Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996
Atlanta
Chorąży Andrew Hoy
Liczba zawodników 417 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
9
Srebro
9
Brąz
23
Razem
41

Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 reprezentowało 417 zawodników, 250 mężczyzn i 167 kobiety.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Konkurencja
hokej na trawie
Złoto
Maitland, CloverClover Maitland
Roche, DannyDanny Roche
Tooth, LianeLiane Tooth
Annan, AlysonAlyson Annan
Haslam, JulietJuliet Haslam
Dobson, LouiseLouise Dobson
Powell-Carruthers, LisaLisa Powell-Carruthers
Marsden, KarenKaren Marsden
Starre, KateKate Starre
Farrell-Garard, RenitaRenita Farrell-Garard
Pereira, JackieJackie Pereira
Peris-Kneebone, NovaNova Peris-Kneebone
Hawkes, RechelleRechelle Hawkes
Powell, TrinyTriny Powell
Andrews, ShelleyShelley Andrews
turniej kobiet
Brąz
Hager, MarkMark Hager
Davies, StephenStephen Davies
Choppy, BaedenBaeden Choppy
Elmer, LachlanLachlan Elmer
Carruthers, StuartStuart Carruthers
Smith, GrantGrant Smith
Diletti, DamonDamon Diletti
Dreher, LachlanLachlan Dreher
Garard, BrendanBrendan Garard
Gaudoin, PaulPaul Gaudoin
Lewis, PaulPaul Lewis
Smith, MatthewMatthew Smith
Stacy, JayJay Stacy
Sproule, DanielDaniel Sproule
Wark, KenKen Wark
York, MichaelMichael York
turniej mężczyzn
jeździectwo
Złoto
Dutton, PhillipPhillip Dutton
Schaeffer, WendyWendy Schaeffer
Hoy, AndrewAndrew Hoy
Rolton, GillianGillian Rolton
WKKW drużynowo
kajakarstwo
Brąz
Robinson, ClintClint Robinson K1 1000 m mężczyzn
Brąz
Trim, AndrewAndrew Trim
Collins, DanielDaniel Collins
K2 500 m mężczyzn
Brąz
Wood, AnnaAnna Wood
Borchert, KatrinKatrin Borchert
K2 2500 m kobiet
kolarstwo
Srebro
Ferris, MichelleMichelle Ferris kolarstwo torowe - sprint kobiet
Brąz
Tyler-Sharman, LucyLucy Tyler-Sharman kolarstwo torowe - wyścig na punkty kobiet
Brąz
McGee, BradleyBradley McGee kolarstwo torowe - wyścig na 4 km na dochodzenie mężczyzn
Brąz
O’Grady, StuartStuart O’Grady kolarstwo torowe - wyścig na punkty mężczyzn
Brąz
Aitken, BrettBrett Aitken
O’Grady, StuartStuart O’Grady
O’Shannessey, TimothyTimothy O’Shannessey
Woods, DeanDean Woods
kolarstwo torowe - wyścig na 4 km drużynowo na dochodzenie mężczyzn
Koszykówka
Brąz
Maher, RobynRobyn Maher
Cook, AllisonAllison Cook
Brondello, SandySandy Brondello
Timms, MicheleMichele Timms
Sandie, ShelleyShelley Sandie
Fallon, TrishaTrisha Fallon
Chandler, MichelleMichelle Chandler
Robinson, FionaFiona Robinson
Boyd, CarlaCarla Boyd
Whittle, JennyJenny Whittle
Sporn, RachaelRachael Sporn
Brogan, MichelleMichelle Brogan
turniej kobiet
lekkoatletyka
Srebro
Freeman, CathyCathy Freeman 400 m kobiet
Srebro
McPaul-Currey, LouiseLouise McPaul-Currey rzut oszczepem kobiet
pływanie
Złoto
Perkins, KierenKieren Perkins 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
Złoto
O’Neill, SusieSusie O’Neill 200 m stylem motylkowym kobiet
Srebro
