4 Nota Strata Zwycięzca
12. 15-16 stycznia 2016 Austria Tauplitz Kulm K-200 HS-225 indywid. 215,0 m 207,0 m 204,5 m [i] 523,5 pkt 116,6 pkt Peter Prevc
4. 17 stycznia 2016 Austria Tauplitz Kulm K-200 HS-225 druż.[f] 180,5 m 157,5 m 1272,7 pkt (250,7 pkt) 195,0 pkt Norwegia
12. 11–12 grudnia 2020 Słowenia Planica Letalnica K-200 HS-240 indywid. 196,0 m 218,5 m 215,5 m 228,0 m 777,2 pkt 100,0 pkt Karl Geiger
4. 13 grudnia 2020 Słowenia Planica Letalnica K-200 HS-240 druż.[g] 231,0 m 231,5 m 1609,9 pkt (448,7 pkt) 117,8 pkt Norwegia
5. 11–12 marca 2022 Norwegia Vikersund Vikersundbakken K-200 HS-240 indywid. 230,0 m 211,5 m 221,0 m 231,0 m 806,1 pkt 48,1 pkt Marius Lindvik
1.
FIS gold medal.png
13 marca 2022 Norwegia Vikersund Vikersundbakken K-200 HS-240 druż.[h] 234,0 m 228,5 m 1711,5 pkt (436,8 pkt)

Mistrzostwa świata juniorów

Indywidualnie

2012 Turcja Erzurum 9. miejsce
2014 Włochy Val di Fiemme/Predazzo 12. miejsce
2015 Kazachstan Ałmaty 11. miejsce
2016 Rumunia Râșnov 16. miejsce

Drużynowo

2012 Turcja Erzurum 4. miejsce[j]
2014 Włochy Val di Fiemme/Predazzo 6. miejsce[k]
2015 Kazachstan Ałmaty 5. miejsce[l]
2016 Rumunia Râșnov 5. miejsce[m]

Starty A. Laniška na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
9. 23 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 indywid. 103,5 m 103,0 m 259,0 pkt 27,5 pkt Nejc Dežman
4. 25 lutego 2012 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-95 HS-109 druż.[j] 95,5 m 101,0 m 954,5 pkt (240,0 pkt) 34,0 pkt Norwegia
12. 31 stycznia 2014 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 indywid. 85,0 m 95,5 m 212,9 pkt 18,6 pkt Jakub Wolny
6. 1 lutego 2014 Włochy Predazzo Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 druż.[k] 101,0 m 97,0 m 981,0 pkt (263,2 pkt) 46,0 pkt Polska
11. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Gornyj Gigant K-95 HS-106 indywid. 96,0 m 96,5 m 248,3 pkt 21,6 pkt Johann André Forfang
5. 7 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Gornyj Gigant K-95 HS-106 druż.[l] 95,0 m 95,5 m 815,3 pkt (211,0 pkt) 78,0 pkt Norwegia
16. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 indywid. 89,0 m 90,0 m 218,0 pkt 31,0 pkt David Siegel
5. 24 lutego 2016 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 druż.[m] 81,5 m 92,0 m 808,0 pkt (199,2 pkt) 58,7 pkt Niemcy

Igrzyska olimpijskie młodzieży

Indywidualnie

2012 Austria Innsbruck/Seefeld złoty medal

Drużynowo

2012 Austria Innsbruck/Seefeld srebrny medal (drużyna mieszana)[n]

Starty A. Laniška na igrzyskach olimpijskich młodzieży – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
1.
Gold medal with cup.svg
14 stycznia 2012 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-68 HS-75 indywid. 81,0 m 79,0 m 286,1 pkt
2.
Silver medal with cup.svg
21 stycznia 2012 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-68 HS-75 druż. mix.[n] 65,0 m 77,0 m 610,5 pkt (238,4 pkt) 29,6 pkt Niemcy

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy

Indywidualnie

2013 Rumunia Râșnov srebrny medal

Drużynowo

2013 Rumunia Râșnov złoty medal[o], srebrny medal (drużyna mieszana)[p]

Starty A. Laniška na zimowym olimpijskim festiwalu młodzieży Europy – szczegółowo

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
2.
Silver medal with cup.svg
18 lutego 2013 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 indywid. 96,0 m 97,5 m 256,0 pkt 5,0 pkt Cene Prevc
1.
Gold medal with cup.svg
20 lutego 2013 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 druż.[o] 98,5 m 90,5 m 987,5 pkt (246,0 pkt)
2.
Silver medal with cup.svg
22 lutego 2013 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-65 HS-72 druż. mix.[p] 64,0 m 67,0 m 860,7 pkt (230,7 pkt) 27,8 pkt Niemcy

