Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012.

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Australia
Kod MKOl AUS
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012
Londyn
Chorąży Lauren Jackson
Liczba zawodników 410 w 208 konkurencjach w 26 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 10.
Złoto
7
Srebro
16
Brąz
12
Razem
35

Australię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 410 zawodników.

Był to dwudziesty siódmy start reprezentacji Australii na letnich igrzyskach olimpijskich. Australia jako jedno z niewielu państw występuje na wszystkich igrzyskach olimpijskich od 1896 roku[1].

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Tate Smith, Dave Smith, Murray Stewart, Jacob Clear
Kajakarstwo
K-4 1000 m mężczyzn 2:55,085 min[2]
Złoto
Anna Meares
Kolarstwo torowe
sprint kobiet
Złoto
Sally Pearson
Lekkoatletyka
bieg na 100 m przez płotki kobiet 12,35 s[3]
Złoto
Alicia Coutts, Cate Campbell, Brittany Elmslie, Melanie Schlanger, Emily Seebohm[4], Yolane Kukla[4], Lisbeth Trickett[4]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m dowolnym kobiet 3:33,15 min[5]
Złoto
Mathew Belcher, Malcolm Page
Żeglarstwo
klasa 470 mężczyźni 22 pkt[6]
Złoto
Nathan Outteridge, Iain Jensen
Żeglarstwo
klasa 49er mężczyzn 56 pkt[7]
Złoto
Tom Slingsby
Żeglarstwo
klasa Laser mężczyźni 43 pkt[6]
Srebro
Jessica Fox
Kajakarstwo górskie
K-1 kobiet 106,57 pkt[8]
Srebro
Jack Bobridge, Glenn O’Shea, Rohan Dennis, Michael Hepburn
Kolarstwo torowe
wyścig na 4000 m na dochodzenie mężczyzn 3:54,581 min[9]
Srebro
Sam Willoughby
Kolarstwo BMX
mężczyźni 37,929 s[10]
Srebro
Mitchell Watt
Lekkoatletyka
skok w dal mężczyzn 8,16 m[11]
Srebro
Jared Tallent
Lekkoatletyka
chód na 50 km mężczyzn 3:36;53 h[11]
Srebro
Bronte Barratt, Melanie Schlanger, Kylie Palmer, Alicia Coutts, Brittany Elmslie[4], Angie Bainbridge[4], Jade Neilsen[4], Blair Evans[4]
Pływanie
sztafeta 4 × 200 m dowolnym kobiet 7:44,41 min[5]
Srebro
Emily Seebohm, Leisel Jones, Alicia Coutts, Melanie Schlanger, Brittany Elmslie[4]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m zmiennym kobiet 3:54,02 min[5]
Srebro
Alicia Coutts
Pływanie
200 m stylem zmiennym kobiet 2:08,15 min[5]
Srebro
Emily Seebohm
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 58,68 s[5]
Srebro
Christian Sprenger
Pływanie
100 m stylem klasycznym mężczyzn 58,93 s[12]
Srebro
James Magnussen
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 47,53 s[12]
Srebro
Brittany Broben
Skoki do wody
Wieża 10 m indywidualnie kobiet 366,50 pkt[13]
Srebro
William Lockwood, James Chapman, Drew Ginn, Joshua Dunkley-Smith
Wioślarstwo
czwórka bez sternika mężczyzn 6:05,19 min[14]
Srebro
Kim Crow, Brooke Pratley
Wioślarstwo
dwójka podwójna kobiet 6:58,55 min[15]
Srebro
Kate Hornsey, Sarah Tait
Wioślarstwo
dwójka bez sternika kobiet 7:29,86 min[15]
Srebro
Olivia Price, Nina Curtis, Lucinda Whitty
Żeglarstwo
Elliott 6m kobiet w finale uległy załodze hiszpańskiej 2:3[16]
Brąz
Jamie Dwyer, Liam De Young, Simon Orchard, Glenn Turner, Christopher Ciriello, Matthew Butturini, Mark Knowles, Russell Ford, Edward Ockenden, Joel Carroll, Matt Gohdes, Timothy Deavin, Matthew Swann, Nathan Burgers, Kieran Govers, Fergus Kavanagh
Hokej na trawie
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali zespół wielkiej Brytanii 3:1[17]
Brąz
Annette Edmondson
Kolarstwo torowe
omnium kobiet 24 pkt[18]
Brąz
Kaarle McCulloch, Anna Meares
Kolarstwo torowe
sprint drużynowy kobiet 32,727 s[18]
Brąz
Shane Perkins
Kolarstwo torowe
sprint mężczyzn
Brąz
Jenna O’Hea, Samantha Richards, Jenni Screen, Abby Bishop, Suzy Batkovic-Brown, Kathleen MacLeod, Kristi Harrower, Laura Hodges, Belinda Snell, Rachel Jarry, Elizabeth Cambage, Lauren Jackson
Koszykówka
turniej kobiet w meczu o brązowy medal pokonały zespół Rosji 83:74[19]
Brąz
Victoria Brown, Gemma Beadsworth, Sophie Smith, Holly Lincoln-Smith, Jane Moran, Bronwen Knox, Rowena Webster, Kate Gynther, Glencora Ralph, Ashleigh Southern, Melissa Rippon, Nicola Zagame, Alicia McCormack
Piłka wodna
turniej kobiet w meczu o brązowy medal pokonały po dogrywce zespół Węgier 13:11[20]
Brąz
Hayden Stoeckel, Christian Sprenger, Matt Targett, James Magnussen, Brenton Rickard[21]
Pływanie
sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn 3:31,58 min[12]
Brąz
Bronte Barratt
Pływanie
200 m stylem dowolnym kobiet 1:55,81 min[5]
Brąz
Alicia Coutts
Pływanie
100 m stylem motylkowym kobiet 56,94 s[5]
Brąz
Erin Densham
Triathlon
kobiety indywidualnie 1:59:50 h[22]
Brąz
Christopher Morgan, Karsten Forsterling, James McRae, Daniel Noonan
Wioślarstwo
czwórka podwójna mężczyzn 5:45,22 min[14]
Brąz
Kim Crow
Wioślarstwo
jedynka kobiet 7:58,04 min[15]

Reprezentanci

Badminton

Mężczyźni[23]

Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Przeciwnik
Punkty
Miejsce
Ross Smith
Glenn Warfe
gra podwójna Niemcy Ingo Kindervater
Niemcy Johannes Schöttler
0-2
Fang Chieh-min
Lee Sheng-mu
0-2
Cai Yun
Fu Haifeng
0-2
4. → Nie awansowali 13.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Przeciwniczka
Punkty
Miejsce
Victoria Na gra pojedyncza Słowacja Monika Fašungová
2-0
Singapur Gu Juan
0-2
2. → Nie awansowała 17.
Leanne Choo
Renuga Veeran
gra podwójna Korea Południowa Ha Jung-eun
Korea Południowa Kim Min-jung
0-2
Południowa Afryka Michelle Edwards
Południowa Afryka Annari Viljoen
2-0
Indonezja Meiliana Jauhari
Indonezja Greysia Polii
0-2
3.[24] Kanada Alexandra Bruce
Kanada Michelle Li
1-2
→ Nie awansowały 5.

