Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2004
Ateny
Chorąży Colin Beashel
Liczba zawodników 470 w 33 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
17
Srebro
16
Brąz
16
Razem
49

Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 reprezentowało 470 zawodników, 268 mężczyzn i 202 kobiety.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja
Sara Carrigan
Kolarstwo
Wyścig ze startu wspólnego
Anna Meares
500 m na czas
Ryan Bayley
Keirin
Sprint
Graeme Brown, Stuart O’Grady
Wyścigi dwójek (Madison)
Graeme Brown, Brett Lancaster, Bradley McGee, Luke Roberts
4000 m drużynowo na dochodzenie
Chantelle Newbery
Skoki do wody
Platforma 10 m
Geoff Boyce, Michael Boyce, Michael Brennan, Travis Brooks, Dean Butler,
Adam Commens, Jamie Dwyer, Nathan Eglington, Troy Elder, Bevan George,
Robert Hammond, Mark Hickman, Aaron Hopkins, Mark Knowles,
Brent Livermore, Stephen Mowlam, Michael McCann, Grant Schubert,
Andrew Smith, Craig Victory, Matthew Wells, Liam de Young
Hokej na trawie
Turniej mężczyzn
Drew Ginn, James Tomkins
Wioślarstwo
Dwójka bez sternika
Suzanne Balogh
Strzelectwo
Trap
Petria Thomas
Pływanie
100 m stylem motylkowym
Jodie Henry
100 m stylem dowolnym
Grant Hackett
1500 m stylem dowolnym
Ian Thorpe
200 m stylem dowolnym
400 m stylem dowolnym
Alice Mills, Lisbeth Lenton, Petria Thomas, Jodie Henry
Sztafeta 4 × 100 m stylem dowolnym
Giaan Rooney, Leisel Jones, Petria Thomas, Jodie Henry
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym
John Steffensen, Mark Ormrod, Patrick Dwyer, Clinton Hill
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 400 m
Craig Anderson, Thomas Brice, Adrian Burnside, Gavin Fingleson,
Paul Gonzalez, Nick Kimpton, Brendan Kingman, Craig Lewis, Graeme Lloyd,
David Nilsson, Trent Oeltjen, Wayne Ough, Chris Oxspring, Brett Roneberg,
Ryan Rowland Smith, John Stephens, Phil Stockman, Brett Tamburrino,
Richard Thompson, Andrew Utting, Ben Wigmore, Glenn Williams, Jeff Williams, Rodney van Buizen
Baseball
Turniej mężczyzn
Suzy Batkovic, Trish Fallon, Lauren Jackson, Natalie Porter, Rachael Sporn,
Laura Summerton, Penny Taylor, Sandy Brondello, Kristi Harrower, Alicia Poto,
Belinda Snell, Allison Tranquilli
Koszykówka
Turniej kobiet
Nathan Baggaley
Kajakarstwo
K1 500 m
Clint Robinson, Nathan Baggaley
K2 500 m
Katie Mactier
Kolarstwo
3000 m na dochodzenie
Bradley McGee
4000 m na dochodzenie
Mathew Helm
Skoki do wody
Platforma 10 m
Glen Loftus, Anthony Edwards, Ben Cureton, Simon Burgess
Wioślarstwo
Czwórka wagi lekkiej
Sandra Allen, Marissa Carpadios, Fiona Crawford, Amanda Doman,
Peta Edebone, Tanya Harding, Natalie Hodgskin, Zara Mee, Simmone Morrow,
Tracey Mosley, Stacey Porter, Melanie Roche, Natalie Titcume, Natalie Ward,
Brooke Wilkins, Kerry Wyborn
Softball
Turniej kobiet
Brooke Hanson
Pływanie
100 m stylem klasycznym
Leisel Jones
200 m stylem klasycznym
Petria Thomas
200 m stylem motylkowym
Grant Hackett
400 m stylem dowolnym
Grant Hackett, Michael Klim, Nicholas Sprenger, Ian Thorpe
Sztafeta 4 × 200 m stylem dowolnym
Loretta Harrop
Triathlon
Indywidualnie
Tim Cuddihy
Łucznictwo
Indywidualnie
Jane Saville
Lekkoatletyka
Chód na 20 km
Nathan Deakes
Chód na 20 km
Shane Kelly
Kolarstwo
Keirin
Anna Meares
Sprint
Loudy Tourky
Skoki do wody
Platforma 10 m
Mathew Helm, Robert Newbery
Platforma 10 metrowa skoki synchroniczne
Steven Barnett, Robert Newbery
Trampolina 3 metrowa skoki synchroniczne
Irina Lashko, Chantelle Newbery
Trampolina 3 metrowa skoki synchroniczne
Stefan Szczurowski, Stuart Reside, Stuart Welch, James Stewart,
Geoffrey Stewart, Boden Hanson, Mike McKay, Stephen Stewart,
Michael Toon (sternik)
Wioślarstwo
Ósemka
Dana Faletic, Rebecca Sattin, Amber Bradley, Kerry Hore
czwórka podwójna
Adam Vella
Strzelectwo
Trap
Leisel Jones
Pływanie
100 m stylem klasycznym
Ian Thorpe
100 m stylem dowolnym
Lisbeth Lenton
50 m stylem dowolnym
Alicia Molik
Tenis ziemny
Gra pojedyncza

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004
Listen to this article