Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1932
Los Angeles
Chorąży Boy Charlton
Liczba zawodników 12 w 16 konkurencjach w 5 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
3
Srebro
1
Brąz
1
Razem
5

Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932 reprezentowało 13 zawodników, 9 mężczyzn i 4 kobiety.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Dunc Gray Kolarstwo 1 km na czas 1:13,0[1] 1 sierpnia
Złoto
Clare Dennis Pływanie 200 m stylem klasycznym 3:06,3 [2] 9 sierpnia
Złoto
Bobby Pearce Wioślarstwo jedynka mężczyzn 7:44,4[3] 13 sierpnia
Srebro
Bonnie Mealing Pływanie 100 m stylem grzbietowym 1:21,3[2] 11 sierpnia
Brąz
Eddie Scarf Zapasy waga półciężka W rundzie finałowej przegrał z reprezentantem USA Peterem Mehringerem oraz z reprezentantem Szwecji Thurem Sjöstedtem[4] 3 sierpnia

Skład reprezentacji

Kolarstwo

Kolarstwo torowe

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
Dunc Gray sprint Włochy Pellizzari
Stany Zjednoczone Thomas
1. Q Dania Gervin 1. Q Francja Chaillot 2. BMF Włochy Pellizzari 2. 4.
Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
Dunc Gray 1 km na czas 1:13,0

Lekkoatletyka

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
George Golding 400 m 49,0 2. Q 48,6 3. Q 48,0 3. Q 48,8 6.
400 m przez płotki 55,2 3. Q 53,1 4. NQ
Bill Barwick 1500 m 4:03,5 7. NQ
Alex Hillhouse 5000 m 15:14,0 6. Q 15:15,0 10.

Kobiety

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Eileen Wearne 100 m 12,5 4. NQ

Pływanie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Noel Ryan 100 m dowolnym 1:02,9 4. NQ
400 m dowolnym 5:01,9 1. Q 4:58,7 5. NQ
Boy Charlton 4:59,8 1. Q 5:02,1 3. 4:58,6 6.
1500 m dowolnym 20:09,5 =2. Q 19:53,1 4. NQ
Noel Ryan 20:12,6 2. Q 19:52,5 3. Q 19:45,1 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Frances Bult 100 m dowolnym 1:11,4 3. Q 1:10,2 2. Q 1:09,9 5.
400 m dowolnym 6:03,0 3. NQ
Bonnie Mealing 100 m grzbietowym 1:21,6 2. Q 1:21,3
Clare Dennis 200 m klasycznym 3:08,2 1. Q 3:06,3

Wioślarstwo

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repasaż Finał Pozycja
Czas M. Czas M. Czas M.
Bobby Pearce jedynka 7:27,0 1. Q 7:44,4 1.

Zapasy

Styl wolny

Konkurencja Zawodnik Runda 1 Runda 2 Runda finałowa Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Eddie Scarf waga półciężka Kanada Madison
W
Szwecja Sjöstedt
P
Stany Zjednoczone Mehringer
P

Przypisy

  1. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 527. ISBN 978-83-7510-279-6.
  2. a b David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 573. ISBN 978-83-7510-279-6.
  3. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 552. ISBN 978-83-7510-279-6.
  4. David Miller: Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Pekinu 1894 - 2008. Poznań: Dom Wydawniczy „Rebis”, 2008, s. 587. ISBN 978-83-7510-279-6.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1932
Listen to this article