Boks

Mężczyźni[25]

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Billy Ward 49 kg Kuba Yosbany Veitía
4-26
→ Nie awansował 17.
Jackson Woods 52 kg Algieria Samir Brahimi
12-14
→ Nie awansował 17.
Ibrahim Balla 56 kg Maroko Aboubakr Lbida
16+16
Bułgaria Detelin Dałakliew
10-14
→ Nie awansował 9.
Luke Jackson 60 kg Liu Qiang
7-20
→ Nie awansował 17.
Jeff Horn 64 kg Zambia Gilbert Choombe
19-5
Tunezja Abderzarrak Houya
17-11
Ukraina Denys Berinczyk
13-21
→ Nie awansował 5.
Cameron Hammond 69 kg Niger Moustapha Hima
13-6
Kanada Custio Clayton
11-14
→ Nie awansował 9.
Jesse Ross 75 kg Algieria Abdelmalek Rahou
11-13
→ Nie awansował 17.
Damien Hooper 81 kg Stany Zjednoczone Marcus Browne
13-11
Rosja Jegor Miechoncew
11-19
→ Nie awansował 9.
Jai Opetaia 91 kg Azerbejdżan Teymur Məmmədov
11-12
→ Nie awansował 9.
Johan Linde +91 kg Zhang Zhilei
RSC
→ Nie awansował 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Naomi Fischer-Rasmussen 75 kg Szwecja Anna Laurell
17-24
→ Nie awansowała 9.

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Janine Murray[26] wielobój indywidualny 96,250 22. → Nie awansowała

Gimnastyka sportowa

Mężczyźni[27]

Zawodnik Konkurencje
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na koniu z łękami Ćwiczenia na kółkach Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na drążku Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Joshua Jefferis 86,865 19. 13,800 58. 13,433 42. 14,533 37. 14,566 39. 13,766 48. 15,500 39.

Kobiety

Zawodniczka Wynik
Wielobój indywidualnie Ćwiczenia wolne Ćwiczenia na poręczach Ćwiczenia na równoważni Skoki Wielobój drużynowy
Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Georgia Bonora 13,100 47. 13,066 43. 166,721 10.
Ashleigh Brennan 55,332 20. 14,200 16. 13,266 47. 13,066 43. 13,700 53.
Emily Little 55,765 15. 12,666 65. 13,433 40. 13,633 33. 14,766 20.
Larrissa Miller 13,466 42. 14,025 29.
Lauren Mitchell 14,833 5. 14,300 20.

Skoki na trampolinie

Mężczyźni[28]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Blake Gaudry Indywidualnie 84,255 13. → Nie awansował

Hokej na trawie

Mężczyźni[29] Reprezentacja Australii brała udział w rozgrywkach grupy A turnieju olimpijskiego zajmując w niej pierwsze miejsce i awansując do półfinału. W półfinale przegrali z reprezentacją Niemiec. W meczu o brązowy medal pokonali drużynę Wielkiej Brytanii zdobywając brązowy medal. Skład kadry:

  • Des Abbott
  • Nathan Burgers
  • Matthew Butturini
  • Joel Carroll
  • Chris Ciriello
  • Tim Deavin
  • Jamie Dwyer
  • Matt Gohdes
  • Kieran Govers
  • Fergus Kavanagh
  • Mark Knowles
  • Eddie Ockenden
  • Simon Orchard
  • Matthew Swann
  • Glenn Turner
  • Liam de Young

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Australia 5 3 2 0 23 5 18 11
 Wielka Brytania 5 2 3 0 14 8 6 9
 Hiszpania 5 2 2 1 7 9 -2 8
 Pakistan 5 2 2 1 9 9 0 7
 Argentyna 5 1 1 3 10 14 -4 4
 Południowa Afryka 5 0 1 4 11 22 -11 1

Rozgrywki grupowe


30 lipca 2012

Australia  6:0  Południowa Afryka

1 sierpnia 2012

Hiszpania  0:5  Australia

3 sierpnia 2012

Argentyna  2:2  Australia

5 sierpnia 2012

Wielka Brytania  3:3  Australia

7 sierpnia 2012

Australia  7:0  Pakistan

Półfinał


9 sierpnia 2012
15.30 WET
 Australia 2:4  Niemcy
Kieran Govers
 21'
Glenn Turner
 41'
Raport
 26' Moritz Fürste
 53' Matthias Witthaus
 58' (kar.) Timo Weß
 62' Florian Fuchs
Kartki
27' Maximilian Müller
51' Christopher Zeller

Mecz o 3 miejsce


11 sierpnia 2012
15.30 WET
 Australia 3:1  Wielka Brytania
Simon Orchard
 16'
Jamie Dwyer
 47' (kar.)
Kieran Govers
 56'
Raport
 28' (kar.) Iain Lewers
Kartki
43' Alastair Wilson

Kobiety[29] Reprezentacja Australii brała udział w rozgrywkach grup B turnieju olimpijskiego zajmując w niej trzecie miejsce. W meczu o piąte miejsce pokonała zespół Chin 2:0 zajmując ostatecznie 5. miejsce.

  • Teneal Attard
  • Madonna Blyth
  • Fiona Boyce
  • Jade Close
  • Toni Cronk
  • Casey Eastham
  • Anna Flanagan
  • Kate Jenner
  • Kobie McGurk
  • Hope Munro
  • Georgia Nanscawen
  • Ashleigh Nelson
  • Megan Rivers
  • Jodie Schulz
  • Emily Smith
  • Jayde Taylor

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Argentyna 5 3 1 1 12 4 8 10
 Nowa Zelandia 5 3 1 1 9 5 4 10
 Australia 5 3 1 1 5 2 3 10
 Niemcy 5 2 1 2 6 7 -1 7
 Południowa Afryka 5 1 0 4 9 14 -5 3
 Stany Zjednoczone 5 1 0 4 4 13 -9 3

Rozgrywki grupowe


29 lipca 2012

Nowa Zelandia  1:0  Australia

31 lipca 2012

Niemcy  1:3  Australia

2 sierpnia 2012

Australia  1:0  Stany Zjednoczone

4 sierpnia 2012

Australia  1:0  Południowa Afryka

6 sierpnia 2012

Argentyna  0:0  Australia

Mecz o 5 miejsce


10 sierpnia 2012
11.30 WET
 Chiny 0:2  Australia
Raport
 40' (kar.) Jodie Schulz
 59' Jade Close
Ma Wei
24'
Kartki
52' Georgia Nanscawen

Jeździectwo

Skoki przez przeszkody

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce Kary Łącznie Miejsce Kary Miejsce
Julia Hargreaves Vedor indywidualnie 0 1. 8 8 31. 5 13 31. 17 35. → Nie awansowała 17 35.
James Paterson-Robinson Lanosso 4. 42 4 8 31. 13 21 41. → Nie awansował 21 41.
Edwina Tops-Alexander Cevo Itot du Chateau 0 1. 0 0 1. 4 4 4. 4 11. 9 13 20. 13 20.
Matt Williams Watch Me VD Mangelaar 42 72. → Wyeliminowany 42 72.
Julia Hargreaves
James Paterson-Robinson
Edwina Tops-Alexander
Matt Williams
Patrz wyżej drużynowo 4 10. 8 12 10. → Nie awansowali 12 10.

Ujeżdżenie

Zawodnik Koń Konkurencja Runda 1 Runda 2 Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Razem punktów Miejsce Punkty Miejsce Razem punktów Miejsce
Mary Hanna Sancette indywidualnie 67,964 43. → Nie awansowała 67,964 43.
Kristy Oatley Clive 68,222 42. → Nie awansowała 68,222 43.
Lyndal Oatley Sandro Boy 69,377 37. → Nie awansowała 69,377 37.
Mary Hanna
Kristy Oatley
Lyndal Oatley
Patrz wyżej drużynowo 68,521 9. → Nie awansowali 68,521 9.

