Anna Odine Strøm - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Anna Odine Strøm.

Anna Odine Strøm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Anna Odine Strøm
Data i miejsce urodzenia 17 kwietnia 1998
Alta, Norwegia
Klub Alta IF
Debiut w PŚ 7 grudnia 2013 w Lillehammer (34. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ 1 marca 2014 w Râșnov (25. miejsce)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Norwegia
Mistrzostwa świata
brąz Seefeld 2019 norm. druż.
brąz Seefeld 2019 norm. druż. miesz.
brąz Oberstdorf 2021 norm. druż.
Igrzyska olimpijskie młodzieży
srebro Lillehammer 2016 sztafeta miesz.
Mistrzostwa świata juniorów
złoto Kandersteg 2018 druż. miesz.
brąz Kandersteg 2018 indywidualnie
Puchar Kontynentalny
3. miejsce
2015/2016

Anna Odine Strøm (ur. 17 kwietnia 1998) – norweska skoczkini narciarska, reprezentantka klubu Alta IF.

Na międzynarodowej arenie zadebiutowała 18 lutego 2012 roku w Libercu podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego, podczas których została zdyskwalifikowana[1].

Dwukrotnie wystartowała w konkursach o mistrzostwo świata juniorek. 24 stycznia 2013 roku w Libercu wystartowała w ósmej rywalizacji o tytuł mistrzyni świata juniorów. Indywidualnie była 38., natomiast wraz z Gydą Enger, Jenny Synnøve Hagemoen i Maren Lundby zajęła 4. miejsce w konkursie drużynowym.

W sezonie 2012/2013 uplasowała się na siedemnastym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego kobiet. W pierwszym konkursie, w Oberwiesenthal, nie brała udziału, a w kolejnych trzech – w Örnsköldsvik zajmowała odpowiednio – 14., 13. i 13. miejsce.

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
25. 20 lutego 2015 Szwecja Falun Lugnet K-90 HS-100 ind. 81,5 m 83,5 m 192,0 pkt 44,9 pkt Carina Vogt
3.
26 lutego 2019 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 druż.[a] 97,5 m 97,0 m 876,9 pkt (223,1 pkt) 22,0 pkt Niemcy
9. 27 lutego 2019 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 ind. 102,0 m 99,5 m 230,6 pkt 29,0 pkt Maren Lundby
3.
2 marca 2019 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze K-99 HS-109 druż. miesz[b]. 97,5 m 102,5 m 938,4 pkt (221,5 pkt) 73,8 pkt Niemcy

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
38. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 ind. 67,5 m - 58,0 pkt 210,0 pkt Sara Takanashi
4. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec Ještěd K-90 HS-100 druż.[c] 72,0 m 70,0 m 759,5 pkt (129,5 pkt) 249,5 pkt Słowenia
11. 28 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Trampolino Dal Ben K-95 HS-106 ind. 88,0 m 88,5 m 202,0 pkt 60,9 pkt Sara Takanashi
5. 5 lutego 2015 Kazachstan Ałmaty Gornyj Gigant K-95 HS-106 ind. 93,0 m 91,0 m 212,2 pkt 15,3 pkt Sofja Tichonowa
16. 23 lutego 2016 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 ind. 73,5 m 81,0 m 154,8 pkt 54,2 pkt Chiara Hölzl
4. 24 lutego 2016 Rumunia Râșnov Trambulina Valea Cărbunării K-90 HS-100 druż. miesz[d]. 83,5 m 87,0 m 828,2 pkt (193,0 pkt) 54,6 pkt Słowenia
21. 1 lutego 2017 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps K-90 HS-100 ind. 78,0 m 85,5 m 183,5 pkt 56,3 pkt Manuela Malsiner
4. 3 lutego 2017 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps K-90 HS-100 druż.[e] 76,5 m 78,0 m 644,3 pkt (158,6 pkt) 127,8 pkt Niemcy
4. 5 lutego 2017 Stany Zjednoczone Park City Utah Olympic Park Jumps K-90 HS-100 druż. miesz[f]. 78,5 m 82,0 m 837,2 pkt (187,0 pkt) 88,1 pkt Słowenia
3.
2 lutego 2018 Kandersteg Nordic Arena K-96 HS-106 ind. 97,0 m 93,0 m 231,7 pkt 30,9 pkt Nika Križnar
5. 3 lutego 2018 Kandersteg Nordic Arena K-96 HS-106 druż.[g] 94,0 m 90,5 m 554,4 pkt (189,2 pkt) 178,7 pkt Słowenia
1.
4 lutego 2018 Kandersteg Nordic Arena K-96 HS-106 druż. miesz[f]. 95,0 m 95,5 m 869,3 pkt (210,3 pkt)

