Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984.

Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Argentyna
Kod MKOl ARG
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1984
Los Angeles
Chorąży Ricardo Ibarra
Liczba zawodników 82 w 14 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Argentynę na XXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles reprezentowało 82 sportowców w 14 dyscyplinach. Był to 16 start Argentyńczyków na letnich igrzyskach olimpijskich.

Skład reprezentacji

Boks

Mężczyźni

  • Rubén Carballo
    • waga musza - 17. miejsce
  • Daniel Domínguez
    • waga półśrednia - 32. miejsce
  • Gustavo Ollo
    • waga lekkośrednia - 9. miejsce
  • Hugo Corti
    • waga średnia - 9. miejsce
  • Roberto Oviedo
    • waga półciężka - 9. miejsce

Judo

Mężczyźni

  • Jorge di Noco
    • kategoria do 60 kg - 12. miejsce
  • Fabián Lannutti
    • kategoria do 95 kg - 18. miejsce
  • Ricardo Andersen
    • kategoria + 95 kg - 11. miejsce

Jeździectwo

Mężczyźni

  • Justo Albarracín
    • skoki indywidualnie - 40. miejsce
    • skoki drużynowo - 15. miejsce
  • Eduardo Zone
    • skoki indywidualnie - 46. miejsce
    • skoki drużynowo - 15. miejsce
  • Martín Mallo
    • skoki indywidualnie - nie ukończył
    • skoki drużynowo - 15. miejsce
  • Adrián Melosi
    • skoki drużynowo - 15. miejsce

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Atilio Vásquez
    • K-1 500 m - 15. miejsce
    • K-1 1000 m - 14. miejsce

Kolarstwo

Mężczyźni

  • Luis Biera
    • kolarstwo szosowe - wyścig ze startu wspólnego - nie ukończył
  • Marcelo Alexandre
    • kolarstwo torowe - sprint - 6. miejsce
    • kolarstwo torowe - 1000 m na czas - 7. miejsce
  • Claudio Iannone
    • kolarstwo torowe - sprint - 11. miejsce
  • Gabriel Curuchet
    • kolarstwo torowe - 4000 m na dochodzenie indywidualnie - 13. miejsce
    • kolarstwo torowe - 4000 m na dochodzenie drużynowo- 9. miejsce
  • Pedro Caino
    • kolarstwo torowe - 4000 m na dochodzenie indywidualnie - nie ukończył
    • kolarstwo torowe - 4000 m na dochodzenie drużynowo- 9. miejsce
  • Juan Esteban Curuchet
    • kolarstwo torowe - 4000 m na dochodzenie drużynowo- 9. miejsce
    • kolarstwo torowe - jazda na punkty - 5. miejsce
  • Eduardo Trillini
    • kolarstwo torowe - 4000 m na dochodzenie drużynowo- 9. miejsce
  • Juan Carlos Haedo
    • kolarstwo torowe - jazda na punkty - 20. miejsce

Lekkoatletka

Mężczyźni

  • Omar Ortega
    • bieg na 1500 m - 59. miejsce
  • Julio Gómez
    • bieg na 5000 m - 41. miejsce
    • bieg na 10000 m - 36. miejsce
  • Rubén Aguiar
    • maraton - 59. miejsce
  • Pedro Cáceres
    • bieg na 3000 m z przeszkodami - 28. miejsce

Kobiety

  • Liliana Góngora
    • bieg na 1500 m - 18. miejsce
    • bieg na 3000 m - 26. miejsce
  • Beatriz Capotosto
    • bieg na 100 m przez płotki - 17. miejsce
  • Liliana Arigoni
    • skok wzwyż - 24. miejsce

Piłka siatkowa

Mężczyźni

- zajęli 6. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Fabián Ferrari
    • 100 m stylem dowolnym - 38. miejsce
    • 200 m stylem dowolnym - 43. miejsce
  • Alejandro Lecot
    • 400 m stylem dowolnym - 26. miejsce
    • 1500 m stylem dowolnym - 20. miejsce
  • Julio César Falón
    • 100 m stylem klasycznym - 34. miejsce
    • 200 m stylem klasycznym - 34. miejsce
  • Luis Juncos
    • 100 m stylem motylkowym - 31. miejsce
    • 200 m stylem motylkowym - 29. miejsce