WKKW

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Cross-country Skoki Łącznie
Kwalifikacje Finał
Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce Kary Miejsce
Chris Burton Holstein Park Leilani indywidualnie 46,10 24. 0,00 10. 4,00 9. 12,00 16. 62,10 16.
Clayton Fredericks Bendigo 40,40 10. → Wyeliminowany
Lucinda Fredericks Flying Finish 40,00 7. 38,00 43. 1,00 35. → Nie awansowała 79,00 35.
Andrew Hoy Rutherglen 41,70 13. 7,60 15. 8,00 22. 0,00 13. 57,30 13.
Sam Griffiths Happy Times 45,40 23. → Wyeliminowany
Chris Burton
Clayton Fredericks
Lucinda Fredericks
Andrew Hoy
Shane Rose
Patrz wyżej drużynowo 122,10 2. 51,30 6. 13 6. 186,40 6.

Judo

Mężczyźni[30]

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Druga runda repasaży Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Arnie Dickens - 60 kg Gruzja Betkil Szukwani
P 0000-0103
→ Nie awansował 33.
Ivo Dos Santos - 66 kg Wielka Brytania Colin Oates
P 0002-0002
→ Nie awansował 17.
Mark Antony - 90 kg Gruzja Wariam Liparteliani
W 0101-0020
Kuba Asley González
P 0002-0010
→ Nie awansował Grecja Ilias Iliadis
P 0000-1000
→ Nie awansował 7.
Daniel Kelly - 100 kg Ukraina Artem Błoszenko
P 0003-0100
→ Nie awansował 17.
Jake Andrewartha +100 kg Wielka Brytania Christopher Sherrington
P 0000-1000
→ Nie awansował 17.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Pierwsza runda repasaży Ćwierćfinał repasaży Półfinał repasaży Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Carli Renzi - 57 kg Francja Automne Pavia
P 0003-0151
→ Nie awansowała 9.

Kajakarstwo

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni[31]

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Łącznie Miejsce
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Warwick Draper K-1 95,20 16. 95,08 16. 95,08 18. → Nie awansował 95,08 18.
Kynan Maley C-1 96,07 6. 96,68 9. 96,07 12. 105,49 8. 107,88 6. 107,88 6.
Kynan Maley
Robin Jeffery
C-2 113,96 13. 107,47 7. 107,47 10. 162,14 10. → Nie awansowali 162,14 10.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał Łącznie Miejsce
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Łącznie Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Jessica Fox K-1 165,36 18. 100,33 2. 100,33 4. 112,63 8. 106,51 2. 106,51

Kajakarstwo klasyczne

Mężczyźni[32]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Murray Stewart K-1 200 m 37,202 6. → Nie awansował 17.
K-1 1000 m 3:32,768 6. 3:32,975 6. 3:40,834 16.
Stephen Bird
Jesse Phillips
K-2 200 m 34,120 4. 34,071 4. 35,315 6.
Dave Smith
Ken Wallace
K-2 1000 m 3;19,073 2. 3:13,239 2. 3:11,456 4.
Jacob Clear
David Smith
Tate Smith
Murray Stewart
K-4 1000 m 2:59,789 3. 2:52,505 1. 2:55,085
Sebastian Marczak C-1 200 m 42,845 6. 43,441 6. → Nie awansował 18.
Jake Donaghey C-1 1000 m 4:21,928 4. 4:26,202 6. 4:22,005 12.
Jake Donaghey
Alexander Haas
C-2 1000 m 3:52,589 6. 3:52,018 5. 3:50,782 11.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Alana Nicholls K-1 200 m 42,453 2. 41,595 4. 45,819 16.
K-1 500 m 1:53,823 2. 1:52,224 5. 1:59,033 16.
Naomi Flood
Lyndsie Fogarty
K-2 500 m 1:46,554 4. 1:45,372 7. 1:47,650 12.
Jo Brigden-Jones
Hannah Davis
Lyndsie Fogarty
Rachel Lovell
K-4 500 m 1:41,794 6. 1:33,671 6. →Nie awansowały 9.

Kolarstwo

Kolarstwo BMX

Mężczyźni[33]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Sam Willoughby BMX 38,496 6. 16 9. 5 1. 37,929
Brian Kirkham 39,610 22. 25 25. → Nie awansował
Khalen Young 39,304 17. 19 13. 25 15. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Caroline Buchanan BMX 38,434 1. 4 2. 38,903 5.
Lauren Reynolds 40,045 9. 19 15. → Nie awansowała

Kolarstwo górskie

Mężczyźni[34]

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Daniel McConnell Wyścig cross-country 1:33;22 21.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Rebecca Henderson Wyścig cross-country 1:41:35 25.

Kolarstwo szosowe

Australijczycy wywalczyli pięć kwalifikacji dla kraju w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego i dwie w jeździe indywidualnej na czas[35].

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce
Cadel Evans Wyścig ze startu wspólnego 5:46:37 80.
Matthew Goss 5:46:37 85.
Simon Gerrans 5:46:37 83.
Stuart O’Grady 5:46:05 6.
Michael Rogers 5:46:37 91.
Jazda indywidualna na czas 52:51,39 6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce
Shara Gillow Wyścig ze startu wspólnego 3:37:22 39.
Jazda indywidualna na czas 45:25,23 13.
Chloe Hosking Wyścig ze startu wspólnego Przekroczyła limit czasu
Amanda Spratt Przekroczyła limit czasu

Kolarstwo torowe

Mężczyźni[36]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Runda 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Przeciwnik
Czas
Pozycja
Shane Perkins Sprint 9,987 Hiszpania Hodei Mazquiarán
10,722
Południowa Afryka Bernard Esterhuizen
10,978
Stany Zjednoczone Jimmy Watkins
10,520
Francja Grégory Baugé Trynidad i Tobago Njisane Phillip
10,297
Matthew Glaetzer
Shane Perkins
Scott Sunderland
Sprint drużynowy 43,377  Chiny
43,261
 Niemcy
43,355
4.
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Jack Bobridge
Rohan Dennis
Alex Edmondson
Michael Hepburn
Glenn O’Shea
Wyścig drużynowy na dochodzenie 3:55,694 2. 3:54,317 2. 3:54,581
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Shane Perkins Keirin 5. 3. 3. 5.
Zawodnik Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 1000 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Wynik Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Glenn O’Shea Omnium 13,222 3. 25 8. 3. 4:24.811 3. 14. 1:02.513 3. 34 5.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Runda 1 Runda 2 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Przeciwniczka
Czas
Pozycja
Anna Meares Sprint 10,805 Japonia Kayono Maeda
11,800
Kanada Monique Sullivan
11,566
Ukraina Lubow Szulika
11,465
Guo Shuang
11,284
Wielka Brytania Victoria Pendleton
11,348
Anna Meares
Kaarle McCulloch
Sprint drużynowy 32,825  Holandia
32,806
 Ukraina
32,727
Zawodniczki Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Miejsce Przeciwniczki
Wynik
Miejsce
Amy Cure
Annette Edmondson
Melissa Hoskins
Josie Tomic
Wyścig drużynowy na dochodzenie 3:19,917 3. 3:16,935 3. 3:18,096 4.
Zawodniczka Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał
Pozycja Pozycja Pozycja Pozycja
Anna Meares Keirin 2. 1. 5.
Zawodniczka Konkurencja Start lotny Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig na 500 m Suma punktów Miejsce
Czas Miejsce Punkty Miejsce Miejsce Wynik Miejsce Miejsce Czas Miejsce
Annette Edmondson Omnium 14,261 3. 10 11. 3. 3:35,958 4. 1. 35,140 2. 24

Koszykówka

Reprezentacja Australii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej czwarte miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale uległa reprezentacji USA zajmując ostatecznie w turnieju 7. miejsce