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 62.
2015/2016 25.
2016/2017 33.
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 30.
2019/2020 15.
2020/2021 9.
2021/2022 7.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Przypisy
1. 28 listopada 2021 Finlandia Ruka Rukatunturi K-120 HS-142 147,0 m 135,0 m 311,9 pkt [21]

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 24 listopada 2019 Polska Wisła im. Adama Małysza K-120 HS-134 126,0 m 126,0 m 225,6 pkt 2. 15,8 pkt Daniel-André Tande
2. 30 listopada 2019 Finlandia Ruka Rukatunturi K-120 HS-142 136,5 m 135,0 m 272,4 pkt 3. 10,1 pkt Daniel-André Tande
3. 19 grudnia 2020 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze K-125 HS-140 137,5 m 133,0 m 302,7 pkt 3. 8,7 pkt Halvor Egner Granerud
4. 3 stycznia 2021 Austria Innsbruck Bergisel K-120 HS-128 127,5 m 123,5 m 249,6 pkt 2. 12,0 pkt Kamil Stoch
5. 17 stycznia 2021 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-125 HS-140 133,5 m 143,5 m 294,2 pkt 2. 2,3 pkt Marius Lindvik
6. 14 lutego 2021 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-125 HS-140 129,0 m 132,0 m 295,2 pkt 2. 2,9 pkt Halvor Egner Granerud
7. 27 listopada 2021 Finlandia Ruka Rukatunturi K-120 HS-142 141,0 m 140,0 m 318,9 pkt 2. 5,6 pkt Ryōyū Kobayashi
8. 28 listopada 2021 Finlandia Ruka Rukatunturi K-120 HS-142 147,0 m 135,0 m 311,9 pkt 1.
9. 16 stycznia 2022 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-125 HS-140 134,5 m 135,5 m 283,7 pkt 3. 10,9 pkt Marius Lindvik
10. 22 stycznia 2022 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze K-125 HS-142 134,5 m 134,5 m 283,1 pkt 2. 5,2 pkt Karl Geiger
11. 23 stycznia 2022 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze K-125 HS-142 132,5 m 143,0 m 280,5 pkt 2. 2,2 pkt Karl Geiger
12. 6 marca 2022 Norwegia Oslo Holmenkollbakken K-120 HS-134 130,5 m 131,5 m 267,1 pkt 2. 4,1 pkt Daniel-André Tande
13. 25 marca 2022 Słowenia Planica Letalnica K-200 HS-240 230,0 m 230,5 m 458,5 pkt 3. 9,7 pkt Žiga Jelar

Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2021/2022

Sezon 2013/2014
Klingenthal HS140
Ruka HS142
Lillehammer HS100
Lillehammer HS138
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS200
Tauplitz HS200
Wisła HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Willingen HS145
Willingen HS145
Falun HS134
Lahti HS130
Lahti HS130
Kuopio HS127
Trondheim HS140
Oslo HS134
Planica HS139
Planica HS139
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 34 40 0
Sezon 2014/2015
Klingenthal HS140
Ruka HS142
Ruka HS142
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS225
Wisła HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Willingen HS145
Willingen HS145
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Lahti HS130
Kuopio HS100
Trondheim HS140
Oslo HS134
Oslo HS134
Planica HS225
Planica HS225
punkty
21 25 30 - - 39 27 q 29 49 q - - - - - - - - - - - - - - - - - - 33 - 23
Sezon 2015/2016
Klingenthal HS140
Lillehammer HS100
Lillehammer HS100
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Willingen HS145
Zakopane HS134
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Trondheim HS140
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Vikersund HS225
Lahti HS130
Lahti HS100
Kuopio HS127
Ałmaty HS140
Ałmaty HS140
Wisła HS134
Titisee-Neustadt HS142
Planica HS225
Planica HS225
Planica HS225
punkty
35 19 31 7 4 24 40 16 23 44 20 42 24 6 15 19 52 21 33 25 34 - - - 40 - 35 35 29 232
Sezon 2016/2017
Ruka HS142
Ruka HS142
Klingenthal HS140
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Wisła HS134
Wisła HS134
Zakopane HS134
Willingen HS145
Oberstdorf HS225
Oberstdorf HS225
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Pjongczang HS140
Pjongczang HS109
Oslo HS134
Trondheim HS140
Vikersund HS225
Planica HS225
Planica HS225
punkty
42 q 48 47 37 q q - - - - - - - 34 21 32 24 34 4 14 q 32 24 q 25 98
Sezon 2017/2018
Wisła HS134
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Titisee-Neustadt HS142
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS140
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS140
Tauplitz HS235
Zakopane HS140
Willingen HS145
Willingen HS145
Lahti HS130
Oslo HS134
Lillehammer HS140
Trondheim HS140
Vikersund HS240
Planica HS240
Planica HS240
punkty
q 36 32 q q - - - - - - - - - - 40 39 q 34 35 38 - 0
Sezon 2018/2019
Wisła HS134
Ruka HS142
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS142
Predazzo HS135
Predazzo HS135
Zakopane HS140
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Oberstdorf HS235
Oberstdorf HS235
Oberstdorf HS235
Lahti HS130
Willingen HS145
Willingen HS145
Oslo HS134
Lillehammer HS140
Trondheim HS138
Vikersund HS240
Planica HS240
Planica HS240
punkty
20 10 21 25 q 36 34 - - 12 39 18 17 13 16 11 24 34 36 24 - - 37 44 37 q q 29 177
Sezon 2019/2020
Wisła HS134
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Klingenthal HS140
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Innsbruck HS130
Bischofshofen HS142
Predazzo HS104
Predazzo HS104
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS140
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Willingen HS145
Bad Mitterndorf HS235
Bad Mitterndorf HS235
Râșnov HS97
Râșnov HS97
Lahti HS130
Lahti HS130
Lillehammer HS140
Lillehammer HS140
punkty
2 3 14 28 13 24 14 17 21 11 31 10 9 14 6 29 17 10 19 17 31 - - 4 10 11 23 543
Sezon 2020/2021
Wisła HS134
Ruka HS142
Ruka HS142
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Innsbruck HS128
Bischofshofen HS142
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS140
Lahti HS130
Willingen HS147
Willingen HS147
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Zakopane HS140
Zakopane HS140
Râșnov HS97
Planica HS240
Planica HS240
Planica HS240
punkty
6 39 10 9 17 3 4 9 12 2 q 12 15 2 7 10 16 5 9 4 2 - 28 26 14 775
Sezon 2021/2022
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
Ruka HS142
Ruka HS142
Wisła HS134
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Oberstdorf HS137
Garmisch-Partenkirchen HS142
Bischofshofen HS142
Bischofshofen HS142
Bischofshofen HS142
Zakopane HS140
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Willingen HS147
Willingen HS147
Lahti HS130
Lahti HS130
Lillehammer HS140
Oslo HS134
Oslo HS134
Oberstdorf HS235
Oberstdorf HS235
Planica HS240
Planica HS240
punkty
7 7 2 1 13 20 23 8 7 23 14 37 15 13 3 2 2 34 15 - - 13 23 2 4 15 3 5 936
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja  q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach

Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2021/2022

Sezon
2015/2016
Klingenthal HS140
Willingen HS145
Zakopane HS134
Oslo HS134
Kuopio HS127
Planica HS225
2 - 5 - - -
Sezon
2016/2017
Klingenthal HS140
Zakopane HS134
Willingen HS145
Oslo HS134
Vikersund HS225
Planica HS225
- - - - 4 -
Sezon
2017/2018
Wisła HS134
Ruka HS142
Titisee-Neustadt HS142
Zakopane HS140
Lahti HS130
Oslo HS134
Vikersund HS240
Planica HS240
- 5 - - 6 - - -
Sezon
2018/2019
Wisła HS134
Zakopane HS140
Lahti HS130
Willingen HS145
Oslo HS134
Vikersund HS240
Planica HS240
7 4 - - 6 - -
Sezon
2019/2020
Wisła HS134
Klingenthal HS140
Zakopane HS140
Lahti HS130
Oslo HS134
4 5 3 2 3
Sezon
2020/2021
Wisła HS134
Zakopane HS140
Lahti HS130
Râșnov HS97 (mikst)
Planica HS240
6 4 6 - -
Sezon
2021/2022
Wisła HS134
Bischofshofen HS142
Zakopane HS140
Willingen HS147 (mikst)
Lahti HS130
Oslo HS134 (mikst)
Planica HS240
3 4 1 1 - - 1
Legenda
1 2 3 4-8 poniżej 8

 -  – zawodnik nie wystartował

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2014/2015 65.
2015/2016 22.
2018/2019 41.
2019/2020 21.
2020/2021 23.
2021/2022 16.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2017 30.
2018 45.
2019 41.
2020 21.
2022 11.