Kowalski, DanielDaniel Kowalski 1500 m stylem dowolnym mężczyzn
Srebro
Miller, ScottScott Miller 100 m stylem motylkowym mężczyzn
Srebro
Thomas, PetriaPetria Thomas 200 m stylem motylkowym kobiet
Srebro
Stevenson, NicoleNicole Stevenson
Riley, SamanthaSamantha Riley
O’Neill, SusieSusie O’Neill
Ryan, SarahSarah Ryan
Kennedy, AngelaAngela Kennedy
Denman, HelenHelen Denman
sztafeta 4×100 m stylem zmiennym kobiet
Brąz
Rogers, PhilPhil Rogers
Miller, ScottScott Miller
Dewick, StevenSteven Dewick
Klim, MichaelMichael Klim
Haenen, TobyToby Haenen
sztafeta 4×100 m stylem zmiennym mężczyzn
Brąz
Stevenson, NicoleNicole Stevenson
Greville, JuliaJulia Greville
O’Neill, SusieSusie O’Neill
Johnson, EmmaEmma Johnson
Mackie, LisaLisa Mackie
sztafeta 4×200 m stylem dowolnym kobiet
Brąz
Kowalski, DanielDaniel Kowalski 200 m stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Kowalski, DanielDaniel Kowalski 400 m stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Goodman, ScottScott Goodman 200 m stylem motylkowym mężczyzn
Brąz
Riley, SamanthaSamantha Riley 100 m stylem klasycznym kobiet
podnoszenie ciężarów
Brąz
Botew, StefanStefan Botew +108 kg mężczyzn
siatkówka plażowa
Brąz
Cook, NatalieNatalie Cook
Pottharst, KerriKerri Pottharst
turniej kobiet
strzelectwo
Złoto
Diamond, MichaelMichael Diamond trap mężczyzn
Złoto
Mark, RussellRussell Mark podwójny trap mężczyzn
Brąz
Huddleston-Wakefield-Baynes, DeserieDeserie Huddleston-Wakefield-Baynes podwójny trap kobiet
softball
Brąz
Brown, JoanneJoanne Brown
Cooper, KimKim Cooper
Crudgington, CarolynCarolyn Crudgington
Dienelt, KerryKerry Dienelt
Edebone, PetaPeta Edebone
Harding, TanyaTanya Harding
Holliday, JenniferJennifer Holliday
Lester, JocelynJocelyn Lester
McDermid, SallySally McDermid
McRae, FrancineFrancine McRae
Petrie, HayleaHaylea Petrie
Richardson, NicoleNicole Richardson
Roche, MelanieMelanie Roche
Ward, NatalieNatalie Ward
Wilkins, BrookeBrooke Wilkins
turniej kobiet
tenis
Złoto
Woodforde, MarkMark Woodforde
Woodbridge, ToddTodd Woodbridge
debel mężczyzn
wioślarstwo
Złoto
Ginn, DrewDrew Ginn
Tomkins, JamesJames Tomkins
Green, NickNick Green
McKay, MikeMike McKay
czwórka bez sternika mężczyzn
Złoto
Still, MeganMegan Still
Slatter, KateKate Slatter
dwójka bez sternika kobiet
Srebro
Weightman, DavidDavid Weightman
Scott, RobertRobert Scott
dwójka bez sternika mężczyzn
Brąz
Edwards, AnthonyAnthony Edwards
Hick, BruceBruce Hick
dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn
Brąz
Hooker, JanuszJanusz Hooker
Free, DuncanDuncan Free
Hanson, BoBo Hanson
Snook, RonRon Snook
czwórka podwójna mężczyzn
Brąz
Joyce, RebeccaRebecca Joyce
Joyce, RebeccaRebecca Joyce
dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
Żeglarstwo
Srebro
Booth, MitchMitch Booth
Landenberger, AndrewAndrew Landenberger
klasa tornado
Brąz
Beashel, ColinColin Beashel
Giles, DavidDavid Giles
klasa star

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996
Listen to this article