Grupa B

Drużyna M W P Kosze+ Kosze- Kosze= Pkt
 Rosja 5 5 0 403 359 44 10
 Brazylia 5 4 1 402 349 53 9
 Hiszpania 5 3 2 414 394 20 8
 Australia 5 2 3 410 376 34 7
 Wielka Brytania 5 1 4 380 439 -59 6
 Chiny 5 0 5 313 405 -92 5

Rozgrywki grupowe

29 lipca 2012
12:15
Raport  Brazylia 75 – 71  Australia   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie: * Włochy Guerrino Cerebuch
  • Stany Zjednoczone William Kennedy
  • Grecja Christos Christodoulou
Rezultaty w kwartach: 19-20, 17-15, 20-14, 19-22
Pkt: Leandro Barbosa 16
Zb: Varejão, Hilário, Splitter 7
As: Marcelo Huertas 10
Pkt: Patrick Mills
Zb: David Andersen 8
As: Mills, Nielsen 4

31 lipca 2012
12:15
Raport  Australia 70 – 82  Hiszpania   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie: * Finlandia Carl Jungebrand
  • Ukraina Borys Ryschyk
  • Portoryko José Carrion
Rezultaty w kwartach: 19–14, 13–23, 10–26, 28–19
Pkt: Joe Ingles 12
Zb: David Andersen 7
As: Matthew Dellavedova 4
Pkt: Pau Gasol 20
Zb: Felipe Reyes 12
As: Fernández, Rodríguez, Calderón 3

2 sierpnia 2012
12:15
Raport  Australia 81 – 61  Chiny   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie: * Turcja Recep Ankaralı
  • Argentyna Pablo Estévez
  • Kanada Stephen Seibel
Rezultaty w kwartach: 21–22, 28–11, 12–19, 20–9
Pkt: Patrick Mills 20
Zb: Mark Worthington 8
As: Joe Ingles 7
Pkt: Wang Shipeng 21
Zb: Jianlian, Zhizhi 12
As: Wang Shipeng 3

4 sierpnia 2012
21:00
Raport  Wielka Brytania 75 – 106  Australia   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie: * Hiszpania Juan Arteaga
  • Portoryko José Carrion
  • Niemcy Robert Lottermoser
Rezultaty w kwartach: 25–18, 21–18, 14–30, 15–40
Pkt: Joel Freeland 16
Zb: Joel Freeland 7
As: Robert Archibald 4
Pkt: Patrick Mills 39
Zb: Brad Newley 8
As: Ingles, Newley 4

6 sierpnia 2012
10:00
Raport  Australia 82 – 83  Rosja   Basketball Arena, Londyn
Sędziowie: * Finlandia Carl Jungebrand
  • Włochy Luigi Lamonica
  • Maroko Samir Abaakil
Rezultaty w kwartach: 29–20, 17–25, 23–19, 13–19
Pkt: Joe Ingles 20
Zb: Matthew Dellavedova 6
As: Matthew Dellavedova 7
Pkt: Saša Kaun 18
Zb: Kaun, Kirilenko, Szwied 6
As: Wiktor Chriapa 8

Ćwierćfinał

8 sierpnia 2012
23:15
Raport  Stany Zjednoczone 119 – 86  Australia   The O2 Arena, Londyn
Sędziowie: * Włochy Luigi Lamonica
  • Argentyna Fernando Sampietro
  • Maroko Samir Abaakil
Rezultaty w kwartach: 28-21, 28-21, 28-28, 35-16
Pkt: Kobe Bryant 20
Zb: Lebron James 14
As: Lebron James 11
Pkt: Patrick Mills 26
Zb: Joe Ingles 8
As: Joe Ingles 6

Reprezentacja Australii brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego zajmując w niej drugie miejsce i awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonała drużynę Chin i awansowała do półfinału. W półfinale spotkała się z reprezentacją USA przegrywając 73:86. W meczu o brązowy medal reprezentacja Australii pokonała zespół Rosji zdobywając brązowy medal.

Grupa B

Drużyna M W P Kosze+ Kosze- Kosze= Pkt
 Francja 5 5 0 356 319 37 10
 Australia 5 4 1 353 322 31 9
 Rosja 5 3 2 314 308 6 8
 Kanada 5 2 3 328 332 -4 7
 Brazylia 5 1 4 329 354 -25 6
 Wielka Brytania 5 0 5 327 376 -49 5

Rozgrywki grupowe

28 lipca 2012
23:15
Raport  Australia 74 – 58  Wielka Brytania   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 16-11, 23-15, 18-16, 17-16
Pkt: Lauren Jackson 18
Zb: Suzy Batkovic-Brown 7
As: Samantha Richards 4
Pkt: Rachael Vanderwal, Johannah Leedham 11
Zb: Julie Page 7
As: Natalie Stafford, Johannah Leedham 3

30 lipca 2012
15:30
Raport  Francja 74 – 70  Australia OT  Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 11-14, 17-13, 24-24, 13-14 OT: 9-5
Pkt: Émilie Gomis 22
Zb: Isabelle Yacoubou 7
As: Clémence Beikes, Céline Dumerc 2
Pkt: Suzy Batkovic-Brown 17
Zb: Suzy Batkovic-Brown 10
As: Jenna O’Hea 5

1 sierpnia 2012
15:30
Raport  Australia 67 – 61  Brazylia   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 15-10, 16-11, 20-19, 16-21
Pkt: Lauren Jackson 18
Zb: Elizabeth Cambage 10
As: Kristi Harrower 5
Pkt: Karla Costa 22
Zb: Dantas do Amaral 10
As: Karla Costa 3

3 sierpnia 2012
12:15
Raport  Rosja 66 – 70  Australia   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 15-21, 15-11, 18-22, 18-16
Pkt: Irina Osipowa 15
Zb: Irina Osipowa 9
As: Jelena Daniłoczkina 4
Pkt: Elizabeth Cambage 17
Zb: Elizabeth Cambage 10
As: Jenna O’Hea, Kristi Harrower 5

5 sierpnia 2012
15:30
Raport  Kanada 63 – 72  Australia   Basketball Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 10-24, 12-11, 20-12, 21-25
Pkt: Kim Smith17
Zb: Shona Thorburn 5
As: Lizanne Murphy 5
Pkt: Elizabeth Cambage 19
Zb: Jennifer Screen, Kristi Harrowera 4
As: Lauren Jackson 9

Ćwierćfinał

7 sierpnia 2012
17:15
Raport  Australia 75 – 60  Chiny   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 22-16, 13-20, 20-16, 20-8
Pkt: Elizabeth Cambage 17
Zb: Samantha Richards 6
As: Suzy Batkovic 9
Pkt: Zengyu Ma 15
Zb: Song Gao 3
As: Nan Chen 7

Półfinał

9 sierpnia 2012
17:00
Raport  Australia 73 – 86  Stany Zjednoczone   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 22-20, 25-23, 12-22, 14-21
Pkt: Elizabeth Camage 19
Zb: Lauren Jackson 17
As: Rachel Jarry 5
Pkt: Diana Taurasi, Tina Charles 14
Zb: Tina Charles 10
As: Tina Charles 4

Mecz o brązowy medal

11 sierpnia 2012
17:00
 Australia 83 – 74  Rosja   The O2 Arena, Londyn
Rezultaty w kwartach: 17-16, 21-14, 19-13, 26-31
Pkt: Lauren Jackson 25
Zb: Lauren Jackson 11
As: Jenna O’Hea 5
Pkt: Becky Hammon 19
Zb: Natalja Wodopjanowa
As: Becky Hammon 4

Lekkoatletyka

Poniższa lista wskazuje 43 zakwalifikowanych zawodników i zawodniczek[38].