Willingen Six

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2020 20.
2021 13.

Planica 7

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2018 53.
2019 37.
2021 23.
2022 5.

Titisee-Neustadt Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2020 9.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 37.
2016/2017 31.
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 37.
2019/2020 27.
2020/2021 21.
2021/2022 5.

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2014 niesklasyfikowany
2015 32.
2016 52.
2017 2.
2018 37.
2019 16.
2020 16.
2021 5.
2022 15.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota
1. 9 września 2017 Rosja Czajkowskij Snieżynka K-125 HS-140 129,0 m 143,0 m 265,6 pkt
2. 10 września 2017 Rosja Czajkowskij Snieżynka K-95 HS-102 109,5 m [i] 129,2 pkt
3. 5 października 2019 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena K-125 HS-140 139,5 m [i] 137,6 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 27 sierpnia 2017 Japonia Hakuba Olimpijska K-120 HS-131 125,0 m 126,5 m 233,1 pkt 3. 11,7 pkt Junshirō Kobayashi
2. 9 września 2017 Rosja Czajkowskij Snieżynka K-125 HS-140 129,0 m 143,0 m 265,6 pkt 1.
3. 10 września 2017 Rosja Czajkowskij Snieżynka K-95 HS-102 109,5 m [i] 129,2 pkt 1.
4. 5 października 2019 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena K-125 HS-140 139,5 m [i] 137,6 pkt 1.
5. 18 lipca 2021 Polska Wisła im. Adama Małysza K-120 HS-134 124,5 m 126,0 m 250,2 pkt 3. 14,4 pkt Dawid Kubacki
6. 25 września 2022 Austria Hinzenbach Aigner-Schanze K-85 HS-90 92,0 m 88,5 m 246,3 pkt 2. 19,4 pkt Dawid Kubacki

Miejsca w poszczególnych konkursach indywidualnych LGP

stan po zakończeniu LGP 2022

2014
Wisła HS134
Einsiedeln HS117
Courchevel HS132
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Ałmaty HS140
Ałmaty HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
- - - - - - - - dq 0
2015
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Courchevel HS132
Einsiedeln HS117
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Czajkowskij HS106
Czajkowskij HS140
Ałmaty HS140
Ałmaty HS140
Hinzenbach HS94
punkty
- - - - - - 21 12 8 12 25 92
2016
Courchevel HS132
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Einsiedeln HS117
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Czajkowskij HS140
Czajkowskij HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
38 q - - 33 31 34 13 19 q 32
2017
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Courchevel HS132
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Czajkowskij HS140
Czajkowskij HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
20 - 16 5 3 1 1 12 39 353
2018
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Einsiedeln HS117
Courchevel HS135
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Râșnov HS97
Râșnov HS97
Hinzenbach HS94
punkty
30 31 - 12 - - 30 dq 11 48
2019
Wisła HS134
Hinterzarten HS108
Courchevel HS135
Zakopane HS140
Hakuba HS131
Hakuba HS131
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
36 - 36 43 - - 9 1 129
2020
Wisła HS134
Wisła HS134
punkty
19 13 32
2021
Wisła HS134
Wisła HS134
Courchevel HS135
Szczuczyńsk HS99
Szczuczyńsk HS140
Czajkowskij HS140
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
7 3 4 - - - 12 6 208
2022
Wisła HS134
Wisła HS134
Courchevel HS135
Râșnov HS97
Hinzenbach HS94
Klingenthal HS140
punkty
- - - - 2 31 80
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – zawodnik nie wystartował
 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 dq  – dyskwalifikacja
 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach

Miejsca w poszczególnych konkursach drużynowych LGP

stan po zakończeniu LGP 2022

2017
Wisła HS134
4
2019
Wisła HS134
Hinterzarten HS108 (mikst)
Zakopane HS140
2 - -
2022
Râșnov HS97 (duety)
Râșnov HS97 (mikst)
Klingenthal HS140 (mikst)
- - 3
Legenda
1 2 3 4-8 poniżej 8

