Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Australia
Kod MKOl AUS
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Alisa Camplin (otwarcie)
Dale Begg-Smith (zamknięcie)
Liczba zawodników 40 w 10 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 17.
Złoto
1
Srebro
0
Brąz
1
Razem
2

Australię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 40 sportowców (23 mężczyzn i 17 kobiet). Chorążym ekipy była Alisa Camplin.

Medale

Złoto

Brąz

Wyniki

Narciarstwo alpejskie

  • AJ Bear
supergigant - DNF
zjazd - 32. miejsce
  • Jono Brauer
kombinacja - DNF
slalom - DNF
  • Bradley Wall
slalom gigant - DNF

Biathlon

bieg indywidualny na 20 km - 83. miejsce
bieg sprinterski na 10 km - 82. miejsce

Bobsleje

  • Astrid Loch-Wilkinson/Kylie Reed
dwójki pań - 14. miejsce
  • Shane McKenzie/Jeremy Rolleston
dwójki panów - 22. miejsce

Biegi narciarskie

  • Esther Botommley
sprint - 52. miejsce
bieg łączony na 15 km - 42. miejsce
  • Paul Murray
sprint - 51. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

  • Joanne Carter
solistki - DNF

Freestyle

  • Jason Begg-Smith
muldy - 20. miejsce
  • Manuela Berchtold
muldy - 14. miejsce
skoki - 8. miejsce
  • Nick Fisher
muldy - 12. miejsce
skoki - 23. miejsce
skoki - 14. miejsce
muldy - 24. miejsce

Saneczkarstwo

  • Hannah Campbell-Pegg
jedynki pań - 23. miejsce

Short track

  • Lachlan Hay
sztafeta na 5000m - 6. miejsce
sztafeta na 5000m - 6. miejsce
  • Alex McEwan
500m - 22. miejsce
  • Mark McNee
1500 m - 20. miejsce
1000 m - 20. miejsce
sztafeta na 5000 m - 6. miejsce
  • Emily Rosemond
1500 m - 25. miejsce
1000 m - 12. miejsce
  • Elliot Shriane
sztafeta na 5000 m - 6. miejsce

Skeleton

  • Shaun Boyle
skeleton panów - 22. miejsce
skeleton pań - 13. miejsce

Snowboard

  • Mitchell Allan
halfpipe - 31. miejsce
halfpipe - 5. miejsce
halfpipe - 32. miejsce
halfpipe - 18. miejsce
snowboardcross - 7. miejsce
halfpipe - 42. miejsce
  • Emanuel Oppliger
slalom gigant - 15. miejsce
  • Johanna Shaw
slalom gigant - 29. miejsce
  • Emily Thomas
snowboardcross - 21. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australia na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article