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Steven Solomon 400 m 45,18 1. 44,97 3. 45,14 8.
Youcef Abdi 3000 m z przeszkodami 8:29,81 6. → Nie awansował
Luke Adams chód na 50 km 3:53:41 26.
Collis Birmingham 5000 m 13:50,39 13. → Nie awansował
Brendan Cole 400 m przez płotki 49,24 2. 49,65 5. → Nie awansował
Nathan Deakes chód na 50 km 3:48:45 22.
Martin Dent maraton 2:16:29 28.
Chris Erickson chód na 20 km 1:24:19 38.
Ryan Gregson 1500 m 3:38,54 9. 3:51,86 12. → Nie awansował
Jeffrey Hunt maraton 2:22:59 63.
David McNeill 5000 m 13:45,88 12. → Nie awansował
Craig Mottram 13:40,24 16. → Nie awansował
Jeffrey Riseley 800 m 1:46,99 5. → Nie awansował
Adam Rutter chód na 20 km Nie ukończył konkurencji
Michael Shelley maraton 2:14:10 16.
Ben St. Lawrence 10 000 m 28:32,67 20.
Jared Tallent chód na 20 km 1:20:02 7.
chód na 50 km 3:36:53
Tristan Thomas 400 m przez płotki 49,13 4. 50,55 7. → Nie awansował
Anthony Alozie
Isaac Ntiamoah
Andrew McCabe
Josh Ross
4 × 100 m 38,17 5. 38,43 7.
Steven Solomon
Ben Offereins
Brendan Cole
John Steffensen
4 × 400 m 3:03,17 5. → Nie awansowali
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Jarrod Bannister rzut oszczepem 77,38 27. → Nie awansował
Henry Frayne skok w dal 7,95 11. 7,85 9.
trójskok 16,40 17. → Nie awansował
Benn Harradine rzut dyskiem 64,00 9. 63,59 9.
Steve Hooker skok o tyczce 5,50 9. xxx NM
Scott Martin rzut dyskiem 62,14 19. → Nie awansował
Dale Stevenson pchnięcie kulą 19,17 26. → Nie awansował
Mitchell Watt skok w dal 7,99 9. 8,16
Julian Wruck rzut dyskiem 60,08 28. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Lauren Boden 400 m przez płotki 56,27 5. 56,66 8. → Nie awansowała
Melissa Breen 100 m 11,34 6. → Nie awansowała
Zoe Buckman 1500 m 4:07,83 8. 4:05,03 10. → Nie awansował
Genevieve LaCaze 3000 m z przeszkodami 9:37,90 9. → Nie awansowała
Regan Lamble chód na 20 km 1:30:08 17.
Beki Lee 1:32:14 28.
Kaila McKnight 1500 m 4:13,80 5. 4:08,44 12. → Nie awansowała
Sally Pearson 100 m przez płotki 12,57 1. 12,39 1. 12,35
Claire Tallent chód na 20 km Dyskwalifikacja
Jessica Trengove maraton 2:31:17 39.
Lisa Weightman 2:27:32 17.
Benita Willis 2:49:38 100.
Eloise Wellings bieg na 10 000 m 32:25,43 21.
bieg na 5000 m 15:35,53 15. → Nie awansowała
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Rezultat Miejsce Rezultat Miejsce
Alana Boyd skok o tyczce 4,55 11. 4,30 11.
Kimberley Mickle rzut oszczepem 59,23 17. → Nie awansował
Kathryn Mitchell 60,11 12. 59,46 9.
Elizabeth Parnov skok o tyczce Nie zaliczyła żadnej wysokości
Dani Samuels rzut dyskiem 63,97 7. 60,40 12.

Łucznictwo

Mężczyźni[39]

Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Taylor Worth indywidualnie 668 23. Wielka Brytania Alan Wills
6-5
Stany Zjednoczone Brady Ellison
7-1
Dai Xiaoxiang
5-6
→ Nie awansował 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Elisa Barnard indywidualnie 601 58. Dania Carina Christiansen
3-7
→ Nie awansowała 33.

Pięciobój nowoczesny

[40]

Zawodnicy Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Edward Fernon Mężczyźni 14-21 29. 736 2:13,10 33. 1204 68 17. 1132 10:48,19 14 2408 5480 27.
Chloe Esposito Kobiety 14-21 28. 736 2:12,28 5. 1216 44 8. 1156 11:55,40 5. 2140 5248 7.

Piłka wodna

Turniej mężczyzn

Grupa A

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Chorwacja 5 5 0 0 50 29 21 10
 Włochy 5 3 1 1 40 36 4 7
 Hiszpania 5 3 0 2 52 42 10 6
 Australia 5 2 0 3 40 44 -4 4
 Grecja 5 1 1 3 41 43 -2 3
 Kazachstan 5 0 0 5 24 53 -29 0
29 lipca 2012
14:10
 Włochy 8:5  Australia Water Polo Arena, Londyn

31 lipca 2012
14:10
 Australia 7:4  Kazachstan Water Polo Arena, Londyn

2 sierpnia 2012
10:00
 Hiszpania 13:9  Australia Water Polo Arena, Londyn

4 sierpnia 2012
11:20
 Chorwacja 11:6  Australia Water Polo Arena, Londyn

6 sierpnia 2012
11:20
 Grecja 8:13  Australia Water Polo Arena, Londyn

Ćwierćfinał

8 sierpnia 2012
15:50 CET
Australia  8:11  Serbia Water Polo Arena, Londyn

Półfinały 5-8

10 sierpnia 2012
18:20 CET
Węgry  10:9  Australia Water Polo Arena, Londyn

Miejsce 7-8

12 sierpnia 2012
11:20 CET
Stany Zjednoczone  9:10  Australia Water Polo Arena, Londyn

Turniej kobiet

Grupa B

Drużyna M W R P G+ G- G= Pkt
 Australia 3 3 0 0 37 19 18 6
 Rosja 3 2 0 1 22 23 -1 4
 Włochy 3 1 0 2 22 22 0 2
 Wielka Brytania 3 0 0 3 14 33 -19 0
30 lipca 2012
18:20
 Włochy 8:10  Australia Water Polo Arena, Londyn

1 sierpnia 2012
15:30
 Wielka Brytania 3:16  Australia Water Polo Arena, Londyn

3 sierpnia 2012
18:20
 Rosja 8:11  Australia Water Polo Arena, Londyn

Ćwierćfinał

5 sierpnia 2012
20:20 CET
 Chiny 18:20  Australia Water Polo Arena, Londyn

Półfinał

7 sierpnia 2012
15:30 CET
 Stany Zjednoczone 11:9 Australia Australia Water Polo Arena, Londyn

Mecz o trzecie miejsce

9 sierpnia 2012
18:40 CET
 Australia 13:11
(dogr.)
 Węgry Water Polo Arena, Londyn

Pływanie

Australijscy pływacy mogli zdobywać minima olimpijskie podczas mistrzostw kraju które odbyły się w Adelaide pomiędzy 15 a 22 marca 2012. Po zakończeniu mistrzostw została wyselekcjonowana kadra która składa się z 44 zawodniczek i zawodników:[42]