 -  – brak startu

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011/2012 28.
2012/2013 70.
2013/2014 8.
2014/2015 9.
2016/2017 21.
2017/2018 5.
2018/2019 46.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota
1. 29 stycznia 2012 Austria Bischofshofen im. Paula Ausserleitnera K-125 HS-140 140,5 m 128,5 m 259,7 pkt
2. 8 lutego 2014 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain Jump K-120 HS-133 132,5 m 133,0 m 275,8 pkt
3. 24 stycznia 2015 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-139 137,0 m 137,5 m 278,5 pkt
4. 15 lutego 2015 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 132,5 m 128,5 m 287,2 pkt
5. 14 stycznia 2017 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K-125 HS-140 137,0 m 131,5 m 274,8 pkt
6. 20 stycznia 2018 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-125 HS-140 132,5 m 140,0 m 288,2 pkt
7. 3 lutego 2018 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-138 135,0 m 135,5 m 264,5 pkt
8. 4 lutego 2018 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-138 134,0 m 130,0 m 267,5 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 29 stycznia 2012 Austria Bischofshofen im. Paula Ausserleitnera K-125 HS-140 140,5 m 128,5 m 259,7 pkt 1.
2. 8 lutego 2014 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain Jump K-120 HS-133 132,5 m 133,0 m 275,8 pkt 1.
3. 9 marca 2014 Polska Zakopane Wielka Krokiew K-120 HS-134 121,0 m 134,5 m 250,0 pkt 2. 0,1 pkt Bjørn Einar Romøren
4. 24 stycznia 2015 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-139 137,0 m 137,5 m 278,5 pkt 1.
5. 14 lutego 2015 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 123,5 m 124,0 m 264,1 pkt 2. 3,3 pkt Halvor Egner Granerud
6. 15 lutego 2015 Finlandia Lahti Salpausselkä K-116 HS-130 132,5 m 128,5 m 287,2 pkt 1.
7. 14 stycznia 2017 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K-125 HS-140 137,0 m 131,5 m 274,8 pkt 1.
8. 15 stycznia 2017 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze K-125 HS-140 128,5 m 127,0 m 245,8 pkt 2. 11,7 pkt Miran Zupančič
9. 20 stycznia 2017 Japonia Sapporo Miyanomori K-90 HS-100 98,5 m 93,0 m 247,4 pkt 3. 6,3 pkt Miran Zupančič
10. 21 stycznia 2017 Japonia Sapporo Ōkurayama K-123 HS-137 133,0 m 138,5 m 231,8 pkt 2. 6,6 pkt Clemens Aigner
11. 20 stycznia 2018 Turcja Erzurum Kiremitliktepe K-125 HS-140 132,5 m 140,0 m 288,2 pkt 1.
12. 3 lutego 2018 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-138 135,0 m 135,5 m 264,5 pkt 1.
13. 4 lutego 2018 Słowenia Planica Bloudkova velikanka K-125 HS-138 134,0 m 130,0 m 267,5 pkt 1.
14. 11 lutego 2018 Stany Zjednoczone Iron Mountain Pine Mountain Jump K-120 HS-133 141,5 m 127,0 m 256,7 pkt 2. 7,1 pkt Halvor Egner Granerud
15. 18 lutego 2018 Niemcy Brotterode Inselbergschanze K-105 HS-117 112,5 m 114,0 m 266,3 pkt 3. 3,6 pkt David Siegel
16. 25 lutego 2018 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena K-125 HS-140 132,5 m 134,0 m 255,1 pkt 3. 27,5 pkt Marius Lindvik
17. 28 grudnia 2018 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze K-125 HS-140 123,5 m 131,5 m 273,9 pkt 2. 10,5 pkt Philipp Aschenwald

