Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964.

Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
Austria
Kod MKOl AUT
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1964
Tokio
Chorąży Hubert Hammerer
Liczba zawodników 56 w 14 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0

Austrię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964 reprezentowało 56 zawodników.

Skład kadry

Boks

Mężczyźni

  • Peter Weiss
    • Waga piórkowa - 17. miejsce
  • Rupert König
    • Waga lekkopółśrednia - 17. miejsce
  • Franz Frauenlob
    • Waga średnia - 17. miejsce

Gimnastyka

Kobiety

  • Henriette Parzer
    • Indywidualnie - 61. miejsce
    • Ćwiczenia na podłodze - 56. miejsce
    • Skok - 47. miejsce
    • Poręcze - 65. miejsce
    • Równoważnia - 62. miejsce

Judo

Mężczyźni

  • Gerhard Zotter
    • Waga do 68 kg - 5. miejsce
  • Karl Reisinger
    • Waga 68 kg - 9. miejsce
  • Alfred Redl
    • Waga 80 kg - 9. miejsce

Kajakarstwo

Mężczyźni

  • Kurt Heubusch, Günther Pfaff, Kurt Lindlgruber, Ernst Severa
    • K 4 1000 m - 12. miejsce

Kobiety

  • Hanneliese Spitz
    • K1 500 m - 6. miejsce

Pięciobój nowoczesny

Mężczyźni

  • Udo Birnbaum
    • Indywidualnie - 24. miejsce
  • Rudolf Trost
    • Indywidualnie - 32. miejsce
  • Herbert Polzhuber
    • Indywidualnie - 33. miejsce
  • Udo Birnbaum, Rudolf Trost, Herbert Polzhuber
    • Drużynowo - 10. miejsce

Pływanie

Mężczyźni

  • Gert Kölli
    • 100 m stylem dowolnym - odpadł w eliminacjach
    • 400 m stylem dowolnym - odpadł w eliminacjach
  • Gerhard Wieland
    • 100 m stylem dowolnym - odpadł w eliminacjach
    • 200 m stylem grzbietowym - odpadł w eliminacjach
  • Friedrich Suda
    • 200 m stylem grzbietowym - odpadł w eliminacjach
  • Volker Deckardt
    • 200 m stylem motylkowym - odpadł w eliminacjach

Kobiety

  • Christl Paukerl
    • 100 m stylem dowolnym - odpadła w eliminacjach
  • Ursula Seitz
    • 100 m stylem grzbietowym - odpadła w eliminacjach
  • Christl Filippovits
    • 100 m stylem klasycznym - odpadła w eliminacjach

Podnoszenie ciężarów

Mężczyźni

  • Gerhard Hastik
    • Waga lekkociężka - 18. miejsce
  • Kurt Herbst
    • Waga półciężka - 10. miejsce
  • Udo Querch
    • Waga ciężka - 18. miejsce

Lekkoatletyka

Mężczyźni

  • Rudolf Klaban
    • 800 m - odpadł w eliminacjach
  • Helmut Haid
    • 400 m przez płotki - odpadł w eliminacjach
  • Ernst Soudek
    • Rzut dyskiem - 20. miejsce
  • Heinrich Thun
    • Rzut młotem - 15. miejsce

Kobiety

  • Inge Aigner
    • 100 m - odpadła w eliminacjach
    • 200 m - odpadła w eliminacjach
    • 80 m przez płotki - odpadła w eliminacjach
  • Ulla Flegel
    • Skok wzwyż - odpadła w eliminacjach
    • Siedmiobój - nie ukończyła
  • Liesel Sykora-Prokop
    • Skok wzwyż - 21. miejsce

Skoki do wody

Mężczyźni

  • Kurt Mrkwicka
    • Trampolina 3 m indywidualnie - 16. miejsce
    • Wieża 10 m indywidualnie - 17. miejsce

Kobiety

  • Elisabeth Svoboda
    • Trampolina 3 m indywidualnie - 15. miejsce
    • Wieża 10 m indywidualnie - 13. miejsce
  • Inge Pertmayr
    • Trampolina 3 m indywidualnie - 16. miejsce
    • Wieża 10 m indywidualnie - 6. miejsce
  • Ulrike Sindelar-Pachowsky
    • Trampolina 3 m indywidualnie - 18. miejsce
    • Wieża 10 m indywidualnie - 21. miejsce

Strzelectwo

Mężczyźni

  • Hubert Hammerer
    • Karabin dowolny 300 m - 9. miejsce
    • Karabin dowolny 50 m - 31. miejsce
    • Karabin dowolny leżą c 50 m - 28. miejsce
  • Josef Meixner
    • Trap - 9. miejsce
  • Ladislaus Szapary
    • Trap - 43. miejsce

Szermierka

Mężczyźni

  • Roland Losert
    • Floret indywidualnie - 4. miejsce
    • Szpada indywidualnie - 9. miejsce
  • Rudolf Trost
    • Szpada indywidualnie - 17. miejsce
  • Marcus Leyrer
    • Szpada indywidualnie - 20. miejsce
  • Marcus Leyrer, Udo Birnbaum, Herbert Polzhuber, Marcus Leyrer, Roland Losert
    • Szpada drużynowo - 9. miejsce

Wioślarstwo

Mężczyźni

  • Dieter Ebner, Horst Kuttelwascher, Dieter Losert, Manfred Krausbar
    • Czwórka bez sternika - 8. miejsce

Zapasy

Mężczyźni

  • Styl klasyczny
    • Hans Marte
      • Waga piórkowa - odpadł w eliminacjach

Żeglarstwo

Mężczyźni

  • Karl Geiger, Werner Fischer
    • Dwójka wagi ciężkiej - 8. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Austria na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1964
Listen to this article