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Daniel Arnamnart 100 m grzbietowym 54,28 15. 54,48 16. → Nie awansował
Nick D’Arcy 200 m motylkowym 1:56,25 12. 1:56,07 13. → Nie awansował
Thomas Fraser-Holmes 200 m dowolnym 1:47,50 13. 1:46,80 8. 1:46,93 7.
400 m zmiennym 4:12,66 5. 4:13,49 7.
Jayden Hadler 100 m motylkowym 52,52 23. → Nie awansował
200 m zmiennym 2:01,54 31. → Nie awansował
Ky Hurst 10 km 1:51:41,3 20.
Mitch Larkin 200 m grzbietowym 1:57,53 10. 1:56,82 7. 1:58,02 8.
Matson Lawson 200 m grzbietowym 1:58,92 21. → Nie awansował
James Magnussen 50 m dowolnym 22,11 10. 22,00 11. → Nie awansował
100 m dowolnym 48,38 4. 47,63 1. 47,53
David McKeon 400 m dowolnym 3:48,57 14. → Nie awansował
Kenrick Monk 200 m dowolnym 1:46,94 7. 1:47,38 13. → Nie awansował
Ryan Napoleon 400 m dowolnym 3:47,01 7. 3:49,25 8.
Jarrod Poort 1500 m dowolnym 15,20.82 18. → Nie awansował
Brenton Rickard 100 m klasycznym 1:00,07 14. 59,50 3. 59,87 6.
200 m klasycznym 2:11,41 15. 2:09,31 8. 2:09,28 7.
James Roberts 100 m dowolnym 48,93 12. 48,57 12. → Nie awansował
Christian Sprenger 100 m klasycznym 59,62 1. 59,61 4. 58,93
Hayden Stoeckel 100 m grzbietowym 53,88 9. 53,74 8. 53,55 7.
Eamon Sullivan 50 m dowolnym 22,27 16. 21,88 7. 21,98 8.
Daniel Tranter 200 m zmiennym 1:59,70 13. 2:00,46 14. → Nie awansował
400 m zmiennym 4:25,76 32. → Nie awansował
Chris Wright 100 m motylkowym 52,11 10. 52,11 11. → Nie awansował
200 m motylkowym 1:56,69 14. 1:58,56 16. → Nie awansował
Tommaso D’Orsogna[21]
Cameron McEvoy[21]
Eamon Sullivan
Matt Targett
James Magnussen
James Roberts
4 × 100 m dowolnym 3:12,29 1. 3:11,63 4.
Cameron McEvoy[21]
Ned McKendry
David McKeon[21]
Ryan Napoleon
Thomas Fraser-Holmes
Kenrick Monk
4 × 200 m dowolnym 7:10,50 4. 7:07,00 5.
Hayden Stoeckel
Christian Sprenger
James Magnussen
Brenton Rickard[21]
Matt Targett
Tommaso D’Orsogna[21]
4 × 100 m zmiennym 333,73 4. 3:31,58

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Bronte Campbell 50 m dowolnym 24,87 9. 24,94 10. → Nie awansowała
Jessica Ashwood 800 m dowolnym 8:37,21 20. → Nie awansowała
Bronte Barratt 200 m dowolnym 1:58,12 10. 1:56,08 1. 1;55,81
400 m dowolnym 4:07.99 12. → Nie awansowała
Cate Campbell 50 m dowolnym 24,94 10. 25,01 13. → Nie awansowała
100 m dowolnym → Nie stanęła na starcie
Alicia Coutts 100 m motylkowym 57,36 3. 56,85 2. 56,94
200 m zmiennym 2:10,74 5. 2:09,83 2. 2:08,15
Blair Evans 400 m zmiennym 4:40,42 13. → Nie awansowała
Sally Foster 200 m klasycznym 2:26,04 10. 2:24,46 8. 2:26,00 8.
Melissa Gorman 10 km 1:58:53,1 11.
Belinda Hocking 100 m grzbietowym 59,61 3. 59,79 7. 59,29 7.
200 m grzbietowym 2:08,75 5. 2:09,35 10. → Nie awansowała
Leisel Jones 100 m klasycznym 1:06,98 5. 1:06,81 5. 1:06,95 5.
Meagen Nay 200 m grzbietowym 2:08,40 4. 2:07,42 3. 2:07,43 5.
Kylie Palmer 200 m dowolnym 1:58,16 11. 1:57,44 7. 1:57,68 8.
400 m dowolnym 4:07,27 11. → Nie awansowała
800 m dowolnym 8:25,91 5. 8:22,72 4.
Leiston Pickett 100 m klasycznym 1:07,41 11. 1:07,74 13. → Nie awansowała
Stephanie Rice 200 m zmiennym 2:12,23 9. 2:10,80 6. 2:09,55 4.
400 m zmiennym 4:35,76 7. 4:35,49 6.
Jessicah Schipper 100 m motylkowym 59,17 24. → Nie awansowała
200 m motylkowym 2:08,74 12. 2:08,21 13. → Nie awansowała
Samantha Hamill 200 m motylkowym 2:11,07 20. → Nie awansowała
Melanie Schlanger 100 m dowolnym 53,50 2. 53,38 2. 53,47 4.
Emily Seebohm 100 m grzbietowym 58,23 1. 58,39 1. 58,68
Tessa Wallace 200 m klasycznym 2:26,94 16. 2:27,38 15. → Nie awansowała
Alicia Coutts
Brittany Elmslie
Yolane Kukla[4]
Lisbeth Trickett[4]
Cate Campbell
Melanie Schlanger
Emily Seebohm[4]
4 × 100 m dowolnym 3:36,34 1. 3:33,51
Angie Bainbridge[4]
Brittany Elmslie[4]
Jade Neilsen[4]
Blair Evans[4]
Melanie Schlanger
Alicia Coutts
Kylie Palmer
Bronte Barratt
4 × 200 m dowolnym 7:49,44 1. 7:44,41
Emily Seebohm
Alicia Coutts
Leisel Jones
Melanie Schlanger
Brittany Elmslie[4]
4 × 100 m zmiennym 3:55,42 1. 3:54,02

Pływanie synchroniczne

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Finał
Eliminacje – runda techniczna Eliminacje – runda dowolna Eliminacje – Razem
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Eloise Amberger
Sarah Bombell
Duety[43] 77,400 23. 77,480 23. 154,880 23. Nie awansowały
Eloise Amberger
Jenny-Lyn Anderson
Sarah Bombell
Olga Burtaev
Tamika Domrow
Bianca Hammett
Tarren Otte
Frankie Owen
Samantha Reid
Drużyny 77,500 8. 77.430 8. 154.930 8.

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni[44]

Zawodnik Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Damon Kelly +105 kg 165 kg 16. 216 kg 13. 381 kg 16.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Rwanie Podrzut Razem Pozycja
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
Seen Lee 63 kg 83 kg 7. 103 kg 6. 186 kg 7.

Siatkówka

Siatkówka halowa

Skład kadry:[45]

Drużyna Konkurencja Faza grupowa Ćwierćfinały Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
 Australia siatkówka halowa  Argentyna
0:3
 Wielka Brytania
3:0
 Bułgaria
0:3
 Włochy
2:3
 Polska
3:1
5. → Nie awansowali 9.