Kobiety

  • Virginia Sachero
    • 100 m stylem dowolnym - 27. miejsce
    • 200 m stylem dowolnym - 27. miejsce
  • Alicia María Boscatto
    • 100 m stylem klasycznym - 21. miejsce
    • 200 m stylem klasycznym - 13. miejsce

Skoki do wody

Kobiety

  • Verónica Ribot
    • trampolina 3 m indywidualnie - 12. miejsce
    • wieża 10 m indywidualnie - 15. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Daniel Felizia
    • pistolet szybkostrzelny 25 m - 28. miejsce
  • Leopoldo Fossati
    • pistolet szybkostrzelny 25 m - 32. miejsce
  • Ernesto Alais
    • pistolet dowolny 50 m - 20. miejsce
  • Walter Bauza
    • pistolet dowolny 50 m - 20. miejsce
  • Ricardo Rusticucci
    • karabin pneumatyczny 10 m - 20. miejsce
    • karabin dowolny 50 m - 34 m
    • karabin dowolny leżąc 50 m - 30. miejsce
    • Firmo Roberti
    • skeet - 13. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Sergio Luchetti
    • floret indywidualnie - 34. miejsce
    • floret drużynowo - 10. miejsce
    • szpada indywidualnie - 46. miejsce
    • szpada drużynowo - 13. miejsce
  • Sergio Turiace
    • floret indywidualnie - 38. miejsce
    • floret drużynowo - 10. miejsce
  • Csaba Gaspar
    • floret drużynowo - 10. miejsce
    • szpada indywidualnie - 58. miejsce
    • szpada drużynowo - 13. miejsce
  • Marcelo Magnasco
    • floret drużynowo - 10. miejsce
    • szpada indywidualnie - 51. miejsce
    • szpada drużynowo - 13. miejsce
  • Atilio Tass
    • szabla indywidualnie - 25. miejsce
  • José María Casanovas
    • szabla indywidualnie - 33. miejsce

Kobiety

  • María Alicia Sinigaglia
    • floret indywidualnie - 33. miejsce
    • floret drużynowo - 10. miejsce
  • Silvana Giancola
    • floret indywidualnie - 35. miejsce
    • floret drużynowo - 10. miejsce
  • Sandra Giancola
    • floret indywidualnie - 41. miejsce
    • floret drużynowo - 10. miejsce
  • Constanza Oriani
    • floret drużynowo - 10. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Ricardo Ibarra
    • jedynka mężczyzn - 5. miejsce
  • Rubén D'Andrilli
    • dwójka bez sternika - 10. miejsce
  • Claudio Guindon
    • dwójka bez sternika - 10. miejsce
  • Federico Lungwitz
    • czwórka podwójna - 10. miejsce
  • Oscar Bonini
    • czwórka podwójna - 10. miejsce
  • Omar Ferrari
    • czwórka podwójna - 10. miejsce
  • Gustavo Calderón
    • czwórka podwójna - 10. miejsce

Zapasy

Mężczyźni

  • Daniel Navarrete
    • styl klasyczny do 62 kg - nie ukończył
    • styl wolny do 62 kg - nie ukończył
  • Boris Goldstein
    • styl klasyczny do 68 kg - nie ukończył
    • styl wolny do 68 kg - nie ukończył
  • Oscar Strático
    • styl klasyczny do 74 kg - nie ukończył
    • styl wolny do 74 kg - nie ukończył

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Jorge García
    • windsurfing - 17. miejsce
  • Carlos Irigoyen
    • mixed two person dinghy - 10. miejsce
  • Martín Ferrari
    • tornado - 15. miejsce
  • Sergio Sinistri
    • tornado - 15. miejsce
  • Alberto Llorens
    • klasa dragon - 13. miejsce
  • Carlos Sanguinetti
    • klasa dragon - 13. miejsce
  • Pedro Ferrero
    • klasa dragon - 13. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Argentyna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1984
Listen to this article