Anouk Faivre-Picon - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Anouk Faivre-Picon.

Anouk Faivre-Picon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Anouk Faivre-Picon
Data i miejsce urodzenia 18 lutego 1986
Pontarlier, Francja
Klub Defense Emhm Pontarlier
Debiut w PŚ 16 lutego 2008, Liberec
(60. miejsce – 7,6 km)
Pierwsze punkty w PŚ 22 marca 2009, Falun
(26. miejsce – 25 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Francja
Uniwersjada
brąz Harbin 2009 Sztafeta
brąz Erzurum 2011 Sztafeta

Anouk Faivre-Picon (ur. 18 lutego 1986 w Pontarlier) – francuska biegaczka narciarska.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Anouk Faivre-Picon pojawiła się 6 marca 2004 roku podczas zawodów juniorskich w Abtenau, gdzie zajęła 31. miejsce w biegu na 5 km techniką dowolną. W 2006 roku wystąpiła na mistrzostwach świata juniorów w Kranju, jednak plasowała się w trzeciej dziesiątce. Na rozgrywanych dwa lata później mistrzostwach świata młodzieżowców w Malles Venosta była między innymi czwarta na dystansie 15 km stylem dowolnym, przegrywając walkę o brąz z Amerykanką Elizabeth Stephen. Na mistrzostwach świata młodzieżowców w Praz de Lys – Sommand w 2009 roku Faivre-Picon była piąta w biegu na 10 km techniką dowolną. W Pucharze Świata zadebiutowała 16 lutego 2008 roku w Libercu, zajmując 60. miejsce w biegu na 7,6 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczyła dwa lata później – 21 marca 2010 roku w Falun zajęła 26. miejsce w zawodach Finału PŚ. W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadła w sezonie 2011/2012, który ukończyła na 51. pozycji. W 2013 roku wystąpiła na mistrzostwach świata w Val di Fiemme, zajmując między innymi szóste miejsce w sztafecie i osiemnaste w biegu na 10 km stylem dowolnym. Brała udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi. Startuje także w zawodach FIS Marathon Cup, w których trzykrotnie stawała na podium, przy czym 11 marca 2012 roku i 8 marca 2015 roku zwyciężała w szwajcarskim Engadin Skimarathon. W klasyfikacji końcowej sezonu 2011/2012 zajęła jedenastą pozycję.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
38. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 min +3:10,8 min Norwegia Marit Bjørgen
4. 15 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana bieg sztafetowy 4×5 km[1] 53:02,7 min +45,0 s  Szwecja
17. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +2:24,4 min Norwegia Marit Bjørgen
13. 10 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km bieg łączony 40:44,9 min +1:18,9 min Szwecja Charlotte Kalla
35. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +2:42,3 min Norwegia Ragnhild Haga
12. 17 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang bieg sztafetowy 4×5 km[2] 51:24,3 min +4:25,9 min  Norwegia

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
46. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 39:04,4 min +4:38,2 min Norwegia Marit Bjørgen
18. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 25:23,4 min +1:22,9 min Norwegia Therese Johaug
6. 28 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme bieg sztafetowy 4×5 km[3] 1:00:36,5 h +1:12,4 min  Norwegia
26. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km bieg łączony 40:57,6 min +3:43,2 min Norwegia Therese Johaug
5. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +55,2 s Szwecja Charlotte Kalla
8. 26 lutego 2015 Szwecja Falun bieg sztafetowy 4×5 km[1] 49:04,7 min +3:08,1 min  Norwegia
20. 23 lutego 2019 Austria Seefeld 15 km bieg łączony 36:54,5 min +2:57,5 min Norwegia Therese Johaug
8. 28 lutego 2019 Austria Seefeld bieg sztafetowy 4×5 km[4] 55:21,0 min +4:00,9 min  Szwecja
26. 2 marca 2019 Austria Seefeld 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:14:26,2 h +7:21,5 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
29. 1 lutego 2006 Słowenia Kranj 5 km stylem klasycznym 13:57,9 min +1:21,7 min Norwegia Astrid Jacobsen
24. 3 lutego 2006 Słowenia Kranj 10 km łączony 29:12,2 min +1:51,8 min Szwecja Charlotte Kalla
6. 5 lutego 2006 Słowenia Kranj Sztafeta 4x3,3 km[5] 34:59,0 min +1:02,5 min  Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
14. 26 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem klasycznym 29:41,6 min +1:19,2 min Rosja Olga Tiagaj
4. 26 stycznia 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem klasycznym 29:41,6 min +23,0 s Rosja Olga Tiagaj
5. 29 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km stylem dowolny 28:39,1 min +1:12,4 min Polska Sylwia Jaśkowiec
22. 31 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 15 km łączony 49:09,2 min +2:32,1 min Polska Sylwia Jaśkowiec