Siatkówka plażowa

Kobiety[46]

Zawodniczki Konkurencja Faza grupowa Pozycja 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Przeciwniczki
Wynik
Pozycja
Louise Bawden
Becchara Palmer
Kobiety Niemcy Goller
Niemcy Ludwig
P (18:21, 21:19, 5:15)
Holandia Meppelink
Holandia van Gestel
P (19:21, 15:21)
Brazylia Antonelli
Brazylia Antunes
P (21:18, 16:21, 9:15)
4. → Nie awansowały
Natalie Cook
Tamsin Hinchley
Stany Zjednoczone May-Treanor
Stany Zjednoczone Walsh
P (18:21, 19:21)
Austria Schwaiger
Austria Schwaiger
P (21:18, 20:22, 10:15)
Czechy Kolocová
Czechy Sluková
P (16:21, 21:18, 11:15)
4. → Nie awansowały

Skoki do wody

Mężczyźni[47]

Zawodnik Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Ethan Warren trampolina 3 m indywidualnie 441,50 15. 456,85 11. 488,95 7.
James Connor wieża 10 m indywidualnie 427,45 20. → Nie awansował
Matthew Mitcham 457,20 9. 482,40 13. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Preeliminacje Półfinał Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Jaele Patrick trampolina 3 m indywidualnie 289,65 18. 315,60 11. 309,40 11.
Sharleen Stratton 342,70 5. 327,60 9. 345,65 5.
Brittany Broben wieża 10 m indywidualnie 339,80 4. 359,55 3. 366,50
Melissa Wu 337,90 5. 355,60 4. 358,10 4.
Anabelle Smith
Sharleen Stratton
trampolina 3 m synchronicznie 304,95 5.
Rachel Bugg
Loudy Wiggins
wieża 10 m synchronicznie 323,55 4.

Strzelectwo

Mężczyźni[48]

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Clive Barton skeet 109 33. → Nie awansował
David Chapman pistolet szybkostrzelny 25 m 559 18. → Nie awansował
Michael Diamond trap 125 1. 145 4.
Keith Ferguson skeet 116 20. → Nie awansował
Will Godward karabin pneumatyczny 10 m 588 40. → Nie awansował
Russell Mark trap podwójny 128 20. → Nie awansował
Warren Potent karabin małokalibrowy leżąc 50 m 591 32. → Nie awansował
Daniel Repacholi pistolet pneumatyczny 10 m 575 28. → Nie awansował
pistolet dowolny 50 m 557 19. → Nie awansował
Dane Sampson karabin pneumatyczny 10 m 587 42. → Nie awansował
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 1151 37. → Nie awansował
karabin małokalibrowy leżąc 50 m 583 48. → Nie awansował
Adam Vella trap 119 15. → Nie awansował

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
Dina Aspandijarowa pistolet pneumatyczny 10 m 382 14. → Nie awansowała
Suzanne Balogh trap 72 3. 87 6.
Hayley Chapman pistolet sportowy 25 m 568 34. → Nie awansowała
Lauryn Mark skeet 59 15. → Nie awansowała
Alethea Sedgman karabin pneumatyczny 10 m 387 52. → Nie awansowała
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m Nie stanęła na starcie
Robyn van Nus karabin pneumatyczny 10 m 391 45. → Nie awansowała
karabin małokalibrowy trzy postawy 50 m 570 41. → Nie awansowała
Lalita Jauhleuska pistolet pneumatyczny 10 m 371 40. → Nie awansowała
pistolet sportowy 25 m 580 17. → Nie awansowała

Taekwondo

[49]

Zawodnicy Konkurencja 1/16 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Pozycja
Safwan Khalil 58 kg Meksyk Diego García
9-4
Hiszpania Joel González
3-5
→ Nie awansował Szwecja Uno Sanli
0(SDP) -0
Rosja Aleksiej Dienisienko
1-3
→ Nie awansował 5.
Carmen Marton 67 kg Sousan Hajipourgoli
4(SDP)-4
Szwecja Elin Johansson
6-3
Turcja Nur Tatar
0-6
Niemcy Helena Fromm
2-8
→ Nie awansowała 5.

Tenis stołowy

Mężczyźni[50]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Justin Han singel Togo Mawussi Agbetoglo
4-2
(9:11,11:7, 11:1, 8:11,11:8, 11:9)
Noshad Alamian
0-4
(5:11, 7:11, 7:11, 11:13)
→ Nie awansował 33.
William Henzell Węgry Ádám Pattantyús
4-1
(13:11, 11:8, 11:9, 6:11, 11:9)
Portugalia João Monteiro
4-2
(2:11, 11:8, 11:9, 11:6, 6:11, 12:10)
Białoruś Uładzimir Samsonau
3-4
(10:12, 11:8, 13:11, 9:11, 9:11, 11:8, 7:11)
→ Nie awansował 17.
Robert Frank
Justin Han
William Henzell
turniej drużynowy  Singapur
0-3
→ Nie awansowali 9.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Lay Jian Fang singel Brazylia Lígia Silva
4-1
(8:11, 11:1, 11:5, 11:6, 11:1)
Francja Li Xue
3-4
(7:11, 11:13, 11:7, 3:11, 11:9, 11:9, 6:11)
→ Nie awansowała 33.
Miao Miao Czechy Dana Hadačová
4-2
(11:8, 11:9, 6:11, 7:11, 11:7, 11:7)
Huang Yi-hua
0-4
(7:11, 9:11, 7:11, 4:11)
→ Nie awansowała 33.
Lay Jian Fang
Miao Miao
Vivian Tan
turniej drużynowy  Niemcy
0-3
→ Nie awansowały 9.

Tenis ziemny

Mężczyźni[51]

Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Bernard Tomic gra pojedyncza Japonia Kei Nishikori
6:7(4), 6:7(4)
→ Nie awansował Miejsca 33-64
Lleyton Hewitt Ukraina Serhij Stachowski
6:3, 4:6, 6:3
Chorwacja Marin Čilić
6:4, 7:5
Serbia Novak Đoković
6:4, 5:7, 1:6
→ Nie awansował Miejsca 9-16

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinały Półfinały Finał
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Samantha Stosur gra pojedyncza Hiszpania Carla Suárez Navarro
6:3, 5:7, 8:10
→ Nie awansowała Miejsca 33-64
Jarmila Gajdošová
Anastasija Rodionowa
gra podwójna Rosja Jekatierina Makarowa
 Rosja Jelena Wiesnina
1:6, 4:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31
Casey Dellacqua
Samantha Stosur
Hiszpania Nuria Llagostera Vives
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
1:6, 1:6
→ Nie awansowały Miejsca 17-31
Gra mieszana
Zawodnicy Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Samantha Stosur
Lleyton Hewitt
mikst Polska Agnieszka Radwańska
 Polska Marcin Matkowski
6:3, 6:3
Wielka Brytania Laura Robson
 Wielka Brytania Andy Murray
3:6, 6:3, 8-10
→ Nie awansowali Miejsca 5-8

Triathlon

[52]

Zawodnicy Konkurencja Pływanie (1,5 km) Zmiana 1 Jazda na rowerze (40 km) Zmiana 2 Bieg (10 km) Czas Pozycja
Courtney Atkinson Mężczyźni 17:26 0:39 58:48 0:28 31:58 1:49:19 18.
Bradley Kahlefeldt 18:06 0:39 59:40 0:29 31:29 1:50:23 32.
Brendan Sexton 18:53 0:42 58:51 0:29 31:41 1:50:36 35.
Erin Densham Kobiety 19:25 0:40 1:05:33 0:30 33:42 1:59:50,00
Emma Jackson 19:25 0:42 1:05:32 0:30 35:07 2:01:16,00 8.
Emma Moffatt 19:23 0:43 → Nie ukończyła konkurencji

Wioślarstwo

Mężczyźni[53]