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2011/2012
Rovaniemi HS100
Rovaniemi HS100
Ałmaty HS140
Ałmaty HS140
Erzurum HS109
Erzurum HS140
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Sapporo HS100
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Bischofshofen HS140
Bischofshofen HS140
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Iron Mountain HS133
Oslo HS106
Oslo HS106
Oslo HS106
Wisła HS134
Wisła HS134
Predazzo HS134
Predazzo HS134
Kuopio HS127
Kuopio HS127
punkty
- - - - - - - - - - - - - 5 1 - - - - - - - - - - 4 8 227
Sezon 2012/2013
Ałmaty HS140
Ałmaty HS140
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Sapporo HS100
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Bischofshofen HS140
Bischofshofen HS140
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Planica HS139
Planica HS139
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Wisła HS134
Wisła HS134
Liberec HS100
Liberec HS100
Vikersund HS117
Vikersund HS117
Niżny Tagił HS100
Niżny Tagił HS100
punkty
- - - - - - - - - 4 29 31 25 23 60 - - - - - - - 35 dq - - - - 66
Sezon 2013/2014
Rena HS111
Rena HS111
Lahti HS130
Lahti HS130
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Courchevel HS96
Courchevel HS96
Sapporo HS100
Sapporo HS100
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Seefeld HS109
Seefeld HS109
Falun HS100
Falun HS100
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Niżny Tagił HS134
punkty
10 4 4 4 10 10 - - - - - - 7 1 22 11 42 64 64 - - 4 2 - 527
Sezon 2014/2015
Rena HS111
Rena HS139
Rena HS139
Engelberg HS137
Engelberg HS137
Wisła HS134
Wisła HS134
Sapporo HS100
Sapporo HS134
Sapporo HS134
Planica HS139
Planica HS139
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Brotterode HS117
Lahti HS130
Lahti HS130
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Seefeld HS109
Seefeld HS109
Niżny Tagił HS134
Niżny Tagił HS134
punkty
- - - - - - - 12 54 17 1 8 8 - - 2 1 4 30 26 10 30 - - - - 463
Sezon 2016/2017
Vikersund HS117
Vikersund HS117
Vikersund HS117
Ruka HS142
Ruka HS142
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Garmisch-Partenkirchen HS140
Garmisch-Partenkirchen HS140
Sapporo HS100
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Bischofshofen HS140
Bischofshofen HS140
Erzurum HS140
Erzurum HS109
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Planica HS139
Planica HS139
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Rena HS139
Rena HS139
Zakopane HS134
Zakopane HS134
Czajkowskij HS106
Czajkowskij HS106
punkty
- - - - - - - - - 1 2 3 2 6 - - - - - - - - - - - - - - - - 360
Sezon 2017/2018
Whistler HS104
Whistler HS104
Ruka HS142
Ruka HS142
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Titisee-Neustadt HS142
Titisee-Neustadt HS142
Bischofshofen HS140
Bischofshofen HS140
Erzurum HS140
Erzurum HS140
Sapporo HS100
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Planica HS138
Planica HS138
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Rena HS139
Rena HS139
Zakopane HS140
Zakopane HS140
Czajkowskij HS140
punkty
- - - - 43 33 6 8 29 38 4 1 34 4 14 1 1 5 2 7 3 12 3 - - - - - 795
Sezon 2018/2019
Lillehammer HS140
Lillehammer HS140
Ruka HS142
Ruka HS142
Engelberg HS140
Engelberg HS140
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Bischofshofen HS140
Bischofshofen HS140
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Sapporo HS137
Planica HS139
Planica HS139
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Iron Mountain HS133
Oberstdorf HS137
Oberstdorf HS137
Brotterode HS117
Brotterode HS117
Rena HS139
Rena HS139
Zakopane HS140
Zakopane HS140
Czajkowskij HS140
Czajkowskij HS140
punkty
- - - - 5 2 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 125
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 dq  – dyskwalifikacja  -  – zawodnik nie wystartował

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011 98.
2012 niesklasyfikowany
2013 24.
2014 6.
2015 4.
2016 84.
2018 59.
2019 67.
2020 3.
2021 26.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota
1. 13 września 2014 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena K-125 HS-140 144,0 m 132,0 m 259,1 pkt
2. 27 września 2014 Norwegia Trondheim Granåsen K-124 HS-138 136,5 m 137,0 m 267,7 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LPK chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 15 września 2013 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-123 HS-138 130,0 m [i] 126,6 pkt 3. 5,1 pkt Marinus Kraus
2. 13 września 2014 Niemcy Klingenthal Vogtland Arena K-125 HS-140 144,0 m 132,0 m 259,1 pkt 1.
3. 21 września 2014 Austria Stams Brunnentalschanzen K-105 HS-115 113,5 m 113,5 m 249,5 pkt 2. 1,0 pkt Jakub Wolny
4. 27 września 2014 Norwegia Trondheim Granåsen K-124 HS-138 136,5 m 137,0 m 267,7 pkt 1.
5. 5 lipca 2015 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 105,0 m 105,5 m 237,4 pkt 3. 8,9 pkt Dawid Kubacki
6. 22 sierpnia 2015 Finlandia Kuopio Puijo K-120 HS-127 121,5 m 119,5 m 228,9 pkt 2. 5,7 pkt Florian Altenburger
7. 18 września 2020 Polska Wisła im. Adama Małysza K-120 HS-134 130,5 m 129,0 m 250,0 pkt 3. 4,9 pkt Martin Hamann
8. 12 września 2021 Austria Bischofshofen im. Paula Ausserleitnera K-125 HS-142 135,0 m 135,0 m 240,9 pkt 2. 10,6 pkt Daniel Tschofenig