Igrzyska olimpijskie młodzieży

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Konkurs Skok 1 Skok 2 Nota Strata Zwycięzca
6. 16 lutego 2016 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-90 HS-100 ind. 84,0 m 86,5 m 192,4 pkt 56,9 pkt Ema Klinec
6. 18 lutego 2016 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-90 HS-100 druż. miesz[h]. 81,5 m 80,0 m 609,9 pkt (173,1 pkt) 99,6 pkt Słowenia
2.
19 lutego 2016 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken K-90 HS-100 sztafeta miesz[i]. ? 337,8 pkt (?) +21,1 s Rosja

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2013/2014 56.[2]
2014/2015 nieklasyfikowana[3]
2015/2016 48.[4]
2016/2017 58.[5]
2017/2018 17.[6]
2018/2019 7.[7]
2019/2020 17.[8]
2020/2021 21.[9]

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja Strata Zwyciężczyni
1. 20 stycznia 2019 Japonia Zaō Yamagata K-95 HS-102 91,0 m 95,0 m 197,4 pkt 2. 1,3 pkt Maren Lundby
2. 16 marca 2019 Rosja Niżny Tagił Aist K-90 HS-100 89,0 m 91,5 m 233,9 pkt 3. 18,7 pkt Juliane Seyfarth

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2020/2021

Sezon 2013/2014
punkty
34 38 40 - - - - - - - - - - 25 31 - 27 - 10
Sezon 2014/2015
punkty
q - - - q q - - - - - - 32 0
Sezon 2015/2016
punkty
34 - - - - - - - - 23 31 35 - - - - - 8
Sezon 2016/2017
punkty
q q - - - - - - - - - - - - 34 35 - - 27 4
Sezon 2017/2018
punkty
28 23 21 27 16 15 15 19 21 24 12 11 7 7 16 234
Sezon 2018/2019
punkty
10 11 12 26 9 9 7 7 2 6 10 7 9 10 15 10 14 9 9 10 3 9 10 17 717
Sezon 2019/2020
punkty
12 17 19 17 28 9 23 23 12 18 20 13 23 20 13 12 237
Sezon 2020/2021
punkty
11 13 27 19 21 - 11 14 17 18 21 29 17 165
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja  q  – zawodniczka nie zakwalifikowała się  -  – zawodniczka nie wystartowała

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2018 9.[10]

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

stan po zakończeniu LGP 2020

2018
punkty
- 8 6 12 5 139
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodniczka nie zakwalifikowała się
 -  – zawodniczka nie wystartowała

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011/2012 nieklasyfikowana[11]
2012/2013 17.[12]
2013/2014 4.[13]
2014/2015 27.[14]
2015/2016 3.[15]
2016/2017 21.[16]

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

Nr Dzień Rok Miejscowość Skocznia Punkt K HS Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja Strata Zwyciężczyni
1. 14 grudnia 2013 Norwegia Notodden Tveitanbakken K-90 HS-100 89,0 m 91,0 m 223,5 pkt 3. 25,0 pkt Anette Sagen
2. 15 lutego 2014 Finlandia Lahti Salpausselkä K-90 HS-97 90,5 m 92,0 m 217,5 pkt 3. 24,0 pkt Juliane Seyfarth
3. 11 grudnia 2015 Norwegia Notodden Tveitanbakken K-90 HS-98 91,0 m 88,5 m 217,0 pkt 3. 12,0 pkt Sabrina Windmüller

