Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2008
Pekin
Chorąży James Tomkins
Liczba zawodników 433 w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
14
Srebro
15
Brąz
17
Razem
46

Australię na XXIX Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie reprezentowało 433 sportowców w 26 dyscyplinach.

Australijczycy wzięli dotychczas udział we wszystkich letnich igrzyskach olimpijskich (w tym dwa razy jako Australazja).

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Stephanie Rice
Pływanie
400 m stylem zmiennym kobiet
Złoto
Libby Trickett
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet
Złoto
Leisel Jones
Pływanie
100 m stylem klasycznym kobiet
Złoto
Stephanie Rice
Pływanie
200 m stylem zmiennym kobiet
Złoto
Stephanie Rice
Bronte Barratt
Kylie Palmer
Linda MacKenzie
Felicity Galvez (eliminacje)
Angie Bainbridge (eliminacje)
Melanie Schlanger (eliminacje)
Lara Davenport (eliminacje)
Pływanie
sztafeta 4x200 m stylem dowolnym kobiet
Złoto
Drew Ginn
Duncan Free
Wioślarstwo
dwójka bez sternika mężczyzn
Złoto
Scott Brennan
David Crawshay
Wioślarstwo
dwójka podwójna mężczyzn
Złoto
Emily Seebohm
Leisel Jones
Jessicah Schipper
Libby Trickett
Tarnee White (eliminacje)
Felicity Galvez (eliminacje)
Shayne Reese (eliminacje)
Pływanie
sztafeta 4x100 m stylem zmiennym kobiet
Złoto
Emma Snowsill
Triathlon
kobiet
Złoto
Nathan Wilmot
Malcolm Page
Żeglarstwo
klasa 470 mężczyzn
Złoto
Tessa Parkinson
Elise Rechichi
Żeglarstwo
klasa 470 kobiet
Złoto
Steven Hooker
Lekkoatletyka
skok o tyczce mężczyzn
Złoto
Ken Wallace
Kajakarstwo
K-1 500 m mężczyzn
Złoto
Matthew Mitcham
Skok do wody
wieża 10 m mężczyzn
Srebro
Briony Cole
Melissa Wu
Skok do wody
wieża 10 m pary kobiet
Srebro
Clayton Fredericks
Lucinda Fredericks
Sonja Johnson
Megan Jones
Shane Rose
Jeździectwo
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego drużynowo
Srebro
Eamon Sullivan
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn
Srebro
Brenton Rickard
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn
Srebro
Leisel Jones
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet
Srebro
Libby Trickett
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet
Srebro
Jacqueline Lawrence
Kajakarstwo
kajakarstwo górskie K-1 kobiet
Srebro
Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn
Srebro
Grant Hackett
Pływanie
1500 m stylem dowolnym mężczyzn
Srebro
Hayden Stoeckel
Brenton Rickard
Andrew Lauterstein
Eamon Sullivan
Ashley Delaney (eliminacje)
Christian Sprenger (eliminacje)
Adam Pine (eliminacje)
Matt Targett (eliminacje)
Pływanie
sztafeta 4x100 m stylem zmiennym mężczyzn
Srebro
Anna Meares
Kolarstwo
kolarstwo torowe - sprint kobiet
Srebro
Sally McLellan
Lekkoatletyka
bieg na 100 m przez płotki kobiet
Srebro
Darren Bundock
Glenn Ashby
Żeglarstwo
klasa Tornado mężczyzn
Srebro
Jared Tallent
Lekkoatletyka
chód na 50 km mężczyzn
Srebro
Suzy Batkovic
Tully Bevilaqua
Rohanee Cox
Holly Grima
Kristi Harrower
Lauren Jackson
Erin Phillips
Emma Randall
Jenni Screen
Belinda Snell
Laura Summerton
Penny Taylor
Koszykówka
kobiet
Brąz
Cate Campbell
Alice Mills
Melanie Schlanger
Libby Trickett
Shayne Reese (eliminacje)
Pływanie
sztafeta 4x100 m stylem dowolnym kobiet
Brąz
Jessicah Schipper
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet
Brąz
Eamon Sullivan
Andrew Lauterstein
Ashley Callus
Matt Targett
Leith Brodie (eliminacje)
Patrick Murphy (eliminacje)
Pływanie
sztafeta 4x100 m stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Hayden Stoeckel
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn
Brąz
Robin Bell
Kajakarstwo
kajakarstwo górskie C-1 mężczyzn
Brąz
Patrick Murphy
Grant Hackett
Grant Brits
Nic Ffrost
Leith Brodie (eliminacje)
Kirk Palmer (eliminacje)
Pływanie
sztafeta 4x200 m stylem dowolnym mężczyzn
Brąz
Jessicah Schipper
Pływanie
200 m stylem motylkowym kobiet
Brąz
Warren Potent
Strzelectwo
karabin dowolny leżąc 50 m mężczyzn
Brąz
Andrew Lauterstein
Pływanie
100 m stylem motylkowym mężczyzn
Brąz
Jared Tallent
Lekkoatletyka
chód na 20 km mężczyzn
Brąz
Cate Campbell
Pływanie
50 m stylem dowolnym kobiet
Brąz
Emma Moffatt
Triathlon
kobiet
Brąz
Jodie Bowering
Kylie Cronk
Kelly Hardie
Tanya Harding
Sandy Lewis
Simmone Morrow
Tracey Mosley
Stacey Porter
Melanie Roche
Justine Smethurst
Danielle Stewart
Natalie Titcume
Natalie Ward
Belinda Wright
Kerry Wyborn
Softball
kobiet
Brąz
Gemma Beadsworth
Nikita Cuffe
Suzie Fraser
Taniele Gofers
Kate Gynther
Amy Hetzel
Bronwen Knox
Emma Knox
Alicia McCormack
Melissa Rippon
Rebecca Rippon
Mia Santoromito
Jenna Santoromito
Piłka wodna
kobiet
Brąz
Ken Wallace
Kajakarstwo
K-1 1000 m mężczyzn
Brąz
Lisa Oldenhof
Hannah Davis
Chantal Meek
Lyndsie Fogarty
Kajakarstwo
K-4 500 m kobiet
Brąz
Des Abbott
Travis Brooks
Kiel Brown
Liam De Young
Luke Doerner
Jamie Dwyer
Bevan George
David Guest
Rob Hammond
Fergus Kavanagh
Mark Knowles
Stephen Lambert
Eli Matheson
Eddie Ockenden
Grant Schubert
Matt Wells
Hokej na trawie
mężczyzn

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2008
Listen to this article