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu LPK 2021

2011
Kranj HS109
Kranj HS109
Stams HS115
Stams HS115
Courchevel HS132
Courchevel HS132
Trondheim HS105
Trondheim HS105
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
37 30 - - - - - - - - 1
2012
Stams HS115
Stams HS115
Kranj HS109
Kranj HS109
Krasnaja Polana HS140
Krasnaja Polana HS140
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Czajkowski HS140
Czajkowski HS140
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
- - 47 - - - - - - - - - - - 0
2013
Stams HS115
Stams HS115
Kranj HS109
Kranj HS109
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
- - - - - - 7 3 40 60 96
2014
Kranj HS109
Kranj HS109
Wisła HS134
Wisła HS134
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
Stams HS115
Stams HS115
Trondheim HS140
Trondheim HS140
punkty
- - - - - - - - 1 9 7 2 1 30 346
2015
Kranj HS109
Kranj HS109
Wisła HS134
Wisła HS134
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Stams HS115
Stams HS115
Oslo HS106
Oslo HS106
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
dq 3 11 7 2 4 6 5 - - - - - - 335
2016
Kranj HS109
Kranj HS109
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Lillehammer HS138
Lillehammer HS138
Stams HS115
Stams HS115
Wisła HS134
Wisła HS134
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
21 29 - - - - - - - - - - - - 12
2018
Kranj HS109
Kranj HS109
Szczyrk HS106
Wisła HS134
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Stams HS115
Stams HS115
Oslo HS106
Oslo HS106
Zakopane HS140
Zakopane HS140
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
12 15 - - - - - - - - - - - 38
2019
Kranj HS109
Kranj HS109
Szczuczyńsk HS140
Szczuczyńsk HS140
Wisła HS134
Wisła HS134
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Râșnov HS97
Râșnov HS97
Lillehammer HS140
Lillehammer HS140
Stams HS115
Stams HS115
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
17 10 - - - - - - - - - - - - - - 40
2020
Wisła HS134
Wisła HS134
punkty
3 6 100
2021
Kuopio HS127
Kuopio HS127
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Frenštát pod Radhoštěm HS106
Râșnov HS97
Râșnov HS97
Bischofshofen HS142
Bischofshofen HS142
Oslo HS106
Oslo HS106
Klingenthal HS140
Klingenthal HS140
punkty
- - - - - - 4 2 - - - - 130
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja

FIS Cup

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2010/2011 102.
2011/2012 25.
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota
1. 5 lutego 2012 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 112,0 m 109,0 m 265,3 pkt
2. 2 września 2022 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 107,5 m 109,5 m 285,7 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych FIS Cup chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Lok. Strata Zwycięzca
1. 4 lutego 2012 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 105,5 m 107,0 m 240,3 pkt 3. 17,1 pkt Jaka Hvala
2. 5 lutego 2012 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 112,0 m 109,0 m 265,3 pkt 1.
3. 2 września 2022 Słowenia Kranj Bauhenk K-100 HS-109 107,5 m 109,5 m 285,7 pkt 1.