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
57. 14 stycznia 2005 Austria Seefeld Sprint stylem dowolnym Słowenia Vesna Fabjan
41. 16 stycznia 2005 Austria Seefeld 5 km stylem dowolnym 12:56,2 min +1:23.0 min Kazachstan Swietłana Małachowa-Szyszkina
6. 20 lutego 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin 5 km stylem dowolnym 15:07.0 min +19.5 s Rosja Walentina Nowikowa
11. 23 lutego 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin 10 km – bieg łączony 30:43.8 min +1:32.8 min Rosja Walentina Nowikowa
3.
25 lutego 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin Sztafeta 3×5 km[6] 43:33.7 min +1:24.4 min Rosja Rosja
9. 27 lutego 2009 Chińska Republika Ludowa Harbin 15 km stylem klasycznym 48:02.3 min +1:31.3 min Rosja Marina Czernousowa
8. 28 stycznia 2011 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:45.7 min +43.7 min Rosja Alija Iksanowa
DNS. 31 stycznia 2011 Turcja Erzurum 10 km – bieg łączony 31:11.6 min nie wystartowała Słowacja Alena Procházková
3.
2 lutego 2011 Turcja Erzurum Sztafeta 3×5 km[7] 41:51.6 min +1:21.2 min Rosja Rosja
4. 3 lutego 2011 Turcja Erzurum Sztafeta mieszana[8] 15:08,1 min +19,3 s Słowacja Słowacja
6. 5 lutego 2011 Turcja Erzurum 15 km stylem dowolnym 43:33.2 min +30.5 s Słowacja Alena Procházková

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowana
2008/2009 119.
2009/2010 93.
2010/2011 niesklasyfikowana
2011/2012 51.
2012/2013 68.
2013/2014 44.
2014/2015 81.
2015/2016 60.
2017/2018 74.
2018/2019 49.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2007/2008
TdS
punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 60 - - - - - - 43 46 0
Sezon 2008/2009
TdS
FPŚ punkty
- - - DNF - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 65 49 44 26 40 5
Sezon 2009/2010
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - 59 - - - - - - - - - - - - - - - - - - 47 30 23 26 19
Sezon 2010/2011
RT
TdS
FPŚ punkty
45 80 59 35 41 53 49 53 40 41 55 55 - - - - - - - - - - - - - 41 - - - - - 0
Sezon 2011/2012
RT
TdS
FPŚ punkty
31 66 42 49 52 - 8 - 35 - 20 28 50 23 36 46 25 36 14 22 - - - - 37 46 46 - - 44 - - - 50 20 39 39 125
Sezon 2012/2013
RT
TdS
FPŚ punkty
45 78 38 42 42 - - - - 49 53 40 33 47 49 25 33 - 34 - - - 18 - - - 13 - - - - 50
Sezon 2013/2014
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - 14 - - 22 48 49 39 28 35 12 23 - - - - - - 15 - - 42 18 20 135
Sezon 2014/2015
LT
TdS
punkty
- - 65 52 61 56 - - 32 - - - - - - - - - - 15 40 22 - 28 - - - 18 41
Sezon 2015/2016
RT
TdS
STK punkty
- - - - 42 29 - - - 53 29 33 30 42 23 27 30 29 - 20 - - - 33 19 - 20 - - - - - - - - - 60
Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - 22 40 34 50 29 23 25 - - - - - - - 20 - - - 27 - - - - 40
Sezon 2018/2019
LT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - - 13 64 42 45 19 25 11 19 18 - - - 27 - - 25 - - - - - - - - 136
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

FIS Worldloppet Cup (FIS Marathon Cup)

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca na podium

Nr Dzień Rok Zawody Konkurencja Czas biegu Strata Miejsce Zwyciężczyni
1. 11 marca 2012 Szwajcaria Engadin Skimarathon 42 km stylem dowolnym 1:36:28,4 h - 1. -
2. 10 marca 2013 Szwajcaria Engadin Skimarathon 42 km stylem dowolnym 1:29:52,3 h +2:32,0 min 3. Finlandia Riitta-Liisa Roponen
3. 8 marca 2015 Szwajcaria Engadin Skimarathon 42 km stylem dowolnym 1:35:35,3 h - 1. -
4. 13 marca 2016 Szwajcaria Engadin Skimarathon 42 km stylem dowolnym 1:54:07 h - 1. -
5. 10 lutego 2019 Francja Transjurassienne 68 km stylem dowolnym bd. - 1. -
6. 6 kwietnia 2019 Rosja Ugra Ski Marathon 50 km stylem dowolnym bd. bd. 2. Szwecja Maria Gräfnings

Przypisy

  1. a b Skład drużyny: Aurore Jean, Célia Aymonier, Anouk Faivre-Picon, Coraline Hugue
  2. Skład drużyny: Aurore Jean, Anouk Faivre-Picon, Coraline Thomas Hugue, Delphine Claudel.
  3. Skład drużyny: Aurore Jean, Célia Aymonier, Anouk Faivre-Picon, Coraline Hugue
  4. Skład drużyny: Anouk Faivre-Picon, Laura Chamiot-Maitral, Delphine Claudel, Flora Dolci
  5. Skład drużyny: Laure Barthélémy, Pauline Caprini, Anouk Faivre-Picon, Solenne Roudot
  6. Skład zespołu: Aurélie Dabudyk, Anouk Faivre-Picon, Pauline Caprini
  7. Skład zespołu: Marion Buillet, Pauline Caprini, Anouk Faivre-Picon
  8. Skład zespołu: Anouk Faivre-Picon, Cyril Gaillard
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Anouk Faivre-Picon
Listen to this article