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu sezonu 2020/2021

Sezon 2011/2012
punkty
- - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
punkty
- 14 13 13 58
Sezon 2013/2014
punkty
6 3 3 4 - - 210
Sezon 2014/2015
punkty
11 19 - - 36
Sezon 2015/2016
punkty
3 4 110
Sezon 2016/2017
punkty
23 21 18
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 -  – dyskwalifikacja
 -  – zawodniczka nie wystartowała

Letni Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2013 10.[17]
2014 15.[18]
2015 42.[19]
2016 33.[20]
2017 11.[21]

Miejsca w poszczególnych konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu sezonu letniego 2020

2013
punkty
10 11 50
2014
punkty
12 20 33
2015
punkty
- - - 19 12
2016
punkty
- - 17 14
2017
punkty
8 15 12 14 88
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  – dyskwalifikacja
 -  − zawodniczka nie wystartowała

Uwagi

  1. Skład zespołu: Anna Odine Strøm, Ingebjørg Saglien Bråten, Silje Opseth, Maren Lundby
  2. Skład zespołu: Anna Odine Strøm, Robert Johansson, Maren Lundby, Andreas Stjernen
  3. Skład zespołu: Gyda Enger, Anna Odine Strøm, Jenny Synnøve Hagemoen, Maren Lundby
  4. Skład zespołu: Anna Odine Strøm, Halvor Egner Granerud, Silje Opseth, Marius Lindvik
  5. Skład zespołu: Tonje Bakke, Silje Opseth, Thea Sofie Kleven, Anna Odine Strøm.
  6. a b Skład zespołu: Silje Opseth, Marius Lindvik, Anna Odine Strøm, Fredrik Villumstad
  7. Skład zespołu: Ingebjørg Saglien Bråten, Eirin Maria Kvandal Silje Opseth, Anna Odine Strøm
  8. Skład zespołu: Anna Odine Strøm, Einar Lurås Oftebro, Marius Lindvik
  9. Skład zespołu: Anna Odine Strøm, Marius Lindvik, Einar Lurås Oftebro, Martine Engebretsen, Vebjørn Hegdal

Przypisy

  1. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies 7th Continental Cup Competition Liberec (CZE) (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2013-03-16].
  2. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2013/2014 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2014-03-22. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  3. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2014/2015 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2015-03-13. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  4. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2015/2016 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2016-02-28. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  5. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2016/2017 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2017-03-12. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  6. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2017/2018 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2018-03-25. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  7. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2018/2019 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2019-03-24. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  8. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2019/2020 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2020-03-10. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  9. FIS World Cup Ski Jumping Ladies - 2020/2021 - World Cup Standings (ang.). fis-ski.com, 2021-03-28. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-04)].
  10. FIS Ski Jumping Grand Prix Ladies - 2018 - Grand Prix Standing (ang.). fis-ski.com, 2018-10-03. [dostęp 2021-04-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  11. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2011/2012 (ang.). fis-ski.com, 2012-02-18. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  12. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2012/2013 (ang.). fis-ski.com, 2013-03-10. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  13. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2013/2014 (ang.). fis-ski.com, 2014-03-02. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  14. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2014/2015 (ang.). fis-ski.com, 2015-01-18. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  15. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2015/2016 (ang.). fis-ski.com, 2015-12-12. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  16. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2016/2017 (ang.). fis-ski.com, 2016-12-17. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  17. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2013 (ang.). fis-ski.com, 2013-09-15. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  18. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2014 (ang.). fis-ski.com, 2014-09-28. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-01-10)].
  19. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2015 (ang.). fis-ski.com, 2015-09-20. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  20. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2016 (ang.). fis-ski.com, 2016-09-10. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2021-04-05)].
  21. FIS Continental Cup Ski Jumping Ladies - Cup Standings 2017 (ang.). fis-ski.com, 2017-09-16. [dostęp 2021-04-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-01)].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Anna Odine Strøm
Listen to this article