Zawodnik Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Brodie Buckland
James Marburg
dwójka bez sternika 6:24,83 2. 7:02,12 3. 6:29,28 5. 5.
Scott Brennan
David Crawshay
dwójka podwójna 6:21,25 4. 6:25,36 1. 6:23,47 5. 6:22,19 2.
(finał B)
8.
Rod Chisholm
Tom Gibson
dwójka podwójna wagi lekkiej 6:47,33 3. 6:34,29 3. 7:06,24 1. 6:44,40 1.
(finał C)
13.
James Chapman
Josh Dunkley-Smith
Drew Ginn
Will Lockwood
czwórka bez sternika 5:47,06 1. 5:59,23 2. 6:05,19 2.
(finał A)
Karsten Forsterling
James McRae
Christopher Morgan
Daniel Noonan
czwórka podwójna 5:41,56 3. 6:05,45 2. 5:45,22 3.
(finał A)
Samuel Beltz
Ben Cureton
Anthony Edwards
Todd Skipworth
czwórka bez sternika wagi lekkiej 5:51,18 2. 6:05,31 3. 6:04,05 4.
(finał A)
4.
Josh Booth
Bryn Coudraye
Francis Hegerty
Tobias Lister
Sam Loch
Cameron McKenzie-McHarg
Nick Purnell
Matt Ryan
Tom Swann
ósemka 5:32,43 2. 5:28,67 4. 5:51,87 6.
(finał A)
6.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Półfinał Finał Pozycja
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Kim Crow jedynka 7:41,18 1. 7:34,29 1. 7:44,69 2. 7:58,04 3.
(finał A)
Kate Hornsey
Sarah Tait
dwójka bez sternika 7:01,60 1. 7:29,86 2.
Kim Crow
Brooke Pratley
dwójka podwójna 6:48,80 1. 6:58,55 2.
Hannah Every-Hall
Bronwen Watson
dwójka podwójna wagi lekkiej 7:05,30 2. 7:12,35 3. 7:20,68 5.
(finał A)
5.
Amy Clay
Dana Faletic
Pauline Frasca
Kerry Hore
czwórka podwójna 6:17,52 2. 6:18,80 1. 6:41,67 4.
(finał A)
4.
Renee Chatterton
Sarah Cook
Tess Gerrand
Alexandra Hagan
Sally Kehoe
Elizabeth Patrick
Robyn Selby Smith
Phoebe Stanley
Hannah Vermeersch
ósemka 6:20,89 2. 6:18,63 3. 6:18,86 6.
(finał A)
6.

Zapasy

Mężczyźni[54]

Styl wolny

Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż 1 Repasaż 2 Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Farzad Tarash -60 kg Korea Północna Ri Jong-Myong
0-8
→ Nie awansował 19.

Żeglarstwo

Mężczyźni[55]

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Tom Slingsby Laser 2 1 2 6 9 2 14 1 1 1 18 43
Brendan Casey Finn 25 7 16 15 10 17 19 9 9 5 106 13.
Mathew Belcher
Malcolm Page
470 3 9 2 1 1 1 3 5 1 1 4 22

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 M*
Jessica Crisp RS:X 11 10 17 17 7 12 5 8 13 13 96 11.
Krystal Weir Laser Radial 18 18 10 23 7 35 7 12 4 22 121 12.
Elise Rechichi
Belinda Stowell
470 14 7 3 21 9 7 9 13 4 1 16 83 7.

Elliott 6m

Zawodniczki Konkurencja Round Robin Miejsce Faza pucharowa Miejsce
Dania Finlandia Francja Wielka Brytania Holandia Nowa Zelandia Portugalia Rosja Hiszpania Szwecja Stany Zjednoczone Ćwierćfinał Półfinał Finał
Nina Curtis
Olivia Price
Lucinda Whitty
Elliott 6m 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-0 1-1 1-0 1-0 1-0 1.  Holandia
3-1
 Finlandia
2-1
 Hiszpania
2-3

Open

Zawodnik Konkurencja Wyścig Punkty Finałowa pozycja
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 M*
Nathan Outteridge
Iain Jensen
49er 8 1 2 4 2 1 10 6 9 5 4 1 1 1 3 8 56

Przypisy

  1. Na igrzyskach w 1908 i 1912 roku Australia występowała wspólnie z Nową Zelandią
  2. Canoeing Olympic Games Flatwater 2012, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  3. Athletics Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  4. a b c d e f g h i j k l m n o p Brała udział w wyściagu eliminacyjnym
  5. a b c d e f g Swimming Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  6. a b Sailing Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  7. Sailing Olympic Games 2012 results Mixed, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  8. Canoeing – Olympic Games Slalom 2012, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  9. Track Cycling Olympic Games Men's Team pursuit, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  10. BMX Cycling Olympic Games 2012, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  11. a b Athletics Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  12. a b c Swimming – Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  13. Diving – Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  14. a b Rowing Olympic Games 2012 results Men, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  15. a b c Rowing – Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  16. Sailing Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  17. Field hockey Mens Olympic Games, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  18. a b Track Cycling Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  19. Basketball Women’s Olympic Games 2012, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  20. Water Polo Women’s Olympic Games, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  21. a b c d e f g Brał udział w wyścigu eliminacyjnym
  22. Triathlon – Olympic Games 2012 results Women, the-sports.org [dostęp 2012-12-03] (ang.).
  23. 2012 Australian Olympic Team Athletes – badminton (ang.). AOC.
  24. Po zakończeniu rozgrywek zdyskwalifikowano pary z miejsc 1-2. W wyniku tego debel uzyskał awans do ćwierćfinału.
  25. 2012 Australian Olympic Team Athletes – boxing (ang.). AOC.
  26. 2012 Australian Olympic Team Athletes – rhythmic (ang.). AOC.
  27. 2012 Australian Olympic Team Athletes – artistic (ang.). AOC.
  28. 2012 Australian Olympic Team Athletes – trampoline (ang.). AOC.
  29. a b 2012 Australian Olympic Team Athletes – hockey (ang.). AOC.
  30. 2012 Australian Olympic Team Athletes – judo (ang.). AOC.
  31. 2012 Australian Olympic Team Athletes – canoeing slalom (ang.). AOC.
  32. 2012 Australian Olympic Team Athletes – canoeing flatwater (ang.). AOC.
  33. 2012 Australian Olympic Team Athletes – cycling BMX (ang.). AOC.
  34. 2012 Australian Olympic Team Athletes – cycling mountain biking (ang.). AOC.
  35. 2012 Australian Olympic Team Athletes – cycling road (ang.). AOC.
  36. 2012 Australian Olympic Team Athletes – cycling track (ang.). AOC.
  37. a b 2012 Australian Olympic Team Athletes – basketball (ang.). AOC.
  38. 2012 Australian Olympic Team Athletes – athletics (ang.). AOC.
  39. 2012 Australian Olympic Team Athletes – archery (ang.). AOC.
  40. 2012 Australian Olympic Team Athletes – modern pentathlon (ang.). AOC.
  41. a b 2012 Australian Olympic Team Athletes – water polo (ang.). AOC.
  42. 2012 Australian Olympic Team Athletes – swimming (ang.). AOC.
  43. 2012 Australian Olympic Team Athletes – synchronized swimming (ang.). AOC.
  44. 2012 Australian Olympic Team Athletes – weightlifting (ang.). AOC.
  45. 2012 Australian Olympic Team Athletes – volleyball indoor (ang.). AOC.
  46. Bawden and Palmer secure beach spot (ang.). AOC.
  47. 2012 Australian Olympic Team Athletes – diving (ang.). AOC.
  48. Shooters set sights on London gold (ang.). AOC.
  49. 2012 Australian Olympic Team Athletes – taekwondo (ang.). AOC.
  50. 2012 Australian Olympic Team Athletes – table tennis (ang.). AOC.
  51. 2012 Australian Olympic Team Athletes – tennis (ang.). AOC.
  52. 2012 Australian Olympic Team Athletes – triathlon (ang.). AOC.
  53. 2012 Australian Olympic Team Athletes – rowing (ang.). AOC.
  54. 2012 Australian Olympic Team Athletes – wrestling (ang.). AOC.
  55. 2012 Australian Olympic Team Athletes – sailing (ang.). AOC.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012
Listen to this article