Antonija Grigorowa-Burgowa - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Antonija Grigorowa-Burgowa.

Antonija Grigorowa-Burgowa

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Antonija Grigorowa-Burgowa
Data i miejsce urodzenia 7 grudnia 1986
Warna
Wzrost 167 cm
Debiut w PŚ 2 grudnia 2007 w Ruce
(68. miejsce – 10 km)

Antonija Grigorowa-Burgowa (bułg. Антония Григорова-Бургова, ur. 7 grudnia 1986 w Warnie) – bułgarska biegaczka narciarska, w Pucharze zadebiutowała w Ruce 2 grudnia 2007 zajmując 68. miejsce.

Osiągnięcia sportowe

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
59. 15 lutego 2010 Kanada Whistler 10 km stylem dowolnym 24:58,4 min +3:29,3 min Szwecja Charlotte Kalla
61. 19 lutego 2010 Kanada Whistler 15 km bieg łączony 39:58,1 min +9:33,4 min Norwegia Marit Bjørgen
56. 8 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 15 km bieg łączony 38:33,6 min +5:54,3 min Norwegia Marit Bjørgen
60. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 2:35,5 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
50. 22 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 30 km stylem dowolnym (start masowy) 1:11:05,2 h +12:00,4 min Norwegia Marit Bjørgen
66. 13 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:03,84 min Szwecja Stina Nilsson
66. 15 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 10 km stylem dowolnym 25:00,5 min +4:32,3 min Norwegia Ragnhild Haga

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
67. 19 lutego 2009 Czechy Liberec 10 km stylem klasycznym 28:12.8 min +6:16,8 min Finlandia Aino-Kaisa Saarinen
LPD. 21 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km – bieg łączony 40:55.3 min zdublowana Polska Justyna Kowalczyk
74. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Włochy Arianna Follis
53. 28 lutego 2009 Czechy Liberec 30 km stylem dowolnym 1:16:10.6 h +14:56,3 min Polska Justyna Kowalczyk
80. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Norwegia Marit Bjørgen
56. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km – bieg łączony 41:41,8 min +6:06,7 min Norwegia Marit Bjørgen
18. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 20:24,44 min półfinał  Stany Zjednoczone
60. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 27:25,8 min +3:27,4 min Norwegia Therese Johaug
59. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym Norwegia Marit Bjørgen
58. 24 lutego 2015 Szwecja Falun 10 km stylem dowolnym 25:08,8 min +4:36,0 min Szwecja Charlotte Kalla

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurs Wynik Strata Zwyciężczyni
60. 3 lutego 2004 Norwegia Stryn 15 km stylem klasycznym 46:12,6 min +15:08,2 min Rosja Irina Artiomowa
71. 5 lutego 2004 Norwegia Stryn 5 km stylem dowolnym 13:03,7 min +2:27,0 min Rosja Irina Artiomowa
69. 7 lutego 2004 Norwegia Stryn Sprint stylem dowolnym Norwegia Astrid Øvstedal
55. 21 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 10 km bieg łączony 29:24,9 min +3:56,2 min Norwegia Marte Elden
66. 23 marca 2005 Finlandia Rovaniemi Sprint stylem klasycznym Norwegia Kari Vikhagen Gjeitnes
63. 25 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 5 km stylem dowolnym 14:24,8 min +2:26,7 min Rosja Natalja Iljina
67. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Astrid Jacobsen
72. 1 lutego 2006 Słowenia Kranj 5 km stylem klasycznym 13:57,9 min +2:45,1 min Norwegia Astrid Jacobsen
64. 3 lutego 2006 Słowenia Kranj 10 km bieg łączony 29:12,2 min +4:22,6 min Szwecja Charlotte Kalla

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
39. 13 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym Słowacja Alena Procházková
38. 15 marca 2007 Włochy Tarvisio 10 km stylem dowolnym 24:28,1 min +2:23,0 min Szwajcaria Silvana Bucher
39. 17 marca 2007 Włochy Tarvisio 15 km bieg łączony 41:53,8 min +4:15,3 min Rosja Julija Czekalowa
40. 24 lutego 2008 Włochy Malles Venosta Sprint stylem klasycznym Słowenia Vesna Fabjan
41. 26 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 10 km stylem klasycznym 29:41,6 min +3:18,4 min Rosja Olga Tiagaj
10. 28 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 15 km stylem dowolnym 37:03,4 min +3:37,9 min Rosja Olga Tiagaj
19. 29 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km stylem dowolnym 28:39,1 min +2:36,9 min Polska Sylwia Jaśkowiec
29. 31 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 15 km bieg łączony 49:09,2 min +3:59,4 min Polska Sylwia Jaśkowiec
42. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Norwegia Karianne Bjellånes

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
20. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km bieg łączony 29:34,7 min +55,2 s Kazachstan Tatiana Ossipowa
12. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[b] 17:55,40 min półfinał  Rosja II
15. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27,1 min +22,7 s Ukraina Kateryna Hryhorenko
Norwegia Astrid Øyre Slind

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowana
2008/2009 niesklasyfikowana
2009/2010 niesklasyfikowana
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana
2017/2018 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2017/2018

Sezon 2007/2008
TdS
punkty
- - - 68 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
TdS
punkty
76 - 77 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
TdS
punkty
80 - 80 - 76 - - - - - - - - - - - - - - - - 59 DSQ - - - - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
TdS
punkty
71 90 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
TdS
punkty
74 92 83 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
TdS
punkty
104 102 61 83 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - 76 70 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
– zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski FPŚ – Finał Pucharu Świata RT – Ruka Triple

Uwagi

  1. Skład zespołu: Antonija Grigorowa-Burgowa, Teodora Małczewa
  2. Skład drużyny: Weselin Cinzow, Antonija Grigorowa-Burgowa

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Antonija Grigorowa-Burgowa
Listen to this article