Miejsca w poszczególnych konkursach FIS Cup

stan na 3 września 2022

Sezon 2010/2011
Villach
Villach
Szczyrbskie Jezioro
Szczyrbskie Jezioro
Örnsköldsvik
Örnsköldsvik
Falun
Falun
Einsiedeln
Einsiedeln
Notodden
Notodden
Szczyrbskie Jezioro
Szczyrbskie Jezioro
Szczyrk
Szczyrk
Kranj
Kranj
Ramsau
Ramsau
Ruhpolding
Ruhpolding
Zaō
Zaō
punkty
- - 16 13 - - - - - - - - - - - - - 10 - - - - - - 61
Sezon 2011/2012
Villach
Villach
Gérardmer
Gérardmer
Szczyrk
Szczyrk
Einsiedeln
Einsiedeln
Notodden
Notodden
Predazzo
Predazzo
Szczyrk
Szczyrk
Kranj
Kranj
Liberec
Brattleboro
Brattleboro
Baiersbronn
Baiersbronn
Garmisch-Partenkirchen
Garmisch-Partenkirchen
punkty
- - - - - - - - - - - - - - 3 1 - - - - - - - 160
Sezon 2012/2013
Râșnov
Villach
Villach
Kuopio
Kuopio
Wisła
Wisła
Einsiedeln
Einsiedeln
Winterberg
Winterberg
Râșnov
Râșnov
Zakopane
Zakopane
Brattleboro
Brattleboro
Kranj
Kranj
Oberstdorf
Oberstdorf
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - 46 - - 0
Sezon 2013/2014
Villach
Villach
Szczyrk
Szczyrk
Kuopio
Kuopio
Kranj
Kranj
Zakopane
Zakopane
Frenstat
Frenstat
Einsiedeln
Einsiedeln
Râșnov
Râșnov
Notodden
Notodden
Brattleboro
Brattleboro
Râșnov
Râșnov
Zakopane
Zakopane
punkty
- - - - - - 37 - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2022/2023
Frenštát HS106
Frenštát HS106
Szczyrk HS104
Szczyrk HS104
Einsiedeln HS117
Einsiedeln HS117
Kranj HS109
Kranj HS109
Villach HS98
Villach HS98
Falun HS100
Falun HS100
Notodden HS100
Notodden HS100
Zakopane HS140
Zakopane HS140
Villach HS98
Villach HS98
punkty
- - - - - - 1 - 100
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  − zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Nika Križnar, Anže Lanišek, Ema Klinec, Peter Prevc
  2. a b Skład zespołu: Jurij Tepeš, Anže Lanišek, Jernej Damjan, Peter Prevc
  3. a b Skład zespołu: Anže Lanišek, Peter Prevc, Žiga Jelar, Timi Zajc
  4. a b Skład zespołu: Nika Križnar, Bor Pavlovčič, Ema Klinec, Anže Lanišek
  5. a b Skład zespołu: Cene Prevc, Peter Prevc, Domen Prevc, Anže Lanišek
  6. a b Skład zespołu: Robert Kranjec, Jurij Tepeš, Anže Lanišek, Peter Prevc
  7. a b Skład zespołu: Domen Prevc, Peter Prevc, Bor Pavlovčič, Anže Lanišek
  8. a b Skład zespołu: Domen Prevc, Peter Prevc, Timi Zajc, Anže Lanišek
  9. a b c d e f Seria konkursowa została odwołana.
  10. a b Skład zespołu: Rok Justin, Anže Lanišek, Jaka Hvala, Nejc Dežman
  11. a b Skład zespołu: Cene Prevc, Tomaž Verbajs, Andraž Modic, Anže Lanišek
  12. a b Skład zespołu: Cene Prevc, Domen Prevc, Andraž Modic, Anže Lanišek
  13. a b Skład zespołu: Anže Lanišek, Tilen Bartol, Bor Pavlovčič, Domen Prevc
  14. a b Skład zespołu: Urša Bogataj, Luka Pintarič, Anže Lanišek
  15. a b Skład zespołu: Nejc Seretinek, Cene Prevc, Florjan Jelovčan, Anže Lanišek
  16. a b Skład zespołu: Anja Javoršek, Julija Sršen, Anže Lanišek, Cene Prevc

Przypisy

  1. Wisla (POL) Men's HS134 Extended Start List. fis-ski.com. [dostęp 2020-09-17]. (ang.).
  2. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2011. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  3. a b c LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2012. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  4. Mikołaj Szuszkiewicz: Skoki Narciarskie: YOG: Anze Lanisek młodzieżowym mistrzem olimpijskim. skijumping.pl, 2012-01-14. [dostęp 2012-01-29].
  5. Oldest / Youngest Winner. fis-ski.com. [dostęp 2019-11-25]. (ang.).
  6. Paweł Stawowczyk: Skoki Narciarskie - Anze Lanisek wygrywa Alpen Cup. skokinarciarskie.pl, 4 marca 2012. [dostęp 2012-03-10]. (pol.).
  7. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2013. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  8. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2014. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  9. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2015. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  10. a b c LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2016. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  11. a b c d e LANISEK Anze - Athlete Information; World Cup Standings. fis-ski.com. [dostęp 2022-05-08]. (ang.).
  12. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2017. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  13. a b LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2018. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  14. LANISEK Anze - Athlete Information; Grand Prix Standings. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  15. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2019. fis-ski.com. [dostęp 2019-12-15]. (ang.).
  16. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2020. fis-ski.com. [dostęp 2020-10-09]. (ang.).
  17. a b LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2021. fis-ski.com. [dostęp 2021-08-31]. (ang.).
  18. Letni Puchar Kontynentalny 2020. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2021-08-31].
  19. a b LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2022. fis-ski.com. [dostęp 2022-05-08]. (ang.).
  20. LANISEK Anze - Athlete Information; Season 2023. fis-ski.com. [dostęp 2022-09-09]. (ang.).
  21. Andrzej Mysiak: PŚ Ruka: Pierwsze zwycięstwo Laniska, Polacy bez przełamania. Skokinarciarskie.pl, 28 listopada 2021. [dostęp 2021-11-28].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Anže Lanišek
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.